بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-22-2012, 12:21 AM   #311
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

جوكويچ: نادال هنوز بهترين در خاك رس است

پس از دومين شكست متوالي از رافائل نادال بر روي خاك رس، مرد شماره 1 تنيس جهان، نواك جوكويچ گفت كه بازيكن اسپانيايي هنوز بازيكن برتر بر روي اين سطح است، ولي باور دارد شانس كامل كردن “نوله اسلم” (چهار قهرماني پياپي گرند اسلم) در رولند گاروس را دارد.
جوكويج گفت: “او هميشه شانس پيروزي بيشتري دارد، حتي اگر هفت مرتبه در مقابلش پيروز شده باشم.او بهترين بازيكن دنيا بر روي اين سطح است.به نظرم مسابقه امروز خيلي نزديك بود، هرچند كه او در دو ست برنده شد.اگر از فرصت هاي خود در مقابل رافا استفاده نكنيد، او نيروي حركتي را در اختيار مي گيرد.من خطاهاي زيادي دادم و اين نبايد در برابر نادال رخ دهد...با اعتماد به نفس به پاريس مي روم و هفته خيلي خوبي داشتم...نمي توانم بگويم مهيا نيست و احتمال چهارمين قهرماني پياپي گرند اسلم وجود دارد، و من براي يك گرند اسلم مانند هر تورنومنت بزرگ ديگر با تمركز بيشتر آماده مي شوم...قبل از پاريس بايد چند اصلاح انجام دهم ولي در بهترين فرم خواهم بود.”

نادال: چيزهاي كوچك تفاوت را مي سازند

رافائل نادال مي گويد صحبت هاي تابستان گذشته درباره بهبود دادن بعضي از قسمت هاي بازيش براي شكست دادن نواك جوكويچ، بيشتر از قلبش آمده تا سرش.
نادال در رم به خبرنگاران گفت: “من اين را وقتي گفتم كه چند فينال را باختم و شما نمي توانيد انتظار داشته باشيد هميشه بي نقص باشيد و هنگامي كه در فينال ها مانند سال گذشته و يكي در امسال شكست مي خوريد بايد وقتي برنده يا بازنده مي شويد احساسات خود را كنترل كنيد.وقت شكست هيچ چيز وحشتناك و هنگام پيروزي فوق العاده نيست و شما جهت صحيح را پيدا مي كنيد و به تلاش كردن و پيروز شدن ادامه مي دهيد و در هر تورنومنت مي جنگيد و هر روز كار مي كنيد و شكست را قبول مي كنيد چون در اين ورزش شما هميشه شكست خواهيد خورد – پنجم يا سوم مي شويد يا در نيمه نهايي، ¼ نهايي يا فينال مغلوب مي شويد، فقط يكي را مي بريد ولي اين عاديست كه شكست بخوريد و بايد صبور باشيد تا نوبت شما برسد و من شكست هايم را قبول مي كنم و به جنگندگي ادامه مي دهم...و چند امتياز را مي بريد و اين تفاوت است.لازم نيست كه چيزهاي بزرگي را پيدا كنيد – چيزهاي كوچك هستند كه تفاوت را ايجاد مي كنند.”

فيش، پتكويچ و هانتوكوا از فرانسه كنار كشيدند

به گزارش تورنومنت، چهار بازيكن مرد و چهار زن به طور رسمي از رولند گاروس انصراف دادند.آقايان مردي فيش (آمريكا)، رابين سودرلينگ (سوئد)، پير ريبا (اسپانيا) و پابلو كوئواس (اروگوئه).
آن ها توسط دنيل خيمنو تراور (اسپانيا)، بلاز كاوچيچ (اسلوني)، سيمونه بوللي (ايتاليا) و فرانك داونچيچ (كانادا) جايگزين مي شوند.فيش كه از هفته اول ماه آوريل در تورنومنت هيوستون تا به حال مسابقه نداده، دليل كناره گيريش را خستگي اعلام كرده.
در بخش زنان، آندريا پتكويچ (آلمان)، دنيلا هانتوكوا (اسلواكي)، آگنش ساوايي (مجارستان) و تيماي باچنسكي (سويس) انصراف خود را اعلام كرده اند و به جاي آن ها، ماتيلدو يوهانسون (فرانسه)، ايساي سورنكو (اوكراين)، لورا پوس-تيو (اسپانيا) و پائولا اورماچيا (آرژانتين) بازي خواهند كرد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
35 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-25-2012, 11:43 PM   #312
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فدرر: فشار زيادي در پاريس بر روي جوكويچ است

راجر فدرر كه دو بار در دوران بازيش (در 2006 و 2007) بعد از پيروزي در ويمبلدون، آزاد آمريكا و آزاد استراليا، در رولند گاروس فرصت قهرماني در چهار گرند اسلم پياپي را از دست داده، مي گويد فشار وارده بر نواك جوكويچ براي انجام اين كار در آزاد فرانسه امسال بسيار زياد خواهد بود.
فدرر گفت: “سه قهرماني پياپي در نوع خودش فوق العاده است، چهار قهرماني متوالي يك گام فوق العاده ديگر است.به نظرم سخت ترين بخش آن، قسمت پاياني است.من دو بار در فينال بودم، دو مرتبه دو ست فاصله داشتم.باشد، منظورم اينست كه من با رافا در پاريس بازي مي كردم، كه هيچ چيز را ساده تر نمي كند.ولي شايد در اين دوره، ‎آغاز كردن با رولند گاروس و پايان دادن بر روي زمين هارد آسان تر باشد.ولي اين براي تنيس فوق العاده است كه ما نواك را دوباره در اين موقعيت داريم، جايي كه رافا در استراليا 2011 سعي در انجام اين كار داشت.اما قسمت دشوار اينست، هر امتيازي كه بازي مي كنيد، هر گيمي كه بازي مي كنيد، فشاري كه تحمل مي كنيد و جواب دادن به سوال ها براي بارها و بارها.سرگرم كننده است چون درباره بزرگترين موفقيت صحبت مي كنيد.ولي در پايان، شما مي خواهيد مسابقه دهيد و خيلي درباره آن صحبت نكنيد.”

