بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-15-2012, 08:27 PM   #261
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

ايوانويچ:پيروزي برابر ووزنياكي ‘مي تواند خيلي بزرگ باشد’

آنا ايوانويچ دومين پيروزي خود مقابل يك بازيكن حاضر بين 5 نفر اول رنكينگ از زمان قهرماني در رولندگاروس 2008 را رقم زد و كارولين ووزنياكي را 6-3, 6-2 در مسابقات ايندين ولز شكست داد.شماره 1 پيشين زنان، پاييز گذشته و در تورنومنت پكن موفق شده بود ورا زووناروا، نفر سوم رنكينگ را مغلوب كند و حس مي كند پيروزي مقابل ووزنياكي بزرگتر است.
ايوانويچ:”به نظرم پيروزي مقابل زووناروا در پكن به نحوي بزرگ بود ولي نه به اين اندازه چون اينجا تورنومنت بزرگتريست.شايد مهم تر از آن برايم اينست كه از كسب اين پيروزي خيلي خيلي راضي هستم...فكر كنم براي اعتماد به نفسم خيلي مهم است.واقعا حس مي كنم در حال كسب اعتماد به نفس هستم.اين دقيقا همان چيزيست كه سعي در كسب كردن آن داشتم.اينكه پس از بازي هاي سخت و بزرگ خودم را مجددا بازيابم.فكر كنم بازي بعد برايم خيلي خيلي مهم است تا اين سطح بازي را نگه دارم.پس قطعا هفته بزرگيست.”

ووزنياكي اشك آلود حداقل به رتبه ششم سقوط خواهد كرد

شماره 1 پيشين جهان، كارولين ووزنياكي دو بار در كنفرانس مطبوعاتي پس از شكست خود از آنا ايوانويچ به گريه افتاد.پس از اين شكست، ووزنياكي حداقل به رنكينگ 6 و حداكثر 7 سقوط خواهد كرد.پايين ترين رنكينگ بازيكن 21 ساله از ماه اكتوبر 2009.
ووزنياكي گفت:”وقتي حس مي كنيد كه بهترين بازيتان را ارائه نمي دهيد، مي دانيد، باز هم تلاش مي كنيد.به خود فشار وارد مي كند ولي مطابق ميل شما پيش نمي رود.گاهي اوقات مي تواند كمي نااميد كننده باشد.اما اين ورزش است.هميشه پستي و بلندي دارد و هميشه اينگونه بوده.تغييري نخواهد كرد.فقط به تمرين و تلاش كردن بستگي دارد، منظورم اينست كه هميشه بهبود مي يابد.”
بازيكن دانماركي فصل گذشته موفق به كسب قهرماني در تورنومنت هاي WTA Premier Mandatory نشد.او گفت كه پدر و مربيش، پيوتر پس از شكست خيلي به او سخت نگرفته.
او ادامه داد:”فكر كنم پس از باخت، من بيشتر از او ناراحتم.او هميشه پس از پيروزي بيشتر از من خوشحال است.گاهي اوقات وقتي پيروز مي شويد نمي توانيد ارزش آن را درك كنيد.مانند اينكه در يك دوره طولاني خيلي خوب بازي كنيد و هنگامي كه چند بار شكست مي خوريد آن را درك مي كنيد.شما اينگونه مي گوييد ‘آه، حس خوبي بود.’ولي اينگونه نيست كه يك فاجعه باشد.من خيلي باثبات بازي كرده ام و مي خواهم گام بعدي را بردارم.اما دوره من قطعا دوباره باز خواهد گشت.”

