بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

7-20 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-04-2016, 01:50 AM   #61
nemanaldin
Member

پستها: 57
سپاس: 882
در 33 پست 103 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
اول از همه دوستداران تنیس خواهش میکنم نوع رفتاری که از خودمون انجام میدیم باعث آزردگی کسی نشه به هر حال شکست تنیسوری نباید باعث بشه چندین هوادار اون شخص رو ناراحت تر کرد با رفتارمون خواهشا بزرگوارانه رفتار کنین به عنوان ی برادر کوچیک تر چون برای خودم و قطعا خیلی از افراد دیگه پیش اومده پس بهتره این عمل انجام نشه. با تشکر از عزیزانم.
هفته اول تموم شد و چند شگفتی داشتیم.

خیلی مختصر از بخش خانوما شروع میکنم که خواهران ویلیامز به دور 4 رسیدن و البته حذف موگوروزا که در تنیس بانوان سابقه زیاد داشته زود حذف بشن تا ارزش نتایج سرنا بیشتر نمود پیدا کن.در حالیکه اکثر تنیس دوستان بانوان بیشتر روی موگوروزا به عنوان اینده تنیس یاد میکنن بنظرم جوونای خوب دیگه هم هستن همچون بنچیچ که با توجه به سن کمش عملکرد ستودنی داشته اما بزرگترین ضعف این دختر زیبای سوئیسی باید مصدومیت های متوالی عنوان کرد به هر حال داشتن شخصی همچون مارتینا هینگیس میتونه باعث بشه در اینده بیشتر ازش بشنویم.بازی های خانوما زیاد ندیدم هالپ بازی خوبی کرد دور قبل اما باید قبول کرد برای کسب افتخار اونم در چمن درس اول سرو خوب که هالپ متاسفانه نداره دقیقا بزرگترین سلاح سرنای پرتلاش.

و اما بخش اقایون:

بزرگترین اتفاقات و شکست ها در این بخش بوده حذف بهترین تنیسور این دهه نواک اونم بعد از نزدیک به 7سال در هفته اول حذف شد عملکرد ستودنی که قطعا باز هم خواهیم دید،در ادامه بزرگانی که انتظار میرفت هفته دوم بیان خیلیا روی تیم جوان حساب باز کرده بودن که نشد تیم تنیسور خیلی خوبی اشتوتگارتم برد اما سبک بازی که ارائه میده بیشتر برای خاک و هارد خوبه نه چمن در واقع خیلی دیگه به پیشرفت نیاز داره این پسر دوس داشتنی،این دو نفر حذف شدن از ویمبلدون و قطعا شاهد ادامه درخشش بهترین تنیسورای امسال از دید خودم خواهیم بود.
حذف استن که همیشه قابل پیش بینی و بنظر دیگه نمیشه روش حساب کرد اما درسته که سید 4 باخت اما پیروز میدان تنیسور دوس داشتنی آرژانتینی بودش که من لذت میبرم از استایل فورهندی که این پسر داره تنیسوری که خیلی خیلی بدشانس بوده وگرنه احتمالش زیاد بود گرند ببره هر چند بردن یک گرندم باعث شده اسمش وارد تاریخ بشه و البته انتظار نداشتم در مقابل پویل ببازه بازی ندیدم حتما بهتر بوده که بردش.
اگر بخوایم عملکرد کلی مدعیان در نظر بگیریم انصافا ماری در حال حاضر بهترین و کامل ترین فرد برای قهرمانی،انگیزش بسیار بالا اومدن لندل بزرگ شکست در دو فینال گرند امسال در واقع کوهی از انگیزست ،بازی رائونیچ هم شدیدا چشممو گرفته و در ادامه درخشش امسالش باید روی این کانادایی حساب ویژه باز کرد فاکتور و نوع بازیش دقیقا همسان چمن و بریک کردنش واس خودش دنیایی از سختی داره و بازی به بازی داره بهتر میشه.
البته من بازی همه این 16 تنیسور باقی مونده ندیدم اما از بازی هایی که دیدم بردیچ هم خیلی رو فرم بود امسال که خیلی ضعیف بوده اما کی که ندونه قواعد بازی در چمنو بخوبی بلده امروزم بازیش با زورف خیلی قشگ بود در اینده بیشتر از زورف خصوصا در چمن خواهیم شنید.
جوفین با اینکه سرو خیلی خوبیم نداره اما بدلیل رالی باز بودن عملکرد خوبی داشته ،تسونگا هم که در ی بازی ماراتن گونه از سد ایزنر عبور کرد حرف بعدیش هم گاسکه که دو بار تا نیمه نهایی ویمبلدون اومده و البته چیلیچ که خطرناک میتونه باشه و کیرگیوس همچنین.

