بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-27-2013, 02:32 PM   #831
maya2012
Junior Member

پستها: 6
سپاس: 2
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

سلام mspayam
تمام جواباتو خوندم و سرگیجه گرفتم از اینکه پشت سر هم جواب همه رو داده بودی. دمت گرم
من 15 سال بدمینتون و 5 ساله تنیس بازی میکنم. وزن خودم 112 -114 کیلو. اضافه وزن دارم. به لحاظ فنی و زدن ضربات مختلف در حد خوبی هستم. سرویسی که من میزنم شاید در ایران کسی نزنه. ( به گفته همبازیام دارم میگم) نوع بازیم هم قدرتی و تکنیکی همراه با حرکات موزون نمایشی است. (اگه وزنم رو درست کنم میتونم حرفها برای گفتن داشته باشم) یکی از پارتنرام میگه سرویسای تو در حد برترین های جهانه. :) بگذریم. قصد تعریف نداشتم خواستم باهام بیشتر آشنا بشی تا بتونی خوب راهنماییم کنی.
راکت فعلی برای تنیس ویلسون که باهاش بازی میکنم اینه.(راکت سبک و آماتوریه)
وزن 278 گرم
بالانس 34/5
هد سایز: 677
با این راکت بعضا به دلیل سبکی دچار دست درد هم میشم و کنترلی روی توپ ها بخصوص برای زدن ضربات سویینگ ندارم. قبلا بابولات داشتم و راضی بودم. مشخصاتش یادم نیست.
پیشنهاد تو با این مشخصات من برای راکت هد یا بابولات چه مدل راکتیه. پولش هم مهم نیست.
این دو مدل نظر خودمه: (البته گفتی گرافین میشکنه بی خیالش شدم)
YOUTEK GRAPHENE SPEED 16/19
babulate aeropro drive
ممنون میشم اگه امروز جوابمو بدی چون باید سریعا یه راکت بخرم و میخوام طبق پیشنهاد تو باشه.

ویرایش توسط maya2012 : 05-27-2013 در ساعت 02:42 PM
maya2012 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما maya2012 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-27-2013, 06:57 PM   #832
amir k2
Member

آواتار amir k2

پستها: 94
سپاس: 123
در 26 پست 59 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط maya2012 نمایش پست ها
سلام mspayam
تمام جواباتو خوندم و سرگیجه گرفتم از اینکه پشت سر هم جواب همه رو داده بودی. دمت گرم
من 15 سال بدمینتون و 5 ساله تنیس بازی میکنم. وزن خودم 112 -114 کیلو. اضافه وزن دارم. به لحاظ فنی و زدن ضربات مختلف در حد خوبی هستم. سرویسی که من میزنم شاید در ایران کسی نزنه. ( به گفته همبازیام دارم میگم) نوع بازیم هم قدرتی و تکنیکی همراه با حرکات موزون نمایشی است. (اگه وزنم رو درست کنم میتونم حرفها برای گفتن داشته باشم) یکی از پارتنرام میگه سرویسای تو در حد برترین های جهانه. :) بگذریم. قصد تعریف نداشتم خواستم باهام بیشتر آشنا بشی تا بتونی خوب راهنماییم کنی.
وزن 278 گرم
بالانس 34/5
با این راکت بعضا به دلیل سبکی دچار دست درد هم میشم و کنترلی روی توپ ها بخصوص برای زدن ضربات سویینگ ندارم. قبلا بابولات داشتم و راضی بودم. مشخصاتش یادم نیست.
پیشنهاد تو با این مشخصات من برای راکت هد یا بابولات چه مدل راکتیه. پولش هم مهم نیست.
babulate aeropro drive
ممنون میشم اگه امروز جوابمو بدی چون باید سریعا یه راکت بخرم و میخوام طبق پیشنهاد تو باشه.
سلام دوست عزیز.خوبی؟
میگم که اینجور که شما در مورد سرویس زدنت حرف زدی من خیلی اشتیاق پیدا کردم که ببینم سرویس شما به چه شکلی زده میشه.ممنون میشم از سرویس زدنت فیلم بگیری و اپلود کنی برامون
به نظر من بابولات رو بگیر چون میگی قبلا بابلات داشتی و راضی بودی بگیر
amir k2 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-27-2013, 08:59 PM   #833
maya2012
Junior Member

من سوالم از mspayam این بود که چه مدل راکتی مثلا توی بابولات بگیرم. منظورم مدلش بود.
در مورد نوع سرویس زدن من میتونی سرویس زدن تنیسورای دیگه رو ببینی و فرقی از لحاظ نوع حرکت بدن یا دست نیست.
قدیمی 05-27-2013, 09:02 PM   #834
maya2012
Junior Member

