بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

3-16 شهریور - نیویورک، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان US OPEN 2014؟
راجر فدرر 94 80.34%
نواک جوکوویچ 17 14.53%
استن واورینکا 1 0.85%
داوید فرر 0 0%
میلوس رائونیچ 1 0.85%
اندی مورای 1 0.85%
سایر بازیکنان 3 2.56%
رأی دهندگان: 117. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-30-2014, 11:35 AM   #111
Paymaan
Disciplinary Committee Chairman

آواتار Paymaan

پستها: 1,080
سپاس: 6,653
در 1,083 پست 12,419 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر/ جو-ویلفرید زانگا/ تامی هاس/ استن واورینکا/ اندی مارِی/ تامی روبردو/ ژیل سیمون/ فرناندو ورداسکو/
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN 2014

به نظر من که فدرر در فُرم خوبی به سر میبره نمیدونم چرا فرید عزیز ناراضیه .
دیشب بازی بردیچ رو دیدم اندکی نگران شدم . امیدوارم تا اون موقع که برسه به فدرر دوستان دیگه سرنگونش کنن.

شاید نزدیک بودن اسکور ست ها باعث شده فرید نگران شه . ولی خب زمان بازی نشون زیاد بازی سنگینی نداشته با Groth. مشکل اصلی به نظرم از دست دادن بریک پوینت ها به راحتی هر چه تمام تره که قربونش برم فدرر چون در تمام زمینه ها استاده در این زمینه هم ید طولایی داره . مارسل گرانویرز هم تا اونجایی که یادمه بیس لاینره و خب تو بازی بعدی شاید یه تستی بشه بازی بیسلاینش.
Paymaan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:37 AM   #112
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
یک ساعت من داستان خوندم گویا باز مجددا همون حرف ها تکرار شد...مدام مچ آپ بازیکنان مختلف با فدرر رو لیست می کنید در حالی که به پارامترهایی که من گفتم اصن توجهی ندارید...این می شه همون دید «اغراق آمیز فنی» به تنیس که متاسفانه شما به شدت به اون علاقه دارید...

در طول این 2 بازی دست کم 10 بار بود که گزارشگران مختلف در شبکه های تلوزیونی مختلف از لغت «Genius» برای وصف ضربات و حرکات فدرر درون کورت استفاده کردن...دریایی از مطالب هست در رسانه های گوناگون از نمایش «رها» و «مفرح» فدرر در 2 بازی اول...متاسفانه شما به این پارامتر ها توجه نمی کنید که فدرر چی می خواد از هفته اول بازی در آرتوراش...شما فقط مچ آپ فدرر با بازیکنان مختلف را مدام تکرار و تکرار و تکرار می کنید...ما با یک راجر فدرر 33 ساله طرف هستیم بعد از کلی افتخار که یک سری نیازهای روحی و روانی داره برای پیشبرد اهدافش در تنیس، شما هیچ توجهی به این مسائل ندارید...از 30 سالگی به بعد هر موقع از تنیسش لذت برده فدرر موفق بوده و هر موقع هم که بی علاقه بوده از حضور درون کورت، افتضاح به بار اومده...فدرر نیاز داره که درونش احساس رضایت بکنه از حضور درون کورت و این احساس رضایت مسئله ای نیست که شب بخوابه صبح پا شه به دستش بیاره...دریایی مطلب هست در موارد از این دست...

در پایان تکرار می کنم که بنده هیچ قضاوتی در مورد فدرر ندارم، شاید اصلا راند بعد اوت شه اما بحث من اینه که در هفته اول اسلم اونم 2 راند ابتدایی چنین بحث هایی که شما مطرح می کنی درست نیست و خیلی از پارامترها رو در نظر نمی گیری مانند آنچه در مطالبم بهش اشاره کردم...بازم تشکر می کنم ازتون بحث خوبی بود در مجموع...موفق باشید...
اینها که شما گفتی رو خودش میگه و کارشناسا هم می گند و شاید هم در Basel و یا حتی Cincinnati درست باشه اما اینو بدون که همه این حرفا در این مسابقات به خصوص ( US Open ) چرت و پرته
توی ویمبلدون مک انرو یه حرف قشنگی توی ست چهارم فینال زد و اون این بود که هیچ بازیکنی رو تا به حال ندیده که به اندازه فدرر از باخت ناراحت بشه اما اینو نشون نمی ده و اینو بدون اگه اینها که شما گفتی بر فرض محال درست باشه اینقدر دیشب در امتیازات مهم Tense بازی نمی کرد
فدرر اومده که تاریخ ساز بشه و
Grand Slam بگیره
و خوب میدونه شاید این اخرین شانسشه
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:39 AM   #113
Rafa
Rafa's Fan

