بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > فینال تور مردان بارکلیز (Barclays ATP World Tour Finals)

فینال تور مردان بارکلیز (Barclays ATP World Tour Finals)

13-19 آبان - لندن، انگلستان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-11-2013, 12:26 PM   #151
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

پستها: 831
سپاس: 14,528
در 826 پست 5,963 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافااااااااا!(ONLY)

خوب امشب شاهد یه فینال حساس دیگه بین نوله و رافا هستیم

اصولا وقتی صحبت از این بازی بشه یه نبرد تمام عیار یادآوری میشه.نبرد دو گلادیاتور که تا سر حد مرگ برای پیروزی میجنگند! کاری اشتباهه که برنده این بازی رو از قبل حدس بزنیم یا با اطمینان از پیروزی یکی صحبت کنیم. چراکه برنده این بازی کسی است که در بازی با تمرکز و روحیه بالا تر بازی کنه و ضریب اشتباهاتش از طرف مقابل کمتر باشه. رافا و نوله بدترین مچ آپ برای همدیگه هستند. . و این اشتباس که فقط نوله رو بدترین مچ آپ رافا بدونیم. زیرا هر دو نقطه مثبت بازیشون مقابل همدیگه ست ( فورهند و بکهند)
پس این بازی سوای از نکات فنی که دربرداره ، قسمت اعظم و تعیین کننده ش بحث روحی و روانیه. کسی که بتونه تا آخر بازی تمرکزش رو حفظ کنه شانس بیشتری داره. در 2-3 سال اخیر نتایج به این دلیل بوده

اما از لحاظ فنی اگه بخوایم بحث کنیم :
من از دید بازی رافا میگم که رافا برای برد در این سطح به چند فاکتور علاوه بر بحث روانی و جنگندگی نیاز داره:

1- سرویس با درصد بالا و ریسک پذیر تر: رافا برای پیروزی باید اول بتونه سرویس گیم های خودش رو سیو کنه و برای این مهم باید بتونه سرویس هاش رو بهتر کنه. مقابل راجر این کارو خوب انجام داد. اما چون ریترن نواک فوق العاده ست باید بتونه درصد سرویس اول رو تا 70% بالا نگه داره و علاوه بر اون سرویس هاش رو نزدیک خط بزنه تا کمی نوله رو به زحمت بندازه

2-تنوع در ضربات و پرهیز از یکنواختی در بازی:
نوله کسی هست که به مرور بر بازی مسلط میشه و اگه رافا بخواد بازی رو یکنواخت پیش ببره و فقط فورهند کراس کورت بزنه شرایطش گره خواهد خورد.
برای درآمدن از این یکنواختی رافا باید سعی کنه با فکر بازی کنه. این یعنی در صورت نیاز اگرسیو باشه و در صورت نیاز دفاعی.
برای پرهیز از یکنواختی رافا باید اولا
فورهند و بکهند داون د لاین در زمانی که رافا تحت فشاره و کورت نوله باز هستش باید به کرات در این بازی زده شه( کاری که ست اول فینال یو اس انجام داد و بازی رو در تسلط داشت)
دوما استفاده از اسلایس در این بازی به ویژه این سطح هست. نوله کماکان با اسلایس مشکل داره . زدن اسلایس هاس متنوع و کوتاه و بلند ئ به همه سمت زمین میتونه میتونه باعث عدم تسلط نوله بر بازی بشه و اونو به دردسر بندازه.
تنوع در ضربات یعنی باید در زمان هجوم داون د لاین و در موقع دفاع اسلایس بزنه! این رمز پیروزی رافا خواهد بود به نظر من

3- ریترن خوب:
رافا باید ریسکی ریترن کنه. فایده نداره چند متر پشت بیس لاین وایسادن. کاری که در مونترال انجام داد و نتیجه گرفت.
4: بکهند رو در شرایط خوب نگه داره و کم ارور بده. در این بازی نوله 100% به بکهند حمله خواهد کرد. و سعی خواهد کرد با اسپین زیاد بکهند رافا را متزلزل کنهو امیدوارم رافا بتونه در این روز بکهند خوبی داشته باشه و کمتر ارور بده.
این مشکل حل شه با جمع سه فاکتور دیگه میشه به پیروزی رافا امید داشت و الا خدشه در هر یک از این موارد میتونه نوله رو صاحب پیروزی کنه

سپاس
S.A.IVI.A.N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-11-2013, 12:29 PM   #152
viva rafa
Senior Member

