بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > آموزش و یادگیری > مشاوره و گفتگو

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-07-2014, 02:53 PM   #161
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

سلام دوست عزیز
تو اهواز زمین ملی حفاری، نیوساید و مخابرات رو من اسماشونو شنیدم. نیوساید رو 1بار چند هفته پیش که اونجا مسابقات بود رفتم دیدم.فکر کنم آزاد ساعتی 25 تومن باشه. 6تا زمین داره. زمیناش هم نسبتاً خوب بود. ولی اگه بهترین زمینو می خوای زمین مخابرات که خودم می رفتم عالیه. 2تا زمین داره. تو استان مثلش نیست. امکاناتش هم خوبه. فکر کنم ساعتی 25 یا 30 تومنه. راکت و کفش و توپ و ... هم می فروشه. کیانپارس قبل از پمپ بنزین یه فرعی هست. اونجا باید بری. اگه با آژانس رفتی بگو استخر مخابرات. چون کنار هم هستن.
الان با یکی از مربیام که قبلاً مخابرات بوده صحبت کردم، گفت خودش زمین داره. هر راکتی هم خواستی بهت میده باهاش بزنی، اگه خوشت اومد واست میاره. این شمارشه. زنگ بزن باهاش صحبت کن. 09169095770 محسن رضایی.
این هم کتاب قوانین تنیس به زبان فارسی. فکر کنم از سایت فدراسیون تنیس (
http://www.iritf.ir) گرفته بودمش.

http://www.mediafire.com/download/ca...3-Persian1.pdf

ویرایش توسط Mahrooz RF : 01-07-2014 در ساعت 04:28 PM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-07-2014, 06:00 PM   #162
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka

سلام کوشا جان
حتما دوستان دیگه بیشتر شما رو با تنیس آشنا میکنن ولی من خودم چون چندین ساله تنیس می بینم و بازی هم میکنم ی چند پیشنهاد برای شروع دارم
  • شمایی که تازه داری شروع میکنی بهتره ابتدا فقط بازی های تنیس و به خصوص گرند اسلم که بازیکن های قوی در اون شرکت میکنن رو ببینی.روی استایل ضربه زدن و دویدن تمرکز کنی تا یک کم ببینی چه طور میشه فقط ی توپ رو زد گر چه تقلید از آدم های حرفه ای اون قدر هم خوب نیست .همین طور که داری بازی ها رو میبینی قطعا با مرور و دیدن دوباره قوانین خود به خود وارد مغزت میشه ولی چندین ماه طول میکشه تابتونی تنیس رو در حد متوسط بفهمی
  • نکته ی بعدی این جاست که برای فهمیدن سختی و جالبی و هیجان انگیز بودن بازی باید بری ی راکت و 4 تا توپ بخری و اگر یک مربی بگیری که خیلی هم نمی خواد حرفه ای باشه.بعد فقط اون توپ واست بندازه و تو ضربه بزنی ولی اگر از قبل ندیده باشی که دستت رو چه طور حرکت بدی دچار مشکل میشی پس استیل زدن خیلی خیلی مهمه
  • اگر هم قادر به مربی به هر لحاظی نیستی می تونی یکی رو پیدا کنی که فقط واست توپ بندازه. بعدش هم دیگه حرفه ای میشه میتونی مربی حرفه ای بگیری
  • اما زیبایی تنیس به فهم و فکر در اونه سعی اصطلاح های تنیس رو یاد بگیری و از اونا استفاده کنی یادت باشهدر ابتدا بازیت راکت افراد حرفه ای تو رو حرفه ای نمی کنه ولی راکت نادال یا جوکو باز بهتره اما دروه فدرر رو خط بکش.دنبال شهرت و بزرگی نباش تا بفهمی تنیس چیه دنبال پوشیدن گرون ترین لباس نباش.
  • می تونی از فیلم های تنیس هم چیز های خوبی یاد بگیری که در همین سایت هم این فیلم ها وجود داره
  • اگر هم قادر هستی و امکان داری از نزدیک تنیس حرفه ای حتی در همین ایران داری برو و ببین واقعا کمک میکنه.
  • و در آخر توصیه من که از همه مهم تره اینه که فقط و فقط از تنیس بازی کردنت و دیدنت لذت ببر همین و بس
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-10-2014, 10:12 PM   #163
Kosha0251
Junior Member

پستها: 15
سپاس: 11
در 2 پست 2 بار سپاسگزاری شده
Exclamation راهنمایی

سلام
خیلی دنبال یه راهنمایی توپ درمورد شروع بازی تنیس کردم اما پیدا نشد...

