بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

3-16 شهریور - نیویورک، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان US OPEN 2014؟
راجر فدرر 94 80.34%
نواک جوکوویچ 17 14.53%
استن واورینکا 1 0.85%
داوید فرر 0 0%
میلوس رائونیچ 1 0.85%
اندی مورای 1 0.85%
سایر بازیکنان 3 2.56%
رأی دهندگان: 117. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-07-2014, 12:39 PM   #431
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN 2014

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
نه دوست عزیز
خیلی هم خوب میشه و این فوق العاده کار حرفه ای ای هست که وقتی فدرر نمی تونه توپ رو از دفاع Groth رد کنه می تونه نشانه بدی برای هوادارای واقعیش مانند من باشه که نگران بشیم که حالا پس چطوری می خواد توپ رو از دفاع Ultra solid جوکوویچ رد کنه
از دور دوم هم میشه فرم یه بازیکن رو دید البته شما هنوز مفهوم فرم رو متوجه نشدی
فدرر در برابر مانفیلس عالی بازی کرد چرا؟
دو ست اول باد میومد و متس که دقیقا قبل از فدرر توی همون کورت Arthur Ashe بازی داشت به این موضوع اشاره کرد که انقدر باد بدی توی استادیوم می وزه و باد Swirl می کنه که جهت باد رو نمیشه تشخیص داد
در برابر Granollers باز ست اول باد میومد و پس از باران و متوقف شدن بازی باد بند اومد و ۳ ست دیگر رو فدرر عالی بازی کرد.
در مقابل B Agut هم خوب بود.
همانطور هم که گفتم یه بازیکن باید بازی به بازی بهتر شه و در فینال به ایده الترین فرم ممکنه خودش برسه و تمامی این بازی ها حاکی از این بود.
اما حرفی که من زدم فرم کلی فدرر رو گفتم که اصلا از دور اول و دوم خوب نبود و دقیقا در دو بازی اول فدرر می شد فهمید که این بازیکن در حد قهرمانی نیست.
بله بر روی کاغذ چیلیچ نباید در گرند اسلم US Open بیشتر از ۱ ست از فدرر بگیره و این رو همه کارشناسای دنیا هم گفته بودند قبل از بازی حالا چرا این Upset اتفاق میفته من تنها دلیلی که براش پیدا کردم بعد از دیدن بازی دیشب Passive بودن فدرر بود.
نکته جالب اینه که اخیرا فدرر در برابر بازیکنانی مانند Cilic که جزو این دسته از بازیکنان هستند
Big servers who play with flat powerful groundstokes
خوب نتیجه نمی گیره همین Passive بازی کردنشه نمونه دیگرشم باخت به Gulbis در Roland Garros ه
در گذشته فدرر در برابر اینگونه بازیکنان با Take the ball early کردن و Down the line زدن هم از مت بکهند و هم از سمت فرهند قدرت حرکتی ضعیف اینگونه بازیکنان قد بلند رو به چالش می کشید
و همچنین با Variety ای که داره و میتونه با زدن Slice اونها رو وادار کنه که از ارتفاع پایین ظربه بزنند ( که باز هم به علت ماهیت Relatively flat ظربات اینگونه بازیکنان انها در برابر Slice به مشکل بر می خورند ) و اونها رو وادار می کنه که Out of their comfort zone به توپ ظربه بزنند و مجبور بشند کمی بیشتر Spin به روی توپ اعمال کنند
و همچنین اونها رو با زدن Drop Shot و Short slice به روی تور بیاره جایی ( بازیکنان قد بلند اگرچه در عقب زمین از قدرت حرکتی به نسبه خوبی برخوردارند اما وقتی حرف از استارت زدن و حرکت به جلو به سمت تور پیش میاد vulnerable ترند ) که کمتر احساس راحتی می کنند و در نهایت با Passing shot یا Lob امتیاز رو از خود کنه
اما وقتی فدرر Passive بازی می کنه تمامی این معادلات به هم می ریزه
در مورد گرما و شرجی بودن هوا در ست اول گزارشگر یورو اسپورت هم اشاره کرد که اگر بازی طولانی بشه مشکل تنفسی جوکوویچ می تونه براش دردسر ساز بشه
حالا شما نمی فهمی بازی در این سطح با گرمای 90 و خورده ای درجه فارنهایت و رطوبت حدود ۷۰ درصد یعنی چی خیلی جای تعجب نداره
شما متاسفانه راجع به مسایل فنی تنیس هیچ چی حالیت نیست و وقتی امثال من به تنیس از دید فنی نگاه می کنند و کم میاری کاری جز به سخره کشیدن و بی ارزش کردن اطلاعات طرف مقابل از دستت بر نمیاد
همچنین هنوز انقدر باز از تنیس حرفه ای اطلاعات نداری که بفهمی در اون سطح که اختلاف بازیکنان با هم در واقع خیلی نیست شرایط جوی چقدر می تونه تاثیر گذار باشه
شما همون بهتره به جای بحث کردن با من بری با هم سطحات بحث کنی چون اصلا نه من می فهمم شما چی می گی نه شما می فهمی من چی می گم
اگر بحث فنی داری و چیزی برای ارایه کردن داری بفرما وگرنه اگر از نکات فنی تنیس چیزی حالیت نیست بهتره بیش از این وقت من و بقیه اعضای فروم رو نگیری
شما بهتره با فحش و ناسزا گفتم و خندیدن و مسخره کردن بقیه وقتتو بگذرونی و اصلا در حدی نیستی که من باهات بحث کنم
نکته اخر هم روی صحبتم به طرفداران فدرره
اوایلی که فروم راه افتاده بود طرفداران نادال از صبح تا شب به تعریف از نادال می پرداختند که نادال فلانه و نادال بهمانه و بی نظیر ترین , اسثتنایی ترین و بهترین و ... بازیکن تاریخه و از این حرفا
من بد بخت هم از صبح تا شب کارم شده بود بحث با این دوستان
به حدی که واقعا حال ادم به هم می خورد از اینهمه تعریف و تمجید اشتباه و دور از ذهن
من که خیلی وقت بود به این تاپیک نمیومده بودم و این اولین گرند اسلمی بود بعد از چندین وقت که واقعا حس کردم فدرر می تونه اول بشه با توجه به قرعه و شرایط بازی در us open و نبود نادال
اما واقعا ادم پشیمون میشه که چرا به خاطر یه جمله که من بعد از بازی فدرر در دور دوم گفتم که فدرر رو فرم نیست یه کاربر بی اطلاع از مسایل تنیس بخواد با ادم بحث کنه
واقعا ادم رو پشیمون می کنید با این جو فدرری که الان توی فروم راه انداختید که حتی من هم که طرفدار فدررم حالم دیگه داره از این وضع به هم می خوره

