بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

8-21 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-16-2015, 02:03 PM   #321
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
نمیدونم چرا دوستان راجری منظور بنده رو متوجه نمیشن. حداقل از سینا که همیشه منطقی بحث میکنه بعید بود!!!

من میگم چطور راجر بدون اینکه برک بشه اومده بود فینال و ماری رو 3.0 برده بود حالا که مقابل نواک باخته شده پیر!!!! چرا کسی از قابلیتهای نواک چیزی نمیگه؟ چرا همه میخواین باخت رو به گردن پیر بودن راجر بندازین؟ من خودم حقیقت از برد نواک امسال مطمئن نبودم چون راجر واقعا رو فورم بود امسال.

چرا کسی نمیگه نواک با اسطوره دنیای تنیس تو هد تو هد برابره و تو هد تو هد از نادال 23 بار باخته ولی 21 بار برده؟ آمار اسطوره دنیای تنیس مقابل نادال چطوره؟ حرف من اینه تنیسوری اسطورست که از قبل مقابل هیچ تنیسوره دیگه ای بازنده نباشه. راجر حتی یک بار نتونست رافا رو تو رولند به زحمت بنداره بعد اسمش رو میزارین اسطوره؟؟؟؟؟؟؟ پس اگر از نظر شما راجر اسطورست نواک که اون رو تو زمین اختصاصیش شکست میده فرا تر از اسطورست...

این پست میتونه کاندید منطقی ترین پست سال بشه بخصوص اونجاش که میگه فدرر چون هد تو هدش از نادال عقب تره و توی رولند نزدش پس دیگه شرایط اسطوره شدن رو نداره .

در ضمن جالبه بدونید نادال هم دیگه شرایط اسطوره شدن رو نداره چون توی هد تو هد از داویدنکو عقب تره و دیگه هم فرصت جبران نداره . من واقعا نمیدونم نادال حالا که شرایط اسطوره شدن رو نداره دیگه چرا تنیس بازی میکنه ؟ مثل اینکه در جریان نیستا یکی از شرایط اسطوره شدن اینه که هد تو هد از کسی عقب نباشی ! نادال که یک تنیسور معمولی مثل داویدنکو رو توی هد تو هد عقب ننداخته چطور میتونه اسطوره بشه ؟

و از همه مهم تر نوواک راجر رو زده و فراتر از اسطورست و از اونجایی که استن نوواک رو توی استرالیا ( زمین اختصاصیش ) زده پس استن فرا فرا تر از اسطورست و از اونجا تری که گسکی استن رو در ویمبی زده پس گسکی فرا فرا فرا تر از اسطورست ، حالا هر کیم گسکی رو در گرند بعدی بزنه میتونه فرا فرا فرا فرا فرا تر از اسطوره لقب بگیره .

ها راستی اینو یادم رفت بگم ، از اونجایی که نوواک نادال رو در رولند زد پس دیگه نوواک سلطان سلطان خاک رس هست و از اونجایی هم که استن نوواک رو زد ، پس استن سلطان سلطان سلطان خاک رس شده .
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 02:18 PM   #322
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
سروش جان حرفهاتون کاملا برای یک خواننده بیطرف و منطقی درست و مقبوله
اما مثالی هست که میگن عاشق نسبت به عیب معشوق کوره!
حکایت همینه متاسفانه عده ای عاشقانه که چه عرض کنم در حد پرستش نسبت به فدرر فکر میکنند
و بنظرشون فدرر از مریخ اومده و خدای تنیسه و حقشه در هر تورنمنت قهرمان شه و اگر نشه عجیبه
اما همانطور که با آمار نشون دادم
فدرر شاید تا 26-28 سالگی اسطوره و غیرقابل دسترس بوده عینا شرایط فعلی نواک
اما با کسب فقط 2 گرنددر 5 سال اخیر عملکرد ضعیفی داشته و کاملا تحت سلطه و زیر سایه نواک بوده
البته از حق نگذریم اگر عملکرد درخشان نواک از 2011 تا کنون نبود بدون شک فدرر الان حداقل 4 تا گرند و 8 تا مسترز و عناوین بیشتر داشت

اما شرایط فعلی به صورتیه که فدرر حتی دیگه تنیسور دوم سوئیس حساب میشه
عناوین و دستاوردهای واورینکا چه در گرند و چه در مسترز در 2 سال اخیر بسیار بیشتر از راجر بوده
حتی نقش اصلی و قهرمان واقعی سوئیس در فینال دیویس کاپ پارسال استن بود نه راجر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
بحث مقایسه بین تنیسورها و عملکردشون طی سالهای مختلف بود، نخواستم اون موقع پست بدم چون جز درگیری و بحث های حاشیه ای چیزی عایدم نمیشد.

