بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-30-2015, 10:03 PM   #1281
rsx.muhammad
Junior Member

پستها: 2
سپاس: 0
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

سلام دوستان

من میخواستم راکت rf97 رو بگیرم ...
فقط این راکت 3 ورن مختلف داره ... خودم نظرم رو Wilson Pro Staff RF97 Autograph هست وزنش 357 هست

ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه بازی با این راکت واقعا توان خیلی بالایی می خواد؟؟ " بخاطر وزنش ؟
rsx.muhammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-06-2015, 10:48 AM   #1282
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط AliAbdoli نمایش پست ها
سلام دوستان

دوستان من میخوام راکت
HEAD Youtek Graphene Radical MP

رو بخرم

میخواستم نظرتون رو درمورد این راکت بگید که چجور راکتیه؟؟
دوست عزیز
با عرض پوزش از تاخیر در پاسخگویی باید خدمتتون عرض کنم که این راکت با توجه به ریویوهایی که در موردش هست راکت خیلی خوبی به حساب میاد و تنها ایرادی که می شه بهش گرفت اینه که ثباتش به خوبی سایر ویژگی هاش نیست.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-06-2015, 10:50 AM   #1283
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rsx.muhammad نمایش پست ها
سلام دوستان

من میخواستم راکت rf97 رو بگیرم ...
فقط این راکت 3 ورن مختلف داره ... خودم نظرم رو Wilson Pro Staff RF97 Autograph هست وزنش 357 هست

ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه بازی با این راکت واقعا توان خیلی بالایی می خواد؟؟ " بخاطر وزنش ؟
دوست عزیز
همونطور که خودتون هم اشاره کردین استفاده از این راکت به خاطر وزن بالایی که داره توان زیادی می خواد و برای بازیکن ها حرفه ای از قبیل فدرر طراحی شده. به همین دلیل من بهتون پیشنهاد می کنم که یه ورژن سبکترش رو بخرین.
قدیمی 06-17-2015, 12:01 AM   #1284
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

سلام دوستان.
میخواستم بدونم اگه کسی با راکت وزن 300 گرم بازی کنه.از یک برند راکت.بعد بخواد راکتشو از یه برند دیگه بگیره میتونه همون وزن قبلی راکت خودشو برداره(وزن 300 گرم) با این فکر که عادت کرده به همون وزن؟؟؟؟
یعنی میخوام بدونم میتونه امید داشته باشه که مثل همون راکتش ضربه بزنه و مشکلی باهاش نداشته باشه؟
اگه من با یک نوع راکت دارم بازی میکنم دقیقا چه چیزی از مشخصات این راکت سرتر از مشخصات دیگه اش است و باعث میشه که من بگم راکت با فلان مشخصه( مثلا وزن) بدست من میاد.و هر راکتی با همون وزن مورد نظر بیارین مشکلی ندارم باهاش.
یا اینکه کلا تنیسور هر راکتی که بهش دادن با هر وزن و مشخصات دیگه یی باید بتونه خودشو باهاش وقف بده(البته خودم به این بیشتر اعتقاد دارم)؟
سواله بعدیم اینه که:اگه یک نفر با راکت وزن 320 بزنه بعد راکتشو تغییر بده 300 گرم کنه.آیا میتونه زود باهاش مچ بشه و کنترل خوبی روش داشته باشه یا اینکه بهتره همون نزدیکای وزن 320 گرم پیدا کنه؟
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-18-2015, 12:24 PM   #1285
A-Rod
Junior Member

آواتار A-Rod

پستها: 23
سپاس: 23
در 11 پست 39 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آغاسی، رادیک، بلیک، فیش، کوئری، مایک و باب برایان، ایزنر، ونوس ویلیامز و همشیره، جک زاک، مدیسون کیز، داونپورت، دنیس کودلا

