بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

23 دی - 6 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-24-2014, 08:22 PM   #481
ehsan.
Member

پستها: 40
سپاس: 1,846
در 40 پست 250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ehsann نمایش پست ها
البته نادال از سال 2005 تا 2008 در سال فقط رولند رو گرفته.یعنی از 19 سالگی تا 22 سالگی که ویمبلدون رو فتح کرده.
بعدش من بارها گفتم راجر بی نظیره.اما واقعا قانع نمی شم که سطح اون دوران از حالا بیشتر.واسش دلیل هم دارم.
نزدیکترین رقبای راجر مثل اندی رادیک با اومدن بازیکنانی مثل نادال و جوکو عملا از رسیدن به موفقیتهای قبلیشون باز موندند.
من با این حرفام نه قصد دارم ارزش گرندهای راجر رو کم کنم.نه اینکه ارزش کاپ های نادال رو بیشتر.در هر صورت راجر بهترین بوده.حتی اگه بازیکنای دیگری هم میبودند.باز هم راجر این گرند ها رو میگرفت.
اما رقابت الان نزدیکتره.
با سلام به احسان عزیز
ببین احسان جان من هیچ جای صحبتام نگفتم که سطح اون دوران از حالا بیشتر بوده.
من از 2 جنبه ای که میشه به این موضوع نگاه کرد رو مطرح کردم..(1-متعلق به یک نسلند 2-نیستند)
در مورد اول ببین احسان بحث اینه که اگه فیلد اون دوران ضعیف بوده هر دوی اینها تو همون فیلد داشتن بازی میکردن (اینکه میگی 2005 تا 2008فقط رولند رو برده منظورت چیه ؟اولا خوب 8تا از این 13 گرند رو نادال تو رولند کسب کرده - نمیدونم شاید منظورت اینه که آماده نبوده، ومن گفتم مگه میشه کسی گرندی رو در هر سال ببره و ببگیم آماده نبوده-پس ببین اگه فیلدی آسون بوده خوب نادال هم تو همون فیلد گرنداش رو کسب کرده تازه به اون قسمت که گفتم که حریف فدرر در تمام این سال ها یه بازیکن برجسته بود که 5 سال از خودش جوونتر بود ولی همچین بازیکنی دیگه ظهور نکرد که از همچین سلاحی در برابر نادال برخوردار باشه و تمام حریفاش یا از خودش پیرترند یاهمسن وبه هر حال در یک شرایط برابر با حریفاش قرار داره)
در کل خواستم بگم که این دو بازیکن متعلق به یه نسلن و اگه نفع و ضرری بوده واسه هر دو بوده اگه هم که بگیم به یک نسل تعلق ندارن که جنبه دوم صحبتام رو شامل میشد.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ehsann نمایش پست ها

به عنوان مثال لیگ خودمون.10.20 سال پیش قهرمان یا استقلال بود یا پرسپولیس.اما الان پیشبینی سختتر شده.این مسئله ربطی به بهتر شدن سطح ورزش نداره.به نزدیک شدن رقابتها بستگی داره.
بابا اینا که فوتبال بازی نمیکنن یه توپ میندازن وسط و یه مشت آدم میدون دونبالش وچون برنامه ای در بازی ندارن همینه که میبینی تیمی که میلیاردها خرج کرده از تیم دسته یکی شکست میخوره(این از فوتبال خودمون)
من به نظرت احترام میذارم ولی نظرم در مورد اون جمله آغاسی همونی بود که نوشتم...ببین احسان ما نمیتونیم منکر این باشیم که پیشرفت در یک رشته تاثیری بر توانایی های اون بازیکنا نداره ببین تو هیچ رشته ای رو نمیتونی پیدا کنی که با گذر زمان زیباتر نشده باشه و هر چه به جلو میریم ظهور شگفتی ها بیشتر میشه...و این کاملا طبیعیه چون گفتم مثلا فدرر میات سمپراس و آغاسی و....رو میبینه و میدونه که برای جاودانه شدن باید از اونها بهتر باشه (البته توانایی های بازیکن ها هم ملاک بسیار بزرگیست) وهمینطور اگه فدرری نبود نادال مجبور نبود خودش رو به این سطح برسونه ودر آِینده هم همینه فقط از نظر من فدرر یکم جهشی تنیس رو به این حد رسوند وگرنه این سطح از تنیس رو شاید تا 10 سال دیگه هم نمیدیدیم و گواه این نظر من این جمله آغاسیه:
« بیشتر از خودم می پرسم آیا می توان آنچه فدرر انجام می دهد را آموزش داد؟ آنچه مسلم است این نکته است که او باعث رشد تنیس شده است.»

