بازگشت   تنیس تاکرز > تالار بازيكنان > تالار بازيكنان (تنیس مردان) > رافائل نادال (Rafa Nadal)

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-21-2013, 11:30 AM   #171
Mahmood
Senior Member

پستها: 505
سپاس: 0
در 511 پست 4,814 بار سپاسگزاری شده

Us Open Outfits , Night Session

Mahmood آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahmood به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-22-2013, 01:00 AM   #172
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

رکورد برد/باخت نادال در برابر بازیکنان رده ی 1 تا 30:
http://www.atpworldtour.com/News/Ten...ng-Record.aspx

من فکر نمی کنم غیر از داویدنکو، بازیکن دیگه ای هم باشه که تعداد پیروزهاش در برابر نادال بیشتر از شکست هاش باشه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-27-2013, 06:42 PM   #173
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

گفت وگو با تنیسور اسپانیایی به بهانه شروع یواس اوپن؛
نادال: قوی تر از گذشته هستم

دلارام عظیمی: چه کسی گمان می‌کرد که رافا نادال پس از مصدومیت طولانی مدت و دوری چندین ماهه از زمینهای تنیس، بازگشتی پرفروغ به این عرصه داشته باشد و حتی در زمینهای سخت (Hard Court) که همواره بزرگترین مانع او برای کسب موفقیت بوده اند هم درخشش کم نظیری ارائه دهد. پیش از این نادال در این زمینها فقط یک بار در نیویورک و یک بار در ملبورن قهرمان شده بود. اما او در این فصل با سه پیروزی در زمینهای سخت آمریکای شمالی که دو قهرمانی آخر پشت سرهم حاصل شد، حالا به مدعی اصلی قهرمانی در رقابتهای گرنداسلم نیویورک که از روز دوشنبه آغاز شده، تبدیل شده است. اما بین این نادال و تنیسوری که سال گذشته در اولین مسابقه خود در ویمبلدون برای اولین بار شکست خورد، فاصله زیادی وجود دارد. نادال دراین باره می‌گوید:«این روزها خوب بازی می‌کنم. توقف سال گذشته به من قدرتی فوق العاده داده و حالا از نظر ذهنی از همیشه آماده‌ترم و در زمان مناسب بهترین نمایش را ارائه می‌دهم. ضمن اینکه همچون همیشه با علاقه زیاد تنیس بازی می‌کنم»

میان آن رافا که در ایندیان ولز در ماه مارس قهرمان شد و این رافا که برای اولین بار دو مسترز 1000 پشت سرهم روی زمینهای سخت (مونترئال و سینسیناتی) را فتح کرده، چه تفاوتی وجود دارد؟ تفاوت های زیادی وجود ندارند. همه چیز به عوامل زیادی از جمله اعتماد به نفس، شرایط جسمانی و حریفان بستگی دارد.

پس از هفت ماه دوری از زمینهای تنیس به دلیل مصدومیت زانو، همه انتظار داشتند که نادال بیشتر در زمینهای خاک رس عملکرد بهتری داشته باشد. اما تو همیشه روی زمینهای سخت قوی تر ظاهر شده ای و دوباره به جایگاه دوم رده بندی ای تی پی بازگشتی. هشت ماه پیش گمان نمی کردم که در این شرایط قرار گیرم. هفت ماه خیلی سخت را سپری کردم و خیلی با فیزیوتراپم تمرین داشتم. او خیلی همراه با پزشکان در راه این بهبودی به من کمک کرد.

مبارزه روی زمینهای سخت شاید سخت ترین هدف تو بود و حالا که در این رقابت پیروز شدی، گمان می‌کنی این موفقیت را بیشتر مدیون ذهن یا شرایط فیزیکی یا تکنیک خودت هستی؟ همه این نبردها سخت بودند. الان می‌توانم بگویم که در شیلی در بازگشت دوباره به تنیس و در سائوپائولو خیلی زانوهایم درد می‌کردند، ولی باید ادامه می‌دادم. می‌دانستم که درد از بین نمی‌رود. پیروزی‌ها حاصل ذهن و فیزیک بدنی و تکنیک و البته شانس هستند.

از نظر تکنیکی و تاکتیکی چطور، تو که همیشه بهترین دفاع را در زمینهای سخت داشتی، حالا بهتر حمله می‌کنی؟ من روی چمن ، زمینهای سخت و خاک رس قهرمان شده‌ام و برای همین خودم را یک بازیکن صرفا متخصص روی خاک رس نمی دانم.

