بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

4-18 خرداد - پاریس، فرانسه

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان رولند گاروس 2014؟
رافائل نادال 45 33.33%
نواک جوکویچ 37 27.41%
راجر فدرر 52 38.52%
داوید فرر 1 0.74%
سایر بازیکنان 0 0%
رأی دهندگان: 135. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-30-2014, 11:49 PM   #101
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال رولندگاروس 2014

خب فردا هفته ی اول رقابت ها تموم می شه... به نظرم خیلی به هفته ی اول نمی شه تکیه کرد برا قضاوت...در هر حال اما یک سری نکات وجود داره که بد ندیدم بهش اشاره کنم:

1- نیشیکوری که بسیاری بهش امید بسته بودن برا اینکه خطرساز بشه در سمت خودش، متاسفانه نتونست شایستگی هاش و نشون بده...یک روز قبل از بازی دور اولش در مصاحبه با سی ان ان گفته بود مصدومیتش بهتر شده اما آماده ی 100 در صد نیست و متاسفانه همین نا آمادگی کار دستش داد خیلی زود...خیلی دوست داشتم نیشی آماده همچون مادرید رو ببینم چون مطمئنا به جذابیت بازی ها خیلی کمک می کرد، اما این اتفاق نیفتاد...جدا از مصدومیت از لحاظ بدنی کلا ضعیفه نیشی، باید تقویت کنه خودش رو...

2- استن کلا بدون « مورد عجیب» انگار نمی تونه زندگی کنه...خیلی از نواقص فنی و روحی روانیش در جریان بازی رو رفع کرده اما هنوز از « عدم تداوم ثبات» در طول فصل رنج می بره...حالا بی جنبه بودن اسمش و می ذارید یا هر چی دیگه خیلی فرقی نمی کنه...باید کار کنه رو خودش که بتونه در یک فصل طولانی تا حد امکان، روند ثابتی رو طی کنه... استرالیا بالا، بعد سقوط، باز مونت کارلو بالا دوباره سقوط...این طوری نمی شه که اسمش تو بزرگا بمونه...

3- در مورد حذف سرنا اون طوری چیزی نمی شه گفت، قفل کرده بود و نمی دونست چی کار کنه...حالا دست کم گرفتن بود، مشکل بدنی بود هر چی بود حریفش هم واقعا شایسته بود، بحثی توش نیست...در مورد سرنا همین بس که دو اسلم گذشته اما جامی تو ویترینش نیست، همین نشون می ده افت کرده...باید ادامه ی فصل بیشتر از همیشه جدی بگیره...به خصوص اینکه ویمبی رو پارسال هم نگرفته امسال باید جبران کنه...

اما جدا از باختش، دیدم متاسفانه دوستان یک کم غیر منصفانه باز انتقاد کردن...من بیش از 70 درصد بازی سرنا رو دیدم اما متوجه صحنه ای که مرتضی گفت نشدم، حتما من ندیدم...اما در هر صورت این اتفاق ها پیش می یاد تو تنیس...قطعا هیچ بازیکنی نیست که ادعا کنه «هیچ» کار اشتباهی نکرده درون کورت...تنیس هست و مسائل روانی و فشار های روانی در جریان بازی بسیار بالاست و خیلی از رفتار ها پیش می یاد... به خصوص اینکه «سرنا» هم باشی و همه ازت توقع بردن داشته باشن...«خود خواه» خواندن سرنا با اون لحن به نظرم درست نیست...آدمی که خودخواه باشه یا بخواد برد کسی رو لوث کنه مطمئنا بعد از پایان بازی دستش و بلند نمی کنه و با انگشت اشاره حریفش و نشون نمی ده...با حریفش لب تور اون طوری خوش و بش نمی کنه اون قدر بلند که کاملا همه ی دنیا شنیدند: " تو شایسته بودی و اگر همین طوری بازی کنی به بهترین ها می رسی"...به نظرم این جملات یک آدم خودخواه نیست...این مسائل رو هم ببینید اگه داد و بیداد سر داور و هر کس دیگه ای رو درون کورت می بینید...

