بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2010 > تورنمنتهای مردان > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

8-21 شهریور - نیویورک، امریکا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-05-2010, 02:44 PM   #331
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
من مدتیکه کاملا سرویس بازیکنا رو زیر نظر دارم و با هم مقایسه میکنم، مثلا رافا Standing ش، روی سرویسهای مختلف از Ad Court و Deuce Court فرق داره، حتی در طول بازی. اوایل بازی عقب تر میاسته، بعد که شروع به Read کردن سرویس حریف میکنه، بعضی ها رو میاد جلوتر البته بعد از Ball Toss مثلا مثل رادیک نمیاد از اول تو زمین بایسته. موری و راجر و نواک هم که همشون توانایی خوبی در خوندن سرویس حریف از روی Ball Toss دارن به همین ترتیب عمل میکنن.
در اینکه خیلی عقب وای میسته به خصوص روی خاک شکی نیست. ولی الان رو Hard یه رویه دوگانه داره، بعضی ها رو میاد نزدیک، خیلی ها رو هم نه. ولی باز به 4 متر خیلی بعیده برسه.
من یه مصاحبه از Nadal در استرالیای امسال خوندم که برای دریافت سرویس بازیکنان Big Server مانند Karlovic , Isner و Roddick وی مانند دروازبانها در فوتبال که 50-50 می کنند وی هم قبل از زدن سرویس اینکار رو می کند.
بله دریافت سرویس رو می توان از روی Ball Toss و از روی اینکه بازیکن در چه امتیازهائی به کدام سمت سرویس می زند حدس زد ( مثلا در امتیازات حساس مانند Break Point ها و و مهمترین امتیاز هر Game که 15-30 است و 30-30- و Deuce.
البته برخی بازیکنان از یک Ball Toss سرویس میزنند و برای زدن سرویسهای مختلف Ball Toss شونو عوض نمی کنند که دریافت سرویس اینگونه بازیکنان سختتر هم میشود.
برخی بازکنان هم Ball Toss شون پائینه مانند Monranes که Hewitt که یکی از بهترین Return of Serve های جهان رو داره بعد از اولین باری که باهاش بازی کرد گفت که سرویس وی قوی نیست اما چون Ball Toss بسیار پائینی داره خواندن سرویسش خیلی سخته.
اما این حرف Nadal که روزگاری یکی از بهترین Return of Sreve های جهان را داشت کمی ما را به همان گفته گزارشگران و حرفهای خودمون که بعد از بازگشتش از مصدومیت در سال گذشته اصلا Return of Serve ش مانند گذشته نیست می اندازه.
به نظر من در حال حاظر مقایسه Return of Serve بازیکنانی که شما مثال زدید با Nadal درست نیست. و در یک دسته قرار نمی گیرند.
محمد جان چیزیه که من نه تنها راجع به Nadal بلکه در مورد برخی بازیکنها هنگامی که در مسابقات TMS سیستم Hawk Eye سرویسهارو نشون میده دیدم برام جای تعجب داره که شما که اینهمه نکته سنجید چه جور ندیدید.

ویرایش توسط Farid : 09-05-2010 در ساعت 02:55 PM
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 03:00 PM   #332
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
من یه مصاحبه از Nadal در استرالیای امسال خوندم که برای دریافت سرویس بازیکنان Big Server مانند Karlovic , Isner و Roddick وی مانند دروازبانها در فوتبال که 50-50 می کنند وی هم قبل از زدن سرویس اینکار رو می کند.
بله دریافت سرویس رو می توان از روی Ball Toss و از روی اینکه بازیکن در چه امتیازهائی به کدام سمت سرویس می زند حدس زد ( مثلا در امتیازات حساس مانند Break Point ها و و مهمترین امتیاز هر Game که 15-30 است و 30-30- و Deuce.
البته برخی بازیکنان از یک Ball Toss سرویس میزنند و برای زدن سرویسهای مختلف Ball Toss شونو عوض نمی کنند که دریافت سرویس اینگونه بازیکنان سختتر هم میشود.
برخی بازکنان هم Ball Toss شون پائینه مانند Monranes که Hewitt که یکی از بهترین Return of Serve های جهان رو داره بعد از اولین باری که باهاش بازی کرد گفت که سرویس وی قوی نیست اما چون Ball Toss بسیار پائینی داره خواندن سرویسش خیلی سخته.
اما این حرف Nadal که روزگاری یکی از بهترین Return of Sreve های جهان را داشت کمی ما را به همان گفته گزارشگران و حرفهای خودمون که بعد از بازگشتش از مصدومیت در سال گذشته اصلا Return of Serve ش مانند گذشته نیست می اندازه.
به نظر من در حال حاظر مقایسه Return of Serve بازیکنانی که شما مثال زدید با Nadal درست نیست. و در یک دسته قرار نمی گیرند.
محمد جان چیزیه که من نه تنها راجع به Nadal بلکه در مورد برخی بازیکنها هنگامی که در مسابقات TMS سیستم Hawk Eye سرویسهارو نشون میده دیدم برام جای تعجب داره که شما که اینهمه نکته سنجید چه جور ندیدید.
من اصلا قبول ندارم رافا قبل از مصدومیتش Return of Serve ش روی هارد سریع بهترین بوده!
فرید جان، من نگفتم عقب وا نمیسته، بحثم سر 4 متر اونم رو هارد کورته، رو خاک رو بعضا شاید بیاد.
ولی رو هارد اصلا بدرد نمیخوره این نوع استایل، به خصوص هارد سریع، مثلا همین بازی با گاباشویلی رافا ریترن لوپی میکرد رو بیسلاین، گاباشویلی از همونجا وینر میزد. حالا شما فک کن بری 4 متر پشت بیسلاین، اولا اکثر ریترن های خیلی کوتاه میشه و نهایاتا یه وینر خیلی راحت از جانب حریف.
رافا امسال رو هارد بسیار نزدیک میایسته نسبت به سالهای قبل، که خب طبیعیه خیلی از توپها رو از دست بده.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 03:21 PM   #333
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

