بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-16-2012, 12:06 PM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation مسابقات تنیس مسترز رم داغ‌تر از همیشه: خیز فدرر برای صدر نشینی؛ نادال به دنبال باز پس‌گیری رده دوم

مسابقات تنیس مسترز رم داغ‌تر از همیشه:

خیز فدرر برای صدر نشینی؛ نادال به دنبال باز پس‌گیری رده دوم

رقابت‌های تنیس مسترز رم در حالی برگزار می‌شود که درست چند روز قبل راجر فدرر فاتح رقابت‌های مسترز مادرید شد و پس از مدت‌ها در جدول رده‌بندی یک پله صعود کرد؛ او جای نادال را در رتبه دوم برترین تنیس‌بازی‌های دنیا گرفت. فدرر که در دیدار فینال، بردیچ را از پیش رو برداشت موفق شد علاوه بر به دست آوردن هفتاد و چهارمین عنوان قهرمانی‌اش، بیستمین قهرمانی خود را در رقابت‌های مسترز هم جشن بگیرد و با رکورد رافائل نادال برابری کند.

به گزارش Eurosport این تنها اتفاق این رقابت‌ها نبود؛ فدرر با این قهرمانی در جدول رده‌بندی 325 امتیاز از نادال پیشی گرفت و یک پله در جدول رده‌بندی صعود کرد. قهرمان سوییسی دنیای تنیس حالا این فرصت را دارد تا با درخشش در رقابت‌های مسترز رم اختلاف خودش با نادال را افزایش دهد و از طرفی به نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس دنیا هم نزدیک شود. اما در این میان رافائل نادال هم بی‌انگیزه نیست؛ مرد شماره سه جدید دنیا که پس از حذف از رقابت‌های مادرید تهدید کرد اگر زمین خاکی مادرید سال آینده هم آبی‌رنگ باشد حاضر نیست در آن شرکت کند حالا می‌تواند در همین رقابت‌های رم دوباره عنوان دومی‌اش را از فدرر پس بگیرد.

ماتادور اسپانیایی اگر بتواند قهرمان رقابت‌های مسترز رم شود فارغ از نتیجه‌ای که فدرر کسب می‌کند در آینده دوباره مرد شماره دو دنیا می‌شود. در پیچیده‌ترین حالت ممکن اگر فدرر و نادال به فینال برسند آنگاه نادال با قهرمانی می‌تواند هزار امتیاز بگیرد و باز هم از فدرری که 600 امتیاز در صورت دوم شدن به دست می‌آورد پیشی می‌گیرد. این فعل و انفعالات در حالی صورت گرفته که از ابتدای مسابقات، فدرر با قاطعیت اعلام نکرد که در رقابت‌های مسترز رم به میدان خواهد رفت یا نه.

با این حال نادال که سال گذشته به فینال مسترز رم رسید و برابر جوکوویچ تن به شکست داد نمی‌خواهد زیاد درباره رتبه سومی‌اش در رنکینگ جهانی تنیس صحبت کند: «اگر می‌بینید سوم شده‌ام پیامد طبیعی نتایجی است که در این فصل گرفته‌ام. من شروع خوبی در رقابت‌های گرند اسلم استرالیا داشتم و پس از آن در رقابت‌های مسترز ایندین ولز و مسترز مایمی هم به نیمه‌نهایی رسیدم ولی پس از آن، مصدومیت زانویم دوباره دردسرساز شد و از طرفی در بازی‌های مسترز مادرید هم حذف شدم و نتوانستم امتیازات لازم را به دست بیاورم. با این حال بین من و راجر اختلاف امتیاز زیادی وجود ندارد و فکر می‌کنم کمتر از 500 امتیاز با یکدیگر فاصله داریم. سعی می‌کنم در رقابت‌هایی که روی Clay Court برگزار می‌شود نهایت تلاشم را کنم و پس از آن هم مهیای بازی روی زمین چمن و البته بازی‌های المپیک شوم.» البته در سوی دیگر هم فدرر برای حضور در رم در ابتدا دچار کمی تردید بوده است.

رقابت‌های تنیس مسترز رم به همراه مسترز مونته کارلو و مسترز شانگهای سه رقابتی در مسابقات تنیس هستند که فدرر تا به حال موفق به فتح آنها نشده است. راجر که پس از رقابت‌های یو اس اوپن سال پیش تا به حال در 48 بازی‌ای که به میدان رفته 45 پیروزی به دست آورده، می‌گوید مدت زمان زیادی است که خوب تنیس‌بازی می‌کند: «فکر می‌کنم چند سال است که من خوب بازی می‌کنم و حالا این خوب بازی کردن، خودم را هم شوکه کرده است. البته این را می‌دانم که بازی‌های زیادی در این چند ساله باخته‌ام ولی هیچ کدام از آن ناکامی‌ها نتوانسته مانع رسیدن من به جام شود. من این همه مسابقه برده‌ام و فکر می‌کنم در 11 یا 12 تورنمنتی که به میدان رفته‌ام هفت قهرمانی به دست آورده‌ام. همین بردهای کوچک است که تفاوت ایجاد می‌کند و می‌دانم که شانس هم تا حدودی با من یار بوده ولی اگر تمرین و تلاش زیاد خودم هم نبود رسیدن به اینجا غیرممکن بود.»

فدرر البته بسته به شرایطی می‌تواند دوباره مرد شماره یک دنیا هم شود؛ او اگر در رقابت‌های مسترز رم امتیازات لازم را بگیرد و مهیای بازی در گرند اسلم رولند گاروس شود، می‌تواند امیدوار باشد که جوکوویچ مرد شماره یک دنیا ناکام بماند. در واقع اگر جوکوویچ از دور اول رقابت‌های گرند اسلم رولند گاروس کنار برود و فدرر قهرمان رولند گاروس شود آنگاه این سوییسی، دوباره مرد شماره یک دنیا می‌شود؛ سناریویی پیچیده ولی ممکن.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)