4- در مورد راجر چیزی نمی شه گفت فعلا...حالا شاید یکشنبه بشه کمی حرف زد در موردش...اما در مجموع به نظرم از فرم این فصلش فاصله گرفته...بازم تکرار می کنم چیزی مشخص نیست هنوز...اما دست کم من فعلا نشانه های خیلی خوبی نمی بینم...چه از لحاظ بدنی و چه از لحاظ فنی...شاید تنها نکته ی فنی بارز که به چشم می یاد، سرویس های خوب در مواقع «ضروری» باشه...من این فاکتور رو دیدم فعلا...که قطعا خیلی موثره ولی کافی نیست...

5- نواکم آمادست...مهم نیست ست داد امروز، آماده بود در هر صورت...ست دادن لزوما مشکل محسوب نمی شه...نواک خیلی خوبه روندش هم رو به رشده اما بازم به شدت بر اعتقاد خودم که همانا قهرمانی رافاست اصرار می ورزم...به شدت اینحا راحته، خیلی راحته...البته این نکته هم فراموش نشودد که: ماریا جام و بردار و بیار...

ویرایش توسط roger 4 ever : 05-31-2014 در ساعت 12:19 AM
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 09:46 AM   #102
Roger Federer#1
Senior Member

آواتار Roger Federer#1

پستها: 228
سپاس: 2,788
در 226 پست 2,095 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: "راجرفدرر افسانه ایی" "خوان مارتین دل پوترو" "داوید فرر" "الکساندر زوارف"

کلا تو گرند هفته های اول نمیشه تصمیم گرفت راجر تو استرالیا هم تا قبل از سونگا زیاد جالب نبود بعد اون راه افتاد,به نظرم نواک آماده تر از همه نشون داد سلیچ دیروز عالی بازی کرد شکی نداشتم اگه با این آمادگی سمت راجر,فرر و حتی رافا بود خیلی براشون مشکل ساز میشد چون هم فورهند عالی زد هم بکهند فاکتوری که اگه یه تنیسور درمقابل رافا داشته باشه اونوقت همه چی برابر میشه حتی باعث میشه تنیسورایی همچون استن و آلماگرو که حتی ست ازش نگرفته بودن پیروز باشن درمقابلش(البته رافا اگه آماده باشه به این افراد باج نمیده) واقعا نواک خیلی آماده نشون داد باید دید در ادامه چی میشه.
برای رسیدن به کوارت رافا خیلی راه آسونی داشت تاحالا وازاین به بعدم راه آسونی داره,فرر هم رنکینگ دارها سمتشن ولی بازم مشکل نی براش,گارسیالوپز که تاحالا عالی بود فکرکنم بیاد سمی,ماری هم خوب بود ولی راه مشکلی برای رسیدن به کوارت داره (ماری با نواک سخترین راه رو دارن)
راجر از اولم راه آسونی برای رسیدن به کوارت داشت اگه کمی روبه راه باشه باید از این قرعه استفاده کنه بیاد سمی شانس خوبیه.
نواک هم تو گرند تا قبل سمی باید یکی مثل استن آماده حریفش بشه که این فرد رو من سمتش نمیبینم بی شک نواکو باید تو گرندها جز افراد تو سمی دونست ولی بدترین قرعه به نظرم به نواک رسید در کل امیدوارم بازی های زیبایی رو شاهد باشیم و هرکسی که شایستگی داره قهرمانشه.
آرزوم فینال فرر با راجر هستش ولی اگه خدایی ناکرده هردو اوت شدن چه فینالی بشه فینال رافا با نواک تا آخرین نفس میجنگن.
Roger Federer#1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Roger Federer#1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 11:48 AM   #103
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

بازنده های بزرگ اوپن فرانسه سرگرم جشن گرفتن قهرمانی میامی در کنفرانس شرق با لبران جیمز پادشاه ... ستاره دانمارکی علاوه بر ناکامی های ورزشی، در زندگی خصوصی هم روزگار خوشی رو سپری نمیکنه ..

BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 12:30 PM   #104
lordmani
Member

آواتار lordmani

پستها: 76
سپاس: 666
در 79 پست 1,010 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اینم شد سوال؟ فدرر دیگه

سه نفر اول جهان هر کدام پیش از شروع اوپن فرانسه یک مسترز روی خاک برده‌اند. برای رافائل نادال این وضعیت کاملاً متفاوت از سال‌های پیش است. چون او در سه تورنمنت روی خاک شکست خورده است. برای اولین بار بعد 10 سال. زمانی که تنها 17 سال داشت و برای اولین بار در اوپن فرانسه شرکت می‌کرد.

ماتس ویلاندر- اما به نظر من وضعیت امسال نسبت به 10 سال پیش عادی‌تر است. چون سال‌های اخیر سال‌های عجیب و غریبی در تنیس بودند و ما به این عادت کرده بودیم که نفر اول و نفر دوم جهان توی فینال‌ها به مصاف هم بروند و یک بازیکن در کل فصل برتر از همه باشد. ما به این وضعیت عادت کرده بودیم و دیگر داشت باورمان می‌شد که این طبیعی است. اما راست‌اش را بخواهید این شرایط سال‌های گذشته استثنا بود.

در آستانه اوپن فرانسه این شرایط هیجان‌انگیزتر هم هست. شاید کل فصل از یک رقابت و یا یک فوق‌ستاره سود ببرد که همه جام‌ها را درو کند. اما اوپن فرانسه و سه گرنداسلم‌ دیگر به نفع‌شان است که هیچ مدعی مطلقی وجود نداشته باشد. قبلاً هم همین طوری بود و من فکر می‌کنم این طوری بهتر است. فکر نکنم ما دوست داشته باشیم که برویم پاریس و تنها چیزی که از خودمان می‌پرسیم این است که آیا نادال برای نهمین بار قهرمان می‌شود یا نه؟ این برای من هیچ هیجانی ندارد. این طوری خیلی هیجان‌اش بیشتر است که فکر کنیم جوکوویچ مدعی است یا فدرر شانس قهرمانی دارد.

البته از طرف دیگر حذف زودهنگام‌تر در تورنمنت‌های پیش از رولان گاروس بدین معنی است که نادال با خستگی و فرسودگی کمتری به پاریس می‌آید. ضمن آن که آن شکست‌ها در مسابقات دو ست از سه ست بود، در حالی که اوپن فرانسه سه ست از پنج ست است. و تازه نادال مسترز مادرید را هم برده است. بنابراین می‌داند که خیلی هم اوضاع‌اش بد نیست. یعنی این قهرمانی یک جورهایی التیام زخم‌ اوست.

او می‌تواند همچنان بگوید که «صبر کن ببینم. من مادرید را برده‌ام و حالا سرحال‌تر از قبل به اوپن فرانسه آمده‌ام.» از طرفی او در رولان گاروس با اعتماد به نفس بیشتری پا به میدان خواهد گذاشت چون می‌داند که اینجا پنج سته است و بردن او در یک بازی پنج‌ سته روی خاک به مراتب دشوارتر است. او پیش خودش می‌گوید که چگونه می‌خواهند من را اینجا دو ساعته ببرند. من چهار ساعت وقت دارم تا این مشکل را حل کنم. این به او دوباره اعتماد به نفس می‌دهد.
lordmani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 03:32 PM   #105
289
Banned Users

پستها: 214
سپاس: 594
در 188 پست 597 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک رافا گولبیس ماشا هالپ موگوروزا کویتووا

به فاصله یک ساعت دو مدعی که هر دو قهرمانی گرند در کارنامه داشتند حذف شدند
بازی کویتووا و کوزنتسوا واقعا نفسگیر بود وهر دو در لحظاتی تا آستانه برد پیش رفتند
به هر حال با حذف ایوانویچ و کویتووا حالا مسابقات شاید غیر قابل پیش بینی تر هم بشه
ماشا اگر از پس استوسور بربیاد که در آمار هم برتری قابل توجهی نسبت بهش داره
میتونه تبدیل بشه به شانس اول
289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 05:57 PM   #106
mohammad1368
Junior Member

