بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-27-2011, 01:18 PM   #31
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Fakhruddin نمایش پست ها
اولا قصد تخریب راجر رو ندارم اگر شما پیش خودتون اینگونه فکر میکنید فکرتون رو برای خودتون نگه دارید.تخریب و تخریب , از اینگونه کلمات هم استفاده نکن آدم خندش میگیره .
دوما سن شکوفایی مهمه .هیچ بازیکن فوتبالی هم دوس نداره تو بیست و پنج ششتا معروف بشه چون عمر بازیگری حرفه ایش کمه.خوشبختانه رافا با نیروی جوانی و استعداد درونیش زود چهره شد.البته که خیلی مهمه زود چهره بشی و گرند اسلم ببری.
همدوره های راجر با همدوره های رافا قابل قیاسن ؟ دیگه الان هر کی رنکینگ رو تا خونه پنجاه میبینه با دیدن این همه غول وحشت میکنه
بسیار خب مقایسه فدرر با نادال از 5 فصل و 20 گرنداسلم بیشتر جالب نیست.ما هم صبر خواهیم کرد...

مهم این نیست که شما بگید منظورتون این بوده یا نه ، این کار شما "عین تخریبه" ، منم میتونم هرچی دلم خواست بگم بعدش بگم منظورم این نبود شما بد برداشت کردید !
من میگم رافا اگه پارسال قهرمان شد علتش اینه که نواک مثه امسال نبود ، اصلا میگم اگه نواک مثه امسال بود رافا 2 تا اسلم هم نمیبرد ... رافا همون اسلم هایی رو هم که روی خاک برده واسه این برده که کسی مثه نواک نبوده که رو به روش بایسته ... خیلی هم راحته.اصلا هم رافا توی خاک بهترین نیست ، از خوش شانسیش توی یه دوره ای ظهور کرد که هیچ کس روی خاک خوب بازی نمیکنه ... میبینی چقدر لوث کردن راحته ؟ حالا بشین تا صبح توضیح بده من بازم میگم اگه یکی مثه نواک بود رافا نصف مسترزهاش و اکثر رولندگروس هاش بر باد میرفت.
بله راجر هم دوس داشت از 19 سالگی شکوفا بشه ولی ربطش به حرف من چیه ؟ من میگم مهم Overall (این جور اصطلاحات انگلیسی رو استفاده کنید ضرر نمیکنید) ـه کریر رافاست . 19 سالگی شکوفا شدن به خودیه خود ارزشی نداره ، موقعی ارزش پیدا میکنه که طول عمر ورزشیتون بلندمدت باشه.
علت این که هرکی رنکینگ رو تا 50 میبینه و حشت میکنه ضعیف شدنه فدرره ، اگر فدرر مثل 2004-2007 بود همه فقط رنک "1" رو میدیدن و وحشت میکردن و به پایینش هم نگاه نمیکردن (درست مثل همون 4-5 سال !).
مساله این جاست که شما فکر میکنید یکه تازی یه نفر فقط به ضعف رقبا بستگی داره و کوچیکترین احتمالی رو واسه برتر بودن اون فرد در نظر نمیگیرید.پستی رو که در جواب مجتبی دادم بخون ، منظورم رو متوجه میشی.
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 01:46 PM   #32
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
مهم این نیست که شما بگید منظورتون این بوده یا نه ، این کار شما "عین تخریبه" ، منم میتونم هرچی دلم خواست بگم بعدش بگم منظورم این نبود شما بد برداشت کردید !
من میگم رافا اگه پارسال قهرمان شد علتش اینه که نواک مثه امسال نبود ، اصلا میگم اگه نواک مثه امسال بود رافا 2 تا اسلم هم نمیبرد ... رافا همون اسلم هایی رو هم که روی خاک برده واسه این برده که کسی مثه نواک نبوده که رو به روش بایسته ... خیلی هم راحته.اصلا هم رافا توی خاک بهترین نیست ، از خوش شانسیش توی یه دوره ای ظهور کرد که هیچ کس روی خاک خوب بازی نمیکنه ... میبینی چقدر لوث کردن راحته ؟ حالا بشین تا صبح توضیح بده من بازم میگم اگه یکی مثه نواک بود رافا نصف مسترزهاش و اکثر رولندگروس هاش بر باد میرفت.
بله راجر هم دوس داشت از 19 سالگی شکوفا بشه ولی ربطش به حرف من چیه ؟ من میگم مهم Overall (این جور اصطلاحات انگلیسی رو استفاده کنید ضرر نمیکنید) ـه کریر رافاست . 19 سالگی شکوفا شدن به خودیه خود ارزشی نداره ، موقعی ارزش پیدا میکنه که طول عمر ورزشیتون بلندمدت باشه.
علت این که هرکی رنکینگ رو تا 50 میبینه و حشت میکنه ضعیف شدنه فدرره ، اگر فدرر مثل 2004-2007 بود همه فقط رنک "1" رو میدیدن و وحشت میکردن و به پایینش هم نگاه نمیکردن (درست مثل همون 4-5 سال !).
مساله این جاست که شما فکر میکنید یکه تازی یه نفر فقط به ضعف رقبا بستگی داره و کوچیکترین احتمالی رو واسه برتر بودن اون فرد در نظر نمیگیرید.پستی رو که در جواب مجتبی دادم بخون ، منظورم رو متوجه میشی.
من که نمیفهمم چجوری نتیجه گیری میکنی
خب من که منکر قدرت فدرر و برتریش در اون سالها که نشدم ؟! تو پست های قبل هم گفتم نادال نبود راج رولندهای 2005 تا 2007 رو هم میبرد که خود به نوعی قدرت وی در اون زمان رومیرسونه.نمیخوام قهرمانیهاش رو لوث کنم. ولی خدایی علاوه بر اینکه راج خیلی قدرت داشت حریف قدرتمندی هم نبود.من خیلی از بازیهای اون سالها تو ذهنمه و خیلی هاشو توی هاردم هم دارم.بازی با هاس تو میامی .... بازی با گاسکه توی ویمبی یا گونزالز توی فینال استرالیا ... بکهند رو فقط میکشیدن ....راح در مواجه با انها در روز بدش هم میبود میبرد ... به نظر من در دوره کنونی نادال به مراتب کارش سخت تر نسبت به راجر در اون دوران بوده.
Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 02:28 PM   #33
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

