بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

3-17 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-02-2015, 06:55 PM   #101
alie
Senior Member

آواتار alie

پستها: 105
سپاس: 369
در 97 پست 595 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال Roland garros 2015

با این که طرفدار نادال هستم ولی ناراحت شدم وقتیس فدرر داره اینجوری بازی رو میبازه
هر چند فدرر واقعا خسته به نظر میاد
alie آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی alie به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-02-2015, 07:50 PM   #102
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

واورینکا عالی بود واقعا. همچین بازی ای اون هم توی باد واقعا تحسین بر انگیزه
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-02-2015, 07:51 PM   #103
Ali.Stan
Member

آواتار Ali.Stan

پستها: 66
سپاس: 1,616
در 47 پست 241 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Wawrinka _ Nadal _delpotro Zverev _ Federer Sharapova _Bencic _ Azarenka

استن نشون داد اگه به خودش مسلط باشه بازیکن بزرگیه.حالا که راجر نشد به امید بازی نادال استن تو فینال و البته قهرمانی استن
Ali.Stan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ali.Stan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-02-2015, 08:48 PM   #104
HawkclaW
Junior Member

پستها: 17
سپاس: 4
در 7 پست 25 بار سپاسگزاری شده

اوه اوه نیشی چه برگشتی کرد...
امیدوارم ببره
HawkclaW آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی HawkclaW به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-02-2015, 09:22 PM   #105
MEHR
Member

پستها: 96
سپاس: 981
در 94 پست 188 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط HawkclaW نمایش پست ها
اوه اوه نیشی چه برگشتی کرد...
امیدوارم ببره
حیف شد نتونست ببره
MEHR آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی MEHR به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2015, 12:50 AM   #106
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

پستها: 831
سپاس: 14,528
در 826 پست 5,963 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافااااااااا!(ONLY)

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
از اینکه باز هم در کنار شما هستم خوشحالم.

از شرایط نا برابر دراو بین بالای جدول و پایین جدول که بگذریم نمیشه از جدال نادال و جکوویچ در کوارتر گذشت. واقعا عقیده دارم که ظلمی که به طرفداران این دو ستاره و علاقه مندان تنیس شد غیر قابل انکار هستش. این بازی میتونست در فینال باشه و یه فینال گلادیاتوری باشه.

در مورد رافا باید گفت که با شرایط بد و عدم اعتماد به نفس پا به مسابقات گذاشت. اما از اونجایی که رولند و زمینش بیشترین تطابق رو با بازیش داره و آمار خیره کننده در بازی های best of five باعث میشه تا نشون بده شرایط بازی در اینجا برای رافا با دیگر سطح ها بسیار متفاوته.
خوب طبق معمول رافا تورنمنت گرند اسلم رو بد شروع کرد و در بازی های ابتدایی بسیار پسیو بود و عملکرد خوبی نداشت. اما بازی به بازی همچون سال های گذشته بهتر شد.
اصولا بهترین حریف برای رافا در رولند برای بدست آوردن ریتم خودش بازیکنان سولید و بیسلاینر هستن. میشه گفت جک ساک به موقع با قرعه رافا روبرو شد و قبل از بازی با نوله یه آزمایش خوب بود. رافا در این بازی به مراتب هجومی تر بازی کرد و در دفاع و حمله خوب بود. شاید فکر کنید ست از دست دادن نمیتونه نتیجه خوبی باشه اما باید گفت که ساک فراتر از انتظار بازی کرد . بازی او در ست سوم هر کسی میتونست به زحمت بندازه. عقیده دارم ساک اگه پایین جدول بود شاید میتونست در کوارتر و سمی باشه و بسیار افق روشنی داره.

به نظر من با بازی آخری که از رافا دیدم شرایطش بد نیس .
بکهند :
رافا امسال بکهند خوبی داره و بر خلاف قبل حالا با بال بکهندش اگرسیو تر شده. اخیرا با پیشرفت تکنولوژی و آنالیز در تنیس حریفان به این نکته پی بردن که هدف قرار دادن بکهند نادال میتونه پلن خوبی برای شکستش باشه . که رافا با رفع این مشکل خیلی من رو امیدوار کرده.