آواتار Rafa

پستها: 937
سپاس: 14,619
در 961 پست 7,461 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal ====================== Tomas Berdych | Davood Ferrer | Tommy Haas | Richard Gasquet | Mardy Fish | G.Dmitrov | Awesome Serena | Sloane Stephens | Bethanie Mattek-Sands | Flavia Penneta | Kerber | Kvitova

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Paymaan نمایش پست ها
دیشب بازی بردیچ رو دیدم اندکی نگران شدم . امیدوارم تا اون موقع که برسه به فدرر دوستان دیگه سرنگونش کنن.

شاید نزدیک بودن اسکور ست ها باعث شده فرید نگران شه . ولی خب زمان بازی نشون زیاد بازی سنگینی نداشته با Groth. مشکل اصلی به نظرم از دست دادن بریک پوینت ها به راحتی هر چه تمام تره که قربونش برم فدرر چون در تمام زمینه ها استاده در این زمینه هم ید طولایی داره . مارسل گرانویرز هم تا اونجایی که یادمه بیس لاینره و خب تو بازی بعدی شاید یه تستی بشه بازی بیسلاینش.
البته مارسل گرانویرز یک سرو اند والی یره
که باز هم مچ آپ خوبی برا راجر خواهد بود، البته ایشون بازیش Tense تره تا گمنام و بی تجربه ای چون گروث
Rafa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rafa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:48 AM   #114
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز به قول همون ریچارد داوکینز که عکسش رو گذاشتی باید با ویروس جهل مبارزه کرد و اجازه نداد که آدم ها ادعاهایی بکنن که واسشون پشتوانه ای ندارن و بازتولید تفکر "به من ایمان بیارین چون من آینده رو می دونم و بیشتر از شما می فهمم" به حساب میان. خود من علاقه ی زیادی دارم که نظرات مخالف مطرح بشن و فرصت اظهار نظر در موردشون به وجود بیاد، چون جامعه ی تکصدایی که ارزشی نداره. اما حاضر به پذیرش نظراتی که پشتوانه ندارن و از دید من بازتولید نگاه مذهبی هم هستن نیستم. اینجور نظرات بیشتر به درد بنگاه های شرطبندی می خورن.
بله ،از یه منظر، شما درست میگی؛ داوکینز بارها و به کرات با ادعاهای غلط و جهل و ایمان و اعتقاد الکی داشتن و تعصب ورزی نسبت به مسائل مختلف من جمله اعتقاد به مذهب و خدای ادیان و غیره مبارزه کرده و جواب طرف مقابلو داده. مناظره های بیشمار و مستند ها و کتابای زیادی هم ازش هست؛نمونش کتاب پندار(توهم) خدا که یه سری الفاظ و صفات زیبا رو به خدای توهم ساخته نسبت داده ،ولی ایا داوکینز میاد به شخصیت روبروش حمله می کنه؟یا اونو به سخره می گیره؟یا مثلا کی شما دیدی داوکینز و هیچنز و هریس(تثلیث نامقدس) دست به یکی کنن و بیان یکی رو مسخره کنن؟؟منظورم به سخره گرفتن و له کردن شخصیت اون طرفه، وگرنه هرگونه مسئله ای که پشتوانه علمی و منطقی نداشته باشه و منجر به توهم(خدا) و جهل و عدم تفکر صحیح و واژه مسخره ای به نام ایمان بشه،باید باهاش برخورد شه ولی نه از این طرقی که در این فروم توسط یه عده اتخاذ میشه...
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:49 AM   #115
Paymaan

آواتار Paymaan

بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر/ جو-ویلفرید زانگا/ تامی هاس/ استن واورینکا/ اندی مارِی/ تامی روبردو/ ژیل سیمون/ فرناندو ورداسکو/

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Rafa نمایش پست ها
البته مارسل گرانویرز یک سرو اند والی یره
که باز هم مچ آپ خوبی برا راجر خواهد بود، البته ایشون بازیش Tense تره تا گمنام و بی تجربه ای چون گروث
حالا شما نمی خواد در کسری از ثانیه من رو بکوبی . تنیس بازی که از آندلوس باشه و سِرو اند والی یر باشه من فقط Lopez رو میشناسم. بازیش با فدرر تو دوبی 2011 رو یادمه . حد اقل از کسانی مثل استپانک و لوپز و لودرا کمتر میاد لب تور!

