بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-10-2013, 03:15 AM   #911
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط eeeeeeehsan نمایش پست ها
نوکرتم مهدی جان، مرسی از توضیحات کاملت.

پس اگه من مبنا رو بر این بذارم که راکت متوسط نزدیک به حرفه ای انتخاب کنم و معیارم برای انتخاب راکت قدرتش باشه بعد کنترلش، و وقتی حرفه ای تر شدم راکتمو تبدیل به یه راکت کنترلی کنم این کار خوبه؟ اونوفت راکت پیشنهادیت چی بود؟ یعنی اگه خودت بودی چیو انتخاب می کردی؟
سلام احسان جان

راستش به نظر من اون مبنایی که از همون اول در نظر گرفتی مبنای درستی نیست. اگه بخوای از همون ابتدای کار با راکت متوسط نزدیک به حرفه ای بازی کنی که دیگه نمی تونی راکت قدرتی انتخاب کنی. همونطور که قبلاً هم بهت گفتم اگه یه طیف در نظر بگیری که یه سر اون راکت متبدی باشه و سر دیگه اش راکت حرفه ای. هر چقدر که از سمت راکت مبتدی به سمت راکت حرفه ای بری قدرت راکت ها کمتر می شن. به عبارت دیگه راکت های حرفه ای کم قدرتن و راکت های مبتدی پرقدرت. برای همین شما اگه خیلی اصرار داری که زود از مرحله ی مبتدی می تونی به سطح متوسط برسی بهتره یه راکت قدرتی برای سطح مبتدی-متوسط انتخاب کنی و بعد که بازیت خوب شد یه راکت سطح متوسط (راکت هایی که بهشون تویینر می گن) بگیری. راکت کنترلی رو حدوداً بذار برای 5 سال دیگه که بازیت خوب خوب شد و همه ی اون مهارت هایی که توی جدول بالا بود رو به دست آوردی.
من هم اگه جای شما بودم اصلاً عجله نمی کردم و می ذاشتم هر چیزی در زمان خودش اتفاق بیافته تا سرعت پیشرفتم یکنواخت باشه و آروم آروم همه چیز رو یاد بگیرم. خود من با راکت Babolat Contact Team شروع کردم که یه راکت کاملاً مبتدیه و بعدش که با دوتا راکت دیگه بازی کردم تازه دستم که بعد از این راکت باید چی می گرفتم و اون راکت رو گرفتم و به بهتر شدن سطح بازیم هم کمک زیادی کرد.
من هم نمی تونم از اینجا به شما راکت خاصی رو معرفی کنم، چون نمی دونم چه راکت هایی توی بازار ایران هست و قدرت خرید شما هم به خودت بستگی داره. اما اگه راکت هایی رو که بهشون دسترسی داری و می تونی تهیه کنی بهم بگی من می تونم بهت بگم آیا اون راکت ها برای سطح مبتدی متوسط مناسب هستن یا نه. از طرف یه برند خاص انواع و اقسام راکت ها رو تولید می کنه و یه سری از اون راکت ها با اینکه مال یه برند معروف مثل ویلسون یا بابولات هستن ولی اصلاً ارزش خرید ندارن.
من یه پست نسبتاً طولانی در مورد انتخاب راکت نوشته ام که می تونی اینجا پیداش کنی و اونجا به تفصیل در مورد اینکه چه ویژگی هایی یه راکت رو برای سطح مبتدی، متوسط یا عالی مناسب می کنه توضیح داده ام.

mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-10-2013, 12:33 PM   #912
sajjadmajidi
Junior Member

پستها: 1
سپاس: 0
در 1 پست 2 بار سپاسگزاری شده

دوستان تقریبا 5 هفته تنیس بازی کردم و الان میگم که ورزش مورد الاقمو پیدا کردم! برای خرید راکت احتیاج به مشاوره دارم! هد یا ویلسون یا بابولا؟؟؟ الان چقدر هزینه کنم؟؟؟ لازم به ذکر که 450 برای راکت گذاشتم کنار!!! ممنون
sajjadmajidi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sajjadmajidi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-10-2013, 10:58 PM   #913
eeeeeeehsan
Junior Member

