بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-25-2012, 09:40 AM   #291
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

فيش احتمالا در المپيك شركت نمي كند

مردي فيش به طور رسمي حضور خود در تورنومنت واشنگتون كه بين روزهاي 28 جولاي تا 5 آگوست برگزار مي شود را اعلام كرد، چيزي كه نشان مي دهد او احتمالا در المپيك 2012 لندن حضور نخواهد يافت.مسابقات المپيك در همان هفته برگزار خواهد شد.فيش كه در المپيك 2004 آتن به مدال نقره دست يافت، گفته كه فكر مي كند اگر در المپيك بازي نكند مي تواند نتايج بهتري كسب كند و تمركزش را بر روي تورنومنت هاي فصل هارد در آمريكا بگذارد.
تصميم فيش فرصت را براي دو جوان آمريكايي –دانلد يانگ و رايان هريسون- فراهم مي كند تا تيم را همراهي كنند.هر كشور حداكثر مي تواند چهار بازيكن در مسابقات داشته باشد و بر اساس رنكينگ اين هفته، يانگ و هريسون چهارمين و پنجمين بازيكن برتر ايالات متحده هستند كه به ترتيب رنكينگ 50 و 58 را در اختيار دارند.بر اساس رنكينگ فعلي هر دو آن ها مي توانند در رقابت ها حاضر شوند.جان ايزنر (رنك 11) و اندي راديك (رنك 28) هم مي توانند در مسابقات شركت كنند.

روبردو در حال بهبود، ولي در پاريس بازي نمي كند

شماره 5 پيشين جهان، تامي روبردو كه از اكتوبر گذشته به دليل مصدوميت جدي از ناحيه پاي چپ در مسابقات حاضر نبوده مي گويد حس خيلي خوبي دارد و روزانه شش تا هشت ساعت بازيابي انجام مي دهد ولي قصد شركت در مسابقات رولند گاروس را ندارد، چون فكر مي كند براي حضور در مسابقات 5 سته اماده نيست.
روبردو به Mundo Deportivo گفت:”به هم بازيانم حسادت مي كنم.هفته آينده 30 ساله مي شوم.من جوانم و هميشه مراقب بودم، دو، سه يا چهار سال بازي ديگر را در خود مي بينم.بيدار شدن در صبح و رقابت كردن فوق العاده است.وقتي بيرون هستيد چيزهاي با ارزش تري مي بينيد، چيزهاي كه داريد و مي خواهيد باز پس بگيريد.”

ايوانويچ علاقه اي به بازيگري ندارد

آنا ايوانويچ به ESPN.com گفته كه مانند دوست خود، نواك جوكويچ، علاقه اي به بازيگري ندارد.جوكويچ در يك صحنه از فيلم در حال ساخت "The Expendables 2" بازي كرده.
ايوانويچ:”من به اندازه كافي زندگي اجتماعي دارم و واقعا مي خواهم كار متفاوتي انجام دهم.مي دانم كه مي خواهم يك همسر خوب و فرزند داشته باشم، شايد دو يا سه فرزند.”
ايوانويچ كه دوران بازي خود را پس از قهرماني در رولند گاروس 2008 پر فراز و نشيب ديده، مي گويد چشم اندازش تغيير كرده.
او ادامه داد:”وقتي شروع به شركت در تورنومنت ها كردم، هميشه مانند يك سرگرمي برايم بود.تنيس را دوست داشتم، پس از آن مردم اينگونه مي گفتند كه ‘اين شغل تو است.’ اين ديد من را نسبت به تنيس و مسابقات كاملا عوض كرد.برايم يك مشكل شد.حالا دوباره سعي مي كنم مانند ابتداي حضورم در تور از آن لذت ببرم و بازي كردن خيلي لذت بخش تر است و شما مي توانيد اين را در شخصيت فرد ببينيد.آزادتر حركت مي كنيد و خوشحال تر هستيد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
33 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-25-2012, 06:45 PM   #292
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

نوواک جوکوویچ در تورنمنت بلگراد شرکت نمیکند

نوواک جوکوویچ تصمیم گرفته که در تورنمنت 250 امتیازی بلگراد (زادگاهش) که از 30 آپریل لغایت 6 می برگزار میشود شرکت نکند.
جوکوویچ اظهار کرد که " بعد از مشورت با خانوادم تصمیم گرفتم که امسال در تورنمنت بلگراد شرکت نکنم ، و از این فرصت استفاده خواهم کرد تا انرژی روحیم رو بازیابم ، مطمئنا این تصمیم یکی از سخت ترین تصمیمات دوران حرفه ایم میباشد ولی این فرصت رو بهم میده که توی این فرصت به بعضی از مسائل اتفاق افتاده فکر کنم ، از همه دوست داران و هوادارانی که دوست داشتند منو ببینند عذرخواهی میکنم و میدونم که اونها شرایط من رو درک خواهند کرد ."

شایان ذکره که نوواک از سه دوره این تورنمنت در سالهای 2009 و 2011 قهرمان شده است.
تورنمنت بعدی نوله مسابقات مادرید خواهد بود.

Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-27-2012, 12:22 AM   #293
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فدرر:ويمبلدون و المپيك، هدف هاي اصلي

راجر فدرر به Blick گفته كه دو هدف بزرگش در امسال، هفتمين قهرماني در ويمبلدون و مدال طلاي انفرادي المپيك براي نخستين بار هستند.
فدرر:”ويمبلدون هميشه برايم فوق مهم است.آنجا، بازيكنان مورد علاقه ام –بكر، ادبرگ و سمپراس- در مجموع بيش از 10 مرتبه قهرمان شده اند.براي اولين بار در بخش نوجوانان قهرمان شدم.باقي را مي دانيم.پيروزي برابر سمپراس، اولين پيروزي [بزرگ] من در گرنداسلم.ويمبلدون ويژه است.چند هفته بعد ما اين فرصت را داريم كه براي مدال هاي المپيك دوباره در ويمبلدون بازي كنيم كه موقعيت فوق العاده اي براي نسل ماست.بين ويمبلدون و المپيك در ويمبلدون، من اولويتي ندارم.هر دو به يك اندازه برايم مهم هستند.”
بازيكن 30 ساله اضافه كرد كه المپيك لندن شايد آخرين براي او نباشد و “بازي كردن مجدد در المپيك 2016 ريو غير قابل تصور نيست.”
فدرر بازي بين رافائل نادال و نواك جوكويچ در فينال مونت كارلو را تماشا نكرده ولي هنوز باور دارد نادال –كه تا قبل از پيروزي يكشنبه هفت بار پياپي از بازيكن صرب شكست خورده بود- هنوز در خاك رس بهترين است.
او گفت:”جالب است كه ببينيم نواك چگونه با اين شكست روبرو مي شود.در فصل 2011، نواك در فينال مادريد و رم بي نقص بود.او مي داند تكرار آن چقدر سخت است.قهرماني در مونت كارلو براي رافا در بلند مدت ممكن است شرايط را باز گردانده باشد.”
فدرر كه دو هفته ديگر در مادريد به مسابقات باز مي گردد و از تورنومنت ميامي تا به حال بازي نكرده، با خنده اضافه كرد:”[مردم] كمتر درباره من صحبت كرده اند.شما به تعطيلات مي رويد، آن ها فراموشتان مي كنند.”

جام بارسلونا، روياي فرر

داويد فرر مي گويد قهرماني در تورنومنت اين هفته بارسلونا “مي تواند اوج دوران بازيم باشد.”
بازيكن رنك 6 اسپانيايي همچنين به خبرنگاران گفت كه اگر با قهرمان شش دوره مسابقات، رافائل نادال در فينال روبرو شود، “رافا قطعا شانس بيشتري دارد چون بهترين بازيكن تاريخ در خاك رس است ولي همچنين مي تواند شكست بخورد.” فرر سه مرتبه به فينال اين مسابقات صعود كرده و به نادال باخته.او ركورد 4 پيروزي و 13 شكست را در مقابل هموطنش دارد و فقط در اولين رويارويي آن ها در تورنومنت اشتوتگارت 2004 موفق به شكست نادال در خاك رس شده.

نادال:درد زانو به طور معمول رخ مي دهد

بعد از شكست دادن گيرمو گارسيا لوپز با نتيجه 6-1, 6-2 در تورنومنت بارسلونا، رافائل نادال گفت كه درد مزمن زانوي چپش “مرا كمي آزار مي دهد ولي اين عاديست.در 15 روز گذشته زانويم اصلا آزارم نداده، اصلا محدودم نكرده و اجازه بازي به من داده، پس مشكلي نيست.”

ويكماير كاپيتان فد كاپ را به عنوان مربي انتخاب كرد

به گزارش Sportza، يانيا ويكماير از مربي فرانسوي خود، پاتريك مراداغلو جدا شده و حالا توسط كاپيتان تيم فد كاپ بلژيك، ان دوريِس (Ann Devries) هدايت مي شود.دوريس گفت:”مي خواهم هر چه زودتر او را به ثبات برسانم.”
پدر ويكماير، مارك، كه همچنين به عنوان مربي به دخترش كمك مي كند، گفته كه مراداغلو به اندازه كافي زمان اختصاص نمي داده.
مارك ويكماير:”او در واقع هيچ وقت مربي يانيا نبود.ابتدا با ارغوان رضايي كار مي كرد، مربي جرمي شاردي بود و حالا به طور عمده گريگور ديميتروف را هدايت مي كند.”
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-27-2012, 11:43 PM   #294
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

هاله به سمت مختلط شدن پيش مي رود

محل برگزاري تورنومنت هاله آلمان

رئيس WTA، استيسي آلستر به DPA گفته كه گفتگو درباره برگزاري تورنومنت مختلط زمين چمن مردان و زنان در هاله آلمان در جريان است.ATP در حال حاضر در آنجا تورنومنت برگزار مي كند.
آلستر:”تا به حال گفتگوهاي سازنده اي داشته ايم.اميدوارم خوب پيش برود.آلمان بازار مهمي براي ماست و با حضور 5 نماينده در 35 بازيكن برتر، در حال حاضر زنان آلماني بسيار موفق هستند.”
مدير تورنومنت، رالف وِبر اعلام كرد كه سعي مي كند تورنومنت را در سال 2014 مختلط برگزار كند ولي گفت كه بايد مجموعه مسابقات را توسعه دهند.

