بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

3-16 شهریور - نیویورک، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان US OPEN 2014؟
راجر فدرر 94 80.34%
نواک جوکوویچ 17 14.53%
استن واورینکا 1 0.85%
داوید فرر 0 0%
میلوس رائونیچ 1 0.85%
اندی مورای 1 0.85%
سایر بازیکنان 3 2.56%
رأی دهندگان: 117. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-30-2014, 10:04 AM   #101
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN 2014

نقل قول:
شما حرفات در تناقضه
از یه طرف می گی باید انرژی ذخیره کنه
خب
میشه بگی بازی با دو تا بازیکن serve & volleyer که تو کل بازی تعداد معدودی از امتیازات به رالی کشیده میشه چه انرژی ای از فندرر می گیره
بعد هم اگه بخث ذخیره انرژیه در بازی دیشب Federer در ست سوم بریک شد و 4-2 عقب افتاد و شانس اورد که با چند تا سرو دوم و unforced error از Groth که به علت بی تجربگی و نشان دادن Motivation دقیقا بعد از بریک کردن فدرر نتونست با اون سرویس عالی سرویسشو Hold کنه و 5-2 جلو بیفته و بازی رو به ست چهارم بکشونه
در بازی اول هم اگه Matosevic تونسته بود Tiebreak رو ببره باز بازی به ست چهارم می کشید
فکر نمی کنید برای ذخیره کردن انرژی احتیاج داره تمامی بازیهاشو 3-0 ببره ( حرفی که این چند روزه از زبان چندین گزارشگر تلویزیونی من شنیدم که می گند اگر فدرر قراره اول بشه باید تمامی بازیهاشو تا نیمه نهایی 3-0 ببره )
بحش راجع به این دو تا بازی خیلی زیاده
به نظر شما وقتی فدرر نمی تونه توپ رو توی این سطح سریع از دفاع Groth با اون قد بلند و قدرت حرکتی ضعیف در زمین در معدود امتیازاتی که به رالی کشیده می شد عبور بده چطور می خواد توپ رو از دفاع Djokovic عبور بده؟
در بازی دیشب معدود مواقعی که بازی به رالی کشیده می شد این فدرر بود که معمولا خطا می داد که واقعا مسخرست که اگر بی تجربگی Groth نبود بلکه این بازی ۵ سته شده بود و حتی فدرر می باخت تا یه مقدار روی service game هاش score نزدیک می شد افتضاح بازی می کرد و فکر کنم از ۳ تا ۲ بار بریک شد و نکته دیگه ضعف در convert کردن break point هایی بود که داشت
من هر موقع که بازی به رالی کشیده می شد تصور می کردم الان اونور تور Djokovic وایساده و بدون تعارف باید بگم توی اکثر اون رالی ها فدرر بازنده رالی بود
نکته اخر هم Return افتضاحش بود ( جرقه های اینور و اونور بود اما در کل افتضاح بود چندین والی ساده رو Groth یا تو تور زد یا به اوت والی هایی که فدرر در جواب Slice کشیده بود و می دونید اسلایس کشیدن در جواب سرویس یه بازیکن Serve & volleyer به وی زمان لازمه برای مستقر شدن به روی تور و اتمام امتیاز با یک والی ساده رو میده )
که اگه Groth یه مقدار درصد سرویس اولش از ۵۰ و خورده ای بالاتر میرفت در ست دوم مثلا روی ۶۰ و خورده ای دو ست اول tiebreak شده بود و ست سوم رو هم ۶-۳ برده بود و یکی از tiebreak ها رو هم اگه گرفته بود در پایان ست سوم ۲-۱ از فدرر پیشی می گرفت
کلا من فدرر رو در حد و اندازه های قهرمانی ندیدم
با تشکر از شما...
من نفهمیدم کجای حرفم در تناقضه راستش، از یه طرف بله می گم که فدرر باید انرژی ذخیره کنه اما از طرف دیگه چی؟! کامل نکردید جملتون رو که تناقضم رو بدونم..
ببینید دوست عزیز شما به چند نکته توجه نمی کنی.شما داری پیش خودت شبیه سازی می کنی که اگه مثلا به جای ماتوسویچ یا سم گروث جوکو اون ور می بود چه اتفاقی می افتاد! در حالی که چنین کاری درست نیستش. در تنیس بخش اعظمی از فرم بازی شما می تونه بستگی به کیفیت حریفتون داشته باشه. در واقع در بسیاری از مسابقات تنیس این کیفیت حریف هستش که می تونه کیفیت بازی شما رو به شدت تحت تاثیر قرار بده. خب سم گروث آره اشتباهات پیاپی داره، سطح بازیش بالا نیست و فدرر هم کیفیت حریفش رو می بینه و کیفیت حریفش روش «تاثیر» می ذاره طبیعتا.

