بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-27-2014, 03:39 PM   #11
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ
پیش فرض پاسخ : پیت سمپراس: هوادار نادال هستم

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
حیف شد که سمپراس زود بازنشسته شد و به دوران نادال نرسید، و گرنه با این توانایی پسینگ شات زدنی که نادال داره و اون سبک سرو و والی عمو پیت، نادال دابل یا حتی تریپل بیگلش می کرد.
از طرف دیگه نادال چیزهایی داره که عموپیت یه عمر در حسرتشون بود و آخر هم بهشون نرسید، مثلاً بردن رولن گروس (که سمپراس فقط و فقط یه بار به نیمه نهاییش رسید و نتونست بالاتر بره) و از همه مهمتر بردن فدرر که سمپراس روی بهترین سطحش یعنی چمن هم نتونست این کار رو انجام بده. دیر یا زود رکورد گرند اسلم های نادال با سمپراس برابر می شه. ولی واقعاً نادال کجا و عمو پیت کجا.
سمپراس در اخرین روزهاش به فدرر باخت
وگرنه اگه تو اوج بود لهش میکرد
davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 04:29 PM   #12
pouriya.alex
Roger's Fan

آواتار pouriya.alex

پستها: 925
سپاس: 7,584
در 898 پست 7,203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
حیف شد که سمپراس زود بازنشسته شد و به دوران نادال نرسید، و گرنه با این توانایی پسینگ شات زدنی که نادال داره و اون سبک سرو و والی عمو پیت، نادال دابل یا حتی تریپل بیگلش می کرد.
از طرف دیگه نادال چیزهایی داره که عموپیت یه عمر در حسرتشون بود و آخر هم بهشون نرسید، مثلاً بردن رولن گروس (که سمپراس فقط و فقط یه بار به نیمه نهاییش رسید و نتونست بالاتر بره) و از همه مهمتر بردن فدرر که سمپراس روی بهترین سطحش یعنی چمن هم نتونست این کار رو انجام بده. دیر یا زود رکورد گرند اسلم های نادال با سمپراس برابر می شه. ولی واقعاً نادال کجا و عمو پیت کجا.
الان دقیقا یعنی چی که سمپراس زود بازنشسته شد و به دوران نادال نرسید؟! انتظار داشتی

تا 45 سالگی ادامه بده که به دوران ایشون برسه؟! احتمالا منظورت اینه که کاشکی هم دوره بودن!

دبل یا تریپل بیگل؟!! اصن مطمئنی نادال میتونست سرویسای سمپراس رو ریترن کنه؟! و مطمئنی که نادالم براحتی سرویساشو هولد می کرد که همچین نتیجه شگفت انگیزی رقم بخوره؟!!

در مورد این سبک سرو&والی هم که میگی در همون دوران آندره آغاسی که بزرگترین رقیب سمپراس و یکی از کاملترین بازیکنای تاریخه مثه نادال یه بیس لاینر قوی بود ولی توی هد-تو-هد 20-14 به نفع سمپراسه. پس ببین چقدر با قدرت این سبکو اجرا میکرده.

ضمنا فکر نمیکنم سمپراس با 14 گرند اسلم، 5 WTF و 286 هفته نامبر 1 بودن انقدرا حسرت رولند گاروس رو بخوره... دیگران باید حسرت بخورند.

"ولی واقعاً نادال کجا و عمو پیت کجا" در مورد این جمله تاریخی هم سکوت کنم بهتره!!!
pouriya.alex آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pouriya.alex به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 05:07 PM   #13
rojhin
Senior Member

آواتار rojhin

پستها: 316
سپاس: 3,786
در 301 پست 2,152 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط davidbeckham نمایش پست ها
rojhin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rojhin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 06:16 PM   #14
Mehdi.A
Novak's Fan

آواتار Mehdi.A

پستها: 114
سپاس: 183
در 112 پست 803 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bahrami| Becker| Cash| Henman| Ferrero| Nalbandian| Philippoussis| Robredo| Fish| Roddick| Baghdatis| Söderling| Tsonga| Isner| Almagro| Verdasco| Gulbis| Djokovic| Monfils| Seppi| Fognini| Querrey| Kokkinakis| Thiem| Ćorić| Sock| Bryans| Seles| Azarenka| Vekić| Italy in Davis cup & Fed cup

