بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

23 دی - 6 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-26-2014, 04:40 PM   #621
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون اولین گرنداسلم سال، استرالیا 2014

با اینکه امروز خیلی دوست داشتم نادال برنده بشه ول پیروزی استن رو باید نشونه ی درخشش دیرهنگامش دونست. درخششی که از سال 2013 شروع شد و توی اون سال استن 4 تا فینال رفت و یکیش رو برنده شد. از ابتدای امسال هم این دومین قهرمانی استن (پس از چنای اوپن) هستش و مطمئناً در تورنمنت های آینده هم می تونه خطرآفرین باشه.
رسیدن استن به رده ی سوم جهان به طور قطع اتفاقی و شانسی نیست و توی این دوتا گرند اسلم اخیر واقعاً زحمت زیادی کشیده. چه بسا اگه اون تایبرک رو در برابر جوکوویچ برنده شده بود، الان این دومین فینال استن می شد نه اولیش.

از سال 2005 تا حالا هم این دومین باریه که یه نفر خارج از تاپ 4 فهرمان می شه. با اینکه واسه ی طرفدارای بیگ 4 سال 2014 شروع دلچسبی نداشته، اما ظهور استن و تواناییش در به چالش کشیدن تاپ 4 یقیناً رقابت های ادامه فصل رو جذابتر می کنه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 04:44 PM   #622
pasia
Roger's Fan

پستها: 200
سپاس: 2,228
در 192 پست 884 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

به هر حال از گرند نبردن رافا به شدت استقبال میشه
pasia آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pasia به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 04:56 PM   #623
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط CANDIS نمایش پست ها
معلومه هنوز بین علما اختلافه سره مدیکال تایم اوت نادال و مصدومیت و این حرفا! براستی حقیقت چیست؟ ما هم دو به شکیم هنوز
اینکه واقعاً حقیقت چی بود رو شاید هیچوقت نشه فهمید، اما چیزی که فعلاً می شه گفت اینه که نادال واقعاً کمرش مصدوم شد و توی بازیش هم اثر گذاشت. واورینکا هم به همین خاطر با وجود اینکه اولین گرندش بود اصلاً اون شادی هایی رو که توقعش می رفت انجام داد چون می دونست که حریفش مصدوم بوده. اگه پاراگرافای پایانی این مقاله ی نیویورک تایمز رو بخونی به خوبی اینا رو توضیح داده:

http://www.nytimes.com/2014/01/27/sp...open.html?_r=0
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 04:56 PM   #624
سلام
Senior Member

آواتار سلام

پستها: 214
سپاس: 5,795
در 209 پست 1,840 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
بجای اینکه بیاین دو تا بحث مفید از بازی کنین میاین برد استنو لوث میکنین یا مصدومیت نادالو قبول نمیکنین.منظورم هم با راجریاست هم نادالیون هم باقی عزیزان.تمومش کنین بابا اگه هرکی هر چی از ذهنش تراوش شدو نوشت ما جواب بدیم که دیگه هیچ.
من نیومدم به شما درس اخلاق بدم ولی بخدا زشته انصافم خوب چیزی نادال اگه مصدوم نبود که چندین بار به گریه نمیفتادو بقول دوستمون امار سرو رافا کاملا مشخصه ضمنا درد کمر بالا پایین زیاد داره گهگداری بیشتر اذیت میکنه.هر چند کمرش کمی بهتر شده بود که ست 3 و 4 رو بهتر بازی کرد با این حال نباید برد استنو لوث کرد قبل مصدومیتم کاملا برتر بود رافا هیچ حرفی واس گفتن نداشت.
مسخره کردن راجرو نادال چه سودی داره؟دو تا بحث فنی کنین برادرای من.
ممنون
فراموش كردن اخلاق يعني هيچ!
بايد احترام همديگه رو بين كركري خوندنا نگه داريم.
ممنون از تذكرت.

ولي كاربر خوب و گرامي
اينو هيچوقت يادمون نره ورزش تنيس يك ورزش فرديه و مصدوميت هر ورزشكار جزيي از اون ورزش و زندگي ورزشيه. بنابراين علي‌رغم بازي گروهي، مصدوميت يك ورزشكار در ورزش فردي هيچ توجيهي براي باختش نداره. اون ورزشكار مصدوم ميشه چون سبك تمرينات و سبك بازيش فيزيكيه، چون مواظبت از خودش در اوقات غير ورزشي را بايد رعايت كنه و ... .

