بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

23 دی - 6 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-27-2014, 01:36 PM   #661
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون اولین گرنداسلم سال، استرالیا 2014

سر دسته مافیای استرالیا راد لیور موقع سینی دادن به رافا انقدر خوشحال بود که داشت با دستان لرزان از رافا عکس میگیرفت !!
یکی نیست بگه عکس سینی گرفتن رافا رو میخوای چی کار ؟؟؟؟

moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 02:46 PM   #662
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

یه مقاله ی خوندنی از سایت معتبر فوربس درباره ی تاثیر این باخت نادال بر رقابتش با فدرر برای بهترین همه ی دوران ها بودن:
http://www.forbes.com/sites/allenstj...t-of-all-time/

این هم نظر سمپراس و دوستان در مورد مسابقه ی فینال:

http://www.bbc.com/sport/0/tennis/25904067

Stanislas Wawrinka is the 'real deal' says Pete Sampras

Stanislas Wawrinka beat an injury-hit Rafael Nadal to win the first Grand Slam of his career in the Australian Open final in Melbourne on Sunday.
The Swiss, 28, won the opening set and was a break up in the second when Nadal took an injury timeout.
Wawrinka grew frustrated and lost his concentration as the Spaniard returned to court to win the third set.
But the 28-year-old regained his composure to become only the second Swiss man to win a Grand Slam singles title after 17-time champion Roger Federer.
BBC Sport speaks to the experts to assess the new world number three's performance in Melbourne - and his prospects of consolidating his position in the rankings.
Stanislas Wawrinka
Wawrinka is only the second Swiss man to win a Grand Slam, the other being Roger Federer - with 17
Pete Sampras, 14-time Grand Slam champion

"Wawrinka was moving well, wasn't nervous and was pretty relaxed. He had a great rhythm and was hitting his backhand so smoothly.
Record breaker
Stanislas Wawrinka's Australian Open victory makes him the first man to defeat the number one and two seeds at a Grand Slam since Sergi Bruguera beat top seed Pete Sampras (quarter-finals) and second seed Jim Courier (final) at the 1993 French Open. It has previously happened only eight times in the Open era.

"He was outplaying Nadal and was up a set and a break when the back issue came up. It was an uncomfortable moment for the Spaniard and I thought he would stop but he continued to play.
"This will hopefully be the beginning for Wawrinka. The win over Novak Djokovic in the quarter-finals was a big moment. He got through it, he's now a Grand Slam champion and is on his way.
"I think the right person won. He played great. He's got a big serve, moves well and has a good touch at the net - he's the real deal.
"I'm not sure he's quite up there with Nadal or Djokovic yet as they have been winning majors for years, but now he is over the hurdle of winning a Grand Slam, if he keeps it up, he'll be up in that category and deservedly so."
Rafael Nadal
Nadal took an injury timeout in the second set and needed further treatment during the match
Pat Cash, 1987 Wimbledon champion

"Nadal could have easily walked off court because of the injury, but he didn't and it added to the match. I was impressed at how Wawrinka had the mental capacity to finish off match.
Shock result
Stanislas Wawrinka had never won a set, let alone a match, in 12 previous meetings with Rafael Nadal. But in Sunday's Australian Open final, he won three of them and lost just 14 games.

"For a while it looked like he was getting nervous and tired because he was missing easy shots and screaming at his team. It can be hard to beat an injured player, especially an injured Nadal. To beat Nadal at 60% is not easy. It was a fantastic gutsy effort from both of them.
"Wawrinka's coach Magnus Norman has done a fantastic job in toughening him up. He has has got the game and has been working hard but Norman has got him fitter and got him believing he can beat these top players.
"When he played Djokovic here last year and narrowly lost, he realised he was so close. So he went to Norman to get that little bit fitter and the belief started coming. It's great to see someone as talented as Wawrinka, who is also a really nice guy, do well."
Stanislas Wawrinka
Wawrinka will be world number three when the latest rankings are published
Andrew Castle, former British number one