بعدم شما بارها از لغت اگر و اما و شاید استفاده می کنی. اگر ماتوسویچ تایبرک رو می برد، اگر سم گروث اشتباه نمی کرد، این طوری که نمی شه خب!! در تایبرک ست سوم مقابل ماتوسویچ فدرر یه مینی برک عقب افتاد اما وقتی «احساس خطر» کرد به خوبی واکنش نشون داد. یعنی چی اگه ماتوسویچ تایبرک رو می برد؟ خب فدرر نذاشت ببره دیگه این که معنی نمی ده. اگر سم گروث والی ها رو اشتباه نمی کرد! خب طبیعتا اگر کیفیت سم گروث بالا می بود و والی ها رو اشتباه نمی کرد کیفیت فدرر هم متفاوت می شد. متاسفانه شما مسئله تاثیر کیفیت بازی حریف مقابل رو روی بازی فدرر بهش توجه نمی کنید از شاید ها و اما اگر هایی هم استفاده می کنید که اصلا رخ ندادن که اگر رخ می دادن طبیعتا کیفیت فدرر هم متفاوت می شد.

بله، راجر باید 3-0 بزنه بازی هاش رو و فعلا هم که زده، حالا تایبرک رفته یا هر چی تفاوتی ایجاد نمی کنه.شما نمی تونی در هفته اول اسلم بازیکنان «بزرگ» رو قضاوت کنی تحت هیچ شرایطی چنین قضاوتی حرفه ای نیست. اون تصور شما هم که می گی من به جای سم گروث جوکو رو اون ور تور تصور می کردم، تصور درستی نمی تونه باشه به نظر من. بازم تکرار می کنم من هیچ قضاوتی در مورد فدرر ندارم و از نظر من در شرایط کلی شانس اصلی قهرمانی هم نیست اما می خوام بگم برای حکم صادر کردن هنوز زوده. شاید در بازی احتمالی با جوکو همه حرف هایی که الان شما شبیه سازی کردی درست باشه، اما بحث من اینه در هفته اول چنین شبیه سازی هایی غلطه. شما «استایل» فدرر درون کورت رو ببین چه قدر «رها» و «مفرح» ظاهر می شه، به نظرم همه چیز برای فدرر طبق برنامه داره پیش می ره... با تشکر از شما.
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 10:13 AM   #102
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
من اصلا کاری به این موضوع ندارم که کی درست میگه و یا کی راست میگه...نکته حائز اهمیت اینه که (به ویژه توی چند هفته اخیر) تا یه نفر میاد یه مقدار صحبت مخالف با میل طرفدارای راجر میکنه، چندین نفر میریزن سرش و با استهزاء و به مسخره گرفتن اون طرف،حسابی از خجالتش در میان و به معنای واقعی کلمه بیچارش می کنن.اگه این رقتاراتون مطابق با انسانیت و انسان گرایی هست که هیچ، ولی اگر نیست،لطفا از این کاراتون دست بردارید ....به نظرم شنیدن نظرات مخالف دیگران ولو اینکه غلط هم باشه سخت نیس...
دوست عزیز به قول همون ریچارد داوکینز که عکسش رو گذاشتی باید با ویروس جهل مبارزه کرد و اجازه نداد که آدم ها ادعاهایی بکنن که واسشون پشتوانه ای ندارن و بازتولید تفکر "به من ایمان بیارین چون من آینده رو می دونم و بیشتر از شما می فهمم" به حساب میان. خود من علاقه ی زیادی دارم که نظرات مخالف مطرح بشن و فرصت اظهار نظر در موردشون به وجود بیاد، چون جامعه ی تکصدایی که ارزشی نداره. اما حاضر به پذیرش نظراتی که پشتوانه ندارن و از دید من بازتولید نگاه مذهبی هم هستن نیستم. اینجور نظرات بیشتر به درد بنگاه های شرطبندی می خورن.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 10:33 AM   #103
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها

