بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

3-17 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-07-2015, 09:46 PM   #191
milikan
Member

آواتار milikan

پستها: 33
سپاس: 132
در 31 پست 220 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic Andre Agassi Juan Carlos Ferrero Marat Safin
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال Roland garros 2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط MRF نمایش پست ها
مگه دیروز نواک چقدر بازی کرد
استن هم جمعه بازی کرد
در ضمن نوله تاامتیاز اخر امروز بهمه توپها رسید و اصلا باختش بخاطر خستگی نبود
لطفا برد استن را بی ارزش نکنید
تا حاالا همیشه قرعه بنفع نواک بوده که بهونه قرعه باشه
نادال امسال هم اصلااماده نبود که بخواد حریف سختی باشه
بازی سخت نوله تا قبل از فینال بازی با مازی بود که تو نیمه نهایی طبیعی هست
نواك ديروز دو ست بازي سنگين انجام داد و تو اين سطح بازي يك روز استراحت بيشتر كاملا تفاوت ايجاد ميكنه
مشخص بود نواك براي مديريت انرژيش براي خيلي از تو پ هاي زاويه دار خيز بر نميداشت و با دراپ شات زدن سعي در كوتاه كردن پوينت ها داشت و از رلي پرهيز ميكرد در حالي كه ميدونيم هم بكهند و هم فورهند نواك خيلي ساليد تر از امثال استن هست و موفقيت تو رلي هاي طولاني از مشخصه هاي نواكه ولي تو اين بازي بخاطر شرايط بدني نواك از طولاني شدن امتيازات اجتناب ميكرد
بحث بي ارزش كردن قهرماني استن نيست، وقتي قهرماني گرند اسلم تو كارنامه كسي ثبت ميشه به هر كم و كيفي ديگه نه من نه كس ديگه نميتونه اونو بي ارزش كنه، من فقط برداشت خودمو بيان كردم كه نواك با وجود برتري تكنيكي تو اين بازي بخاطر اينكه از نظر فيزيكي بابت شرايطي كه بهش تحميل شده بود خيلي از حريفش عقب تر بود نتونست موفق بشه
milikan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی milikan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2015, 10:16 PM   #192
MRF
Senior Member

آواتار MRF

پستها: 258
سپاس: 7,181
در 227 پست 1,381 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER- NADAL-MARIA SHARAPOVA WAWRINKA Juan Martin DEL POTRO Jo-Wilfried TSONGA GRIGOR DIMITROV

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Fakhruddin نمایش پست ها
درود

البته نادال امسال یکجام برد.اشتباه نکنم بوینس ایرس بود.
ولی واقعا تا اینجای فصل ضعیف بوده و سابقه نداشته نادال فصل خاک جامی نگیره.
البته بنظر من هنوز نادال به شرایط ایده ال و امادگی کامل نرسیده.
این هفته نادال در تورنمت چمنی اشتوتگارت شرکت میکنه.چون نیاز به بازی بیشتر واسه امادگی و البته امتیاز برای رنکینگش داره.مث اینکه نادال واقعا قصد داره برگرده.مثل یه معتادی که میخواد اراده کنه ترک کنه

قهرمانی واورینکنا رو به دوستدارانش تبریک میگم.شاید جوکویچ واقعا هیچوقت رولند گاروس رو نتونه ببره.این همه سال نادال سد راهش بود.حالا که از نادال عبور کرد نتونست از فرصتش استفاده کنه.دراو واسه استن هم خیلی سنگین بود این حرفها بهانست.بردن فدرر و سونگا واقعا هنر میخواد.50 تا وینرز شاهکاره.اینگونه جلوی این نواک باید بازی کرد.
با ضعیف تر شدن فدرر ونادال باقی تنیسورها بدچوری شاخ شدن.فکر شو بکتین این تنیسورها سالها زیر سایه فدرر و نادال نمیتونستن نفس بکشن.

