بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

2-16 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-30-2016, 03:59 PM   #51
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
پیش فرض پاسخ : گفتگو ؛بحث و تبادل نظر پیرامون گرند اسلم آزاد فرانسه 2016 (Roland Garros)

همون موضوعی که اوایل این تاپیک گفتم داره اتفاق می افته . تنبلی فرانسوی ها بالاخره کار دست تماشاچیا و بازیکن ها داده . به قول پاور عزیز باید جوکوویچ واسه قهرمانی در طی 6 روز چهار مسابقه انجام بده و اگر از این شرایط سخت جان سالم به در نبره و جام رولن گاروس از دستش بلغزه . فحش ناموسی بده به این فرانسوی ها باز هم کمه شاید این بارون باز هم در روزهای آتی بباره و عملا مسابقات از آن چیزی که هست فشرده تر بشه و شاید ATP ناچار بشه تقویم مسابقات ادامه فصل را دستخوش تغییر بکنه. به هرحال این موضوع با اعتراض شدید تماشاچیا و بازیکنا روبرو شده و شاید فرانسوی ها سال آینده به قول "بهسن" یه ایرانیتی بزنن که آبروشون بد در خطره . رئیس فدراسیون فرانسه که هم عادت داره بشیه توی جایگاه VIP و بازی ها را تماشا کنه یا با زیبارویان تنیس عکس یادگاری بگیره . فکر کنم ایندفعه دیگه از ریاست خلعش کنند .
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-30-2016, 04:45 PM   #52
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : گفتگو ؛بحث و تبادل نظر پیرامون گرند اسلم آزاد فرانسه 2016 (Roland Garros)

هر سال هر سال هر سال این مسخره بازی ادامه داره. فینال 2012 جوکوویچ با بردن ست سوم داشت به بازی برمیگشت بارون لعنتی بازی رو انداخت روز بعد. پارسال همین مسخره بازی بود و بین نیمه نهایی و فینال هیچ استراحتی نداشت، حالا امسالم یه مسخره بازی جدید داریم، پایین جدول فردا بازیهای یک چهارم رو برگزار میکنن، بالای جدول تازه دور چهارم رو باید بازی کنند. اصلا من نمیدونم چرا سید یک مسابقات بازی راند یکش باید روز سوم باشه !!!!!
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-30-2016, 05:55 PM   #53
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation پاسخ : گفتگو ؛بحث و تبادل نظر پیرامون گرند اسلم آزاد فرانسه 2016 (Roland Garros)

آقای Mats Wilander کارشناس تنیس در Eurosport طی روزهای گذشته گفتتند که برای مسقف کردن استادیوم‌ها و گسترده‌تر کردن Venue در رولند گاروس کارهایی از سوی فدراسیون شروع شده، از جمله کسب مجوزهای لازم قانونی و همچنین جلب رضایت و مجاب کردن اهالی ساکن در جوار محل برگزاری مسابقات.

اما آن‌چه که مسلم است، سرعت انجام این فرآیند تا به حال خیلی خیلی کـُند بوده.

آقای John McEnroe هم به عنوان Commissioner of Tennis در برنامه خود برای نیل به این هدف به مطایبه با President Obama تماس تلفنی برقرار کرد و موفق شد «دو سال» زمان به پایان رسیدن پروژه Expansion رولند گاروس را کاهش دهند.

در خصوص ریاست فدراسیون تنیس فرانسه: ایشان یعنی آقای Jean Gachassin در آیین قرعه‌کشی مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 آزاد فرانسه که به صورت زنده و مستقیم از Eurosport پخش شد، به هنگام بیان مطالب خود گفت که «این آخرین سالی است که طی این مراسم در کنار شما هستم.» شاید این گفته به معنای کنار رفتن ایشان از سمت ریاست فدراسیون تنیس فرانسه باشد.

از سوی دیگر مشخص نیست این گفته‌ی ایشان به کشمکش‌های وزارت ورزش فرانسه با فدراسیون تنیس این کشور که در ابتدای سال میلادی اخیر علنی شد، ارتباط مستقیمی داشته یا خیر. چرا که فدراسیون تنیس فرانسه از سوی وزارت ورزش متهم شده که بیش از اندازه ریخت و پاش و هدر رفت مالی داشته است. همچنین گفته شده که برخی از رئسای اجرایی این فدراسیون در پی آغاز پروژه گسترده‌تر کردن امکانات سخت افزاری محیط برگزاری مسابقات، از بستن قراردادها با پیمانکاران، از لحاظ مالی منتفع شده‌اند.

