بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

9-22 شهریور - نیویورک، ایالات متحده

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-14-2015, 09:32 AM   #371
Jym
Member

پستها: 36
سپاس: 49
در 18 پست 31 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer-Nadal-Wawrinka-Andy Murray
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

به نظرم راجر بدترين بازي اين مسابقاتشو انجام داد كه هم بخاطر فشار رواني زياد

و صد البته هم بخاطر بسته شدن بازيش توسط نواك ... تعداد خطاهاي راجر هم بيشتر بود

خيلي دوست داشتم راجر قهرمان بشه و به حقش برسه ولي تو اين بازي نواك بي نقص تر بود

تا اونجايي كه تو هاي لايت ديدم راجر زياد از SABR استفاده نكرد
Jym آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Jym به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
MRF
قدیمی 09-14-2015, 09:52 AM   #372
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

سلام به همه
ئ تبریک به همه نواکیون بابت این برد دلچسب
خب دوستان بازی هم تموم شد و فدرر برخلاف اینکه 28 ست بود ستی رو واگذار نکرده بود از چهار ست سه تارو باخت تا طرفدارانش رو بازهم برای گرند 18 منتظر بزاره
سیستم 2و 50
یعنی این که دو هفته و در طول یک گرند اسلم فدرر از نظر همگان قهرمانه بعد از فینال 50 هفته دبگه رو نواک قهرمانه والا ماکه راضیم
میدونستم حالتون خیلی گرفتس و میخاستم چیزی ننویسم ولی بار اول یا دومتون نیست و بار سومه (تا سه نشه بازی نشه )شما رو دعوت میکنم که یه خورده منطقی تر و صبور تر تنیس رو دنبال کنید و خود شما ها که در طول تورنمنت نواک رو دست کم میگرفتید و فدرر رو با هر بازیش می پرستیدید بعدش توجیختونم اینه راجر خیلی بد بود مگه میشه 13 روز اول تورنمنت روز نواک نباشه و روز راجر باشه ولی دقیقا روز فینال همه چی عوض شه اونم نه یه بار نه دوبار بلکه سه بار
در پایان اون دوستان فدرری که کیفیت بازی جوکو رو زیر سوال میبردن و اونو در طی تورنمنت تحقیر میکردن با توجه به نتایج بدست آمده مشخص شده که اونا به غیر از مزخرف و تحلیلای آشغال کار دیگه ای نکردن و این نشون میده این دوستان صلاحیت این که درباره نواک نظر بدن رو ندارن و اصلا قدرت فرا انسانی نواک در ذهن این دوستان نمیگنجه و طبق پستی که قبل فینال گذاشتم لطفا دیگه این دوستان تو هیچ گرند دیگری درباره کیفیت بازی نواک نظر ندن
و در پایان در رابطه با king roger federer عزیز شمایی که به تحلیل (البته پیشبینی ) کاربر jfk میخندی و مسخره میکنی الان میشه گفن بهترین تحلیل این تاپیکه چون طرفدارای فدرر که میومدن طومار مینوشتن و به فدرر پرستی میپرداختن با بازی دیشب تحلیلاشون با خاک یکسان شده
خب طبق گفته خودت دیگه زمانت تو این سایت به پایان رسیده من با شما کاری نداشتم خودتون بودید که گفتین هر کی ببازه از سایت میره بیرون حالا راه بازه و جاده هم دراز حالا ولی اگه قول بدی که دیگه حد و حدودا رو رعایت کنی و نواک احترام بزاری اگه رعایت کنی ما هم زیر سیبیلی رد میکنیم و باهات کاری نداریم
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 10:10 AM   #373
desham
Junior Member

آواتار desham

پستها: 24
سپاس: 268
در 19 پست 68 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: del potro ,djokovic ,federer ,seppi ,azarenka ,radwanska ,berdych