اين بار، آزارنكا ‘سرمشق خوب’ براي WTA

پس از پيروزي 6-0, 6-2 مقابل آگنيستا رادوانسكا در مرحله ¼ نهايي مسابقات ايندين ولز، ويكتوريا آزارنكا به انتقاد بازيكن لهستاني مبني بر بزرگنمايي مصدوميت از طرف آزارنكا اشاره كرد.رادوانسكا گفته بود:”فكر نمي كنم كه چنين رفتارهايي تصوير خوبي از تنيس زنان را نشان دهند.”
پس از پيروزي سريع روز چهارشنبه، آزارنكا گفت:”اميدوارم كه نمونه خوبي براي تنيس زنان بوده باشم.”
آزارنكا كه اكنون ركورد 21-0 پيروزي و شكست در اين فصل را دارد و از ابتداي امسال 4 بار رادوانسكا را شكست داده، اضافه كرد:”به نظرم هميشه عادلانه بازي مي كنم.او همان آدم هميشگي است، همان بازيكن بزرگ هميشگي و ارزش بسيار زيادي براي بازيش قائلم.انگيزه خيلي خوبي داشتم چون مي دانستم بازيكن فوق العاده ايست، پس امروز مجبور بودم بازي خيلي خوبي ارائه دهم.”
رادوانسكا گفت كه اين حادثه را فراموش كرده و به تعريف از آزارنكا پرداخت و او را خيلي آماده خواند.رادوانسكا:”آن گذشته بود، حالا تورنومنت جديديست، بازي جديديست.قطعا او يكي از بهترين بازي هايش را مقابل من نمايش داد.”

جوكويچ فكر مي كند كه راونيچ توانايي حضور بين 10 نفر برتر را دارد

نواك جوكويچ كه پيروزي سه سته روز سه شنبه راجر فدرر مقابل ميلوس راونيچ را تماشا كرده، گفت كه جوان كانادايي با اشتياق، استعداد برگزيده اي دارد.
جوكويچ درباره بازيكن رنك 27 چنين گفت:”ما همه انتظار داريم ميلوس به همين صورت سرويس بزند، او هميشه خيلي قوي سرويس مي زند و از آن به عنوان يك سلاح بزرگ استفاده مي كند.مسابقه نزديكي بود.ميلوس آينده درخشاني مقابل خود دارد.در درجه اول شخصيت خيلي خوبي دارد و فرديست كه مي توانيد تعهد به بازي را در او حس كنيد.خيلي حرفه ايست.بازي كردن را مي فهمد، اينكه در لحظات مهم چه كاري بايد انجام دهد.اين براي غلبه بر چالش هاي پيشرويش مهم است ولي او توانايي حضور بين 10 نفر برتر را دارد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-18-2012, 06:11 PM   #262
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

راجر:در گذشته مقابل رافا ترديد داشتم

پس از شكست دادن رافائل نادال در نيمه نهايي مسابقات ايندين ولز، قهرمان 16 دوره گرنداسلم، راجر فدرر اعتراف كرد كه هميشه در برابر بازيكن اسپانيايي اعتماد به نفس نداشته.نادال ركورد 18 برد و 10 باخت را در بازي هاي رودررو دارد.
فدرر:”در گذشته مقابل رافا ترديد داشتم.به نظرم اين عاديست.اگر در يك مسابقه مانند فينال پاريس [در 2008] نابود شويد، در رويارويي بعدي با او، كه متاسافنه برايم در فينال ويمبدون بود، ديدار حماسي كه داشتيم، قطعا كمي تحت تاثير قرار خواهيد گرفت، هرچند بر روي سطح مورد علاقه خود بازي مي كنيد.شايد يك يا دو ست زمان برد تا من آن را پشت سر بگذارم و در نهايت بازي را به اين خاطر از دست دادم.پس گاهي اوقات اينگونه وارد زمين مي شدم كه مي دانستم احتمالا بازي سختي خواهد بود چون يا او در يك روند باورنكردني بود يا من با فرمي وارد مي شدم كه مي دانستم امشب نبايد بازي را ببرم چون حس خوبي ندارم و سطح بازيم بالا نيست.شايد در مقابل ديگر بازيكنان چنين پيروزي هايي داشته ام ولي در مقابل رافا داستان متفاوت است.”
فدرر كه در طول هفته با بيماري آنفلوانزا مبارزه مي كرد، گفت كه با روحيه شكست ناپذيري وارد مسابقه شده كه شايد به او كمك كرده:”انتظار نداشتم كه امشب اينقدر خوب بازي كنم و گاهي اوقات مي توانيد بزرگترين پيروزي هاي دوران بازيتان را اينگونه رقم بزنيد.براي همين است كه خوشحالم به خودم در اين هفته فرصت دادم.”
اين اولين پيروزي فدرر در يك زمين هارد خارج سالن مقابل نادال از سال 2005 بود.

