بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

3-16 شهریور - نیویورک، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان US OPEN 2014؟
راجر فدرر 94 80.34%
نواک جوکوویچ 17 14.53%
استن واورینکا 1 0.85%
داوید فرر 0 0%
میلوس رائونیچ 1 0.85%
اندی مورای 1 0.85%
سایر بازیکنان 3 2.56%
رأی دهندگان: 117. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-03-2014, 02:13 PM   #231
King Rojer Federer
Senior Member

آواتار King Rojer Federer

پستها: 243
سپاس: 2,455
در 213 پست 1,323 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آخه این شد سوال.معلومه پادشاه روجر فدرر
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN 2014

نقل قول:
نوشته اصلی توسط masa نمایش پست ها
چرا هیشکی پست نمیذاره؟! دیشب فدرر چطور بازی کرد؟
ماشاالله اینقدر دوستداران جوکوویچ رو اعصاب آدم راه می رن که دیگه نه اعصابی برای آدم می مونه و نه شور و حالی.چون هر چی که دوستداران فدرر پست می ذارن با مسخره کردن و جمله های اعصاب خوردکن رو اعصاب ما(دوستداران فدرر)راه میرن.پس بهتره که حرف کمتر بزنیم تا آخر مسابقات.اون موقع ببینیم با این عزیزان چند چند هستیم.در ضمن پیروزی راجر عزیز رو به شما دوستان فدرری تبریک عرض می کنم.به امید تداوم این پیروزیها.
King Rojer Federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 03:38 PM   #232
sina1993
Senior Member

آواتار sina1993

پستها: 207
سپاس: 3,083
در 189 پست 1,318 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

از این مرحله شکست هر تنیسور رو با هر درجه از امادگی تهدید میکنه. پیشبینی برنده بازی جوکوویچ و ماری سخته امار هر دو تنیسور نشون میده که احتمالا مثل گذشته شاهد رالی های طولانی خواهیم بود درباره بازی جوکوویچ از اونجایی که تا اینجا به تنیسور قدرتمندی برخورد نکرده نمیتونم نظر بدم(البته امار نشون میده نوسان داشته ولی در مجموع خوب بوده) ولی ماری از راند1 تا اینجا با وجود برخورد به تنیسورهای مثل کوزنتسف و سونگا بازی به بازی بهتر شده امار نت پوینتش از 64 درصد توی راند1 به 90درصد (28/31) در بازی مقابل سونگا رسیده و انفورسد ارورش بازی به بازی کمتر شده.
احتمالا بازی به ست پنجم کشیده میشه البته
مسائل فنی و روحی و روانی زیادی توی بازی امشب اهمیت داره که در تخصص دوستان دیگه هست که اگه توضیح بدن ممنون میشم
sina1993 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sina1993 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 04:18 PM   #233
zhako
Senior Member

آواتار zhako

پستها: 186
سپاس: 388
در 162 پست 1,248 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجرفدرر.گریگوری دیمیتروف.خوان مارتین دلپوترو

بازی جوکو باماری بازی زیبایی میشه.بخصوص ماری بازی به بازی بهترشده.درمورد بازی فدرر اگه دوستان بازی با باتیستا را دیده باشند،فدرر ارورهای زیادی داشت امیدوارم بازی با مونفیس کمتر اشتباه کنه وبرنده باشه.بازیها به حساسیتهای آخرش داره میرسه ببینیم چه کسی گرند آخرسال رومیگیره امیدوارم با قهرمانی فدرر تمام بشه
zhako آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی zhako به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 04:18 PM   #234
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic

بازیهای امشب

جوکوویچ یا ماری؟
جوکوویچ بی شک اولین چالش مهم تورنومنت رو تجربه میکنه.نواک حریفی داره که غیر قابل پیش بینی شده.ممکنه این بازی 5 سته بشه این خودش میتونه نواک رو برای تقسیم انرژی برای ادامه تور دچار مشکل کنه پس بی شک نواک از ابتدا با همه قدرت میاد.البته تنها مشکل اندی که میتونه باعث باختش (حتی با اختلاف) بشه مسایل روحی روانیه.

ماری محکوم به برد برای اثبات مجدد شایستگیهاش با یه روحیه خوب از برد مقابل سونگا.سرو هاش و والی و خصوصا ریترنهاش واقعا بهبود داشته در طول تور.البته اگه روحیه جنگندگی و خودباوری 2012 رو داشته باشه بی شک میتونه حداقل بازی رو برای نواک سخت کنه.

