بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

25 دی - 8 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-22-2013, 03:22 PM   #291
saeedsafaee
Member

پستها: 75
سپاس: 347
در 67 پست 466 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: rafael nadal ،sabine lisicki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط E H S A ‎N نمایش پست ها
برددیچ اگه امروز مثل بازی های قبلی اش خوب بازی می کرد به این راحتی شکست نمی خورد
حق با شماست. بردیچ مثل بازیهای قبلیش نبود. انگار از اسم نواک ترسیده بود. به همون یک ست راضی شده بود. اگه مثل کوارترفاینالی که پارسال تو همین مسابقات جلوی نادال بازی کرد میبود بازی رو میبرد. به هر حال تبریک به هواداران نوله.
saeedsafaee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی saeedsafaee به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 03:27 PM   #292
Nima88
Senior Member

آواتار Nima88

پستها: 898
سپاس: 12,052
در 892 پست 6,981 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال - رادیک- زوارف - پق / نوله - دلپوترو ، فرر - تامی هاس - فیش -یانوویج

نقل قول:
نوشته اصلی توسط saeedsafaee نمایش پست ها
حق با شماست. بردیچ مثل بازیهای قبلیش نبود. انگار از اسم نواک ترسیده بود. به همون یک ست راضی شده بود. اگه مثل کوارترفاینالی که پارسال تو همین مسابقات جلوی نادال بازی کرد میبود بازی رو میبرد. به هر حال تبریک به هواداران نوله.
2 سال قبلم تو این مرحله با نواک بازی کرد و بدتر از این باخت . کلا مقابل نواک اصلا خوب نیست و نوله خوب راه بردنش بلده، سمی ویمبلدون 2010 بزارید کنار در بقیه بازیها نواک برنده بود اکثریتشم راحت برده.
Nima88 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima88 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 03:30 PM   #293
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

پستها: 348
سپاس: 3,510
در 313 پست 2,172 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ~FEDERER~ Berdych LLODRA متنفر از جوکر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط saeedsafaee نمایش پست ها
تو اون بازیم که باخت بردیچ

واقعا بحث ترس از جوکو نیس ,نوع بازیه بردیچ به جوکو نمیخوره . من امروز سطح جوکو رو دوس نداشتم ,روزی نبود که اصن به خودش فشار بیاره فقط انتهای زمین مشغول جمع کردن توپهای بردیچ بود که خودش ارور بده (تعداد انفورس های بردیچ 2-3 برابر جوکو بود )

در کل بیچاره بردیچ زورش به نواک نمیرسه . من خودم از سبک بازیش خوشم میاد و جزو بازیکنان مورد علاقمه اما ...
SHIR FarHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 04:04 PM   #294
pourya RF
Roger's Fan

آواتار pourya RF

پستها: 592
سپاس: 2,794
در 585 پست 3,988 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: بزرگترین و پر افتخار ترین تنیسور تاریخ *Roger federer*

بردیچ واسه این بازی ها خودشو خسته نمیکنه انرژیشو میزاره واسه بازی هایی که تو ادامه فصل با راجر داره اون موقع تلافی میکنه
pourya RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pourya RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 04:11 PM   #295
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

بردیچ بازیکنیه که دوست داره خودش Pace ایجاد کنه ، همیشه ترجیح میده توپای با سرعت کم اما با ارتفاع زیاد به سمت زمینش بیان. رو به روی راجر که بازی میکنه ، راجر معمولا با خوندن و ریترن کردن سرویس هاش مشکل داره ، به همین دلیل کلی توپ Short و با سرعت کم میفرسته به زمین بردیچ که بهش اجازه میده به راحتی حمله کنه .
از طرفی به هر دلیلی ، بسیار خوب سرویس راجر رو میخونه ، شاید هیچ کس توی Tour سرویس راجر رو به اون خوبی نخونه ، حتی نادال و جکوویچ هم که بیش از 20 بار با راجر بازی کردن همیشه کلی چیپ پوینت میدن مقابل راجر در حالی که بردیچ خیلی خیلی کم Ace میخوره از راجر.
همه اینا در کنار کــُند شدن راجر و توانایی کمترش در برگردوندن عمیق توپای بردیچ باعث میشه که در حال حاضر بردیچ مچ آپ خوبی واسه راجر نباشه .
اما وقتی رو به روی یکی مثل جکوویچ بازی میکنه ، اکثر سرویس هاش با عمق و سرعت زیاد برگشت داده میشن ، توپ Soft و با سرعت پایین گیرش نمیاد ، بسیاری از توپهایی که توی بازیهای دیگش به وینر تبدیل میشن ، توی بازی مقابل نواک به زمین خودش بر میگردن . همین باعث میشه که ضرباتش رو ریسکی تر بزنه ، برای خطوط بره و طبعاً ارورهای خیلی بیشتری بده. مجبور میشه سرویس اول رو ریسکی تر بزنه که نواک نتونه ریترن کنه . همین ریسکی زدن سرویس باعث میشه که درصد سرویس اول پایین بیاد . سرویس دوم بیشتر زدن به طور طبیعی باعث میشه که میزان Double Fault دادن هم بیشتر بشه . این زمین استرالیا هم که بسیار Low Bounce هست روی بازی بردیچ تاثیر میذاره ، هم بخاطر قد بلندش که براش مشکل ساز میشه ، هم اینکه کُلا نمیتونه توپای کم ارتفاع رو به صورت Aggressive جواب بده و فوراً وارد لاک دفاعی میشه.