من در پست قبلی همه نظراتم رو گفتم و ازین بیشتر در مورد فیلد چیزی نمیتونم بگم
موفق باشین

ویرایش توسط ehsan. : 01-24-2014 در ساعت 08:39 PM
ehsan. آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ehsan. به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2014, 08:35 PM   #482
sina1993
Senior Member

آواتار sina1993

پستها: 207
سپاس: 3,083
در 189 پست 1,318 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون اولین گرنداسلم سال، استرالیا 2014

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
1- تبریک می گم به طرفداران نادال. از اون چیزی که انتظار داشتم یه کم بدتر پیش رفت اوضاع برای راجر.یه کم البته.توضیح می دم حالا. اول اما تعجب می کنم از بعضی از دوستان که کوچک ترین اعتمادی به بازیکنشون ندارن. قبل از بازی دیدم یک سری از دوستان اومدن گفتن که ای بابا سقف نمی دونم کجاش کمی خراب شده و باید کلا بسته بشه و در عین حال با تبریک به مافیای استرالیا و مافیای تنیس، قهرمانی راجر رو تبریک گفتن!!!!! عجیبا غریبا... بابا دو زار اعتماد به تنیسورتون داشته باشید... با این مچ آپ و با این همه پارامتری که می گه شانس رافا بالای 85% هست جلوی راجر چرا این قدر می ترسید قبل از بازی؟!!!!...حالا خدا رو شکر که مافیای استرالیا سقف رو هم نبست و رافا هم 3-0 برد... اگه 140 تا سقف هم می بستن بالای کورت رافا امروز بازی رو 3-0 می برد...به نظرم همین ترس قبل از بازی خیلی معنا داره...2 ماه پیش می گفتن بای بای راجر حالا قبل از سمی فاینال گرند می یان می گن ای بابا مافیا استرالیا داره سقف و می بنده!!!!! عجیبا غریبا...

2- اوضاع از اون چیزی که فکر می کردم یه کم بدتر پیش رفت. انتظارم از ادبرگ پس از لفظی که اومده بود(تاکتیک های خوبی جلو رافا دارم) خیلی بیشتر از این حرفا بود...تغییر خاصی در سبک بازی راجر ندیدیم، بدون ادبرگ هم همین طوری می شد بازی کرد. انتظارم از خود راجر هم بیشتر از این حرفا بود، قبل از بازی عرض کردم باید همون ریتم، تمرکز و آرامش دورهای قبل رو حفظ کنه اما به جز ست اول نتونست این کار رو انجام بده. تازه همون ست اولش هم 100% مثه بازی با ماری یا سونگا نبود. البته استرس و ترس راجر جلوی رافا می تونه موثر باشه اما پس از این عملکرد درخشان در دورهای قبل، من انتظار نداشتم باز هم این ترس و استرس رو راجر تاثیر بذاره. بعد از ست اول تمرکز و آرامش کم و کمتر شدن تا اینکه در اواسط ست دوم دیگه ناگهان راجر 2013 پیداش شد با خراب کردن هلو ترین ضربات ممکن...!!