نقل قول:
من که نمیفهمم چجوری نتیجه گیری میکنی
خب من که منکر قدرت فدرر و برتریش در اون سالها که نشدم ؟! تو پست های قبل هم گفتم نادال نبود راج رولندهای 2005 تا 2007 رو هم میبرد که خود به نوعی قدرت وی در اون زمان رومیرسونه.نمیخوام قهرمانیهاش رو لوث کنم. ولی خدایی علاوه بر اینکه راج خیلی قدرت داشت حریف قدرتمندی هم نبود.من خیلی از بازیهای اون سالها تو ذهنمه و خیلی هاشو توی هاردم هم دارم.بازی با هاس تو میامی .... بازی با گاسکه توی ویمبی یا گونزالز توی فینال استرالیا ... بکهند رو فقط میکشیدن ....راح در مواجه با انها در روز بدش هم میبود میبرد ... به نظر من در دوره کنونی نادال به مراتب کارش سخت تر نسبت به راجر در اون دوران بوده.
تو از کجا قدرت حریفاشو اندازه گیری میکنی ؟ بقول ممد تو مترشی ؟!
اگه تو چند تا بازی توی هاردت داری من همه ی بازیهاشو تو هاردم دارم.همون بازی با گونزالس ، توی فینال استرالیا ، ست اول رو گونزالس مافوق تصور بازی کرد ، Serving for set هم بود ولی راجر عالی بازی کرد و توی تای بریک برد و بعدش روحیه ی گونزالس خراب شد.بله راجر خیلی بازیها رو تو روز بدش هم میبرد ، علتش هم Aura ی بود که اون زمان اطراف فدرر بود ، همون طور که الان نواک خیلی روزا خوب نیست ولی میبره . نمونش بازی با تامیک توی ویمبلدون ، ولی دیدی که فینال رو چطور بازی کرد ؟ علت این که توی روز بدش هم میبره نتایج و بازیهای خیره کننده ی خودش بوده که باعث میشه حریفا ازش بترسن.
این که نادال کارش سخت تره واضحه ، چون نادال به اندازه ی فدرر استعداد و نبوغ نداره که فاصلش با حریفاش زیاد تر باشه ، ربطی به سخت تر بودن حریفا نداره.
رافا اگه یکی مثه نواک امسال از اول کریرش هم دورش بود 2 اسلم هم نمیبرد.
خیلی لوث کردن راحته ... خیلی
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 02:58 PM   #34
pourya RF
Roger's Fan

آواتار pourya RF

پستها: 592
سپاس: 2,794
در 585 پست 3,988 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: بزرگترین و پر افتخار ترین تنیسور تاریخ *Roger federer*

