بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-11-2014, 11:18 AM   #11
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

پستها: 831
سپاس: 14,528
در 826 پست 5,963 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافااااااااا!(ONLY)
پیش فرض پاسخ : آندره آغاسی: رافائل نادال اسپانیایی بزرگترین تنیس‌باز تاریخ است، نه راجر فدرر

بحث در این مورد بسیار زیاده و شاید اگر بخوایم بحث کنیم تا 200 صفحه تاپیک برو جلو و کسی قانع نشه

اما چیزی که مشخصه اینه که مسئله فیلد یه بحثی هست که نمیشه کتمان کرد و نادیده ش گرفت. حالا اگه بعضی ها نمیخوان قبول کنند یه بحث دیگه ست. زمان بهترین داور خواهد بود.

جالبه تا الان این بحث فیلد مسئله ای بود که به گفته دوستان هیچ جای دنیا غیر از تنیس تاکرز در موردش صحبت نمیشه ما هر چه میگفتیم تو کت کسی نمیرفت.و حالا که بزرگی به این قضیه اذعان کرده مورد آماج حملات قرار میگیره و تا مرز روانی بودن پیش میره. تا دیروز آگسی شخص قابل احترامی بود و یه کارشناس، اما حالا که بنده خدا نظر شخصیش رو گفته روانی شده و حسوده
چه خوبه که ما همه چیز رو آنطور که خودمون میخوایم نگاه نکنیم..
S.A.IVI.A.N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 11:22 AM   #12
Mehdi.A
Novak's Fan

آواتار Mehdi.A

پستها: 114
سپاس: 183
در 112 پست 803 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bahrami| Becker| Cash| Henman| Ferrero| Nalbandian| Philippoussis| Robredo| Fish| Roddick| Baghdatis| Söderling| Tsonga| Isner| Almagro| Verdasco| Gulbis| Djokovic| Monfils| Seppi| Fognini| Querrey| Kokkinakis| Thiem| Ćorić| Sock| Bryans| Seles| Azarenka| Vekić| Italy in Davis cup & Fed cup
پیش فرض پاسخ : آندره آغاسی: رافائل نادال اسپانیایی بزرگترین تنیس‌باز تاریخ است، نه راجر فدرر

آغاسی هم رفت تو فهرست افرادی که باید آب رو بریزند اونجا که می سوزه و چیزی از تنیس بارش نیست .
Mehdi.A آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdi.A به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 12:11 PM   #13
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

منم نظر شخصی خودمو میدم بدون تعصب.
من عقیده دارم نمیشه تعیین کرد که قرار در یکروز 3تا مثلا اسطوره توی ی رشته متولد بشن واقعا مسخرست.
من قبول دارم اگه راجر رافا اندی و نوله اگه همسن بودن که همون داستان اگه اگه اگست راجر قطعا کمتر گرند میبرد شکی ندارم اما نمیشه همه همسن باشن و ضمنا بقول دوستمون احسان عزیزم که خیلی کاملو جامع سخن گفتن رافا و راجر در ی فیلد بودن حالا رافا میباخت به راجر چه ربطی داره چطور رافا میتونست راجرو ببره رافا خوب بوده حالا که حذف میشد فیلد ضعیف ای بابا!!!
منم میتونم بگم اگه رافا نبود الان راجر حداقل 20 گرند داشت حتی بیشتر مثلا بجای رافا نوله بود باز بیشتر میگرفت خود نادالیون اگه اسطورشونو قبول دارن میتونن به این نکته اذعان کنن.
راجر اول دوران حرف ایش باید مقابل اغاسی و سمپراس بازی میکرد وسط دوران حرفه ایش مقابل رافا رادیک سافین و اخر دوران حرف ایش مقابل رافا اندی نوله خوان.خدایش یکم انصاف داشته باشین من از نادال خوشم نمیاد رکم میگم اما فقط به عنوان ی تنیسور بدم میاد چون کلا ورزشکاری که از مغزش بیشتر استفاده میکنه رو بیشتر میپسندم با این حال بیرون از زمین تنیس رافا رو خیلیم دوس دارم خصوصا که ی رئالی.
اما راجبع اینکه راجر یا رافا بهترین تنیسور تاریخ هستن احسان جان حرفاش جامع بودن دوستای دیگه هم فرمودن بنظر خودمم نباید الان این حرفو زد باید بزاریم بعد پایان دوران حرفه ای این دو تنیسور.
راجر چمن باز خوبی رافا خاک باز خوبی و هر دو هم توی هارد عملکرد خوبی داشتن واقعا سخته نتیجه گیری گرند راجر بشتر و رافا هم مسترز بیشتری داره.
ولی بهترین نظری که دیدم که خیلی خیلی عالی بود که دوستمون گفتن توی ظرافت بازی و زیبایی بازی راجر بهتر و در بعد فیزیکی رافا بهتره این بهترین جواب برای نشون دادن توانایی های این دو تنیسور.
موفق باشین
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 03:40 PM   #14
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