راجبع بازی نواک با کوئری هم بخوام بگم از عملکرد کوئری خیلی تعجب کردم از بازی نواک نه یجورایی بازی دست کوئری بود هجومی و دلنشین به هر حال سال گذشته در هفته نخست مغلوب بهترین تنسور تاریخ چمن شد نکته عجیب برای من استفاده نواک از اسلایس بود دقیقا ضربه ای که میتونه خیلی بیشتر استفاده کرد و نکرد خیلی خیلی عجیب بود برام خیلی بیشتر باید بهره میبرد نواک یکی دوسال اخیر اسلایس بهتری میزد اما نزد یا نشد اما هر چی بود نواک باخت بعد 28 گرند اسلم متوالی که به هفته دوم رسیده بود اتفاقی که دیرو زود داشت سوختو سوز نداشت طی چند سال اخیر نواک همیشه در چمن دچار چالش های 5سته بوده از بازی با خوان گرفته تا چیلیچ ،اندرسون اما امسال نشد بنظرم نواک یکی از ضعف های دیگش در برنامه چینی بوده و باید حتما با توجه به فرصت 3هفته ای قبل ویمبلدون در یک تورنمنت شرکت میکرد.سالای گذشته یجور بازی دراورد اما الان نواک 29 سالشه و باید سعی کنه زودتر خودشو به مرز امادگی برسونه.
از شکست نواک خوشحال شدم اما از طرفیم همش میگم کاش سالای قبل این اتفاق میفتاد چون راجر واقعا رو فرم بود اما برخلاف بعضی دوستان راجر در این 3 راند عملکردی در حد نزدیک بخودشم نداشته هرچند قهرمان هفته دوم مشخص میشه اما از این دور دیگه شوخی بردار نیست بازی با اونس و ویلیس که کاملا دستگرمی بودش هرچند منم هرگز همچون راجر بازیش با ویلیس فراموشم نمیشه حس زیبایی داخل بازی بود پسری 25 ساله از شکست واس خودش پلی ساخت برای پیروزی و از اون جالب تر لبخنای این پسر حس و حال خانوادش و ورزشگاه و اون لبخندایی که مشخص بود باورش نمیشه الان در سنتر کورت در مقابل افسانه ای بنام فدرر بازی میکنه حس خوبی بود و اخرشم که راجر بازم نشون داد چرا اینقدر این مرد فرا بشر و دوس داشتنی شادی همیشگی انجام نداد و ویلیس با بغضی پر از غرور به تشکر ار هم وطناش پرداخت.
عرض میکردم راجر قطعا مدعی اول قهرمانی نیست انصافا اما باید دید در هفته دوم راجر چیکار میکنه من به شخصه امیدوارم ریتمشو بدست بیاره چون فرصت خوبی شاید فرصت اخر در شهر و ورزشگاهی که عاشقش.
اندی ماری هم که به وضوح عالی بوده اما اصن نمیشه گفت یک پای فینال فقط کافی به بازی های ایندش نگاهی انداخت ، کیرگیوس احتمالا تسونگا و نیمه نهایی شاید بردیچ که اگه توی روز خوبشون باشن و خوب سرو بزنن ماری هم به حذف شده ها میپیونده.
از بالای جدول بنظرم رائونیچ مدعی رسیدن به فینال تنیسوری که روی تای بریک کاملا متمرکز شده و قدرت اصلیش هم در سرو بوده کسی که انتظار داشتم نواکو ببره الان باید ارزو کنم حذف بشه اونم در مقابل جوفین که خیلی خوبه اما سخته بردن رائونیچ با اون سرو زدناش ،عجیب واقعا جزو محدود تنیسورایی که فرق اون چنانی سرو 1 و 2 نداره
البته یادم نمیره چطور راجر 2014 هنرمندانه این کانادایی با سه تا 6.4 حذف کرد و فینال رفت اما امسال نه راجر اون راجر بوده تا الان و نه رائونیچ اون شخص2014.
در مجموع یکی از غیر منتظره ترین شرایط ها برای قهرمانی در گرند ها خواهیم داشت اگه فینال این گرند نه اسمی از راجر باشه نه اندی تعجب نمیکنم.
برای راجر دوستان و خودم که خیلی خیلی خیلی ذوس دارم راجر اینجا 18بگیره اما کار بسیار سختی پیش روی راجر خواهد بود اگه قهرمان بشه بقول خودش میتونه سال خودش رو ازین رو به اون رو کنه و از شر بدشانسیاش خلاص بشه.
واقعا سخته قهرمانی در گرند بعد اون همه بدشانسی و مصدومیت اما راجر نشون داده که میتونه، گرندی که اگه کسب بشه من یکی یجورایی ی انرژی عالی میگیرم برای چند ماه اینده برای زندگیم و البته این حسی که خیلیا دارن میدونم.
با آرزوی بهترین ها برای دوستان عزیز تنیس تاکرزی امیدوارم همیشه سلامت باشین در کنار خانواده محترم که کنارش آرامش و صبوری حضور داشته باشه.یاعلی
مخاطب ما جناب JFK هستن نه طرفدارهای دیگه نواک
دقیقا این کاری هست که جناب jfk موقع باخت فدرر انجام می ده !!
nemanaldin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nemanaldin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2016, 08:07 AM   #62
aretobe7
Member