"I found it intriguing that Wawrinka came out, having never won a single set in 12 matches against Nadal, and played so well in the first set of his first Grand Slam final. I hope people remember he outplayed Nadal in that set.
"There is plenty more to come from Nadal. It's difficult to feel sorry for him. He's a class guy and very generous.
Big-hitter Wawrinka
Stanislas Wawrinka hit an impressive 53 winners, to Rafael Nadal's 19. The Swiss' serve was motoring, too, with 19 aces compared to one from Nadal

"Even in the moment of victory, Wawrinka showed how much respect everyone has for Nadal by not jumping up and down in celebration.
"When a man has achieved as much as he has, we should be careful about calling this anything other than a disappointment.
"What would be a tragedy is if he was taken out of the game too early because of injury. There have been so many times over the course of his career where he has been halted by injury. We have to hope it's not serious."
Rafael Nadal
Nadal missed last year's Australian Open with injury
John Lloyd, former British number one

"I don't think the injury had anything to do with the early part of the match. Nadal was simply getting demolished.
New Swiss number one
Stanislas Wawrinka is the second Swiss man to win a Grand Slam singles title after 17-time champion Roger Federer. He takes over from his compatriot as the new Swiss number one, the first time Federer hasn't held the ranking since 2001.

"Wawrinka was just outplaying him. It was class - I've never seen winners like he was hitting.
"Then came the one scenario that Wawrinka wouldn't have prepared for - and that was when he found himself 2-0 up with Nadal struggling with an injury.
"It took him a while to adjust and he was a bit hesitant. He was watching what Nadal was doing and lost concentration.
"Nadal almost came back but credit to Wawrinka who regained his composure and fought back to win the set and the match in the way that he did."
Pete Sampras, Pat Cash, Andrew Castle and John Lloyd were speaking on BBC Radio 5 live and BBC Two
Check out a selection of pictures from the final and comment on the match on the BBC Sport Facebook page.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 09:28 PM   #663
Ehsλn
Roger's Fan

آواتار Ehsλn

پستها: 298
سپاس: 2,824
در 298 پست 2,751 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: R.Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط moris نمایش پست ها
سر دسته مافیای استرالیا راد لیور موقع سینی دادن به رافا انقدر خوشحال بود که داشت با دستان لرزان از رافا عکس میگیرفت !!
یکی نیست بگه عکس سینی گرفتن رافا رو میخوای چی کار ؟؟؟؟
Ehsλn آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ehsλn به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 11:22 PM   #664
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

نظر جناب عليپور درباره فينال

یکی ازدوستان نظرمن رودرباره بازی دیروزنادال وواورینکاپرسید.
نظرمن-بایستی بگویم که خیلی علاقمندم تنیس درهر2 بخش زنان ومردان یک یادونفرفقط رقیب نباشندبلکه چندین نفربرای رقابت حاضرواماده باشند.
امادرمورداستن واورینکابدون هیچ بحث وتحلیلی ازهمینجااعلام میکنم اوتنیسوردرجه 2 است وهرگزدرجه 1.نبوده واین جام راهم مدیون چندچیزاست.
اول ازهمه زحمات خودش-زحمات ماگنوس نورمن مربی خودکه سابق مربی رابین سودرلینگ بودویک لحظه هم ازگفتن این جمله--جنگ تااخرین پوئن--به شاگردانش غافل نمیماند.
چنانچه قبلاعرض کردم اعتمادبنفس بیش ازحدجوکوویچ واسیب دیدگی رافائل نادال که تمام این مواردباهم اتفاق افتادوواورینکاصاحب جام شد.
من طرفدارنادال نیستم امابایدبگویم دراین 11سالی که نادال رامیشناسم سراغ ندارم که اوبازی ماننداین انجام داده باشدبدون اینکه دران بجنگد.
واورینکااگربعدازاین مانندنادال وجوکوویچ درچندفینال که حداقل نیمی از10 نفربرترشرکت داشته باشند دیده شدمامیتوانیم بگوییم اوتنیسوردرجه 1.شده ودرغیراینصورت اودرجه 1.نیست که من براین نظرهستم وببینیم نادال جای دیگرچه گفته؟