شما خودت ماشاالله یه پا سرو اند والی یری! سریع حمله میکنی به آدم.
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:59 AM   #116
Farid
Forum Expert

نقل قول:

پیمان جان باید بگم که فدرر تا فینال تست نمیشه چون بازیکنی جلوش نیست که تستش کنه
اگر چه Granollers یه بازیکن Solid Baseliner ه اما سطح مورد علاقش خاک رسه
و این خیلی بده که تست نشده بری یهو جلوی دیوکوویچ ( البته اگر دیوکوویچ بیاد فینال )
اگر فرمش خوب بود بردیچ رو راحت می زد اما با این فرمی که من ازش دیدم اگر هم بزنه زوری ۵ سته می زنه و خسته و کوفته میره جلوی دیوکوویچ
این علت نگرانیه منه که واقعا خنده داره دوستان فدرری فکر می کنند من با فدرر بدم که یه پاراگراف بعد از مدتها نوشتم فدرر چقدر بد بازی کرد
من نظرم رو گفتم و هنوز هم فکر می کنم فدرر در فرم خوبی قرار نداره حالا چه مشکلی داره که اون تنیس Flow رو ازش تو این دو دور در Court ی که اگر بهش می گفتند کجا می خوای بازی کنی می گفت اینجا و اگر باز هم ازش می پرسیدند می خوای با کی بازی کنی می گفت دو تا Serve & volleyer ندیدیم من نمی دونم
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:59 AM   #117
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
اینها که شما گفتی رو خودش میگه و کارشناسا هم می گند و شاید هم در Basel و یا حتی Cincinnati درست باشه اما اینو بدون که همه این حرفا در این مسابقات به خصوص ( US Open ) چرت و پرته
توی ویمبلدون مک انرو یه حرف قشنگی توی ست چهارم فینال زد و اون این بود که هیچ بازیکنی رو تا به حال ندیده که به اندازه فدرر از باخت ناراحت بشه اما اینو نشون نمی ده و اینو بدون اگه اینها که شما گفتی بر فرض محال درست باشه اینقدر دیشب در امتیازات مهم Tense بازی نمی کرد
فدرر اومده که تاریخ ساز بشه و
Grand Slam بگیره
و خوب میدونه شاید این اخرین شانسشه
دوست عزیز چه قدر راحت تحلیل می کنی!!!به فرض محال درست باشه؟! شما خودت می گی کارشناسا می گن بعد می گی به فرض محال درست باشه؟ دریایی مطالب هست در رسانه های مختلف از بزرگ ترین ورزشی نویسان دنیا در رابطه با مسائل روحی روانی در ورزش تنیس و علی الخصوص پیرامون راجر فدرر بعد شما می گی به فرض محال درست باشه؟! چی به فرض محال درست باشه؟! مفاهیم روحی روانی ورزش تنیس؟!!!! چه قدر عجیب و غریب چنین مسئله ای رو در نظر نمی گیری!! فدرر همیشه از 30 به بعد همه اسلم ها رو برای مرگ و زندگی اومده...این یو اس با یو اس سال قبل هیچ فرقی نداره، فدرر همواره طوری اومده از 30 به بعد اسلم ها رو که گویی این آخرین اسلمشه و دقیقا چون الان همچین حسی داره می خواد با برنامه ریزی درست پیش بره.می خواد خودش رو از لحاظ روحی غنی کنه و لذت ببره چون فهمیده مادامی که از حضور درون کورت لذت ببره بهترین بازیش رو ارائه می ده...من فکر کنم اتفاقا فارسی تایپ نمی کنم چون مجبورم بارها و بارها یک سری مفاهیم رو تکرار کنم...