تيپسارويچ: نادال در خاك رس از هميشه بهتر است

يانكو تيپسارويچ كه امروز با رافائل نادال در تورنومنت بارسلونا روبرو شد، از قهرمان شش دوره رولند گاروس تمجيد كرد.
او به خبرنگاران گفت:”رافا در خاك رس از هميشه بهتر بازي مي كند.ركوردهاي گذشته او را مي دانم، ولي رافا در روندي است كه بهترين بازيكن تاريخ در خاك رس شود.پيروزي هاي او شگفت انگيز است، بدون واگذاري ست.او بدترين حريفيست كه بر روي اين سطح مي توانيد تصور كنيد.”

طلبكاران دارايي هاي اشنايدر را به حراج گذاشتند

به گزارش Tages Anzeiger، طلبكاران به زور دارايي هاي شخصي بازيكن پيشين حاضر در 10 نفر برتر، پَتي اشنايدر در سويس را به حراج گذاشتند.ظاهرا اشنايدر و همسرش، راينير هافمن، وطن او را ترك گفته و در آلمان زندگي مي كنند.گفته شده آن ها حدود 418,000 دلار بدهكاري دارند.از بين وسايلي كه به حراج گذاشته شده، خاطرات تنيس او در دوران نوجواني، بعضي جام هاي قهرماني كوچك و حدود دوازده عدد راكت تنيس به چشم مي خورند.مراجع مالياتي سويس هم از طلبكاران هستند.اشنايدر در ماه مي گذشته از تنيس خداحافظي كرد و حدود 8.5 ميليون دلار جايزه مالي در دوران بازيش به دست آورد.
36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-28-2012, 08:32 PM   #295
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

مصدومیت 3 ماهه برای آندریا پتکوویچ

اندریا پتکوویچ تنیسور آلمانی حداقل تا 3 ماه آینده نمی تواند در هیچ تورنمنتی شرکت کند. او در بازی مقابل آزارنکا در مسابقات اشتوتگارت دچار پارگی رباط در مچ پای راست شد.
پتکوویچ میگوید : اسکن در روز جمعه آسیب دیدگی را تایید کرد.
اشتوتگارت اولین تورنمنتی بود که پتکوویچ پس از ژانویه در آن شرکت کرد. او پیش از این از اسیب دیدگی کمر رنج می برد.

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-01-2012, 09:44 AM   #296
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نادال از بازيش خوشحال است، از خاك آبي ناراحت

خاك رس آبي رنگ به كار رفته در زمين هاي تورنومنت مادريد

پس از دو قهرماني پياپي در مسابقات مونت كارلو و بارسلونا، قهرمان شش دوره رولند گاروس، رافائل نادال مي گويد از سطح بازي فعليش خوشحال است.
رافا:”وقتي شما دو تورنومنت مهم مانند مونت كارلو و بارسلونا را بدون واگذاري ست مي بريد، به يك دليل است:تنيس شما جواب مي دهد.”
نادال همچنين يك بار ديگر مخالفت خود با تصميم مالك تورنومنت مسترز مادريد، يان تيرياك، مبني بر تغيير دادن رنگ زمين هاي خاك رس اين مسابقات به آبي را اعلام كرد.
او ادامه داد:”من با جوكويچ و ماري صحبت كردم و آن ها هم راضي نيستند.من به شما گفتم كه به نظرم اين تصميم درست نيست، مخصوصا اينكه در ميانه فصل خاك رس باشد.”

ايزنر درباره همراهي سرنا در المپيك اميدوارست

جان ايزنر مي گويد كه شانس هم تيمي شدنش با سرنا ويليامز در مسابقات دوبل مختلط المپيك 2012 كم است، ولي به هر حال تلاش خود را انجام خواهد داد.اندي راديك و برادران برايان هم علاقه خود درباره پيوستن به سرنا را اعلام كرده اند.
ايزنر به خبرنگاران گفت:”شايد من كمترين شانس را داشته باشم.ولي دوستي خوبي با سرنا دارم.شايد نياز داشته باشم به او رشوه دهم، شايد يك هديه برايش بفرستم تا با من هم تيمي شود.قطعا او يكي از با ثبات ترين بازيكنان تاريخ است.حضور او در تيم من يك مزيت بزرگ خواهد بود.”

ماريا تغييرات پيشرو در المپيك را دوست ندارد

ماريا شاراپوا از گزارش ITF درباره برقراري شرايط جديد حضور در المپيك انتقاد كرد.به گزارش Tennisspace.com، فدراسيون بين المللي تنيس از همين حالا تصميم گرفته تا شرايط حضور بازيكنان در المپيك 2016 را تغيير دهد و تعداد مسابقات فد كاپ را كه بازيكن بايد در آن شركت كند دو برابر كرده.در حال حاضر، بازيكنان بايد در دو مسابقه فد كاپ در دو سال قبل از المپيك حاضر شوند تا اجازه حضور در رقابت ها را كسب كنند.شاراپوا در دو مسابقه تيم روسيه در 2011 و 2012 بازي كرد ولي در گذشته گفته كه حضور در چندين مسابقه فد كاپ با توجه به تقويم ورزشي بازيكنان سخت است.
شاراپوا گفت:”من ناراحتم.با آن ها در ميامي ديدار كردم.آن ها اصلا به حرف ما گوش نكردند.”