الان واقعا انتظار داری جواب این حرف ها رو بدم؟! کاملا مشخصه که نشون دادی تا چه اندازه عقده کم آوردن در مورد بحث دور دوم فدرر تو دلت مونده بود و حالا اومدی اینطوری در 2 مطلب اخیرت عقده گشایی کردی...ببین عزیزم حرف هایی که در مورد من زدی و خودت و با من قیاس کردی مثل این می مونه که پراید بیاد خودش و با بنز مقایسه کنه...البته اصلش به جای پراید یه مورد دیگه هست که نخواستم بیش از این شرمندت شم به همون پراید اکتفا کردم...متاسفانه شما ذره ای اطلاعات ابتدایی حتی، در مورد تنیس نداری...فقط 5 تا مچ آپ ساده میان بازیکنان رو اصطلاحات انگلیسیش رو از 4 تا فروم حفظ کردی مدام سعی در تکرار کردن اون ها داری و احساس هم می کنی خیلی جنبه فوق العاده ای داره...جدا از مسئله تنیس نشون دادی سوء تفاهمات عمیقی هم در مسائل اجتماعی و شخصیت شناسی داری که اون ها رو دیگه توضیح در موردش رو باید بری جای دیگه که برات کامل بازش کنن...گرچه پاسخ دادن به حرف هات کار دشواریه ولی بد نیست چند تا نکته رو متذکر بشم:

1 - ببین عزیزم، برا خودت می گم هیچ جایی بازیکن بزرگ رو در هفته اول اسلم قضاوت نمی کنن...یعنی آماتور ترین کاریه که تو عمرم دیدم...ذره ای مطالعه نداری متاسفانه رو تنیس وگرنه خیلی ساده می فهمیدی مفهوم هفته اول ابتدایی در گرنداسلم برای بازیکنان بزرگ چیه. یعنی اصن خنده داره من الان بخوام بازش کنم این مبحث رو. هزاران هزار مطلب هست در مورد دورهای ابتدایی و انتظاراتی که یک بازیکن از خودش داره. حالا جالب تر از اون شبیه سازی فوق العاده مضحک و آماتورگونه شماست ک نشان از حفظ کردن 4 تا اصطلاح در شما می ده...وقتی هم که 4 تا مطلب درست حسابی از بزرگ ترین رسانه های دنیا در مورد بازی فدرر و سم گروث گذاشنم گفتی چرت و پرت می گن!!!! خب الان من باید جوابت و بدم؟ ابتدایی ترین اصول تنیس رو نمی دونی من باید حواب بدم به شما؟