با تشکر از شما...
من نفهمیدم کجای حرفم در تناقضه راستش، از یه طرف بله می گم که فدرر باید انرژی ذخیره کنه اما از طرف دیگه چی؟! کامل نکردید جملتون رو که تناقضم رو بدونم..
ببینید دوست عزیز شما به چند نکته توجه نمی کنی.شما داری پیش خودت شبیه سازی می کنی که اگه مثلا به جای ماتوسویچ یا سم گروث جوکو اون ور می بود چه اتفاقی می افتاد! در حالی که چنین کاری درست نیستش. در تنیس بخش اعظمی از فرم بازی شما می تونه بستگی به کیفیت حریفتون داشته باشه. در واقع در بسیاری از مسابقات تنیس این کیفیت حریف هستش که می تونه کیفیت بازی شما رو به شدت تحت تاثیر قرار بده. خب سم گروث آره اشتباهات پیاپی داره، سطح بازیش بالا نیست و فدرر هم کیفیت حریفش رو می بینه و کیفیت حریفش روش «تاثیر» می ذاره طبیعتا.

بعدم شما بارها از لغت اگر و اما و شاید استفاده می کنی. اگر ماتوسویچ تایبرک رو می برد، اگر سم گروث اشتباه نمی کرد، این طوری که نمی شه خب!! در تایبرک ست سوم مقابل ماتوسویچ فدرر یه مینی برک عقب افتاد اما وقتی «احساس خطر» کرد به خوبی واکنش نشون داد. یعنی چی اگه ماتوسویچ تایبرک رو می برد؟ خب فدرر نذاشت ببره دیگه این که معنی نمی ده. اگر سم گروث والی ها رو اشتباه نمی کرد! خب طبیعتا اگر کیفیت سم گروث بالا می بود و والی ها رو اشتباه نمی کرد کیفیت فدرر هم متفاوت می شد. متاسفانه شما مسئله تاثیر کیفیت بازی حریف مقابل رو روی بازی فدرر بهش توجه نمی کنید از شاید ها و اما اگر هایی هم استفاده می کنید که اصلا رخ ندادن که اگر رخ می دادن طبیعتا کیفیت فدرر هم متفاوت می شد.

بله، راجر باید 3-0 بزنه بازی هاش رو و فعلا هم که زده، حالا تایبرک رفته یا هر چی تفاوتی ایجاد نمی کنه.شما نمی تونی در هفته اول اسلم بازیکنان «بزرگ» رو قضاوت کنی تحت هیچ شرایطی چنین قضاوتی حرفه ای نیست. اون تصور شما هم که می گی من به جای سم گروث جوکو رو اون ور تور تصور می کردم، تصور درستی نمی تونه باشه به نظر من. بازم تکرار می کنم من هیچ قضاوتی در مورد فدرر ندارم و از نظر من در شرایط کلی شانس اصلی قهرمانی هم نیست اما می خوام بگم برای حکم صادر کردن هنوز زوده. شاید در بازی احتمالی با جوکو همه حرف هایی که الان شما شبیه سازی کردی درست باشه، اما بحث من اینه در هفته اول چنین شبیه سازی هایی غلطه. شما «استایل» فدرر درون کورت رو ببین چه قدر «رها» و «مفرح» ظاهر می شه، به نظرم همه چیز برای فدرر طبق برنامه داره پیش می ره... با تشکر از شما.
من فکر کنم فارسی تایپ کردم اگه اینطور نیست لطفا منو تصحیح کنید که دوبار مجبور نشم جواب بدم
تناقض صحبتهای شما اینجاست که می گید باید در دورهای اول انرژی ذخیره کنه من هم گفتم اگه قراره انرژی ذخیره کنه باید بازیهاشو ۳-۰ ببره نه ست سوم بریک بشه و ۴-۲ عقب بیفته و یا ست سوم بازی اولش رو بزاره بکشه به Tiebreak و می دونید که در Tiebreak هر چیزی ممکنه اتفاق بیفته همچنین گفتم بازی در برابر دو بازیکن Serve and volleyer که معدود امتیازات به رالی کشیده میشه دیگه ذخیره انرژی نداره
دقیقا درست می فرمایید فرم بستگی به کیفیت حریف داره وقتی جوکوویچ اکثر سرویسهاشو به صورت Deep ریترن کرد و نذاشت Cheap point بگیره فدرر , اونوقت کیفیت بازی فدرر میاد بالا
همچنین وقتی توی رالی ها جوکوویچ unforced eroor نداد و فدررو به چالش کشوند کیفیت بازی فدرر با دادن unforced error میاد بالا
وقتی فدرر در برابر یه بازیکن که به غیر از سرویس هیچ چیز دیگه ای نداره اینقدر Tense میشه شما انتظار داری فینال در برابر جوکویچ tense نشه و Break Pointهاشو Save کنه؟
فدرر بارها و بارها در طول تاریخ دوران بازیگریش جلوی نادال افتضاح سرویس زده می دونید چرا؟
کیفیت ریترن نادال سرویسشو به چالش می کشه و سعی می کنه هر چه نزدیک تر به خطوط سرویس بزنه
بله دقیقا شما درست می فرمایید منتهای مراتب ۱۸۰ درجه برعکس کیفیت بازی حریف بر روی بازی فدرر تاثیر می زاره
اون قضیه که شما می گید به اصطلاح می گند حریف از ادم بازی بکشه بله این درسته اما من بحثم اینه که فدرر نمیتونه توپ رو از دفاع Groth عبور بده شما چحوری میخوای از دفاع Djokovic عبور بده میگم باز حرفام تکرای میشه چون فکر کنم قبلیرو فارسی ننوشتم
بعد هم من ادعای حرفه ای بودن نکردم که شما قضاوت من رو حرفه ای نمی دونید من نظرم رو دادم و شما هم نقل قول کردید و من جواب دادم
تیکه تیکه حرفای من بر اساس Fact بود و تمامیش نکات فنی داشت که تکرار نمی کنم از Return کردن با Slice و ...
تیکه تیکه حرفای شما انشایی طولانی در وصف فدرر
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 10:39 AM   #104
Cross Court
Member