جوكويچ: تصميمي درباره تورنومنت بلگراد گرفته نشده است

با وجود استعفاي عمويش، گوران، از سمت مدير تورنومنت، نواك جوكويچ مي گويد در حال حاضر خانواده اش قصد فروش تورنومنت بلگراد را ندارد، ولي تعهدي درباره آينده آن نمي دهد.سويا به عنوان مقصد احتمالي مسابقات معرفي شده.يك روزنامه صربستاني گزارش داده كه خانواده قصد فروش تورنومنت ماه آوريل– هيچ كدام از سه بازيكن برتر صربستان در تورنومنت امسال رقابت نكردند – را دارد كه گوران جوكويچ آن را تكذيب كرد.
نواك به خبرنگاران گفت: “نه در حال حاضر.خب، ما درباره گام بعدي خود فكر مي كنيم، در واقع همين حالا.تورنومنت زادگاهم اولين تورنومنت حرفه اي تنيس ATP در صربستان است، پس ما خيلي به آن افتخار مي كنيم.و قطعا شهر و كشور، ما براي 4 سال گذشته آن را مديريت كرديم و هميشه سعي كرديم هر سال آن را بهبود ببخشيم.اغلب نظراتي كه مي شنويم مثبت هستند.ولي تلاش زيادي مي خواهد و انرژي زيادي از طرف خانواده ام و خودم براي بازي كردن در آن.خواهيم ديد كه چه كاري انجام مي دهيم.”

لي بعد از قهرماني در رولند گاروس ‘نصف سال را هدر داده’

لي نا مي گويد پس از قهرماني سال گذشته در مسابقات آزاد فرانسه خيلي حواس پرت شده و همين باعث به دست آمدن نتايج ضعيف بود.
لي: “من (بعد از قهرماني) زمان زيادي را از دست دادم.بايد كارهاي زيادي را خارج از تنيس انجام مي دادم.بعد از رولند گاروس حس كردم تمركزم را در زمين از دست دادم.به اندازه گذشته تمرين مي كردم...ولي كاملا متفاوت بود چون ذهنم ديگر در زمين نبود.هميشه كارهاي زيادي براي انجام داشتم و اين چيزي بود كه هيچ وقت در گذشته تجربه نكرده بودم.نصف سال را براي ياد گرفتن زندگي هدر دادم.سال گذشته در چين بودم، در يك رستوران، و ناگهان يك زن جيغ كشيد: ‘اوه، او غذا مي خورد.’ من مانند اين بودم...من بايد به فروشگاه بروم تا چيزي را بخرم، مانند ديگران ولي آن ها فكر مي كنند من متفاوت هستم.”

38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-26-2012, 10:59 PM   #313
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نادال: انگيزه براي فرانسه مثل هميشه است

قهرمان شش دوره مسابقات رولند گاروس، رافائل نادال مي گويد آمادگيش براي تورنومنت امسال با گذشته تفاوتي ندارد، ولي اعتراف كرد كه سال گذشته با ديدي متفاوت به مسابقات نگاه كرده.
نادال به خبرنگاران گفت: “سال گذشته شايد جوابم متفاوت بود، چون اگر قهرمان مي شدم با ركورد بيورن بورگ برابري مي كردم.ما هر سال مي توانيم بهانه متفاوتي براي متفاوت بودن پيدا كنيم.ولي در پايان، تفاوت اينست كه سالي ديگر است و رولند گاروسي ديگر.اين تورنومنت در نوع خودش به اندازه كافي مهم است، نه چون حالا من شش قهرماني دارم.من بيش از آرزوهايم كسب كرده ام.من با انگيزه هر ساله و خيال خوب بازي كردن به اينجا آمده ام.ولي باانگيزه تر نمي توانم باشم چون شش بار پيروز شده ام و مي توانم هفتمين را كسب كنم.و سال 2005 وقتي به اينجا آمدم بيشتر از امروز باانگيزه نبودم.در 2010 پس از شكست در سال 2009 باانگيزه تر نبودم.انگيزه هميشه يكسان است.گاهي اوقات شكست مي خوريد؛ گاهي اوقات پيروز مي شويد.اين ورزش و مسابقه است.”

آزارنكا: هميشه سعي مي كنم راستگو باشم

در حاليكه زن شماره 1 تنيس جهان، ويكتوريا آزارنكا مي گويد حضور در صدر رنكينگ او را تغيير نداده، ولي اعتراف كرد كه بايد اصلاحات شخصي را انجام مي داده.
او گفت: “كمي بيشتر احساس مسئوليت مي كنيد.حس مي كنيد بيشتر بايد نقش محوري داشته باشيد يا چيزي مانند آن.ولي من هميشه سعي مي كنم راستگو باشم، با هر كسي و مخصوصا خودم.نه، به نظرم نبايد اصلا تغيير كنم چون اين چيزيست كه مرا به رنكينگ 1 رساند.اين چيزيست كه سعي مي كنم آن را ادامه دهم...بايد دلپذير باشيد.اين قسمتي از انسانيت است.براي من دو كلمه وجود دارند: مودب بودن و راستگو بودن.اين مهمترين چيزهايي است كه در مردم مي بينم.”