تا قبل از نیویورک تونی عمویت در اسپانیا ماند. مربی دوم تو در قهرمانی های مونترال و سینسیناتی چه نقشی داشت؟ نقش خیلی مهم داشت. مثل همیشه. ما زود به مونترال رفتیم تا تمرینات خاصی روی زمینهای سخت روی سرویس و والی داشته باشیم. از او تشکر زیادی می‌کنم.

بیشتر از بازی کردن روی زمینهای خاک رس لذت می‌بری یا زمینهای سخت؟
من از تنیس لذت می‌برم. این مهم است. مسلماً روی خاک رس راحت ترم.

چه چیزی یواس اوپن را منحصربه فرد می‌کند؟ من خیلی از این تورنمنت خوشم می‌آید. به نظرم خیلی مهیج است و بازی های شب در اینجا واقعاً خاص هستند. هیچ چیزی نیست که اینجا خوشم نیاید. عجیب است. شهرهای زیادی در دنیا دیده ام، ولی چیز زیادی از آنها نمی دانم برای اینکه فقط برای تنیس بازی کردن آنجا می‌روم. اما نیویورک را خوب می‌شناسم و شهری است که آن را دوست دارم.

Rafael-Nadal-US-Open-2010.jpg

بهترین نادال را در چه سالی در یواس اوپن دیده ایم؟ گمان می‌کنم سالی که قهرمان شدم، سال 2010 خیلی خاص بود. من بدون اینکه اعتماد به نفس بالایی داشته باشم، به نیویورک آمدم و پس از یک تمرین با خوان موناکو روی زمین مرکزی حس خوبی داشتم. سال بعد هم که در فینال به نواک باختم، در فرم مطلوبی بودم. البته آن آخرین سالی بود که در یواس اوپن بازی کردم.

منبع: قدس آنلاين
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
35 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-11-2013, 08:11 AM   #174
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2013, 07:50 PM   #175
Behr@d
Rafa's Fan

آواتار Behr@d

پستها: 1,536
سپاس: 10,963
در 1,496 پست 13,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal & Ana Ivanovic & Garbiñe Muguruza & Flavia Pennetta & Ajla Tomljanović

تمام عناوین در یک تصویر ......

ویرایش توسط Behr@d : 09-15-2013 در ساعت 07:57 PM
Behr@d آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Behr@d به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-22-2013, 12:50 PM   #176
Mehdi.A
Novak's Fan

آواتار Mehdi.A

پستها: 114
سپاس: 183
در 112 پست 803 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bahrami| Becker| Cash| Henman| Ferrero| Nalbandian| Philippoussis| Robredo| Fish| Roddick| Baghdatis| Söderling| Tsonga| Isner| Almagro| Verdasco| Gulbis| Djokovic| Monfils| Seppi| Fognini| Querrey| Kokkinakis| Thiem| Ćorić| Sock| Bryans| Seles| Azarenka| Vekić| Italy in Davis cup & Fed cup

رونالدو (فوتبالیست سابق تیم ملی برزیل و هم بازی عموی نادال در بارسلونا) این عکس رو در اینستا گرام قرار داده. ظاهرآ رونالدو اومده بود باهاش عکس بگیره چون معمولآ وقتی شما با یه آدم مهم می خواید عکس بگیرید به دوربین نگاه می کنید
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg bty1jqfieaaimrf.jpg (140.7 کیلو بایت, 224 نمایش)
Mehdi.A آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdi.A به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-22-2013, 01:07 PM   #177
vafa
Rafa's Fan

آواتار vafa

پستها: 191
سپاس: 3,835
در 191 پست 1,498 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: rafa

World No. 1 Novak Djokovic and King of Clay Rafael Nadal will lead 2013 China

Clay Rafael Nadal will lead 2013 China Open tournament, schedule to start from Monday 23rd September at the National Tennis Center in Beijin
Novak Djokovic, the 26-year-old Serbian star is going to defend the China Open title next week, where he has outlasted last year finalist Jo-Wilfried Tsonga of France in straight sets with a 7–6(7–4), 6–2 score line. Djokovic and Nadal are looking hot favorites to clinch 2013 China Open title next week and both the players’ hopes to play aggressive tennis at end of the season
World No. 2 Rafael Nadal has been passing through top form and also going to fight hard to grab No. 1 place in the ATP Rankings, Nadal and Djokovic will have to fight hard for the top place in the ATP Rankings, where both the players wants to give their best ahead of the Shanghai Rolex Masters next month in Shanghai

