بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

13-20 مهر - شانگهای، چین

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-10-2014, 10:36 PM   #61
swiss express
Senior Member

آواتار swiss express

پستها: 161
سپاس: 453
در 163 پست 1,714 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز شانگهای 2014

تو 33 سالگی هنوزم ترس رو به وجود خیلی ها میندازه

بچه ها فردا جدا از هر نتیجه ای که رقم خورد به اسطوره افتخار کنید مثل قدیما...

به قول مرحوم حسن فتحی به سلامتی باغبونی که زمستونشو بیشتر از بهار دوست داره...
swiss express آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی swiss express به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-10-2014, 10:47 PM   #62
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط swiss express نمایش پست ها
تو 33 سالگی هنوزم ترس رو به وجود خیلی ها میندازه

بچه ها فردا جدا از هر نتیجه ای که رقم خورد به اسطوره افتخار کنید مثل قدیما...

به قول مرحوم حسن فتحی به سلامتی باغبونی که زمستونشو بیشتر از بهار دوست داره...
این بازی شاید یکی از مهمترین چالشهای راجر باشه.البته که ما که هوادار بهار راجر بودیم تو زمستونشم حتی بیشتر دوستش داریم.چون تو بهارش شاید واسه عنوان و مقام و شهرت جنگید ولی الانش قطعا واسه من و شما که تنها امیدمون دیدن راجر تو کورت هست هنوز ایستاده و ترس از باخت به آماده ترین تنیس بازای عصر باعث نشده خداحافظی کنه.

آره راجر داره از اعتبارش به خاطر هواداراش خرج میکنه. شاید کسایی که آخرین سالهای بازی راجرو فقط ببینن همه عصر تنیسشو به پای همین چند سال بنویسن ولی ماکه فراموش نمیکنیم

دلم روشنه. امیدوارم اول یه بازی خوب بعدش برد راجر رو شاهد باشیم
معجزه کن راجر...
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-10-2014, 11:41 PM   #63
Dariush.roger
Senior Member

پستها: 145
سپاس: 595
در 134 پست 571 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر،شاراپوا

بچه ها ٢٨٩ اسگله بقول دوستمون كه گفت تلويزيونو يه دفه روشن كرده ديده يكي داره پينگ پنگ بازي ميكنه و بازيو برده طرفدارش شده ٢٨٩ بروبخواب فردا صبح بايد زود بيدار شي بري قصابي ديگه به فدرر توهين نكن مسخره
بچه ها من ادم بي تربيتي نيستم مجبور بودم جواب يه ادم بي ادبيو بدم شرمندم
Dariush.roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Dariush.roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-10-2014, 11:42 PM   #64
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