آواتار eeeeeeehsan

پستها: 26
سپاس: 42
در 6 پست 6 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

سلام احسان جان

راستش به نظر من اون مبنایی که از همون اول در نظر گرفتی مبنای درستی نیست. اگه بخوای از همون ابتدای کار با راکت متوسط نزدیک به حرفه ای بازی کنی که دیگه نمی تونی راکت قدرتی انتخاب کنی. همونطور که قبلاً هم بهت گفتم اگه یه طیف در نظر بگیری که یه سر اون راکت متبدی باشه و سر دیگه اش راکت حرفه ای. هر چقدر که از سمت راکت مبتدی به سمت راکت حرفه ای بری قدرت راکت ها کمتر می شن. به عبارت دیگه راکت های حرفه ای کم قدرتن و راکت های مبتدی پرقدرت. برای همین شما اگه خیلی اصرار داری که زود از مرحله ی مبتدی می تونی به سطح متوسط برسی بهتره یه راکت قدرتی برای سطح مبتدی-متوسط انتخاب کنی و بعد که بازیت خوب شد یه راکت سطح متوسط (راکت هایی که بهشون تویینر می گن) بگیری. راکت کنترلی رو حدوداً بذار برای 5 سال دیگه که بازیت خوب خوب شد و همه ی اون مهارت هایی که توی جدول بالا بود رو به دست آوردی.
من هم اگه جای شما بودم اصلاً عجله نمی کردم و می ذاشتم هر چیزی در زمان خودش اتفاق بیافته تا سرعت پیشرفتم یکنواخت باشه و آروم آروم همه چیز رو یاد بگیرم. خود من با راکت Babolat Contact Team شروع کردم که یه راکت کاملاً مبتدیه و بعدش که با دوتا راکت دیگه بازی کردم تازه دستم که بعد از این راکت باید چی می گرفتم و اون راکت رو گرفتم و به بهتر شدن سطح بازیم هم کمک زیادی کرد.
من هم نمی تونم از اینجا به شما راکت خاصی رو معرفی کنم، چون نمی دونم چه راکت هایی توی بازار ایران هست و قدرت خرید شما هم به خودت بستگی داره. اما اگه راکت هایی رو که بهشون دسترسی داری و می تونی تهیه کنی بهم بگی من می تونم بهت بگم آیا اون راکت ها برای سطح مبتدی متوسط مناسب هستن یا نه. از طرف یه برند خاص انواع و اقسام راکت ها رو تولید می کنه و یه سری از اون راکت ها با اینکه مال یه برند معروف مثل ویلسون یا بابولات هستن ولی اصلاً ارزش خرید ندارن.
من یه پست نسبتاً طولانی در مورد انتخاب راکت نوشته ام که می تونی اینجا پیداش کنی و اونجا به تفصیل در مورد اینکه چه ویژگی هایی یه راکت رو برای سطح مبتدی، متوسط یا عالی مناسب می کنه توضیح داده ام.

مرسی مهدی جان، دمت گرم. کاملاً استفاده کردم، همینکاری رو که گفتی انجام میدم ولی بابت راکت بازم قراره مزاحمت بشم.

بازم ممنون.
eeeeeeehsan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما eeeeeeehsan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-11-2013, 01:31 PM   #914
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sajjadmajidi نمایش پست ها
دوستان تقریبا 5 هفته تنیس بازی کردم و الان میگم که ورزش مورد الاقمو پیدا کردم! برای خرید راکت احتیاج به مشاوره دارم! هد یا ویلسون یا بابولا؟؟؟ الان چقدر هزینه کنم؟؟؟ لازم به ذکر که 450 برای راکت گذاشتم کنار!!! ممنون
دوست عزیز شما بهترین راه اینه که از مربیت بخوای برات راکت بخره. در ابتدای کار برندش اهمیت چندانی نداره چون تقریباً بیشتر راکت های مبتدی از برندهای مختلف ویژگی های شبیه به هم دارن. هزینه اش هم به نظر من همون حدود خوبه. واسه ی اول کار لازم نیست خیلی سخت بگیری.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-14-2013, 02:03 PM   #915
farzane
Junior Member