2 - شما متاسفانه حتی بازیکنی که از سال 2002 ادعا می کنی طرفدارشی رو هم نمی شناسی. خندم می گیره... اصن راجر فدرر رو می شناسی شما؟ اصن می دونی وقتی از 30 رد شده سنش چه اتفاقاتی براش افتاده؟ اصلا می دونی از حضور درون کورت چه توقعاتی داره؟ اصن می دونی قبل از بازی با تیمش چیا رو آنالیز می کنن؟ اصلا می دونی فدرر بهترین بازیش رو مادامی انجام می ده که از درون کورت بودن لذت ببره؟ اصن می دونی بار روحی روانی در تنیس یعنی چی؟ اصلا می دونی بازی ذهنی در تینس یعنی چی؟ اصلا می دونی بزرگ ترین ورزشی نویسان در بزرگ ترین رسانه های دنیا چه طوری آنالیز می کنن تنیس رو؟ 4 تا مچ آپ حفظ کردی فقط هم مدام تکرار و تکرار و تکرار... اصن می دونی غنی کردن ذهن در تنیس یعنی چی؟...

3 - استاد می یایی برا من باز مچ آپ فدرر با چیلیچ رو می نویسی؟ خسته نشدی از کپی پیست؟ شما که با ذوق و شوق اومدی گفتی من که گفته بودم فدرر در حد قهرمانی نیست پس چرا قبل از بازی چیلیچ گفتی یک ست به زور می گیره این بازیکن کروات؟! خیلی جالبه، از یه طرف می گه پیش بینی می کردم فدرر به فینال نرسه از یک طرف قبل از بازی با چیلیچ می گه چیلیچ یک ست به زور می گیره!!!! پس چه طوری پیش بینی کردی فدرر فرمش خوب نیست به فینال نمی رسه شما؟ چی شد؟ ناگهان یاد سم گروث افتادی؟ الان مثلا مچ آپ بازی فدرر با چیلیچ رو نوشتی چه ربطی داره اصن؟ عقده بیان مچ آپ داری؟ مچ آپ یک پارامتر جدی از تنیسه اما همش نیست. یعنی واقعا 2 تا مطلب نمی خونی بفهمی تنیس چیه؟

4 - فردی که تا این حد غرق در مفاهیم کلی تنیس باشه نشون می ده چیزی برای ارائه نداره. نواک فقط برا گرما باخت؟ چند تا مطلب نشون بدم بت ریز ریز بازی نیشیکوری رو آنالیز کردن؟ شرایط جوی یک پارت آخه بنده ی خدا...تنیس کشک که نیستش هزارات قسمت و هزار آنالیز داره. دنیا داره ریز ریز بازی نیشی جوکو رو بررسی می کنه شما می گی فقط گرما؟ الان بحثم بکنم با تو؟...تویی که بازی جوکو و نیشی رو در حد یک خط آنالیز می کنی با منی که می تونم 200 خط برات از این بازی بنویسم یکی می کنی؟ 2تا مطلب بخون در مورد تنیس لطفا، 2 تا رسانه ببین، 2 تا آدم ببین بعد بیا اینجا مچ آپ بنویس...

5- فحش و ناسزا؟!!! فازت چیه کلا؟ فحش و شما تو چت باکس با بیان اون کلمه زشت دادی، چی می گی شما؟ اوکی وضعیتت؟ اگه تنیس بلدی و مطالعه داری بیا بحث کن بیشتر از اینم وقت من و نگیر توهمات عجیب و غریبتم اینجا تایپ نکن...اصن معلوم نیست چی می گی؟ کی از فدرر تعریف کرد؟ من فقط به دلایل مضحک شما در مورد بازی دور دوم فدرر واکنش نشون دادم بعدشم که هیچ تعریفی از فدرر نداشتم. شما عقده کم آوردن در اون بحث و داری چرا جو می گیرتت این طوری کودکانه واکنش نشون می دی؟
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 12:55 PM   #432
sspol
Senior Member

