بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

8-21 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-14-2015, 04:07 PM   #311
King Rojer Federer
Senior Member

آواتار King Rojer Federer

پستها: 243
سپاس: 2,455
در 213 پست 1,323 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آخه این شد سوال.معلومه پادشاه روجر فدرر
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

درحسرت هشتمین قهرمانی ویمبلدون
فدرر: برای من دومـی هم خیلی خوب است

وقتی روژه فدرر در راهروی رختکن ویمبلدون جشن قهرمانی نوواک جوکوویچ را در کنار همسرش، یلنا دید، شاید از خودش می‌پرسید آیا واقعا یک بار دیگر این شانس را پیدا می‌کند که چنین لحظاتی را تجربه کند. میرکا فدرر در سنترکورت ژست عکاسی گرفته بود و با تلفنش از همسر خود که برای دومین سال متوالی در فینال ویمبلدون مغلوب تنیسور صرب شده بود و جایزه نقره‌ای خود را دریافت می‌کرد، عکس می‌گرفت. نه او و نه شوهرش چنین لحظاتی را دوست نداشتند و تصور نمی‌کردند دوباره حادثه‌ای مشابه پارسال برایشان رخ دهد خصوص با پیروزی درخشانی که در نیمه‌نهایی برابر اندی ماری به دست آمده بود. دو روز بعد از مسابقه‌ای که به خاطر آن بسیاری فدرر را در میان پنج بازیکن برتر تاریخ تنیس جای دادند، او دو ست با رسیدن به رکورد هشت قهرمانی در ویمبلدون فاصله داشت.
اما برنده 17 گرنداسلم که در تمام این تورنمنت قبل از فینال یکشنبه در 90 سرویس تنها یک بار بریک شده بود، به آرزویش نرسید. این سوییسی بعد از دهمین حضورش در فینال ویمبلدون گفت: «هنوز هم فکر می‌کنم تورنمنت خیلی خوبی را پشت سر گذاشتم. شما ممکن است در یک تورنمنت عالی باشید اما قهرمان نشوید. من شش برد و یک باخت داشتم که نسبت بسیار خوبی است. گاهی هم شما بدون جام قهرمانی، خودتان را دست خالی می‌دانید اما برای من دومی هم ارزش دارد، همه این را می‌دانند.» فدرر با 33 سال و 338 روز می‌خواست مسن‌ترین قهرمان ویمبلدون لقب بگیرد. حداقل روی کاغذ این شانس را داشت چون در مجموع بازی‌ها با جوکوویچ 19-20 از او پیش بود، در گرنداسلم‌ها 6-6 با هم مساوی بودند و در فینال‌های بزرگ یک-یک و در مسابقات چمن یک-یک برابر بودند. اما مردی که در سال‌های اوجش از 2005 تا 2010 از 19 فینال گرنداسلم‌ها در 18 تا حاضر بود، با تنیسور شماره یک جهان بازی می‌کرد که برای سومین بار متوالی در فینال گرنداسلم‌ها حاضر بود. فدرر مرد شماره دو جهان که آخرین بار سه سال پیش در همین تورنمنت فاتح یکی از چهار مسابقه مهم سال شده، ادامه داد: «تردیدی وجود ندارد که می‌خواستم این بازی را ببرم اما همچنان فکر می‌کنم می‌توانم از سطح بازی‌ام راضی باشم. هیچ وقت باختن رضایت‌بخش نیست مگر اینکه بدانید جمعیت را سرگرم کرده‌اید و مطمئن باشید که برای پیشرفت و بهترشدن قدم بر می‌دارید اما این به معنی آن نیست که ناراحت نمی‌شوید یا خیلی راحت از آن می‌گذرید.» بازی در ست سوم خیلی نزدیک دنبال می‌شد که با بارش باران وقفه‌ای در مسابقه ایجاد شد. اگرچه بعد از 20 دقیقه همه چیز روبراه شد اما فدرر باران را در باختنش موثر دانست: «فکر می‌کنم باران وقت بدی برای من آمد. شاید اگر کمی بعد می‌آمد خیلی بهتر بود. اینکه بتوانی آرامشت را حفظ کنی و گرم بمانی در این شرایط خیلی مهم است.»