38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-28-2012, 05:09 PM   #314
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

توماس يوهانسون، مربي جديد ووزنياكي

به گزارش DR Sports، كارولين ووزنياكي، قهرمان پيشين مسابقات آزاد استراليا، توماس يوهانسون را به عنوان مربي جديد خود استخدام كرده.يوهانسون در چند هفته گذشته حضور نزديكي در تمرينات تيم ووزنياكي داشته و تا پايان مسابقات آزاد آمريكا با شماره 1 پيشين زنان قرارداد دارد.
پيوتر ووزنياكي گفت: “او خيلي باتجربه است و تنيس را در سطح بالا بازي كرده پس چيزهايي را مي تواند ببيند كه ديگران قادر به مشاهده نيستند.ما توافقات را انجام داده ايم و همراهش برنامه ريزي كرده ايم، ولي او همچنين كارهاي ديگر و خانواده دارد.خوب است، در موناكو زندگي مي كند، پس مي توانيم با هم كار كنيم.او بعد از بازگشت ما از پاريس آماده است.”
يوهانسون به Ekstra Bladet گفت: “كارولين بازيكن بزرگي است و به نظرم بايد به طور ثابت بين 3 نفر برتر باشد.ما فقط بايد كمي زمان بدهيم.در چنين مدت كوتاهي معجزه رخ نمي دهد.”

راديك در خطر خارج شدن از سيدهاي ويمبلدون

با وجود ركورد 7 پيروزي و 10 شكست در اين فصل از مسابقات و باخت در دور اول مسابقات رولند گاروس مقابل نيكولاس ماهو، اندي راديك مي گويد قصد شركت در تورنومنت هفته آينده چلنجر ناتينگهام را ندارد.شماره 1 پيشين جهان هفته گذشته و پس از دو ماه استراحت در آلمان به مسابقات بازگشت.او در حال حاضر در رنكينگ 33 حضور دارد و در خطر قرار نگرفتن بين سيدهاي مسابقات ويمبلدون است، جايي كه سه بار به فينال رسيده.راديك از امتيازات مرحله نيمه نهايي در مسابقات كويينز دفاع مي كند.او قصد بازي كردن در ويمبلدون و المپيك را هم دارد.
راديك گفت كه هيچ وقت به كناره گيري از روبند گاروس فكر نكرده.
او كه هفته گذشته سه مسابقه خاك رس را در دوسلدورف با شكست پايان داد، گفت: “با حضور در اينجا، چيزي نداشتم كه بر آن تكيه كنم.ولي من با بازيكني رقابت كردم كه حتي بر روي اين سطح متخصص نيست، پس فرصت وجود داشت.شما نمي دانيد.پس اگر هر بازيكن از هر تورنومنتي كه در آن حس خوب يا اعتماد به نفس ندارد كناره گيري مي كرد، اينقدر تورنومنت هاي با كيفيت نداشتيم.فقط چهار بازيكن در اكثر مسابقات داشتيم...بازيكنان زيادي هستند كه مي دانند چگونه بر روي خاك رس بازي كنند، براي آن ها يك عادت است.من همين حس را بر روي چمن دارم، پس اميدوارم آنجا شرايط را تغيير دهم.”

اودين: جدايي از مربي دشوار بود

ملاني اودين آمريكايي كه به اولين پيروزي خود در گرند اسلم بعد از رولند گاروس 2010 رسيد، مي گويد تغيير دادن مربي در پاييز گذشته سخت بوده.اودين در ماه اكتوبر گذشته از مربي بلند مدت و خصوصيش، برايان د ويليرز جدا شد و به Boca Raton در فلوريدا رفت تا با طرح پيشرفت بازيكن USTA كار كند.او در حال حاضر در محل برگزاري مسابقات آزاد آمريكا تمرين مي كند.
اودين به خبرنگاران گفت: “قطعا آسان نيست.من براي مدت ها با برايان بودم، از زماني كه يك كودك بودم.فكر كنم قطعا برايم سخت بود، مخصوصا چون اصلا سال خوبي نداشتم.ولي من قطعا مي دانستم زمان يك تغيير فرا رسيده.پس از آن اولين تلاشي كه مي كنيد يا اولين مربي بعد از مدت طولاني گاهي اوقات مناسب نيست.به نظرم براي همين بود كه چند بار نياز داشتم سعي كنم.فكر كنم پس از آن در نيويورك مربيان مناسب خود را يافتم.پس حالا از همه چيز راضي هستم.برايان و من هنوز نزديك هستيم.هنوز با او صحبت مي كنم.”
پيروزي روز يكشنبه اودين، اولين برد در جدول اصلي (بدون در نظر گرفتن كناره گيري حريف) از آوريل 2010 بود.او سهميه وايلد كارد USTA براي رولند گاروس را پس از كسب نتايج خوب در مسابقات چلنجر ماه آوريل و مي كسب كرد.
او ادامه داد: “به نظرم فقط زمان نياز دارد.هيچ وقت نمي دانيد چه موقع آغاز مي شود.براي من واقعا در چارلستون، پيروزي در اولين مسابقه و بعد از آن راه يابي به جدول اصلي، فكر كنم سخت ترين قسمت پيروزي در اولين مسابقه بود.از آن موقع خيلي خوب بازي مي كنم.اصلا در مسابقات خسته نمي شوم.بدون هيچ فشاري بازي مي كنم.واقعا براي برد و همراه با اعتماد به نفس بيشتري بازي مي كنم.”