مهمترین قسمت بازی رافا مقابل نوله هم همین بکهند هست. چرا که دیدیم سال 2011 به علت بکهند ضعیف رافا شکست خورده مطلق بود اما با بهبودش در سال 2012 قضیه فرق کرد و حتی در استرالیا هم تا آستانه پیروزی بر نوله پیش رفت. همه این حرفا به این دلیله که نوله بهترین کسیه که میتونه بکهند رافا رو اذیت و تحت فشارقرار بده.

فورهند:
فورهند رافا در بازی های ابتدایی اسف بار بود. خبری از فورهند استثنایی اون و این ساید اوت هایی که از 5 متر پشت بیس لاین و عمق زمین حریف رو هدف قرار میداد نبود.
اما در بازی با ساک به علت قرار گرفتن در ریتم بازی خودش تونست نشونه هایی از بازگشت فورهند رو شاهد باشیم. امیدوارم در بازی فردا نیز بهتر از قبل شه. تنها ضربه ای که زیاد استفاده نمیکنه داون د لاین فورهند هست که جلو نوله یه ضربه کاربردی و مهم محسوب میشه.

ریترن:
به نظرم ریترن رافا نسبت به قبل بهتر هستش مخصوصا توپ های رو بال بکهندش . سرویس های اوت واید که قبلا در سمت بکهندش براش مشکل ساز بود رو جدیدا خوب و اگرسیو ریترن میکنه

بقیه عناصر بازیش مثل سرویس و ... در سطح معمولی خودش قرار داره و نکته خاصی برای گفتن نیس.

در پایان از دوستان هوادار رافا که اخیرا از بازی های رافا دچار نگرانی و استرس هستن و سختی های زیادی رو کشیدن تقاضای صبر و تحمل دارم و میخوام بگم که امیدوار باشین چون رافا فردا میره که بازی رو ببره و چاره ای جز برد رو نداره و پشت سرش پیشینه و سبقه ای طولانی و خیره کننده از این کورت با خودش یدک میکشه که باعث اعتماد بنفس خودش و استرس به رقیبش میشه.مطمئن باشید نوله اون تمرکز و اعتماد بنفسی که مقابل بقیه داره فردا نخواهد داشت.
S.A.IVI.A.N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2015, 07:38 AM   #107
MEHR
Member

پستها: 96
سپاس: 981
در 94 پست 188 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط S.A.IVI.A.N نمایش پست ها
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
از اینکه باز هم در کنار شما هستم خوشحالم.

از شرایط نا برابر دراو بین بالای جدول و پایین جدول که بگذریم نمیشه از جدال نادال و جکوویچ در کوارتر گذشت. واقعا عقیده دارم که ظلمی که به طرفداران این دو ستاره و علاقه مندان تنیس شد غیر قابل انکار هستش. این بازی میتونست در فینال باشه و یه فینال گلادیاتوری باشه.

در مورد رافا باید گفت که با شرایط بد و عدم اعتماد به نفس پا به مسابقات گذاشت. اما از اونجایی که رولند و زمینش بیشترین تطابق رو با بازیش داره و آمار خیره کننده در بازی های best of five باعث میشه تا نشون بده شرایط بازی در اینجا برای رافا با دیگر سطح ها بسیار متفاوته.
خوب طبق معمول رافا تورنمنت گرند اسلم رو بد شروع کرد و در بازی های ابتدایی بسیار پسیو بود و عملکرد خوبی نداشت. اما بازی به بازی همچون سال های گذشته بهتر شد.
اصولا بهترین حریف برای رافا در رولند برای بدست آوردن ریتم خودش بازیکنان سولید و بیسلاینر هستن. میشه گفت جک ساک به موقع با قرعه رافا روبرو شد و قبل از بازی با نوله یه آزمایش خوب بود. رافا در این بازی به مراتب هجومی تر بازی کرد و در دفاع و حمله خوب بود. شاید فکر کنید ست از دست دادن نمیتونه نتیجه خوبی باشه اما باید گفت که ساک فراتر از انتظار بازی کرد . بازی او در ست سوم هر کسی میتونست به زحمت بندازه. عقیده دارم ساک اگه پایین جدول بود شاید میتونست در کوارتر و سمی باشه و بسیار افق روشنی داره.