آواتار sspol

پستها: 153
سپاس: 1,820
در 135 پست 921 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال

جالبه اسم دوبازیکن فینالیست تو چند بازیکن نظرسنجی تاپیک نیست

خوشحال شدم از حذف فدرر

باید قبول کنه که دیگه وقته خداحافظیه و گرنه بلای اغاسی سر اینم میاد
sspol آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sspol به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 01:12 PM   #433
Roger Federer#1
Senior Member

آواتار Roger Federer#1

پستها: 228
سپاس: 2,788
در 226 پست 2,095 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: "راجرفدرر افسانه ایی" "خوان مارتین دل پوترو" "داوید فرر" "الکساندر زوارف"

خوب از سال 2007 این اولین تور تنیسی بود که نتونستم کامل ببینم و آخرین توراز تنیس بود که تونستم دو سه بازیه راجرو ببینم دیگه وقت دیدن تنیس ندارم و باید نتیجه چند سال درس خوندنمو بگیرم و برم دنبال کارو زندگیم ولی همیشه طرفدار تنیس و راجرباقی خواهم ماند و اخبار اونو دنبال میکنم.
با توجه به آمار میشه فهمید هم نواک و هم راجر شکست بدی خوردن چون بازی هارو جور نشد ببینم نمیدونم عملکرد راجر و نواک و حریفاشون چجوری بود چیزی که تو سال 2014 مشخص بود این بود که تنیس دیگه از قبل هم غیرقابل پیشبینی ترشدش اونم ظهور تنیسورای که توانایی گرفتن جام رو داشتن ولی تجربشو نه اما حالا با کمی تجربه میان فینال گرند هرچند نبود رافا هم بی تاثیرنیست در شکل گیری این فینال امیدوارم هرکسی که بهتر بود قهرمانشه با توجه به حذف راجر دیگه مرخصی هم نگرفتم و حالا میچسبم به کارم و امیدوارم انقدر زنده باشم که بعد بازنشستگی برم و مسابقات تنیس رو از نزدیک ببینم.
چه دوستانی که تو این مدت از بنده حمایت کردن و چه دوستانی که از بنده انتقاد کردن تشکر میکنم امیدوارم کینه ایی از بنده به دل نگرفته باشین دوستون دارم و از این پس بااینکه بازیهارو نمیتونم تماشا کنم ولی از پست ها و نقد های دوستان بزگوار استفاده میکنم.از آقا احسان عزیز (
sspol) هم تشکرمیکنم که با اکانت های خوب سی سی کم باعث شدن از شر شرینگ هوایی راحتشم و با خیال آسوده مسابقاتو تماشا کنم.
باتشکر
محمد.
Roger Federer#1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Roger Federer#1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 01:18 PM   #434
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka

ببخشید این میگما ولی اونایی که الان دارن حرف از خداحافظی می زنن کند زهنن، میدونین چرا؟ خب واضحه چون باختن توی سمی فینال ی گرند اسلم اصلا هم بد نیست شاید اون زمان های جوانی هم واسه راجر اتفاق افتاده.

من دارم به ی نتیجه ای میرسم.همه دلشون می خواد راجر دیگه بازی نکنه...نمیتوانم چرا ولی مثل اینکه این جوریه
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 01:33 PM   #435
Roger Federer#1
Senior Member

آواتار Roger Federer#1

پستها: 228
سپاس: 2,788
در 226 پست 2,095 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: "راجرفدرر افسانه ایی" "خوان مارتین دل پوترو" "داوید فرر" "الکساندر زوارف"

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahdi Naji نمایش پست ها
ببخشید این میگما ولی اونایی که الان دارن حرف از خداحافظی می زنن کند زهنن، میدونین چرا؟ خب واضحه چون باختن توی سمی فینال ی گرند اسلم اصلا هم بد نیست شاید اون زمان های جوانی هم واسه راجر اتفاق افتاده.