ونوس: كنار آمدن با بيماري يك چالش است

ونوس ويليامز كه با بيماري ضعف ايمني سندرم شوگرن مبارزه مي كند، مي گويد هنوز دنبال راهي براي كنار آمدن و بازي كردن با وجود بيماري است.دو ماه بعد از بازگشت به مسابقات، به نظر مي رسد ويليامز 31 ساله پس از رولند گاروس حداقل بين 50 نفر برتر رنكينگ قرار گيرد كه او را براي حضور در المپيك واجد شرايط مي كند.روز يكشنبه، او پائولا اورماچا را در دور اول با نتيجه 4-6, 6-1, 6-3 شكست داد.
ونوس: “متفاوت است.هنوز چيزهاي زيادي براي يادگيري دارم.هر هفته خيلي ياد مي گيرم، مخصوصا به خاطر بازي كردن در ورزش حرفه اي.اين يك چالش است، اينكه زندگي كردن را ياد بگيري...فيزيكي و روحيست و همه چيزهاي متفاوت، رواني.پس اين چيزيست كه شما فقط با زندگي كردن به آن مي رسيد.من به آن رسيدم.بايد ياد بگيرم كه بخندم.”

30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-29-2012, 10:34 AM   #315
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

مشكل قلبي فيش و نگراني درباره زندگيش

مردي فيش كه از نخستين روزهاي ماه آوريل تا كنون در مسابقات رسمي حضور نيافته، به USA TODAY گفته به تازگي در لس آنجلس آزمايش هايي را بر روي قلبش انجام داده و درباره زندگيش نگران بوده.
بعد از شكست برابر خوان موناكو در ميامي، فيش چيزي را تجربه كرد كه خودش آن را ترسناك ترين لحظه زندگيش خواند.او گفت كه حدود ساعت 3:30 شب بيدار شده و ضربان قلبش خيلي سريع و حدود 170-180 تپش در دقيقه بوده.فيش درباره آن 30 دقيقه گفت: “من كاملا ترسيده بودم.فكر مي كردم جانم را از دست مي دهم.”
فيش براي آزمايش و ملاقات با پزشك اقدام كرده ولي هيچكس موفق به تشخيص مشكل قلبي او نشد.
او گفت: “به جز نزديك تخت خواب خودم هيچ جا نمي توانستم بخوابم.نمي توانستم تنها بخواهم.خيلي ترسناك بود.در طول روز، من كاملا خوب بودم.مي توانستم بدوم و همه چيز خوب بود.ولي هر بار كه به تخت خوابم مي رفتم ذهنم آشفته مي شد.امشب اتفاق خواهد افتاد؟آيا امشب هم يك شب ديگر مانند آن است؟خوابيدن فوق العاده سخت بود.”
اين مشكل ادامه پيدا كرد تا اينكه فيش روز چهارشنبه در نزديك منزلش در لس آنجلس يك جلسه دو ساعته الکتروفیزیولوژی داشت.
فيش كه اميد دارد در ادامه اين هفته به تمرينات سبك باز گردد و براي ويمبلدون يا شايد كويينز به مسابقات حاضر باشد، ادامه داد: “آن ها حس مي كنند كه خيلي موفق بوده و حالا كاملا فراموش شده است.ببينيد، من هنوز بين 10 نفر برتر هستم و هنوز برترين تنيس باز آمريكايي هستم.هنوز زمان سرگرم كننده اي برايم است.نمي خواهم وقتي نفر دهم رنكينگ هستم يك جا بشينم.”

فدرر: كانرز به رافا نزديك تر است

راجر فدرر كه پس از پيروزي دور اول رولند گاروس مقابل توبياس كامكه با ركورد 233 پيروزي گرند اسلم جيمي كانرز برابري كرد، مي گويد او و قهرمان هشت دوره مسابقات گرند اسلم در زندگي خصوصي به هم نزديك نيستند.
فدرر گفت: “وقتي با اندي راديك كار مي كرد، خيلي با من صحبت نمي كرد.آن زمان خيلي دور بود، كه كمي عجيب است چون من با راديك رابطه خيلي خوبي داشتم.ولي فكر كنم خيلي به من احترام مي گذارد.مصاحبه هاي زيادي با او براي Tennis Channel داشتم و ما يكديگر را در رختكن مي ديديدم.خب، من با او صحبت كردم.او خيلي بيشتر به رافا نزديك است تا من.شايد اين دليل است.”
فدرر اضافه كرد كه از برابري با اين ركورد خيلي خوشحال است.
“خيلي خوشحالم، چون جيمي كانرز قهرمان بزرگي بوده، هنوز هم هست.پس خيلي خوشايند است...ركورد بزرگيست، به خاطر طولاني مدت بودنش.واضحست كه جيمي يكي از بزرگترين بازيكنان تاريخ است و براي 20 سال بازي كرد.اين سيزدهمين يا چهاردهمين رولند گاروس من است.همه چيز در سال 99 مقابل رافتر شروع شد و من به ندرت گرند اسلمي را از دست دادم.تورنومنت هاي بزرگ را دوست دارم.براي چنين مدت زيادي موفق بوده ام و اينكه از همين حالا در 30 سالگي با اين ركورد برابري كنم باورنكردني است.”

آزارنكا درباره ترس شكست: بايد بجنگم يا آن را فراموش كنم؟

شماره 1 تنيس زنان، ويكتوريا آزارنكا كه تقريبا در دور اول رولند گاروس توسط آلبرتا بريانتي حذف شده بود، گفت ذهنش در جريان پيروزي 6-7, 6-4, 6-2 افكار مختلفي داشته.بازيكن بلاروسي در ست دوم 4-0 عقب بود و در گيم پنجم دو فرصت بريك را مقابل خود مي ديد؛ او در يكي از اين فرصت ها يك ايس بر روي سرويس دوم زد.
آزارنكا: “به نظرم اين كمي شجاعت شكست نخوردن را نشان مي دهد.به اين فكر مي كردم كه اگر خيلي خطا مي دهم، حداقل مي توانم ضربه خوبي را از دست دهم تا اينكه ضربات بد.چيزهاي مختلفي در ذهنم مي گذشت.گاهي حس مي كردم روز من نيست.گاهي فكر مي كردم، آره، شايد هنوز بجنگم، هنوز فرصت دارم.گاهي اينگونه بود كه، مي داني چيست؟فراموشش كن.نمي خواهم انجامش دهم.ولي نكته مهم اينست كه در آن لحظه بدبختي، اگر بتوانيد نامش را بگذايد، من محكم ماندم و براي ضرباتم اقدام كردم.كاري را كه بايد انجام دادم و قبل از آن اينگونه نبود.”

