بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2009 > تورنمنتهای مردان > Barclays ATP World Tour Finals

Barclays ATP World Tour Finals

November 23-29, London, England

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما چه کسی قهرمان این تورنمنت می شود؟!
راجر فدرر 27 52.94%
رافائل نادال 9 17.65%
نواک جوکوویچ 9 17.65%
اندی موری 2 3.92%
خوان مارتین دلپوترو 0 0%
نیکلای داویدنکو 3 5.88%
فرناندو ورداسکو 0 0%
رابین سودرلینگ 1 1.96%
رأی دهندگان: 51. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-19-2009, 11:59 AM   #101
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

تازه من معتقدم الان بيشتر رافا از لحاظ روحي ضعيف شده تا بگم فيزيكي اماده نيست،
قربون ادم چیز فهم , اون قضیه ای هم که من راجع به Aura ی اطراف Nadal گفتم هم به این مساله بر می گرده.
Farid آنلاین نیست.  
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 12:31 PM   #102
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

پستها: 953
سپاس: 11,229
در 946 پست 8,591 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Juan Martín del Potro , Stanislas Wawrinka

سلام به همه.
این بحث و جدل ها وا سه من یکی که خیلی مفید بوده و باعث شده دیدم به بازی تنیس رو عوض کنم
و خیلی فنی تر به این ورزش نگاه کنم واین خیلی باعث خوشحالی من شده چون من یکسال که دارم تنیس رو دنبال می کنم و دوستان خیلی بیشتر کمک کردند که اطلاعاتم بالا بره و واقعا از همه ممنونم.
msh13792 آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 12:50 PM   #103
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

فرید جان من دوست ندارم صحبتهای و چلنج های ما از حد دوستانه خارج بشه، همه تلاشم رو در این راه میکنم من دیدم شما خودتون هم علاقه دارید درباره مسائل تخصصی تر صحبت بشه، (من نمیگم من تخصصی حرف میزنم) اینکه که سعی میکنم بتا حد توان کمی در مورد پستهای شما اظهار نظر کنم، حال اگه شما مایل نیستید من اینکارو دیگه نمیکنم.
اما در مورد پستتون:
من انگلیسی خوب نیست ولی دیگه در حد I'm an umbrella هم نیستم. از خیلی ها هم که میدونم تو این زمینه اطلاعات دارن سوال میپرسم، من تاکید کردم مسلما شرایط جوی تاثیر گذاره ولی به نظر من خیلی واژه بزرگیه برای میزان تفاوت سرعت در روز و شب. (در این مورد سعی میکنم به صورت مستدل در آینده براتون مستند علمی فراهم کنم)
همونطور که قبلا هم بارها گفتم، مسئولیت من در این فروم تنها یه مسئولیت فنیه ، و مدیر بودن من در اینجا هیچ ربطی به دانش تنیس من نداره. چون فعلا کارای فنی فروم رو خودم انجام میدم و این رنگ آی دی هم بچه ها گذاشتن تو کاسه ما.
من وفتی اون جمله رو گفتم درباره اینگه رافا روز رو بیشتر از شب میپسنده اصلا منظروم به تورنمنت پاریس نبود، اگه گفتم "سطح متوسط پاریس رو تند میدونه" فقط به این خاطر که بگم اینقدر رو چگونگی شرایط بازی از لحاظ سرعت حساسه. اصلا کی گفتم در پاریس شرایط روز و شب تاثیر میزاره؟!!

خب اگه طبق استدلال شما در روز هم توپها Bounce بیشتری میکنه هم سریعتره، پس اینطوری این به اون در میشه؟! سودش برای رافا چیه؟

جسارتا: این نسبت غلطه: Spin بیشتر = Bounce بیشتر
اولا چه Spin ی ؟! Top یا Back که کاملا متفاوته؟!! و دوما از لحاظ علم فیزیک TopSpin بیشتر باعث Bounce کمتر میشه ولی ضربه Topspin چون در عمل یا Trajectory عمیق تر همراهه، توپ با زاویه بیشتری به زمین برخورد میکنه و چون Pace هم داره باعث میشه بیشتر Bounce کنه، در واقع عامل که بیشتر تعیین کنندست Angle In هست.