من دارم به ی نتیجه ای میرسم.همه دلشون می خواد راجر دیگه بازی نکنه...نمیتوانم چرا ولی مثل اینکه این جوریه
دوست عزیز اگه بخاطر باخت راجر باس خداحافظی میکردم باس فصل پیش این کارو میکردم من وضعیت شغلیم به گونه ایی هستش که واقعا نمیرسم دیگه تنیس تماشا کنم نمونش همین تور فقط دوتا بازی راجر رو با هزار زحمت ساعت 10 شب خودمو رسوندم شهرم بعدش بعد بازی بلافاصله برمیگشتم محل کارم که تو شهر دیگه ایی هستش اینو تو پست های قبلی هم گفتم وگرنا راجر انقدر شادی بهمون داد که حتی ذهنه استوپ خورده هم اونارو به یاد میاره.
من شاید دیگه تو یه سال نتونم 4 تا بازیرو هم ببینم ولی خیلی به بازگشت راجر به نامبروانی امید دارم امثال چلیچ و نیشی همچون استن رهگزرین ثبات تو بازیشون ندارن یه تور آمادن دوتور در حد رنک 100 مطمئن باش پست قبلیم هیچ ربطی به عملکرد راجر نداره چون اصلا بازیشو نشد که ببینم وگرنا راجر از این باختا حتی دورانه اوجشم زیاد داشت.
بازم مرسی از شما امیدوارم از دستم ناراحت نشده باشید.
Roger Federer#1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Roger Federer#1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 02:28 PM   #436
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

[QUOTE=slice;102728]
نقل قول:
نه دوست عزیز
نکته جالب اینه که اخیرا فدرر در برابر بازیکنانی مانند Cilic که جزو این دسته از بازیکنان هستند
[CENTER]Big servers who play with flat powerful groundstokes
[RIGHT][SIZE=3]خوب نتیجه نمی گیره همین Passive بازی کردنشه نمونه دیگرشم باخت به Gulbis در Roland Garros ه
در گذشته فدرر در برابر اینگونه بازیکنان با Take the ball early کردن و Down the line زدن هم از مت بکهند و هم از سمت فرهند قدرت حرکتی ضعیف اینگونه بازیکنان قد بلند رو به چالش می کشید
و همچنین با Variety ای که داره و میتونه با زدن Slice اونها رو وادار کنه که از ارتفاع پایین ظربه بزنند ( که باز هم به علت ماهیت Relatively flat ظربات اینگونه بازیکنان انها در برابر Slice به مشکل بر می خورند ) و اونها رو وادار می کنه که Out of their comfort zone به توپ ظربه بزنند و مجبور بشند کمی بیشتر Spin به روی توپ اعمال کنند
و همچنین اونها رو با زدن Drop Shot و Short slice به روی تور بیاره جایی ( بازیکنان قد بلند اگرچه در عقب زمین از قدرت حرکتی به نسبه خوبی برخوردارند اما وقتی حرف از استارت زدن و حرکت به جلو به سمت تور پیش میاد vulnerable ترند ) که کمتر احساس راحتی می کنند و در نهایت با Passing shot یا Lob امتیاز رو از خود کنه
اما وقتی فدرر Passive بازی می کنه تمامی این معادلات به هم می ریزه

فرید جان با تشکر از این نقدی که کردی
در مورد هوای گرم هم من باهات موافقم که یکی از علت هاش میتونه این باشه که نیشیکوری توی فلوریدا تمرین میکنه با اون هوای گرم و شرجی و در مقابل هم نوواک توی موناکو با هوای سرد و مطبوع پس شرایط تمرینات هم میتونه به خودی خود موثر باشه!!!!