33 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-13-2012, 12:53 PM   #316
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

انصراف کایا کانپی از ویمبلدون

متاسفانه کانپی به دلیل مصدومیت از ناحیه پاشه نمی تواند در ویمبلدون حضور پیدا کند. او نیاز به درمان مصدومیت پاشنه ی پای خود دارد.
کایا امسال در رولند گاروس بسیار خوب ظاهر شد و پس از حذف کرولاین ووزنیاکی در کوارتر فینال مغلوب قهرمان رولند گاروس ، ماریا شاراپووا شد.کانپی از سال 2006 تا 2012 در 25 گرند اسلم پیاپی شرکت کرده بود.
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-13-2012, 11:09 PM   #317
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

هاس: ماري در مصدوميت اغراق مي كند

تامي هاس مي گويد اندي ماري در حال پيدا كردن شهرت در بزرگ نشان دادن مصدوميت است.بعد از گرفتگي كمر در جريان پيروزي دور دوم رولند گاروس مقابل ياركو نيمينن، در بعضي محافل از ماري به خاطر بزرگ جلوه دادن مصدوميتش انتقاد شد.
هاس در مصاحبه اي با تلويزيون Sport1 آلمان گفت: “سخت است وقتي در زمين مقابل كسي بازي مي كنيد كه انگار سالم نيست و مصدوم است.هيچكس را بهتر از ماري در انجام اينكار نديده ام.گاهي نشان مي دهد كه به ندرت مي تواند حركت كند، سپس پزشك مي آيد و او مانند يك گربه حركت مي كند.باور دارم همه اين را مي دانند.بازيكنان درباره آن در رختكن صحبت
مي كنند.شايد مي خواهد كمي از فشار روي خودش كم كند.به خودش مي گويد ‘شايد مشكل كوچكي داشته باشم، خيلي حس خوبي ندارم ولي به هر حال تلاشم را مي كنم.’ ولي او چنان بازيكن با استعدادي است كه به اين چيزها نياز ندارد.”

كارلويچ صحت ركورد سرعت سرويس گروت را زير سوال برد

ايوو كارلويچ به The Tennis Space گفته كه لزوما باور نمي كند سم گروت استراليايي ركورد سريع ترين سرويس جهان را در تورنومنت چلنجر ماه گذشته بوسان شكسته.گفته شده گروت سرويسي به سرعت 163 مايل بر ساعت زده كه ركورد سرويس 156 مايلي كارلويچ را تغيير مي دهد.
بازيكن كروات گفت: “كمي نااميد كننده بود، چون هميشه هدفم بوده كه آن را حفظ كنم.آن را سال گذشته ثبت كردم و همين حالا از بين رفته و سرويس گروت در تور حرفه اي نبوده.اصلا
نمي دانم سرعت سنج هاي آن تورنومنت چگونه بوده اند.مي دانم كه مي تواند توپ را محكم بزند.معمولا به سرعت سنج هاي داخل زمين بعد از ضربه ايس نگاه
نمي كنم، كافيست.شكستن ركوردش سخت خواهد بود.عجيب است كه بين سريع ترين سرويس من و اين ركورد جديد چنين فاصله زياديست.قطعا دوست دارم آن ركورد را تغيير دهم.”

نادال بعد از شكست دادن جوكويچ در گرند اسلم به آرامش رسيده

رافائل نادال كه براي كسب هفتمين عنوان قهرماني رولند گاروس، مرد شماره 1 تنيس جهان، نواك جوكويچ را شكست داد مي گويد اگر قهرماني هاي بازيكن صرب در گرند اسلم مقابل او در رولند گاروس كامل مي شد برايش خيلي دشوار مي بود.جوكويچ موفق شده بود نادال را در فينال سال گذشته ويمبلدون و آزاد آمريكا و آزاد استراليا 2012 از پيشرو بردارد.
نادال: “اگر در فينال مغلوب مي شدم، برايم خيلي دشوار مي بود.پس حس مي كنم بالاخره نمايش دادن بهترين بازيم ارزش داشت، با توجه به موفقيت هايي كه از ابتداي فصل يا حتي از ابتداي دوران بازيم به دست آورده ام.وقتي شكست مي خوريد، به خاطر اينست كه شايستگي قهرماني را نداريد.پس در ذهنم، اين فينالي بود كه آن را بردم.”

جوكويچ: سلطه 3 بازيكن برتر براي تنيس خوب است

برترين تنيس باز حال حاضر مردان، نواك جوكويچ مي گويد سلطه خودش، راجر فدرر و رافائل نادال در رقابت هاي گرند اسلم براي تنيس مثبت است.اين سه بازيكن 32 تا از 35 گرند اسلم قبلي را كسب كرده اند.
نواك گفت: “اينگونه باور دارم.مسلما فدرر و نادال هنوز، به نظرم، بزرگترين رقابت را در تنيس دارند.منظورم اينست، چون براي سال هاي زيادي در سطح بالاي ورزش بوده اند، خيلي مسلط بوده اند.من فقط چند سال پيش به اين رقابت پيوستم.به نظرم تنيس در حال حاضر روزهاي خيلي خوبي را تجربه مي كند.توجه زيادي را به سمت تنيس مردان جذب مي كنيم، چون اين دو بازيكن بزرگ، اندي ماري و من را داريم و واقعا بازيكنان خوبي داريم، بازيكنان محبوبي، شخصيت هاي زيادي.اين براي تنيس خوب است.”