آواتار aretobe7

پستها: 98
سپاس: 558
در 98 پست 940 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/ MansourBahrami/Stan/Masha /Tommy Hass/Pete Sampras/Anna Ivanovic / Vicka Azarenka
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nemanaldin نمایش پست ها
دوست عزیز و گلم اگر فردی به غلط کاری رو انجام داد، اصلا دلیل مناسبی برای این نیست که ما هم اون کار رو در قبال اون تکرار کنیم. شما هم تقصیر ندارید توی جامعه ما خیلی این موضوع رایج شده. اگر کمی خویشتنداری به خرج بدیم مطمئنا روابط بهتری در فروم شکل خواهد گرفت.
aretobe7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی aretobe7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2016, 08:33 AM   #63
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nemanaldin نمایش پست ها

دوست عزیزم اینجا که فقط ی نفر طرفدار نواک نیست که عزیزم قرار نیست رفتار یک نفرو به همه افراد تعمیم داد بقول دوستمون کمی خویشتن داری و داشتن صبوری حل میکنه وگرنه خب منم زیاد پیش اومده از رفتار بعضی دوستان اینجا واقعا عصبی شدم اما ارزش نداره بخاطر ی بازی که فقط باید لذت برد بریم دنبال چالش درگیری.
من برای behsan عزیز ، سروش و رضای عزیز احترام زیادی قائلم و البته باقی دوست داران نواک ، پس بهتره با رفتارمون باعث ناراحتی دوستان عزیزمون نشیم خواهشا.
اون دوستمون jfk رفتار مناسبی نداشته درسته ولی به هر حال انسان و رویه خودش داره احترام احترام میاره من به شخصه کاملا حستون درک میکنم اما بهتره از ویمبلدون لذت ببریم.
موفقو پیروز باشید برادر نازنینم.
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2016, 08:52 AM   #64
aretobe7
Member

آواتار aretobe7

پستها: 98
سپاس: 558
در 98 پست 940 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/ MansourBahrami/Stan/Masha /Tommy Hass/Pete Sampras/Anna Ivanovic / Vicka Azarenka

خب دوستان رسیدیم به هفته دوم مسابقات ویملدون.
شرمنده از حضور دوستان که کمتر میشه سر بزنم ولی خوشحالم که از اعضای قدیمی دوباره دارن بر میگردند و فعالیت می کنند مثل کاربر گرامی Hasti .
در مورد حذف شدن نواک به نظرم حرف های زیادی زده شد. اما دو سه نکته به نظرم خیلی بولد نشده.

- فشار آمار را دست کم نگیرید ....
نواک مرزهای زیادی رو توی دنیای تنیس شکسته اما برای رسیدن به تنها فردی در تاریخ که 5 گرند پشت سر هم میگیره به نظرم از لحاظ روحی آماده نبود. شما خودتون رو در هر جایگاهی هستید تصور کنید و ببینید تا چه حد فشار روانی بر روی شماست اگر اولین فرد در تاریخ باشید که کاری رو انجام میدید. اصلا لازم نیست رسانه ها در مورد شما صحبت کنند کافیه با خودتون این موضوع رو تکرار کنید. از قیافه نواک توی بازی مشخص بود که از این فشار خسته بود. عصبی بود و ....
توی همین زمینه آدم تازه به توانایی های روحی ادمی مثل فدرر پی میبره وقتی برای 15 امین گرند داشت می جنگید.

- تکرار تاریخ ....
این اتفاق برای هر بازیکنی در تاریخ در Prime time افتاده و خواهد افتاد.

- مربی کوئری ....
من صحبتای کوئری رو بعد از مسابقه در AFN دیدم. مربی اون تا حد ممکن فشار روانی رو از این بازیکن برداشته و هر دفعه بعد از delay ها بهش گفته که عالیه و بهتر از این نمیشه Just See the ball Hit the ball یعنی اصلا نگاه به Score نکن. ضمن آنکه کوئری می دانست که نواک بعد از روز اول با قدرت بر خواهد گشت. یعنی 4-0 عقب افتادن اون رو شوکه یا مایوس و نا امید نکرده و این نشان دهنده درایت یک مربی داره.