براي ورزش گروهي مصدوميت جايگزين داره ولي ورزش فردي هيچ توجيهي نداره و ورزشكار مسوول تمام زندگي ورزشي خودشه مگر اينكه بدشانسي بياره (مثلا تصادفي كنه كه مقصر نباشه!!).

خارج از طرفداري نادال و فدرر كارشناسا خيلي وقته كه پيش بيني چنين اوقاتي رو براي نادال ميكردند حتي زودتر از اواسط سال 2012 . ولي از اونجا كه اين اسطوره بسيار قويه اين مصدوميتا كمي ديرتر به سراغش آمد.

بازي فيزيكي همينه، همونطور كه راجر مينياتوري بازي ميكنه و توپاي ابلانگ و مورب را كه نزديكي پاش فرود مياد نميگيره ولي نادال با بازي فيزيكي همون توپو تبديل به وينر ميكنه، در مقابل اين بازي فيزيكي براش تبعات داره. زيبايي تنيس هم همينه كه همه ضد هم و درمقابل هم و متنوع بازي ميكنن.

با احترام به نادال و فدرر بايد به تمام تازه واردين يا دير واردين به عرصه قهرماني تنيس احترام گذاشت. قهرمانهاي جديد تنيس اسطوره هايي هستند كه زندگي و زيبايي تنيس حرفه اي رو تضمين ميكنن هر چند كه باعث ناراحتي ما و امثال ما كه طرفداراي نادال و فدرر هستيم ميشن.

تنيس با اين چيزا زيباست
با كركري خوندن غير اخلاقي زشتش نكنيم
سلام آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی سلام به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 05:12 PM   #625
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

!!!!!!!!!!!!!!!!What a moment this is

قبل از هر صحبتي، از همه دوستان خوبم كه لطف كردن و از هر راه ارتباطي تبريك گفتن تشكر ميكنم، مبارك شما هم باشه، ايشالا عروسي همتون
از افشين عزيز هم به صورت مخصوص تشكر ميكنم كه هميشه استن رو باور داشت، ميدونم الان خيلي خوشحاله
دوم، نميدونم چي بگم چون خيلي خوشحالم
سوم اينكه به نظرم قهرماني به شايسته ترين بازيكن تورنومنت رسيد. ي نگاه به عقب ميتونه حرفم رو ثابت كنه. شايد هيچكس 3-4 بازي اول استن رو به خوبي دنبال نكرده باشه، ولي كل هفته اول به اندازه اين چند بازي اخر سخت بود. از ريتاير كردن حريف و به هم خوردن ريتم گرفته تا جنگ رواني تو ست سوم بازي با فايا و بازي روبردو. در شرايط عادي گذشته، اينا بازي هايي بودن كه براي استن بردنشون غير ممكن يا حداقل دشوار بود ولي اينكه با تمركز ازشون خارج بشه و به 1/4 نهايي برسه امتياز مثبتي بود براي هفته دوم. بعد ي نمايش فوق العاده تو اون بازي جلوي نواك هم بسيار فش خورد كه جاده رو صاف كرد برا رافا، مجددا تشكر ميكنم از دوستان ولي از نظر خودم مهمترين بازي تورنومنت نيمه نهايي بود. شايد اگه جريان بازي اونجوري پيش نميرفت الان قهرمان نبوديم. 7-1 باختن تو تايبريك ست دوم به خيليا اين فكر رو تلقين كرد كه همه چيز تموم شده ولي يك بار ديگه همه ديدن كه تاثير مگنوس نورمن بيشتر روي جنبه رواني بازي استن بوده. ياداوري كنم كه تو اون بازي 27 گيم سرويس رو هولد كرد و فقط 1 بريك پوينت به برديچ داد كه اونم سيو شد. اگه اينا نشونه اماده بودن ي بازيكن در چنين سطح بالايي نيستن، پس چي هست؟
درباره فينال هم فقط ست اول رو ميشه تحليل كرد. كاملا فوق العاده و اماده وارد زمين شد و به نسبت بازيكني كه اولين فينال گرند اسلم خودشو بازي ميكنه عالي بود. تمركز، سطح بازي، گيم پلن و ... نقصي نداشت و گيم اخر ست رو هم حالا هركي ميخواد بياد بگه رافا خودش خراب كرد ولي من ميگم جنگيديم و ست رو گرفتيم. بعد اونم اگرچه توي ست سوم و چهارم تمركز و ريتم بازيش از دست رفت ولي خوب بازي رو جمع كرد و خوشحاليم
بزرگي اين پيروزي خيلي خيلي بيشتر از چيزيه كه بشه فكر كرد. فك نكنم هيچ اماري قبل بازي بود كه حتي شانس گرفتن ست رو هم به ما ميداد. كاري هم به قسمت مصدوميت رافا ندارم، ولي ست اول خودش نشانه اي بود كه پيش بيني هاي قبل از بازي شايد تا اخر به واقعيت نرسن.
فقط اخرش اين نكته رو هم اضافه كنم. دوستاني كه ميگن رفتار استن در اغاز ست دوم بد و ناجوانمردانه بود يكم بيشتر توضيح بدن كه چرا و به چه دليل خوشحال ميشيم. من اينجا بي سواد تر از همه هستم، ولي تا اونجايي كه شنيدم داشت انگليسي حرف ميزد و كل بحثش با داور بود و اصلا حتي 1 كلمه هم درباره رافا و مصدوميتش حرفي نزد. حالا اگه كسي اينو فهميده و مياد تو تاپيك الكي جو ميده كه هيچي، اگرم نفهميده و مياد حرف ميزنه خو ديگه از دست من كاري برنمياد و برا خودش حرف ميزنه. من چيكار كنم؟

