بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

8-21 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-07-2015, 09:54 AM   #101
Red-Line
Former Staff

آواتار Red-Line

پستها: 138
سپاس: 916
در 113 پست 1,250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافا نادال - ماریا شاراپووا
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

من واقعا نمی فهمم جذابتر بودن تنیس مردان از زنان چه ربطی به راه ندادن زنان به ورزشگاه و مردسالاری داره اخه ؟!!! لازم نیست ادم برای قبولوندن نظر خودش به هر رسیمونی چنگ بزنه ......این یک موضوع طبیعی هست که توانایی هایی فیزکی و برخی فعالیت های ذهنی که در اکثر ورزش از موثرترین فاکتورها هستند در اقایون بیشتر هست پس طبیعی که ورزش اقایون در بیشتر رشته ها جذاب تر باشه !!! این چه ربطی به ظلم به جامعه زنان این داستانا داره .. یه نگاه به حق پخش و تبلیغات مسابقات در انواع اقسام رشته ها مثل فوتبال ، بسکتبال ، والیبال ، تنیس دو میدانی ، شنا و .... بیندازید می بینید که طرفداران کدوم بیشتر هستند .

علاقه که زوری نیست !! اتفاقا من برداشت از حرف شما دقیقا این هست که شما بسیار متحجر هستید که حاضر نیستید واقعایت ها در مورد زنان رو قبول کنید . البته زنان هم برتری هایی دارند جاش اینجا نیست .
Red-Line آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Red-Line به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 10:43 AM   #102
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Red-Line نمایش پست ها
من واقعا نمی فهمم جذابتر بودن تنیس مردان از زنان چه ربطی به راه ندادن زنان به ورزشگاه و مردسالاری داره اخه ؟!!! لازم نیست ادم برای قبولوندن نظر خودش به هر رسیمونی چنگ بزنه ......این یک موضوع طبیعی هست که توانایی هایی فیزکی و برخی فعالیت های ذهنی که در اکثر ورزش از موثرترین فاکتورها هستند در اقایون بیشتر هست پس طبیعی که ورزش اقایون در بیشتر رشته ها جذاب تر باشه !!! این چه ربطی به ظلم به جامعه زنان این داستانا داره .. یه نگاه به حق پخش و تبلیغات مسابقات در انواع اقسام رشته ها مثل فوتبال ، بسکتبال ، والیبال ، تنیس دو میدانی ، شنا و .... بیندازید می بینید که طرفداران کدوم بیشتر هستند .

علاقه که زوری نیست !! اتفاقا من برداشت از حرف شما دقیقا این هست که شما بسیار متحجر هستید که حاضر نیستید واقعایت ها در مورد زنان رو قبول کنید . البته زنان هم برتری هایی دارند جاش اینجا نیست .
باشه به روی چشم ، فرمایش شما متین . حرفهای من از بیخ و بن بی اساس و بنده کوراندیش هستم ، سعی میکنم اصلاحش کنم .
archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-07-2015, 12:32 PM   #103
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

به نظر من دوستمون archi به درستی به صحبت اون عضوی که گفته بود تنیس فقط مختص آقایونه، واکنش نشون داد. این جور حکم کلی دادن مختص آدماییه که دنیا رو فقط سیاه و سفید می بینن و رنگ خاکستری رو قبول ندارن.
اما در این بین یکی از دوستان حرف خیلی قشنگی زد و حرفش هم این بود که خوب اگه خوشت نمیاد نبین، چه اجباری هست که بیای حکم کلی بدی که الزاماً هرچیزی که من خوشم نمیاد برای بقیه هم باید بد باشه؟

خب از اونجایی که نواک دو ست رو واگذار کرد دیروز، پیش بینی دوستان برای بازی های امروز چیه؟ آیا به نظرتون اندرسون می تونه یه ست دیگه از نواک بگیره؟ در بخش زنان هم فکر کنم امسال باز هم سرنا قهرمان بشه، حیف شد که فینال در برابر ماریا بازی نمی کنه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 01:20 PM   #104
Shahghale
Member