نقل قول:
سلام دوستان.
میخواستم بدونم اگه کسی با راکت وزن 300 گرم بازی کنه.از یک برند راکت.بعد بخواد راکتشو از یه برند دیگه بگیره میتونه همون وزن قبلی راکت خودشو برداره(وزن 300 گرم) با این فکر که عادت کرده به همون وزن؟؟؟؟
یعنی میخوام بدونم میتونه امید داشته باشه که مثل همون راکتش ضربه بزنه و مشکلی باهاش نداشته باشه؟
اگه من با یک نوع راکت دارم بازی میکنم دقیقا چه چیزی از مشخصات این راکت سرتر از مشخصات دیگه اش است و باعث میشه که من بگم راکت با فلان مشخصه( مثلا وزن) بدست من میاد.و هر راکتی با همون وزن مورد نظر بیارین مشکلی ندارم باهاش.
یا اینکه کلا تنیسور هر راکتی که بهش دادن با هر وزن و مشخصات دیگه یی باید بتونه خودشو باهاش وقف بده(البته خودم به این بیشتر اعتقاد دارم)؟
سواله بعدیم اینه که:اگه یک نفر با راکت وزن 320 بزنه بعد راکتشو تغییر بده 300 گرم کنه.آیا میتونه زود باهاش مچ بشه و کنترل خوبی روش داشته باشه یا اینکه بهتره همون نزدیکای وزن 320 گرم پیدا کنه؟
سلام. بر اساس تجربه شخصی جواب می دم (شاید در واقعیت اشتباه باشه ولی تجربه کردم):

تفاوت کیفیت و عملکرد راکت ها فقط به وزنشون نیست. الگوی زه کشی، ابعاد صفحه، نقطه بالانس و حتی شکل صفحه راکت. مثلآ:

من عید امسال با دو تا راکت تقریبآ مشابه چند ساعت بازی کردم که یکی رو در نهایت بخرم:

ویلیسون بلید - آپدیت 2015(صفحه 98. وزن 321 گرم،3 واحد سر سبک. الگوی زه کشی 18×20)
بابولا پیور استرایک - آپدیت 2013 یا 14 (صفحه 98. وزن 322 گرم، 5 واحد سر سبک، الگوی زه کشی 18×20)

غیر از رنگ، خیلی شبیه به هم بودند. زه هر دو هم زه اوریجینال راکت بود که با توجه به کیفیت پایین هر دو تا زه، نمی شد یکی رو بهتر از اون یکی دونست. تقریبا هر دو تا هم به یک اندازه قبلش استفاده شده بود (ویلسون یه کم بیشتر) . در عمل اما راکت بابولا قدرت بالاتری داشت (ویلسون خیلی قدرتش کم بود و تقریبا هیچ توپی باهاش بیرون بیس لاین حریف نزدم) ، با وجود یک گرم سنگین تر بودن، سریع تر می شد گریپ رو باهاش عوض کرد (با راکت ویلسون خیلی سخت می شد این کار رو انجام داد)، دستت تا مدت طولانی احساس خستگی نمی کرد (با راکت ویلسون بعد از یک ساعت دست راستم دیگه مال خودم نبود ) اما در نقطه مقابل اون فرمان و اطاعتی که آدم می خواست رو نداشت (یعنی توپ روی بعضی از جاهای صفحه که می خورد می پرید. در جایی که راکت ویلسون انگار صفحه بزرگ تر داشت و می شد راحت تر کنترلش کرد) و جلوی شات های محکم طرف مقابل حتی اگر دقیق هم تنظیمش می کردی و دستت رو محکم نگه می داشتی باز هم نمی شد ضربه خوبی زد (با راکت ویلسون حتی چند تا اسمش رو هم تونستم دفاع کنم).

کلآ جدا از پرس و جو اگر شرایط براتون به وجود میاد، قبل از اینکه یه راکت رو بخرید از یکی داره یه چند دقیقه قرضش بگیرید و یه تستی بزنید. من این دفعه که این کار رو کردم واقعا از راکت راضیم (ضمن تشکر از دوست خوبمون
mspayam که این راکت رو پیشنهاد کرد)

بهتره راکت مناسب پیدا کنید تا اینکه خودتون رو با راکت وفق بدید.

راجع به سوال آخر هم باز از روی تجربه شخصی اگر بخوام بگم، معمولا راکت های سنگین تر، کنترل و قدرت رو در کنار هم دارند. اگر راکت سبک تر انتخاب می کنید تلاش کنید راکت خوبی باشه. یه بار همین موضوع کار دستم داد.