دقیقا در هیچ کجای دنیا به این شکل سخیف، کودکانه و مضحک در مورد «فیلد ضعیف» صحبت نمی شه...یک مطلب از رسانه های معتبر دنیا بیارین که همانند اون عکس مضحکی که کاربر MEHDI.A گذاشته تو امضاش، بیاد «فیلد ضعیف» رو تحلیل کنه...یک مطلب بیارین از یک «تنیس نویس» یا «ورزشی نویس» بزرگ که در مورد فیلد ضعیف حرف های سخیف یک سری دوستان اینجا رو تکرار کنه...واقعا خنده داره...هر بار که ازش می گم خنده دار تر هم می شه...

اما در مورد آغاسی هم همه چیز واضحه...بنده هم مفصل در موردش حرف زدم و نوشتم...فقط مجددا به ذکر چند جمله بسنده می کنم، باشد که پاسخی برای این سوال ها پیدا بشه:

- آندره آغاسی 3 سال پیش و در سال 2011 در مصاحبه ای که با روزنامه ی "ساندی ایج" کرده بود، از راجر فدرر به عنوان برترین بازیکن تاریخ نام برده بود! اینکه در طول این مدت چه اتفاقاتی افتاده که نظر آندره آغاسی تغییر یافته، شاید بیش تر از آنکه دلایل فنی و علمی داشته باشد، دارای دلایل «روان شناختی» باشد.

-اینکه در سال 2011 این «عصر طلایی» کجا بوده است، مسئله ای است که شاید شخص آندره آغاسی تنها فردی بر روی کره ی خاکی باشد که بتواند به آن پاسخ دهد!

-رافائل نادال از سال 2011 به بعد تنها 3 گرند اسلم به افتخارات خود اضافه کرده است و بیش تر عناوین خود را پیش از سال 2011 کسب کرده است. مشخص نیست که با وجود این «عصر طلایی» چگونه آغاسی در سال 2011 از فدرر به عنوان برترین بازیکن تاریخ نام برده بود!!

آغاسی اولین بازنشسته ی پیری نبوده که شروع به «غرغر» کردن می کنه، آخرینش هم نخواهد بود...نمونه هاش هم بسیار زیاده در همه ی دنیا...حالا شما می خواین با این «غرغر» خوشحال باشید؛ عیب نداره بحثش جداست...اما به قول یکی از دوستان، هر فردی که یک بار، فقط یک بار راکت دست گرفته باشه، می تونه تشخیش بده که چی به چیه...حالا فیلد ضعیف(!) باشه قوی باشه، بازم یک «راکت دست گرفتن» ساده همه چیز رو مشخص می کنه...موج سواری روی تاریخ، چیزی رو عوض نمی کنه...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 05:42 PM   #15
md6593
Junior Member

پستها: 22
سپاس: 31
در 16 پست 104 بار سپاسگزاری شده

آینده همه چیز را روشن خواهد کرد ، بهترین وقت هم برای قضاوت پایان کریرشان خواهد بود ، پس هنوز قضاوت کردن در این مورد زوده .
md6593 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی md6593 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 05:45 PM   #16
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

فیلد ضعیف

این از هد تو هد هم خنده دار تر و کلیشه ای تر شده دیگه
فیلد ضعیف یعنی بین سال های 2010 تا 2013 در WTA که 6 نفر در 4 سال برای اولین بار گرند اسلم بردن !
این یعنی فیلد ضعیف ، یعنی هرکی از راه رسید یه اسلمی چیزی زد بالا .