36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-14-2012, 05:54 PM   #318
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

استفی گراف : شاراپووا یک بازیکن کامل در تنیس است

تنیسور برجسته آلمانی و قهرمان 22 گرند اسلم،استفی گراف پس از کامل شدن کلکسیون ماریا شاراپووا گفت : " ماریا یک تنیسور کامل با قدی بلند است . او می تواند وینر های فوق العاده ای در هر زمینی بزند. " گراف این ها را در Longines Event ، رولند گاروس گفت. او اضافه کرد که به خوبی مشکلات و چالش های شاراپووا را پس از مصدومیت شانه اش درک کرده است. " من این را می دانم و مطمین هستم که این مصدومیت یک چالش بزرگ برای او حساب می شود. قهرمانی در رولند گاروس یک دستاورد بزرگ برای ماریا به حساب می آید. "
استفی درباره بازگشت ماریا به رنک 1 تنیس زنان در صبح دوشنبه گفت : " من از این کاری که ماریا انجام داده شگفت زده نشده ام. او دوباره به رنک 1تنیس زنان برگشته پس از اینکه یک مصدومیت در ناحیه شانه داشته است. اما من این را به خوبی می دانم که بازگشت از یک مصدومیت جدی کار دشواری است. اما با توجه به استعداد شاراپووا این بازگشت چیز زیاد عجیبی نیست. استایل تنیس او بسیار قدرتمند است و استعداد فراوانی دارد بنابر این او همیشه شانس دارد که خود را به این سطح از تنیس برساند. "
گراف در مورد قهرمانی در 4 گرند اسلم توسط شاراپووا می گوید : " بردن 4 گرند اسلم یک افتخار بزرگ است. اما اگر شما هر کدام از گرند اسلم ها را یکبار ببرید این نشان می دهد که شما یک بازیکن کامل هستید و یک بازیکن با استعداد هستید که توانسته اید 4 گرند اسلم را در 4 سطح مختلف پیروز شوید. "
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-15-2012, 01:15 AM   #319
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

دو استاديوم جديد براي آزاد آمريكا، ولي بدون سقف

طرح USTA براي گسترش مركز ملي تنيس آمريكا شامل احداث سقف بر روي استاديوم آرتور اش يا زمين جديد لويس آرمسترانگ نمي شود.مسئولان USTA رسما اعلام كردند استاديوم
غول پيكر آرتور اش كه بر روي يك باتلاق ساخته شده و 23،700 نفر گنجايش دارد، نمي تواند بار سقف را تحمل كند.استاديوم جديد آرمسترانگ 15،000 نفر را در خود جاي خواهد داد، توانايي تحمل سقف را دارد، ولي تا هنگامي كه استاديوم اصلي مسقف نشود بر روي آن سقف نصب نمي شود.
دنيل زاوسنر (Daniel Zausner)، مدير برنامه ريزي مركز تنيس، به New York Times گفت: “تورنومنت بر روي هيچ جاي ديگري به غير از استاديوم اصلي سقف نصب نخواهد كرد.اگر باران يك بازي را در اش قطع كند، نمي توانيد به مردم بگويد كه به لويس بروند، كه 15،000 صندلي دارد.اين باعث مي شود بيش از 8،000 نفر بدون صندلي بمانند.”
استاديوم جديد آرمسترانگ شايد تا سال 2018 آماده مي شود.گفته شده استاديوم فعلي، كه در ابتدا به نام Singer Bowl براي نمايشگاه جهاني سال هاي 1964-65‌ بنا شده بود، سودمندي خود را از دست داده.
زمين رو به زوال و در عين حال محبوب گرند استند هم تخريب خواهد شد و يك استاديوم كوچك 8،000 نفري در محل آن برپا مي شود كه ظرفيت كنوني 6،000 نفري را ارتقا مي دهد.گرند استند فعلي هم براي نمايشگاه جهاني بنا شده بود.زمين جديد احتمالا در سال 2015 افتتاح شود.
همچنين برنامه هايي براي ساختن عرشه دو طبقه با نماي مسلط به پنج زمين تمرين و دو زمين مسابقه در قسمت غربي استاديوم اش وجود دارد.دو پاركينگ اتوموبيل هم براي پشتيباني فضاي اضافه شده تاسيس مي شود.
بودجه ساخت و ساز از طرف USTA‌ تامين مي شود.هزينه بهبود امكانات 500 ميليون دلار در طول بيش از 10 سال خواهد بود.
بارش باران در چهار سال گذشته سبب شده تا فينال مردان روز دوشنبه و با يك روز تاخير برگزار شود.

بعد از شكست هاي پياپي، راديك وايلد كارد ايستبورن را دريافت كرد

پس از ششمين باخت پياپي، اندي راديك سهميه وايلد كارد را براي تورنومنت هفته آينده ايستبورن دريافت كرد.اين اولين بار است كه بازيكن 29 ساله در مسابقات شركت مي كند.فيناليست سه دوره رقابت هاي ويمبلدون ركورد 7 برد و 11 باخت را در اين فصل دارد و روز چهارشنبه مسابقه دور اول تورنومنت كويينز را به راجر ادوارد وسلين واگذار كرد.
راديك بعد از حدود دو ماه استراحت براي درمان چند مصدوميت مختلف، هفته قبل از رولند گاروس به مسابقات بازگشت.او در حال حاضر رتبه 32 رنكينگ را در اختيار دارد – آخرين رتبه براي قرار گرفتن بين سيدهاي ويمبلدون – و بعيد به نظر مي رسيد خيلي از فرمول سيد بندي تورنومنت كه امتيازات بازيكنان بر روي چمن را در دو سال گذشته تاثير مي دهد سود ببرد.در 2010، راديك در دور چهارم حذف شد و پارسال در دور سوم.
راديك گفت هيچ قصدي براي بازنشستگي ندارد.
او به خبرنگاران گفت: “در نقطه اي نيستم كه بتوانم با قاطعيت درباره دوران بازيم برخورد كنم.اينجا نمي نشينم و بگويم براي سه سال ديگه بازي مي كنم – پس آن را هرگونه كه دوست داريد در نظر بگيريد.”

