بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > آمار و ارقام > رکوردهای تنیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-15-2023, 03:17 AM   #61
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : رکوردهای Novak Djokovic...نواک جوکوویچ اسطوره صرب

یک رکورد باز هم نه چندان مهم دیگر نواک اینه که حالا مسن ترین برنده یواس اوپن هست
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-15-2023, 03:23 AM   #62
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

بعد از اشاره کردن به چند رکورد نه چندان مهم یک رکورد مهم هم بگم عشق کنید
در حال حاضر تعداد بیگ تایتل بیگ تری
اسطوره: ۶۹
رافا:۵۹
راجر:۵۴

مشخصه که فاصله باز هم بیشتر خواهد شد
قدیمی 09-22-2023, 07:32 PM   #63
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

وقتی پارسال از فدرر در مورد بهترین تنیسور تاریخ پرسیدند گفت برای قضاوت بهتره تا موقعی که نادال بازی میکنه صبر کنیم!و به نوعی خودش را خارج از دایره رقابت با نواک و رافا دید
اخیرا نادال اومده مصاحبه کرده و نواک را بهترین تنیسور تاریخ دونسته
واقعا دیگه چی میشه گفت! ؟
قدیمی 09-22-2023, 07:36 PM   #64
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

اسطوره اسپانیایی دنیای تنیس اعتراف کرد که رقیب صرب او برترین بازیکن تاریخ است.

تنیسفا – آخرین قهرمانی رافائل نادال در مسابقات گرند اسلم سال گذشته میلادی در اوپن فرانسه به دست آمد. از آن زمان تاکنون این بازیکن اسپانیایی گرفتار مصدومیت‌های مختلف بوده است و بازگشت او به میادین نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در این میان اما جوکوویچ که در طول دوران بازی خود همواره پشت سر فدرر و نادال قرار داشت، به قدرت‌نمایی در میادین بزرگ ادامه داد و اکنون با ۲۴ گرند اسلم بالاتر از نادال (۲۲) و فدرر (۲۰) پرافتخارترین مرد تاریخ تنیس محسوب می‌شود.

نادال ۳۷ ساله در همین باره به نشریه اسپانیایی آ.اس گفت: «من معتقدم اعداد و ارقام گویا هستند و از این منظر، جوکوویچ آمار بهتری نسبت به من دارد و این غیرقابل انکار است.»

قهرمان ۱۴ دوره اوپن فرانسه افزود: «این حقیقت است. اما علاوه بر آن، عوامل دیگری نظیر الهام‌بخش بودن، سلیقه و احساسی که یک بازیکن ممکن است به شما منتقل کند نیز وجود دارد، تا او را به دیگری ترجیح بدهید و بیشتر دوست داشته باشید.»

نادال تأکید کرد: «من فکر می‌کنم که با توجه به عناوین و افتخارات، جوکوویچ بهترین بازیکن تاریخ است و بحثی در مورد آن وجود ندارد.»

با وجود آنکه نادال در دوران حرفه‌ای خود با مصدومیت‌های متعددی دست به گریبان بوده است، اما او می‌گوید دوست ندارد از آن برای توجیه عقب افتادنش از جوکوویچ استفاده کند: «هرکسی می‌تواند آن طور که دوست دارد ماجرا را ببیند و بگوید که من مصدومیت‌های زیادی متحمل شدم و بدشانس بودم. از آن طرف جوکوویچ هم مشکلات خودش را داشته و این‌ها همه جزیی از ورزش است. به جوکوویچ بابت تمام افتخاراتی که کسب کرده تبریک می‌گویم. موفقیت او باعث ناراحتی من نمی‌شود.»

نادال همچنین در مورد هموطن خود، کارلوس آلکاراس نیز گفت: «کارلوس تا همین اواخر مرد شماره یک جهان بود. اگرچه در حال حاضر بسیار جوان است، اما عملاً تنها رقیبی که برای او می‌بینم جوکوویچ است.»