من 22 سالمه و میخوام تنیس رو شروع کنم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چطوری باید شروع کنم
میشه یه راهنمایی کلی بکنین ممنون میشم
Kosha0251 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-11-2014, 10:59 PM   #164
Kosha0251
Junior Member

کسی نبود جواب مارو بده؟
قدیمی 01-12-2014, 10:59 AM   #165
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

سلام، همونطور كه در پايين مى بينين، يكي از دوستان در پاسخ به پرسش قبلي شما در همين مورد يه مطلب خيلي مفيد پست كردن، و من هم اگه بخوام پست اين دوست عزيز روًخلاصه كنم فقط مي تونم بگم كه به نزديكترين آموزشگاه تنيس در شهرتون برين و يادگيرى تنيس رو اونجا زير نظر يهًمربى حرفه اي شروع كنين.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Kosha0251 نمایش پست ها
سلام من یک علاقمند به تنیس هستم اما اصن نمیدونم باید از کجا شروع کنم بازی کردن رو و قواعدشو باید چطوری یاد بگیرم کسی هست از صفر به یه مبتدی کمک کنه؟
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahdi Naji نمایش پست ها
سلام کوشا جان
حتما دوستان دیگه بیشتر شما رو با تنیس آشنا میکنن ولی من خودم چون چندین ساله تنیس می بینم و بازی هم میکنم ی چند پیشنهاد برای شروع دارم
  • شمایی که تازه داری شروع میکنی بهتره ابتدا فقط بازی های تنیس و به خصوص گرند اسلم که بازیکن های قوی در اون شرکت میکنن رو ببینی.روی استایل ضربه زدن و دویدن تمرکز کنی تا یک کم ببینی چه طور میشه فقط ی توپ رو زد گر چه تقلید از آدم های حرفه ای اون قدر هم خوب نیست .همین طور که داری بازی ها رو میبینی قطعا با مرور و دیدن دوباره قوانین خود به خود وارد مغزت میشه ولی چندین ماه طول میکشه تابتونی تنیس رو در حد متوسط بفهمی
  • نکته ی بعدی این جاست که برای فهمیدن سختی و جالبی و هیجان انگیز بودن بازی باید بری ی راکت و 4 تا توپ بخری و اگر یک مربی بگیری که خیلی هم نمی خواد حرفه ای باشه.بعد فقط اون توپ واست بندازه و تو ضربه بزنی ولی اگر از قبل ندیده باشی که دستت رو چه طور حرکت بدی دچار مشکل میشی پس استیل زدن خیلی خیلی مهمه
  • اگر هم قادر به مربی به هر لحاظی نیستی می تونی یکی رو پیدا کنی که فقط واست توپ بندازه. بعدش هم دیگه حرفه ای میشه میتونی مربی حرفه ای بگیری
  • اما زیبایی تنیس به فهم و فکر در اونه سعی اصطلاح های تنیس رو یاد بگیری و از اونا استفاده کنی یادت باشهدر ابتدا بازیت راکت افراد حرفه ای تو رو حرفه ای نمی کنه ولی راکت نادال یا جوکو باز بهتره اما دروه فدرر رو خط بکش.دنبال شهرت و بزرگی نباش تا بفهمی تنیس چیه دنبال پوشیدن گرون ترین لباس نباش.
  • می تونی از فیلم های تنیس هم چیز های خوبی یاد بگیری که در همین سایت هم این فیلم ها وجود داره
  • اگر هم قادر هستی و امکان داری از نزدیک تنیس حرفه ای حتی در همین ایران داری برو و ببین واقعا کمک میکنه.
  • و در آخر توصیه من که از همه مهم تره اینه که فقط و فقط از تنیس بازی کردنت و دیدنت لذت ببر همین و بس
نقل قول:
سلام