البته نظر شخصی من برد 3-1 نواکه ولی شواهد نشون میده احتمال بازی نزدیکتر به مراتب بیشتره.
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg Novak-Djokovic-and-Andy-M-001.jpg (31.4 کیلو بایت, 130 نمایش)
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 04:59 PM   #235
sspol
Senior Member

آواتار sspol

پستها: 153
سپاس: 1,820
در 135 پست 921 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال

بنظرم این تورنمت در نبود نادال اصلا جذابیتی نداره
sspol آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sspol به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 05:46 PM   #236
lordmani
Member

آواتار lordmani

پستها: 76
سپاس: 666
در 79 پست 1,010 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اینم شد سوال؟ فدرر دیگه

راجر فدرر قهرمان پنج دوره مسابقات اوپن آمریکا توانست با شکست روبرتو باتیستا آگوت اسپانیایی به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کند. او حریف اسپانیایی‌اش که بخت هفدهم قهرمانی بود را در سه ست و ظرف کمتر از دو ساعت با نتیجه 4-6، 3-6 و 2-6 برد.

این برای دهمین بار است که فدرر 33 ساله به مرحله یک‌چهارم نهایی اوپن آمریکا راه می‌یابد. او پارسال در یک‌هشتم نهایی این گرنداسلم حذف شده بود.

فدرر در یک‌چهارم حالا باید به مصاف گائل مونفیس برود که در یک بازی نزدیک گریگور دیمیتروف نفر هشتم جهان را شکست داد.

مونفیس فرانسوی در این بازی حریف بلغارش را در سه ست با نتیجه 5-7، 6-7 و 5-7 شکست داد. دیمیتروف، که در ویمبلدون به نیمه‌نهایی راه یافته بود، در ست دوم در تایبرک 4-6 جلو بود و دو ست پوینت داشت اما نتوانست یک ضربه مطمئن لب تور را تبدیل به امتیاز کند تا ست را ببرد.

بدین ترتیب مونفیس بدون باختن حتی یک ست به جمع هشت نفر نهایی راه می‌یابد. او در اوپن فرانسه امسال هم تا یک‌چهارم نهایی بالا آمده بود. این بازیکن ورزیده تا به حال تنها یک بار از یک‌چهارم نهایی بالاتر رفته که آن جا هم در اوپن فرانسه سال 2008 در نیمه‌نهایی به راجر فدرر باخت. در 9 باری که این دو بازیکن به مصاف هم رفته‌اند، مونفیس توانسته دو بار فدرر را شکست دهد. آخرین رویارویی‌شان در مسترز سین‌سیناتی پیش از اوپن آمریکا بود که فدرر آن بازی را سه سته برد و در نهایت هم قهرمان شد.

چیلیچ برنده ماراتن

در یک بازی دیگر از مرحله یک‌هشتم نهایی مارین چیلیچ کروات توانست در یک بازی نفس‌گیر بعد از چهار ساعت و 13 دقیقه از سد ژیل سیمون فرانسوی بگذرد. چیلیچ سیمون را در پنج ست با نتیجه 7-5، 6-7، 4-6، 6-3 و 3-6 شکست داد.

چیلیچ که در اوج دوران آمادگی‌اش قرار دارد، در مرحله یک‌چهارم نهایی باید به مصاف توماس بردیچ برود که دومینیک تیه‌ام اتریشی را از پیش رو برداشت.
lordmani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 05:49 PM   #237
lordmani
Member

آواتار lordmani

کارولین وزنیاکی نفر اول اسبق زنان جهان با شکست کوبنده سارا ارانی برای اولین بار بعد سه سال دوباره به نیمه‌نهایی یک گرنداسلم راه پیدا کرد.

وزنیاکی که در مرحله قبلی ماریا شاراپوا را برده بود، بعد از تنها 65 دقیقه ارانی ایتالیایی را 1-6 و 0-6 شکست داد.

این بازیکن 24 ساله در این مرحله باید به مصاف پنگ شوای چینی برود که بر بلیندا بنچیچ 17 ساله، پدیده شگفتی‌ساز سوییسی را 2-6 و 1-6 شکست داد. وزنیاکی مقابل پنگ 28 ساله از شش بازی تا به حال در پنج بازی پیروز بوده و حالا این شانس را دارد تا برای دومین بار بعد از سال 2009 یک بار دیگر به فینال اوپن آمریکا راه پیدا کند.