آواتار mohammad1368

پستها: 14
سپاس: 6
در 14 پست 27 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال-جوکویچ.سره نا ویلیامز.شاراپووا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 289 نمایش پست ها
به فاصله یک ساعت دو مدعی که هر دو قهرمانی گرند در کارنامه داشتند حذف شدند
بازی کویتووا و کوزنتسوا واقعا نفسگیر بود وهر دو در لحظاتی تا آستانه برد پیش رفتند
به هر حال با حذف ایوانویچ و کویتووا حالا مسابقات شاید غیر قابل پیش بینی تر هم بشه
ماشا اگر از پس استوسور بربیاد که در آمار هم برتری قابل توجهی نسبت بهش داره
میتونه تبدیل بشه به شانس اول

اره 2 تا از بهترین ها از دور رفتن کنار
mohammad1368 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mohammad1368 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 06:05 PM   #107
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

افسوس که دوباره مونفیس مصدوم شد.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 07:05 PM   #108
Mehdi.A
Novak's Fan

آواتار Mehdi.A

پستها: 114
سپاس: 183
در 112 پست 803 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bahrami| Becker| Cash| Henman| Ferrero| Nalbandian| Philippoussis| Robredo| Fish| Roddick| Baghdatis| Söderling| Tsonga| Isner| Almagro| Verdasco| Gulbis| Djokovic| Monfils| Seppi| Fognini| Querrey| Kokkinakis| Thiem| Ćorić| Sock| Bryans| Seles| Azarenka| Vekić| Italy in Davis cup & Fed cup

بازی مونفیلس و فونینی همین الآن تمام شد. یکی از بدترین بازی های ۵ ستی بود که تا الان دیدم. فونینی به هوای مصدوم بودن مونفیلس وارد ست پنجم شد و به همین دلیل باخت. اخلاقش هم که مثل بچه های ۵ یا نهایتآ ۷ ساله. چشمت کور می خواست راکت رو پرت نکنی که اخطار بگیری. بعد اخطار هم که بازی رو ول کرد عمدآ. همین کار رو تو ویمبلدون جلوی یه بریتانبایی می کرد تا آخر هو می شد. بازیکن مورد علاقم هست ولی به لحاظ آداب معاشرت نشون داده آدم گندیه. امیدوارم تو فینال دیویس یه بار دیگه فونینی و مونفیلس با هم بازی کنند و این دفعه یه بازی خوب ببینیم. درباره مونفیلس هم امیدوارم مصدومیتش جدی نباشه و اونقدر بالا بره که از دیدن بازیاش سیر بشیم :) .
Mehdi.A آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdi.A به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 07:47 PM   #109
289
Banned Users

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mehdi.A نمایش پست ها
بازی مونفیلس و فونینی همین الآن تمام شد. یکی از بدترین بازی های ۵ ستی بود که تا الان دیدم. فونینی به هوای مصدوم بودن مونفیلس وارد ست پنجم شد و به همین دلیل باخت. اخلاقش هم که مثل بچه های ۵ یا نهایتآ ۷ ساله. چشمت کور می خواست راکت رو پرت نکنی که اخطار بگیری. بعد اخطار هم که بازی رو ول کرد عمدآ. همین کار رو تو ویمبلدون جلوی یه بریتانبایی می کرد تا آخر هو می شد. بازیکن مورد علاقم هست ولی به لحاظ آداب معاشرت نشون داده آدم گندیه. امیدوارم تو فینال دیویس یه بار دیگه فونینی و مونفیلس با هم بازی کنند و این دفعه یه بازی خوب ببینیم. درباره مونفیلس هم امیدوارم مصدومیتش جدی نباشه و اونقدر بالا بره که از دیدن بازیاش سیر بشیم :) .
دوست عزیز من نسبت به شما آماتورم
کنجکاوم بدونم بازی فونینی و مونفیلس چه جذابیتی براتون داره که آرزوی تکرارش را دارید؟
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2014, 10:43 PM   #110
289
Banned Users

کولشرایبر عجب بلاییه نازل شده سر اندی ماری.کاش تکلیف بازی امشب معلوم میشد
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)