دوستان نادالی زیر فشار 16 گرند اسلم راجر کمر خم کردن نادال بزرگترین تنیسور خوش شانس تو تاریخه اگر تو سالهای قبل یه نفر مثل نواک پیدا میشد مطمئنم نادال شاید حداقل یک یا دو گرند اسلم داشت تنها دلیل قهرمانی های متعدد رافا روی خاک نبودن رقیب بوده نه چیز دیگه ای !!!. بجای اینکه قهرمانی های راجر رو لوس کنید راجر رو دعا کنید که اجازه ی اومدن نواکو به فینال رولند نداد وگرنه رافاتون زیر ساتور غصاب بلگراد تیکه تیکه میشد ! بیچاره نواک ! مطمئنن تو سالهای آینده کسایی پیدا میشن میگن نواک بخاطر نبودن رقیب درست و حسابی تو سال 2011 قهرمانی های زیادی کسب کرد البته رافا هم تنیسور بزرگیه چون امسال تونسته تو بعضی از بازیها از نوله ست بگیره !
pourya RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pourya RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 04:03 PM   #35
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها

این که نادال کارش سخت تره واضحه ، چون نادال به اندازه ی فدرر استعداد و نبوغ نداره که فاصلش با حریفاش زیاد تر باشه ، ربطی به سخت تر بودن حریفا نداره.
گویا شما فقط نیمه خالی لیوان رو میبینید!
من که هر دو دوره رو دیدم .قیاس من اینه که در دوره کنونی رقبا با توجه به پیشرفت علم تنیس و آنالیزهای دقیق و البته افزایش مربیان حرفه ای خیلی قدرتمندترند.این رقبا از لحاظ تعداد هم واقعا کم نیستن.
چرا راجر فدرر در سالهای 2005 تا 2007 توانست 8 گرنداسلم ببره ولی در سالهای 2008 تا 2011 فقط 4 گرنداسلم؟ حتما اونقدر پیر شده بوده که با عصا تو زمین میومده.راجر الانشم یه بازی 5 سته توی خاک پا به پای نادال میدوه.
مهمترین دلیلش شتاب بسیارسریع رقیبان بود.
شاید شما فک کنین راجر بازیش افت کرده باشه ولی بنظر من بازی راجر پیشرفتش بیشتر هم شد.به نظر من راجر فدرر کنونی راجر سال 2006 رو سه بر صفر میبره .البته رقبایش بیشتر پیشرفت کردن چون گنجایش ظرفشون برای تکامل بازیشون بیشتر مونده بود .
بهر حال به نظر من نادال برای اینکه بخواد به فدرر در گرند اسلمها نزدیک بشه کار خیلی سختی داره و درآینده سخت تر هم خواهد شد اما رافا و طرفداران تا آخر ایستاده اند
واموس رافا

Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 04:10 PM   #36
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

نقل قول:
من که هر دو دوره رو دیدم .قیاس من اینه که در دوره کنونی رقبا با توجه به پیشرفت علم تنیس و آنالیزهای دقیق و البته افزایش مربیان حرفه ای خیلی قدرتمندترند.این رقبا از لحاظ تعداد هم واقعا کم نیستن.
چرا راجر فدرر در سالهای 2005 تا 2007 توانست 8 گرنداسلم ببره ولی در سالهای 2008 تا 2011 فقط 4 گرنداسلم؟ حتما اونقدر پیر شده بوده که با عصا تو زمین میومده.راجر الانشم یه بازی 5 سته توی خاک پا به پای نادال میدوه.
شاید شما فک کنین راجر بازیش افت کرده باشه ولی بنظر من بازی راجر پیشرفتش بیشتر هم شد.به نظر من راجر فدرر کنونی راجر سال 2006 رو سه بر صفر میبره .البته رقبایش بیشتر پیشرفت کردن چون گنجایش ظرفشون برای تکامل بازیشون بیشتر مونده بود .
بهر حال به نظر من نادال برای اینکه بخواد به فدرر در گرند اسلمها نزدیک بشه کار خیلی سختی داره و درآینده سخت تر هم خواهد شد اما رافا و طرفداران تا آخر ایستاده اند
واموس رافا

قبل از هر چیز :
اتفاقا من دقیقا با شیوه ی تخریبی خودتون جواب میدم که بدونید این طرز جواب دادن و تخریب چقدر چندش آوره . اولین کسی که این کار رو توی این تاپیک انجام داد جناب حاتم بود که اومد و فقط اون طرف قضیه رو گرفت و شما هم با چپ و راست "تشکر" کردن مهر تایید به حرفاش زدید.
افتخارات بهترین تنیسور تاریخ رو لوث میکنید انتظار نداشته باشید طرفداراشون بیان واستون نقل و نبات پخش کنن.