ايزنر:باور دارم كه مي توانم گرنداسلم ببرم

بعد از پيروزي 7-6(7), 3-6, 7-6(5) مقابل نواك جوكويچ مرد شماره 1 تنيس جهان در نيمه نهايي مسابقات تنيس ايندين ولز، جان ايزنر مي گويد كه توانايي قهرماني در گرنداسلم را دارد.ايزنر همچنين ماه گذشته نفر سوم رده بندي، راجر فدرر را در جام ديويس شكست داده بود.
ايزنر كه در رنكينگ هفته بعد براي اولين بار به رتبه 10 صعود مي كند، گفت:”باور دارم كه مي توانم.مي دانيد، گرنداسلم ها سخت هستند.به نظرم از لحاظ بدني سخت ترين هستند.بازي هاي پنج سته.اگر در مقابل جوكويچ و در گرنداسلم دوباره بازي مي كردم، حتي اگر امروز بازي 5 سته برگزار مي كرديم، بايد يك ست ديگر براي پيروزي كسب مي كردم.پس مي دانم كه خيلي دشوار است ولي از اين چالش لذت مي برم.سه گرنداسلم ديگر امسال باقي مانده و من تمام تلاشم را به كار خواهم گرفت.”

رافا انتظار پيروزي راحت در فرانسه مقابل نواك را ندارد

پس ازينكه از او پرسيده شد آيا فكر مي كند مي تواند نواك جوكويچ را بدون واگذاري ست در رولندگاروس امسال شكست دهد، رافائل نادال كه در هفت رويارويي گذشته با بازيكن صرب شكست خورده، گفت كه انتظار پيروزي ساده را ندارد.بازيكن اسپانيايي در سه مصاف قبلي خود با جوكويچ در رولندگاروس حتي يك ست را هم واگذار نكرده.
نادال:”انتظار پيروزي سه سته در دور سوم را ندارم، پس انتظار ندارم در مقابل جوكويچ در سه ست برنده شوم، مخصوصا وقتي كه او مرا، نمي دانم، 7 بار پشت سر هم شكست داده.اين واقعيت امروز است.”

شاراپوا به دنبال انتقام از آزارنكا

بر اساس گزارش يك منبع به TENNIS.com، مصدوميت نامشخصي كه ماريا شاراپوا در جريان پيروزي مقابل آنا ايوانويچ پيدا كرد مشكل ساز نيست و قبل از بازي فينال يكشنبه مقابل ويكتوريا آزارنكا بهبود خواهد يافت.گفته شده بود كه شاراپوا در طول پيروزي 6-4, 0-1 درباره يك مصدوميت به مربيش شكايت كرده.ايوانويچ در ست دوم از ادامه مسابقه انصراف داد.
شاراپوا با ركورد 3 پيروزي و 4 شكست مقابل آزارنكا پا به فينال مي گذارد و سه تا از چهار بازي قبلي رودررو را واگذار كرده و آخرين پيروزيش در مسابقات رم فصل قبل بود كه آزارنكا در ست دوم به دليل مصدوميت انصراف داد.آزارنكا در فينال آزاد استراليا 6-3, 6-0 شاراپوا را مغلوب كرد.
شاراپوا گفت:”قطعا او بهترين حال حاضرست، كسي كه با اعتماد به نفس زيادي بازي مي كند و نيروي حركتي را در اختيار دارد.دوست دارم كه انتقام استراليا را بگيرم و خيلي بهتر بازي كنم.در بازي هاي گذشته رقابت هاي سختي داشته ايم و آرزو مي كنم سطح بالايي از تنيس داشته باشيم و اميدوارم چند چيز را تغيير دهم.”