رادوانسكا از مصدوميت كمر رنج مي برد

پس از شكست مقابل ويكتوريا آزارنكا در نيمه نهايي اشتوتگارت، پنجمين شكست او مقابل بازيكن بلاروسي در اين فصل، زن شماره 4 تنيس جهان، آگنيسكا رادوانسكا گفته كه از ناحيه كمر دچار مصدوميت است و براي درمان به لهستان سفر مي كند.
او چنين گفت:”خاك رس سطح مورد علاقه ام نيست ولي چندين مرتبه بازي كردن در مقابل يك بازيكن خيلي جالب نيست.”

بارتل از تحصيل در مدرسه خوشحال است

مونا بارتل آلماني كه از پايان فصل 2010 تا به حال، 173 پله در رنكينگ صعود كرده، مي گويد از تصميم خود براي ادامه تحصيل در مدرسه به جاي حضور بلافاصله در تور زنان راضيست.بازيكن
20 ساله موفق شد ماريون بارتولي را در اشتوتگارت شكست دهد ولي در نهايت مقابل ويكتوريا آزارنكا مغلوب شد، شخصي كه بارتل را “آينده دار” توصيف كرد.
بارتل در گفتگو با tennisnet.com:”من به يك مدرسه عادي رفتم، دوران دبيرستان را به جاي نه سال، در هشت سال تمام كردم و به همين خاطر عملا روزهاي طولاني در مدرسه داشتم.در واقع فقط در تعطيلات در تورنومنت ها شركت مي كردم.به خودم گفتم كه اگر در تنيس موفق نشوم حداقل چيز ديگري دارم.وقتي توانستم بر روي تنيس تمركز كنم، خيلي زود پيشرفت كردم.اين به طور ناگهاني در 18، 19 سالگي اتفاق نيفتاد، مانند خيلي بازيكنان ديگر، ولي برايم مشكلي نيست.ما كار سختي را انجام مي دهيم و مسافرت كردن براي يك دختر 15 يا 16 ساله تنها و بدون والدينش قطعا ساده نيست.”

36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-03-2012, 11:53 AM   #297
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

حضور در المپیک، دشوارتر در 2016

ITF تصمیم گرفته قوانین مربوط به واجد شرایط شدن بازیکنان برای حضور در المپیک 2016 را تغییر دهد.بعد از المپیک 2012، بازیکن باید چهار مرتبه در زمان مشخص قبل از المپیک برای مسابقات جام دیویس و فد کاپ آمادگی خود را اعلام کنند.در حال حاضر، بازیکنان فقط باید در دو مسابقه در دو سال پیش از المپیک حاضر باشند تا مجوز ورود به رقابت ها را کسب کنند.
ماریا شاراپوا از هم اکنون نارضایتی خود را اعلام کرده است.
شاراپوا که بعدا اضافه کرد دیگر بازیکنان هم چنین احساسی دارند، گفت:"من ناراحتم.من با آن ها [ITF] در میامی ملاقات کردم.آن ها اصلا به حرف ما گوش نمی کردند."
با این وجود، ITF نظر دیگری دارد.
سخنگوی ITF، باربارا تراورس (Barbara Travers) به TENNIS.com چنین گفت:"المپیک ها به قسمت خیلی مهمی از تقویم تنیس تبدیل شده اند و خیلی از بازیکنان به مدال المپیک مانند افتخار بردن گرند اسلم نگاه می کنند و شامل قسمت مختلط دوبل هم می شود.ولی المپیک یک تورنومنت سالیانه نیست و به چیزی بیشتر از رنکینگ نیاز دارد تا در آن حضور یابید.برای شرکت کردن در المپیک، هر ورزشکار باید با مسئولین کشورش رابطه خوبی داشته باشد.نحوه نشان دادن علاقه خود برای نمایندگی کشورتان در تنیس، بازی کردن در جام دیویس و یا فد کاپ است، چیزی که خیلی بازیکنان پذیرفته اند و ما قدردانی می کنیم.پاداش آن ها حضور در المپیک است، چیزی که ما فکر می کنیم باید امتیازی باشد برای آن دسته از بازیکنانی که نشان داده اند بازی کردن برای کشورشان در اولویت است.ما همچنین فکر می کنیم که قانون باید نشان دهد که تنیس تقویم سالانه دارد و جام دیویس و فد کاپ مسابقات سالانه است."
پیش بینی هایی هم برای قانون وجود دارند که شامل قدرت کشور (که بر آن دسته از بازیکنان تاثیر می گذارد که می خواهند رقابت و اعلام حضور کنند ولی به علت قوی بودن لیست بازیکنان کشورشان انتخاب نمی شوند)، مصدومیت های طولانی مدت، بازیکن تازه وارد (بازیکنی که صعود بزرگی در رنکینگ دارد ولی در گذشته برای بازی کردن فراخوانده نشده) یا بازیکنانی که در گروه های پایین تر فد کاپ بازی می کند که تعداد بازی ها برای واجد شرایط شدن به سه مسابقه کاهش می یابد، می شوند.
تغییر دیگر اینست که فرصت واجد شرایط شدن بعد از المپیک 2012 آغاز می شود، پس مسابقات ماه سپتامبر و نوامبر جام دیویس و ماه نوامبر فد کاپ اولین فرصت برای بازیکنان است تا حضور خود را اعلام کنند، بر خلاف سال های گذشته که این فرصت از ابتدای سال بعد از المپیک شروع می شد.
ممکن است ITF در نشست کمیته المپیک خود در ماه ژوئن اصلاحات دیگری را در قانون ایجاد کند، جایی که گفتگوها و قانون نهایی خواهد شد.