نادال در پایان با تاکید بر اینکه از دستاوردهای خود بسیار راضی و خوشحال است اضافه کرد: «من این را همیشه گفته‌ام. چه زمانی که از جوکوویچ جلوتر بودم، چه زمانی که مساوی بودیم و چه حالا که عقب افتاده‌ام. من کسی نیستم که بخواهم تظاهر به چیزی که نیستم بکنم. آنچه هست، هست و آنچه نیست، نیست. از دستاوردهایم بسیار راضی هستم.»
قدیمی 09-22-2023, 07:38 PM   #65
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

رادیک: جوکوویچ بهترین ورزشکار روی زمین است، انکار او مانند انکار قانون جاذبه است!

اندی ماری: جوکوویچ با نادال و فدرر فرق دارد.

اندی ماری در اظهار نظری گفته‌ است که رافائل نادال و راجر فدرر هرگز در سن فعلی جوکوویچ نتوانستند عملکرد پیوسته مشابهی با او داشته باشند.

او در جدیدترین ارزیابی‌اش در مقایسه این سه بازیکن گفت: ”انگیزه و انرژی‌ای که جوکوویچ در این سطح برای ادامه دوران فعالیتش، برای بازی کردن و بردن دارد بی‌نظیر است. هر سه تای آنها، دوران فعالیت طولانی داشتند و مدت‌ها در بالاترین سطح بازی کردند. اما هیچ‌کدامشان مثل جوکوویچ در این سن نتوانستند بالاترین سطح را ارائه کنند. آن هم اینقدر پیوسته و منظم. این فوق العاده‌ترین چیز در مورد اوست.”

ماری البته قبلا از اینکه بگوید نواک جوکوویچ بهترین بازیکن تاریخ است طفره رفته بود و گفته بود که از نظرش انتخاب بهترین بازیکن تاریخ “کمی ظریف‌تر از این حرف‌هاست که بشود فقط به تعداد گرند اسلم‌ها اهمیت داد.”

(ماری یکی از بزرگترین تنیس‌بازانی است که به دلیل هم‌نسل بودن با سه تنیس باز برتر تاریخ، از رسیدن به قهرمانی‌های بیشتر و جایگاه بالاتری در تاریخ تنیس محروم شد. او ۱۱ فینال گرند اسلم را باخت که هر ۱۱ تا به یکی از اعضای بیگ تری (نادال، جوکوویچ و فدرر) بوده است و تنها موفق به کسب سه عنوان گرند اسلم شد.)
قدیمی 09-22-2023, 07:45 PM   #66
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

ریک ماچی (بازیکن سابق آمریکایی و مربی سابق اندی رادیک ، سرنا و ونوس ویلیامز ، ماریا شاراپووا) : " نواک جوکوویچ بهترین بازیکن تاریخه ، چون اعداد همه چیز را بیان میکنه. او بیست و چهار گرند اسلم و سی و نه مسترز داره .او رکوردها را در اختیار داره و احتمالا بهترین درصد پیروزی برابر همه بازیکنان مخصوصا بازیکنان بزرگ رو در اختیار داره. برای من کسی که بیست و چهار گرند اسلم برنده شده ، مدرک خیلی خوبیه که بگیم او بهترین بازیکن تاریخه."

بوریس بکر (مربی سابق نواک جوکوویچ و قهرمان شش گرند اسلم ): " هیچ چیزی دیگر در مورد نواک جوکوویچ من را متعجب نمی کند ، اما اینکه در سی و شش سالگی انقدر انگیزه داشته باشه جالبه . منظورم اینکه او هیچ چیزی دیگه برای ثابت کردن نداره. الان با بیست و چهار گرند اسلم به رکورد مارگارت کورت رسیده و پیرترین بازیکنی است که گرند اسلم برده. این واقعا فوق العاده است. چند سال پیش فکر می کردم چنین رکوردهای قابل شکستن نیست ، چون شما به نحوی از نظر فیزیکی و ذهنی برای ورزشها سنتان بالا میره.اما برای نواک جوکوویچ محدودیتی وجود نداره. بنظرم همه ماها که تنیس را دوست داریم و برای او احترام قائل هستیم ، زبانمان بسته شده و حرفی برای گفتن نداریم."