بله در تنیس حرفه ای مطمئنا بی معناست، ولی آیا نسبت دادن احتمال موفقیت رافا در این تورنمنت به ماست ریختن تو آب دریا؟! تمثیل حرفه ای هست؟!

ITF توپها رو دسته بندی کرده، همه المان ها از جمله وزن و خیلی چیزهای دیگه رو. اکثر توپهای تائید شده از جمله Dunlop Roland Garros French Open از دسته دوم (Type2) یا میدیم هستند وزنشون بین 56.0 تا 59.4 گرم هستش، حالا جدا واسه من سواله چطور ممکنه یه توپ سنیگن تر بشه بعد ITF ذکر نکنه؟!
Mohammad آنلاین نیست.  
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 12:52 PM   #104
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط msh13792 نمایش پست ها
سلام به همه.
این بحث و جدل ها وا سه من یکی که خیلی مفید بوده و باعث شده دیدم به بازی تنیس رو عوض کنم
و خیلی فنی تر به این ورزش نگاه کنم واین خیلی باعث خوشحالی من شده چون من یکسال که دارم تنیس رو دنبال می کنم و دوستان خیلی بیشتر کمک کردند که اطلاعاتم بالا بره و واقعا از همه ممنونم.
دوست من به نظر من به صحبتهای گزارشگران تلویزیونی اگر گوش کنی خیلی برات مفید خواهد بود.
اینجا راجع به همه چیز بحث میشه جز مطالب فنی ( بعضی وقتها هم که راجع به مسائل فنی بحث میشه 90% ش اشتباهه و علاوه بر اینکه شما رو در مسیر درستی نمیندازه تازه ذهن شما رو به مسیرهای غلط میندازه )
وقتی هم کسی بخواهد راجع به مطالب فنی حرف حساب بزنه بهش میگن بی منطق
اما حرف زدن راجع به فضایل Nadal منطق به حساب میاد.
Farid آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 01:01 PM   #105
ღஜGran Rafaஜღ
Rafa's Fan

آواتار ღஜGran Rafaஜღ

پستها: 656
سپاس: 7,789
در 659 پست 3,780 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ::::::::::::> RAFAEL NADAL

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
دوست من به نظر من به صحبتهای گزارشگران تلویزیونی اگر گوش کنی خیلی برات مفید خواهد بود.
اینجا راجع به همه چیز بحث میشه جز مطالب فنی ( بعضی وقتها هم که راجع به مسائل فنی بحث میشه 90% ش اشتباهه و علاوه بر اینکه شما رو در مسیر درستی نمیندازه تازه ذهن شما رو به مسیرهای غلط میندازه )
منظورت منه
ღஜGran Rafaஜღ آنلاین نیست.  
کاربر زیر از شما ღஜGran Rafaஜღ به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 11-19-2009, 01:03 PM   #106
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
اولا من طرفدار Federer نیستم
ثانیا منطق از نظر شما و سایر هواداران دو اتیشه Nadal یعنی:
Nadal خوش اخلاقترین , با معرفتترین , فنی ترین , تکنیکی ترین , پر افتخارترین , با مرام ترین , خوش قیافه ترین , دوست داشتنی ترین بازیکن تاریخه
و هرکسی هم که غیر از اینها رو بگه در نظر شما بی منطق به حساب میاد.
فرید جان بی انصافی میفرمائید حداقل من به عنوان یه هوادار دو آتیشه رافا تو چند پست قبلیم بارها ضد این حرفا رو زدم،
اولا بنده خیلی کم از "ترین" استفاده میکنم، اما تک تک:
خوش اخلاقترین: نه من همه رو نمیشناسم ولی از راجر رافا خیلی خوش اخلاق تره، حالا اگه راجر دو هزار بار دیگه هم جایزه استفان ادبرگ رو ببره نظر من همینه.
با معرفت ترین: هیچ وقت نظر ندادم.
فنی ترین: بارها و بارها خودم به انواع ضعف های رافا اشاره کردم حتی تو چند پست قبلیم
تکنیکی ترین هم معنی همون فنی ترینه
پرافتخار ترین که دیگه دست من نیست، آمار نشون میده که واضحا رافا نیست شاید در آینده شد شاید نشد؟! کی میدونه؟!
بامرامترین هم مثل با معرفت ترینه
خوش قیافه ترین: قیافه رافا قشنگه ولی خوش قیافه ترین نیست، ولی تیپش خیلی بده، من همیشه مسخره اش کردم وقتی تو ویبلدون 2008 اون کاپشن رو پوشید که دیگه هیچی ...
دوست داشتنی ترین آخه کی همچین حرفی زده معلومه برای ما دوست داشتنیه، همونطور که برای بقیه ممکنه منفورترین باشه؟!
Mohammad آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 01:10 PM   #107
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Juan Martín del Potro , Stanislas Wawrinka