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali mohsenian نمایش پست ها
سلام به همه
ئ تبریک به همه نواکیون بابت این برد دلچسب
خب دوستان بازی هم تموم شد و فدرر برخلاف اینکه 28 ست بود ستی رو واگذار نکرده بود از چهار ست سه تارو باخت تا طرفدارانش رو بازهم برای گرند 18 منتظر بزاره
سیستم 2و 50
یعنی این که دو هفته و در طول یک گرند اسلم فدرر از نظر همگان قهرمانه بعد از فینال 50 هفته دبگه رو نواک قهرمانه والا ماکه راضیم
میدونستم حالتون خیلی گرفتس و میخاستم چیزی ننویسم ولی بار اول یا دومتون نیست و بار سومه (تا سه نشه بازی نشه )شما رو دعوت میکنم که یه خورده منطقی تر و صبور تر تنیس رو دنبال کنید و خود شما ها که در طول تورنمنت نواک رو دست کم میگرفتید و فدرر رو با هر بازیش می پرستیدید بعدش توجیختونم اینه راجر خیلی بد بود مگه میشه 13 روز اول تورنمنت روز نواک نباشه و روز راجر باشه ولی دقیقا روز فینال همه چی عوض شه اونم نه یه بار نه دوبار بلکه سه بار
در پایان اون دوستان فدرری که کیفیت بازی جوکو رو زیر سوال میبردن و اونو در طی تورنمنت تحقیر میکردن با توجه به نتایج بدست آمده مشخص شده که اونا به غیر از مزخرف و تحلیلای آشغال کار دیگه ای نکردن و این نشون میده این دوستان صلاحیت این که درباره نواک نظر بدن رو ندارن و اصلا قدرت فرا انسانی نواک در ذهن این دوستان نمیگنجه و طبق پستی که قبل فینال گذاشتم لطفا دیگه این دوستان تو هیچ گرند دیگری درباره کیفیت بازی نواک نظر ندن
و در پایان در رابطه با king roger federer عزیز شمایی که به تحلیل (البته پیشبینی ) کاربر jfk میخندی و مسخره میکنی الان میشه گفن بهترین تحلیل این تاپیکه چون طرفدارای فدرر که میومدن طومار مینوشتن و به فدرر پرستی میپرداختن با بازی دیشب تحلیلاشون با خاک یکسان شده
خب طبق گفته خودت دیگه زمانت تو این سایت به پایان رسیده من با شما کاری نداشتم خودتون بودید که گفتین هر کی ببازه از سایت میره بیرون حالا راه بازه و جاده هم دراز حالا ولی اگه قول بدی که دیگه حد و حدودا رو رعایت کنی و نواک احترام بزاری اگه رعایت کنی ما هم زیر سیبیلی رد میکنیم و باهات کاری نداریم
چی میگی عامو
کدوم کینگ راجر فدرر
من همین الآن از مراسم خاکسپاریش بر میگردم
رفته تحلیلای چرتشو به خورد مردگان بده
desham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی desham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 10:12 AM   #374
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

راجر امروز میخواست تا جایی که میتونه خوب باشه و بازی رو ببره . نابغه بودن استعداد شگرف داشتن، داشتن ذهن پویا و فعال همگی فاکتورهای خوبی هستند اما وقتی یه فاکتور خیلی بزرگ به نام سن پا وسط میزاره دیگه از بقیه فاکتورها کاری بر نمی آد . باخت راجر 2 دلیل عمده داشت . راجر به دلیل سن باید تا میتونه رالی ها رو کمتر کنه تا انرزی واسه ادامه مسابقه داشته باشه نوله با هوشمندی و زیرکی اجازه حضور راجر رو برای نزدیک شدن به تور نداد و راجر رو پشت بیس لاین نگهه داشت این یعنی اینکه انرژی راجر در اواسط ست 3 رو به تحلیل رفت . فاکتور دیگه فرستادن حدود 80 درصد ضربات بر روی بکهند راجر که واقعا راجر رو خسته کرد و به تحلیل برد . راجر نیاز داره که هم رالی ها رو کمتر کنه . هم در کمترین زمان ممکن بازی رو تموم کنه و به اصصلاح ست نده. به هرحال خیلی باعث تاسف بود که راجر بعد از 6 سال از آخرین راهیابی به فینال یو اس اوپن . نتونه این گرند رو به افتخاراتش به عنوان هجدهمین گرند اضافه کنه و در آخر تبریک به هواداران نوله
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 10:20 AM   #375
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