پستها: 120
سپاس: 229
در 115 پست 598 بار سپاسگزاری شده

تنها در صورتی رافا شانس قهرمانی داره که:
1-سروهای اولش درست باشه.اگه بخواد هی سرو دوم بزنه هیچ شانسی نداره چون سروای دومش واقعا مسخرست!بار ها و بارها حریف سرو دومش رو به راحتی وینر کرده ولی هیچ فکری واسش نمیکنه که حداقل اگه به سرو دوم میرسه انقدر راحت موقعیت به حریف نده

2-اگه کار به رالی کشید عین ماست همینجوری رو دستش ریترن نکنه بار ها و بارها دیدم که تو رالیا گیر میده به یه سمت انقدر اون سمت میزنه که حریفش به راحتی دستش رو میخونه و جوری واسش ریترن میکنه که نتونه کاریش کنه
در کل شانس رافا رو کم میبینیم چون از اول تورنومنت که تو این 2تامورد اصلا خوب نبوده و یه جورایی تمرکزش کمه و خستگی هم داره!
ولی اگه تو این 2مورد خوب باشه شاید بتونه یه کارایی کنه
viva rafa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی viva rafa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-11-2013, 01:15 PM   #153
Red-Line
Former Staff

آواتار Red-Line

پستها: 138
سپاس: 916
در 113 پست 1,250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافا نادال - ماریا شاراپووا

با سلام

چیزهای که نواک جوکوویچ نیاز دارد برای برد :

1- نگه داشتن فشار روی سرویس گیم رافا مخصوصا روی سرویس های دوم

2- برگشت دادن Deep سرویس های رافا در مرکز زمین یا Deuce court رافا برای محدودکردن فرصت شروع رالی با فرهند نادال . این مورد همیشه برای شما موثر خواهد بود وقتی در برابر نادال بازی میکنید. جوکوویچ اگر نتواند جنگ Return Serve ها را ببرد شانس کمی برای برد دارد .

3- استفاده از Backhand DTL در بیشتر ضربات که امکان ان وجود دارد. این مورد حیاتی هست برای نگه داشتن رافا در کنار زمین روی بال Backhand

4-استفاده از inside-out forehand به جای cross-court backhand اصلی ترین سلاح برای حمله به فرهند نادال از جناحین است . جوکوویچ باید با بهترین angles و اضافه کرد pace بیشتر به فرهند inside-out خودش نادال رو در گوشه های نگه دارد و فرصت زدن فرهند DTL را برای نادال محدود کند.

5- مورد بعدی حفظ اعتماد به نفس در مواقع حساس و زمان های طلایی بازی هست مثل تای بریک ها که نادال معمولا بهتر در این مواقع بازی میکند.

6- استفاده از سرویس Wide در Deuce court به صورت منطقی - این سخترین سرویس هست برای دفاع نادال. معمولا نادال در نتیجه این سرویس های توپ های کوتاه را به open court برمی گرداند. این مهمترین کلید 7 برد پشت سرهم جوکوویچ در مقابل نادال بود.

در پست بعدی اگر وقت بود درباره نادال هم توضیح میدم.
مرسی
Red-Line آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Red-Line به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-11-2013, 02:11 PM   #154
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Red-Line نمایش پست ها
با سلام

فقط امیدوارم راجر حالا حالا توی tour بمونه . واقعا از لحاظ استایل بازی بی نظیره . به شخصه از دیدن بازیهاش همیشه لذت بردم .

در مورد فینال هم رافا خیلی کار سختی داره روی این زمین اگر بتونه خوب بکهند و سرویس بزنه شانیس برای پیروزی داره.

با تشکر
سلام بهمن جان، دوست قدیمی

یادمه شما تو دوران اوج راجر به شدت ازش متنفر بودی، سال 2010 از AO به بعد که راجر نتایج ضعیفی گرفت صحبت از تموم شدن راجر میکردی و به ما طرفداران راجر گفتی که "بمونید و از باخت های راجر لذت ببرید!"

به هرحال راجر که به این روز افتاده یک سری از هیترها مهربون شدن و از روی دلسوزی یه تعریف هایی از آقامون میکنن

هیییی راجر، همون پارسال بعد ویمبی می رفتی تا نبینیم این روزهای پردرد رو
mjrs آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-11-2013, 02:16 PM   #155
Red-Line
Former Staff

آواتار Red-Line

پستها: 138
سپاس: 916
در 113 پست 1,250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافا نادال - ماریا شاراپووا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mjrs نمایش پست ها
سلام بهمن جان، دوست قدیمی

یادمه شما تو دوران اوج راجر به شدت ازش متنفر بودی، سال 2010 از AO به بعد که راجر نتایج ضعیفی گرفت صحبت از تموم شدن راجر میکردی و به ما طرفداران راجر گفتی که "بمونید و از باخت های راجر لذت ببرید!"