بله شما درست میگید من اشتباه کردم ممنون از شما
MRF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی MRF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2015, 10:21 PM   #193
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط milikan نمایش پست ها
نواك ديروز دو ست بازي سنگين انجام داد و تو اين سطح بازي يك روز استراحت بيشتر كاملا تفاوت ايجاد ميكنه
مشخص بود نواك براي مديريت انرژيش براي خيلي از تو پ هاي زاويه دار خيز بر نميداشت و با دراپ شات زدن سعي در كوتاه كردن پوينت ها داشت و از رلي پرهيز ميكرد در حالي كه ميدونيم هم بكهند و هم فورهند نواك خيلي ساليد تر از امثال استن هست و موفقيت تو رلي هاي طولاني از مشخصه هاي نواكه ولي تو اين بازي بخاطر شرايط بدني نواك از طولاني شدن امتيازات اجتناب ميكرد
بحث بي ارزش كردن قهرماني استن نيست، وقتي قهرماني گرند اسلم تو كارنامه كسي ثبت ميشه به هر كم و كيفي ديگه نه من نه كس ديگه نميتونه اونو بي ارزش كنه، من فقط برداشت خودمو بيان كردم كه نواك با وجود برتري تكنيكي تو اين بازي بخاطر اينكه از نظر فيزيكي بابت شرايطي كه بهش تحميل شده بود خيلي از حريفش عقب تر بود نتونست موفق بشه
اتفاقا به نظر من اون دراپ شات ها نشون از ضعف فیزیکی نواک نمی داد بلکه از نظر ذهنی نواک کاملا درمانده شده بود و روی ضربه هایی هم که نباید دراپ می نداخت مثل اسلایس بک هند. اخه مگه تاپ اسپینه که دراپ میندازی؟ یا سرو و والی چند جا بی مورد اون هم روی سرو دوم. اخه می بینی استن اونقدر سرو های دوم میره عقب و کاملا زمان داره فول سویینگ کنه. فدرر هم به نظرم همین اشنباه رو کرد. کلا وقتی دید هرکاری می کنه نمیشه بعضی ضربات desperate داشت مثل همین دراپ ها یا سرو و والی بیجا
نواک بعضی جاها خسته به نظر میومد اما هممون فینال استرالیا با نادال رو یادمونه بعد 5 ست با ماری. دلیل باخت به نظرم فقط استن بود
چیزی که نظرم رو جلب کرد این بود که نواک تازگی ها داره با نقشه های خوبی وارد زمین میشه. به نظرم کردیتش برای بوریس هست. مثل فینال ویمبلدون. امروز نواک یک کم بیشتر از معمول به توپ هاش اسپین میداد. داشت جواب هم می گرفت اما استن .... واقعا میمونه ادم چی بگه. خیلیه سه ست پشت سر هم تو فینال رولند از نواک بگیری و تو هیچ کدوم نواک به 5 نرسه. به قول متس i am speechless
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2015, 10:24 PM   #194
manoochehr1984
Senior Member

آواتار manoochehr1984

پستها: 200
سپاس: 5,186
در 197 پست 1,669 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer & serena williams

قهرمانی استن رو به همه هوادارا تبریک میگم
manoochehr1984 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی manoochehr1984 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2015, 10:32 PM   #195
milikan
Member

آواتار milikan

بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic Andre Agassi Juan Carlos Ferrero Marat Safin

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nima.a نمایش پست ها
اتفاقا به نظر من اون دراپ شات ها نشون از ضعف فیزیکی نواک نمی داد بلکه از نظر ذهنی نواک کاملا درمانده شده بود و روی ضربه هایی هم که نباید دراپ می نداخت مثل اسلایس بک هند. اخه مگه تاپ اسپینه که دراپ میندازی؟ یا سرو و والی چند جا بی مورد اون هم روی سرو دوم. اخه می بینی استن اونقدر سرو های دوم میره عقب و کاملا زمان داره فول سویینگ کنه. فدرر هم به نظرم همین اشنباه رو کرد. کلا وقتی دید هرکاری می کنه نمیشه بعضی ضربات desperate داشت مثل همین دراپ ها یا سرو و والی بیجا
نواک بعضی جاها خسته به نظر میومد اما هممون فینال استرالیا با نادال رو یادمونه بعد 5 ست با ماری. دلیل باخت به نظرم فقط استن بود
چیزی که نظرم رو جلب کرد این بود که نواک تازگی ها داره با نقشه های خوبی وارد زمین میشه. به نظرم کردیتش برای بوریس هست. مثل فینال ویمبلدون. امروز نواک یک کم بیشتر از معمول به توپ هاش اسپین میداد. داشت جواب هم می گرفت اما استن .... واقعا میمونه ادم چی بگه. خیلیه سه ست پشت سر هم تو فینال رولند از نواک بگیری و تو هیچ کدوم نواک به 5 نرسه. به قول متس i am speechless