King Rojer Federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-15-2015, 09:31 PM   #312
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

احتمالا میشه گفت بهترین عملکرد فدرر در ویمبلدون قبل از بازنشستگی
با تقدیر از قصاب بلگراد
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-15-2015, 10:43 PM   #313
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

نمیدونم چرا دوستان راجری منظور بنده رو متوجه نمیشن. حداقل از سینا که همیشه منطقی بحث میکنه بعید بود!!!

من میگم چطور راجر بدون اینکه برک بشه اومده بود فینال و ماری رو 3.0 برده بود حالا که مقابل نواک باخته شده پیر!!!! چرا کسی از قابلیتهای نواک چیزی نمیگه؟ چرا همه میخواین باخت رو به گردن پیر بودن راجر بندازین؟ من خودم حقیقت از برد نواک امسال مطمئن نبودم چون راجر واقعا رو فورم بود امسال.

چرا کسی نمیگه نواک با اسطوره دنیای تنیس تو هد تو هد برابره و تو هد تو هد از نادال 23 بار باخته ولی 21 بار برده؟ آمار اسطوره دنیای تنیس مقابل نادال چطوره؟ حرف من اینه تنیسوری اسطورست که از قبل مقابل هیچ تنیسوره دیگه ای بازنده نباشه. راجر حتی یک بار نتونست رافا رو تو رولند به زحمت بنداره بعد اسمش رو میزارین اسطوره؟؟؟؟؟؟؟ پس اگر از نظر شما راجر اسطورست نواک که اون رو تو زمین اختصاصیش شکست میده فرا تر از اسطورست...
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-15-2015, 11:46 PM   #314
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

بحث مقایسه بین تنیسورها و عملکردشون طی سالهای مختلف بود، نخواستم اون موقع پست بدم چون جز درگیری و بحث های حاشیه ای چیزی عایدم نمیشد.

درباره سن و سال، خب مشخصه هر ورزش یه سری ویژگی های خاص خودشو داره، مثلا ورزش های پایه و مادر مثل ژیمناستیک و شنا و دومیدانی میتونید ببینید که ورزشکاران از سنین 17 18 میان و تو المپیک طلا میگیرن، و به همین نسبت سن خداحافظیشونم پایینه، مثلا بزرگترین ژیمناستا و شناگرا از سن 25 26 به بالا کم کم دچار افت میشن، اما تو ورزشهایی مثل فوتبال و بسکتبال معمولا یه بازیکن از 22 23 سالگی به دوران اوج میرسه و حتی میبینیم که تا سنین بالای 33 34 و حتی برای بعضی پستها مثل مدافع و دروازه بان تا 37 8 سالگی هم ادامه داره. تنیس یه جایی بین دو دسته ورزشه، دوران قهرمانی و اوجش نه مث شنا و ژیمناستیک از سن خیلی پایین شروع میشه و نه مثل فوتبال و بسکتبال میشه تا 37 8 سالگی در اوج بود.

با توجه به سابقه و عملکرد بازیکنان بزرگ تاریخ تنیس میشه سن 22 23 تا 29 30 رو بهترین دوران یه تنیسور در نظر گرفت. چند مثال براتون میزنم

راجر فدرر متولد 1981 ، شروع بهترین دوران : 2004 ، پایان بهترین دوران : 2010
پیت سمپراس متولد 1971 ، شروع بهترین دوران : 1993 ، پایان بهترین دوران : 2000
ایوان لندل متولد 1960 ، شروع بهترین دوران : 1983 ، پایان بهترین دوران : 1990
جیمی کانرز متولد 1952 ، شروع بهترین دوران : 1974 ، پایان بهترین دوران : 1982
جان مک انرو متولد 1959 ، شروع بهترین دوران : 1980 ، پایان بهترین دوران : 1985