در بین سال های 2004 تا 2008 ( دوران طلایی فدرر ) فقط 3 نفر تونستند در 5 سال اولین گرندشونو فتح کنند .

با خودتون فکر کردید این فیلد ضعیف چرا باعث نشد رادیک اسلم های بیشتری ببره ؟!
این فیلد ضعیف چرا باعث نشد کسی مثل نلبندیان یا بلیک و ..... حداقل 1 اسلم ببرن ؟!!
حتما جوابتون اینه که نلبندیان و رادیک و بلیک بازیکنای خیلی ضعیفی بودن و مثلا با ماری و جوکوویچ اصلا قابل قیاس نیستند ! اگر اینجوری فکر کنید که من الله توفیق برید خوش حال باشید اگر اینجوری فکر نمیکنید پس به من بگید چرا واقعا این اتفاقای بالایی که عرض کردم نیوفتاد در این فیلد ضعیف ؟!!!
یه چیز دیگه عرض کنم خدمت بزرگواران ، رافا نادال در بین سال های 2005 تا 2008 ، 4 بار متوالی قهرمان رولند گاروس شده ، کسی که چهار سال متوالی یه گرند اسلم رو ببره قطعا بازیکن کامل و قوی هست دیگه ، خب حالا چرا این رافای عزیز نتونستند در این فیلد ضعیف حداقل یک استرالیا یا مثلا یک یو اس اپن ببرند ؟!
فیلد که ضعیف بوده ، رافا هم که با 4 قهرمانی متوالی خودشو به عنوان یه قهرمان بزرگ به همه ثابت کرده ، پس چرا واقعا این اتفاق نیوفتاد ؟! به جز رولند ایشون در این 5 سال فقط 1 ویمبلدون کسب نمودند . اگر نادال اون موقع هنوز اسلم نبرده بود یا مثلا فقط یه دونه برده بود میشد گفت خب بازیش هنوز کامل نشده و به ثبات نرسیده ولی نادال در این 5 سال 5 تا اسلم برد پس نمیتونید مدعی بشید هنوز بازیکن کاملی نشده بود !

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 05:49 PM   #17
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mehdi.A نمایش پست ها
آغاسی هم رفت تو فهرست افرادی که باید آب رو بریزند اونجا که می سوزه و چیزی از تنیس بارش نیست .
نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
دقیقا در هیچ کجای دنیا به این شکل سخیف، کودکانه و مضحک در مورد «فیلد ضعیف» صحبت نمی شه...یک مطلب از رسانه های معتبر دنیا بیارین که همانند اون عکس مضحکی که کاربر MEHDI.A گذاشته تو امضاش، بیاد «فیلد ضعیف» رو تحلیل کنه...یک مطلب بیارین از یک «تنیس نویس» یا «ورزشی نویس» بزرگ که در مورد فیلد ضعیف حرف های سخیف یک سری دوستان اینجا رو تکرار کنه...واقعا خنده داره...هر بار که ازش می گم خنده دار تر هم می شه...
دوست عزیز جناب roger 4 ever شما از کاربری که همچین ادبیاتی داره توقع بیشتری نداشته باشین. احتمالاً از دید ایشون هر فردی هم که معتقد نیست که نواک برترین تنیس باز همه ی دوران ها از ابتدای تاریخ بشریته، جزو خس و خاشاک به حساب میاد. فیلد قوی نبود تا اینکه نواک اومد و فیلد رو قوی کرد و گرنه راجر و رافا که بازیکن های مطرحی نیستن و در برابر نواک کبیر حرفی برای گفتن ندارن.