رافائل نادال:اخرین کاری که من میخواستم انجام دهم انصراف ازبازی بود...اینطورنیست؟من ازانصراف بازی متنفرم مخصوصآدرفینال-یک چنین زمانی دشواراست که شماخودتان راببینیدکه درطول فصل برای یک لحظه ماننداین کارمیکنیدوبه لحظه ایی میرسیدکه احساس میکنیدقادرنیستیدبهترین بازی تان رابکنید.بنابراین برای من شرایط اسانی نبودکه اینگونه درکورت باشم امامن سخت تااخرتلاش کردم .سعی کردم مسابقه رابخوبی که میتوانم برای جمعیت-حریف-وخودم بپایان برسانم.بنابراین این انچیزی است که من انجام دادم-همه چیزراتالحظه اخرامتحان کردم امابه این سبک غیرممکن بود.
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2014, 11:41 AM   #665
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

ما هم یک پست بدیم بد نیست.

1.چرا بعضی ها اینقدر با هم بد صحبت میکنن؟ به خدا آدم یک چیزایی اینجا میبینه که میگه کاشکی همیشه یک پای فینال ماری و جوکو باشن. طرفدارای فدرر که همه رفته بودن تو سوراخ موش بعد از باخت فدرر حالا که نادال باخت اومدن بیرون.

2.حالا که پیش بینی بنده درست در اومد چرا کسی نیومد بگه سروش درست پیشبینی کردی دمت گرم؟ تو واقعا تنیس رو میشناسی؟ فقط وقتی اشتباه در میاد همه مسخره میکنن. یادتون رفته تو چت باکس گفتم کسی که نواک رو در گرند اسلم ببره شایسته قهرمانی است و استن قهرمان میشه؟ بابک و افشین و پویا و مهران ومهرداد و ...... یا گفتین زرشک یا این اسمایل رو زدین
همتون تا حالا اشتباه نتیجه بازی رو پیشبینی کردین ولی تو چت باکس. هیچکدومتون جرات نداشتین تو تایپیک پیشبینی کنید که اگه اشتباه در اومد مسخره نشید . نمونش بابک و افشین وقتی ازتون پرسیدم بازی استن و نواک نتیجش چیه گفتید 3.0 نواک.

در کل میخواستم بگم بابی جان با هم بریم با اون بنگاهای شرط بندی کار کنیم
این هم عکس پیشبینی دقیق بنده برای فینال استرالیا. که در صفحه 52 پست515 موجود میباشد.

Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2014, 12:30 PM   #666
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

من لام تا کامی صحبت نکردم بعد از بازی به احترام رفقای نادالی. وگرنه میومدم میگفتم همیشه رمضون، یه بارم واسه سروش شعبون !! خود تو هم گفتی نواک 3-0 و یا در نهایت 3-1 میزنه !! تازه ما پیش بینی میشبینی نمیکنیم که. اما تو سروش میگی من از فامیلای میشل نستراداموس هستم !!

اگرم زیاد اذیت کنی میرم پستای شاهکار پیش بینی هاتو در میارم اینجا میزارم بعد آبروریزی میشه ! مثل این :
نقل قول:
به نظرم رافا فردا راجر رو بیگل خواهد کرد. به نظر من راجر بازی امشب رو با بازی خوبه خودش نبرد با دراپ شوتهای تخیلی حریفش برد و دابل فالتهای مسخره.
BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2014, 12:47 PM   #667
مهران
Senior Member