آواتار Cross Court

پستها: 33
سپاس: 39
در 32 پست 202 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Yevgeny Kafelnikov-Grigor Dimitrov-Borna Coric-Ernests Gulbis-Milos Raonic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط MRF نمایش پست ها
حذف ونوس ویلیامز - کربر - و هالپ در بانوان . و حذف گولبیس در اقایان از نتایج عجیب امروز بودن
حذف گولبیس عجیب نبود...مصدوم شد از ناحیه زانوی چپ...سه ست اخرو با بیست

درصد توانایی بازی کرد ... هر رالی هم که بیشتر از چهار پنج تا میشد سمت توپ

نمیرفت!! دیگه این مصدومیت ها داره رو اعصاب میره...
اول جک ساک بعد استیو

جانسن حالا هم گولبیس!! تازه ایزنر و نیشیکوری هم وضعشون خوب نیست هر دو

مصدومن!!

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
با سلام
چقدر Federer بد بود دیشب و همچنین توی بازی اولش
اصلا فرمش توی سینسیناتی رو نمیشه با اینجا مقایسه کرد
با این بازی ای که من دیدم توی این دو دور ازش بعید نیست اصلا به فینال نرسه و به Berdych ببازه

بردیچ وضعش خراب تره...مارتین کلیژان دیشب بیچارش کرد...اگه یه بازیکن با کیفیت

تر جلوش بود حتما میباخت...

ولی دیمتروف عجیب امادست...توی ویمبلدون هم جوکویچ رو بدجوری اذیت کرد...

اگه بخوره به فدرر میتونه اذیتش کنه...

البته اینکه بازیکنای بزرگ مراحل اول گرند اسلمو خوب بازی نکنن غیر عادی نیست...

استن واورینکا تو همین استرالیا اوپن جلوی الخاندرو فایا افتضاح بود یا همون نواک

جوکویچ جلو مارین چیلیچ تو ویمبلدون ولی هر چی گذشت بهتر شدن...به نظرم توی

بازیهای مشکل تر فدرر بهتر کار خواهد کرد...

*** راستی این کارولاین وژنیاکی هم خیلی امادست...دیشب جلو پتکوویچ عالی

بود...عالی دفاع میکنه...واقعا سخته جلوش وینر بگیری!!

Cross Court آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Cross Court به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 10:53 AM   #105
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Cross Court نمایش پست ها

بردیچ وضعش خراب تره...مارتین کلیژان دیشب بیچارش کرد...اگه یه بازیکن با کیفیت

تر جلوش بود حتما میباخت...

ولی دیمتروف عجیب امادست...توی ویمبلدون هم جوکویچ رو بدجوری اذیت کرد...

اگه بخوره به فدرر میتونه اذیتش کنه...

البته اینکه بازیکنای بزرگ مراحل اول گرند اسلمو خوب بازی نکنن غیر عادی نیست...