این 2 مطلب رو ببینید، اولی از آسوشیتدپرس هست و دومی از ای اس پی ان به قلم گرگ گاربر و مت ویلانسکی در وصف 2 بازی اول فدرر...
http://hosted.ap.org/dynamic/stories...08-29-23-44-21
http://espn.go.com/tennis/usopen14/s...front-ferrell?
در هر 2 مطلب به وضوح به جنبه مفرح بودن بازی های فدرر و کیفیت متفاوتش از لحاظ روحی و روانی اشاره شده. مت ویلانسکی اشاره می کنه که راجر از لحاظ فنی مقابل گروث شاید خیلی خوب نبوده باشه اما اهمیتی این مسئله در هفته اول نداره چرا که اهداف فدرر متفاوته. هیچ فردی نمی یاد کیفیت فنی فدرر در راند دو مقابل سم گروث رو شبیه سازی کنه با بازی احتمالی فینال مقابل جوکوویچ!! شما خیلی مسائل رو نمی بینید، حالا باز متاسفانه احتمال مچ آپ لیست خواهید کرد برای ما ولی این مسئله چیزی رو در این بحث عوض نخواهد کرد...با تشکر...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 11:59 AM   #118
Rafa
Rafa's Fan

آواتار Rafa

پستها: 937
سپاس: 14,619
در 961 پست 7,461 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal ====================== Tomas Berdych | Davood Ferrer | Tommy Haas | Richard Gasquet | Mardy Fish | G.Dmitrov | Awesome Serena | Sloane Stephens | Bethanie Mattek-Sands | Flavia Penneta | Kerber | Kvitova

نقل قول:
حالا شما نمی خواد در کسری از ثانیه من رو بکوبی . تنیس بازی که از آندلوس باشه و سِرو اند والی یر باشه من فقط Lopez رو میشناسم. بازیش با فدرر تو دوبی 2011 رو یادمه . حد اقل از کسانی مثل استپانک و لوپز و لودرا کمتر میاد لب تور!

شما خودت ماشاالله یه پا سرو اند والی یری! سریع حمله میکنی به آدم.

بله از اونا کمتر میاد لب تور، ولی باز هم سرو اند والی یره، دابل هم بازی میکنه
بازیش با تعریف بیس لاینری خیلی فاصله داره
شده شما هم از حرف های من ایراد گرفته باشی و من پذیرفته باشم
ایتجا نمیخوایم که از هم سوتی بگیریم و همدیگرو بکوبیم
اینجا داریم از داشته های هم تنیس یاد میگیریم و حرف های همو تصحیح میکنیم
من اصلا از سبک سرو و اند والی خوشم نمیاد و بلد هم نیستم...
Rafa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rafa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 12:06 PM   #119
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها

دوست عزیز چه قدر راحت تحلیل می کنی!!!به فرض محال درست باشه؟! شما خودت می گی کارشناسا می گن بعد می گی به فرض محال درست باشه؟ دریایی مطالب هست در رسانه های مختلف از بزرگ ترین ورزشی نویسان دنیا در رابطه با مسائل روحی روانی در ورزش تنیس و علی الخصوص پیرامون راجر فدرر بعد شما می گی به فرض محال درست باشه؟! چی به فرض محال درست باشه؟! مفاهیم روحی روانی ورزش تنیس؟!!!! چه قدر عجیب و غریب چنین مسئله ای رو در نظر نمی گیری!! فدرر همیشه از 30 به بعد همه اسلم ها رو برای مرگ و زندگی اومده...این یو اس با یو اس سال قبل هیچ فرقی نداره، فدرر همواره طوری اومده از 30 به بعد اسلم ها رو که گویی این آخرین اسلمشه و دقیقا چون الان همچین حسی داره می خواد با برنامه ریزی درست پیش بره.می خواد خودش رو از لحاظ روحی غنی کنه و لذت ببره چون فهمیده مادامی که از حضور درون کورت لذت ببره بهترین بازیش رو ارائه می ده...من فکر کنم اتفاقا فارسی تایپ نمی کنم چون مجبورم بارها و بارها یک سری مفاهیم رو تکرار کنم...