خوب الجزیره که گزارشگر عرب و انگلیسیش هم که بیشتر اوقات بیصدا .
اگه سایت مفیدی سراغ دارین ممنون میشم
msh13792 آنلاین نیست.  
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 01:10 PM   #108
Saeedzr
Roger's Fan

آواتار Saeedzr

پستها: 476
سپاس: 14,095
در 475 پست 3,759 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: هر چی کلنجار رفتم دیدم فقط به راجر میتونم فکر کنم

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad Ragu نمایش پست ها
اولا چه Spin ی ؟! Top یا Back که کاملا متفاوته؟!! و دوما از لحاظ علم فیزیک TopSpin بیشتر باعث Bounce کمتر میشه ولی ضربه Topspin چون در عمل یا Trajectory عمیق تر همراه توپ با زاویه بیشتری به زمین برخورد میکنه و چون Pace هم داره باعث میشه بیشتر Bounce کنهف در واقع عامل که بیشتر تعیین کنندست Angle In هست.
پس نسبت درسته دیگه،فرید که در مورد علم فیزیک صحبت نمیکنه،در مورد تنیس حرف میزنه
همه بازیکنهای تنیس هم میدونن که توپهای تاپ اسپین پرش بیشتری دارند.

----------------------------------------------------------------------

فرید جان حالا که ما داریم از بحثهای شما استفاده میکنیم یه لطفی بکن و وقتی میخوای در مورد پست یکی از دوستان نظر بدی اون رو توی نقل قول بذار که خوندش راحت تر باشه و شکل جواب دادن شما هم شکیل تر
ممنون
Saeedzr آنلاین نیست.  
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Saeedzr به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 01:11 PM   #109
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

نقل قول:
خوب الجزیره که گزارشگر عرب و انگلیسیش هم که بیشتر اوقات بیصدا .
اگه سایت مفیدی سراغ دارین ممنون میشم
msh13792 آنلاین نیست.  
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2009, 01:28 PM   #110
Farid
Forum Expert