David Ferrer has been seeded as No. 3 followed by Czech star Tomas Berdych and French man Richard Gasquet at No. 4 and No. 5 seeds respectively at the China Open

China Open 2013 seeds
Novak Djokovic
Rafael Nadal
David Ferrer
Tomas Berdych
Richard Gasquet
Stanislas Wawrinka
Tommy Haas
Jerzy Janowicz

http://www.livetennisguide.com

ویرایش توسط vafa : 09-22-2013 در ساعت 09:25 PM
vafa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی vafa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-22-2013, 07:49 PM   #178
Meysam94
Senior Member

آواتار Meysam94

پستها: 976
سپاس: 5,147
در 960 پست 7,548 بار سپاسگزاری شده

رافائل نادال و یک شام خانوادگی با عموزادگان در یک روز خاص

Cenando con mis primitos en un día muy especial
Having dinner with my little cousins in a very special day

Meysam94 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Meysam94 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-24-2013, 08:38 AM   #179
Nadal.N1
Senior Member

آواتار Nadal.N1

پستها: 202
سپاس: 1,018
در 174 پست 752 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Nadal- Kvitova

نادال توقف‌ناپذیرِ پرجذبه

رافائل نادال واقعاً یک جان‌سخت است. این مایورکایی از اوایل آگوست مسابقه پشت مسابقه می‌دهد و می‌برد و می‌برد و به نظر می‌رسد که کسی توان متوقف کردن‌اش را در حال حاضر ندارد.

مونترال: قهرمان شد. سین‌سیناتی: قهرمان شد. اوپن آمریکا: قهرمان شد. حالا بعد از این سه قهرمانی موقع یک استراحت نبود؟ فکر کردی! از نیویورک او بلافاصله به مادرید رفت برای جام دیویس. اگر پای بقای اسپانیا در گروه جهانی در میان باشد، نادال هست. او نجات کشورش را یک وظیفه ملی می‌داند و هیچ‌گاه جا نمی‌زند.

این بازیکن قوی‌هیکل در حال حاضر سرمست از یک پیروزی به یک پیروزی دیگر راه‌اش را باز می‌کند، و آن طور که به نظر می‌آید به زودی قله تنیس جهان را فتح خواهد کرد. با این سرعت خیره‌کننده‌ای که او پیش گرفته، نهایتاً ظرف چند هفته آینده باید دوباره در صدر رده‌بندی جهان دیدش. نادال با این بازگشتِ فوق‌العاده دست‌کم ثابت کرده که سزاوارش است که نفر اول جهان باشد. چون آن طور که پیداست هیچ کس این فصل به سختی نادال کار نکرده است.

نادال هفته پیش سه‌شنبه، تنها یک روز پس از فینال اوپن آمریکا و شکست نواک جوکوویچ، به مادرید رفت تا روی زمین‌های خاکی تمرین کند. جمعه اولین بازی انفرادی‌اش را در مرحله پلی‌آف جام دیویس برای بقا در گروه جهانی، مقابل سرگی استاخوفسکی اوکراینی انجام داد. نتیجه؟ دو ست اول 0-6 و 0-6، بدون حتی دادنِ یک گیم! ست سوم هم 4-6. این سوال برایت پیش می‌آمد که اگر نادال به اندازه کافی استراحت می‌کرد، چطوری بازی می‌کرد؟ ابرانسانی.

تازه الکس کورچا مربی نادال، او را برای دوبل شنبه هم انتخاب کرد. در هفت سال گذشته این برای اولین بار که نادال در دوبل هم برای اسپانیا در جام دیویس به میدان می‌رفت. اما در این بازی هم که سه ست از پنج ست بود، نادال درخشید و در کنار مارک لوپز کار اوکراین را ساخت. بدیهی است که در مادرید همه نارال را تجلیل کردند. اما خبری از استراحت بود؟ نه! او از هفته آینده در مسترز هزار امتیازی شانگهای کارش را ادامه می‌دهد. نادال می‌دود و می‌دود و می‌دود...