3-نکته ی امیدوار کننده در این دیدار برای من این بود که اگر هم تمرکز و آرامشش رو راجر از دست داد، اما تلاشش رو از دست نداد. این قشنگ بود. تلاشش و تا آخرین پوینت کرد. حالا گرچه تلاش بدون «مغز» بود اما تلاشش رو کرد. این خیلی برای من مهم بود.اینکه تا آخرین لحظه امیدوار بود و تلاش می کرد.

4-دوستان سطح تفکر رو بالاتر ببرن. تو رو خدا از واژه ی «بزن زیرش» استفاده نکنید. اولا که به هیچ وجه اون ضربات «بزن زیرش» نیست، ثانیا اصلا «بزن زیرش» هم باشه مادامی که با این سبک ضربات می تونه راجر رو 3-0 بزنه اصن باید کل ضرباتش و این طوری بزنه!!! زشته واقعا این کلمه در مورد رافا...این «بزن زیرش» هم کاملا یک ایده و ابتکار(!!) وطنی هست. بی خیال تو رو خدا...

5- راجر باید بدونه 100 ساله دیگه هم شرایط بازی با رافا همینه...100 سال دیگه رافا همین طوری بازی می کنه...بایدم بازی کنه...اگر راجر می خواد شانسش و برای پیروزی برابر رافا افزایش بده باید از لحاظ ریتم بازی همون طوری باشه که جلوی سونگا و ماری بود. آرام و متمرکز... ست 1 تا حدی این تو این مسئله موفق بود و دیدید که فاصله ای با پیروزی نداشت. استرس و ترس جلوی رافا رو هم باید بی خیال شه...دیگه بعده این همه مدت باید بدونه جلوی رافا باید فقط به فکر تنیس بازی کردن باشه..اگه فقط به این مسئله فکر کنه شانس داره، اگه بخواد خودش و درگیر کنه همین می شه که 2 تا بکهندش رد نمی شه...در حالی که همین بکهند بازی های قبلی امیدوار کرده بود همه رو...

6- بعد از سیاهی های 2013، به نظرم این طلوع خورشید بیش تر از اون قدری بود که فکر می کردیم...به 2 هفته قبل و قرعه نگاه کنید، خودم می دونم و خودتون هم می دونید که در بهترین حالت راجر رو فراتر از یک هشتم نمی دیدید!! اما این راجر بار دیگه همه چی و عوض کرد. فصلی طولانی در راهه...

7- باز دیدیم یه سری دوستان شروع به پرورش ایده های دیگر وطنی دارن می کنن....عزیزم اسطوره معنی بسیار عظیمی داره...راجر اسطوره بودنش رو وامدار هیچ نوع جام و گرند و افتخار درون کورتش نیست... رافا به احتمال بسیاری زیادی «17» رو رد خواهد کرد اما اگر«170» رو هم رد کنه این هیچ تناقضی با اسطوره بودن راجر نداره.خیلی زشته اسطوره بودن راجر رو وامدار «17» بدونیم... بس کنید پرورزش ایده های خلاقانه رو...

8- تبریک دوباره به طرفداران رافا. قبل از بازی عرض کردم نیشیکوری و گریگور سوء تفاهمی بیش نبود و رافا در 100% توانایی خود در برابر راجر قرار خواهد داشت. بازم تبریک...
با اینکه گزینه تشکر رو برای پستتون زدم ولی خواستم دوباره هم برای این پستهای عالیتون تشکر کنم بازم ممنون
sina1993 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sina1993 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2014, 09:35 PM   #483
elmira_star10
Junior Member

پستها: 3
سپاس: 1
در 2 پست 3 بار سپاسگزاری شده

سلام یه سوال مسابقه فینال چه روزی و چه ساعتی هست؟
elmira_star10 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-24-2014, 09:56 PM   #484
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط elmira_star10 نمایش پست ها
سلام یه سوال مسابقه فینال چه روزی و چه ساعتی هست؟

فینال زنان : فردا ساعت 12 ظهر
فینال مردان : یکشنبه ساعت 12 ظهر
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2014, 09:59 PM   #485
slice
Member