پستها: 41
سپاس: 169
در 20 پست 56 بار سپاسگزاری شده

از دوستان كسي بازي برديچ با سيمون رو ديد؟ اگه ديده يه نقدي كنه چرا اينقدر راحت باخت برديچ؟ و ايا ميتونه تهديدي باشه واسه راجر؟
Shahghale آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Shahghale به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 02:30 PM   #105
nemanaldin
Member

پستها: 57
سپاس: 882
در 33 پست 103 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
به نظر من دوستمون archi به درستی به صحبت اون عضوی که گفته بود تنیس فقط مختص آقایونه، واکنش نشون داد. این جور حکم کلی دادن مختص آدماییه که دنیا رو فقط سیاه و سفید می بینن و رنگ خاکستری رو قبول ندارن.
اما در این بین یکی از دوستان حرف خیلی قشنگی زد و حرفش هم این بود که خوب اگه خوشت نمیاد نبین، چه اجباری هست که بیای حکم کلی بدی که الزاماً هرچیزی که من خوشم نمیاد برای بقیه هم باید بد باشه؟

خب از اونجایی که نواک دو ست رو واگذار کرد دیروز، پیش بینی دوستان برای بازی های امروز چیه؟ آیا به نظرتون اندرسون می تونه یه ست دیگه از نواک بگیره؟ در بخش زنان هم فکر کنم امسال باز هم سرنا قهرمان بشه، حیف شد که فینال در برابر ماریا بازی نمی کنه.
همین حرف شما رو میشه دقیق برعکسش رو هم گفت
چون ایشون از تنیس زنان خوشش میاد دلیلی نداره که همه باید خوششون بیاد و کسی که خوشش نمیاد به حقوق زنان ارزش قائل نیست و ......!!!
کاری که این دوستمون داره انجام میده و به هرکسی که از تنیس زنان خوشش نمیاد برچسب مرد سالاری میزنه !!!
nemanaldin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nemanaldin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 03:25 PM   #106
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nemanaldin نمایش پست ها
چون ایشون از تنیس زنان خوشش میاد دلیلی نداره که همه باید خوششون بیاد و کسی که خوشش نمیاد به حقوق زنان ارزش قائل نیست و ......!!!
کاری که این دوستمون داره انجام میده و به هرکسی که از تنیس زنان خوشش نمیاد برچسب مرد سالاری میزنه !!!
دوست عزیز مرد سالاری واقعیتی در جامعه ی ماست که شما نمی توانید انکار کنید . سخن بنده را هم جعل و تحریف نکنید بر مبنای دیدگاه خودتون و از بافت خاص خودش خارج نکنید ، هر اندازه میخواهم کوتاه بیایم اتهامات بی اساسی پشت اندر پشت بار میشود . زن ستیزی و تحقیر زنان و مردسالاری واقعیتی پر رنگ در جامعه ی ورزشی ایران هست ، روشن بگم کسی که میگوید سرنا حتی یک گیم از رنک صدم تنیس مردان نمی تونه بگیره بی سند و مدرک و بی دلیل ، قصدش تحقیر و تخفیف زنان هست و واژه ی male chauvinist برازنده ی اون فرد هست . این ربطی به ورزش مردان نداره ، روشن و طبیعیست که فیزیک بدنی زن و مرد با هم تفاوت داره و بحث بر سر این مسایل توضیح واضحاته . ورزش مردان در کنار زنان ارزش خاص خودش را داره . هر کدوم جذابیت خاص خودش رو هم داره ، هر کسی خوشش نمیاد نگاه نکنه مشکلی با اون فرد نیست ولی افراد مختلف حق تحقیر و تخفیف ندارند . در اون صورت میشه متحجر و متصلب همچون برخی از افراد این گروه که ظاهرا زبان تندشون از سلول های خاکستری مغزشون بیشتر کار می کنه . ولی کسی که کلیت تنیس زنان را نفی می کنه همچون اون فرد موصوف سزاوار چنین برخوردی بوده است . بنده نه ورزش مردان را نفی کردم نه کلیت ورزش مردان را زیر سوال بردم ، شما و همفکرانت چیزی برای خودتون دوختید و بافتید . شما نمیتونید واقعیات