بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

25 دی - 8 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-25-2013, 10:11 PM   #501
sahand
Senior Member

آواتار sahand

پستها: 773
سپاس: 8,672
در 761 پست 5,778 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ANDY MURRAY JUAN MARTIN DELPOTRO GILLES SIMON STANISLAS WAWRINKA KEI NISHIKORI J0-WILFRIED TSONGA BERNARD TOMIC ERNESTS GULBIS MILOS RAONIC ROGER FEDERER RYAN HARRISON/ SHARAPOVA ROBSON AZARENKA KIRILENKO HANUCHOVA LISICKI

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
یادته مهران .. ما یه بار همین بحث و با هم کردیم .... خیلی صلح آمیز به پایان رسید.
بابا این همه درگیری واسه چیه؟؟؟ شست و شو دادن اصلا روش مناسبی نیست
سروش ام که یه تنه با همه در حال مبارزه اس ... ماشالا اعصابش قویه
بکش بیرون از این چیزا.. بازی رو ببین و لذت ببر
آرین همه از بحث خوب و درست لذت میبرند مثل بحثایی که خودمون همیشه و همیشه با هم داریم.خیلی هم خوش میگذره
ولی رفتن رو اعصاب نه یکبار بلکه چند بار قضیش جداست.
من که امیدوارم بحثامون همیشه مثل بحثای خوب خودمون باشه
sahand آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sahand به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-25-2013, 10:25 PM   #502
paakaani
Junior Member

آواتار paakaani

پستها: 2
سپاس: 0
در 2 پست 19 بار سپاسگزاری شده

سلام وقت همگی بخیر

میگم چرا این جا اینقدر بچه ها کل کل میکنن؟ بعضی ها همچین طرفداری میکنن که انگار از خود تنیسور حقوق می گیرن که این کارارو بکنن.

بگذریم
خود بازی هارو عشق است .
paakaani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی paakaani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-25-2013, 10:57 PM   #503
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

حیف شد که راجر باخت، متاسفانه توی ست آخر از لحاظ بدنی کم آورده بود که با بالارفتن سن و اون بازی 5 سته ی قبلی قابل درک بود. خود من هم با اینکه از باخت راجر ناراحت شدم، اما توی این موقع ها استناد می کنم به این حرف خود راجر که یه بار گفته بود "تنیس تفریحی بود که واسه ی من به صورت حرفه در اومد و من هم همیشه از تنیس بازی کردن لذت می برم و برد و باخت واسم مهم نیست."

تبریک به طرفداری اندی.

یه سری از دوستان هم متاسفانه تحلیل های عجیب و غریب ارائه می دن و بعد هم که جواب می شنون ناراحت می شن و قهر می کنن و متاسفانه اکثرشون هم طرفدار نواک هستن. اگه یادتون باشه نواک تا قبل از اینکه شاخ بشه یه بازیکن به معنای واقعی جوکر بود و همه از تماشای شیرین کاریاش لذت می بردن. اما بعد یهویی جوگیر شد و توی یکی از اون مصاحبه هاش بعد از باخت به نادال رو به خبرنگارها گفت: نادال روی خاک رس شکست ناپذیر نیست و من امروز در دو قدمی شکست دادنش بودم و این حرفا. وقتی به رافا گفتن نواک همچین حرفی زده، رافا در جواب فقط پوزخند زد.
نواک هم تا همین اواخر این روحیه ی بچه پر رو بودنش رو حفظ کرده بود، ولی وقتی توی 2011 چندتا گرند اسلم برد، دیگه آروم شد و توی 2012 کلاً خیلی آرومتر بود و دیگه از اون ادعاهای عجیب و غریب نمی کرد و اون روحیه ی جوکر بودنش رو دوباره به دست آورد و توی یه بازی هم که شب هالووین بود با ماسک دارث ویدر اومد و خلاصه کاری کرد که من که ازش متنفر بودم ازش خوشم بیاد و بعد از فدرر و نادال طرفدارش بشم.