39 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-21-2012, 12:51 PM   #263
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

آزارنكا براي سرنا، پترا و كارولين آماده است

پس از كسب بيست و سومين پيروزي پياپي و چهارمين قهرماني فصل در مسابقات ايندين ولز، ويكتوريا آزارنكا گفت كه مي خواهد مقابل سه بازيكن برتري كه امسال هنوز با آن ها روبرو نشده مسابقه دهد:سرنا ويليامز، پترا كويتوا و كارولين ووزنياكي.آزارنكا در مقابل همه آن ها ركورد باخت دارد.
او گفت:”قطعا دوست دارم كه با يكي از آن ها روبرو شوم.براي من چالش بزرگتر هيجان انگيزست.اين چيزيست كه دنبالش هستم.و همچنين بازيكناني كه امسال در برابرشان بازي كردم آسان نبودند.ولي قطعا دوست دارم با اين چالش مواجه شوم.”
آزارنكا كه در دوران بازيش فقط يك عنوان قهرماني بر روي خاك رس كسب كرده (تورنومنت ماربلا 2011) اضافه كرد كه باور دارد مي تواند بر روي اين سطح خوب بازي كند:”در حقيقت، به نظرم سال گذشته بر روي خاك خوب بودم.اين بهترين عملكردم به نسبت سال هاي گذشته بود.پس اين سطح را دوست دارم.قبل از فصل خاك يك دوره تمرين خواهم داشت، فقط همين.واقعا منتظر آن هستم.اين يك چالش ديگر برايم است، چيزي كه مرا از حدودم فراتر مي برد و به من سختي مي دهد.واقعا مجبورم سخت كار كنم تا به اين پيشرفت برسم.پس هيچ چيز نمي تواند مرا از پيشرفت كردن باز دارد.”

فدرر:بعد از 30 سالگي زندگي برايم ادامه دارد

راجر فدرر كه روز يكشنبه نوزدهمين عنوان قهرماني مسترز دوران بازي خود را در ايندين ولز كسب كرد، مي گويد كه پس از 30 سالگي حيات در تنيس ادامه دارد.او پس از شكست در نيمه نهايي آزاد آمريكا 2011 تا كنون 6 عنوان قهرماني به دست آورده.
فدرر در پاسخ به اين سوال كه آيا فكر مي كند حافظه مردم بسيار كوتاه مدت است يا نه، گفت:”اين روزها مردم بيشتر درباره سن و سال صحبت مي كنند.پس به نظرم اين برايم برجسته نشان مي دهد.بعضي نمي فهمند كه چگونه مي توانيد در 30 سالگي تنيس بازي كنيد كه برايم شگفت آور است، چون معمولا اين زمانيست كه براي ارائه قسمتي از بهترين تنيس خود هنوز به اندازه كافي جوان هستيد.فكر كنم پس ازينكه در آگوست گذشته 30 ساله شدم اين را نشان دادم.اساسا جايي بود كه اين روند آغاز شد.”

مصدوميت ايوانويچ جدي نيست

آزمايش MRI بر روي ران چپ آنا ايوانويچ نشان مي دهد مصدوميتي كه منجر به كناره گيري او در ميانه مسابقه با ماريا شاراپوا شد جدي نيست.سايت اينترنتي ايوانويچ گزارش داده كه آزمايش يك تورم را مشخص كرده و او روز چهارشنبه در زمين هاي تورنومنت ميامي تمرين خواهد كرد.

ناتان هيلي تحت عمل جراحي

بازيكن سابق استراليايي، ناتان هيلي روز دوشنبه در ايالات متحده تحت عمل جراحي قلب قرار گرفت.هيلي 32 ساله در دوران بازيش به رنك 58 دوبل رسيد و پس از آن به مربي گري ليتون هيويت پرداخت.او به همراه همسر و دو فرزندش در فيلادلفيا زندگي مي كند.

دل پوترو در مقابل كرواسي حاضر مي شود

مارتين هايته، كاپيتان تيم آرژانتين اعلام كرد كه خوان مارتين دل پوترو در مرحله ¼ نهايي رقابت هاي جام ديويس مقابل كرواسي بازي خواهد كرد.او از شركت در رقابت ماه گذشته مقابل آلمان اجتناب كرده بود.ديويد نلبنديان، خوان موناكو، خوان ايگناسيو چلا و ادواردو شوانك ديگر بازيكناني هستند كه در زمين خاك رس Parque Roca بازي مي كنند.