این 5 نفر اول تاریخ تنیس از نظر تعداد هفته های رنک 1 هستند، تقریبا تمامشون از یه الگوی سنی مشخص پیروی کردند و یه بازه زمانی 6 7 ساله در اوج بودند، به جز مک انرو که دوران اوجش 4 5 سال بیشتر نبود. به جز اینها هم خیلی از تنیسور های خوب و بزرگ تاریخ تقریبا همین آمار رو دارند، البته این وسط مثل تمام مباحث دیگه استثناهایی هم وجود دارند، مثلا بیون بورگ و متس ویلاندر که از 17 18 سالگی تو اوج بودند تا 24 25 سالگی، یا برعکس این دو نفر، آندره آغاسی که تازه از 29 سالگی به اوج رسید!

جوکوویچ هم با اینکه اولین فینال و قهرمانیش رو توی 20 و 21 سالگی تجربه کرد اما از 2011 و سن 23 سالگی به اوج خودش رسید و احتمالا مثل سایر بزرگان تنیس تا همون 29 یا اوایل 30 سالگی میتونه بهترین دوران خودش رو داشته باشه، یعنی به نظر من 2016 و تا حدودی 2017 رو هم میتونه با همین آمادگی پشت سر بذاره. حالا اینکه از این 7 8 گرند پیش رو چندتاشو بتونه کسب کنه یه بحث مفصل دیگست. 2012 13 و 14 نواک با اینکه خیلی خوب و با ثبات بود و توی اکثر فینالا حاضر بود اما فقط سالی 1 گرند برنده شد که برای من اصلا راضی کننده نبود، اما حالا با قوی تر شدنش از نظر ذهنی و بالاتر رفتن تجربه اش قطعا فینالها رو بهتر از اون دوران میتونه پشت سر بذاره.

بحث مهم دیگه هم اینه که "پایان بهترین دوران" به معنی بازنشستگی و عدم توانایی برای کسب هیچ جامی نیست. مطمئنا یه تنیسور بزرگ بعد از دوران اوج و در 3 4 سال پایانی بازیگریش هم میتونه با فرصت طلبی و تجربه ای که داره از معدود فرصت ها استفاده کنه و به جام های مهمی دست پیدا کنه، مثل پیت سمپراس 2002 ، آندره آغاسی 2003 یا فدرر 2012.

در نهایت من حدس میزنم جوکوویچ از 9 گرند پیش رو(یو اس امسال و 8 گرند 2016 و 2017) بتونه 4 یا 5 تاش رو کسب کنه، اما از 2018 به بعد اصلا قابل پیشبینی نیست برام.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 12:06 AM   #315
grand slam man
Junior Member

پستها: 27
سپاس: 5
در 7 پست 17 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
نمیدونم چرا دوستان راجری منظور بنده رو متوجه نمیشن. حداقل از سینا که همیشه منطقی بحث میکنه بعید بود!!!

من میگم چطور راجر بدون اینکه برک بشه اومده بود فینال و ماری رو 3.0 برده بود حالا که مقابل نواک باخته شده پیر!!!! چرا کسی از قابلیتهای نواک چیزی نمیگه؟ چرا همه میخواین باخت رو به گردن پیر بودن راجر بندازین؟ من خودم حقیقت از برد نواک امسال مطمئن نبودم چون راجر واقعا رو فورم بود امسال.

