بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > مسترز مایمی (Sony Ericsson Open)

مسترز مایمی (Sony Ericsson Open)

3-14 فروردین - مایمی، امریکا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-04-2011, 09:17 PM   #531
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
سرویس و فورهندش که خدایی بهتر شده . اعتماد به نفس بالاش هم مزید برعلت شده و صد البته آماده نبودن حریفاش . به هر حال وقتی توی هارد تا مرز باختن پیش رفته ، توی خاک حتما میبازه به رافا ، حتی همین رافای نه چندان آماده
اصلا موافق نیستم! من سرویس های بهتری از نواک دیدم قبلا هم از نظر سرعت هم از نظر Placement!! فورهندش هم که همیشه خوب بوده و نظر من اینه که خیلی فرقی نکرده تنها تفاوتی که تو خود نوله میشه حس کرد همین اعتماد بنفس بالاشه وگرنه تو این دو مسترز نشون داده شکست پذیره
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-04-2011, 09:28 PM   #532
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

با اینکه طرفدار نادال هستم و خیلی دوسش دارم اما وقتی صحبت از خداحافظی راجر میشه اعصابم خورد میشه و بغضم میگیره
فکرش رو بکنید چه خاطراتی رو با این دو تا اسطوره داشتیم ! چه کل کل هایی !! چه داد و فریادایی جلو TV !!! چه اشکها و لبخندایی !!
بالاخره روزش میرسه حتی واسه نادال اما خیلی سخته خدایی

باید بشینیم بازی یه سری بچه رو ببینیم
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-04-2011, 09:38 PM   #533
Nima88
Senior Member

آواتار Nima88

پستها: 898
سپاس: 12,052
در 892 پست 6,981 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال - رادیک- زوارف - پق / نوله - دلپوترو ، فرر - تامی هاس - فیش -یانوویج

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
اصلا موافق نیستم! من سرویس های بهتری از نواک دیدم قبلا هم از نظر سرعت هم از نظر Placement!! فورهندش هم که همیشه خوب بوده و نظر من اینه که خیلی فرقی نکرده تنها تفاوتی که تو خود نوله میشه حس کرد همین اعتماد بنفس بالاشه وگرنه تو این دو مسترز نشون داده شکست پذیره
خب کوروش جون معلومه که شکست میخوره ادم اهنی که نیست.اما چیزی که هست این نواک بهترین نواکی بوده که تا الان دیدیم ومتاسفانه حتی تو خاکم به نظرم برا رافا ممکن دردسر درست کنه
Nima88 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima88 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-04-2011, 10:19 PM   #534
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
اصلا موافق نیستم!
سرویسش نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده (در مقایسه با اون زمانی که تازه راکتش رو عوض کرده بود) ، فورهندشم بهتر شده ، نمیگم تفاوت خیلی زیاده ولی قطعا بهتر شده . اون اعتماد به نفسی هم که در موردش صحبت میکنم که از تو آسمون نیومده ، بخاطر این که خوب بازی کرده و آماده بوده و قهرمانی به دست آورده ، اعتماد به نفسش هم بالاتر رفته
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-04-2011, 11:22 PM   #535
Sajad
Senior Member

آواتار Sajad

پستها: 765
سپاس: 8,446
در 761 پست 3,957 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic

به نظر من هم سرویس نواک نسبت به سال گذشته خیلی پیشرفت کرده خود نواک هم تو چند تا از مصاحبه های بعد بازیش به این نکته اشاره کرده بود
Sajad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sajad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-05-2011, 05:49 AM   #536
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

سلام دوستان

من هم به نوبه خودم و با تاخیر، قهرمانی نواک جوکوویچ رو خدمت هوادارنش تبریک عرض می کنم. نواک از اواخر فصل گذشته طوفانی عمل کرده و با زحمت و تمرین زیاد به این پیروزی و قهرمانی های پشت سر هم داره دست پیدا می کنه.

رافای عزیز من هم متاسفانه علی رغم پیشرفت هایی که داشته، اما عملکرد در حد و اندازه ای که ازش انتظار می رفته رو در دو مسترز اخیر از خودش نشون نداده که امیدوارم دلایلش هر چه که هستند، به زودی رفع بشن و ما شاهد نادالی " تر و تازه و Fit و آماده " باشیم.