احتمال شكستگي انگشت سونگا

جو ويلفرد سونگا از مصدوميت احتمالي يكي از انگشتان دست راست خود در جريان شكست 7-6(3), 3-6, 7-6(5) مقابل ايوان دوديگ در تورنومنت كويينز واهمه دارد.بازيكن فرانسوي كه در
¼ نهايي ويمبلدون فصل قبل، راجر فدرر را شكست داد، خيلي ترسيده به نظر مي رسيد.
او گفت: “به نظرم جديست.فعلا يك آزمايش انجام داده ام، ولي خيلي بد به نظر مي رسد.حس مي كنم چيزي را شكسته ام يا وقتي افتادم كشش پيدا كرد.فقط يك انگشست است ولي دشوارست چون بايد با دستم بازي كنم.در حال حاضر نمي دانم چه مشكلي است، ولي مثبت مي مانم و خواهم ديد چه رخ مي دهد.”

ماري صحبت هاي هاس را ناديده مي گيرد

بعد از شكست مقابل نيكولاس ماهو در تورنومنت كويينز، اندي ماري به صحبت هاي تامي هاس درباره اغراق كردن بازيكن بريتانيايي در مصدوميت پاسخ داد.
ماري: “چيزي براي گفتن وجود ندارد.اين خوبست.برايش خوب است.در زماني كه در تور بوده ام لقب هاي خيلي خيلي زيادي گرفته ام.شخصيتم به اندازه كافي هيجان انگيز نيست.من را خسته كننده خواندند.به من گفتند نامناسب، تنبل و تمارض كننده هستم.منظورم اينست كه همه گونه.اين چيزيست كه در ورزش دست به دست مي شود.مردم معمولا از شما انتقاد
مي كنند.فقط بايد با آن كنار بياييد.ولي اهميتي به نظرش نمي دهم.”

فدرر طلا را مي خواهد، ولي بدون فشار زياد

راجر فدرر مي گويد هرچند دوست دارد مدال طلاي انفرادي المپيك را كسب كند، ولي مي خواهد در لندن لذت ببرد تا اينكه به مسابقات با ضرورت پيروزي نگاه كند.فدرر در دو المپيك گذشته نتوانسته مدال انفرادي كسب كند.
فدرر در جمع خبرنگاران: “فشار كمتري احساس مي كنم...چون هم اكنون مدال طلاي دوبل را در پكن با استن [واورينكا] كسب كرده ام و آن احساس فوق العاده اي بود و به خاطر كسب آن براي سويس افتخار مي كنم.براي چهارمين بار خيلي هيجان زده خواهم بود، ولي برايم چهارمين مرتبه است و فكر مي كنم با كمي آرامش به مسابقات وارد مي شوم.ولي اين حس را ندارم كه اگر اين را نبري، مي دانيد، فرصت از دست رفته يا چيزي مانند آن است.بارها خيلي سخت كوشيده ام، مخصوصا در دو تورنومنت گذشته، و شانس مناسبي براي طلاي المپيك دارم.تورنومنت عالي خواهد بود.مي خواهم از آن لذت ببرم، نه اينكه در زير فشار خرد شوم و فقط درباره اينكه اگر برنده نشوم صحبت كنم.در حال حاضر اينگونه نگاه مي كنم.هر مدالي خوب خواهد بود، ولي مسلما در وضعيت من، بايد براي طلا هدف گذاري كنم.”

ویرایش توسط Nima93 : 06-15-2012 در ساعت 01:23 AM
36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-16-2012, 01:13 AM   #320
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پيس و بوپاتي در ستيز المپيكي

ماهش بوپاتي (راست) و لينادر پيس (چپ) در مراسم پيش از تورنومنت فينال تور جهاني 2011