ایشان همچنین متهم شده که تعداد 600 بلیت مسابقات تنیس رولند گاروس را در اختیار یک آژانس مسافرتی قرار داده. در عین حال مقام ریاست کنونی فدراسیون تنیس فرانسه در دیگر مواردی نیز آماج حملات وزارت ورزش قرار گرفته‌اند.

گفته شده که آقای Jean Gachassin در هر ماه به میزان هفت هزار یورو (27 میلیون تومان) حقوق دریافت می‌کنند و دو اتومبیل در اختیارشان است. یکی در منزل و دیگری به همراه یک راننده شخصی در پاریس. که این موارد از نظر وزارت ورزش فرانسه، ریخت و پاش‌های بی‌جهت مالی هستند.

البته مشخص است که کلیه‌ی این افراد بدون شک، از رد و بدل شدن‌های سالم مالی در کشور بی‌نظیر ما بی‌خبر هستند و نمی‌دانند که در ایران کنونی که میلیون‌ها جوان فارغ‌التحصیل با مدارج عالی دانشگاهی بدون آینده‌ای روشن، بیکار و افسرده روزگار می‌گذرانند، برخی افراد ذی‌نفوذ و ظاهر الصلاح برای یک ماه عرق ریختن پشت میز اداری (با هم‌نوایی کولر گازی از بالا)، حقوق 88 میلیون تومانی دریافت می‌کنند. لینک

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-30-2016, 09:05 PM   #54
behsen
Senior Member

آواتار behsen

نقل قول:
نوشته اصلی توسط PowerVu نمایش پست ها

گفته شده که آقای Jean Gachassin در هر ماه به میزان هفت هزار یورو (27 میلیون تومان) حقوق دریافت می‌کنند و دو اتومبیل در اختیارشان است. یکی در منزل و دیگری به همراه یک راننده شخصی در پاریس. که این موارد از نظر وزارت ورزش فرانسه، ریخت و پاش‌های بی‌جهت مالی هستند.

البته مشخص است که کلیه‌ی این افراد بدون شک، از رد و بدل شدن‌های سالم مالی در کشور بی‌نظیر ما بی‌خبر هستند و نمی‌دانند که در ایران کنونی که میلیون‌ها جوان فارغ‌التحصیل با مدارج عالی دانشگاهی بدون آینده‌ای روشن، بیکار و افسرده روزگار می‌گذرانند، برخی افراد ذی‌نفوذ و ظاهر الصلاح برای یک ماه عرق ریختن پشت میز اداری (با هم‌نوایی کولر گازی از بالا)، حقوق 88 میلیون تومانی دریافت می‌کنند. لینک

7 هزار یورو با مالیات 50 درصدی برای یک رئیس فدراسیون ورزش مطرح و معتبر در سطح جهان و اروپا، یعنی یک دستمزد کاملا معمولی، اندکی بالاتر از یک کارمند یا کارگر در همان کشور. بعدشم دوست گرامی شما اون 88 میلیون تومان رو ول کنید که دانه ای شن است در بیابان، در یک دهه ی اخیر دقیقا یک تریلیون دلار نفت فروخته شده. اگر هزینه ی ساخت یک ورزشگاه فوق حرفه ای و فوق مدرن تنیس را 100 میلیون دلار در نظر بگیریم، میشود معادل 10 هزار ورزشگاه، یعنی در هر کشور جهان 500 ورزشگاه فوق مدرن! یا اگر کل جایزه ی امسال رولند گاروس را 35 میلیون دلار در نظر بگیریم، میشود معادل 30 هزار سال جایزه ی رولند گاروس!

ویرایش توسط behsen : 05-30-2016 در ساعت 09:13 PM
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2016, 04:17 AM   #55
lordmani
Member

آواتار lordmani

پستها: 76
سپاس: 666
در 79 پست 1,010 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اینم شد سوال؟ فدرر دیگه
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 Roland Garros آزاد فرانسه

شاید قهرمان المپیک 2012 در رشته تنیس مردان در ریو حاضر نباشد.
از چند ماه دیگر مسابقات المپیک 2016 در کشور برزیل و شهر ریو دو ژانیرو آغاز می شود. اما یک مشکل بزرگ در برزیل به وجود آمده است. آن هم ویروس زیکا است.

به نقل از independent، شاید بعضی از تنیسور ها به همین علت به المپیک نروند. اَندی ماری در این مورد صحبت کرده است.

مردم در چند روز اخیر در مورد این ویروس زیاد صحبت می کنند. من شنیده ام که 100 دانشمند گفته اند که نباید المپیک در ریو برگزار شود. من با چند دکتر صحبت می کنم تا تصمیم درستی بگیرم. قطعا می خواهم به المپیک بروم اما باید اطلاعاتم را بیشتر کنم تا تصمیمم را بگیرم.