به این سادگی نیست که بگیم امروز بد بود ، رو به روی نواک بده ، چون نواک مجبورش میکنه بد به نظر بیاد.واسه همینه که میگن "Tennis is all about match-ups" .
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 04:31 PM   #296
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

فدرر فردا برای 35ــــمین بار متوالی در کواتر فینال یک گرند اسلم حاضر می شود. این یعنی فدرر در 9 سال گذشته در تمامی گرند اسلم های دنیای تنیس جز 8 نفر برتر بوده.

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 04:36 PM   #297
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

به نظر من از بین همه ی رکوردای راجر همین 23 نیمه نهایی پشت سرهم و 35 یک چهارم نهایی پشت سر هم ، عجیب ترین هستن . کلا بازی کردن توی 35 گرنداسلم پشت سر هم به خودی خود عجیبه ، اینکه به یک چهارم هم برسید دیگه خیلی تخیلیه !
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 05:24 PM   #298
مهران
Senior Member

آواتار مهران

پستها: 420
سپاس: 2,884
در 405 پست 3,181 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط soroush djokovic نمایش پست ها
دوست عزیز این فقط حرف من نیست. من کارشناس تنیس شبکه بی بی سی فارسی (افشین مبصر) که طرفدار نادال هست رو خیلی قبول دارم. پارسال موقع بازی نیمه نهایی نواک و اندی تو برنامه ورزش 7 گفت من خیلی دوست داشتم که بازی اندی و نواک به ست 5 کشیده بشه که هر کدومشون اومد فینال مقابل نادال خسته باشه و همین اتفاق هم افتاد.
حالا شما دوست نداری اگه نواک و راجر اومدن فینال نواک تو نیمه نهایی 5 ساعت بازی کنه ولی راجر 3 ساعت. خداییش بدت میاد؟؟؟؟؟ اگه بگی بدت میاد دروغ میگی.
در ضمن مگه شانگهای و بارکلیز ماری رو نبرد؟؟؟
مگه بارکلیز راجر رو نبرد؟؟؟
من نمیخوام بگم که نواک از راجر و اندی برتره. فقط میخوام بگم که این 3 نفر وقتی با هم بازی میکنن نمیشه از قبل پیش بینی کنی که کی برنده میشه.
افشين مبصر اين هنوز سوزش داره... آخه ويمبي و بعدش سينسيناتي راجر بد جوري سوزوندش! هيچ راه درماني هم نداره بنده خرد!
مهران آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مهران به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 05:54 PM   #299
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

قسمتی از نوشته های دلنشین جناب افشین مبصر (ویمبلدون 2009)
یعنی من واقعا لذت میبرم وقتی مطالباشو میخونم . عاشقتم افشین مبصر البته عاشق افشین خودمون هم هستم

"و اما دومین تفاوت که، دست‌کم برای من، خیلی غمبار است، این است که تنها اثری که از مدافع عنوان قهرمانی دیده می‌شود، عکس‌هائی است که به در و دیوار چسبانده‌اند. رافائل نادال که سال گذشته در طولانی‌ترین فینال ویمبلدون، راجر فدرر سوئیسی را که 5 سال پشت هم قهرمان شده بود، شکست داد، امسال به سبب آسیب دیدگی هر دو زانو غایب است.
قهرمان اسپانیایی به سبب همین آسیب دیدگی ماه پیش برای اولین بار در جام آزاد فرانسه پس از چهار سال قهرمانی شکست خورد و فدرر را به آرزویش که قهرمانی رولان گاروس بود رساند.
نبودن نادال برای ویمبلدون ضایعه بزرگی است. حضور او، بازی پرهیجان و پر انرژی‌اش، جذابیتش، نجابت و اخلاق خوبش به ویمبلدون صفا می‌داد. حالا از ته دل می‌گویم که ویمبلدون امسال صفای سه سال گذشته را ندارد که نادال هر سال به فینال رسید و پس از دو بار شکست از فدرر بالاخره پارسال او را از عرش به زیر کشید. امسال هم همه انتظار داشتند که مثل سه سال گذشته شاهد زیباترین تنیس جهان در فینال بین فدرر و نادال باشند، اما از این خبرها نیست.

اندی ماری اسکاتلندی در غیاب نادال شانس بالایی برای رسیدن به فینال دارد

اما این تمام داستان نیست. نبودن نادال نتیجه مسابقات امسال را خیلی قابل پیش‌بینی‌تر از گذشته کرده است. منظورم این است که در هر پنج گران اسلم قبلی، فدرر در فینال حضور داشت اما فقط در دو فینال، جام آزاد آمریکا و فرانسه، که نادال در مقابلش نبود قهرمان شد.
در سه فینال دیگر، جام آزاد فرانسه پارسال، ویمبلدون و استرالیا، به نادال باخت. یعنی فدرر همچنان بهترین بازیکن تنیس جهان در میان مردان است، اگر نادال نباشد. حالا فدرر از اول خیالش از شر نادال راحت است و بهمین جهت بیشترین بخت را برای قهرمان شدن دارد و در مسابقه اولش هم بی‌نوائی از چین تایپه به اسم ین سون لو را له کرد و رفت.
حالا باید ببینیم تکلیف امثال من چی هست. نمی‌توانیم نجابت به خرج بدهیم و از حالا راضی به قهرمانی فدرر بشویم چون، راجع به خودم می‌گویم، نجابت در ذاتم نیست. پس باید یکی را پیدا کنیم و برایش کف بزنیم."
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2013, 06:37 PM   #300
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka

بابا بی خیالحالا یکی یچی گفت .مسابقات رو چسب . اگر هم خیلی دوست دارید تجزه و تحلیل ها رو ببینید و بشنوید mats توی eurosportیکی از بازیکن های بزرگ در مورد بازی ها حرف می زنه
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)