ممنون، بازم تبريك
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 05:15 PM   #626
سلام
Senior Member

آواتار سلام

پستها: 214
سپاس: 5,795
در 209 پست 1,840 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط moris نمایش پست ها
بالاترین سطح تنیس رو با چی اندازه گرفتن ؟؟
كاربر عزيز
ببخشيد تازه پيامتو ديدم

وقتي صحبت از كارشناسيه اصولا شاخص و عدد و ارقام جاي زيادي نداره. هر چند كه با شاخصهاي عددي هم يه طورايي نه قطعي ميشه در اين زمينه دلايلي آورد.
هر كس براساس تجربه‌اي كه داره و اعتبار نظراتش بين هوارداري تنيس سنجيده ميشه و نظرش اگه مورد توافق اكثر شنوندگان و بينندگان تنيس باشه برجسته ميشه و ارزش پيدا ميكنه
در اين مورد هم تقريبا بيشتر كارشناساي تنيس متفق القول هستند و شاخصي براي مقايسه در ميان نيست و فقط بايد نظرات حرفه اي و تفسيري رو گوش كني.

شما در اين زمينه فقط بايد طلب منبع اطلاعاتي كني كه متاسفانه فرصت و وقتش در اين ميان نيست، چون مطلب مربوط به گذشته است
ولي كارشناسا و قهرمانهاي قديمي تنيس مثل ايوان لندل، جيم كورير، ماتس ويلاندر، يواخيم نيستروم، اون كارشناس معروف تنيس دات كام كا اسمشو يادم نيست، يانيك نوواي فرانسوي، حتي بوريس بكر طرفدار نادال و يوكويچ و ... متفق به اين نظرات هستند.

قربانت
سلام آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی سلام به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 05:28 PM   #627
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

همین الان دوستان اطلاع دادند ظاهرا آقا یک Text به استن فرستاده .
خلاصه این Text را برای شما قرائت میکنم :

" یا الله
صحنه را دیدم
داغانش کردی . درود خداوند بر تو ای جوان رشید سوییسی "

سَیِد راجــر فدرر

6 بهمن 92

===========

بکوبید بر طبل شادانه

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 05:31 PM   #628
sorina_1100
Member

آواتار sorina_1100

پستها: 89
سپاس: 41
در 68 پست 309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال کرولاین وزنیاکی