ویرایش توسط A-Rod : 06-18-2015 در ساعت 12:34 PM
A-Rod آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی A-Rod به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-18-2015, 03:40 PM   #1286
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

نقل قول:
نوشته اصلی توسط A-Rod نمایش پست ها
سلام. بر اساس تجربه شخصی جواب می دم (شاید در واقعیت اشتباه باشه ولی تجربه کردم):

تفاوت کیفیت و عملکرد راکت ها فقط به وزنشون نیست. الگوی زه کشی، ابعاد صفحه، نقطه بالانس و حتی شکل صفحه راکت. مثلآ:

من عید امسال با دو تا راکت تقریبآ مشابه چند ساعت بازی کردم که یکی رو در نهایت بخرم:

ویلیسون بلید - آپدیت 2015(صفحه 98. وزن 321 گرم،3 واحد سر سبک. الگوی زه کشی 18×20)
بابولا پیور استرایک - آپدیت 2013 یا 14 (صفحه 98. وزن 322 گرم، 5 واحد سر سبک، الگوی زه کشی 18×20)

غیر از رنگ، خیلی شبیه به هم بودند. زه هر دو هم زه اوریجینال راکت بود که با توجه به کیفیت پایین هر دو تا زه، نمی شد یکی رو بهتر از اون یکی دونست. تقریبا هر دو تا هم به یک اندازه قبلش استفاده شده بود (ویلسون یه کم بیشتر) . در عمل اما راکت بابولا قدرت بالاتری داشت (ویلسون خیلی قدرتش کم بود و تقریبا هیچ توپی باهاش بیرون بیس لاین حریف نزدم) ، با وجود یک گرم سنگین تر بودن، سریع تر می شد گریپ رو باهاش عوض کرد (با راکت ویلسون خیلی سخت می شد این کار رو انجام داد)، دستت تا مدت طولانی احساس خستگی نمی کرد (با راکت ویلسون بعد از یک ساعت دست راستم دیگه مال خودم نبود ) اما در نقطه مقابل اون فرمان و اطاعتی که آدم می خواست رو نداشت (یعنی توپ روی بعضی از جاهای صفحه که می خورد می پرید. در جایی که راکت ویلسون انگار صفحه بزرگ تر داشت و می شد راحت تر کنترلش کرد) و جلوی شات های محکم طرف مقابل حتی اگر دقیق هم تنظیمش می کردی و دستت رو محکم نگه می داشتی باز هم نمی شد ضربه خوبی زد (با راکت ویلسون حتی چند تا اسمش رو هم تونستم دفاع کنم).

کلآ جدا از پرس و جو اگر شرایط براتون به وجود میاد، قبل از اینکه یه راکت رو بخرید از یکی داره یه چند دقیقه قرضش بگیرید و یه تستی بزنید. من این دفعه که این کار رو کردم واقعا از راکت راضیم (ضمن تشکر از دوست خوبمون
mspayam که این راکت رو پیشنهاد کرد)

بهتره راکت مناسب پیدا کنید تا اینکه خودتون رو با راکت وفق بدید.

راجع به سوال آخر هم باز از روی تجربه شخصی اگر بخوام بگم، معمولا راکت های سنگین تر، کنترل و قدرت رو در کنار هم دارند. اگر راکت سبک تر انتخاب می کنید تلاش کنید راکت خوبی باشه. یه بار همین موضوع کار دستم داد.
مرسی از اینکه وقت گذاشتی و نظرتو گفتی.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-22-2015, 02:06 PM   #1287
naeim_n1
Junior Member