استن واورینکا تو همین استرالیا اوپن جلوی الخاندرو فایا افتضاح بود یا همون نواک

جوکویچ جلو مارین چیلیچ تو ویمبلدون ولی هر چی گذشت بهتر شدن...به نظرم توی

بازیهای مشکل تر فدرر بهتر کار خواهد کرد...

*

TENNIS IS ALL ABOUT MATCHUPS
دوست عزیز بردیچ در برابر بازیکنی بد بازی کرد که Match up خوبی براش نبود
بردیچ همواره در برابر بازیکنانی که از فرهند سنگینی برخوردارند و می تونند قدرت حرکتی ضعیف وی در زمین رو با زدن ظربات سهمگین به چالش بکشونند مشکل داشه
بازیکنانی که سراپا هجومی بازی می کنند
بنابراین نمیشه بهش خرده گرفت
فدرر در برابر دو تا بازیکن که Match up خوبی براش بودند گفتم اگه قراره کسی سرویس یه بازیکن Big server رو Return کنه اون شخص فدرره و همچنین
Federer loves a target at net
گرچه وقتی ایندو به هم بخورند باز هم Match up به سمت فدرر سنگینی می کنه چون اگر یه بازیکن باشه که بتونه به خوبی Berdych رو به چالش بکشه و سبک بازیش برای بردیچ سم باشه اون فدرره
چون سرویس Berdych رو به خوبی Return می کنه مخصوصا Short Slice هایی که در جواب سرویس میده که Berdych رو هم به روی تور میاره جایی که کمتر احساس راحتی می کنه هم باعث میشه با اون قد بلند از کنار مچ پاهاش به توپ ظربه بزنه که بردیچ همواره به علت قد بلند و Extreme Grip و طبیعت Flat بودن ضرباتش با Slice مشکل داشته
همچنین با فرهند سهمگینش و ضربات Down the Line ی که همراه با Take the ball early هست از هر دو سمت ( چه بکهند و چه فرهند ) قدرت حرکتی ضعیف بردیچ رو باز به چالش بکشه
و همچنین با زدن Drop Shot ( بازیکنان قد بلند اگر چه در عقب زمین به نسبت خوب حرکت می کنند اما هنگامی که قرار شد برای جواب دادن دراپ شات به روی تور بیاند یه جورایی حرکتشون Expose میشه )
اما با این فرمی که داره ...

ویرایش توسط Farid : 08-30-2014 در ساعت 11:19 AM
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 10:53 AM   #106
roger 4 ever
Senior Member

نقل قول:
من فکر کنم فارسی تایپ کردم اگه اینطور نیست لطفا منو تصحیح کنید که دوبار مجبور نشم جواب بدم
تناقض صحبتهای شما اینجاست که می گید باید در دورهای اول انرژی ذخیره کنه من هم گفتم اگه قراره انرژی ذخیره کنه باید بازیهاشو ۳-۰ ببره نه ست سوم بریک بشه و ۴-۲ عقب بیفته و یا ست سوم بازی اولش رو بزاره بکشه به Tiebreak و می دونید که در Tiebreak هر چیزی ممکنه اتفاق بیفته همچنین گفتم بازی در برابر دو بازیکن Serve and volleyer که معدود امتیازات به رالی کشیده میشه دیگه ذخیره انرژی نداره
دقیقا درست می فرمایید فرم بستگی به کیفیت حریف داره وقتی جوکوویچ اکثر سرویسهاشو به صورت Deep ریترن کرد و نذاشت Cheap point بگیره فدرر , اونوقت کیفیت بازی فدرر میاد بالا
همچنین وقتی توی رالی ها جوکوویچ unforced eroor نداد و فدررو به چالش کشوند کیفیت بازی فدرر با دادن unforced error میاد بالا
وقتی فدرر در برابر یه بازیکن که به غیر از سرویس هیچ چیز دیگه ای نداره اینقدر Tense میشه شما انتظار داری فینال در برابر جوکویچ tense نشه و Break Pointهاشو Save کنه؟
فدرر بارها و بارها در طول تاریخ دوران بازیگریش جلوی نادال افتضاح سرویس زده می دونید چرا؟
کیفیت ریترن نادال سرویسشو به چالش می کشه و سعی می کنه هر چه نزدیک تر به خطوط سرویس بزنه
بله دقیقا شما درست می فرمایید منتهای مراتب ۱۸۰ درجه برعکس کیفیت بازی حریف بر روی بازی فدرر تاثیر می زاره
اون قضیه که شما می گید به اصطلاح می گند حریف از ادم بازی بکشه بله این درسته اما من بحثم اینه که فدرر نمیتونه توپ رو از دفاع Groth عبور بده شما چحوری میخوای از دفاع Djokovic عبور بده میگم باز حرفام تکرای میشه چون فکر کنم قبلیرو فارسی ننوشتم
بعد هم من ادعای حرفه ای بودن نکردم که شما قضاوت من رو حرفه ای نمی دونید من نظرم رو دادم و شما هم نقل قول کردید و من جواب دادم
تیکه تیکه حرفای من بر اساس Fact بود و تمامیش نکات فنی داشت که تکرار نمی کنم از Return کردن با Slice و ...
تیکه تیکه حرفای شما انشایی طولانی در وصف فدرر
با تشکر مجدد...
البته که شما فارسی تایپ می کنید اما متاسفانه دچار سوءتفاهمات آشکار پیرامون مفاهیم هستید و کمی هم بی دلیل حالت تهاجمی می گیرد بهتون زود هم بر می خوره...