چرا کسی نمیگه نواک با اسطوره دنیای تنیس تو هد تو هد برابره و تو هد تو هد از نادال 23 بار باخته ولی 21 بار برده؟ آمار اسطوره دنیای تنیس مقابل نادال چطوره؟ حرف من اینه تنیسوری اسطورست که از قبل مقابل هیچ تنیسوره دیگه ای بازنده نباشه. راجر حتی یک بار نتونست رافا رو تو رولند به زحمت بنداره بعد اسمش رو میزارین اسطوره؟؟؟؟؟؟؟ پس اگر از نظر شما راجر اسطورست نواک که اون رو تو زمین اختصاصیش شکست میده فرا تر از اسطورست...
دلیل باختهای زیاد فدرر به نادال و نوله فقط روحی روانی بوده و نه فنی
نوله هم هر وقت تونست رکورد گرند فدرر رو بشکونه بهش میگیم اسطوره که البته عمرا بتونه بشکونه
grand slam man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-16-2015, 01:48 AM   #316
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

سروش جان حرفهاتون کاملا برای یک خواننده بیطرف و منطقی درست و مقبوله
اما مثالی هست که میگن عاشق نسبت به عیب معشوق کوره!
حکایت همینه متاسفانه عده ای عاشقانه که چه عرض کنم در حد پرستش نسبت به فدرر فکر میکنند
و بنظرشون فدرر از مریخ اومده و خدای تنیسه و حقشه در هر تورنمنت قهرمان شه و اگر نشه عجیبه
اما همانطور که با آمار نشون دادم
فدرر شاید تا 26-28 سالگی اسطوره و غیرقابل دسترس بوده عینا شرایط فعلی نواک
اما با کسب فقط 2 گرنددر 5 سال اخیر عملکرد ضعیفی داشته و کاملا تحت سلطه و زیر سایه نواک بوده
البته از حق نگذریم اگر عملکرد درخشان نواک از 2011 تا کنون نبود بدون شک فدرر الان حداقل 4 تا گرند و 8 تا مسترز و عناوین بیشتر داشت

اما شرایط فعلی به صورتیه که فدرر حتی دیگه تنیسور دوم سوئیس حساب میشه
عناوین و دستاوردهای واورینکا چه در گرند و چه در مسترز در 2 سال اخیر بسیار بیشتر از راجر بوده
حتی نقش اصلی و قهرمان واقعی سوئیس در فینال دیویس کاپ پارسال استن بود نه راجر
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 01:55 AM   #317
SIINAA
Junior Member

آواتار SIINAA

پستها: 17
سپاس: 322
در 17 پست 183 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

همیشه مثال نقض زدن و از یک بعد به یک قضیه نگاه کردن،ساده ترین چیز ممکنه...
...
اول میخواستم در مورد هد تو هد فدرر با جوکوویچ و نادال بگم،وقتی دو تنیسور هم سن نیستند(مخصوصا فدرر و جوکوویچ) و هیچ وقت دوران اوجشون همزمان نبوده،چه طوری میشه در مورد هد تو هدشون قضاوت درست کرد ؟
در مورد فدرر و نادال هم به اندازه کافی بحث شده ولی فقط به یک نکته میشه تامل کرد،اینکه اکثر بازی های فدرر و نادال در زمان مشترک اوجشون تو خاک بوده ولی متاسفانه در زمان قدرتنمایی فدرر تو یو اس اوپن و سطوح سریع دیگه نادال تا سال 2009 حتی به فینال هم نمی رسدیده تا جدالی صورت بگیره !!
در مورد ویمبلدون امسال، سن مهم نیست؟،یعنی واقعا سطح یازی و تحرک فدررنسبت به فینال مثلا 2007فرقی نداشت ؟! اگه جواب منفیه که دیگه حرفی باقی نمی مونه !!!
به همین راحتی و با یک نقطه ضعف میشه اسطوره بودن یکیو نفی کرد؟واقعا سطح تکنیکی و انرژِی که فدرر صرف میکنه با بقیه برابره؟
ذات بازی فدرر یک بازی آروم،روون و سرشار از ظرافته در حالی که تو چند سال اخیر تنیس به شدت فیزیکی و قدرتی شده و ارزش کار فدرر اینجا مشخص میشه که با همون سلاح قدیمی در مقابل گلادیاتورهای نوظهور(که حقیقتا به گلادیاتور بیشتر شبیهن تا تنیسور) عرض اندام میکنه و اینجاست که سن بهش اجازه نمیده تا سبک زیبا و روونشو با سطح قدرتی امروزی جایگزین کنه ...
و در آخر به نظر من باید تا پایان کریر هر سه تاشون صبر کنیم تا اون موقع بهترین قضاوتو درموردشون بکنیم ولی تا اینجا از جنبه های متقاوت و از حیث رکورهای خارق العاده،فدرر هم به گواه آمار و هم به گواه اکثر کارشناسان بهترین تاریخه ...
SIINAA آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SIINAA به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 10:38 AM   #318
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