پستها: 7
سپاس: 13
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

سلام
می‌خواستم که منو یکم راهنمائی کنید
من 5 سالی‌ هست که برای خودم تنیس بازی‌ می‌کنم
یعنی‌ کلاس نرفتم ولی‌ با چند نفر که وارد بودن بازی‌ کردم و یکم بلدم.
قبلان یه راکت معمولی‌ داشتم که اصلا مشخصاتش رو نمیدونم چی‌ بود.گمش کردم.یه چند دفعه هم با راکت ویلسون و هد بازی‌ کردم که دیدم خیلی عالی هستن
حالا می‌خوام راکت بخرم اگه می‌شه منو راهنمایی کنید که چه مارکی و چه مدلی‌ رو بخرم.بین ویلسون و هد موندم
تا 300 یا 400 می‌خوام هزینه کنم.اگه یه موقع مدلی‌ بهتر بود که یکم هزینش زیاد تر شد اشکال نداره.فقط می خوام یه مدل خوب باشه
راستی‌
قدرتی‌ نمی‌خوام باشه
یعنی‌ اینکه نمی‌خوام که توپ به راکت خورد شووت بشه بره
می‌خوام خودم هم بتونم با قدرت دستم بهش شتاب بدم
naeim_n1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-25-2015, 09:13 AM   #1288
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط naeim_n1 نمایش پست ها
سلام
می‌خواستم که منو یکم راهنمائی کنید
من 5 سالی‌ هست که برای خودم تنیس بازی‌ می‌کنم
یعنی‌ کلاس نرفتم ولی‌ با چند نفر که وارد بودن بازی‌ کردم و یکم بلدم.
قبلان یه راکت معمولی‌ داشتم که اصلا مشخصاتش رو نمیدونم چی‌ بود.گمش کردم.یه چند دفعه هم با راکت ویلسون و هد بازی‌ کردم که دیدم خیلی عالی هستن
حالا می‌خوام راکت بخرم اگه می‌شه منو راهنمایی کنید که چه مارکی و چه مدلی‌ رو بخرم.بین ویلسون و هد موندم
تا 300 یا 400 می‌خوام هزینه کنم.اگه یه موقع مدلی‌ بهتر بود که یکم هزینش زیاد تر شد اشکال نداره.فقط می خوام یه مدل خوب باشه
راستی‌
قدرتی‌ نمی‌خوام باشه
یعنی‌ اینکه نمی‌خوام که توپ به راکت خورد شووت بشه بره
می‌خوام خودم هم بتونم با قدرت دستم بهش شتاب بدم
دوست عزیز، من متاسفانه در مورد قیمت ها نمی تونم نظر بدم، اما شما با توجه به چیزی که می گین باید یه راکتی بگیرین که سطح قدرتش کم باشه که این مدل راکت ها هم تقریباً زیادن و باید با توجه به نوع بازیتون یکی از اون ها رو انتخاب کنین. بد نیست اگه سبک بازیتون به اسپین متکیه، راکت هایی با پترن باز (16 در 19 و کمتر) و اگه سبک بازیتون زدن ضربه های فلت هستش، راکت هایی با پترن بسته (18 در 20) رو امتحان کنین. همچنین می تونین از این برنامه ی انتخاب راکت استفاده کنید:
http://www.tennis-warehouse.com/racf...code=RACFINDER
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-25-2015, 09:41 AM   #1289
tennis forever
Junior Member

پستها: 28
سپاس: 11
در 18 پست 44 بار سپاسگزاری شده

سلام
من میخوام راکت بخرم ولی نمیدونم چه گریپی باید بخرم
یه جا رفتم فروشنده گفت باید گریپ دو بخری یه جا دیگه گفتن باید گریپ سه بخری،خلاصه هر کی یه چیزی میگه
سوال من اینه که آیا معیار دقیقی واسه فهمیدن گریپ مناسب دست وجود داره؟
تو سایت تنیس ورهوس یه صفحه ای پیدا کردم که یه چیزایی در موردش نوشته ولی چون انگلیسی نوشته زیاد سر در نمیارم،دوستانی که انگلیسیشون خوبه یه نگاه بندازن به این صفحه و توضیح بدن ممنون میشم مخصوصا اون روش دومش که داره با خط کش اندازه گیری میکنهhttp://www.tennis-warehouse.com/LC/Gripsize.html
با سپاس
tennis forever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-25-2015, 01:22 PM   #1290
naeim_n1
Junior Member

پستها: 7
سپاس: 13
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

ممنون از راهنمائیتون
ولی‌ همون‌جوری که من عرض کردم من کلاس نرفتم فقط با چند نفر که وارد بودن یکم بازی کردم و یاد گرفتم.اصلا از اصطلاحاتش چیزی نمیدونم.بعد از اون هم همینجوری میرم و بازی می‌کنم
من توی اون سایت رفتم و بهم چند تا مدل پیشنهاد داد.من این مدل هارو میزارم.لطفا برام رتبه بندیش کنید که کدوم رو اول بگیرم بهتره و اگه اون مدل رو نداشت بعد از اون چی‌ می‌تونم بگیرم.لطفا همشون رو طبقه بندی کنید
Babolat Aero Storm GT

Head Graphene XT Speed MP A

Head Graphene Speed MP

Wilson Pro Staff 95S

Wilson Blade 98

Head Graphene radical s
Head graphene Extreme Lite
Head Graphene Extreme Pro
Wilson Six.one 95

و یه سوال دیگه
من تهران هستم و می‌خوام برم از منیریه خرید کنم
می‌خواستم ببینم جای خاصی‌ برای خرید پیشنهاد میدید یا همون منیریه خوب هستش؟
و اینکه مثلا این راکت ویلسون یا هد یا بابولات چینی‌ داره یا نه؟منظورم کپی‌ هست(اگه داره از کجا می‌شه اصل بودنش رو فهمید)
ممنون
naeim_n1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 9 نفر (0 عضو و 9 مهمان)