البته پنگ، نفر 39 جهان در این مسابقات تا کنون حتی یک ست هم نداده و فقط یک بار گیم سرویس خود را داده است. این برای نخستین بار است که پنگ به نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرنداسلم راه می‌یابد. او که در نیویورک در سی و هفتمین گرنداسلم خود شرکت می‌کند، تا همین جا هم صعودش به رده 22 جهان قطعی‌ست. او این روزها را بعد از بازی «باورنکردنی» توصیف کرد. او بعد از بزرگ‌ترین موفقیت‌اش در دوران بازی خود، توی زمین اشک در چشمانش جمع شده بود: «من خیلی وقت است دارم بازی می‌کنم و حتی یک بار هم می‌خواستم تنیس را دیگر کنار بگذارم. اما مربی و پدر و مادرم همه‌اش به من می‌گفتند: بجنگ. روز تو فرا خواهد رسید.»

پنگ در ماه فوریه به رده اول تنیس دوبل زنان راه یافته بود. او اولین تنیس‌باز چینی است که در یک رده‌بندی جهانی نفر اول شده بود. اما در تنیس انفرادی، بر خلاف هموطن‌اش لی نا که تا کنون دو گرنداسلم هم برده، او هنوز منتظر اولین جام‌اش است.
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 06:00 PM   #238
lordmani
Member

آواتار lordmani

یه مصاحبه جالب از فدرر که ماله 3 4 هفته پیش ولی جالب . گفتم براتون بذارم.

این درست است که تو در استرالیا و حین المپیک با میرکا – همسرت – آشنا شدی؟ خیلی جالب است.

بله. من همسرم را در سیدنی و در جریان المپیک سال 2000 دیدم. آنجا عاشق او شدم.. آن، المپیک مورد علاقه‌ام است. انرژی دیوانه‌کننده بود. همه خیلی تلاش می‌کردند المپیک خوبی باشد. خیلی شیرین بود.

همیشه انگار ارتباط خاصی بین تو و استرالیا وجود دارد. تو طرفدار تنیس‌بازان استرالیایی هم هستی درست است؟

بله. مخصوصا لیتون (هیوییت). من عاشق روحیه مبارزه‌جوی او هستم. ما گاهی با هم 4 ساعت تمرین می‌کنیم. روزی داشتم به او می‌گفتم نه این که بازیکنان امروز خیلی نرم هستند اما گاهی زیادی با هم مهربانند. تنیسی که من دوست دارم کمی محکم‌تر و خشن‌تر است.

واقعا؟ ما تو را تنیس‌بازی آرام و مودب می‌شناختیم

تا جایی که آدم قانون را زیر پا نگذارد و جوانمردانه بازی کند، بازی سخت و محکم خوب است. باید کمی سفت و سخت بود. استرالیایی‌ها این را می‌دانند.

درست است. اما اینجوری می‌شود با رقبایت دوست بمانی؟ می‌شود با دشمنت برادری کنی؟

من نمی‌دانم با دیگر تنیس‌بازان چقدر دوستم. برایم جالب است ببینم وقتی همه بازنشسته شده‌ایم و از مسابقات دوریم، رابطه‌مان چطور می‌شود. اما تا زمانی که داریم بازی می‌کنیم دقیقا نمی‌دانیم. البته ما خیلی به هم نزدیک هستیم چون همدیگر را می‌شناسیم. ما هم را دوست داریم و رقابت بینمان را هم دوست داریم. از آن جا که به خاطر مسابقات هر هفته هم را می‌بینیم، لازم نمی‌شود بیرون از آن در تماس باشیم. هر وقت هم را می‌بینیم می‌گوییم:«خوشحالم که دوباره می‌بینمت. چه خبر؟» و این چیزها. ولی هیچ وقت با هم برای شام بیرون نمی‌رویم.

به نظرت آلان دوستی بین تنیس‌بازان سخت‌تر از قبل شده؟ شاید چون همه چیز سخت‌تر شده

نمی‌دانم در دوران جیمز کانرز یا قبل از آن روابط بین تنیس‌بازان چطور بود. اما امروز هر تنیس‌بازی یک تیم بزرگ اطراف خودش دارد که بیشتر با آن‌ها وقت می‌گذراند تا سایرین.