بحث درباره ای برترین تنیس باز تاریخ بودن هم تا زمانی که راجر و رافا بازنشسته نشن، بی فایده است چون فقط در اون صورت می شه گفت که کدومشون در طول زندگی حرفه ایشون افتخارات بیشتری کسب کردن.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 05:52 PM   #18
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر

جالبه! اگر رادیک و هیوییت و نالبندیان و سافین ضعیف بودند چرا نادال هیچ گرنداسلمی به جز خاک قبل از به اصطلاح "the golden era" تا سال 2009 نگرفت!
فدرر در سال های 2004-7 نامبر وان بود، همین طور در مقاطعی از 2009-2010 و همینطور 2012!
منطق ایشون خیلی قابل درک نیست، از طرفی رو نادال زوم میکنه که تمام گرنداسلم ها رو غیر از AO دوبار برده، راجر هم همه رو به غیر از FO دو بار برده. میگه نادال تمام دستاوردهاش رو در دوره اوج راجر کسب کرده، خبر نداشتیم که راجر در سال 2013 که نادال دومین USO ش رو برد در اوج آمادگی بود! همچنین یه جوری صحبت میکنه که انگار فدرر در این به اصطلاح دوره طلایی دستاورد خاصی نداشته!
اگر زمانی رو بشه به اون "the golden era" گفت از سال 2011 به بعد هست، زمانی که جوکوویچ هم فوق العاده بازی کرد، نادال هم از اون زمان به بعد فقط 4 اسلم برده، مطمئنا بیشتر از فدرر، اما با توجه به اختلاف سن اونها قابل پیش بینی هم هست!
agassi پارسال هم در مصاحبه ای گفته بود: "اگر نادال پشت یک میز با فدرر بشینه و فدرر بگه، من بهترین هستم، اولین سوال نادال این هست که 'خب، پس چطور تو نمیتونی من رو شکست بدی، من دوبرابر تو شکستت دادم؟ من همه چیز رو بردم از جمله مدال طلای single المپیک و دیویس کاپ."
واضحه که از نظر اون دیویس کاپ و طلای المپیک دستاورد خیلی خیلی بزرگی هستند! و اسلم های بیشتر، نامبروان بودن در آخر سال بیشتر و هفته های نامبر وانی بیشتر ارزش کمتری دارن، چون در دوره "golden era" به دست نیاوردن! همچنین ایشون فکر می کنه H2H مقایسه قابل اعتمادی برای مشخص کردن عنوان GOAT هست!
نظرات ایشون بیشتر به درد طرفداران نادال میخوره که بشنون و ذوف زده شن. اما در کل خیلی توجه نکنید بهش!

ویرایش توسط mjrs : 05-11-2014 در ساعت 06:02 PM
mjrs آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 05:56 PM   #19
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

پستها: 831
سپاس: 14,528
در 826 پست 5,963 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافااااااااا!(ONLY)

اصلا بحث سر این نیست که راجر بزرگترین هست یا نه
در اینکه در حال حاضر راجر بزرگترین تنیسور تاریخه شکی نیست.

بحث اینه که چرا فقط باید نظری رو موافق نظرمونه به به چه چه کنیم و نظری که مخالفه مشکله روان شناختی داره

در مورد سوالات واقعا خلاقانه ای که دوستمون مطرح کرد باید گفت:
1- دلیلی نداره کسی در زمانی یه نظری داده باشه بعد از گذشت مدتی نظرش عوض نشه. شاید قبلا اشتباه میکرده الان به حقیقت پی برده. یا شاید قبلا درست میگفته الان اشتباه میکنه. شما میخوای براش تصمیم بگیری؟ شما مسئول درستی یا نادرستی نظراتی؟ کسی نظری داده قبلا نباید نظرش تغییر کنه آیا؟

2-دقیقا با اوج گرفتن نواک این عصر طلایی بوجود آمده است. اوج گرفتن نواک هم همان سال 2011 بوده. و الان با ثبات نواک این امر قطعیت یافته. فکر کنم کمتر کسی شک داشته باشه که این عصر عصر طلایی تنیس است هر که دارد به عقلش باید شک کرد.