من بخش هایی از بازی رو امروز از یورواسپورت دیدم و رقابت بسیار نزدیک بود، اما اگه بر مبنای آمار بازی رو بررسی کنیم می بینم که فدرر توی فینال عملکردش از کل تورنمنت پایین تر بود.
اول از همه اینکه تعداد ایس هاش کمتر شده بود و دابل فالت های بیشتری داد. بالا رفتن تعداد دابل فالت ها قابل درکه چون داشته تلاش می کرده که فشار بیشتری روی سرو دومش بیاره، اما اصلاً نمی تونم درک کنم که چرا تعداد ایس هاش کمتر بوده. مگر اینکه بگیم نواک خوب پیش بینی می کرده سمت سرویس رو که اون هم با توجه به توپ بالا انداختن فدرر و اینکه هیچ سرنخی به حریفش نمی ده، عملاً امکانپذیر نیست.

از طرف دیگه تعداد خطاهای غیرعمد فدرر افزایش چشمگیری داشته که دلیل اون بیشتر استرس می تونه باشه تا چیز دیگه ای. فدرر هجومی بازی می کنه و این سبک بازی معنیش اینه که خطاهای غیرعمدت بالا می رن، ولی نکته ای که فدرر رو از سایرین متمایز می کرد همین بود که برخلاف بازی هجومیش همیشه خطاهای غیرعمدش به حد قابل توجهی کمتر از وینرهاش بودن. خطای غیرعمد هم بر خلاف خطای عمد ربطی به بازی حریف نداره و زمانی پیش میاد که بازیکن به خاطر اشتباه خودش توپ رو بزنه توی تور یا بیرون.

بر همین اساس، تنها دلیلی که به ذهن من می رسه، و دست کم یکی دیگه از دوستان هم بهش اشاره کرد، همین دلیل ذهنیه که فدرر در این زمینه ضعیف تر از نواکه و می شه بر اساس نکات بالا اون رو دلیل باخت فدرر به حساب آورد.
ولی جوکوویچ برخلاف فدرر نیروی ذهنی فوق العاده ای داره. دوستانی که تنیس بازی کردن می دونن که تلاش برای برگردوندن هر برک پوینت نیاز به تلاش مضاعف ذهنی داره و اینکه بازیکنی در برابر هجومی ترین بازیکن تور بتونه از 19 برک پوینت دفاع کنه و فقط 4 تا رو ببازه یعنی اینکه اون بازیکن ذهنی فولادین داره و به خوبی تونسته تمرکزش رو حفظ کنه. اما بر عکس اون فدرر، با و جود سرو اول فوق العاده ای که داره، فقط 7 برک پوینت رو برگردوند و 6 تای دیگه رو به نواک باخت.

خود فدرر هم توی مصاحبه اش به طور ضمنی به بعد ذهنی شکستش اشاره می کنه:

به نظر من در مسابقات 5 ستی ای که بیش از دوساعت و نیم یا سه ساعت و نیم طول می کشند، شما به طور طبیعی فراز و فرودهایی دارید و هر بار نمی توانید دو پوینت بی نقص را پشت سر هم بازی کنید. طبیعتاً ناچار به جنگیدن می شوید. آن موقع است که نکات زیادی در مورد بازی، روحیه،و آمادگی جسمانی تان یاد می گیرید. من فکر می کنم این طولانی ترین مسابقه ی من در طول فصل بود.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 10:21 AM   #376
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط desham نمایش پست ها
چی میگی عامو
کدوم کینگ راجر فدرر
من همین الآن از مراسم خاکسپاریش بر میگردم
رفته تحلیلای چرتشو به خورد مردگان بده

مرده همون بنده خدایی که گذاشتی عکسشو به عنوان آواتارت عمو.
ضمن درست صحبت کن
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 10:41 AM   #377
parizad
Junior Member