دوست عزیزم متاسفانه شما به تنیس دید فنی اغراق آمیز داری...مثلا شما ذخیره کردن انرژی رو فقط در بردن 3-0 با نتایج 6-1 ، 6-0 و 6-2 می دونید در حالی که در حقیقت ذخیره کردن انرژی هم باید فنی باشه و هم باید روحی باشه...مثلا شما در نظر نمی گیری که فدرر دوست داره از بازی در هفته اول در کورت آرتوراش «لذت» ببره، دوست داره کمی خودش رو از لحاظ روحی «غنی» کنه...ذخیره کردن انرژی فقط در هم کوبیدن حریف نیستش دوست عزیز، یعنی اینکه طوری بازی کنی درون کورت که لذت ببری، یعنی مدارا کنی با حریفت، یعنی اگه برک شدی مهم نیست اراده می کنی سریع بازی رو به دست می گیری...شما راجر فدرر رو در این 2 بازی ببین در جریان بازی چند بار لبخند زد و خوشحالی فانتزی انجام داد، این یعنی ذخیره کردن انرژی برای فدرر، حالا شما می خوای این سبک فدرر رو براش پارامتر فنی بشماری رو سم گروث بعدم شبیه سازی کنه رو جوکوویچ به خودتون مربوطه...

شما خیلی مسائل رو متاسفانه در نظر نمی گیری...هیچ کجای دنیا من ندیدم بازیکنی رو در هفته اول اسلم قضاوت کنن اونم در 2 راند ابتدایی...حالا شما بیا هزار تا از ریترن کردن با اسلایس بنویس ولی اصلا تفکر فدرر در هفته اول این چیزایی که شما می گی نیستش...شما متاسفانه هنوز در دنیای گذشته فدرر زندگی می کنید و فکر می کنید که ایشون باید ربات گونه تک تک پارامترهای فنی تنیس رو در بازه های زمانی متفاوت در طول فصل اجرا کنه...در حالی که ایشون یک آدم 33 ساله هستن، که با تیمشون مدت ها نشستن فکر کردن، آنالیز کردن و به این نتیجه رسیدن که در رقابتی مثل اسلم باید پله پله پیش رفت، از لحاظ روحی غنی شد و به فرم فنی مناسب در طول زمان دست پیدا کرد...شما از الان نشستی کیفیت بازی فدرر رو شبیه سازی می کنی رو نواک جوکوویچ...همچین چیزی نیستش اصلا..

تیکه تیکه حرف های شما قضاوت های فنی اشتباه بدون در نظر گرفتن شرایط مختلف رشته تنیس هستش و تیکه تیکه حرف های من حقیقت هایی واضح در مورد مسائل روحی و فنی تنیس با در نظر گرفتن شرایط متفاوت...این فکر کنم درست تر باشه...

مورد آخرم اینکه الان حالت تهاجمی گرفتنتون کاملا بی مورد هستش. هی تکرار کردن فارسی تایپ می کنم فارسی تایپ می کنم چیزی رو به نوشته هاتون اضافه نمی کنه...خیلی محترمانه داریم بحث می کنیم...هم قبل نوشته هام و هم در پایانش در هر پستم ازتون تشکر دارم می کنم بابات اطلاعات خوبتون پس ریلکس باشید، تحت تاثیر قرار نگیرید که بحث مفیدی باشه...با تشکر...
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 10:55 AM   #107
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