3-از اول سال 2011 رافا 4 گرند اسلم گرفته است. 9 مسترز 1000 برده و 20 جام را بالای سر برده
ضمن اینکه بخش اعظمی از سال 2012 را هم به دلیل مصدومیت از دست داده
این جام ها در این سال ها با وجود حضور نواک همیشه آماده کم است ؟ نا چیز است؟

این در دست گرفتن راکت هم حرف بسیار مضحکیه به قول شما
دلیل نداره همه در همه چیز عالی باشن. هر کس به مقتضای خلقتش یه چیزیش خوبه یه چیزیش خوب نیس.
رافا هم ذاتا سرویسش خوب نیس. برید خداروشکر کنید که سرویسش خوب نیس که اگه بود ...
مثل این میمونه به مسی ایراد گرفت که مثل رونالدو سرزن خوبی نیست پس کسی که طرفداره مسی هست عکس با شورت ورزشی نداره

بابا بنده خدا نظرش رو داده. چرا باید فقط نظر مطابق نظر شما باشه؟
گفته آقا جان رافا در عصر بهترین بازیکن تاریخ (فدرر) ظهور کرد و بعد هم خورد به زمان نواک و ... پس کارش سخت از کار راجر بوده. دلیلش هم قابل تامل هست.
منظورش هم این نیست که قهرمانی های راجر رو لوث کنه.

حالا من سوال میکنم:
از سال 2011 به اینور که نظر آغاسی عوض شده ایشون دشمنی با راجر پیدا کرده؟ بحثشون شده؟
سال 2011 یو اس اوپن 2005 ی وجود نداشت؟
آدما نباید نظرشون عوض شه؟

ویرایش توسط S.A.IVI.A.N : 05-11-2014 در ساعت 06:06 PM
S.A.IVI.A.N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 06:12 PM   #20
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

1- استاد شما که هنوز نمی دونی آغاسی چه طور آدمیه و دارای چه شخصیتی هست بهتره بری رو شخصیت ایشون مطالعه کنی ببینی چه نوع رفتارهایی و چه نوع اظهار نظرهایی بعد از بازنشتگیش در مورد افزاد مختلف مطرح کرده...بهتره بری 200 هزار اظهار نظر متناقضی که بعد از بازنشستگیش داشته رو مورد بررسی قرار بدی، اگر قادر به این کار هستی البته...دلیلی نداره توضیح بدم در مورد آغاسی، مفصل گفتم، همه چی ایشون هم واضح و روشن است...بهترین وصف حال هم بدون شک سخنان سمپراس هست در مورد ایشون...

2-ار سال 2011 که عصر سوپر طلایی(!) تنیس شکل گرفته نادال چی کار کرده تو این عصر؟(در سطح اسلم حرف بزن)... یه یو اس اوپن گرفته بقیش هم که رولند بوده...خب این رولند رو که قبلا هم می گرفته و هیچ چیز عجیبی نیست...مهم اینه که در باقی سطوح بخواد حرفی برا گفتن داشته باشه که جز یه بار در یو اس دیگه نتونست حرفی بزنه...حالا بماند حماسه های دو گانه ویمبلدون...اینه عملکرد خیره کننده رافا در عصر طلایی؟!...اینه عملکرد خیره کننده رافا که نظر آغاسی رو عوض کرده؟!...آغاسی مگه احمقه که در این سطح یه همچین اشتباهی رو انجام بده؟!...یعنی آغاسی با همه ی بزرگیش تازه الان فهمید عصر طلایی وجود داره؟!...خنده داره اصن من بخوام جواب بدم به حرف هات...

3- کسی که فیلد ضعیف رو به این شکل نازل و سخیف مطرح می کنه وضعش مشخصه...یه سری دوستان اومدن به خوبی توضیحاتی دادن من دلیلی نمی بینم توضیح اضافه بدم...بحث کردن سر موضوعی کاملا وطنی که فقط در یک نقطه دنیا بهش پرداخته می شه اونم توسط یه سری افراد کاملا متحصر به فرد(!) محلی از اعراب نداره...واقعا هر بار که می نویسم وسعت خنده چند برابر می شه...عجیبا غریبا و دیگر هیچ...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)