خب فردا شاهد یکی از حساس ترین بخش های rivalry دو تنیسور بزرگ خواهیم بود تو 4 بار قبلی تو این فصل دو فینالو نواک برده و دو سمی رو فدرر ، امیدوارم روند به همین شکل ادامه پیدا کنه و اینبار هم بازی سمی رو فدرر ببره گرچه کار بسیار سختی خواهد بود . فدرر دو باخت خیلی بد تو ایندیان ولز و ویمبی داشته که واقعاً فراموش کردنش حداقل برای من خیلی سخته مخصوصاً باخت تو فینال ایندیان ولز که حتی بیشتر از فینال ویمبی منو اذیت کرد . هر دو بازیکن اینبار با آمادگی کامل پا به این مسابقه میزارند و به همین دلیل بازی نفسگیر خواهد بود . نیمه نهایی شانگهای 2010 (آخرین باخت نواک تو خاک چین) از زیباترین بازیهای این دو تنیسور بوده که اگه ندیدینش ، حتماً هایلایتاشو تو این فرصت ببینین .
و اما در مورد مسائل فنی :
در مورد نواک حرف زیادی نمیشه زد نوله مثل همیشه آمادگی و انگیزه خیلی بالایی داره مخصوصآ تو این زمین و تو این تورنمنت . چیز مهمی که میشه بهش اشاره کرد سرویسای نواکه که تو این تورنمنت به نظر من عالی بوده تو بازی با فرر هم بخوبی از این مسئله استفاده کرد و چیپ پوینت های خیلی زیادی از فرر گرفت . نواک جزو تنیسورایی هست که اگه روزش باشه میتونه پیس و angle زیادی به سرویس های دومش بده . مقابل تنیسورایی مثل فرر که ریترن فوق العاده ای دارند این مسئله خیلی مهمه و دقیقاً همین سرویس های سالیدش رمز اصلی پیروزی تو بازیش با فرر بود .
و اما فدرر ...
به نظر من دو بازی آخر فدرر جزو بهترین بازیهایی بوده که من تو چند سال اخیر از فدرر دیدم . همه جنبه های بازیش توی سطح بالایی بودند از سرویس و ریترن گرفته تا اسمش و والی و ...
اوایل سال وقتی ادبرگ به باکس فدرر اضافه شد تغییرات زیادی تو بازی فدرر ایجاد شد فدرر بیشششش از حد به سرو اند والی و net approach روی آورد که این مسئله باعث شد ضربات گروند استروک فدرر رفته رفته تضعیف بشه . در واقع راجر فکر میکرد فقط با تکیه به سرو اند والی میتونه تو گرند اسلم ها شانس داشته باشه . گرچه این تاکتیک جلوی خیلی از تنیسورها جواب داد ولی تو چند بازی خیلی مهم نتنها به کار فدرر نیومد بلکه بخاطر تکیه بیش از حد و محابای فدرر روی سرو اند والی و نت اپرووچ به ضررش تموم شد مهمترینشون فینال ویمبی و سمی ملبورن . حتی بازیهایی بود مثل فینال ایندیان ولز که نواک با عمق دادن به ضرباتش اصلاً اجازه نداد فدرر به تور نزدیک بشه گرچه تو اون بازی برخلاف ویمبی فدرر از رو بیس لاین فوق العاده بازی کرد . در واقع منظور من اینه که گذاشتن مبنای بازیش بر اساس سرواند والی اشتباه بوده ، حداقل تو بازیهای بزرگ مخصوصاً جلوی نواک و رافا جواب نداده . به همین دلیل تو تورنمنت شانگهای بطور محسوسی فدرر تغییر رویه داده و دوباره اساس کارشو بازی از روی بیس لاین قرار داده و اتفاقاً خیلی عالی جواب داده . گرچه همچنان مثل گذشته ورایتی خودشو حفظ کرده و در زمان مناسب از سرو اند والی و نت اپرووچ استفاده میکنه . این همون فدرری که من عاشقش شدم .
مسئله دیگر عادت کردن فدرر به راکت جدیدشه که به نظرمن حتی تا همین تورنمنت هم فدرر به شناخت صد درصد نرسیده و خیلی خوشبینم در آینده و سال جدید با عادت کردن صد درصد فدرر به این راکت اتفاقات خیلی بهتری هم بیفته .
رمز اصلی موفقیت فدرر تو بازی فردا ریترنهاش خواهد بود اگه فدرر به همین شکل قبلی تو این تورنمنت ریترن کنه من امید زیادی دارم ولی اگه بخواد به نواک چیپ پوینت بده خیلی کارش سخت خواهد بود . اتفاقاً جلوی تنیسوری مثل نواک که خیلی از روی بیس لاین تکون نمیخورند در جریان نگه داشتن توپ کار سختی نیست در مقایسه با تنیسوری مثل بنتو که فدرر از ترس سرو اند والی سعی میکرد خیلی اگرسیو ریترن کنه . البته سرویس فدرر هم خیلی مهمه که مثل همیشه آنفایر باشه چون اگه از نواک چیپ پوینت نگیری و برای همه پوینتها رالی کنی اتفاقات خیلی بدی ممکنه بیفته (مثل بلایی که معمولاً سر فرر میاد) .
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-11-2014, 12:10 AM   #65
289
Banned Users

پستها: 214
سپاس: 594
در 188 پست 597 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک رافا گولبیس ماشا هالپ موگوروزا کویتووا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
289 عزیز با این راجریون وارد بحث نشو. اینا منطق ندارن. دو تا بازی باز راجر برد سرشون گیج رفت. آخه راجر توی زمین تخصصیش که چمن به نواک باخت دیگه چه برسه فردا که بازی روی هارد و نواک تو چین واقعا خوب بازی میکنه. راجر فقط در یک صورت میتونه مسترز یا گرند ببره که با نواک و رافا بازی نکنه. و سلام خطم کلام. راجریون عزیز برای بار 100 میگم آدم با امید زندست ولی نه با توهم به قول دوستمون 289 عزیز. از این به بعد منم باید با اعصابتون بازی کنم مثل قبل تا وقتی یکی اومد اینجا حرف حساب زد نریزید سرش. وعده ما فردا بعد بازی راجر و نواک.
دوست عزیز با درود و سپاس
ممنون از لطف شما
حدود شانزده ساعت دیگه معلوم میشه برای متوهمین که دیگه دود از کنده بلند نمیشه!
من شکی در برد(قاطع) نواک ندارم