ترجیح میدم دیگه چیزی نگم. چون واقعا بعضی از شما ها نمیخواین یک سری چیز ها رو قبول کنید. انگار من گفتم نواک 4000 امتیاز آخر فصل رو بیخیال میشه!!!! گفتم توی هیچکدوم قهرمان نمیشه یا کوارتر یا نیمه نهایی حذف میشه و 4000 امتیاز از دست نمیده کمتر از دست میده. احتمالا بیجینگ و شانگهای رو به بهونه بچش لایی میکشه. البته بستگی به عملکرد رافا هم داره. آقا این نظر منه مخالفی نظر نده. تمام شد رفت. شما برید از رفتن تنیسورتون به دور سوم گرند اسلم خوشحال باشین. به خدا همین کارا رو میکنید آدم از راجر نفرت پیدا میکنه. در ضمن دوست عزیز swiss express بنده اصلا شما رو در حد بحث با خودم نمیدونم. دو تا جمله خارجی مینویسی فکر میکنی خیلی ...........!! با سپاس.
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-30-2014, 11:12 AM   #108
Farid
Forum Expert

همیشه گفته میشه یه تنیسور باید بازی به بازی فرمش بهتر بشه و در فینال به فرم ایده الش برسه
این یه کلیشه درسته که بارها از زبان گزارشگران شنیده ایم
خب تو این حرفی نیست
من یه توضیح می دم و تمام
وقتی فدرر در برابر بازیکنانی که سبک بازیشون مورد علاقه فدرره ( Serve and volleyer )‌ در استادیومی که به عقیده من خانه فدرر به حساب میاد تا ویمبلدون و در هوایی ارام و شب هنگام که باز هم مورد علاقه فدرره اینگونه بازی می کنه
در فینال ( بر حسب احتمال که فدرر و دیوکوویچ به هم بخورند )
در برابر بازیکنی که سبک بازیش برای فدرر سمه و یک solid baseliner با دفاعی بی نظیر ( این یکی هم تکراری شده دیگه و همه می دونند که فدرر در برابر بازیکنانی که از دفاعی Sloid برخورداند و وی رو در رالی ها مجبور به ضربه زدن به یک توپ اضافه تر extra ball می کنند تا وی Unforced Error بده مشکل داشته ) و همچنین بازیکنانی که از Backhand down the line خوبی مانند دیوکوویچ برخورداند که هنگامی که فدرر در court اندکی برای پوشش بال ضعیفتر خود ( بکهند ) به علت Run around his backhand and use his forehand در برابر توپهایی که در Backhand crosscourt exchange ها در نیمه راست AD Court فرود می ایند مایل به سمت چپ قرار می گیره Court Positioning فدرر رو به چالش می کشند و همچنین با ریترن سرویس خوب به وی اجازه نمی دهند به اندازه کافی Cheap point روی سرویسش بگیره که تمامی این خصوصیات رو جوکوویچ داره چگونه می خواد با اینگونه بازی کردن دوام بیاره؟
باز هم میگم اگر فدرر در این دو بازی اول به دو بازیکن خرده بود که این خصوصیاتی که گفتم رو تا حدودی هم داشتند ( مثلا دور اول به Hewitt خرده بود و دور دوم به Simon ) و از این بدتر هم بازی کرده بود خرده ای نمی شد بهش گرفت اما نه در برابر دو بازیکن که گفتم سبک بازیشون مورد علاقه فدرره
Match up + Form
منظور فرم در بازی مورد نظر با ان Match up ه که فرم واقعی و کلی یک بازیکن رو مشخص می کنه و از همین الان میشه گفتم که فدرر در فرم خوبی قرار نداره
من دیگه چیزی برای گفتن ندارم

ویرایش توسط Farid : 08-30-2014 در ساعت 11:24 AM
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:15 AM   #109
Cross Court
Member