به هرحال راجر که به این روز افتاده یک سری از هیترها مهربون شدن و از روی دلسوزی یه تعریف هایی از آقامون میکنن

هیییی راجر، همون پارسال بعد ویمبی می رفتی تا نبینیم این روزهای پردرد رو
سلام محمدجواد عزیز

خوبی عزیز؟

باور کنید من هیتر نبودم . وقتی راجر مقابل رافا بود طرفدار رافا بودم ولی در بقییه موارد واقعا راجر رو دوست داشتم . البته اون موقع جوونتر بودم یه خورده احساسی هم برخورد میکردم . ولی الان که به اون موقع فکر میکردم میبینم واقعا بعضی موقع ها از روی تعصب بیجا حرف هایی رو میزدم .

اون حرف هم اگه یادتون باشه میگفتم راجر باید خداحافظی کنه و نزاره ابهتش بریزه باید تو اوج خداحافظی کنه . برای همین این حرف زدم ولی الان واقعا پیشمونم. به نظر من هر بازی راجر فارق از باخت و برد واقعا زیبایی هایی داره که به نظر من دیگه حالا حالا کسی نمیتونه اونا رو تکرار کنه. من به عنوان طرفدار نادال واقعا بهش احترام میزام و امیدوارم حالا حالا ها بازی کنه تا بتونیم از دیدنش لذت ببریم.

با تشکر
Red-Line آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Red-Line به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-11-2013, 02:50 PM   #156
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

vamos rafa
تیر خلاص رو در سال 2013 به فدرر زدی
ایول که یه ست هم ندادی
davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-11-2013, 03:23 PM   #157
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Red-Line نمایش پست ها
سلام محمدجواد عزیز

خوبی عزیز؟

باور کنید من هیتر نبودم . وقتی راجر مقابل رافا بود طرفدار رافا بودم ولی در بقییه موارد واقعا راجر رو دوست داشتم . البته اون موقع جوونتر بودم یه خورده احساسی هم برخورد میکردم . ولی الان که به اون موقع فکر میکردم میبینم واقعا بعضی موقع ها از روی تعصب بیجا حرف هایی رو میزدم .

اون حرف هم اگه یادتون باشه میگفتم راجر باید خداحافظی کنه و نزاره ابهتش بریزه باید تو اوج خداحافظی کنه . برای همین این حرف زدم ولی الان واقعا پیشمونم. به نظر من هر بازی راجر فارق از باخت و برد واقعا زیبایی هایی داره که به نظر من دیگه حالا حالا کسی نمیتونه اونا رو تکرار کنه. من به عنوان طرفدار نادال واقعا بهش احترام میزام و امیدوارم حالا حالا ها بازی کنه تا بتونیم از دیدنش لذت ببریم.

با تشکر
ارادتمندم بهمن عزیز

من هم تا چند وقت پیش نظر شما رو داشتم، اما به شخصه دیگه به عنوان یه هوادار متعصب، تحمل این وضع باختنش رو ندارم.

در هر صورت امیدوارم هرجا که هستی موفق باشی بهمن جان
mjrs آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-12-2013, 01:11 AM   #158
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

پستها: 348
سپاس: 3,510
در 313 پست 2,172 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ~FEDERER~ Berdych LLODRA متنفر از جوکر

رافا خیلی بد بود

قبلا گفتم اصلا در شرایط خوبی نیس رافا

انگار نواک داشت با ی بازیکن رنک 20-30 بازی میکرد

ولی در کل امسال ،جایی که نادال باید برتریشو نشون میداد داد .
SHIR FarHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-12-2013, 01:17 AM   #159
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

و همچنان این حکایت(نمایش) باقیست !!!
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-12-2013, 01:18 AM   #160
pouriya.alex
Roger's Fan

آواتار pouriya.alex

پستها: 925
سپاس: 7,584
در 898 پست 7,203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

ایول نوله خوب حالشو گرفتی تبریک به هوادارانش

کسب عنوان نایب قهرمانی رافا رو هم بهش تبریک میگم
pouriya.alex آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pouriya.alex به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)