به اختصار تصور میکنم دلایل واگذار کردن نتیجه به نواک در فینال، (جدا از عملکرد فوق العاده جوکوویچ) اینا بودن:

- عدم داشتن ثبات در زدن سرویس کارآمد و Effective
- ضعف آشکار در زدن سرویس های دوم (چه در هدف گذاری برای محل فرود آمدن توپ و چه سرعت)
- عدم استفاده از ضربات Deep که اکثر فورهندهای Winner جوکر از همین ضعف رافا ناشی شدند و نوام هر جور Paceـی که دلخواهش بود میتونست با این ضربات ایجاد کنه.
- والی های بسیار ضعیف که رسیدن به توپ و گرفتن امتیاز رو برای نواک بسیار آسان می کرد.
- عدم استفاده از گوشه های زمین و اصرار به زدن Short توپ ها
- برگشت سرویس (Return of Serve)های خیلی آهسته و بدون برنامه و به طبع، لقمه آماده گذاشتن جلوی نواک
- عدم استفاده از فرصت های متعدد Return of Serve سرویسهای دوم نواک که به راحتی از دستشون داد.
- عدم داشتن چابکی لازم (مربوط به Fitness) برای رسیدن به توپ هایی که کراس کورت زده می شدند.

همچنین نداشتن تمرکز لازم برای یک فینال در این سطح به نواکی که همیشه در گذشته در برابر رافا نتیجه رو واگذار می کرده، اجازه داد که بازی خودش رو دیکته کنه و به عنوان مثال چند دراپ شات و در پی اون لاب بزنه و در کمال ناباوری رافا در برابر این تاکتیک همیشه غافلگیر می شد!

به هر حال تمام این مشکلات ناشی از عدم آمادگی جسمانی و تمرین ناکافی و عدم استفاده از مربی کار بلد هست (اگر مشکل روحی نداشته باشیم)، عمو تونی مثل مربی های سنتی فوتبال ایران تا یه حدی جواب می ده. الان دیگه بازیکنان زیادی هستند که از نحوه بازی رافا کاملا مطلع هستند و دقیقا با برنامه جلوش بازی می کنند ولی عکس العمل مربی رافا در برابر همه این ها، تاکید و تکیه بر قدیم هست و مسلماً با این روش تا ابد نمیشه نتیجه گرفت. باید فکر تازه و ایده جدید توسط مربی به بازی رافا تزریق کرد. باید بیش از پیش روی ضعف های رافا کار کنه.

به هر حال امیدوارم در مدت کوتاهی که تا شروع مسترز مانتی کارلو باقی مونده، رافا از بند این تله هایی که دامنگیرش شده بتونه رها بشه و این دفعه او باشه که بازی خودش رو به حریف تحمیل و دیکته کنه، نه اینکه در بازی شطرنجی که حریفش مهره هاش رو براش میچینه اسیر و گرفتار شه.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-05-2011, 10:10 AM   #537
bita khanoom
Junior Member

پستها: 7
سپاس: 1
در 6 پست 44 بار سپاسگزاری شده

درسته نواک به موفقیتایی رسیده وتنها دلیلشم این بود که من امتحان داشتمونتونستم بادیدن این دو مسترز به نادال روحیه بدم.
bita khanoom آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی bita khanoom به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-05-2011, 10:35 AM   #538
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

به نظر من که نواک پیشرفت داشته، سرویسش پارسال تو بحران بود به خاطر اینکه اون تاد مارتین پیشگو سعی کرده بود مقداری عوضش کنه، وگرنه تقریبا نواک همیشه سرویش خوب بوده (سرویس اول رو میگم)
ولی چیزی که خیلی پیشرفت کرده فورهند کراس کورتهاش هست که الان با زوایای خیلی تند و تیزی میزنه، همه اینها هم یه طرف، این اعتماد به نفسش که بیشتر کمکش میکنه این روزا هم یه طرف.
باز همه اینا یه طرف، اگه آقامون، رافا، درست بازی کنه، تو هر ست 3 تا گیم بیشتر نمیتونه بگیره، مگه الکیه؟ واموس رافا
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-05-2011, 10:47 AM   #539
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

آقاتون این بازیه آخر رو هر چی که داشت رو کرد اما زورش نرسید مگه الکیه نواک ؟
BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-05-2011, 11:01 AM   #540
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط BABAK نمایش پست ها
آقاتون این بازیه آخر رو هر چی که داشت رو کرد اما زورش نرسید مگه الکیه نواک ؟
رو کرد؟ اینجوریه، پس راجر هم هر چی داشت تو نیمه نهایی رو کرد
بابک دست از این رادیکالی گری بردار، یه ذره حقایق رو بگو، سایه ای از رافا تو زمین نبود، رافا از اول تا آخر بازی فقط دفاع کرد، ببین تو روز بدش نواک به زور تو تایبریک میبره، اگه بخواد خوب بازی کنه که نفس هم نمیتونه بکشه. حالا خوبه ایندین ولز همین دووهفته پیش بود، همه هم دیدن که رافا بازی رو برده رو باخت.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)