تورنومنت مادرید: ما خلاق هستیم، مانند رافا

مدیر مسابقات مادرید، جرارد سوبانیان (Gerard Tsobanian) از تصمیم تورنومنت برای تغییر دادن رنگ زمین های خاک رس خود از قرمز به آبی دفاع کرد.نواک جوکویچ، رافائل نادال و راجر فدرر از این تصمیم انتقاد کرده و گفته اند این تغییر نمی بایست در میانه فصل خاک رس قرمز ایجاد شود.سوبانیان به DPA گفت که از بازیکنان می خواهد قبل از اظهار نظر حسن نیت داشته باشند.
او گفت:"ما امیدواریم هر بازیکن این سطح را امتحان کند، واقعیت را بگوید و با حسن نیت حس خود را اعلام کند."
تورنومنت امیدوارست تا تائید ATP را برای تغییر رنگ دائمی از سال دیگر جلب کند.
سوبانیان پرسید:"آیا تورنومنت های داخل سالن رنگ زمین خود را تغییر نمی دهند؟پس مشکل کجاست،ما درباره تغییر رنگ برای یک مرتبه صحبت می کنیم، نه تغییر چندین باره...آیا خاک رس است؟بله.آیا رنگ آن متفاوت است؟بله.شما توپ را در آن بهتر خواهید دید؟بله.آیا تجربه بهتری برای همه است؟بله، پس مخالفت با آن به چه دلیل است؟"
نادال بیش از دیگران درباره تغییر رنگ انتقاد کرده و گفته "تنها فردی که پیروز می شود، مالک تورنومنت، یان تیریاک است.نمی دانم ATP چگونه چنین چیزی را قبول می کند؟"
قهرمان شش دوره مسابقات رولند گاروس اضافه کرده که تورنومنت مادرید در حال حاضر به اندازه کافی پیچیده است چون در ارتفاع 550 متر بالای سطح دریا واقع شده و نیازی به یک مشکل دیگر ندارد.تورنومنت مسترز مختلط هفته آینده آغاز می شود.
سوبانیان ادامه داد:"آیا دو تورنومنت با خاک رس یکسان می شناسید؟دو تورنومنت در دنیا هستند که حس بازی کردن در آن ها یکسان است.اگر بازیکنی چنین حرفی بزند نیت خوبی ندارد.رافائل تنیس را متحول کرده، و تورنومنت ما هم مانند اوست.ما تورنومنتی جوان و خلاق هستیم.او بازیکن جوان و خلاقیست.ما شبیه هم هستیم، نادال می تواند نماد ما باشد."

نادال علاقه دارد با جوکویچ در صربستان بازی کند

رافائل نادال به Blic گفته که دوست دارد در بلگراد مقابل نواک جوکویچ یک بازی دوستانه و نمایشی برگزار کند.جوکویچ در یک بازی خیریه در ورزشگاه 80 هزار نفری سانتیاگو برنابئو شهر مادرید در تاریخ 14 جولای مقابل نادال حاضر می شود.
نادال گفت:"می خواهم از نواک به خاطر قبول کردن دعوتم برای شرکت در مسابقه تشکر کنم، واقعا از این رفتارش قدردانی می کنم.قطعا من خوشحال می شوم تا در بلگراد یک دیدار نمایشی مقابل نواک برگزار کنم.رفتارش در قبول کردن دعوتم به این معنیست که اگر او درخواست کند، بازی متقابلی برگزار خواهد شد."

31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-04-2012, 10:57 PM   #298
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ماري با مصدوميت كمر از مادريد انصراف داد

برگزار كنندگان تورنومنت مادريد اعلام كردند كه مرد شماره 4 تنيس جهان، اندي ماري به علت آسيب ديدگي از ناحيه كمر كناره گيري خود از مسابقات را اعلام كرده.
ماري در يك بيانيه گفت: ”مايه افسوس است كه بر اساس توصيه پزشكان مجبور هستم از تورنومنت مادريد به علت مصدوميت انصراف دهم.هميشه آمدن به مادريد را دوست دارم، بنابراين ناراحتي بزرگيست.من به سال آينده و بازگشت چشم دوخته ام و براي همه يك هفته خوب تنيس را آرزو مي كنم.”