آواتار مهران

پستها: 420
سپاس: 2,884
در 405 پست 3,181 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
2.حالا که پیش بینی بنده درست در اومد چرا کسی نیومد بگه سروش درست پیشبینی کردی دمت گرم؟ تو واقعا تنیس رو میشناسی؟ فقط وقتی اشتباه در میاد همه مسخره میکنن. یادتون رفته تو چت باکس گفتم کسی که نواک رو در گرند اسلم ببره شایسته قهرمانی است و استن قهرمان میشه؟ بابک و افشین و پویا و مهران ومهرداد و ...... یا گفتین زرشک یا این اسمایل رو زدین
نه واقعا مثل اينكه باورت شده پيش بينيت درست بوده!!!
بازي استن و نواك اكثريت به علاوه خود شما ميگفتي نواك ميبره همون روز بازي من گفتم هيچي معلوم نيست و به دلم افتاده استن امروز همه چيزُ خراب ميكنه!
حالا اومدي چي ميگي؟
بازي با نادالم پيش بيني شما درست نبود، سر خودتُ ميخواي كلاه بذاري ما كه پشت گوشمون مخملي نيست، نادال اگه براش مشكل به وجود نميومد شما الان تو سوراخِ سوراخِ سوراخ موش بودي!
ميخوايم چيزي نگيم نميشه... آخه چقدر...
مهران آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مهران به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2014, 12:52 PM   #668
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

این هم بحث فنی بازی نادال و واورینکا برای دوستانی که علاقمند به این جور بحث ها هستن:

http://tennistalkers.com/showthread....4806#post94806
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2014, 09:47 PM   #669
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

بابی من که نگفتم تا حالا پیشبینی هام اشتباه در نیومده. فقط گفتم با هم بریم با این بنگاها کار کنیم چون تو هم دست کمی از من نداری ولی خداییش اکثر پیشبینی هام تو گرند اسلم درست بوده. جدا از شوخی از کل کل باهات لذت میبرم

مهران
جان من کی گفتم نواک استن رو میبره؟؟؟ میشه مثل بابی عکسش رو بزاری واسم؟ من تو همین تایپیک مانی بهم تبریک گفت پیشاپیش قهرمانی نواک رو بهش گفتم بزار فردا استن رو ببریم بعد تبریک بگو. خودم شک داشتم به بردن نواک بعد تو از کجا این حرف رو میگی؟ که افشین بهم گفت نگرانیت الکیه نواک 3.0 میبره. یعنی میگی استن ناداله مصدوم رو برد؟ تو رو خدا زحمت های استن رو زیره سوال نبر با اینکه طرفدارش نیستم.
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 01-28-2014, 10:25 PM   #670
Roger Federer#1
Senior Member

آواتار Roger Federer#1

پستها: 228
سپاس: 2,788
در 226 پست 2,095 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: "راجرفدرر افسانه ایی" "خوان مارتین دل پوترو" "داوید فرر" "الکساندر زوارف"

از این به بعد هرکسی تو گرند تونست نواک رو ببره شک نکنید قهرمانه,از سال 2011 که نواک غوغا کرد بجز رولند 2011 تو بقیه گرند ها کسی قهرمان شد که تونست نواک رو شکست بده از این به بعد هم همینطوره,شک نکنید اگه جکوویچ میومد فینال راحت 3-0 نادال رو شکست میداد قهرمانی استن اصلا اتفاقی نبود بلکه در حد یه تنیسور درجه 1 ظاهرشد,نواک خیلی زیبا تنیس بازی کرد درمقابل استن به هر دری میزد تو رالی ها وینر بگیره نتونست آخرشم که دیگه کلافه شده بود اون دوتا پوینت آخرو تقدیم استن کرد دیگه فکرش کار نمیکرد چی کارکنه.
به حر حال استن باید تو ایندیاناولز و میامی ثابت کنه این قهرمانی اتفاقی نبوده.
اختلاف نادال با نواک هم که خیلی زیادشده هرچند تا ویمبلی نادال جز میامی بایت تمامیه تورها امتیازاتشو سیو کنه باید ببینیم در ادامه چی پیشمیاد.
Roger Federer#1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Roger Federer#1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)