کوچولوی تازه واردی که نیومده داره توهین میکنه فردا تودهنی محکمی میخوره
اینجا را با محلشون تو شهرکهای حاشیه ای تهران اشتباه گرفته ظاهرا
289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 10-11-2014, 12:19 AM   #66
289
Banned Users

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hooman3x نمایش پست ها
این بازی شاید یکی از مهمترین چالشهای راجر باشه.البته که ما که هوادار بهار راجر بودیم تو زمستونشم حتی بیشتر دوستش داریم.چون تو بهارش شاید واسه عنوان و مقام و شهرت جنگید ولی الانش قطعا واسه من و شما که تنها امیدمون دیدن راجر تو کورت هست هنوز ایستاده و ترس از باخت به آماده ترین تنیس بازای عصر باعث نشده خداحافظی کنه.

آره راجر داره از اعتبارش به خاطر هواداراش خرج میکنه. شاید کسایی که آخرین سالهای بازی راجرو فقط ببینن همه عصر تنیسشو به پای همین چند سال بنویسن ولی ماکه فراموش نمیکنیم

دلم روشنه. امیدوارم اول یه بازی خوب بعدش برد راجر رو شاهد باشیم
معجزه کن راجر...
برام جالب بود اینکه شما هم برای برد انتظار معجزه ای از راجر دارید
با قسمت بولد شده کاملا مخالفم
ضمنا در سه بازی گذشته از حرکات و سیمای راجر مشخصه از بازی خودش اصلا راضی نیست و به عبارتی از بازی خودش لذت نمی بره
بنظرم راجر و مشاورانش کم کم به این نتیجه می رسند برای اینکه از اعتبار گذشته
بیش از این خرج نکنند زمان بندی کنند برای بازنشستگی شاید ویمبی ۲۰۱۵
امروز گزارشگر لهستانی صحبتی کرد از میرکا و بیبی سیتر
راجر هم میتونه بیبی سیتر خوبی باشه
قدیمی 10-11-2014, 12:34 AM   #67
289
Banned Users

نقل قول:
نوشته اصلی توسط swiss express نمایش پست ها
هنوز یادمون نرفته وفتی بعد از 4 باخت متوالی وقتی برای اولین بار سال 2007 اسطوره رو برد(که اتفاقا چقدر هم اون بازی خوش شانس بود) چقدر مضحک و به قول فرنگی ها Awkward از فرط خوشحالی افتاد زمین...هنوز بلد نبود خوشحالی کنه...چجوری خودشو پرت کنه رو زمین...

هنوز یادمون نرفته سال 2012 مسترز رم وقتی راجر رو برد آخر بازی وقتی داشت ساعتش رو دست میکرد چجوری دستش میلرزید...

حالا فکر میکنی کدومشون میترسن؟هان؟قصاب بالکان؟؟ گربه تو بالکن هم نیست...

هنوز یادمون نرفته اواخر سال 2012 خودش این جملات رو گفت: every tournament he enters he is the red hot favourite

هنوز یادمون نرفته وقتی تو سمی دوبی امسال به راجر باخت گفت: you know what its not really depressing at all because i lost to ROGER FEDERER .he is roger federer.

دویست و هشتادو نه! من خواستم جوابتو ندم اما دیدم داری بچه ها رو اذیت میکنی و از عمد هم میکنی .همینجوری 6 ماه پیش تلوزیون رو روشن کردی شانسی دستت خورده به دکمه ها یهو دیدی دارن یه ورزش پخش میکنند که به شکلی عجیب شبیه پینگ پنگه! بعد نواک داره قهرمان میشه یهو باهاش حال کردی شدی هوادار جوکوویچ... تو دوران اوجش...ولی این بچه ها از روی کل کل و به رخ کشیدن قهرمانشون هوادار فدرر نشدن...اونها باهاش زندگی کردن...با برد و باختش اشک ریختن...با برداش اشک شادی و با باختاش اشک ناراحتی...