ولی در مورد راجر باهاتون مخالفم!!!دیروز چیلیچ تبدیل شده بود به رافا روی خاک رس با third ball strategy یعنی اصلا رالی شروع نمی شد با سرویس چیلیچ مگر اینکه یا توپ سوم وینر میشد یا راجر چنان دفاعی میکرد که دیگه بعد اون کاری نمی شد انجام داد پس take the ball early عملا تو اون شرایط ارزشی نداشت!!!!!
در مورد فلت زدن والله اون طور که من از دیشب به یاد میارم چیلیچ از ضربات فلت زیادی استفاده نکرد ولی اگه من اشتباه کرده باشم در مورد slice زدن راجر هیچ شکی ندارم که واقعا تو این مورد خوب بود ولی خودتون مطمئنا بهتر از من میدونین که چیلیچ slice های فدرر رو نزدیک به بیس لاین نمیتونست با flat پاسخ بده و همش topspin زد که تور رو رد کنن و با اون گریپ western هم واقعا میتونست به توپ های کم ارتفاع پیس و سرعت خوبی بده که از اون مدل گریپ بعیده و باز هم فدرر از اسلایس بهره ای نبرد!!!!!!!
راجع به footwork بازیکن های قدبلند باهات کاملا موافقم ولی درعین ناباوری دیروز چیلیچ اینو نقض کرد و وقتی نزدیک تور هم میومد approach shot هاش هیچ نقصی نداشت!!!!!
من تو پست قبلی هم گفتم فدرر دیروز مشکلی نداشت تو بازیش فقط چیلیچ خارق العاده بود!!!
شرمنده که یکم طولانی شد!!!!!!!!
دقیقا نیشیکوری توی اکادمی Nick Bollettieri تنیس رو یاد گرفته به صورت حرفه ای و این می تونه توی شرایط گرم و شرجی و همچنین هنگام وزیدن باد بهش کمک کنه کلا تمامی کسانی که توی این اکادمی بزرگ شده اند هنگام وزیدن باد و گرم و شرجی بودن هوا خودشون رو خوب با شرایط وقف می دهند مانند: Haas
در مورد Slice هم من همین رو گفتم که مجبورش می کرد Topspin روی توپ اعمال کنه
در اینکه فدرر دیشب خوب بود و چیلیچ عالی بود هیچ بحثی نیست اما به نظر من فدرر اخیرا در برابر اینگونه بازیکنان کمی Passive تر بازی می کنه
مثلا از بازیکنان قدیمی تر که استیل بازیشون شبیه به چیلیچ ه میشه از Soderling و Safin نام برد که اگه یادموم باشه فدرر به ندرت در برابرشون به مشکل بر می خورد اما تنها علتش این می تونه باشه که با پا به سن گذاشتن کلا ادم کمی محتاط تر میشه و کمی کندتر که البته Movement فدرر در این فصل نسبت به چند فصل اخیر خیلی بهتر شده و در واقع برای یک انسان ۳۳ ساله باور نکردنیه
نکته اخر هم اینه که باز فدرر اخیرا به علت پا به سن گذاشتن در سطوح سریع در برابر اینگونه بازیکنان به مشکل بر خورده و نمی تونسته به خوبی قبل Counter punch کنه ظربتشون رو
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 02:37 PM   #437
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
الان واقعا انتظار داری جواب این حرف ها رو بدم؟! کاملا مشخصه که نشون دادی تا چه اندازه عقده کم آوردن در مورد بحث دور دوم فدرر تو دلت مونده بود و حالا اومدی اینطوری در 2 مطلب اخیرت عقده گشایی کردی...ببین عزیزم حرف هایی که در مورد من زدی و خودت و با من قیاس کردی مثل این می مونه که پراید بیاد خودش و با بنز مقایسه کنه...البته اصلش به جای پراید یه مورد دیگه هست که نخواستم بیش از این شرمندت شم به همون پراید اکتفا کردم...متاسفانه شما ذره ای اطلاعات ابتدایی حتی، در مورد تنیس نداری...فقط 5 تا مچ آپ ساده میان بازیکنان رو اصطلاحات انگلیسیش رو از 4 تا فروم حفظ کردی مدام سعی در تکرار کردن اون ها داری و احساس هم می کنی خیلی جنبه فوق العاده ای داره...جدا از مسئله تنیس نشون دادی سوء تفاهمات عمیقی هم در مسائل اجتماعی و شخصیت شناسی داری که اون ها رو دیگه توضیح در موردش رو باید بری جای دیگه که برات کامل بازش کنن...گرچه پاسخ دادن به حرف هات کار دشواریه ولی بد نیست چند تا نکته رو متذکر بشم:

1 - ببین عزیزم، برا خودت می گم هیچ جایی بازیکن بزرگ رو در هفته اول اسلم قضاوت نمی کنن...یعنی آماتور ترین کاریه که تو عمرم دیدم...ذره ای مطالعه نداری متاسفانه رو تنیس وگرنه خیلی ساده می فهمیدی مفهوم هفته اول ابتدایی در گرنداسلم برای بازیکنان بزرگ چیه. یعنی اصن خنده داره من الان بخوام بازش کنم این مبحث رو. هزاران هزار مطلب هست در مورد دورهای ابتدایی و انتظاراتی که یک بازیکن از خودش داره. حالا جالب تر از اون شبیه سازی فوق العاده مضحک و آماتورگونه شماست ک نشان از حفظ کردن 4 تا اصطلاح در شما می ده...وقتی هم که 4 تا مطلب درست حسابی از بزرگ ترین رسانه های دنیا در مورد بازی فدرر و سم گروث گذاشنم گفتی چرت و پرت می گن!!!! خب الان من باید جوابت و بدم؟ ابتدایی ترین اصول تنیس رو نمی دونی من باید حواب بدم به شما؟