نقل قول:
در مورد این سبک سرو&والی هم که میگی در همون دوران آندره آغاسی که بزرگترین رقیب سمپراس و یکی از کاملترین بازیکنای تاریخه مثه نادال یه بیس لاینر قوی بود ولی توی هد-تو-هد 20-14 به نفع سمپراسه. پس ببین چقدر با قدرت این سبکو اجرا میکرده.
درباره rivalry آغاسی و سمپراس یه نکته کلیدی اینه که اینا هر دو تنیسورهای درجه اول بودند و امکان اینکه با قرعه تو دور اول و دوم تورنومنت به هم بخورند نبوده. آغاسی طبق گفته خودتون بازیکن کاملی بود و این توان رو داشت تا در اکثر رقابت هایی که سمپراس حضور و تخصص داره اونقدر بالا بیاد که باهاش بازی کنه اما سمپراس مثلآ روی سطح خاک کمتر پیش می اومد اونقدر جلو بره که با آغاسی در یک مرحله برخورد کنه. توی همون معدود بازی هایی هم که روی خاک با هم داشتند، آغاسی 3-1 جلو هست. بعد در مقایسه آغاسی و نادال، نادال چپ دست هست. زمان اوج سمپراس رو که یادم نیست اما فکر نمی کنم چپ دست های زیادی بودند. من فقط ایوانیشویچ و ریوس رو به عنوان چپ دست های اون دوره می شناسم که به لحاظ فنی (به خصوص ریوس) در سطح مقایسه با نادال هم نبودند.
Mehdi.A آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdi.A به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 08:10 PM   #15
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

نقل قول:
اخه تو چی سرت میشه خشایار ؟
BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 08:55 PM   #16
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
انصافا بعید بود همچین حرفی از شما دوست عزیزم...

نقل قول:
یا ابرفرض...1 دقیقه سکوت...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 10:17 PM   #17
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Pouya نمایش پست ها
^^

از شما بعید بود همچین حرفی.
پویا جان، من از شما عذر می خوام اگه ناراحتت کردم. خود من هم مثل همه ممکنه اشتباه کنم و کاش شما هم به من ایرادم رو یادآوری می کردی تا در آینده اشتباهم رو تکرار نکنم.

نقل قول:
خشی جون این اما و اگرها فقط برای دلخوش کردن طرفدارای دوآتیشه خوبه. چیزی که هست و اتفاقی که در دنیای واقعی افتاد این بود که عمو پیت، خورد به فدرر و فدرر هم نوار 4 سال پیروی متوالی و هفت پیروزی غیرمتوالیش توی ویمبلدون رو پاره کرد. همین سمپراس به قول شما در روزهای غیراوج هم دو ماه بعد توی یو اس اوپن به فینال رسید. واسه ی یو اس اوپن توی اوج بود و فقط واسه ی ویمبلدون نبود؟ از طرف دیگه اگه سمپراس توی اوج نبود، فدرر هم توی اوج نبود. علاوه بر این، اگه سمپراس توی اوج نبود چطوری توی ویمبلدون اون سال سید 1 بود و فدرر سید 15؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط pouriya.alex نمایش پست ها
الان دقیقا یعنی چی که سمپراس زود بازنشسته شد و به دوران نادال نرسید؟! انتظار داشتی تا 45 سالگی ادامه بده که به دوران ایشون برسه؟! احتمالا منظورت اینه که کاشکی هم دوره بودن!
اگه همدوره بودن که خیلی بهتر می شد. اما منظورم همون دیرتر بازنشسته شدن بود. آغاسی یه سال هم از سمپراس بزرگتر بود، اما به دوره ی نادال رسید و دوتا بازی هم بازی کردن و 45 سالش هم نشد.

نقل قول:
دبل یا تریپل بیگل؟!! اصن مطمئنی نادال میتونست سرویسای سمپراس رو ریترن کنه؟! و مطمئنی که نادالم براحتی سرویساشو هولد می کرد که همچین نتیجه شگفت انگیزی رقم بخوره؟!!
حالا دابل یا تریپل بیگل اغراقه، ولی مطمئناً راحت می زدش. سرویس هاش رو هم ریترن می کرد، همونطور که الان سرویس های رائونیچ و کارلوویچ و ایزنر رو بر می گردونه که سرویس شون همون سرعت و حتی بیشترش رو هم داره. برای سمپراس فلت زن، ضربه های تاپ اسپین نادال یه کابوس می شد. اگه حرف منو قبول ندارین بد نیست ببینین که خود سمپراس در مورد بازی با نادال چی می گه:
"اگه من قرار بود با نادال بازی کنم، می رفتم لب تور و بعد دعا می کردم" اگه دوست داشتین مصاحبه ی تصویریش توی یوتیوب رو هم می تونم واستون پیدا کنم.
در خوب سرویس زدن و سهمگین بودن سرویس های سمپراس هم هیچ شکی نیست. مخصوصاً سرو دومش که قدرت و سرعت زیادی داشت. اما همین سمپراس سرعت سرویسش تقریباً با فدرر یکسانه و توی لینک زیر در مورد سرویسشون و شباهت ها و تفاوت هاش بحث کرده:
http://bleacherreport.com/articles/3...tennis-synergy