نادال از ميدان ديد و سطح مادريد انتقاد كرد

رافائل نادال كه از ATP به خاطر صدور مجوز تغيير رنگ زمين هاي تورنومنت مادريد انتقاد كرده بود، روز جمعه و پس از اولين تمرين بر روي زمين به دامنه انتقاداتش اضافه كرد.نادال گفت كه ميدان ديد زمين مشكل دارد و اظهار كرد كه دومين مسترز خاك رس نبايد چنين تغيير اساسي در ميانه فصل خاك رس انجام مي داد.
او به خبرنگاران گفت: “اين زمين دو و نيم مشكل دارد.مشكل اصلي براي من اينست كه تبليغات در ديواره پشتي ارتفاع پاييني دارند و به علاوه چراغ هاي LED همرنگ زمين هستند.وقتي حريفتان توپ را خيلي مرتفع مي زند، ديد زيادي را از دست مي دهيد.تغييرات بايد صورت پذيرد.همچنين، سطح زمين لغزنده تر از حالت معمول است، چون نمي دانم شايد خاك كمتري دارد، زيرسازي آن محكم است و شايد وقتي آن را آبي رنگ مي كنيد بيشتر لغزنده مي شود... من كارشناس فني نيستم، ولي اين را متوجه شدم.بعضي اوقات زمين نرم است، ولي اين مشكل كمتر آزار دهنده است.”
بازيكن اسپانيايي كه در فينال سال گذشته مقابل نواك جوكويچ شكست خورد، اضافه كرد در حاليكه مشكلات براي همه بازيكنان يكسان است “بعضي از بازيكناني كه قدرت ضربه بيشتري دارند و حركت در زمين خوبي براي دفاع كردن ندارند، بازيكناني مانند [جان] ايزنر، [ميلوس] راونيچ يا [راجر] فدرر ازين موضوع سود مي برند – اين سطحي است كه به سرويس بيش از حد معمول پاداش مي دهد.”

WTA با تغييرات شرايط حضور در المپيك مخالفت كرد

به گزارش Tennischannel.com، اتحاديه تور تنيس حرفه اي زنان از ITF به علت تغيير دادن قوانين حضور بازيكنان در المپيك 2016 انتقاد كرد.
بعد از المپیک 2012، بازیکن باید چهار مرتبه در زمان مشخص قبل از المپیک برای مسابقات جام دیویس و فد کاپ آمادگی خود را اعلام کنند.در حال حاضر، بازیکنان فقط باید در دو مسابقه در دو سال پیش از المپیک حاضر باشند تا مجوز ورود به رقابت ها را کسب کنند.
استيسي آلستر، مدير و رئيس هيئت مديره WTA گفت: “بدون شك، ورزشكاران و WTA رقابت پر قدرت تيمي بين المللي را باور دارند.از مفهوم بازي كردن در فضاي تيمي براي كشورشان لذت مي برند. WTA هم باور دارد كه رقابت تيمي بين المللي قوي براي تنيس خوب است.جايي كه ما با ITF اختلاف نظر داريم شيوه حضور يافتن است كه در تنيس حرفه اي زنان امروزي بيش از حد دشوار است.”
چند روز پيش، سخنگوی ITF، باربارا تراورس (Barbara Travers) به TENNIS.com چنین گفت: "المپیک ها به قسمت خیلی مهمی از تقویم تنیس تبدیل شده اند و خیلی از بازیکنان به مدال المپیک مانند افتخار بردن گرند اسلم نگاه می کنند و شامل قسمت مختلط دوبل هم می شود.ولی المپیک یک تورنومنت سالیانه نیست و به چیزی بیشتر از رنکینگ نیاز دارد تا در آن حضور یابید.برای شرکت کردن در المپیک، هر ورزشکار باید با مسئولین کشورش رابطه خوبی داشته باشد.نحوه نشان دادن علاقه خود برای نمایندگی کشورتان در تنیس، بازی کردن در جام دیویس و یا فد کاپ است، چیزی که خیلی بازیکنان پذیرفته اند و ما قدردانی می کنیم.پاداش آن ها حضور در المپیک است، چیزی که ما فکر می کنیم باید امتیازی باشد برای آن دسته از بازیکنانی که نشان داده اند بازی کردن برای کشورشان در اولویت است.ما همچنین فکر می کنیم که قانون باید نشان دهد که تنیس تقویم سالانه دارد و جام دیویس و فد کاپ مسابقات سالانه است."
آلستر اضافه كرد كه WTA پنج سال همراه با مشاركت كمتر بازيكنان، بهبود دادن تقويمش و كم كردن تعداد تورنومنت هاي برتر را گذرانده “چون براي بازيكنان خيلي زياد بود.ما نمي توانستيم در ارائه و برگزاري به طور با ثبات عمل كنيم و نمي توانستيم بازيكنان برتر را براي بازي كردن متقاعد كنيم، و اين موضوع را درك كرديم، به نظر مي رسد ITF در مسير مخالف گام بر مي دارد.”
ممکن است ITF در نشست کمیته المپیک خود در ماه ژوئن اصلاحات دیگری را در قانون ایجاد کند، جایی که گفتگوها و قانون نهایی خواهد شد.
گمان مي رود كه WTA در اين نشست سعي مي كند ITF را براي انجام اصلاحات متقاعد كند.
تا اين لحظه، ATP نظر خود درباره اين موضوع را اعلام نكرده است.