پستها: 88
سپاس: 121
در 53 پست 276 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط S.A.IVI.A.N نمایش پست ها
در مورد سبک بازیه رافا به اون دوستانی که از واژه بزن زیرش استفاده میکنن دو کلام حرف دارم
اولا رافا امروز به غیر از برخی مواقع در ست 1(زمانی که به برک نیاز داشت و بعلت دلایلی که تو پست قبلی گفتم) زیاد از توپ های با ارتفاع و به اصلاح مون بال استفاده نکرد.
در بقیه زمان های بازی رافا فورهندش معمولی بود و حتی بکهند داون د لاین هاش با نت کلیرنس پایین بودن. کلا رافا فورهندش همینجوریه. اما شما فقط تو بازیه راجر به دلیل دقت زیاد و ضعف راجر در بکهند به چشمتون میاد و باعث این القا میشه. رافا خیلی وقت ها با نواک هم به این صورت فورهند میزنه حتی با اینکه به ضررشه. پس نباید فکر کرد که فقط جلو راجر اینجور میزه. جلو راجر فقط کمی چرخش توپ رو بیشتر میکنه و تعداد دور بر ساعت توپ بالای 3000 میشه. همین چرخش توپ باعث میشه بکهند راجر به هم بریزه و الا برای ارتفاع توپ راجر میتونه بره عقب و زمانی که توپ پایین میاد ضربه بزنه. کاری که گسکه و استن انجام میدن. چرا اونها مشکلی با بازی رافا ندارن؟ پس مشکل از خود راجره!

ضمن اینکه بارها تو این بازی توپ با ارتفاع روی فورهند راجر هم اومد . چرا اونهارو خراب میکرد یا نمیتونست به امتیاز تبدیل کنه؟ مگه ادعا نمیشه فورهند راجر یکی از بهترین های تاریخه؟ در حالی که اگه همون توپ با ارتفاع رو بدن به رافا چنان فورهندی بزنه که راحت تبدیل به امتیاز میشه!

اتفاقا زمانی که رافا بازیش رو هجومی تر کرد و با بکهند به فورهند راجر حمله میکرد رافا راحت تر نتیجه میگرفت و نتیجه ش برک کردن در ست 2 و 3 بود. در حالی که در ست اول کاری نکرد!

در کل راجر بازی خوبی انجام داد اما رافا خیلی بهتر بود. راجر در ویمبلدون شانس خواهد داشت رافا رو شکست بده و قهرمان بشه.

با تشکر از نظرات منطقی شما در مورد بازی رافا!!!!!!!! ولی من تو چند مورد باهاتون موافق نیستم:
1.رافا اکثر فورهندایی که امروز میزد ارتفاعشون خیلی زیاد بود خصوصا تو ریترن سرویس 2 و توی فورهندایی که مجبور بود بدوه به سمتش ولی چون راجر سریع بهش ضربه میزد همه فکر میکردن ارتفاع توپ کمه!!!!!
2.در مورد اینم که گفتین راجر باید بره عقب مثل گسکه و استن و بکهند بزنه.واسه راجر این کار بغیر از چند بار به صرفه نیست چون اصولا سبک بازی راجر روی بیس لاین تا بتونه سریعتر به سمت تور بره ثانیا استن و گسکه از اون کار بهره ای نمی برن!!!!!!
3.در مورد فورهند:مطمئنا خود شما بهتر از من میدونین که گریپ فورهند راجر تقریبا eastern و بارزترین مشکل این نوع گریپ عدم توانایی زدن توپ با ارتفاع بالاست در عوض گریپ نادال 4.5-4 که میشه گفت نزدیک به سمی وسترن که زدن توپ تو ارتفاع بالا خیلی آسون تره!!!!!!
slice آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی slice به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2014, 10:15 PM   #486
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