پستها: 24
سپاس: 610
در 21 پست 78 بار سپاسگزاری شده

به عنوان يه رافا فنس خيلي دوست داشتم راجر اين اسلمو ببره .راجر به اين اسلم احتياجي نداشت چرا كه همين الان هم او يك اسطوره فراموش نشدني تاريخ تنيس است كه شايد هيچگاه ديگر كسي مثل او ،با توانايي هاي او ،با منش و ويژگيهاي شخصيتي او و با ركوردهاي او در تنيس ديده نشود.
اما خيلي دوست داشتم نتيجه تلاشهاي مستمر و فوق العاده اين دو سال رو با يه اسلم ببينه.ايشالا استراليا(چون خيلي به رافا خوشبين نيستم)
parizad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی parizad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 10:51 AM   #378
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

تبریک به طرفداران نواک
چقدر سبک بازی این نواک عالیه.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 12:09 PM   #379
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط narges 95 نمایش پست ها
تبریک به تمامی طرافداران نواک،همیشه گفتم کسی که واقعا حقشه دوس دارم ببره که نواک حقش بود
جالبه بدونین دیگه اون تنفرو نسبت به جوکو ندارم فقط سعی میکنم از بازیش لذت ببرم
به طرفدارای فدرر هم تبریک میگم خیلی سخته تو این سن تنیس بازی کنی اونم در بالاترین سطح سعی کنین از دستش ناراحت نشین، فقط درکش کنین.
ماهم از رافا ناراحت نیستیم درکش میکنیم کاشکی میشد برم پیشش بهش روحیه میدادم
دوست عزیز با درود
طرفداران رافا باید به همان اندازه نواکیها شاد و سپاسگزار باشند
شما فکرش را بکن اگر نواک نبود طی فقط همین 2 سال اخیر راج چقدر افتخارات بیشتری داشت
حداقل سه گرند اسلم یکی دوتا مسترز بارکلیز و ....
اگر نواک نبود بنظر شما در چنین روزی کی میتونست از پس راج بر بیاد
شک ندارم اگر جوکوویچ در صحنه تنیس دنیا وجود نداشت الان تعداد گرندهای راج بالای 20 تا بود
تعداد هفته هاش را به 400 رسونده بود و دیگه شاید تا پنجاه سال و ظهور یک نابغه واقعی دست نیافتنی بود
اگر نادال هنوز کورسوی امیدی داره برای رسیدن به گرندهای راج این را فقط مدیون عملکرد بی نظیر نواکه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 12:36 PM   #380
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

من دو ست آخر را بیشتر ندیدم اما یه مساله ای بنظرم رسید که میخواستم نظرتون رو بدونم
راجر چه گیم سرو خودش بود چه نواک در این حالت زیاد قرار میگرفت که همه تو پها را بسمت نواک( جاییکه قرارداشت عمدتا وسط بیس لاین ) میداد و نواک هم در جواب راجر رو به دو طرف فورهند و بک هند روی بیس لاین حرکت میداد انگار که راجر اختیار حمله توپ را به نواک میداد و فقط خودش دفاع میکرد حالا چه وقتی که خودش سرو میکرد و میتونست تعیین کننده نوع بازی باشه چه وقتیکه نواک سرو میکرد اغلب این اتفاق میفتاد و اکثرا هم برد با نواک بود انگار که خودش خودش را گرفتار تله میکرد. حالا من نمیدونم این برمیگرده به نوع اسپینی که به توپ داده میشه که راه چاره ای جز این نداشته یا برداشت من اشتباه بوده ؟؟
( مثلا فرض کنید راجر سرو میکنه نواک برمیگردونه به فورهند راجر خودش میره وسط میایسته حالا راجر میتونه خیلی جاهای دیگه مثلا دان د لاین یا کراس کورت بزنه اما درست میزد وسط بیسلاین درست جاییکه نواک هست و نواک هم میزنه بک هند فدرر و ... )
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Najmeh5576 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)