اینا همه رو گفتم که دست کم طرفدارای نواک هم مثل خود نواک این ادعا کردن ها و به چالش کشیدن ها را فراموش کنن و بیان همگی دور هم درباره ی تنیس بحث و احیانا کل کل کنیم. نواک هم یه زمانی سنش بالا می ره و به حریف های جوونترش می بازه، اونوقت شماها هم مثل ما طرفدارای فدرر از اینکه بازیکن محبوبتون دیگه نمی تونه مثل قدیما بازی کنه دلگیر می شین و اگه توی اون شرایط یکی از اون طرفدارای بازیکنای جدید هی بیاد بگه من که گفته بودم من که گفته بودم اعصابتون کلاً به هم می ریزه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-25-2013, 10:58 PM   #504
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

این هم مقاله ی قشنگیه، توصیه می کنم بخونیدش:

http://www.australianopen.com/en_AU/...125603021.html
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 12:02 AM   #505
paakaani
Junior Member

آواتار paakaani

پستها: 2
سپاس: 0
در 2 پست 19 بار سپاسگزاری شده

به نظر من بهتر هست زیاد وارد ریزه کاری های شخصیتی تنیسور ها نشیم و فقط اگه بحثی هست ، بهتره بحث بازی هاشون باشه.
مثله اینه که من از بازی حامد بهداد خوشم میاد اما وقتی مصاحبه هاشو میخونم ازش بدم میاد پس بهتره زیاد وارد مسائل شخصی و عقاید و رفتار تنیسور ها نشیم همین که از بازی هاشون لذت ببریم (واگه دیگه خیلی بتروکونیم :یعنی چیزی یاد بگیریم )کافیه .
نشستم حساب کردم نفر اول انفرادی به پول ایران 8/5 میلیارد تومن میگیره و نفر آخر هم حدود 100 میلیون تومن هییییییییییییییی اگه یه ایرانی هم میرفت همین مسابقاتی با این وضع دلار نونش تو روغن بود
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 201212211313475829536-p2@stats.com.jpg (32.8 کیلو بایت, 135 نمایش)
paakaani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی paakaani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 12:38 AM   #506
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر

movement فدرر تو این بازی، از اول تا آخر، به طور غیر عادی نسبت به بازی های اول تورنومنتش کند بود. مخصوصا سمت فورهندش!
اولای بازی، دقبقا یاد بازیشون تو ویمبلدون افتادم، اولای اون بازی فدرر به طور قابل ملاحظه ای دقیقا به همین شکل سمت فورهندش کند حرکت می کرد، اما بعد از 3-4 گیم به شکل عجیبی تا آخر بازی اون JesusFed دوران جوونیش بود!
من فکر میکنم علت این موضوع، علاوه بر بالا رفتن سنش، شاید به مصدومیت کمرش ربط داشته باشه. شاید هم استراتژی خاصی بود واسه اینکه بتونه انرژیشو تا آخر بازی ذخیره کنه، نمیدونم!
وقتی دو تا از سلاح های مرگبار راجر یعنی سرویس و فورهندش سر جاش نباشه، واقعا نباید انتظار داشت که مقابل top 4، تو این زمین فوق العاده کند ملبورن، بتونه نتیجه خوبی کسب کنه، همین که با این وضع باز هم بازی 5 سته میشه، دلیلش چیزی جز تجربه و استعداد راجر نیست.
البته دلیل ضعف فورهند راجر، میتونه به movement کندش ربط داشته باشه، اکثر فورهندهای راجر در حال دویدن بود و به عبارتی معمولا موقع زدن فورهد پوزیشن و تایمینگی دقیقی نداشت، همین هم باعث شد تو کل بازی یه دونه فورهند داون د لاین با قدرت و دقت مناسب از راجر ندیدیم تا چند سال پیش تموم دغدغمون بکهندش بود اما الان وضع فورهند داغونه!

من فکر میکنم اگه راجر این بازیو میبرد، مقابل نواک تو فینال یکی از یکطرفه ترین بازی های این دو میشد. با این movement سمت فورهند و بکهند دان د لاین جوکوویچ ( یکی از بهترین بکهندهای تاریخ تنیس )، و بازم میگم، تو این زمین کند، راجر حرفی واسه گفتن نداشت!
mjrs آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 01:54 AM   #507
AndreS
Former Staff

آواتار AndreS

پستها: 917
سپاس: 20,118
در 924 پست 8,834 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mjrs نمایش پست ها
movement
البته دلیل ضعف فورهند راجر، میتونه به movement کندش ربط داشته باشه، اکثر فورهندهای راجر در حال دویدن بود و به عبارتی معمولا موقع زدن فورهد پوزیشن و تایمینگی دقیقی نداشت، همین هم باعث شد تو کل بازی یه دونه فورهند داون د لاین با قدرت و دقت مناسب از راجر ندیدیم تا چند سال پیش تموم دغدغمون بکهندش بود اما الان وضع فورهند داغونه!
!