سلام به دوستان
باز هم اثبات شد كه نادال استاد شكست دادن فدرره.
البته بنظر من بخش اعظم مشكلات فدرر جلوى نادال مشكلات ذهنيه ! و اون ترسى كه
فدرر از نادال داره . يه جورايى وارد سيستم بازى و خونه نادال ميشه و بيرون اومدن ازش
كار خيلى خيلى دشواريه .
Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2014, 10:49 PM   #487
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

پستها: 831
سپاس: 14,528
در 826 پست 5,963 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافااااااااا!(ONLY)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط slice نمایش پست ها
با تشکر از نظرات منطقی شما در مورد بازی رافا!!!!!!!! ولی من تو چند مورد باهاتون موافق نیستم:
1.رافا اکثر فورهندایی که امروز میزد ارتفاعشون خیلی زیاد بود خصوصا تو ریترن سرویس 2 و توی فورهندایی که مجبور بود بدوه به سمتش ولی چون راجر سریع بهش ضربه میزد همه فکر میکردن ارتفاع توپ کمه!!!!!
2.در مورد اینم که گفتین راجر باید بره عقب مثل گسکه و استن و بکهند بزنه.واسه راجر این کار بغیر از چند بار به صرفه نیست چون اصولا سبک بازی راجر روی بیس لاین تا بتونه سریعتر به سمت تور بره ثانیا استن و گسکه از اون کار بهره ای نمی برن!!!!!!
3.در مورد فورهند:مطمئنا خود شما بهتر از من میدونین که گریپ فورهند راجر تقریبا eastern و بارزترین مشکل این نوع گریپ عدم توانایی زدن توپ با ارتفاع بالاست در عوض گریپ نادال 4.5-4 که میشه گفت نزدیک به سمی وسترن که زدن توپ تو ارتفاع بالا خیلی آسون تره!!!!!!
مرسی از نظرت
1- بله درسته.رافا ریترن هارو با فورهند با ارتفاع بالا به عقب زمین میفرستاد. اما این کاریه که تو همه بازی ها و مقابل همه انجام میده و مختص راجر نیس! علتش هم اینه که واقعا جواب دادن این ریترن ها سخته. توپی که با ارتفاع و با اسپین زیاد بیاد و نزدیک بیس لاین بخوره زمین مشخصه راجر رو که نزدیک بیس لاین بازی میکنه به زحمت میندازه. و این هم شگرد رافا ست برای مقابله با بازیکنای اگرسیو. اگه قرار توپ شورت بده که مسلما با یه فورهند وینر ناک اوت میشه(به علت فاصله زیادش از خط چه موقع ریترن و چه موقع بازی)

2-چطور بهره نمیبرن؟ حداقلش اینه که کمتر ارور میدن. جلو رافا هم به علت ضعف بکهند نمیبازن.
درسته سبک بازی راجر رو بیس لاین و اگرسیو ه اما میشه یه تعادلی رو بکهند از این طریق انجام بده.
میدونید که ضربات فورهند با اسپین بالای رافا به محز برخورد با زمین با سرعت زیاد بالا میاند و این تفاوت فاحشی با ضربات اسپین کمتر دارد. در نتیجه جواب دادن این توپ ها واسه راجری که روی خط بازی میکنه سخت تره تا کسی مثل واورینکا. (علت اینکه بکهند جلوی سونگا و ماری بهتر از امروزه همینه که دوستان تعجب کردن گویی که اولین بار است این چنین میشود)

ضمن اینکه گفتم مشکل بکهند راجر با فورهند رافا بیشتر چرخش بالای توپه تا ارتفاع(البته هر دو نقش دارند). چون راجر اکثر مواقع توپ های کم ارتفاع رو هم ارور میده.پس بهترین کار اینه که تعادلی برقرار کنه. مدام به عقب و جلو بره موقع زدن بکهند که این دقت،تمرکز و انرژی زیادی میخواد که بسیار سخته. لذا به نظر میرسه از این نظر راهی نداره راجر!