31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-05-2012, 11:35 PM   #299
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

شاراپوا: خاك آبي بيشتر براي سر و صدا كردن است

ماريا شاراپوا درباره زمين هاي مادريد و همچنين هدف هاي فعليش صحبت كرد

او به خبرنگاران گفت: “ما براي سال هاي طولاني بر روي خاك رس قرمز بازي كرديم.من خاك رس آبي را متفاوت يافتم و بعضي قسمت هاي زمين بيش از بقيه خاك دارد.آن ها سعي در حل مشكل دارند.چيزهاي خيلي زيادي وجود دارند كه ما بازيكنان بايد با آن كنار بياييم و چيزهاي زيادي وجود ندارند كه سازگار باشند.من دوست دارم سازگاري بيشتري ببينم.به نظرم رس آبي بيشتر براي تماشاگران، تلويزيون و هياهو كردن و چيزهاي ديگر است.به نظرم بيشتر براي نمايش دادن است تا براي بازيكنان.”
زن شماره 2 تنيس جهان همچنين به Medio Tiempo گفته كه ويكتوريا آزارنكا به بزرگترين حريفش تبديل شده (شاراپوا پس از شكست در فينال استراليا و ميامي، هفته گذشته در اشتوتگارت بازيكن بلاروسي را مغلوب كرد) و درباره كسب چهارمين قهرماني گرند اسلم و بازگشت به رنك 1 سخن گفت.
شاراپوا: “خوشبختانه من در گذشته اين فرصت را داشتم كه حس قبل از اين موقعيت ها را ببينم.اگر گرند اسلم هاي بيشتري ببرم و و حالا كه به آن نزديك هستم و احتمالش وجود دارد، دوباره رنكينگ 1 را تصاحب كنم خيلي خوشحال مي شوم، اين يكي از هدف هاي امسالم است، ولي بيشتر بازي كردن مانند يك شماره 1 واقعي مهم است.”

ووزنياكي: راكت هاي روباتيك در آينده؟

شماره 1 پيشين تنيس زنان، كارولين ووزنياكي به خبرنگاران حاضر در مادريد گفت كه بازي تنيس، در جهت خوب يا بد، در حال پيشرفت است.
بازيكن دانماركي گفت: “همه چيز مدام در حال تغيير است، مانند اتوموبيل ها.شما مدل هاي جديد را مي بينيد و بعضي از جديدها فقط كمي از قديمي ها بهتر هستند، ولي گاهي اوقات تفاوت بزرگيست و گام بزرگي به جلو.همينطور درباره وسايل تنيس، نمي دانم در 10 سال آينده كجا خواهد بود، ولي شايد يك دكمه را فشار دهيد و راكت خودش بازي كند.”

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-08-2012, 12:23 AM   #300
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فدرر گرند اسلم و رنکینگ 1 را در چشم انداز دارد

مرد شماره 3 تنیس جهان، راجر فدرر، باور دارد که هنوز فرصت جلو زدن از رافائل نادال و نواک جوکویچ در رنکینگ و شکستن رکورد 286 هفته صدر نشینی پیت سمپراس را دارد.فدرر 285 هفته این عنوان را در اختیار داشت تا اینکه نادال در 7 ژوئن 2010 صدر رنکینگ را از او گرفت.
بازیکن سویسی گفت که در چند ماه آینده موقعیت خوبی برای کسب آن دارد.او در حال حاضر 1,290 امتیاز پشت سر نادال و 3,040 امتیاز پشت سر جوکویچ است.در دو ماه آینده، نادال از فینال های مادرید، رم و ویمبلدون به همراه قهرمانی در رولند گاروس و در مجموع 4,600 امتیاز دفاع خواهد کرد.جوکویچ از قهرمانی های مادرید، رم و ویمبلدون به همراه نیمه نهایی رولند گاروس با مجموع امتیاز 4,720 دفاع می کند و فدرر از نیمه نهایی مادرید، دور چهارم در رم، فینال رولند گاروس و 1/4 نهایی ویمبلدون دفاع می کند که در مجموع 2,010 امتیاز است.
فدرر در مادرید گفت: "ناگهان اگر شما دوباره گرند اسلم ببرید موقعیت رسیدن دارید و اگر من این کار را انجام دهم، احتمالا به رنک 1 بسیار نزدیک خواهم بود.ولی باز هم – صحبت کردن آسان تر از عمل کردن است.می دانم که برای بردن گرند اسلم چه تلاشی باید انجام دهید.دشوار است، همیشه دشوار بوده.هنوز از من خیلی دور است و تمرکزم بر روی مسابقه بعدی در چهارشنبه است.ولی کسب مجدد آن در امسال برایم یک رویاست.اگر ممكن باشد با تمام تواناييم به دنبال آن خواهم بود.اگر نه، فقط سعي مي كنم در تورنومنت ها قهرمان شوم كه خودش هيجان انگيزست. "
نادال كه به تازگي قهرماني در مونت كارلو و بارسلونا را جشن گرفته هم باور دارد كه موقعيت رسيدن به اين رتبه را دارد.
نادال: “به لطف شروع خوب در فصل، من در موقعيت خوبي هستم.ولي در حال حاضر بيشتر به رنك 3 نزديك هستم تا رنك 1.”
فدرر اضافه كرد كه پس از حدود يك ماه حس آسودگي دارد.آخرين تورنومنت او در ميامي بود.
او گفت: “من حس خوبي نسبت به ارائه بازي خوب در چند ماه آينده دارم.ولي باز هم من به خاك رس بازگشته ام و رافا براي سال ها بر روي اين سطح حكمفرما بوده، پس مي دانم چه وظيفه اي پيشرو دارم.”