تو ست اول ديديم سر رلي ها وقتي كار ادامه دار ميشد نواك ريتمشو حفظ ميكرد و ضربات استن بود كه به در و ديوار ميرفت و اتفاقا متس داست ميگفت نواك هم بكهند و هم فرهندش واقعا ساليد هست و بال ضعيف هم نداره براي همين استن با اين سبك نميتونه اميدي داشته باشه
به همين منوال هم بود كه نواك ست اول رو گرفت، ولي موردي كه بود نواك از لحاظ بدني آمادگي سه يا چهار ست بازي به اون سبك رو نداشت و مجبور بود به هر روشي سعي كنه پوينت ها رو كوتاه كنه در حالي كه استن با وجود دو روز استراحت كامل تا اواخر ست چهارم آثاري از خستگي نداشت كه طبيعي بود
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی milikan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2015, 10:40 PM   #196
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط milikan نمایش پست ها
تو ست اول ديديم سر رلي ها وقتي كار ادامه دار ميشد نواك ريتمشو حفظ ميكرد و ضربات استن بود كه به در و ديوار ميرفت و اتفاقا متس داست ميگفت نواك هم بكهند و هم فرهندش واقعا ساليد هست و بال ضعيف هم نداره براي همين استن با اين سبك نميتونه اميدي داشته باشه
به همين منوال هم بود كه نواك ست اول رو گرفت، ولي موردي كه بود نواك از لحاظ بدني آمادگي سه يا چهار ست بازي به اون سبك رو نداشت و مجبور بود به هر روشي سعي كنه پوينت ها رو كوتاه كنه در حالي كه استن با وجود دو روز استراحت كامل تا اواخر ست چهارم آثاري از خستگي نداشت كه طبيعي بود
اره ست اول نواک بازیکن برتر بود و از هر دو طرف خیلی سالید اما رفته رفته استن چیره شد.
همونطور که گفتم نواک یک کم خسته بود بعد ست اول اما این دلیل باخت نبود. استن خیلی عالی بازی کرد. متس هم همینو گفت. اصلا گفت استن outclass کرد نواک رو
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2015, 11:14 PM   #197
SABORI
Senior Member

آواتار SABORI

پستها: 265
سپاس: 4,985
در 230 پست 1,109 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: *Roger Federer* *Del Potro* *serena williams* *justine henin* *kuznetsova* *dimitrov* *wawrinka*

تبریک به استن و باالطبع طرفداران نادال و فدرر
از اول بازی مشخص بود که نواک استرس داره /فورهنداش هم ضعیف بود /خیلی از امتیازها را استن با زدن توپ سمت فورهند نواک بدست اورد
من که برای استن خیلی خوشحام /کاری که فدرر فقط یکبار تونسته انجام بده نشون میده که بدست اوردنش چقدر سخته
SABORI آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SABORI به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2015, 12:09 AM   #198
milikan
Member

آواتار milikan

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nima.a نمایش پست ها
اره ست اول نواک بازیکن برتر بود و از هر دو طرف خیلی سالید اما رفته رفته استن چیره شد.
همونطور که گفتم نواک یک کم خسته بود بعد ست اول اما این دلیل باخت نبود. استن خیلی عالی بازی کرد. متس هم همینو گفت. اصلا گفت استن outclass کرد نواک رو
من با توجه به شناختي كه از روي بازي هاي كه ديدم به دست اومده، صحبت هاي هايي كه دارم از بيننده هاي بازي تو فورومهاي مختلف ميخونم و اينطور ديتاها (مثل تشويق عجيب و غريب نواك تو پايان بازي كه تا بحال براي كسي مشابهشو نديدم) و... اينطور قضاوت ميكنم كه نواك با وجود شايستگي فني و برتري تكنيكيش به خاطر شرايط نابرابري كه براي ريكاوري قبل از بازي فينال داشت نتونست به چيزي كه استحقاقشو داشت برسه،
نظر شما هم براي بنده محترمه
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی milikan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2015, 12:23 AM   #199
sspol
Senior Member

آواتار sspol

پستها: 153
سپاس: 1,820
در 135 پست 921 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال

نواک جوکوویچ در زمین فیلیپ چاتریر :" میخواهم به استن تبریک بگم و الان خیلی آسون نیست برام که صحبت کنم.چیزهای در زندگی هستند که اهمیت بیشتری از پیروزیها دارند و اونها احترام و شخصیت است.استن تو قهرمانی بزرگ با قلبی بزرگ هستی.میخواهم از اعضای تیمم ، همسرم و مردم فرانسه تشکر کنم .سال آینده به اینجا برمیگردم و بار دیگه تلاش میکنم تا جام قهرمانی رو ببرم."
sspol آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sspol به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2015, 12:27 AM   #200
sspol
Senior Member

آواتار sspol

پستها: 153
سپاس: 1,820
در 135 پست 921 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال

فکر نکنم استن طرفدارای زیادی داشته باشه ولی به همون اندکشون تبریک میگم

با اینکه جکو نادالو برده بود ولی امروز دوست داشتم جکو ببره
نمیدونم چرا وقتی بغض تو گلوش بود منم اشکام سرازیر شدن

اصلا همین هیجانات و احساسات این ورزش جذابترش میکنه و من روز به روز عاشق ترش میشم
sspol آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sspol به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)