- شرایط ویمبلدون ....
تقریبا شما در هفته اول اگر با هر بازیکن بیگ سرو مواجه بشین تا حدودی توی دردسر خواهید افتاد حتی اگه بهترین ریترنر بازی یعنی نواک باشین. سطح چمن و توپ های سنگین باعث میشه تا فشار و سرعت رسیدن توپ به شما افزایش پیدا کنه . در هفته اول این موضوع کاملا محسوسه. بنا بر این از لحاظ بنیادی هم کوئری می تونست نواک رو توی دردسر بندازه.

همه این عوامل رو که دور هم جمع کنیم میبینیم که نواک بازی سختی در پیش داشته ولی به نظر من به اندازه کافی براش آماده نبود. البته بازیکنای حرفه ای جوری رفتار می کنند که از قبل بازی این آمادگی یا عدم آمادگی اصلا به نظر نمیاد و نمیشه در موردش پیش بینی کرد. در هر حال نواک توی هفته اول حذف شد و باید دید چجوری خودشو ریکاور می کنه.

در مورد راجر باید بگم که خب اصلا روی فرم خوب خودش نیست به خصوص فورهندش. ولی دو نکته حائز اهمیته یکی اینکه راجر داره با فرم بد میبره (البته حریفاش خیلی قوی نبودند اما باید دونست که اگه راجر توی فرم بد باشه به هر کسی میتونه ببازه) نکته دوم اینه که من ترجیح میدم راجر توی تورنمنت روند رو به رشد داشته باشه تا اینکه توی 4 راند اول همه رو بترکونه بعد توی هفته دوم و سمی کم بیاره. بنا براین روند امیدوار کننده ای هست برای پیشرفتش توی تورنمنت.

ویرایش توسط aretobe7 : 07-04-2016 در ساعت 11:15 AM
aretobe7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی aretobe7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2016, 01:52 PM   #65
rezapor
Senior Member

پستها: 254
سپاس: 1,870
در 225 پست 1,233 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: روجر فدرر- نواك جوكويچ -رافائل نادال دلپترو -اندي ماري -آندره آغاسي-ماريا شارپوا -كرولاين وزنوياكي-

عاشقتونم فدرایی عزیز. امسال بهترین موقع هست که 18دهمین گرند و هشتمین جام ویمبلدون رو ببره اسطوره چون نه دیگه جوکو هستش نه نادال و اندی همه توی چمن جلوی اسطوره کم میاره مثل 2012.به امید 18دهمین گرند دوستان
rezapor آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezapor به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2016, 03:59 PM   #66
masa
Senior Member

آواتار masa

پستها: 260
سپاس: 29
در 189 پست 752 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر، نیشیکوری، ماری، سرنا ویلیامز، ایوانویچ، شاراپووا

ظاهرا چلیچ امسال هم مثل چلیچ US OPEN 2014 هست. با این فرم چلیچ و فرم کنونی خود راجر بعیده راجر هم بتونه جلوشو بگیره.
masa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-04-2016, 08:55 PM   #67
ibo8631
Member

پستها: 55
سپاس: 19
در 43 پست 131 بار سپاسگزاری شده

منم امروز همه بازیها رو دیدم؛ بنظرم نباید به راجر زیاد امیدوار باشیم
ibo8631 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-04-2016, 09:02 PM   #68
masa
Senior Member

آواتار masa

پستها: 260
سپاس: 29
در 189 پست 752 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر، نیشیکوری، ماری، سرنا ویلیامز، ایوانویچ، شاراپووا

از باخت گوفین هم ناراحت شدم
اگر قراره راجر بیاد بالا (یه جوری بتونه چلیچ رو رد کنه هرچند خیلی امید ندارم) بنظرم گوفین بسیار راحت تر از رائونیچ بود.
masa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی masa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2016, 10:50 PM   #69
مهران
Senior Member

آواتار مهران

پستها: 420
سپاس: 2,884
در 405 پست 3,181 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

دوستان، عزیزان، بزرگواران! راجر داره خوب سرو میزنه، وقتی هم توی ویمبی خوب سرو میزنه یعنی شانسش کم نیست!
تا الان چی دیدید که میگید امید ندارید نمی دونم!
دعا کنید فقط همینجوری سرو بزنه، همین!
مهران آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مهران به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2016, 05:21 AM   #70
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

چند عکس از ویمبی 2016

behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)