من 22 سالمه و میخوام تنیس رو شروع کنم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چطوری باید شروع کنم
نقل قول:
کسی نبود جواب مارو بده؟
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 01-12-2014, 02:30 PM   #166
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
Exclamation

نقل قول:
سلام من یک علاقمند به تنیس هستم اما اصن نمیدونم باید از کجا شروع کنم بازی کردن رو و قواعدشو باید چطوری یاد بگیرم کسی هست از صفر به یه مبتدی کمک کنه؟
نقل قول:
سلام

نقل قول:
کسی نبود جواب مارو بده؟

سلام دوست عزیز
شما در تاپیک "مشاوره درمورد انتخاب راکت تنیس" هم پست زدید و من هم 3 ساعت نگذشته بود که جواب دادم. لطفاً سوال یا درخواستی در تاپیکی مطرح می کنید، چند وقت 1بار چک کنید شاید کسی جواب داده باشه. اینطوری ما هم از وقت گذاشتن برای دیگران و راهنمایی کردن سرد نمی شیم. این پست من در اون تاپیک:

سلام دوست عزیز
تو اهواز زمین ملی حفاری، نیوساید و مخابرات رو من اسماشونو شنیدم. نیوساید رو 1بار چند هفته پیش که اونجا مسابقات بود رفتم دیدم.فکر کنم آزاد ساعتی 25 تومن باشه. 6تا زمین داره. زمیناش هم نسبتاً خوب بود. ولی اگه بهترین زمینو می خوای زمین مخابرات که خودم می رفتم عالیه. 2تا زمین داره. تو استان مثلش نیست. امکاناتش هم خوبه. فکر کنم ساعتی 25 یا 30 تومنه. راکت و کفش و توپ و ... هم می فروشه. کیانپارس قبل از پمپ بنزین یه فرعی هست. اونجا باید بری. اگه با آژانس رفتی بگو استخر مخابرات. چون کنار هم هستن.
الان با یکی از مربیام که قبلاً مخابرات بوده صحبت کردم، گفت خودش زمین داره. هر راکتی هم خواستی بهت میده باهاش بزنی، اگه خوشت اومد واست میاره. این شمارشه. زنگ بزن باهاش صحبت کن. 09169095770 محسن رضایی.
این هم کتاب قوانین تنیس به زبان فارسی. فکر کنم از سایت فدراسیون تنیس (
http://www.iritf.ir) گرفته بودمش.

http://www.mediafire.com/download/ca...3-Persian1.pdf
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 01-12-2014, 11:21 PM   #167
Kosha0251
Junior Member

خیلی هم عالی شرمنده اگه پستام زیاد بود و بهشون سر نمیزدم مرسی ازینکه جواب دادید
کاربر زیر از شما Kosha0251 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 01-14-2014, 02:56 AM   #168
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahdi Naji نمایش پست ها
سلام کوشا جان
سلام دوست عزیز مشتاقم بدونم چرا فدرر را از موارد پیشنهادیت حذف کردی؟ دلایل عنی داره؟
مرسی
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Najmeh5576 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 01-14-2014, 11:38 PM   #169
Kosha0251
Junior Member

باشه پس میرم دنبال یه راکت خوب میگردم وقتی خریدم برم تمرین کنم....

اما مربی چقدر میتونه کمک کنه به پیشرفت؟ از همه لحاظ زدن توپ یا قوانین یا شرکت در مسابقات همه چی...
قدیمی 01-15-2014, 03:03 AM   #170
Kosha0251
Junior Member

سلام دوستان کسی میتونه اینا رو برای من توضیح بده...

مرحله W توی تنیس
مرحله F
مرحله SF
مرحله QF
مرحله R16
مرحله R32
مرحله R64
مرحله R128

ممنون میشم اینا بگید چه معنی میده...
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)