شاید واستون جالب باشه که بدونین هیچکدوم از سرویس های سمپراس در بین سریعترین سرویس های ثبت شده در جهان نیست:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fastest..._tennis_serves

نقل قول:
آغاسی هم درسته که سبکش شبیه ناداله اما بازیشون عین همدیگه نیست و اگه آغاسی هد تو هدش با سمپراس منفیه الزاماً نمی شه استناط کرد که رافا هم اگه بود همین نتیجه رو می گرفت چون همه اش که بازی بیس لاین نیست، اون تاپ اسپین بی نظیر و چپ دست بازی کردن و سرویس زدن روی بکهند و خیلی چیزای دیگه هم هست که رافا رو رافا کرده، و گرنه هر بیس لاینر کاملی باید می تونست رکورد رافا رو بزنه.

نقل قول:
ضمنا فکر نمیکنم سمپراس با 14 گرند اسلم، 5 WTF و 286 هفته نامبر 1 بودن انقدرا حسرت رولند گاروس رو بخوره... دیگران باید حسرت بخورند.
دوست عزیز، آدم ها حسرت نداشته هاشون رو می خورن، نه داشته هاشون رو. بی شک افراد زیادی هم هستن که به سمپراس حسرت می خورن.

منظور من هم از جمله ی آخر این نیست که بگم سمپراس بازیکن ضعیفی بوده و لیاقت و استحقاق اون 14 تا گرند اسلم رو نداشته. کاملاً برعکس، هر کسی که تونسته در این سطح رقابت کنه و اون نتایج رو بگیره شایسته ی احترامه و من هم برای سمپراس احترام خاصی قائلم چون در دوره ی خودش بهترین بود و حضورش و رقابتش با آغاسی و سایرین باعث شد که تنیس پیشرفت کنه و به شکلی که الان هست دربیاد، اما هیچ چیزی جاودانی و ابدی نیست و چه بسا روزی هم برسه که یه نفر پیدا بشه که به قدری تسلطش بر این بازی زیاد باشه که بگیم اگه در دوره ی تاپ 4 بود همه شون رو راحت می زد. همچین فردی شاید بیاد، شاید هم هیچوقت نیاد. ولی به نظر من وقتی که کسی با این سطح توانایی در این ورزش پیدا می شه، کم لطفیه که اعتبار لازم رو بهش ندیم و نگیم که از قدیمیا قویتره. آینده می تونه سرشار از شگفتی باشه و فقط باید صبر کرد و دید.

ویرایش توسط mspayam : 01-27-2014 در ساعت 10:46 PM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2014, 10:47 PM   #18
Pouya
RogeLleyton's Lover

آواتار Pouya

پستها: 2,046
سپاس: 22,965
در 2,038 پست 18,994 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Sampras-Hewitt-Federer-Lavor-Navratilova-Borg-Edberg-Henin-Rafter-Murray-Goffin-Dolgopolov-Isner-Ferrer-Janowicz-Dimitrov/Sharapova// Gasquet-Fognini-Paire-Youzhny-Llodra-Fish-del Potro-Davydenko-Kokkinakis-Saville-Sock-Harrison-Nishikori////Bryans

حقیقتا اینقدر نظرات عجیب غریب خوندم اینجا و در جاهای دیگه پیرامون این موضوع، که اصلا دوست ندارم این تاپیک رو باز کنم. همون چیزایی که پوریا ی عزیز گفت تقریبا نظر منم هست. بخوام خودم جواب بدم باید یه 200 خطی بنویسم که همه جوانب در نظر گرفته بشه، چون اینجا هرچی بگی همه به خودشون می گیرن و فکر می کنن بازیکن مورد علاقه اونا زیر سوال رفته. (منظورم شخص خاصی نیس، شاید 80% اینجوری هستن. منم خودم بعضی وقتا ممکنه همچین حسی داشته باشم.) خوشبختانه یا متاسفانه اصلا حس و حالشو ندارم. فقط یه جمله : چرا ما حس می کنیم برای اینکه بگیم x خوبه، باید y , z , ... رو بکوبیم؟ به شکلی که خودمون هم شاید قبولش نداشته باشیم و می دونیم اشتباهه!

به همون جوابی که پوریا داد اکتفا می کنم. اون پست رو هم شاید نمی زدم بهتر بود.
Pouya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Pouya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2014, 09:16 AM   #19
Amirhosein
Roger's Fan

آواتار Amirhosein

پستها: 181
سپاس: 1,540
در 180 پست 543 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer - Pete Sampras

و در پایان..

Roger Federer
Amirhosein آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Amirhosein به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2014, 09:36 AM   #20
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

سمپراس اومده گفته طرفدار نادال هستش
اون وقت اونایی که از نادال عقده دارن اومدن بهش حمله کردن
نظرشو گفته
davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)