به نظر من نادال فقط روی خاک خیلی عقب میره.روی هارد در حال حاضر اصلا این طور نیست.توی سینسی و تورنتو که به بیس لاین چسپیده بود!!
ولی تو یو اس اوپن. جدا نمی دونم چی تو سرش میگذره
توی این دو بازی که مدام برای ریترن عقب جلو میکنه.سرویسای دوم حریف بعضیاش میره عقب.بعضیاش میاد نزدیک بیس.یه پاره ای از ریترن هاش هم با بکهند مستقیم میزنه توی اوت که اون لحظه دوست دارم سرمو بزنم توی دیوار
ولی به نظرم رافا زمانی که از سمت deuce سرویس زده میشه بیشتر مشکل داره تا سمت ad.

ویرایش توسط Fakhruddin : 09-05-2010 در ساعت 03:26 PM
Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 03:36 PM   #334
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پستها: 751
سپاس: 4,450
در 756 پست 8,139 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر كبير - فرناندو گونزالس - فرناندو ورداسكو - ارغوان

ببخشید برای اینکه بهتر از بحثتون سر دربیارم:
1- Ball Toss؟
2- Deuce Court؟
3- AD Court؟
I.man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 03:41 PM   #335
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

پستها: 953
سپاس: 11,229
در 946 پست 8,591 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Juan Martín del Potro , Stanislas Wawrinka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط love_u_rf نمایش پست ها
1- Ball Toss؟
2- سمت Deuce؟
3- سمت AD؟
احتمالا جواب سوالاتون رو اينجا پيدا خواهيد كرد :
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=2519
msh13792 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 04:53 PM   #336
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

نقل قول:
نوشته اصلی توسط love_u_rf نمایش پست ها
1- Ball Toss؟
2- Deuce Court؟
3- AD Court؟

جواب 2 و 3

جواب 1

Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 05:09 PM   #337
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Fakhruddin نمایش پست ها
به نظر من نادال فقط روی خاک خیلی عقب میره.روی هارد در حال حاضر اصلا این طور نیست.توی سینسی و تورنتو که به بیس لاین چسپیده بود!!
ولی تو یو اس اوپن. جدا نمی دونم چی تو سرش میگذره
توی این دو بازی که مدام برای ریترن عقب جلو میکنه.سرویسای دوم حریف بعضیاش میره عقب.بعضیاش میاد نزدیک بیس.یه پاره ای از ریترن هاش هم با بکهند مستقیم میزنه توی اوت که اون لحظه دوست دارم سرمو بزنم توی دیوار
ولی به نظرم رافا زمانی که از سمت deuce سرویس زده میشه بیشتر مشکل داره تا سمت ad.
استراتژی که رافا الان روی سرویس های دوم داره، در بیشتر موارد (نه همه موارد) اینجوریه: (البته در برابر بازیکنان راست دست)
از سمت Deuce (سمت راست) نزدیکتر به بیس لاین
چون خیلی از بازیکنا سرویس دوم رو با چاشنی اسلایس میزنن، این سرویسها تمایل دارن به سمت راست گیرنده برن، یعنی یه جورایی Cross Court ـند، رافا هم توپهای که به صورت کراس به سمت بکهندش میان رو میتونه اگرسیو و آنرایز ریترن کنه. اگه هم سرویس زننده به T بزنه که رو فورهند رافاست و مشکلی نیست.

اما از Advantage Court رافا رو سرویس دوم میره عقب، چون تقریبا تمامی توپهای اون سمت رو با فورهند میزنه، برای همین باید بره عقب تر تا توپهای که به T زده میشه رو فرصت داشته باشه بره با فورهند بزنه. رافا توپهای که به صورت مستقیم رو بکهندش میاد رو خوب نمیتونه بزنه واسه همین این کارو میکنه.