مردسالارانه ی موجود در جامعه ی ایران را نادیده بگیرید که به زن به عنوان موجود فرودست نگاه میشه . هر اندازه هم در این تعصب ورزی بکوشید نتیجه ی معکوس به بار میاره . شما نمیتونید زمان را به عقب برگردونید دنیا در حال تغییره و حقوق زنان و مردان در تنیس روز به روز با همه ی تفاوت هایشان نزدیک و نزدیک تر میشه و این باعث افتخاره . اگر کسی این برابری را بی عدالتی میدونه و اعتقاد داره که چون مردان 3 از 5 ست بازی می کنند و زنان 2 از 3 ست در گرند اسلم ها و نتیجه بگیرند که پس زنان باید درآمد و جوایز کمتری از مردان دریافت کنند بهتره خدمتشون عرض کنم کاملا بالعکس به خاطر تفاوت بدنی و طبیعت زن و مرد که نمیتونی انکارش کنی ، استقامت بدنی زنان از مردان کمتره ولی دلیلی نداره که حقوق ، درآمد و فرصتهای برابر نداشته باشند . اگر کمی عمیق تر و خارج از مسایل سطحی نگاه کنید متوجه عمق مطلب میشوید . برابری مساله ی پیچیده ای در تنیس هست که سالها براش مبارزه شده و اگر کسی مخالف این مساله باشه و بر این باور باشه که مردها باید بیشتر حقوق و درآمد داشته باشند چون قویترند بهتره عرض کنم که این فرد دیدگاه مردسالارانه داره . این با هر فردی که تنیس زنان را جذاب ندونه ارتباطی نداره ، اون مسایل شخصیست ولی اگر تنیس زنان را تحقیر کنه مردسالاره . برعکسش هم درسته زنی که بی دلیل تفاوتهای فیزیکی را نفی کنه و بگه تفاوتی بین تنیس زنان و مردان هم نیست اون هم داره اشتباه میکنه و افراطی تصمیم می گیره . بحث من این هست . من خودم فمینیسم را فاکتور مثبتی میدونم همچنان که در بسیاری از کشورهای دنیا دارای بار مثبت به شمار میره ولی این به معنای نفی حقوق مردان نیست . فمینیسم در معنای معتدل و لیبرال خودش در زمینه ی ورزشی تلاش برای برآورده کردن حقوق زنان و بالاتر بردن جایگاه ورزش زنان هم از دید مادی و هم از دید اجتماعیست . به معنای تحقیر جنس مخالف نیست . بله برخی نحله های فمینیستی افراطی چنین دیدگاهی دارند متاسفانه . ولی این مساله را به کل تعمیم ندهید . همه ی زنان این گونه نیستند همچنان که همه ی مردان هم خود برتر بین نیستند . اگر واقعا میخواهیم در پی دیالوگ و مفاهمه باشیم در پی تفهیم و تفاهم بهتره مسایل سطحی را کنار بگذاریم و سعی کنیم اگر چیزی نمی دونیم از دیگران یاد بگیریم و اگر اشکالی هم واقعا در خودمون می بینیم به سرعت در اصلاحش بکوشیم پسر خوب . مشکل جامعه ی ما تا حدی مردسالاری نهفته هست ، این دست کم دیدگاهی هست که با واقعیات جامعه ی ایران همخوانی دارد . اگر کسی مخالف هست ما که دعوایی نداریم ، بحث می کنیم اگر وارد مدار احساسی بشه طبیعتا خیلی جالب نیست . باید سعی کنیم ازش پرهیز کنیم و به یک مفاهمه ی معقول برسیم . حرف من اینه ، بازهم میگم اگر واقعا برداشت خاصی از گفته های من شده و برخی افراد را که سزاوارش نبودن رنجونده عذر خواهی می کنم و شهامت پذیرش اشتباهم را دارم و میگویم پوزش میخواهم . ولی انتظار هم دارم از طرف مقابل که با همین وسعت مشرب برخورد کنه ، اومدیم دیالوگ کنیم اومدیم گفت و گو کنیم ، اومدیم چیزی یاد بگیریم یا اگر بلدیم به دیگران بیاموزانیم . اینجا نیومدیم که بام تا شام به هم جسارت کنیم و تهمت های ناروا بزنیم . اگر من کوتاه میام انتظار هم داره طرف مقابل به بخشی از اشتباهات خودش اذعان کنه ، اگر به دنبال چنین مسایلی نیست پس متعصب و متحجر است .
archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 04:26 PM   #107
novak djokovich
Member