به نظر من با بازی آخری که از رافا دیدم شرایطش بد نیس .
بکهند :
رافا امسال بکهند خوبی داره و بر خلاف قبل حالا با بال بکهندش اگرسیو تر شده. اخیرا با پیشرفت تکنولوژی و آنالیز در تنیس حریفان به این نکته پی بردن که هدف قرار دادن بکهند نادال میتونه پلن خوبی برای شکستش باشه . که رافا با رفع این مشکل خیلی من رو امیدوار کرده.

مهمترین قسمت بازی رافا مقابل نوله هم همین بکهند هست. چرا که دیدیم سال 2011 به علت بکهند ضعیف رافا شکست خورده مطلق بود اما با بهبودش در سال 2012 قضیه فرق کرد و حتی در استرالیا هم تا آستانه پیروزی بر نوله پیش رفت. همه این حرفا به این دلیله که نوله بهترین کسیه که میتونه بکهند رافا رو اذیت و تحت فشارقرار بده.

فورهند:
فورهند رافا در بازی های ابتدایی اسف بار بود. خبری از فورهند استثنایی اون و این ساید اوت هایی که از 5 متر پشت بیس لاین و عمق زمین حریف رو هدف قرار میداد نبود.
اما در بازی با ساک به علت قرار گرفتن در ریتم بازی خودش تونست نشونه هایی از بازگشت فورهند رو شاهد باشیم. امیدوارم در بازی فردا نیز بهتر از قبل شه. تنها ضربه ای که زیاد استفاده نمیکنه داون د لاین فورهند هست که جلو نوله یه ضربه کاربردی و مهم محسوب میشه.

ریترن:
به نظرم ریترن رافا نسبت به قبل بهتر هستش مخصوصا توپ های رو بال بکهندش . سرویس های اوت واید که قبلا در سمت بکهندش براش مشکل ساز بود رو جدیدا خوب و اگرسیو ریترن میکنه

بقیه عناصر بازیش مثل سرویس و ... در سطح معمولی خودش قرار داره و نکته خاصی برای گفتن نیس.

در پایان از دوستان هوادار رافا که اخیرا از بازی های رافا دچار نگرانی و استرس هستن و سختی های زیادی رو کشیدن تقاضای صبر و تحمل دارم و میخوام بگم که امیدوار باشین چون رافا فردا میره که بازی رو ببره و چاره ای جز برد رو نداره و پشت سرش پیشینه و سبقه ای طولانی و خیره کننده از این کورت با خودش یدک میکشه که باعث اعتماد بنفس خودش و استرس به رقیبش میشه.مطمئن باشید نوله اون تمرکز و اعتماد بنفسی که مقابل بقیه داره فردا نخواهد داشت.
این بی انصافیه که بگیم پایین جدول راحت بود شاید هر کدوم از چهار نفری که از پایین جدول به کواتر اومدند اگه بالا هم بودندبه احتمال زیاد از بالای جدول هم به کواتر میرسیدند.
امید وارم واورینگا روی پیک نمودار سینوسی اش باشه تا این گرند را قهرمان بشه (نیشی که حالمونا گرفت).
تو این شرایط خیلی سخت میشه گفت کی قهرمانه این گرند اسلمه
MEHR آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما MEHR به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-03-2015, 11:22 AM   #108
Shahghale
Member

پستها: 41
سپاس: 169
در 20 پست 56 بار سپاسگزاری شده

بچه ها به نظر من راجر در بازي ديروز اصلاً از بازي لذت نمي برد. اينگار داست اذيت مي شد.
بعد كسي هست بدونه داستان اون امتياز توي تايبريك چي شد؟ چرا از اول نزد استن؟
Shahghale آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-03-2015, 11:40 AM   #109
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka

سلام بر همه امروز رولند گروس بزرگترین رویداد 1/4 نهایی خودش رو داره تجربه می کنه و خب تولد رافا هم هست که امیدوارم کادو خوبی از طرف نوله بگیره
اما بازی دیروز راجر و استن که اصلا بازی زیبایی به نظر من از طرف راجر نبود.اصلا حواسش به بازی نبود تمرکز نداشت و پاهاش واقعا خسته بودن و چیزی بود که در والی زدن کاملا حس می شد.به نظر من foot work برو رس اولین حرف رو واسه راجر می زنه البته که به اضافه ی سرو یک.که دیروز تقریبا سرو خوب بود اما foot work واقعا اشتباه و غلط بود.در مورد اینکه ریترن ها ضعیف بود هم باید اینو بدونین که روی سرویس 204 نمیشه ریترن فوق العاده انجام داد راجر تمام سعیش رو میکرد اما زمانی که باید می دویید و recovery shot میزد واقعا توانش رو نداشت.اصلا هم فکر نمی کردم که راجر انقدر خسته به روی زمین بیاد ولی به نظر می رسید استن واقعا از این موضوع آگاه بود چون از همون اول بازی یک جوری به راجر فهموند که ازش سر تره و به نظر من استن خیلی هم خارق العاده نبود. وقتی قبل از شروع بازی خودتو برنده می دونی و راجر هم با خودش میگه حالا استن هم بیاد بالا فرقی نداره و سال پیش راند 1 باختی خب مشخصه که همچین بازی رو به نمایش می زاری علاوه بر اینکه راجر اصلا خودش نبود. افتضاح ترین اجرای بازی از راجر رو در امسال مشاهده کردیم و به نظر من اصلا هم بد نیست که آدم در این سن در کوارتر یک تور رس ببازه.هممون می دونیم که ویمبی امیال رو راجر می بره پس باید بره و حواسش رو فقط بزاره روی اون چون تنها گرندی که می تونه یک بار دیگه بگیره به نظر من ویمبیه
خب اما بازی نیشی و سونگا من که اصلا فکر نمی کردم که نیشی برگرده البته یکی از دلایل بازی بد راجر و نیشی باد بود که البته نیشی خودش رو پیدا کرد و واقعا نمی دونم چه جوری ولی دو ست گرفت.کاش می تونست ببره چون واقعا بازیش از سونگا سره....ولی یک اتفاق جالبی که افتاد یک قطعه فلز بزرگ از طرف اسکور برد افتاد روی سر تماشاچی ها که خیلی خیلی عجیبه و در همین حال بازی به تعویق افتاد.امیدوارم که استن سونگا رو بزنه و فینال استن و ماری یا استن و نواک بشه که خیلی قشنگ خواهد شد.
در مورد تایبریک راج و اون امتیاز و این حرف ها اصلا نمیشه گفت که حالا اگر راجر اون پوینت یا اون ست یا حتی دو ست بعدی رو می گرفت می تونست بازی رو هم ببره چون اصلا خوب نبود.بازی های امروز خیلی خوبه امیدوارم بازی نواک و رافا از اون سه ست مسخره نشه که آخر نواک بزنه. بازی برای رافا خیلی حیاتیه
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2015, 11:54 AM   #110
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

پستها: 831
سپاس: 14,528
در 826 پست 5,963 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافااااااااا!(ONLY)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط MEHR نمایش پست ها
این بی انصافیه که بگیم پایین جدول راحت بود شاید هر کدوم از چهار نفری که از پایین جدول به کواتر اومدند اگه بالا هم بودندبه احتمال زیاد از بالای جدول هم به کواتر میرسیدند.
امید وارم واورینگا روی پیک نمودار سینوسی اش باشه تا این گرند را قهرمان بشه (نیشی که حالمونا گرفت).
تو این شرایط خیلی سخت میشه گفت کی قهرمانه این گرند اسلمه
دوست عزیز شما بالای جدول رو مقایسه کن با پایین جدول.

اولا 3نفر از کوارتر بالای جدول بیگ 4 هستند. که تازه ناآماده ترینشون(فدرر) سمت پایین افتاده.
دوما 3 نفر از فینالیست های چند سال اخیر بالای جدول هستند(نادال.نوله.فرر)
سوما نوله و موری 3 مسترز خاک امسال رو بردن و رافا و فرر هم خاکباز هستند. پایین جدول این شرایط رو نداره.

خیلی سخت نیس پیش بینی قهرمان. از الان مشخصه که امروز رولند گاروس تمام میشه و برنده رافا و نوله قهرمان تورنمنت خواهد شد.
حتما انتظار داری استن یا سونگا بیان ببرن؟ شکست خورده مطلق هستن تو فینال
S.A.IVI.A.N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)