آواتار Cross Court

پستها: 33
سپاس: 39
در 32 پست 202 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Yevgeny Kafelnikov-Grigor Dimitrov-Borna Coric-Ernests Gulbis-Milos Raonic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
TENNIS IS ALL ABOUT MATCHUPS
دوست عزیز بردیچ در برابر بازیکنی بد بازی کرد که Match up خوبی براش نبود
بردیچ همواره در برابر بازیکنانی که از فرهند سنگینی برخوردارند و می تونند قدرت حرکتی ضعیف وی در زمین رو با زدن ظربات سهمگین به چالش بکشونند مشکل داشه
بازیکنانی که سراپا هجومی بازی می کنند
بنابراین نمیشه بهش خرده گرفت
فدرر در برابر دو تا بازیکن که Match up خوبی براش بودند گفتم اگه قراره کسی سرویس یه بازیکن Big server رو Return کنه اون شخص فدرره و همچنین
Federer loves a target at net
گرچه وقتی ایندو به هم بخورند باز هم Match up به سمت فدرر سنگینی می کنه چون اگر یه بازیکن باشه که بتونه به خوبی Berdych رو به چالش بکشه و سبک بازیش برای بردیچ سم باشه اون فدرره
چون سرویس Berdych رو به خوبی Return می کنه مخصوصا Short Slice هایی که در جواب سرویس میده که Berdych رو هم به روی تور میاره جایی که کمتر احساس راحتی می کنه هم باعث میشه با اون قد بلند از کنار مچ پاهاش به توپ ظربه بزنه که بردیچ همواره به علت قد بلند و Extreme Grip و طبیعت Flat بودن ضرباتش با Slice مشکل داشته
همچنین با فرهند سهمگینش و ضربات Down the Line ی که همراه با Take the ball on the ball early هست از هر دو سمت ( چه بکهند و چه فرهند ) قدرت حرکتی ضعیف بردیچ رو باز به چالش بکشه
و همچنین با زدن Drop Shot ( بازیکنان قد بلند اگر چه در عقب زمین به نسبت خوب حرکت می کنند اما هنگامی که قرار شد برای جواب دادن دراپ شات به روی تور بیاند حرکتشون کند تره )
اما با این فرمی که داره ...
فرید جان با شما موافقم که سبک و استایل بازیکنا تاثیر زیادی روی سخت تر شدن یا نشدن

بازیها داره...اما همونطوری که شما اشاره به فرم فدرر کردی(البته با نهایت احترام با شما

مخالفم) این رو هم باید قبول داشته باشی که بردیچ هم در فرم واقعا بدی بسر میبره...

اگه این بردیچ همون بردیچی بود که جلو داوید فرر و واورینکا تو استرالیا یا جلو سونگا تو

دوبی بازی کرد موافق بودم با شما !! اما با این بازی هایی که توی سینسیناتی و تورنتو دیدم

ازش(مخصوصا دو تا بازیش جلوی لو) شخصا شانسی واسش قائل نیستم!!
Cross Court آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Cross Court به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:28 AM   #110
roger 4 ever
Senior Member

یک ساعت من داستان خوندم گویا باز مجددا همون حرف ها تکرار شد...مدام مچ آپ بازیکنان مختلف با فدرر رو لیست می کنید در حالی که به پارامترهایی که من گفتم اصن توجهی ندارید...این می شه همون دید «اغراق آمیز فنی» به تنیس که متاسفانه شما به شدت به اون علاقه دارید...

در طول این 2 بازی دست کم 10 بار بود که گزارشگران مختلف در شبکه های تلوزیونی مختلف از لغت «Genius» برای وصف ضربات و حرکات فدرر درون کورت استفاده کردن...دریایی از مطالب هست در رسانه های گوناگون از نمایش «رها» و «مفرح» فدرر در 2 بازی اول...متاسفانه شما به این پارامتر ها توجه نمی کنید که فدرر چی می خواد از هفته اول بازی در آرتوراش...شما فقط مچ آپ فدرر با بازیکنان مختلف را مدام تکرار و تکرار و تکرار می کنید...ما با یک راجر فدرر 33 ساله طرف هستیم بعد از کلی افتخار که یک سری نیازهای روحی و روانی داره برای پیشبرد اهدافش در تنیس، شما هیچ توجهی به این مسائل ندارید...از 30 سالگی به بعد هر موقع از تنیسش لذت برده فدرر موفق بوده و هر موقع هم که بی علاقه بوده از حضور درون کورت، افتضاح به بار اومده...فدرر نیاز داره که درونش احساس رضایت بکنه از حضور درون کورت و این احساس رضایت مسئله ای نیست که شب بخوابه صبح پا شه به دستش بیاره...دریایی مطلب هست در موارد از این دست...

در پایان تکرار می کنم که بنده هیچ قضاوتی در مورد فدرر ندارم، شاید اصلا راند بعد اوت شه اما بحث من اینه که در هفته اول اسلم اونم 2 راند ابتدایی چنین بحث هایی که شما مطرح می کنی درست نیست و خیلی از پارامترها رو در نظر نمی گیری مانند آنچه در مطالبم بهش اشاره کردم...بازم تشکر می کنم ازتون بحث خوبی بود در مجموع...موفق باشید...
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)