من سوالم از mspayam این بود که چه مدل راکتی مثلا توی بابولات بگیرم. منظورم مدلش بود.
در مورد نوع سرویس زدن من میتونی سرویس زدن تنیسورای دیگه رو ببینی و فرقی از لحاظ نوع حرکت بدن یا دست نیست.
قدیمی 05-28-2013, 04:23 AM   #835
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
سلام mspayam
وزن 278 گرم
بالانس 34/5
babulate aeropro drive
سلام دوست عزیز
من خوشحال می شم اطلاعاتی رو که دارم در اختیار سایر دوستان بذارم. البته اینجا دوستان خیلی باسوادتر از منم هستن که کمتر توی این بخش فوروم فعالن و امیدوارم که دوستان بیشتری بیان و اینجا پست ها رو جواب بدن و دوستانی مثل امیر و شیرفرهاد و مهروز عزیز که لطف می کنن و پاسخ پست های بقیه رو می دن همچنان به فعالیتشون اینجا ادامه بدن، چون از راه همین بحث ها و گفتگوهاست که خود منم چیز یاد می گیرم.

اما در مورد راکت:
شما با توجه به اینکه به قول خودت سرو زدنت نقطه ی قوتت هستش (و حدس می زنم از وزنت برای ضربه ی سرو استفاده می کنی و اینجا اون اضافه وزن بهت کمک می کنه، اگه قدت هم بلند باشه که دیگه چه بهتر)، و حدوداً 5 سال هم هستش که بازی می کنی و بازیت به احتمال خیلی زیاد در سطح بالایی هستش من توصیه می کنم یه راکتی بگیری که وزنش بیشتر باشه و توی سرو هم بتونه بهت کمک کنه.
این راکتی رو که الان داری اگه ممکنه اسم کاملش رو بنویس، ولی با توجه به چیزهایی که نوشتی اندازه ی هد راکت (105 اینچ) واسه ی سطح شما زیاد بزرگه و توانایی سریع حرکت دادنش رو به خصوص برای بکهند زدن سخت تر می کنه. اندازه ی بالانس راکت رو هم درست متوجه نشدم، اما اگه 34.5 برای راکت 27 اینچی باشه حدوداً به اندازه ی یک واحد سرسنگین (Head Heavy) هستش که یه مقدار کمی به قدرت سرو اضافه می کنه ولی در عوض والی زدن روی تور رو سخت می کنه.
راکت گرافین رو که من گفتم می شکنن، خودم نه باهاش بازی کردم و نه شکستم ولی تا اونجایی که من خوندم بیشتر از راکت های معمولی می شکنن و ترک برمی دارن. برای خوندن یه مطلب در مورد اون راکت ها می تونین به این لینک مراجعه کنین: http://gizmodo.com/5995046/graphene-has-a-fatal-flaw

راکت دومی هم به خاطر اینکه راکت نادال هستش جزو پرفروشترین راکت ها هستش. ورژن 2013 اون راکت که امسال به بازار عرضه شد رو فقط باهاش یکی دو گیم بازی کردم و راکت خوبی بود، یه مقداری قدرتش از دید من زیاد بود ولی از سایر جهات هیچ ایرادی نداشت. اون ورژن قبلیش هم که GT داره بعد از اسمش راکت خوبیه، فقط یه کم سفت تر از این جدیدتره هستش که اگه مشکل بازو نداری و بازوت رو اذیت نمی کنه می تونه راکت خوبی واست باشه.

به نظر من این راکت می تونه راکت خوبی واست باشه، اما اگه من جای شما بودم و می خواستم با توجه به بازیم راکت انتخاب کنم یکی از این دوتا رو انتخاب می کردم، مخصوصاً اولی که برای سبک بازی کسایی که محکم سرو می زنن طراحی شده:

Babolat Pure Drive Roddick
http://www.tennis-warehouse.com/Babo...AB-BPDR11.html

Wilson ProStaff Six.One 90
http://www.tennis-warehouse.com/revi...S90review.html

البته از اونجایی که دومی اندازه ی سرش حدوداً 15 اینچ مربع کمتر از راکتی هستش که الان باهاش بازی می کنی شاید یه کم اون اوایل بازی کردن باهاش سخت باشه واست، اما در عوض کنترل بیشتر و بهتری بهت می ده.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-28-2013, 09:17 AM   #836
maya2012
Junior Member

ممنون از پاسخی که دادی
اسم را;ت فعلی من با مشخصاتی که دادم اینه:
wilson prohibird
البته حدست درست بود قد من 184 هست و اینکه مشکل بازو هم با توجه به بازی با این راکتم کمو بیش دارم که برخی دوستان میگفتن با توجه به وزنت راکتت سبکه.
حال شما به من بگو مثلا Babolat Pure Drive Roddick رو با چه وزنیش بگیرم؟ 300 یا 315 یا ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته این مدل Gt که گفتی میگن قدرتش خیلی بالاست. مثلا این مدلش Babolat Pure Drive GT که مخصوص اندی رادیکه و میگن قدرتش 5 است.
یه چیزی:
توی راکت مثلا 300 گرمی Babolat Pure Drive Roddick یا Babolat Pure Drive GT مدل GT چه مشکلی میتونه برای بازوی من ایجاد کنه؟ چون بحرحال وزن دوتاشون یکیه.