این 2 مطلب رو ببینید، اولی از آسوشیتدپرس هست و دومی از ای اس پی ان به قلم گرگ گاربر و مت ویلانسکی در وصف 2 بازی اول فدرر...
http://hosted.ap.org/dynamic/stories...08-29-23-44-21
http://espn.go.com/tennis/usopen14/s...front-ferrell?
در هر 2 مطلب به وضوح به جنبه مفرح بودن بازی های فدرر و کیفیت متفاوتش از لحاظ روحی و روانی اشاره شده. مت ویلانسکی اشاره می کنه که راجر از لحاظ فنی مقابل گروث شاید خیلی خوب نبوده باشه اما اهمیتی این مسئله در هفته اول نداره چرا که اهداف فدرر متفاوته. هیچ فردی نمی یاد کیفیت فنی فدرر در راند دو مقابل سم گروث رو شبیه سازی کنه با بازی احتمالی فینال مقابل جوکوویچ!! شما خیلی مسائل رو نمی بینید، حالا باز متاسفانه احتمال مچ آپ لیست خواهید کرد برای ما ولی این مسئله چیزی رو در این بحث عوض نخواهد کرد...با تشکر...
چیزی که خودتون گفتید رو می نویسم و رنگی می کنم که جواب خودتون و اون طرف رو داده باشم
در هر 2 مطلب به وضوح به جنبه مفرح بودن بازی های فدرر و کیفیت متفاوتش از لحاظ روحی و روانی اشاره شده. مت ویلانسکی اشاره می کنه که راجر از لحاظ فنی مقابل گروث شاید خیلی خوب نبوده باشه اما اهمیتی این مسئله در هفته اول نداره چرا که اهداف فدرر متفاوته. هیچ فردی نمی یاد کیفیت فنی فدرر در راند دو مقابل سم گروث رو شبیه سازی کنه با بازی احتمالی فینال مقابل جوکوویچ!! شما خیلی مسائل رو نمی بینید، حالا باز متاسفانه احتمال مچ آپ لیست خواهید کرد برای ما ولی این مسئله چیزی رو در این بحث عوض نخواهد کرد
بقیه حرفاشم هر چی گفته چرت و پرت گفته شعورش در همین حد می رسیده یا نمی خواسته بگه که فدرر فرم خوبی نداره منم وقتمو صرف خوندن این مطالب نمی کنم
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2014, 12:06 PM   #120
Paymaan

آواتار Paymaan

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
پیمان جان باید بگم که فدرر تا فینال تست نمیشه چون بازیکنی جلوش نیست که تستش کنه
اگر چه Granollers یه بازیکن Solid Baseliner ه اما سطح مورد علاقش خاک رسه
و این خیلی بده که تست نشده بری یهو جلوی دیوکوویچ ( البته اگر دیوکوویچ بیاد فینال )
اگر فرمش خوب بود بردیچ رو راحت می زد اما با این فرمی که من ازش دیدم اگر هم بزنه زوری ۵ سته می زنه و خسته و کوفته میره جلوی دیوکوویچ
این علت نگرانیه منه که واقعا خنده داره دوستان فدرری فکر می کنند من با فدرر بدم که یه پاراگراف بعد از مدتها نوشتم فدرر چقدر بد بازی کرد
من نظرم رو گفتم و هنوز هم فکر می کنم فدرر در فرم خوبی قرار نداره حالا چه مشکلی داره که اون تنیس Flow رو ازش تو این دو دور در Court ی که اگر بهش می گفتند کجا می خوای بازی کنی می گفت اینجا و اگر باز هم ازش می پرسیدند می خوای با کی بازی کنی می گفت دو تا Serve & volleyer ندیدیم من نمی دونم
حالا امیدواریم در راوند های بعدی فدرر شما رو از نگرانی در بیاره. بردیچ و دیمیتروف تنها افرادین که میتونن دردسر ساز شن اما من به شخصه فک میکنم دیمیتروف هم کاری از پیش نمیبره . اونور جدول هم مارِی ها و واورینکا ها و سونگا ها هستن که بخوان مشکل ایجاد کنن برای نواک . راستی اصلاً حواسم به ایزنر نبود. امیدوارم این دفعه این طلسم باخت به کولشرایبر شکسته شه و با نواک بازی کنه. بازی جالبی میشه به نظرم.
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)