3-بله کاملا درسته اما راجر موقع زدن فورهند بر خلاف رافا آنرایز جواب میده. یعنی بلافاصله بعد از خوردن توپ به زمین و در زمان بالا آمدن راجر فورهند میزنه. این کار باعث میشه قدرت و سرعت توپ بیشتر بشه. در واقع شما ار پِیس توپ پس از برخورد به زمین برای ضربه خودت استفاده میکنی(که نیاز به دقت زیادی داره و راجر عالی انجام میده) اما رافا اجازه میده توپ بیاد بالا و موقع پایین آمدن ضربه میزنه و مجبوره خودت با قدرت بدنی پاور را اضافه کنه.
برای همین میگم راجر مشکلی از جهت اون فورهند ها که ارتفاع داشتن نداره به شرطی که زود بزنه. البته چون دقت زیاد لازمه و ریسکش بیشتره با ارور همراهه.

بازم ممنون از نظرت دوست عزیز
S.A.IVI.A.N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2014, 11:22 PM   #488
CANDIS
Member

آواتار CANDIS

پستها: 75
سپاس: 56
در 71 پست 393 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer Djokovic Del Potro Gasquet Wawrinka Kohlschreiber Verdasco Davydenko Llodra Baghdatis Halep Radwanska Kuznetsova Henin

بروبچ کارشناس مثله اینکه همه هستن بذار سوال مطرح کنیم ! آقا نواک چطوری رافارو میبره؟ میخولم جواب فنی و کارشناسی باشه ها تا همه بهره ببرن!
CANDIS آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی CANDIS به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2014, 11:29 PM   #489
Roger Federer#1
Senior Member

آواتار Roger Federer#1

پستها: 228
سپاس: 2,788
در 226 پست 2,095 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: "راجرفدرر افسانه ایی" "خوان مارتین دل پوترو" "داوید فرر" "الکساندر زوارف"

واقعا بحث های فنی زیبایی رو دوستان تبادل کردن خیلی زیبا بود اکثرا هم منطقی.بهتره همیشه بجایی تمسخر همدیگه بیام ازاین بحثها کنیم تا اینکه بگیم (دیدین رافا چیکار کرد داغونش کرد) خوب رافا داغونش کرد چه را به چه دلیل مشکل راجر از کجا بود قدرت نادال از کجا بود واقعا از بعضی پست هاکه زیادم بوده لذت بردم.
به عقیده من راجر بهترین روزشم باشه دیگه حریف نادال تو زمین سختو خاک روس نمیشه مگر اینکه شگفتیشه و راجر فرازمینی بازی کنه یا نادال ضعیف.
تنها جایی که راجر میتونه نادال رو شکست بده اون ویمبلی هستشو تمام.
تنها کسانی که میتونن نادال رو شکست بدن نواک هستشو ماری با دلپودروی آماده (که اگه آماده باشه حتی از نواک هم خطرناکتر میتونه باشه برای نادال)
ولی جدایی از این حرفا خیلی به حضور نواک تا روز آخر عادت کردم نیستش انگار چیزی کمه ولی اگه نواک میومد فینال چه بازی زیبایی رو تماشا میکردیم.امیدوارم استن بتونه لااقل بازی زیبایی رو انجام بده و هرکسی شایسته تره عنوان قهرمانی رو بدست بیاره
vamos rafa or comon sta
Roger Federer#1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Roger Federer#1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2014, 11:39 PM   #490
slice
Member

پستها: 88
سپاس: 121
در 53 پست 276 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط S.A.IVI.A.N نمایش پست ها
مرسی از نظرت
1- بله درسته.رافا ریترن هارو با فورهند با ارتفاع بالا به عقب زمین میفرستاد. اما این کاریه که تو همه بازی ها و مقابل همه انجام میده و مختص راجر نیس! علتش هم اینه که واقعا جواب دادن این ریترن ها سخته. توپی که با ارتفاع و با اسپین زیاد بیاد و نزدیک بیس لاین بخوره زمین مشخصه راجر رو که نزدیک بیس لاین بازی میکنه به زحمت میندازه. و این هم شگرد رافا ست برای مقابله با بازیکنای اگرسیو. اگه قرار توپ شورت بده که مسلما با یه فورهند وینر ناک اوت میشه(به علت فاصله زیادش از خط چه موقع ریترن و چه موقع بازی)