البته اینا نظرات فوق کارشناسی اینجانبه
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 05:28 PM   #338
Alireza Murray
Murray's Fan

آواتار Alireza Murray

پستها: 1,274
سپاس: 6,455
در 1,271 پست 10,081 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andy Murray

باز هم بازی اندی رو انداختن روز، در زمین ارمسترانگ
ولی عجب بازیهایی امروز انجام میشه اولین بازی در ارتور اش مهمترین بازی روزه ، امیدوارم انا برنده بازی بشه
بازی دمنتیوا با سامانتا هم زیبا میشه همچنین بازی نادال و سیمون بعید میدونم سیمون بتونه کاری کنه ، بازی اندی با واورینکا هم میتونه زیبا باشه فقط امیدوارم بازی به تایبرک نکشه ، ورداسکو و نلبندیان هم بازی جذابی ولی احتمالا ورداسکو برنده بازی هست
مزخرفترین بازی امشب هم بازی ایزنر و یوژنی هست
Alireza Murray آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Alireza Murray به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 06:01 PM   #339
MaTAdoR
Rafa's Fan

آواتار MaTAdoR

پستها: 229
سپاس: 3,860
در 227 پست 1,844 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad_Joulaei نمایش پست ها
عجب تحليل خوبي
راجر حال روز خوشي براتون نذاشته

فك كنم اين 16 گرند اسلم شانسي بودهيا 17 مسترز
و اين 4سال و نيم نامبر واني هم يا رافا مصدوم بوده يا هنوز بزرگ نشده بوده
چرا شما سعی می کنی گذشته رو به رخ بکشی؟

من به گذشته هیچ اشاره ای نکردم
منظور من تنها این تورنومنت بود
که به نظر من قرعش آسونه و شانس باهاش یار بوده
این نظر منه نظرات دیگران هم محترمه
نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
خب ببین دوست عزیز این حرف شما من رو که ظرفدار دو اتیشه Federer نیستم و فقط وی رو به عنوان بهترین بازیکن تاریخ تنیس تحسین می کنم و به خاطر ظرباتی بازیشو میبینم که دیگر فکر نکنم در تاریخ تنیس تکرار بشه برانگیخت.
در مورد شانس
من چندین و چند ساله تنیس میبینم نه مثل شما و بقیه دوستان بازیهای Federer و Nadal رو ببینم , به معنای واقعی تنیس میبینم
من در طول این چند سال بازیکنی به خوش شانسی Nadal ندیده ام
از همه لحاظ ( هم در حین بازی - هم از لحاظ شرایط جوی - هم از لحاظ قرعه )
در هر مورد که خواستید بگید تا براتون مثال بزنم
لطفا مثال نزنید چون به ازای هر مثالی که شما در رابطه با بد شانسی Nadal و یا خوش شانسی Federer بزنید من 10 تا مثال راجع به خوش شانسی Nadal می زنم.
البته این رو هم بگم که من به انچیزی که در ذهن همگان ازش به شانس تعبیر میشه اعتقادی ندارم.
خب شما هرکی باشی هر چقدر هم اطلاعات داشته باشی
یک رای داری و یک نظر که محترمه
و تنها شما نیستید که از بازی فدرر لذت می برد
و دیدگاهها در مورد یک بازی و یک بازیکن متفاوته

این که شما به ان چیزی که در ذهن همگان ازش به شانس تعبیر میشه اعتقادی نداررید
و میگید رافا خوش شانسه جای تعجب داره!
می شه بگید در ذهن شما از شانس چه تعبیری میشه؟
شاید یه بحث کارشناسی باشه ما هم بهره مند شویم
البته اینکه شما به شانس معتقد نیستی
جزء اعتقادات یک فرده که اعتقاد به نظر من جای بحث نداره!

به هر حال نظر من درباره ی قرعه فدرر هنوز همونه!
MaTAdoR آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی MaTAdoR به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2010, 06:29 PM   #340
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط MaTAdoR نمایش پست ها
این که شما به ان چیزی که در ذهن همگان ازش به شانس تعبیر میشه اعتقادی نداررید
و میگید رافا خوش شانسه جای تعجب داره!
می شه بگید در ذهن شما از شانس چه تعبیری میشه؟
شاید یه بحث کارشناسی باشه ما هم بهره مند شویم
البته اینکه شما به شانس معتقد نیستی
جزء اعتقادات یک فرده که اعتقاد به نظر من جای بحث نداره!

به هر حال نظر من درباره ی قرعه فدرر هنوز همونه!
ببین دوست عزیز
من مسابقات Snokker رو هم در گذشته دنبال می کردم , Mike Hallet که خود زمانی یک بازیکن حرفه ای بود برای ESP بازیها رو گزارش می کرد و چنین می گفت:
The more i practice i get luckier
هر چی بیشتر تمرین می کنم خوش شانس تر می شوم
از نظر من بیشترین تمرین رو در بین بازیکنان حرفه ای Nadal داره
بنابراین:
بیشترین شانس رو در بازی وقتی Nadal بیاره باید گفت نوش جونت
یه چیز دیگه هم هست که میگند:
Fortunes favoures the brave
بازیکنان شجاع بیشتر از شانس بهرهمند می شوند.
من اصلا نمی دونم شما راجع به چه چیزی گفتی Federer خوش شانسه و الان فهمیدم راجع به قرعه Federer بوده اما حرف زدن از شانس اماتوریه.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
یو اس اپن، راجر فدرر، US Open، گرنداسلم آخر

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)