ویرایش توسط maya2012 : 05-28-2013 در ساعت 09:27 AM
قدیمی 05-28-2013, 09:55 AM   #837
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

این مشخصات کامل راکت شماست که از سایر جهات برای سطح متوسط راکت خوبی به نظر میاد، اما وزنش بیش از حد کمه:
http://www.tenniswarehouse-europe.co...SONH-WBPH.html
Head Size:
105 sq. in. / 677 sq. cm.
Length: 27,25 inches / 69,25 cm
Strung Weight: 276g
Balance: 4 pts HL
Swingweight: 287
Stiffness: 66
Beam Width: 24mm O Beam
Composition: Karophite Black / Basalt
Power Level: Medium
Swing Speed: Medium

نکته ی اصلی ای که به خاطر وزن کم باعث درد گرفتن دست شما می شه اینه که Swing Weight راکت یعنی وزنی که برای سویینگ کردن راکت و ضربه زدن به توپ ایجاد می کنه خیلی کمه. شما به عنوان یه راهنما باید سراغ راکت هایی بری که اون وزن سویینگشون بالای 300 باشه. وزن خود راکت در مقایسه با وزن سویینگ نکته ی خیلی مهمی به حساب نمیاد. البته به شرطی که وزن خود راکت از یه مقدار وزن (حدوداً 360 گرم) بیشتر نشه. بر همین اساس شما اگه قدرتت بالاست و فقط مشکل بازو داری بهتره یه راکتی بگیری که Stiffness زیادی نداشته باشد (یعنی حدوداً کمتر از 64 باشه) و وزن سویینگش هم بالا باشه.

راکت ها رو هم شرکت های تولید کننده شون مشخصاتشون رو به همراه راکت بیرون می دن تا افراد با توجه به سطح بازیشون بتونن از بین اون ها انتخاب کنن. واسه ی همین از دید من اینکه می گی "می گن سرعت فلان راکت بالاست" ملاک درستی واسه ی تصمیم گیری نیست و من بیشتر به مشخصات خود راکت ها اعتماد می کنم تا حرف های بقیه.

اگه مشکل بازو داری به نظر من بهتره که راکت رادیک رو نگیری چون راکت خیلی سفتیه و stiffness بالایی داره. از این جهت راکت ویلسونی که لینکش رو گذاشته بودم بهتره به نظر من. البته خود اندی رادیک با اون راکتی که لینکش رو گذاشته بودم بازی نمی کرد و راکتی که اون داشت این یکی بود که حدود نیم اینچ بزرگتره:
http://www.tennis-warehouse.com/Babo...AB-BPRP12.html

اما از بین اون راکت هایی که در آخر پستت اسم بردی باید بگم که وزن 300 گرمی اون ها نیست که بازوت رو ممکنه اذیت کنه بلکه در مورد اون دوتا راکت سفتی یا همون stiffness خیلی بالای اون هاست که واسه ی هر دو بالای 70 هستش و فوق العاده واسه ی افرادی که مشکل بازو دارن می تونه مشکل آفرین باشه. اگر شما اصرار داری که از محصولات بابولات خرید کنی، من راکت های سری Pure Storm از این شرکت رو بهتون توصیه می کنم که سفتی کمتری دارن و از لحاظ وزن سویینگ و وزن راکت هم برای شما مناسبترن، مخصوصاً این دو تا:
Babolat Pure Storm Tour GT
http://www.tennis-warehouse.com/Babo...AB-BPRP12.html

Babolat Pure Storm Tour Plus GT
http://www.tennis-warehouse.com/Babo...AB-BPSTRP.html
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-28-2013, 09:14 PM   #838
maya2012
Junior Member

دوستان راکت babulate aeropro drive مدل 2013 وزن 300 گرم(گرونترین راکت بازار) رو باهاش بازی کردم افتزاح بود.
قدیمی 05-28-2013, 09:46 PM   #839
amir k2
Member

آواتار amir k2

پستها: 94
سپاس: 123
در 26 پست 59 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
دوستان راکت babulate aeropro drive مدل 2013 وزن 300 گرم(گرونترین راکت بازار) رو باهاش بازی کردم افتزاح بود.
چجوری بود؟خوب بود؟
چرا؟
همه که از محصولات بابلات راضی اند.ببین سبک بازیت چجوریه و با کدوم راکت راحت بودی همون رو بهترش رو بگیر
amir k2 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-29-2013, 02:10 PM   #840
sj.pro
Junior Member

پستها: 15
سپاس: 7
در 3 پست 4 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر شاراپوا

درود

چند وقتی نبودم

آماره راکتو واستون می ذارم نظرتونو بدین (850 تومن خود راکت

و 50 ت زه

nazari dashtin matrah konin

BLX

( six.one 100 prostaff ( signature series

weight:285g

balance:7pts HL

headsize:100

reac tension : 24-28kg

string pattern : 16*18

* recommend string *

for power: nxt tour

for control: nxt control

sj.pro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sj.pro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)