نادال قهرمان نشد ، عیبم نداره قرار نیست همیشه همه فینال ها رو آدم ببره ! متاسفانه پستایی خوندم که خیلی...! از دو جهت میشه به بعضی پستا نگاه کرد ، یکی اینکه چون نادال تنیسور محبوبشون رو اصولا خیلی راحت و بی دردسر شکست میده به نوعی منتظر هرچیزی هستن که بریزن سر نادال(!) ، و از یه جهت هم بحث شخصیتی هستش! حالا کاری به این مسائل ندارم ولی بعضی دوستان چنان استن استن میکنن که هرکی ندونه میگه مادرزاد اینا طرفدار این بنده خدا بودن ! یکی هم که تبریک گفته بود به فدرری ها !!!!!!!!! یعنی خیلی خوبن بعضیا توصیم به دوستان این هست که از تنیسور خودشون مایه بزارن ، لاکن طوری نباشد که بعد از شکست تنیسور محبوبمون جلوی نادال متوسل به استن و نواک و اندی و و و و بشیم ، اگه طرفدار فدرر هستید و اسطوره اسطوره میکنید لطفا استن استن نکنید از خود اسطورتون مایه بزارید ! از آمار هد تو هد استفاده کنید و یا صبر کنید تا نادال و فدرر بازنشست بشن و مشخص بشه کی چندتا گرند بدست آورده! احترام قائلم برای فدرر ولی بعضیا واقعا عقده دارن از نادال
sorina_1100 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sorina_1100 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 06:26 PM   #629
Pouya
RogeLleyton's Lover

آواتار Pouya

پستها: 2,046
سپاس: 22,965
در 2,038 پست 18,994 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Sampras-Hewitt-Federer-Lavor-Navratilova-Borg-Edberg-Henin-Rafter-Murray-Goffin-Dolgopolov-Isner-Ferrer-Janowicz-Dimitrov/Sharapova// Gasquet-Fognini-Paire-Youzhny-Llodra-Fish-del Potro-Davydenko-Kokkinakis-Saville-Sock-Harrison-Nishikori////Bryans

خب گویا فعلا گرد و خاک ها تموم شد! از کَت و کول افتادم. هی ریفرش کن برو این صفحه برو اون صفحه. فدرر میبره یه داستان داریم. می بازه یه داستان داریم. نادال اول میشه یه داستان داریم، میبازه یه داستان داریم. خسته نشدید بعضیا؟ امیدوارم ازین به بعد احترام ها رعایت شه و از دوستانی که کمک کردن تشکر می کنم.

اول تبریک به واورینکا و تیمش مخصوصا مگنوس نورمن عزیز و البته نیما 93 تا پارسال هیچکس فکر نمی کرد همچین اتفاقی بیفته ولی استن اینقدر تلاش کرد که غیر ممکن رو به ممکن تبدیل کرد. به قولی اونچه که بیشتر از برد و باخت اهمیت داره، واکنش فرد به اون نتیجه هست. خیلی همت میخواد که بخوری زمین و تا میخوای بلند شی بزنن تو سرت دوباره بخوری زمین . بلند شی و بازهم زمین بخوری. بلندتر شی ولی بازهم زمین بخوری... تا آستانه موفقیت پیش بری ولی به تلخ ترین شکل ممکن ببازی... خیلیا ناامید میشن ولی استن نه تنها ناامید نشد بلکه اینقدر بلند شد که کسی نتونه زمینش بزنه. بازیکنی که در کمال ناباوری میاد سید 1 و 2 رو شکست میده حتما شایسته احترامه. بازم تبریک میگم و در ادامه راه براش آرزوی موفقیت و سلامتی دارم. بازیکن محبوبم نبوده و نخواهد بود. (البته از پارسال که بی عرضگیش رو کنار گذاشت دیگه باهاش مشکلی نداشتم ولی محبوب هم نیست.) تا حالا راجع به یه بازیکن در این حد اشتباه نکرده بودم. کسی در قوی بودن در دو بال و این مسائل شکی نداشت، استن از دو مسئله بیشتر رنج می برد به نظرم : 1. ثبات (که مشکل اکثر بازیکن های خوب این دوره هست) 2. روحیه. (ریترنش هم به اندازه کافی خوب نیست، مخصوصا وقتی با سایر توانایی هاش قیاس میشه ولی اون دو مورد مهم تر هستن.) که مسائل بسیار مهمیه در ورزش و مخصوصا تنیس که با یک اشتباه همه چیز می تونه برگرده. خیلی از بازی ها رو اینجوری می باخت استن ولی الان برعکسش خیلی بیشتر اتفاق میفته که حتما شایسته تقدیره. نقش مگنوس نورمن در این مهم خیلی زیاده ولی در حد جرقه و کمکه این نقش. عوامل موفقیت و روحیه قهرمانی باید در وجود آدم باشه. وقتی باشه و به اندازه کافی تلاش کنی و خودت رو باور داشته باشی به خیلی چیزها می تونی برسی. امیدوارم هم واورینکا این شرایط رو حفظ بکنه و خودش رو گم نکنه و هم این تورنمنت درس بزرگی برای سایر بازیکن ها باشه تا خودشون رو باور کنن و برابر حریفای پرآوازه شون از پیش باخته ظاهر نشن. همین می تونه تنیس رو ازین حالت سکون چند سال اخیر دربیاره و غیر قابل پیش بینی بکنه که حتما زیبا تره. شخصا همیشه از قهرمان جدید لذت می برم حتی اگه طرفدارش نباشم. بازم تبریک میگم به واورینکا و نیما