2 - شما متاسفانه حتی بازیکنی که از سال 2002 ادعا می کنی طرفدارشی رو هم نمی شناسی. خندم می گیره... اصن راجر فدرر رو می شناسی شما؟ اصن می دونی وقتی از 30 رد شده سنش چه اتفاقاتی براش افتاده؟ اصلا می دونی از حضور درون کورت چه توقعاتی داره؟ اصن می دونی قبل از بازی با تیمش چیا رو آنالیز می کنن؟ اصلا می دونی فدرر بهترین بازیش رو مادامی انجام می ده که از درون کورت بودن لذت ببره؟ اصن می دونی بار روحی روانی در تنیس یعنی چی؟ اصلا می دونی بازی ذهنی در تینس یعنی چی؟ اصلا می دونی بزرگ ترین ورزشی نویسان در بزرگ ترین رسانه های دنیا چه طوری آنالیز می کنن تنیس رو؟ 4 تا مچ آپ حفظ کردی فقط هم مدام تکرار و تکرار و تکرار... اصن می دونی غنی کردن ذهن در تنیس یعنی چی؟...

3 - استاد می یایی برا من باز مچ آپ فدرر با چیلیچ رو می نویسی؟ خسته نشدی از کپی پیست؟ شما که با ذوق و شوق اومدی گفتی من که گفته بودم فدرر در حد قهرمانی نیست پس چرا قبل از بازی چیلیچ گفتی یک ست به زور می گیره این بازیکن کروات؟! خیلی جالبه، از یه طرف می گه پیش بینی می کردم فدرر به فینال نرسه از یک طرف قبل از بازی با چیلیچ می گه چیلیچ یک ست به زور می گیره!!!! پس چه طوری پیش بینی کردی فدرر فرمش خوب نیست به فینال نمی رسه شما؟ چی شد؟ ناگهان یاد سم گروث افتادی؟ الان مثلا مچ آپ بازی فدرر با چیلیچ رو نوشتی چه ربطی داره اصن؟ عقده بیان مچ آپ داری؟ مچ آپ یک پارامتر جدی از تنیسه اما همش نیست. یعنی واقعا 2 تا مطلب نمی خونی بفهمی تنیس چیه؟

4 - فردی که تا این حد غرق در مفاهیم کلی تنیس باشه نشون می ده چیزی برای ارائه نداره. نواک فقط برا گرما باخت؟ چند تا مطلب نشون بدم بت ریز ریز بازی نیشیکوری رو آنالیز کردن؟ شرایط جوی یک پارت آخه بنده ی خدا...تنیس کشک که نیستش هزارات قسمت و هزار آنالیز داره. دنیا داره ریز ریز بازی نیشی جوکو رو بررسی می کنه شما می گی فقط گرما؟ الان بحثم بکنم با تو؟...تویی که بازی جوکو و نیشی رو در حد یک خط آنالیز می کنی با منی که می تونم 200 خط برات از این بازی بنویسم یکی می کنی؟ 2تا مطلب بخون در مورد تنیس لطفا، 2 تا رسانه ببین، 2 تا آدم ببین بعد بیا اینجا مچ آپ بنویس...

5- فحش و ناسزا؟!!! فازت چیه کلا؟ فحش و شما تو چت باکس با بیان اون کلمه زشت دادی، چی می گی شما؟ اوکی وضعیتت؟ اگه تنیس بلدی و مطالعه داری بیا بحث کن بیشتر از اینم وقت من و نگیر توهمات عجیب و غریبتم اینجا تایپ نکن...اصن معلوم نیست چی می گی؟ کی از فدرر تعریف کرد؟ من فقط به دلایل مضحک شما در مورد بازی دور دوم فدرر واکنش نشون دادم بعدشم که هیچ تعریفی از فدرر نداشتم. شما عقده کم آوردن در اون بحث و داری چرا جو می گیرتت این طوری کودکانه واکنش نشون می دی؟
والا فاز شما که انگار رو شیشه ای چیزی هستی که اینطور داری حرف می زنی
در مورد بقیه خضعولاتی هم که نوشتی گفتم با کسی بحث کن که مانند خودت اهل خصعولات باشه
نکته فنی ای ندیدم که بخوام باهات بحث کنم کوچولو
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 02:45 PM   #438
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