ماهش بوپاتي هندي از هم تيمي شدن با هموطنش لياندر پيس در مسابقات ماه آينده المپيك لندن سرباز مي زند، چون مي خواهد با هم تيمي فعليش، روهان بوپانا بازي كند.
بوپاتي و بوپانا از اتحاديه تنيس هند (AITA) درخواست كرده بودند آن ها را در يك تيم قرار دهند ولي موافقت نشد و پيس براي همكاري با بوپاتي انتخاب شد، هرچند كه اين دو بازيكن سال گذشته از هم جدا شدند و رابطه خوبي ندارند.
پيس بهترين رنكينگ بين اين سه بازيكن را دارد، رتبه 7، در حاليكه بوپانا رتبه 12 و بوپاتي رتبه 14 را در اختيار دارند.
بوپانا و بوپاتي در بيانيه اي مشترك نوشتند: “ما از شنيدن تصميم كميته گزينش AITA براي قرار ندادن ما در يك تيم دوبل ناراحتيم.ما بارها و با جديت علاقه خود براي هم تيمي شدن و نه جدا بازي كردن با هر بازيكن ديگري را به AITA اعلام كرده ايم.”
بوپاتي و بوپانا اميدوارند AITA تا قبل از ضرب العجل 21 ژوئن در تصميم خود تجديد نظر كند ولي از آنجايي كه اتحاديه در چند ماه گذشته با اين موضوع درگير بوده بعيد به نظر مي رسد.AITA ايده همكاري پيس و سمدوف دوارمن، كه به دليل مصدوميت فعلا قادر به بازي نيست ولي براي لندن آماده خواهد بود را دارد.دوارمن براي حضور در مسابقات به سهميه وايلد كارد نياز دارد پس ممكن است در اين صورت با پيس هم تيمي شود.
معاون اتحاديه، آنيل خانا (Anil Khanna) به رسانه هاي هندي گفت: “تيم پيس-بوپاتي با بيشترين شانس كسب مدال انتخاب شد.من مطمئن هستم اين دو، كشور را در درجه اول قرار
مي دهند و بر اختلافات غلبه مي كنند.پيس گفته با هم تيمي شدن با هر كسي مشكلي ندارد.ماهش شرايطش را توضيح داده ولي اميدواريم بر احساساتش غلبه كند.”
بوپاتي و پيس سه عنوان گرند اسلم را به همراه يكديگر كسب كرده اند ولي در چهار حضور المپيكي خود نتوانستند مدال به دست آورند.بعد از شروع جدايي طولاني مدت در سال 2002 (آن ها گاه و بي گاه در مسابقات تيمي با هم بازي مي كردند)، آن ها يك بار ديگر در سال 2011 در تور مردان هم تيمي شدند و موفقيت معقولي داشتند، ولي پيس از مسير آينده ناراضي بود و تصميم گرفت در سال 2012 با رادك استپانك همكاري كند، تصميمي كه بوپاتي را ناراحت كرد.
بوپاتي و بوپانا در بيانيه خود: “باور داريم ناديده گرفتن تركيبي كه كاملا متعهد، وقف شده و آماده است، يك توافق غير قابل توجيه است.اعزام نكردن يكي از بهترين تيم هاي تنيس دنيا به المپيك – و به جاي آن انتخاب كردن تيمي كه در چهار مرتبه گذشته ناموفق بوده – از مورد توجه قرار دادن كشور در درجه اول حكايت ندارد.علاوه بر آن، فرستادن يك تيم هنگامي كه هند دو سهميه دارد باعث مي شود دو بازيكن خيلي موفق نتوانند افتخار و فرصت نمايندگي كشورشان را در المپيك داشته باشند.از همه نظر براي تنيس هند روز ناراحت كننده ايست.”
پيس كه مدال برنز انفرادي در المپيك 1996 آتلانتا كسب كرد، در گذشته گفته كه المپيك مهمترين مسابقه برايش است.او به دنبال تبديل شدن به اولين مرد آسيايي است كه در شش دوره مسابقات المپيك حاضر بوده.وقتي ماه گذشته TENNIS.COM ذهنيتش را درباره سياست هاي مربوط به هم تيمي هاي احتمالي المپيك را پرسيد، پيس گفت: “سرنوشت خودش را نشان خواهد داد.”
با اين وجود، پدر پيس، وِچه (Vece)، خطاب به AITA نوشته: “بازي كردن لياندر با سمدوف كه هنوز در بازيابي از مصدوميت است اصلا معني نمي دهد.”
AITA براي بازيكن تور زنان خود، سانيا ميرزا كه به تازگي قهرماني مختلط دوبل رولند گاروس را به همراه بوپاتي به دست آورده درخواست سهميه وايلد كارد خواهد كرد.آن ها علاقه خود براي هم تيمي شدن در لندن را اعلام كرده اند.

انگشت سونگا پيچ خورده، ولي شكستگي ندارد

تيم جو ويلفرد سونگا در فيسبوك اعلام كرد كه او انگشت خود را هنگامي كه در جريان باخت مقابل ايوان دوديگ در تورنومنت كويينز بر روي زمين افتاد، نشكسته است.
در متن اعلاميه آمده: “سونگا از پيچ خوردگي شديد انگشت كوچك دست راست بدون پارگي رنج مي برد.روز دوشنبه آزمايشي جديد خواهيم داشت.در حال حاضر شركت كردنش در ويمبلدون بدون ترديد است.”

اودين اساس بازگشت را توضيح مي دهد

ملاني اودين كه بعد از شكست در دور اول پنج تورنومنت آغازين خود، اواخر ماه مارس از بين 300 نفر برتر رنكينگ خارج شد، به جدول اصلي مسابقات بيرمنگام راه يافت و حالا به ¼ نهايي صعود كرده.بازيكن 20 ساله مي گويد حالا درك بهتري از دوران بازيش به نسبت زماني كه پس از رسيدن به ¼ نهايي آزاد آمريكا در كانون توجه قرار گرفت دارد.او بعد از ماه آوريل، ركورد 20 پيروزي و 7 شكست را ثبت كرده.با رسيدن به يك چهارم نهايي بيرمنگام، اودين حداقل بين 175 نفر برتر رنكينگ قرار خواهد گرفت.
او به Birmingham Post گفت: “حالا احساس بلوغ بيشتري مي كنم، با مديريت كردن همه فشار رسانه اي، صحبت هاي مردم و تماشاگران خطاب به من و اينكه انتظار پيروزي در همه مسابقات را داشتند.در درجه اول به ياد آورده ام كه چرا تنيس بازي مي كنم.”

ویرایش توسط Nima93 : 06-16-2012 در ساعت 09:30 AM
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , WTA , آزارنكا , ايزنر , تنيس , جوكويچ , خبر , رادوانسكا , سونگا , شاراپوا , فدرر , فيش , كلايسترز , ماري , نادال , ووزنياكي , ويليامز

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)