تنیسور فرانسوی در مقابل گوبلیس بدشانسی آورد.
در ادامه تنیس رولاند گاروس یک اتفاق غیر منتظره دیگر رخ داد. جو ویلفرد سونگا تنیسور برجسته فرانسوی در دیدار خود با گوبلیس از ناحیه کشاله پا دچار آسیب دیدگی شد و از بازی انصراف داد.

به نقل از tennisworldusa، این مرد فرانسوی به خاطر از دست دادن رولاند گاروس در میهنش ناراحت است.

در ابتدای بازی لیز خوردم و درد شدیدی را در ناحیه کشاله رانم احساس کردم. فکر کردم که چیز خاصی نیست. وقتی ادامه دادم، دردم هر لحظه بیشتر شد. در گیم ششم احساس می کردم که انگار که کسی به من چاقو زده است. فهمیدم که کار تمام شده است و قادر به ادامه نیستم. اوپن فرانسه یکی از دلایلی است که هر روز سخت تلاش می کنم. امروز بسیار ناراحت و متاثر هستم.

پیغام جالب ویتال برای فدرر و جوکوویچ در توییتر منتشر شده است.
نوواک جوکوویچ هم اکنون برترین تنیسور جهان است و مسابقات زیادی انجام می دهد و به بازی های سخت و فشرده عادت دارد. راجر فدرر نیز یکی از اسطوره های تاریخ تنیس جهان است و هم اکنون خود را برای مسابقات چمن پیش رو آمده می کند.

به نقل از tennisworldusa، حال یک گزارشگر برجسته و سرشناس بسکتبال، جوکوویچ و فدرر را به رقابت دعوت کرده است. دیک ویتال 76 ساله است و به جملات خاصی که استفاده می کند، شهره است. وی در پیامی ویدویی در توییتر این مسئله را به گوش این دو بازیکن بزرگ رسانده است.

جوکوویچ: نبود نادال در مسابقات ناراحت‌کننده است

نواک جوکوویچ از آسیب‌دیدگی‌ رافائل نادال و کناره‌گیری او از مسابقات اوپن فرانسه اظهار ناراحتی کرد.
جوکوویچ: نبود نادال در مسابقات ناراحت‌کننده است
رافائل نادال که از ناحیه مچ دست آسیب دیده بود در راند سوم مسابقات اپن فرانسه از ادامه مسابقات انصراف داد.

نواک جوکوویچ تنیس باز شماره یک جهان از این اتفاق اظهار ناراحتی کرد و گفت: معمولا این اتفاق نمی‌افتد که در هفته‌ دوم مسابقات گرنداسلم راجر فدرر و رافائل نادال را نداشته باشیم و این تنیس بازان آسیب ببینند. به عنوان یک تماشاگر کسی دوست ندارد که چنین اتفاقی بیفتد، زیرا حضور تنیس بازان برتر در مسابقات بسیار مهم است، اما در حال‌ حاضر این اتفاق افتاده است. اگر نادال از بازی‌های انصراف داده یعنی اتفاق جدی برای او افتاده است. او یکی از بهترین بازیکنانی است که در مسابقات حضور داشته است. نداشتن او ناراحت کننده است. با این حال من ادامه می‌دهم و امیدوارم که خوب پیش بروم.

او که به دنبال اولین قهرمانی خود در مسابقات اوپن فرانسه است قصد دارد در المپیک ریو نیز شرکت کند.

جوکوویچ درباره مشکل "زیکا" در المپیک نیز گفت: من می‌خواهم در المپیک شرکت کنم. هیچ چیز تغییر نکرده است. لغو کردن مسابقات غیر قابل تصور است. بسیاری از ورزشکاران و تماشاگران برای این بازی‌ها بر‌نامه‌ریزی کرده‌اند. سلامتی مهم است. ما نباید فقط به افرادی فکر کنیم که به ریو سفر می‌کنند. مردمی که آنجا زندگی می‌کنند چه؟ فکر می‌کنم باید از زاویه متفاوتی به این مساله نگاه کرد تا نتیجه‌ مطلوب‌تری گرفت.

سرنا ویلیامز: خطر "زیکا" جدی است

سرنا ویلیامز بعد از برد در مسابقات اپن فرانسه درباره مساله "زیکا" در المپیک ریو گفت که این خطر جدی است.
سرنا ویلیامز: خطر "زیکا" جدی است
سرنا ویلیامز در مصاحبه خود در اپن فرانسه، گفت: مساله "زیکا" در ذهن من بود. من باید در المپیک از خودم بسیار مراقبت کنم. این مساله جدی است.