اندی رادیک (تنیسور سابق آمریکایی ، مرد شماره یک سابق دنیا و قهرمان یک گرند اسلم) : " سلطه نواک جوکوویچ و شکلی که می تواند با این استمرار تورنمنتها را ببرد عجیبه. او احتمالا قابل اطمینان ترین بازیکنی است که در تنیس وجود داشته. من روی باخت او در روی هیچ زمینی شرط بندی نمی کنم. غیر ممکنه که از نظر ارقام و آمار بتوانید در مورد بهترین تاریخ بودن او بحث کنید. در این لحظه همه چیز ثابت شده. الان با بیست و چهار گرند اسلم با رکورد مارگارت کورت برابری کرده ، اما او همه رکوردها را می خواهد ، بنابراین بدنبال بیست و پنجمین گرند اسلم خواهد بود. بعد از آن ، او باید در مقابل خودش بازی کنه ، چون چیزی دیگر برای بدست آوردن نیست. اینکه بدنش بهش چی میگه و انگیزه اش چه خواهد بود مهمه. شما هرگز نمی توانید از سلامتی خودتان مطمئن باشید ، مخصوصا که به پایان دوران حرفه ایتان نزدیک می شوید ، اما اگر نواک انگیزه داشته باشه ، بدنش بنظر میرسه که برای چند سال دیگه مشکلی نداشته باشه. این اصلا اغراق نیست که بگیم در حال حاضر جوکوویچ بهترین ورزشکار دنیاست."

‍ گوران ایوانیسویچ (مربی نواک جوکوویچ) : " نواک نابغه است . آدمهای زیادی در دنیا نیستند که هوش ورزشی او را داشته باشند. این یکی از بزرگترین دستاوردهای تاریخ ورزشه. ما درباره تنیس صحبت نمی کنیم. درباره همه ورزشها صحبت می کنیم. او یک برنده است. کسی است که بیشترین انگیزه را به خودش میده. خوش شانس بود که نادال و فدرر قبل از او آمدند ، بنابراین آنها همدیگر را تحت فشار قرار میدادند تا بهتر شوند ، اما نواک یک برنده بدنیا آمده. وقتی بهش بگید که کاری رو نمی تواند انجام بدهه ، اوضاع بدتر میشه. بعدش تصمیم می گیره بهتان نشان بده که میتونه. هیچ بهانه ای وجود نداره. همیشه سعی میکنه راهی برای بردن پیدا کنه و بجنگه ، حتی وقتی که احساس خوبی نداره ، مصدومه یا نیست. ما به سینسیناتی امدیم . درباره ویمبلدون حتی یکبار هم صحبتی نشد. گذشته بود. وقتی شما می بازید ، تمام شده. میدانید که نمی توانید به عقب برگردید. آن روز کارلوس بازیکن بهتر بود و برنده شد ، به همین سادگی. او سینسیناتی را برد. کسی است که فراموش میکنه و به جلو حرکت میکنه. به همین خاطر انقدر خوبه. به همین خاطره که این چهار هفته و نیمی که در آمریکا بودیم خوشحال بود که می تواند بازی کنه و براش لذت بخش بود.متعجب نیستم که بعد از سی سالگی انقدر گرند اسلم برده. از چالشها خوشش می آد. اگر بیست و پنج را ببره ، با خودش فکر میکنه حالا که اینو بردم چرا بیست و شش نه ؟ همیشه بیشتر میخواهد.بخوبی از بدنش مراقبت میکنه. مراقب همه چیز حتی کوچکترین جزئیات هست تا بی نقص باشه. هرگز در زمین بازی راضی نیست ، نمیدانم این خوبه یا بد ، البته که ما خوشحال نیستیم(با خنده). بطور معمول او بیشتر و بیشتر میخواهد. به همین خاطر میخواهد همه چیز در زمین بازی و تمرین بی نقص باشه و به همین خاطر به نتایج باور نکردنی رسیده. نواک در حال برنامه ریزی برای بازی کردن در المپیک لس آنجلسه. فکر نمی کنم اگر برنده بیست و پنج گرند اسلم بشه ، فکر کنه که کافیه. "
قدیمی 09-22-2023, 07:45 PM   #67
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نواک جوکوویچ : " صادقانه میگم که شاید تا سه سال گذشته خیلی به شکل دیوانه وار به تعداد هفته های شماره یک بودن یا بردن بیشترین گرند اسلم فکر نمی کردم. بعدش متوجه شدم که خیلی به بیشترین هفته های شماره یک بودن نزدیک هستم. همچنین شانس زیادی در گرند اسلمها اگر سلامت باشم و به خوب بازی کردن ادامه بدم دارم. البته که گرند اسلمها کمتر از شماره یکی قابل دسترس بود ، اما باور داشتم . باور داشتم که می توانم بهش برسم. در حال حاضر هیچ تعدادی از گرند اسلم در ذهنم نیست که میخواهم آن را تا پایان دوران حرفه ایم بدست بیارم .واقعا هیچ عددی در ذهنم نیست. وقتی که در تورنمنتها بازی نمی کنم، لحظاتی هستند که به اتفاقاتی که افتاده و خواهد افتاد فکر میکنم. گهگاهی از خودم میپرسم چرا با همه کارهای که کردم باید ادامه بدم؟ چقدر دیگه میخواهم ادامه بدم؟ البته که این سوالها را در ذهنم دارم. اما با دانستن اینکه هنوز در بالاترین سطح بازی میکنم و بزرگترین تورنمنتها را میبرم ، نمی خواهم تا زمانیکه در بالاترین سطح هستم و هنوز بدین شکل بازی می کنم ، این ورزش رو ترک کنم. بالاخره یک روز خواهد رسید که تنیس را ترک خواهم کرد و بازیکنان جدیدی در حال آمدن هستند , شاید تا بیست و چهار پنج سال دیگه( با خنده). تا آن موقع فکر کنم کمی بیشتر من را خواهید دید."
قدیمی 09-22-2023, 07:59 PM   #68
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نواک اخیرا اعلام کرده به شرکت در المپیک لوس انجلس هم فکر میکنه در حالیکه تا 5 سال دیگه 41 ساله میشه!
به نظر خیلی خوشبینانه و اغراق امیز میاد اما اگر نواک بتونه بدن و آمادگی فعلی را حفظ کنه و مصدومیت و افت ناگهانی به سراغش نیادقادر خواهد بود حداقل تا 3 سال آینده برای 12 گرند اسلم و 27 مسترز مدعی جدی باشه
بنظرم اگر نواک تا پایان کریر پرافتخارش بتونه حداقل به افتخارات زیر برسه تونسته خودش را هم شکست بده و رکوردهای خودش را جاودانه تر کنه