خب در مورد امکانات ، و سخت تر شدن قهرمانی و رقبا که بحثی نیست . 10 سال دیگه هم سخت تر میشه . ولی این امکاناتی که شما میگی برای همه هست ، فقط که واسه رقبا نیست ؟ اگه رقبا مربی مخصوص بدن سازی دارن ، اگه رقبا بهترین کادر آنالیزوری رو دارن ، شما هم میتونی داشته باشی ... بنابراین وقتی شما توی نسل خودتون نسبت به رقبا اختلاف زیاد پیدا میکنید نشان از استعداد بیشتر شما و توانایی های بیشتر شما نسبت به رقبا داره .
توی تنیسورهای قدیمی از بورگ و راد لیور که بزرگ تر نداریم ؟ همون بورگ اگه الان با رافا بازی کنه شاید تریپل بیگل بشه . ولی آیا این به این معنیه که رافا بهتره یا بزرگتره ؟ خیر ! هر کس رو نسبت به هم نسل های خودش میسنجن و وقتی تنیسوری نسبت به هم نسل های خودش خیلی فاصله داشته باشه میشه امثال سمپراس ، بورگ ، فدرر ...
فدرر هم شاید بازیش پخته تر باشه ولی مهم ترین اصل بازیش که Movement فوق العادش توی زمین بود خیلی ضعیف شده و اصلا مثل قبل توی زمین سریع حرکت نمیکنه ، نوسان بازیش به مراتب نسبت به قبل بیشتر شده و صد البته بعد از شکستن رکورد سمپراس کم انگیزه هم شده .این که این فدرر فدرره 5 سال قبل رو 3-0 میبره ، نظر کاملا شخصیه شماست و برای بنده اعتباری نداره . فدرر بازیش کامل تر شده ولی به هیچ عنوان بهتر نشده . سرعت حرکتش توی زمین به طور کاملا مشهودی پایین اومده همین یه مساله واسه ی عدم کسب موفقیت کافیه.بالا رفتن سنش باعث شده کمی پسیوتر و محتاط تر بشه ، نبود انگیزه ی کافی هم مزید بر علت شده .

بازم میگم رافا هم رقبای روی خاکش ضعیف بودن اگه یکی مثه نواک بود نصف تایتل های روی خاکش رو نداشت الان ...

ویرایش توسط Afshin : 09-27-2011 در ساعت 04:47 PM
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 04:14 PM   #37
pourya RF
Roger's Fan

آواتار pourya RF

نقل قول:
واموس رافا
سه بر صفر فخی جان شما یکی از شخصیت های مورد علاقه ی من تو تنیس تاکرزی به همین علت دوست ندارم با شما بحث کنم
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pourya RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 04:34 PM   #38
pourya RF
Roger's Fan

آواتار pourya RF

به نظر من اگه راجر حال حاضر با راجر 2006 بازی کنه تریپل بیگل میشه !. به نظر من این بحثو تموم کنیم بهتره چون در آخر ما راجریا باید قبول کنیم نادال بهترین تنیسور تاریخه .
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pourya RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 04:37 PM   #39
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

واقعا حسادت به یکی از محترم ترین شخصیت های جهان که اسمش در کنار نلسون ماندلای بزرگ میاد و افتخار ورزش دنیاست چه توجیهی میتونه داشته باشه به جز کینه ورزیه کور کورانه ؟من نمیفهمم چرا هر خبری که راجع به ارادت اهالی ورزش به اسطوره در فروم گذاشته میشه , بلافاصله رفقای نادالی با سیاستی چندش آور در تاپیک دخول میکنن و به فرافکنی میپردازن ؟
BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-27-2011, 04:38 PM   #40
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

نقل قول:
نوشته اصلی توسط pourya RF نمایش پست ها
به نظر من اگه راجر حال حاضر با راجر 2006 بازی کنه تریپل بیگل میشه !. به نظر من این بحثو تموم کنیم بهتره چون در آخر ما راجریا باید قبول کنیم نادال بهترین تنیسور تاریخه .

به جان خودم روشون نمیشه ، وگرنه همینم میگفتن ... همین ممده که میگه "ترین" "ترین" راه نندازید ، بعد از بازیش با نواک شونصد بار گفت رافا "با روحیه ترین تنیسور تاریخه" !!!
ما آینه فروش شهر کوران گشتیم پوریا جان ، همون بهتر که ادامه ندیم ، خیلی وقت بود به خودم قول داده بودم قاطی بحث ها نشم که متاسفانه شدم ... !
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)