این در حالی است که روز گذشته نیز نواک جوکوویچ اعلام کرده بود که لغو شدن المپیک به دلیل "زیکا" غیر قابل تصور است، اما این خطر وجود دارد و باید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کند.

این اظهار نظرها در حالی است که اوایل هفته‌ تعدادی از متخصصان سلامت به سازمان جهانی بهداشت نامه نوشتند و درخواست کردند که المپیک ریو به تاخیر بیفتد یا لغو شود. آنها معتقدند که برگزاری المپیک باعث افزایش شیوع "زیکا" در سراسر دنیا می‌شود.

این متخصصان اعلام کردند که برگزاری المپیک ریو بی‌مسئولیتی در قبال سلامت جهانی به شمار می‌رود.

با این حال سازمان جهانی بهداشت درخواست این افراد را رد کرد و اعلام کرد که برگزاری المپیک تاثیری بر شیوع "زیکا" نخواهد داشت و رعایت نکات بهداشتی در سفر می‌تواند از انتقال بیشتر بیماری جلوگیری کند.

تعدادی از تنیس بازان حر‌فه‌ای از جمله جان ایسنر آمریکایی، دومینیک تیم اتریشی، برناردو تومیک استرالیایی، فلیسیانو لوپز اسپانیایی اعلام کرده‌اند که در المپیک ریو شرکت نمی‌کنند.

تنیسور سوئیسی از تنیسور شماره 5 جهان و مصدومیتش گفته است.
رافائل نادال یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی رولاند گاروس با مصدومیت مچ پا از تورنمنت خارج شد.

به نقل از tennisworldusa، استن واورینکا، تنیسور شماره 4 جهان از مصدومیت نادال متاسف است و این موضوع را یک ناامیدی بزرگی خوانده است.

این یک نگون بختی برای تورنمنت، هوادارن و تنیس است. این مصدومیت برای او سخت است. ناحیه مچ پا بسیار حساس است. من امیدورام او این قضیه را مدیریت کند. من درک می کنم که مصدومیت چقدر سخت است. همیشه از این موضوع که یک قهرمان از تورنمنت انصراف بدهد، ناراحت می شوم. این افراد بزرگان تنیس هستند.

تنیسور شماره 3 جهان از بازگشتش گفته است.
تنیس رولاند گاروس امسال یک غایب بزرگ دارد. راجر فدرر، اسطوره تنیس جهان به در این ماسبقات غایب است. او در روز های آخر از حضور در فرانسه انصراف داد.

به نقل از tennisworldusa، او از پاریس به سوییس بازگشته است و قهرمانی تیم بازل سوییس را در لیگ این کشور جشن گرفته است. او در حال بازگشت از دوران مصدومیت است.

او 10 هفته دوران مصدومیت را پس از عمل جراحی روی زانویش طی کرده است اما هنوز به آمادگی کامل نرسیده است. او در تنیس مونت کارلو به مرحله یک چهارم نهایی رسید و در تنیس رم به دومنیک تی اِم باخت. وی در مورد خود گفته است:

دوران ریکاوری بهتر از آنچه پیش بینی می کردم پیش می رود. من در حال ادامه دادن روند بهبودی هستم.

منابع : طرفداري ، ورزش ٣ ، ايسنا
lordmani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2016, 12:51 PM   #56
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 Roland Garros آزاد فرانسه

در انتظار قطع باران و شروع مسابقات رولند گاروس

نقل قول:

6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2016, 12:57 PM   #57
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

امسال ظاهراً هوا هم در نبود فدرر و نادال اعتصاب کرده و حسابی داره آبروی این فرانسوی ها رو می بره. اگه همون سال 2000 یه فکری کرده بودن الان به این دردسر نمی افتادن. زمین های رولن گروس در مقایسه با گرند اسلم های دیگه کوچیک تره و نور هم که خرد را شکر نداره و چند سال هم هست که هی می گن یا اینجا رو گسترش می دیم یا می ریم یه جای دیگه و در نهایت هیچ کاری هم نمی کنن. واقعاً حیف این تورنمنت.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2016, 01:00 PM   #58
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

بدون شرح
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg meteogram.jpg (34.6 کیلو بایت, 45 نمایش)
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2016, 01:17 PM   #59
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

اینجاست که شاعر میگه ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا جام رولند را از دستان نواک بقاپند
archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-31-2016, 02:00 PM   #60
behsen
Senior Member

آواتار behsen

مسابقات فیوچرز رولند گاروس در حضور خیل عظیم تماشاگران در حال برگزاریست

4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)