خب اگه طبق استدلال شما در روز هم توپها Bounce بیشتری میکنه هم سریعتره، پس اینطوری این به اون در میشه؟! سودش برای رافا چیه؟
بر روی خاک رس به هر حال Nadal به توپها می رسه و سریعتر بودن شرایط بازی در روز نسبت به شب خیلی براش مهم نیست مهم Bounce توپهاست که حریفان رو مجبور به ظربه زدن از بالای شانه ها کنه و به زحمت بندازه
اولا چه Spin ی ؟! Top یا Back که کاملا متفاوته؟!! و دوما از لحاظ علم فیزیک TopSpin بیشتر باعث Bounce کمتر میشه ولی ضربه Topspin چون در عمل یا Trajectory عمیق تر همراه توپ با زاویه بیشتری به زمین برخورد میکنه و چون Pace هم داره باعث میشه بیشتر Bounce کنهف من کارشناس علم فیزیک نیستم , این مساله مثل روز روشنه
فقط دوستان بدونند که :
بدون شک Top Spin بیشتر باعث Bounce بیشتر توپها می شود و ظربات Flat کمتر Bounce می کنند.
Back Spin هم که هنگام Drop Shot استفاده می شود.
در واقع عامل که بیشتر تعیین کنندست Angle In هست.
نامفهومه
بله در تنیس حرفه ای مطمئن بی معناست، مولی آیا نسبت دادن احتمال موفقیت رافا در این تورنمنت به ماست ریختن تو آب دریا؟! تمثیل حرفه ای هست؟!
نه اون دوستمون گفت که Nadal از Sodrling و Davydenko و Djokovic انتقام بگیره و بعد هم در نیمه نهائی از Del Potro انتقام بگیره.
خب بله این صحبت مانند همون مثالیه که من زدم و کاملا هم حرفه ایه.
Nadal اگر اینهمه دنبال انتقام گرفتنه بره یک Shot Gun بخره که کارش راحتتره.
ITF توپها رو دسته بندی کرده، همه المان ها از جمله وزن و خیلی چیزهای دیگه رو. اکثر توپهای تائید شده از جمله Dunlop Roland Garros French Open از دسته دوم (Type2) یا میدیم هستند وزنشون بین 56.0 تا 59.4 گرم هستش، حالا جدا واسه من سواله چطور ممکنه یه توپ سنیگن تر بشه بعد ITF ذکر نکنه؟!
ITF ذکر کنه
دوست من هیچگاه فدراسیون جهانی تنیس ( ITF ) نمیاد چنین مطالبی رو ذکر کنه این مطالب رو باید در سایتهای نامعتبر که من از اون سایتها چیز یاد گرفتم , جستجو کرد و از مصاحبه های بازیکنان مختلف.
توپها Dunlop با هم متفاوتند , اما چون اصرا دارید بدون ذکر منبع براتون می نویسم ( چون منابع من نامعتبره و می خواهم تبلیغ هم نشه ) :
They are also using the Dunlop ball which is a bigger and slower ball than usual
این مربوط به Fact Sheet منبع نامعتبر من راجع به مسابقات French Open سال 2006 بود.
They use quick balls here which will favour the players who are able to hit through the court with their heavy flat ground strokes
این مربوط به Fact Sheet منبع نامعتبر من راجع به مسابقات French Open سال 2008 بود که توپها تغییز کردند.
من مصاحبه از رافا میارم که گفته بازی تو روز رو بیشتر می پسنده اگه اینطوره که شما میگید اینقدر تاثیر داره پس برای رافا که حتی سطح متوسط پاریس رو فوق العاده سریع میدونست، باید شب رو بیشتر بپسنده؟ اینطور نیست؟
خب بهتره یک نظر سنجی بزاریم و دوستان نظر بدهند که ایا منظور از این جمله اینه که من گفتم:
این یکی که دیگه از سوی شما که مدیر سایت هستید بعیده
در مسابقات Indoors و یا داخل سالن سرایط بازی در روز و شب یکسانه
یا اینه که شما می گید:
من وفتی اون جمله رو گفتم درباره اینگه رافا روز رو بیشتر از شب میپسنده اصلا منظروم به تورنمنت پاریس نبود، اگه گفتم "سطح متوسط پاریس رو تند میدونه" فقط به این خاطر که بگم اینقدر رو چگونگی شرایط بازی از لحاظ سرعت حساسه. اصلا کی گفتم در پاریس شرایط روز و شب تاثیر میزاره؟!!

Farid آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
موضوع بسته شد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)