آواتار novak djokovich

پستها: 97
سپاس: 98
در 84 پست 513 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic juan martin vika

تو روحت اندرسون .. خدا رحم کرد اون دو تا دبل رو داد وگرنه حذف شده بودیما .. بازی خیلی سختی بود و خیلی استرس داشت ولی بازم از پسش براومدی .. پیش بسوی قهرمانی
novak djokovich آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی novak djokovich به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 04:32 PM   #108
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نواک را خدا در رقابتها نگهداشت
وحشتناک بود آندرسون با اون ایس های عالی بنظرم یکی از بهترین بازیهای عمرش بود و همانطور که با سرویس و بالای 40 تا ایس کلی پوینت گرفت همان 2 تا دابل فالت هم باعث شکستش شد
چیلیچ هم با اینکه سرویس خوبی داره بعیده بتونه اندازه کوین دردسر ساز شه
بنظرم یکطرفه ترین بازی کوارتر بازی اندی و بازی راجر-سیمون هم 5 سته میشه

ویرایش توسط مسعود 289 : 07-07-2015 در ساعت 04:49 PM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-07-2015, 04:33 PM   #109
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nemanaldin نمایش پست ها
دوست عزیز
دقیقاً برعکس حرف ایشون می شه اینکه تنیس مردها خوب نیست و تنیس فقط مال زن هاست. هر موقع ایشون بگه که همه باید از تنیس زن ها خوششون بیاد و هرکس خوشش نیاد هیچی از تنیس نمی فهمه اون موقع خود من اول از همه بهش ایراد می گیرم که چرا توقع داره همه مثل هم فکر کنن. دست کم تا اینجای صحبت ها که من همچین برداشتی از صحبت های ایشون نداشتم و خودشون هم توی اون پستی که قبل از من نوشتن به تفصیل توضیح دادن که نظرشون چیه.

خوب برگردیم به تنیس. واقعاً حیف که کوین اندرسون با اون دوتا دابل فالت پشت سر همش گیم یکی مونده به آخری رو دودستی به نواک تقدیم کرد، ولی خودش نتونست از او دوتا برک پوینتی که توی گیم دوم داشت استفاده کنه.
شاراپووا هم که فقط یک ست دیگه تا پیروزی فاصله داره. اما حریفش ضربه های خیلی دیدنی ای می زنه و تکنیک قشنگی واسه ی فورهندش داره. شاید در آینده بیشتر اسمش رو بشنویم.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 04:54 PM   #110
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka

خب راند 4 به پایان رسید
من ی پست کوتاه بزارم
سیمون خیلی خوب نبود و بردیچ خراب بود به شدت ولی خوبی سیمون اینه که توپ رو توی زمین به خوبی نگه می داره
راجر خیلی کارش سخت نبود اما باز سیمون همیشه براش مشکل ایجاد میکرده و یک کم کوارتر سختی داره
نوله که خیلی خطری رد کرد این راند رو امیدوارم توی سرو یک و ریترن بهتر بشه تا بتونه چیلیچ و استن رو بزنه خیلی سخته
گاسکه هم خیلی خوب شده که به استن خورده و باز بازی سختی داریم و الان در حال حاضر استن هم توی فرم خوبی هست تا ببینم فردا چه پیش خواهد آمد.
این بحث جذابیت بازی زنان و مردان بحث زیبایی هست اما زیادی به چیز های مختلف وصلش نکنید لطفا کشش ندین.به نظر من که کلا ورزش زن و مرد نمیشناسه ولی در مورد هر ورزشی اگر شما سختی اون رو می خواهید از تماشا کردنش بفهمید و درک کنید زنان نشان گر اونه چون به دلیل قوای بدنی بالایی که مرد ها دارن شاید خیلی به نظر آسون برسه اون ورزش در صورتی که خیلی سخته اتفاقا من از دیدن بازی زنان هم لذت میبرم
لطفا آنقدر بحث رو به ناکجا ها نکشید
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)