مارات سافين ازدواج مي كند

به گزارش رسانه هاي روسيه، شماره 1 پيشين تنيس مردان، مارات سافين با مدل لباس، آنا دروزايكا (Anna Druzyaka) ازدواج خواهد كرد.گزارش شده كه آن ها دو مراسم در موسكو و نيويورك برگزار خواهند كرد.
37 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-23-2012, 02:21 PM   #264
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

استفانكي:گونزالز متواضع ترين بود

در مصاحبه اخير خود با ESPN.com، مربي تنيس، لَري استفانكي (Larry Stefanki) دو بازيكن سابق تحت تعليمش مارسلو ريوس (شماره 1 پيشين مردان) و فرناندو گونزالز (فيناليست پيشين آزاد استراليا) را مورد مقايسه قرار داد.
استفانكي گفت:”فرناندو و مارسلو كاملا متفاوت بودند، روش مبارزه كردنشان، نگاهشان به زندگي.شايد من موفقيت بيشتري با ريوس داشتم.از پيشرفت او خيلي مفتخرم چون منتقدان مي گفتند او خيلي كوچك، خيلي كند، خيلي اينطور، خيلي آنطور است و او به رتبه 1 رسيد.ولي به عنوان يك دوست، شخص، ورزشكار و آنچه كسب كرد، من به اندازه ديگران به فرناندو افتخار مي كنم.”
استفانكي اكنون مربي گري اندي راديك را بر عهده دارد و در گذشته جان مكنرو، تيم هنمن و اوگني كافلنيكوف را هدايت مي كرده.
او ادامه داد:”هيچكدام از بازيكناني كه تحت تعليم داشتم واقعا به اندازه فرناندو حساسيت و تواضع نداشتند، هميشه درباره زندگي خانواده من نگران بود.اين چيزيست كه وقتي به گونزالز فكر مي كنم به ياد مي آورم، نه فقط يك خاطره مشخص.”

نادال ناراحت از تقليد، خسته از اتهام دوپينگ

رافائل نادال به نشريه L’Equipe گفته از ويديو تلويزيون فرانسه كه او را متهم به دوپينگ كرده ناراحت شده.
نادال:”من هيچ گاه كسي را بدون مدرك متهم نمي كنم.مشكل اينست كه در فرانسه، نمي دانم چرا، آن ها به همه شك دارند.اين باعث خنده من نشد ولي هر كس طنز خود را دارد.هر كشوري شوخ طبعي خود را دارد و فرانسه و اسپانيا متفاوتند.اين قسمتي از مردم هستند كه نمي دانند ورزش حرفه اي چيست يا سيستم ضد دوپينگ چگونه عمل مي كند.عملا روزانه است و ما بايد 365 روز سال قابل دسترس باشيم.شايد من ساده و بي ريا هستم، ولي اينگونه بهتر است.آنقدر از دنياي دوپينگ دور بوده ام كه عدم اطلاعم از آن كامل است.قبول نمي كنم كه به من برچسب دوپينگي بزنند چون از سن هفت سالگي هزاران ساعت و روز تمرين كرده ام.در نهايت، خسته كننده است.”
اين مقاله در قسمت انگليسي زبان روزنامه اسپانيايي El Pais ترجمه شده.

كلايسترز سعي در كامل كردن فصل دارد

كيم كلايسترز در گفتگو با Yahoo.com گفته كه سعي دارد تا پايان فصل بازي كند.قهرمان 4 دوره مسابقات گرنداسلم اعلام كرده كه در پايان اين فصل بازنشسته خواهد شد ولي مشخص نبود كه آيا پس از مسابقات المپيك هم بازي خواهد كرد يا خير.
او گفت:”زمان بنديم مشخص شده و كل فصل را بازي خواهم كرد، چه بازي كردن در آزاد آمريكا و چه بازگشت بين 10 يا 8 نفر برتر يا حضور در فينال تور، خواهيم ديد كه چگونه پايان مي يابد.روز به روز پيش خواهم رفت و مي بينم كه چه حسي دارم و چگونه كار مي كنم و بدنم چه حسي دارد.فعلا، همه چيز براي المپيك پيش بيني شده و پس از آن مي بينيم.”