تو اصلا هوادار نواک نیستی جوکوویچ بهونه ای برای تسکین درد نفرت شدید از فدرر

تمام این مدت عین بچه ها فقط و تنها فقط منطقت این بوده: فلانی که به نواک خورد درنده بود ولی حریف فدرر بی غیرت بود! (رولند امسال) شما چیلیچ وحشی رو با گولبیس ضعیف مقایسه میکنید؟گولبیس چیزی نبود راجر خیلی ضعیف بود! (ویمبلدون امسال) شما دیمیتروف بی رحم و مستبد! و دیکتاتور هیتلر! رو با رائونیچ بی عرضه قیاس میکنید؟ و n مورد دیگه... و حالا در جدید ترین نمونه کوکوشکین... عزیز من تنیس به این سادگی ها و بچه بازی ها نیست...تنیس استقلال پرسپولیس نیست...تو اصلا واژه مچ آپ تا حالا به گوشت خورده؟

بازم میگم ورزشهای متنوع دیگه ای هم برای دنبال کردن هست...

خواهش میکنم با این سیاست پر از تزویر و به دروغ منطقی نشون دادنت انقدر رو مخ بچه ها گراوند استروک نزن...اصلا گراوند استروک میدونی یعنی چی؟بی خیال...
دوست عزیز و محترم
از مطالب خوب شما اغلب استفاده میکنم تا جایی که آغشته به تعصب نشده
هرچند مهم نیست اما لازمه بگم برداشت شما در مورد شخص من اشتباهه
اصلا ما اینجا نیستیم که در مورد کاربران دیگه قضاوت کنیم
اگر هم من به اون کوچولو! اشاره ای کردم بخاطر اینه که بفهمه مسجد جای ..... نیست
وحد خودش و شان اینجا را در نظر بگیره
باید بگم از اون زمان که ما فقط تنیس را بصورت چندتا نتیجه و حدود ۲۰ ثانیه هایلایت
توی اخبار ورزشی تعقیب میکردیم من طرفدار تنیس بودم و شاید بشه گفت اولین
تنیسور مورد علاقه ام ایوان لندل چکسلواک بود
قدیمی 10-11-2014, 01:07 AM   #68
289
Banned Users

یک نکته دیگه که شانس نواک را بطور محسوسی افزایش می ده
از لحاظ روی فرم اومدن و در شرایط بهتر مسابقه قرار گرفتن
رویاروییش با 4 نفر از 12 نفر برتر رنکینگ طی ده روز گذشته است
دیمیتروف اندی ماری بردیچ و فرر همه مقهور قدرتنمایی نوله و بازنده بی چون و چرا بودند

ویرایش توسط 289 : 10-11-2014 در ساعت 01:15 AM
قدیمی 10-11-2014, 09:59 AM   #69
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 289 نمایش پست ها

برام جالب بود اینکه شما هم برای برد انتظار معجزه ای از راجر دارید
با قسمت بولد شده کاملا مخالفم
ضمنا در سه بازی گذشته از حرکات و سیمای راجر مشخصه از بازی خودش اصلا راضی نیست و به عبارتی از بازی خودش لذت نمی بره
بنظرم راجر و مشاورانش کم کم به این نتیجه می رسند برای اینکه از اعتبار گذشته
بیش از این خرج نکنند زمان بندی کنند برای بازنشستگی شاید ویمبی ۲۰۱۵
امروز گزارشگر لهستانی صحبتی کرد از میرکا و بیبی سیتر
راجر هم میتونه بیبی سیتر خوبی باشه
اینکه من برای برد راجر نیاز به معجزه میبینم از نظر شما جالبه نشون میده که شماهم خیلی از برد نواک مطمئن نیستی.

اصلا شما چه اصراری داری که بگی نواک فردا حتما راجرو میبره؟
به فرض که اصلا راجر شانس نداشته باشه.این همه عنوان کردن این حرف چه سودی داره؟

کری خوندن خوبه ولی نه تا حدی که انصاف نباشه.
بی انصافیه وقتی که راجر از دوران طلایی خودش که رویای تنیسورهایی امثال نواک و غیره هست دوره بیای و کری بخونی.
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-11-2014, 01:44 PM   #70
289
Banned Users

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 289 نمایش پست ها
البته ژیل سیمون که بنظرم فردا بخت اول فیناله امسال نمایش خوبی داشته
و در اپن آمریکا هم تنها کسی بود که چیلیچ را به زحمت انداخت
به هرحال با توجه به جمیع شرایط من شانس نواک در مقابل فدرر را در بازی فردا 49 به 1 می دونم

همانطور که پیشبینی میکردم سیمون در روند مثبتی قرار گرفته و به فینال هم رسید
مبارزه با سیمون در فینال به مراتب سختتره از بازی با راجر
امیدوارم همانطور که انتظار دارم نواک زیاد به خودش فشار نیاره و راحت بازی را ببره
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)