فدرر یکی از بهترینهای تاریخه ولی به عنوان بهترین تاریخ قابل تعریف نیست
میشه توجیه کرد فدرر هم در زمانی که جامها را درو می کرد که قحط الرجال تنیس بود
و یک سر و گردن از کسانی مثل هیوئیت باغداتیس فیلیپوسیس رادیک و ... بالاتر بود
نمیشه کتمان کرد در فاصله 25-28 سالگی فدرر که 12 تا از گرند هاش را گرفت
رقیب قابل ذکر و پرثباتی براش وجود نداشت و اون موقع نواک و نادال با سنی حدود 20-23 سال
تازه داشتند شکل می گرفتند
اگر الان میشه با سن و سال باختهای فدرر به نواک را توجیه کرد اون زمان هم میشه گفت نواک به بی تجربگی خودش و اوج قدرت و نبوغ فدرر میباخت
دستاوردهای نواک در این سن حیرت انگیزه مگر کسی می تونه کیفیت و اهمیت مسترزها را زیر سوال ببره؟
مثلا فدرر در همان اوج و قدرت افسانه ای خودش هرگز و هرگز موفق به قتح رم و مونته کارلو نشد!!
نواک همین حالا تعداد مسترزهای بیشتری نسبت به فدرر داره و روی کاغذ حداقل 50 تا مسترز دیگه پیش رو داره
می تونه حداقل تا 4 سال دیگه 16 تا گرند دیگه را شرکت کنه
اگر دچار حادثه عجیبی نشه خیلی راحت رکورد 302 هفته راجر را می زنه
چون فقط به سه سال نامبر وان بودن دیگه احتیاج داره
بنظرم تنها رکورد راجر که برای نواک غیر قابل دسترسه رکورد 8 تای هاله!
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 11:21 AM   #319
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر
Thumbs down پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
فدرر یکی از بهترینهای تاریخه ولی به عنوان بهترین تاریخ قابل تعریف نیست
میشه توجیه کرد فدرر هم در زمانی که جامها را درو می کرد که قحط الرجال تنیس بود
و یک سر و گردن از کسانی مثل هیوئیت باغداتیس فیلیپوسیس رادیک و ... بالاتر بود
نمیشه کتمان کرد در فاصله 25-28 سالگی فدرر که 12 تا از گرند هاش را گرفت
رقیب قابل ذکر و پرثباتی براش وجود نداشت و اون موقع نواک و نادال با سنی حدود 20-23 سال
تازه داشتند شکل می گرفتند
اگر الان میشه با سن و سال باختهای فدرر به نواک را توجیه کرد اون زمان هم میشه گفت نواک به بی تجربگی خودش و اوج قدرت و نبوغ فدرر میباخت
دستاوردهای نواک در این سن حیرت انگیزه مگر کسی می تونه کیفیت و اهمیت مسترزها را زیر سوال ببره؟
مثلا فدرر در همان اوج و قدرت افسانه ای خودش هرگز و هرگز موفق به قتح رم و مونته کارلو نشد!!
نواک همین حالا تعداد مسترزهای بیشتری نسبت به فدرر داره و روی کاغذ حداقل 50 تا مسترز دیگه پیش رو داره
می تونه حداقل تا 4 سال دیگه 16 تا گرند دیگه را شرکت کنه
اگر دچار حادثه عجیبی نشه خیلی راحت رکورد 302 هفته راجر را می زنه
چون فقط به سه سال نامبر وان بودن دیگه احتیاج داره
بنظرم تنها رکورد راجر که برای نواک غیر قابل دسترسه رکورد 8 تای هاله!
به نادال چی به نادال میرسه ؟ به 14 تا گرنداسلمش؟

BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 12:59 PM   #320
sina1993
Senior Member

آواتار sina1993

پستها: 207
سپاس: 3,083
در 189 پست 1,318 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها

سروش جان از پستهای دوستت که ازش تشکر میکنی منطقی تره حداقل من دو تا آمار درست توی پستم میذارم و بر اساس واقعیت صحبت میکنم نه تخیل. از وقتی هم بهش گفتم توهم رو بذار کنار دیگه حرفی برای گفتن نداشته

من جواب جمله معروف شما رو دادم و صحبتی درباره شایستگی یا عدم شایستگی نواک نکردم من دقیقا متوجه نشدم با کدوم قسمت پستم مشکل داری اگه میشه نقل قولش کن
درباره سن راجر هم شما که هر وقت پست میدی به راجر میگی گرگ پیر و خواسته یا ناخواسته داری روی این مسئله تاکید میکنی که سنی از راجر گذشته. سن هم که زیاد بشه روی تمام فاکتورها(سرعت ثبات قدرت ضربات و ...) تاثیر میذاره اینکه چرا راجر تا فینال برک نشد(البته یه بار مقابل سیمون برک شد) هم مشخصه و به سبک بازی نواک و آمادگی فوق العاده اش برمیگرده

تنیسوری که به 30 برسه(چه برسه به 34 سال) کم کم باید خداحافظی کنه چون هرچقدر هم که فیلد ضعیف باشه شرایط بدنی بهش اجازه نمیده همچنان در سطح اول بازی کنه اگر راجر همچنان رده دوم رو داره بخاطر اینه که برخلاف اکثر تنیسورها از گذشته با دو نقشه مختلف( بازی پشت بیس لاین و والی) بازی میکرد در واقع ترکیب به موقع این دو نقشه بود که راجر رو موفق میکرد(البته مسائل دیگه هم تاثیرگذار بود) و راجر مجبور نبود یکی از دو نقشه رو در زمان نامناسب اجرا کنه ولی حالا بخاطر افزایش سن مجبوره بیش از پیش از والی استفاده کنه اگر نتونه نزدیک تور بشه اون موقع دو حالت پیش میاد یا کم کم بدنش تحلیل میره و شکست میخوره یا مجبوره بدون برنامه به سمت تور حمله کنه که بازم ریسکش زیاده البته راجر نشون داده بخاطر اینکه از گذشته با حمله به سمت تور آشنا بوده بازیش انعطاف پذیره و بخوبی از اجرای این نقشه هم برمیاد ولی جوکوویچ فوق العاده عمل کرده و برخلاف اندی نواک تهاجمیه و راجر رو پشت بیس لاین نگه میداره تنها راه راجر برای پیروزی رو بسته(اینجا برای راجر همون دو حالت پیش میاد) با وجود این سطح بازی راجر هنوز اونقدر بالاست که از پس خیلی از تنیسورها برمیاد
اون خط آخر پستت این معنی رو نمیده که اگر چند سال دیگه نواک افت کرد و توی اپن استرالیا مقابل هر تنیسوری رنک پایینی شکست خورد یعنی اون تنیسور , بهتر از نواکه؟

ویرایش توسط sina1993 : 07-16-2015 در ساعت 01:24 PM
sina1993 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sina1993 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)