فدرر داره ضعف بکهندشو با فورهند جبران میکنه . متمایل به سمت چپ (advantage court) تا بتونه بعضی از ضربات بکهندشو با فورهند بزنه (Running around backhand and hitting a forhand) . این شیوه رایجی در تنیس هست . اما نیاز به دوندگی و تلاش بیشتری داره .
واسه همین سمت فورهندشو بعضا در حال حرکت (Running shot) میرنه که نمیرسه و یا خطاهایی هم داره که خب وقتی داره ازین راهکار برای رفع مشکل بکهند استفاده میبره حتما این خطا هارو لحاظ کرده .
حتی باعث شده نسبت به قبل با اعتماد به نفس بالا و خطای کمتری بکهندشو بزنه
اتفاقا کمتر کسی شاید بتونه به خوبی فدرر از پس این کار بر بیاد و این نشون دهنده حرکت و چرخش (movement) عالی در زمین مسابقه ـَس .
اگه تعداد UE های فورهند زیاد از معمول بود فدرر میخواست هجوم بیاره و نبض رالی رو بدست بگیره و سریع به پوینت برسه میدونست با رالی طولانی کاریو از پیش نمیبره جلوی بازیکنی مثل ماری یا نواک
پس مجبور بود ضرباتش ریسک بیشتری بده

میمونه سرویس که مشخص بود مشکلی وجود داره
سبک بازی فدرر جوریه که اگه ابزارای بازیش ON باشه بردن ماری و نواک سخت نیست
ممکنه تو ٌWimby با همین وضعیت کمر و سرویس قهرمان شه .
اما توی AO و شرایط زمین بعد از پنج ست واقعا مشکل سازه برای فدرر 31 ساله
درکل فقط مقابل یک تنیسور هست که نتیجه رو مچ آپ تعیین میکنه اونم ناداله

=========
حرفا تکرار مکررات بود ولی خب جا داشت دوباره گفته شه

ویرایش توسط AndreS : 01-26-2013 در ساعت 02:07 AM
AndreS آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی AndreS به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 02:18 AM   #508
federer4ever
Roger's Fan

آواتار federer4ever

پستها: 41
سپاس: 235
در 40 پست 412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
هی هندونه زیر بغل همدیگه نذارید.
مشکل اینجاست که شما همه با هم دوست هستین و هوا همدیگه رو دارین. ولی مشکلی نیست.
مانی تو راست میگی که خیلی وقته تنیس نگاه میکنی ولی جرأت نداشتی شرط ببندی.
فدرر خیلی تنیسور خوبیه ولی اگه مرد هست الان گراند ببره نه اونوقت که فقط رافا زورش بهش میرسید.
راجر تنها خوش شانسی که اورده موقعی وارد دنیای تنیس شد که فقط یک رافا میتونست جلوش رو بگیره که اون هم تو بعضی از گرند اسلمها حذف میشد و راجر با خیاله راحت قهرمان میشد.
البته دوران آخر بازی سمپراس و آغاسی هم بود که زورشون به راجر جوون نمیرسید.
بردن سودرلینگ و بقداتیس و فرناندو گنزالس و مارات سافین و اندی رادیک اونقدر هنر نیست.
بردن نادال و جوکوویچ و ماری که الان بهترین بازیها رو ارائه میدن هنره. کاری که ماری و جوکوویچ الان دارن انجام میدن.
افشین اگه نواک ببازه اینقدر ظرفیت دارم که فوش ندم. حالا کی بچست؟؟؟ خجالت بکش.
من دیگه هیچوقت تو این سایت از این لحظه به بعد نظر نمیدم. چون واقعا اینجا فقط برای طرفدارهای فدرر خوبه.
دوستان عزیز طرفدار نواک ازتون می خوام همیشه از ورزشکار مورد علاقتون دفاع کنید.
ولی خودمون کیارش چه جواب قشنکی داد گفت من که آماتور هستم میدونستم ماری برندست ولی شما چطور متوجه نشدین
خوش باشینننن.
نواک جوکوویچ یک دونست واسه نمونست.