به لطف عمو تونی

رافائل نادال یک پدیده است. این واقعاً سوال است که او این همه فشار را بعد از مصدومیت‌اش و هفت ماه غیبت حالا چطور تحمل می‌کند؟ در روزگاری که در ورزش همه مثل نواک جوکوویچ شیفته رژیم‌های غذایی بدون گلوتن هستند، این هم جای سوال است که نادال صبحانه چی خورده که از فوریه تا به حال شکست‌ناپذیر شده است!

عمو تونی که مربی‌اش هم هست، از قرار معلوم در آن مدتِ استراحت اجباری پس از مصدومیت، دوباره حسابی او را تمرین داده و آماده‌اش کرده است. او از چهارسالگیِ برادرزاده‌اش مشغول این کار است. تونی نادال از همان اول مدام توی سرِ برادرزاده‌اش فرو کرده که استعدادش در حد متوسط است و برای همین باید خیلی سخت کار کند تا در زمین تنیس به یک جایی برسد. نادال هم تا دنیا بوده، همین کار را کرده است. با چنان شور و اراده‌ای که ناشی از همین تمرینات سخت عمو تونی است. او در هر جلسه تمرین طوری کار می‌کند که انگار مسأله مرگ و زندگی است. از همان بچگی تا به امروز.

به همین خاطر هم توانست نواک جوکوویچ را در فینال اوپن آمریکا شکست دهد، با اینکه رقیب صرب‌اش همچنان نفر اول جهان است. اما این طور که به نظر می‌آید دیگر زیاد طول نخواهد کشید که آنها جایشان را عوض کنند. از بعدِ فینال اوپن آمریکا دیگر می‌توان از این بابت مطمئن بود. نادال به دلیل غیبت‌اش در این برهه از فصل پارسال، پاییز امسال فقط به امتیازات‌اش اضافه خواهد کرد. اما جوکوویچ همه‌اش باید از امتیازهایی که پارسال جمع کرده دفاع کند. روزهای نفر اول جهان بودن دارد برایش به سر می‌رسد.

یک جذبه خاص

نه اینکه جوکوویچ لیاقت قرار گرفتن در صدر رده‌بندی را نداشته باشد. به هیچ وجه. اما از وقتی که نادال برگشته، بارها و بارها آشکار شده که چرا جاش در تنیس مردان خالی بود و چه چیزهایی را تنیس کم داشت: آن انرژی، آن سبک بازی انفجاری‌ و آن جذبه‌اش. نادال بعد از دیدار نهایی در نیویورک امضا پشت امضا می‌داد و سوال پشت سوال خبرنگاران را جواب می‌داد. حتی آخر شب هم که خستگی‌اش کاملاً نمایان بود، توی چشم‌هاش همان صمیمیت همیشگی می‌درخشید.

این بخشی از وجود اوست. راجر فدرر هم همین طور. این دو می‌توانند یک فضا را پر کنند. آنها می‌توانند دل آدم‌ها را به دست بیاورند. در حالی که جوکوویچ چند وقت است دوست دارد موعظه‌وار حرف بزند و آدم‌ها در دوست داشتن‌اش دودسته‌اند و اندی ماری هم که همچنان سرد است، جذبه خاصِ نادال و فدرر بیشتر به چشم می‌آید.

و حالا که فدرر به دنبال قدرت سابق‌اش است، این خیلی مهم است که نادال دوباره یک تکانی به تنیس مردان داده است. پس نکند یک وقت از دویدن دست بکشد...

منبع:www.tennis3sixty.com
Nadal.N1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nadal.N1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2013, 03:24 PM   #180
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

پیروزی رافائل نادال برابر داوید فرر در لیما کشور پرو

مرد شماره یک تنیس جهان در دیداری دوستانه مرد شماره سه تنیس جهان را در لیمای پرو شکست داد.

در این مسابقه که به میزبانی Lima Jockey Club برگزار شد، رافائل نادال؛ ماتادور اسپانیایی 2 – 0 و با نتایج 7 – 5 و 6 – 4 برابر حریف هموطن خود داوید فرر پیروز شد. این مسابقه روی زمین خاک رس باشگاه پرویی برگزار شد.

همچنین در طی این مسابقه پیراهن تیم ملی پرو با نام هر یک از این دو تنیس‌باز اسپانیایی به آنان اهدا شد. هدف این مسابقه، تشویق به توسعه و پیشرفت تنیس در کشورهای امریکای جنوبی است.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)