های لایت بازی چیلیچ با راجر با لینک مستقیم
http://fs2.filegir.com/mani0002/2014...5Btag22%5D.mp4
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 02:50 PM   #439
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
والا فاز شما که انگار رو شیشه ای چیزی هستی که اینطور داری حرف می زنی
در مورد بقیه خضعولاتی هم که نوشتی گفتم با کسی بحث کن که مانند خودت اهل خصعولات باشه
نکته فنی ای ندیدم که بخوام باهات بحث کنم کوچولو
بیا اینم لحن حرف زدنشه، چند سالته واقعا؟...اولا پسر خوب اون خضعول نیستش، برو اول یاد بگیر حرف زدنتو بعد بیا دو تا مچ آپ حفظ کن اینجا بنویس...اون کلمه که خیلی فکر کردی خواستی تایپ کنی خرعبل هستش...تکرار کن، خزعبل...برو حرف زدنت و اول یاد بگیر بعدم نوشتنت رو...ای خدا من...

نکته فنی؟! دید اغراق آمیز و مضحک تو به تنیس اسمش دید فنی نیستش... فردی که بیاد ضربات فدرر در راند 2 اسلم رو به سم گروث، شبیه سازی کنه برای دیدار فینال احتمالی مقابل جوکوویچ داره فریاد می زنه که من تعطیلم رسما و خزعبل ( یاد گرفتی؟) می گم... خیلی هم افتخار می کنه به خودش با این شبیه سازی!! یعنی التماس می کنم ازت جای دیگه نبر این تحلیلات رو...نکته فنی؟! آر یو کیدینگ می؟! فردی که هنوز نمی دونه بازی ذهنی تو تنیس چیه و به بزرگ ترین تنیس نویسان دنیا می گه که شعور ندارن نکته فنی داره؟ چند تا مطلب از بزرگ ترین آنالیزورها برات بیارم در مورد راند 2 فدرر و بازی نیشی جوکو؟ CRAIG O’SHANNESSY بزرگ ترین آنالیزور تنیس در دنیا بیچاره اومده 2 صفحه مطلب در مورد نیشی جوکو نوشته اون وقت این آقا تو 1 خط آنالیز می کنه: گرم بود، باخت!! واقعا خنده داره من - من بیام وقتم و با شما تلف کنم...موفق باشی...

ویرایش توسط roger 4 ever : 09-07-2014 در ساعت 02:56 PM
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-07-2014, 02:54 PM   #440
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
بیا اینم لحن حرف زدنشه، چند سالته واقعا؟...اولا پسر خوب اون خزعول نیستش، برو اول یاد بگیر حرف زدنتو بعد بیا دو تا مچ آپ حفظ کن اینجا بنویس...اون کلمه که خیلی فکر کردی خواستی تایپ کنی خرعبل هستش...تکرار کن، خزعبل...برو حرف زدنت و اول یاد بگیر...ای خدا من...

نکته فنی؟! دید اغراق آمیز و مضحک تو به تنیس اسمش دید فنی نیستش... فردی که بیاد ضربات فدرر در راند 2 اسلم رو به سم گروث، شبیه سازی کنه برای دیدار فینال احتمالی مقابل جوکوویچ داره فریاد می زنه که من تعطیلم رسما و خزعبل ( یاد گرفتی؟) می گم... خیلی هم افتخار می کنه به خودش با این شبیه سازی!! یعنی التماس می کنم ازت جای دیگه نبر این تحلیلات رو...نکته فنی؟! آر یو کیدینگ می؟! فردی که هنوز نمی دونه بازی ذهنی تو تنیس چیه و به بزرگ ترین تنیس نویسان دنیا می گه که شعور ندارن نکته فنی داره؟ چند تا مطلب از بزرگ ترین آنالیزورها برات بیارم در مورد راند 2 فدرر و بازی نیشی جوکو؟ CRAIG O’SHANNESSY بزرگ ترین آنالیزور تنیس در دنیا بیچاره اومده 2 صفحه مطلب در مورد نیشی جوکو نوشته اون وقت این آقا تو 1 خط آنالیز می کنه: گرم بود، باخت!! واقعا خنده داره من - من بیام وقتم و با شما تلف کنم...موفق باشی...
باز هم خضعولات
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)