آلماگرو: زمين هاي مادريد بيش از حد لغزنده هستند

نيكولاس آلماگرو اسپانيايي به ديگر بازيكنان معترض نسبت به خاك رس آبي رنگ در زمين هاي تورنومنت مسترز مادريد پيوست و گفت كه در جريان پيروزي دور اول به تمركز زيادي نياز داشته تا بر روي زمين نيفتد.
آلماگرو: “من هميشه خيلي صريح بوده ام.جايگاه مسترز مادريد براي آماده سازي رولند گاروس است...شما نمي توانيد اين عمل را انجام دهيد.زمين ها بسيار لغزنده اند.متفاوت است، سطح منحصر به فردي كه در هيچ تورنومنت ديگري به كار برده نمي شود.به رولند گاروس خيلي نزديك است و ما ترجيح مي دهيم بر روي خاك قرمز بازي كنيم.زمين ها در بهترين شرايط نيستند.شما خيلي ليز مي خوريد و اميدوارم مصدوميتي به وجود نيايد.براي صاف ايستادن در زمين بايد تلاش زيادي انجام دهيد.ولي يان تيرياك و مانولو سانتانا مي خواستند كه خاك آبي داشته باشند و حالا آن را دارند.آن ها اين زمين را براي نمايش دادن مي خواستند و ما بايد موافقت كنيم.”

اودين سهميه USTA براي حضور در رولند گاروس را كسب كرد

ملاني اودين آمريكايي كه 13 شكست دور اول در سال 2011 و پنج شكست پياپي ديگر در ابتداي 2012 را تجربه كرده بود، سهميه وايلد كارد USTA براي حضور در رولند گاروس را با به دست آوردن بيشترين امتيازات در دو تا از سه تورنومنت چلنجر گذشته USTA به خود اختصاص داد.راه يافته به ¼ نهايي آزاد آمريكا 2009، دو هفته پيش در تورنومنت چلنجر Boyd Tinsley قهرمان شد و رنكينگ خود را از 370 به 275 رساند.برايان بيكر برنده اين سهميه در قسمت مردان شد.

فدرر: استراليا اولين اختلاف نظر بين من و رافا بود

راجر فدرر مي گويد رابطه شخصيش با رافائل نادال پس از مخالفتشان درباره سياست هاي ATP، مانند سيستم رنكينگ دو ساله، بدتر نشده.در استراليا، نادال از فدرر كه رئيس شوراي بازيكنان تور مردان است، به دليل صحبت نكردن بين عموم انتقاد كرد.
نادال در آن زمان گفت: “گفتن اينكه ‘من هيچ چيز نمي گويم’ ساده است.همه چيز مثبت است.من شخص محترمي هستم و بقيه مي توانند خود را فدا كنند.”
فدرر در مادريد به نشريه El Pais گفت كه در شش ماه گذشته آن ها به ندرت فرصت گفتگو داشته اند، ولي دوست دارند با هم گفتگو كنند.
فدرر: “من خوشحالم كه همه آن مسائل سياسي چيزهايي در گذشته هستند، ولي صدمه اي به رابطه ما وارد نشده.تمام كاري كه هر دو ما قصد انجامش را داريم اينست كه بهترين ها را براي ورزشمان به دست آوريم.اين نكته مهم است.براي من، از نظر احترام گذاشتن به رافا، هيچ چيز تغيير نكرده است.من هنوز به همان شيوه گذشته برايش احترام قائلم.اين اولين بار بود كه ما اختلاف نظر داشتيم.چگونه با آن روبرو مي شويد؟صحبت كردن.و ما اين فرصت را نداشته ايم.از نظر من همه چيز خوب است.چيزهايي كه او در استراليا به خبرنگاران گفت حتي يك ذره هم ناراحتم نكرد، صادقانه مي گويم.به نظرم برايش تاسف برانگيز بود كه مجبور شد نظرش را عوض كند و عذرخواهي انجام دهم.رافا نيازي به انجام اين كار نداشت، عذرخواهي كردن.چيزي كه اتفاق افتاده، اتفاق افتاده.مي دانم كه او براي تنيس فوق العاده است و ما دوباره به كارش مي گيريم.”

27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , WTA , آزارنكا , ايزنر , تنيس , جوكويچ , خبر , رادوانسكا , سونگا , شاراپوا , فدرر , فيش , كلايسترز , ماري , نادال , ووزنياكي , ويليامز

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)