درباره سن و سال، خب مشخصه هر ورزش یه سری ویژگی های خاص خودشو داره، مثلا ورزش های پایه و مادر مثل ژیمناستیک و شنا و دومیدانی میتونید ببینید که ورزشکاران از سنین 17 18 میان و تو المپیک طلا میگیرن، و به همین نسبت سن خداحافظیشونم پایینه، مثلا بزرگترین ژیمناستا و شناگرا از سن 25 26 به بالا کم کم دچار افت میشن، اما تو ورزشهایی مثل فوتبال و بسکتبال معمولا یه بازیکن از 22 23 سالگی به دوران اوج میرسه و حتی میبینیم که تا سنین بالای 33 34 و حتی برای بعضی پستها مثل مدافع و دروازه بان تا 37 8 سالگی هم ادامه داره. تنیس یه جایی بین دو دسته ورزشه، دوران قهرمانی و اوجش نه مث شنا و ژیمناستیک از سن خیلی پایین شروع میشه و نه مثل فوتبال و بسکتبال میشه تا 37 8 سالگی در اوج بود.

با توجه به سابقه و عملکرد بازیکنان بزرگ تاریخ تنیس میشه سن 22 23 تا 29 30 رو بهترین دوران یه تنیسور در نظر گرفت. چند مثال براتون میزنم

راجر فدرر متولد 1981 ، شروع بهترین دوران : 2004 ، پایان بهترین دوران : 2010
پیت سمپراس متولد 1971 ، شروع بهترین دوران : 1993 ، پایان بهترین دوران : 2000
ایوان لندل متولد 1960 ، شروع بهترین دوران : 1983 ، پایان بهترین دوران : 1990
جیمی کانرز متولد 1952 ، شروع بهترین دوران : 1974 ، پایان بهترین دوران : 1982
جان مک انرو متولد 1959 ، شروع بهترین دوران : 1980 ، پایان بهترین دوران : 1985

این 5 نفر اول تاریخ تنیس از نظر تعداد هفته های رنک 1 هستند، تقریبا تمامشون از یه الگوی سنی مشخص پیروی کردند و یه بازه زمانی 6 7 ساله در اوج بودند، به جز مک انرو که دوران اوجش 4 5 سال بیشتر نبود. به جز اینها هم خیلی از تنیسور های خوب و بزرگ تاریخ تقریبا همین آمار رو دارند، البته این وسط مثل تمام مباحث دیگه استثناهایی هم وجود دارند، مثلا بیون بورگ و متس ویلاندر که از 17 18 سالگی تو اوج بودند تا 24 25 سالگی، یا برعکس این دو نفر، آندره آغاسی که تازه از 29 سالگی به اوج رسید!

جوکوویچ هم با اینکه اولین فینال و قهرمانیش رو توی 20 و 21 سالگی تجربه کرد اما از 2011 و سن 23 سالگی به اوج خودش رسید و احتمالا مثل سایر بزرگان تنیس تا همون 29 یا اوایل 30 سالگی میتونه بهترین دوران خودش رو داشته باشه، یعنی به نظر من 2016 و تا حدودی 2017 رو هم میتونه با همین آمادگی پشت سر بذاره. حالا اینکه از این 7 8 گرند پیش رو چندتاشو بتونه کسب کنه یه بحث مفصل دیگست. 2012 13 و 14 نواک با اینکه خیلی خوب و با ثبات بود و توی اکثر فینالا حاضر بود اما فقط سالی 1 گرند برنده شد که برای من اصلا راضی کننده نبود، اما حالا با قوی تر شدنش از نظر ذهنی و بالاتر رفتن تجربه اش قطعا فینالها رو بهتر از اون دوران میتونه پشت سر بذاره.