ویدئویی در یوتیوب هست که نشان می‌دهد تو و رافا (نادال) دارید با هم می‌خندید. فیلمبرداری برای تبلیغی بود. ولی خنده‌تان واقعا از ته دل بود.

من بیش از بقیه تنیس‌بازها با او بوده‌ام و زندگی کرده‌ام؛ برای افتتاح یک تورنمنت در قطر، برای کارهای خیریه‌ای که در پروژه «بازی برای افریقا» با هم می‌کنیم و خیلی برنامه‌های دیگر. من چند بار هم برای شام با او بیرون رفته‌ام. من خانواده او را هم به خوبی می‌شناسم. مادرش را، خواهرش را و پدرش را. بله رابطه من با او عمیق‌تر است از رابطه‌ای که با نواک (جوکوویچ) و اندی (ماری) دارم. برای همین است که حس می‌کنم بیش از همه به او نزدیکم.

بازی‌ای در هامبورگ بود که تو در آن راکتت را شکاندی. تو همیشه کسی بودی که بر اعصابت تسلط داشتی. اما در آن لحظه کاملا متفاوت بودی.

بله. سال 2001 بود. 20 سالم بود. آن لحظه را به یاد دارم. به زمین نگاه کردم و به خودم گفتم همانجایی است که باید راکتم را بشکانم. دیگر نمی‌توانستم رفتارم را کنترل کنم. داشتم منفجر می‌شدم. از آن به بعد تصمیم گرفتم که آرام باشد و دهانم را در زمین ببندم. باید خودم را تغییر می‌دادم. البته تغییر را نمی‌توان ناگهانی اعمال کرد. زمان می‌برد.

تو همچنان از تنیس لذت می‌بری؟

من از این که با درد بازی کنم بیزارم. حس خیلی بدی دارد. در سال 2013 بارها به خاطر درد نباید بازی می‌کردم اما کردم. با این حال هرگز تسلیم نشده‌ام. کلا 2 بار بازی را نیمه‌کاره رها کردم. هیچ وقتم در ابتدای بازی نبوده. لیتون هم همینطور است. برای همین است که او را می‌ستایم.

تو همیشه رفتار خوبی هم با روزنامه‌نگارها داشتی. فکر می‌کنی اگر در رنکینگ پایین‌تر بیایی هم همینطور بماند؟

ورزش تنیس برای اخبار و قصه‌های خوب است. حرف من همیشه این است که رسانه‌ها اینقدر منفی‌نگر نباشند. منظورم حمله به هیچ روزنامه‌نگاری نیست اما آن‌ها بیشتر به نقاط منفی نگاه می‌کنند. مثلا روی هفتم شدن من در رده‌بندی خیلی تاکید می‌کنند. یا روی شکست‌هایم. البته این را هم باید در نظر گرفت که رده‌بندی تنیس هر هفته تغییر می‌کند. برای همین است که جذاب است.

هیچ وقت دغدغه رنکینگ را داشته‌ای؟

نه. هیچ وقت اولویت اولم نبوده. قهرمانی برایم مهم‌تر است. اگر قهرمان بشوم رنکینگ برایم اولویت دوم است. برایم مهم است که با قهرمانی در اوپن امریکا دوباره مرد شماره یک شوم تا بدون قهرمانی.
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 06:05 PM   #239
swiss express
Senior Member

آواتار swiss express

پستها: 161
سپاس: 453
در 163 پست 1,714 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

گفتم امشب اندی و استن با جوکوویچ و نیشیکوری بازی دارن دو تا جمله جالب که ازشون یادمه رو بگم:

استن

question : three things switzerland is known for?

stan:1. banks 2. chocolates3.roger federer

جالبه یادمه استن اسمی از ساعت سوییس نیاورده بود

ماری:

i can cry like federer but i wish i could play as good as him too

ویرایش توسط swiss express : 09-04-2014 در ساعت 10:30 PM
swiss express آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی swiss express به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-03-2014, 10:00 PM   #240
sorina_1100
Member

آواتار sorina_1100

پستها: 89
سپاس: 41
در 68 پست 309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال کرولاین وزنیاکی

دوستان تو تاپیک پخش تلویزیونی مسابقات فقط یه شبکه آزاد پخش میکرد که اونم فک کنم تو تل استار بود
هیچ شبکه ای تو عرب یا ترک یا هاتبرد پخش نمیکنه رایگان ؟
sorina_1100 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)