بعد از رولند گفتم که با اینکه نواک هنوز بیشترین شانس رو مقابل نادال داره (با اختلاف قابل توجه نسبت به بقیه) ولی دیگه فقط وجود نواک کافی نیست. باید بازیکنان جدید تری روی کار بیان و اینایی که هستن یه خودی نشون بدن. مسلما به واورینکا فکر نمی کردم ولی ازش تشکر می کنم و امیدوارم این بازی یک بار برای همیشه نباشه. راجع به بازی هم چون کامل ندیدم حرفی نمی زنم. در کل تورنمنت سطح بالایی نبود و خیلی از بازیکن ها آمادگی لازم رو نداشتن. امیدوارم در ادامه فصل رقابت جذاب تری رو شاهد باشیم.

ویرایش : زنده باد عمو پیت.
به نادال هم خسته نباشید میگم.

ویرایش توسط Pouya : 01-26-2014 در ساعت 06:50 PM
Pouya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Pouya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2014, 06:42 PM   #630
vahid nadal
Junior Member

پستها: 16
سپاس: 146
در 9 پست 63 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز...من اول قهرمانی استن رو تبریک میگم.ایشالا مبارکش باشه.بنده هیچوقت تو هیچ چیزی ادعا ندارم مخصوصا تنیس و بحثای فنیش.اما از اونجایی ک پستای بعضیا رو خوندم و نوشته بودن مصدومیت نادال الکی بوده(مسخره تر از این نمیشه) گفتم چندتا جمله بگم.بعضیا هم گفتن ک بخاطر غافلگیر شدن الکی خودشو ب مصدومیت زده این ک دیگه خ خنده داره.همه خوب میدونن ک نادال چه روحیه ای داره واسه برگشت ب بازی وقتی عقبه و همینطور انگیزه ای ک داشت ‌واسه بردن این گرند.واقعا متاسفم واسه اونایی ک این حرفا رو زدن ک غافلگیر شد و ... . من خودم ی بسکتبالیست هستم و میدونم درد ناحیه پایینی کمر یعنی چی.یعنی اگه بگیره سرتو هم ک بالا پایین ببری از درد میمیری و ی دفه هم ول میکنه ک بازم درد داره. نه ب اون شدت ولی بازم آدمو کلافه میکنه.واقعا از اشکای نادال هم میشد فهمید ک چه حالی داره ولی بازم ب خاطر احترام ب تماشاچیان و مردم تا آخر بازی رو ادامه داد.دوستان لطفا ی کم فکر کنین بعد پست بزارین و از روی منطق هم پست بزارید.در آخرهم آرزوی سلامتی واسه همه مخصوصا نادال رو دارم و بازم این قهرمانی رو ب استن ک خ هم خوش اخلاق نبود تبریک میگم.
vahid nadal آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی vahid nadal به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)