بحث مهم دیگه هم اینه که "پایان بهترین دوران" به معنی بازنشستگی و عدم توانایی برای کسب هیچ جامی نیست. مطمئنا یه تنیسور بزرگ بعد از دوران اوج و در 3 4 سال پایانی بازیگریش هم میتونه با فرصت طلبی و تجربه ای که داره از معدود فرصت ها استفاده کنه و به جام های مهمی دست پیدا کنه، مثل پیت سمپراس 2002 ، آندره آغاسی 2003 یا فدرر 2012.

در نهایت من حدس میزنم جوکوویچ از 9 گرند پیش رو(یو اس امسال و 8 گرند 2016 و 2017) بتونه 4 یا 5 تاش رو کسب کنه، اما از 2018 به بعد اصلا قابل پیشبینی نیست برام.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط BABAK نمایش پست ها
به نادال چی به نادال میرسه ؟ به 14 تا گرنداسلمش؟

بابک جان من نظرم به نظر behsen جان نزدیکتره.فکر کنم تا قبل از 2018 به 15 برسه
البته امیدوارم نادال قدرتمندانه برگرده مدعی گرندها بشه و زودتر از نواک به 17 برسه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 02:20 PM   #323
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

ویمبلدون تموم شده ولی ظاهراً بحث های آبدوغ خیاری تنیس تاکرز تموم نشده .
محمود جان کجایی ؟ چرا اعمال نظارت نمیکنی . آیدی های تکراری که باز زیاد شده.
....
تف به این زندگی ! بعد از این همه سال هنوز آدمایی پیدا میشند که در مورد کریر فدرر همچین حرفایی میزنند .
ای کاش خدا به یک عده کمی عقل و شعور می داد .
ای کاش اصلاً تنیس دیدنو از روز اول شروع نمیکردیم اصلاً راجر فدررو نمیشناختیم که بعد از این همه سالهای پر از افتخار و غرور مجبور بشیم در مقابل یه عده ... ازش دفاع کنیم .
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 02:30 PM   #324
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mehdiii نمایش پست ها
....
تف به این زندگی ! بعد از این همه سال هنوز آدمایی پیدا میشند که در مورد کریر فدرر همچین حرفایی میزنند .
ای کاش اصلاً تنیس دیدنو از روز اول شروع نمیکردیم اصلاً راجر فدررو نمیشناختیم که بعد از این همه سالهای پر از افتخار و غرور مجبور بشیم در مقابل یه عده ... ازش دفاع کنیم .
مهدی جان کریر فدرر آیه قرآن نیست که نشه زیر سوالش برد
این حمله های عصبی و تهاجمی نشونه اینه که خودتون هم فهمیدین اسطورتون چقدر دم دسته
و رکوردها و عناوینش در معرض خطر و اون بتی که ازش ساختین در معرض فروپاشی
عصبانیت ناراحتی و نا امیدیت قابل درکه اما بار آخرت باشه توهین میکنی
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 04:17 PM   #325
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

نقل قول:
....
محمود نظارت نمي كنه چون اگه قرار باشه نظارت كنه اول بايد كاربر King Rojer Federer رو براي

هميشه محروم كنه كه "واق واق كردن" كه در شان خودش و خانواده و اجدادش هست رو به من

نسبت داد. البته محمود هم گفت براي هميشه محرومش مي كنم. من گفتم مهم نيست كه

ديگران در اين سايت به من چي ميگن.. بذار اين جوكو حرامي ها در انجمن حضور داشته باشن .
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 04:18 PM   #326
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
مهدی جان کریر فدرر آیه قرآن نیست که نشه زیر سوالش برد
این حمله های عصبی و تهاجمی نشونه اینه که خودتون هم فهمیدین اسطورتون چقدر دم دسته
و رکوردها و عناوینش در معرض خطر و اون بتی که ازش ساختین در معرض فروپاشی
عصبانیت ناراحتی و نا امیدیت قابل درکه اما بار آخرت باشه توهین میکنی
شرمم میاد پست های تو رو جواب بدم .
تف به این فضای مجازی که به هر ... شخصیت مجازی داده .
کاربر زیر از شما Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-16-2015, 04:25 PM   #327
delpotro
Senior Member

بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

در مورد وجود يا عدم وجود خدا بحث ميشه. كتاب هاي اصطلاحا آسماني نقد ميشن. مهدي جان شما راجع به

فدرر چي فكر مي كني؟ نكنه پيغمبري چيزيه ما خبر نداريم؟

امان از تعصب و دگماتيسم
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 04:40 PM   #328
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

نقل قول:
نوشته اصلی توسط delpotro نمایش پست ها
در مورد وجود يا عدم وجود خدا بحث ميشه. كتاب هاي اصطلاحا آسماني نقد ميشن. مهدي جان شما راجع به

فدرر چي فكر مي كني؟ نكنه پيغمبري چيزيه ما خبر نداريم؟

امان از تعصب و دگماتيسم
من کی گفتم بحث نکنید ؟
من میگم بحث های چیپ نکنید نمیخوام مثال موردی بزنم ولی خودت میتونی تو پست های قبلی خیلی از این بحث های چیپو ببینی . خیلی از این سوال ها و ابهامات در مورد اینکه فدرر چیکار تو تنیس کرده و داره میکنه سالها پیش توسط کارشناسان بسیار مجرب پاسخ داده شده ولی باز یک عده تو این سایت حرفایی میزنند که 180 درجه مخالف اکثریت کارشناسای حرفه ای تنیسه . نمیگم نظر ندید بهرحال هرکسی مختاره نظر بده ولی بعضی نظرات باعث میشه آدم به عقل و شعور بعضیا شک کنه .
مطمئنم تو خودت اینارو بهتر از من میدونی ولی از سر لج و لجبازی یک سری حرفارو میزنی .
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 05:32 PM   #329
delpotro
Senior Member

نقل قول:
من کی گفتم بحث نکنید ؟
من میگم بحث های چیپ نکنید نمیخوام مثال موردی بزنم ولی خودت میتونی تو پست های قبلی خیلی از این بحث های چیپو ببینی . خیلی از این سوال ها و ابهامات در مورد اینکه فدرر چیکار تو تنیس کرده و داره میکنه سالها پیش توسط کارشناسان بسیار مجرب پاسخ داده شده ولی باز یک عده تو این سایت حرفایی میزنند که 180 درجه مخالف اکثریت کارشناسای حرفه ای تنیسه . نمیگم نظر ندید بهرحال هرکسی مختاره نظر بده ولی بعضی نظرات باعث میشه آدم به عقل و شعور بعضیا شک کنه .
مطمئنم تو خودت اینارو بهتر از من میدونی ولی از سر لج و لجبازی یک سری حرفارو میزنی .
از نظر من، فدرر بهترين تنيسور مرد تاريخه و اين قابل كتمان نيست. در مورد آينده هم نميشه نظر داد و

فقط بايد منتظر بود.ولي آرزو و خواسته قلبي من اينه كه رافا يا نواك ركورد گرنداسلم هاي فدرر رو

بشكونن.

هنوز آدمایی پیدا میشند که در مورد کریر فدرر همچین حرفایی میزنند .

از اين جمله هم چيزي جز جزم باوري و خشك انديشي و تعصب و دگماتيست بودن شما ثابت

نميشه.

هر چيزي قابل شك و نقد هست. چرا نشه در مورد كرير يه تنيسور حرف زد؟
کاربر زیر از شما delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-16-2015, 05:50 PM   #330
delpotro
Senior Member

در مجموع اون چيزي كه باعث شد اين باخت فدرر براي من بسيار شيرين تر از هميشه باشه فقط باختن فدرر نبود.

خب باختن هم يه روي سكه است. اما اين كه يه عده فكر مي كنند فقط يه تنيسور تو دنيا وجود داره به نام راجر

فدرر و قبل از فينال ميان تبريك ميگن و حتي يك اپسيلون احتمال برد نواك رو نميدن و نواكو مسخره ميكنن باعث

ميشه كه حال فدرري ها برام ديدني باشه بعد از باخت.

بريد تو مسابقه ستاره ميبينيد طرف نوشته 3-0 فدرر

بحث امسال هم نيستا. سال 2010 قبل از فينال شانگهاي همگي شور حسيني برداشته بودن و پشت هم

قهرماني فدرر رو تبريك گفتن. اما ماري چزوندشون.
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)