2-چطور بهره نمیبرن؟ حداقلش اینه که کمتر ارور میدن. جلو رافا هم به علت ضعف بکهند نمیبازن.
درسته سبک بازی راجر رو بیس لاین و اگرسیو ه اما میشه یه تعادلی رو بکهند از این طریق انجام بده.
میدونید که ضربات فورهند با اسپین بالای رافا به محز برخورد با زمین با سرعت زیاد بالا میاند و این تفاوت فاحشی با ضربات اسپین کمتر دارد. در نتیجه جواب دادن این توپ ها واسه راجری که روی خط بازی میکنه سخت تره تا کسی مثل واورینکا. (علت اینکه بکهند جلوی سونگا و ماری بهتر از امروزه همینه که دوستان تعجب کردن گویی که اولین بار است این چنین میشود)

ضمن اینکه گفتم مشکل بکهند راجر با فورهند رافا بیشتر چرخش بالای توپه تا ارتفاع(البته هر دو نقش دارند). چون راجر اکثر مواقع توپ های کم ارتفاع رو هم ارور میده.پس بهترین کار اینه که تعادلی برقرار کنه. مدام به عقب و جلو بره موقع زدن بکهند که این دقت،تمرکز و انرژی زیادی میخواد که بسیار سخته. لذا به نظر میرسه از این نظر راهی نداره راجر!

3-بله کاملا درسته اما راجر موقع زدن فورهند بر خلاف رافا آنرایز جواب میده. یعنی بلافاصله بعد از خوردن توپ به زمین و در زمان بالا آمدن راجر فورهند میزنه. این کار باعث میشه قدرت و سرعت توپ بیشتر بشه. در واقع شما ار پِیس توپ پس از برخورد به زمین برای ضربه خودت استفاده میکنی(که نیاز به دقت زیادی داره و راجر عالی انجام میده) اما رافا اجازه میده توپ بیاد بالا و موقع پایین آمدن ضربه میزنه و مجبوره خودت با قدرت بدنی پاور را اضافه کنه.
برای همین میگم راجر مشکلی از جهت اون فورهند ها که ارتفاع داشتن نداره به شرطی که زود بزنه. البته چون دقت زیاد لازمه و ریسکش بیشتره با ارور همراهه.

بازم ممنون از نظرت دوست عزیز

با تشکر از پاسخت!!! فکر کنم این نوع بحثا خیلی خوبن چون میتونیم از اطلاعات همدیگه یاد بگیریم!!!!!!!
در مورد 1 باهات موافقم ولی در مورد بکهند راجر:خیلیا فکر میکنن این ضعف بکهند 90% ناشی از بی دقتی و کمبود اعتماد به نفس و تمرکزه ولی نه اینطور نیست بلکه میشه گفت بیشتر مشکل توی متد و استایله!!!!!بکهند راجر علاوه بر اینکه یک دسته و یکی از غیر انعطاف پذیر هاست بر خلاف گسکه و استن و روبردو!!!!!! در مورد عقب رفتن هم باید اینو بگم که کار خیلی سخت تر میشه چون باید بتونه مسافت بیشتری رو طی بکنه که ضربه رو در هر موقعتی close stance بزنه!!!!! و این مشکل واسه بقیه هم هست چون سمت فورهندشون از کار میوفته و حریف بازیشون میده!!!!!!!
در مورد فورهند شما کاملا درست میگین ولی یه مسئله ای که هست اینه که توپ وقتی از زمین بلند میشه ماکزیمم اسپین رو داره و در کنارش ماکزیمم نیرو که اصطلاحا میگن heavy ball تو این شرایط زدن فورهند برای همه حتی راجر هم سخته چون به احتمال زیاد به تور میخوره!!!!!!
slice آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی slice به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)