واقعا بعده اين همه سال هنوز كسي پيدا ميشه اين طور طرزه فكر در مورده فدرر داشته ؟بابا چند بار اشكه ماري در بياره؟اخه ديگه سنه نوشو داره ...يادته تو يو اس نواك از حرسش وسته بازي جلو راجر خم ميشد پشتشو بش ميكرد تا تماشاچيارو بخندونه؟يا اون توينره يادته تو يو اس 2009 فكه اقا نواك 45 درجه شد؟ده نميدوني اخه وگرنه اين طور شعر نمي گفتي برو تو يو تيوب best shot of tennis historyسرچ كن ميبيني ...تازه همين تنيسيو كه الان ميبيني به خاطر خوده راجره ...فك نكني فك كردم وخ گذاشتم برات ها داشتم ميخوابيدم اومد تو ذهنم
federer4ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی federer4ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 02:30 AM   #509
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط AndreS نمایش پست ها

فدرر داره ضعف بکهندشو با فورهند جبران میکنه . متمایل به سمت چپ (advantage court) تا بتونه بعضی از ضربات بکهندشو با فورهند بزنه (Running around backhand and hitting a forhand) . این شیوه رایجی در تنیس هست . اما نیاز به دوندگی و تلاش بیشتری داره .
واسه همین سمت فورهندشو بعضا در حال حرکت (Running shot) میرنه که نمیرسه و یا خطاهایی هم داره که خب وقتی داره ازین راهکار برای رفع مشکل بکهند استفاده میبره حتما این خطا هارو لحاظ کرده .
حتی باعث شده نسبت به قبل با اعتماد به نفس بالا و خطای کمتری بکهندشو بزنه
اتفاقا کمتر کسی شاید بتونه به خوبی فدرر از پس این کار بر بیاد و این نشون دهنده حرکت و چرخش (movement) عالی در زمین مسابقه ـَس .
اگه تعداد UE های فورهند زیاد از معمول بود فدرر میخواست هجوم بیاره و نبض رالی رو بدست بگیره و سریع به پوینت برسه میدونست با رالی طولانی کاریو از پیش نمیبره جلوی بازیکنی مثل ماری یا نواک
پس مجبور بود ضرباتش ریسک بیشتری بده

میمونه سرویس که مشخص بود مشکلی وجود داره
سبک بازی فدرر جوریه که اگه ابزارای بازیش ON باشه بردن ماری و نواک سخت نیست
ممکنه تو ٌWimby با همین وضعیت کمر و سرویس قهرمان شه .
اما توی AO و شرایط زمین بعد از پنج ست واقعا مشکل سازه برای فدرر 31 ساله
درکل فقط مقابل یک تنیسور هست که نتیجه رو مچ آپ تعیین میکنه اونم ناداله

=========
حرفا تکرار مکررات بود ولی خب جا داشت دوباره گفته شه

دوست عزیز از متمایل بودن راجر به سمت بکهند و run around کردن هاش باخبر هستم!

Movement راجر تو این بازی مخصوصا سمت فورهندش به طور واضحی کند بود، به عبارتی کندتر از میانگین حد پارشالش! من دوبار این بازی رو دیدم و شک ندارم حرکت راجر تو زمین، حتی با توجه به سن 31 سالش عادی نبود، حالا یا دلیلش خستگی و پیریه و یا مشکل کمرش. دقیقا مشابه 3 گیم اول بازی با موری تو ویمبلدون، اما اونجا به طور معجزه آسایی Movement اش بهتر شد، اما اینجا تغییری نکرد.

ویرایش توسط mjrs : 01-26-2013 در ساعت 03:00 AM
mjrs آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 07:03 AM   #510
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

محمد جواد درست میگه . منم دیروز توی یاهــو به بابک گفتم . دقیقا مثه بعضی از بازیهاش توی ویمبلدون بود
به طرز عجیبی تمام ضربات سمت فرهندش رو Unbalance میزد . اصلاً به توپ ها نمی رسید و نمیتونست توپای سمت فرهند رو از حالت دفاعی به حالت هجومی تغییر بده.
سرویسش هم 1 ساعت اول خیلی خیلی بد بود ، اما کمرش که گرم شد رفته رفته بهتر شد . دقیقا مثه ویمبلدون بود.
بالاخره بالا رفتن سن همین چیزا رو هم به همراه داره ، توی 6 ماه این دومین باره که مصدومیت کمر داره اذیتش میکنه.
البته جدای از این حرفا ، ست پنجم دیگه بُریده بود و نای دوئیدن نداشت.
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)