سپاس: 0
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده
پیش فرض راکت تنیس

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
من یه بازیکن آماتورم. یه راکت wilson us open دارم. به نظرتون راکت خوبیه؟ میشه تا چند سال باهاش کار کرد؟
farzane آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما farzane به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-14-2013, 02:44 PM   #916
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط farzane نمایش پست ها
من یه بازیکن آماتورم. یه راکت wilson us open دارم. به نظرتون راکت خوبیه؟ میشه تا چند سال باهاش کار کرد؟
سلام دوست عزیز. لطفا سوالات خودتونو در تاپیک زیر مطرح کنید.
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761

ویرایش توسط Mahrooz RF : 07-14-2013 در ساعت 06:53 PM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-15-2013, 02:13 AM   #917
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط farzane نمایش پست ها
سلام
بله راکت خوبیه و می تونید تا وقتی که بازیتون به سطح متوسط برسه باهاش بازی کنین. البته زمانش به ساعت های بازی شما در طول هفته و سرعت پیشرفتتون بستگی داره. اما معمولاً برای یکی دو سال می تونه براتون مفید باشه.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-18-2013, 01:56 AM   #918
fadae021
Junior Member

سپاس: 2
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام امید وارم که حاله همه دوستان خوب باشه
من تازه میخوام تنیس رو شروع کنم میخواستم راکت بخرم که گمراه شدم شدید
یه سری راکت ویش دیدم حدود 50 تا 70 تومن یه سری دیگه هم که مارک متفرقه بود حدود 60 تومن
میخواستم اگه میشه بگید راکت ها تا این حدود قیمت چطورن؟مارک ویش چطوره؟
حدود 150 میتونم هزینه کنم اگه کمک کنید ممنون میشم
fadae021 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-18-2013, 08:33 AM   #919
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام دوست عزیز
این مارک هایی رو که گفتی به نظر نمیاد مارک های شناخته شده ای باشن. احتمالاً با اون قیمت بتونی یه راکت دست دوم مناسب مبتدی بگیری.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-20-2013, 02:26 AM   #920
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

یکی از دوستان به اسم نجمه در مورد مشخصات راکتشون Babolat Aero Pro Lite سوال پرسیده بودن. البته من مطمئن نیستم راکتشون دقیقاً همین راکتی که لینکش اینجا هست باشه یا نه. ولی فعلاً این مشخصات مربوط به این راکت:

http://www.tennis-warehouse.com/Babo...BAB-APL13.html

دو ویژگی بارز این راکت یکی سرسنگین بودنش هست که باعث می شه برخلاف وزن خیلی کمش قدرتی در حد کم-متوسط باشه و وزن سویینگ (یعنی وزنی که در موقع ضربه زدن به توپ حس می شه) 300 باشه، ویژگی بارز دیگه اش که تقریباً نصف بیشتر راکت های بابولات در این ویژگی مشترک هستن، سفتی زیاد راکت (72 واحد) هستش که باعث می شه قدرت و یکنواختی ضربه به توپ بیشتر بشه اما در عین حال اگه یه زه سفت از قبیل زه های پلی استر با تنشن بالا روش ببندین، دست رو شدیداً اذیت می کنه. خود سایت تنیس ویرهاوس تنشن مرجع 54 رو برای این راکت توصیه می کنی. البته زهی که این دوستمون در حال حاضر روش بستن به خاطر اینکه نایلونی هستش با تنشن فعلیش یعنی 58 مشکل خاصی ایجاد نمی کنه. پترن باز زه راکت هم باعث می شه که کنترل پایین بیاد اما در عوض اسپین و قدرت بالاتر برن.
اگه سوال دیگه ای هم در موردش داشته باشین من در خدمتتون هستم.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)