3 گرند اسلم دیگر و رسیدن به 27
7 مسترز دیگر و رسیدن به 46
1 قهرمان تور پایان فصل دیگر و رسیدن به 7
1 عنوان شماره یکی دیگر و رسیدن به 8
1 طلای المپیک
60 هفته صدرنشینی دیگر در رنکینگ و عبور از 450
و البته رکورد تعداد جامهای کسب شده که 108 و توسط کانرز ثبت شده تنها 13 جام دیگه برای رسیدن به اون هم کافیه

همه اینها به اصطلاح گیلاس روی کیک هستند و عملا تحقق نیافتن هیچکدوم هم خللی در اسطوره و شماره یک بودن نواک در تاریخ تنیس وارد نمیکنه
مشکل اینجاست که نواک ما را بدعادت کرده و تو هر رویداد و هر شرایطی ازش قهرمانی میخواهیم
قدیمی 09-23-2023, 10:25 AM   #69
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

جان مک انروی(قهرمان هفت گرند اسلم و کارشناس شبکه یورو اسپورت) : " نواک جوکوویچ یکی از فوق العاده ترین ورزشکارانی است که در ورزش دیدیم. انگیزه و اشتیاقی که او با اینهمه دستاورد داره دیوانه کننده است. یک در میلیارد چنین آدمی پیدا میشه. من فدرر را دوست دارم و رود لاور را هم اسطوره میدانم . احترام فوق العاده ای برای تلاش بی پایان نادال قائل هستم ، اما در مورد نواک جوکوویچ حتی نمیدانم چطور شروع کنم. باید تحسینش کنید."
قدیمی 11-20-2023, 12:19 AM   #70
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

حال و احوال حضرات فدال فن؟
واقعا دیگه چی میشه گفت! ؟
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)