ماري آزمايش قلب در تنيس را فراخواند

پس از حمله قلبي هفته گذشته فابريس مومبا، بازيكن تيم فوتبال بولتون، اندي ماري انجام مرتب آزمايش قلب در تنيس و ديگر ورزش ها را خواستار شد.
ماري بهMSN Sport گفت:”به نظرم زمان آن رسيده كه تقريبا در همه ورزش ها، همه قبل از رقابت كردن آزمايش قلب انجام دهند.اين مشكل بارها رخ داده است.اينجا در آمريكا در بسكتبال دبيرستان و كالج پيش آمده و چند مرتبه در فوتبال هم شاهد آن بوديم.با وجود اين همه فشار و استرس در ورزش مدرن شما نمي دانيد كه چقدر در زمين به خود فشار وارد مي كنيد، به نظرم اين چيزيست كه بايد انجام گيرد.براي من واضحست كه همه تيم ها بايد آزمايش شوند.مطمئن نيستم كه اينگونه است ولي مي دانم كه در تنيس اين كار ممكن است.”

جوكويچ از زمان جنگ سخن مي گويد

در برنامه تلويزيوني 60 Minutes، نواك جوكويچ از پناه گرفتن در زيرزمين در جريان بمباران بلگراد توسط ناتو سخن گفت.او به از دست دادن تمركز اعتراف كرد”چون هر شب براي مدت دو ماه و نيم حدود ساعت 2-3 بامداد از خواب بيدار مي شديم.ولي بهترين چيز درباره آن...هميشه سعي مي كنم آن روزها را در جهت مثبت به ياد بياورم، در جهت روشن...لازم نبود كه به مدرسه برويم و بيشتر تنيس بازي مي كرديم...جنگ ما را سرسخت تر كرد.ما را بيشتر مشتاق كرد،مشتاق رسيدن به موفقيت...ما به عنوان صرب ها در زندگي راه سخت تري براي موفقيت داريم، به خاطر گذشته و تاريخي كه داشتيم.بايد سخت تر تلاش كنيم.”

بليك ناراحت از عدم پيشرفت

شماره 4 پيشين تنيس مردان، جيمز بليك در دور اول مسابقات ميامي از نيكولاي داويدنكو شكست خورد و مي گويد عدم موفقيت در رقابت كردن او را نااميد كرده.بليك 32 ساله امسال فقط دو بازي انجام داده و به رتبه 69 سقوط كرده.
بليك به Miami Herald گفت:”مي خواستم اين بازي را ببرم و با جان ايزنر رقابت كنم.جالب مي شد.اصلا حس آرامش نداشتم.چگونه بدون پيروزي مي توانيد اعتماد به نفس كسب كنيد؟چگونه بدون اعتماد به نفس در مسابقه پيروز مي شويد؟خيلي سخت است.”

ویرایش توسط Nima93 : 03-23-2012 در ساعت 02:46 PM
36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-24-2012, 02:19 PM   #265
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

حكم محروميت مادام العمر كوللر تاييد شد

دنيل كوللر در دادگاه تجديد نظر حكم محروميت مادام العمر خود شكست خورد.بازيكن اتريشي به دليل تباني در مسابقات اين حكم را دريافت كرده بود و در مقابل شكايت هيئت اتحاديه هاي تنيس (ATP، WTA، ITF و كميته گرنداسلم) قرار داشت.
دادگاه تجديد نظر روز جمعه در بيانيه اي اعلام كرد:”گفته شده كوللر در پنج مورد، ديگر بازيكنان را دعوت به تباني در مسابقات كرده.هيئت منصفه تاييد كرده كه اتحاديه هاي تنيس دلايل كافي براي اثبات اين ادعا را ارائه داده اند.”
با اين وجود، دادگاه راي به باطل شدن جريمه نقدي 100 هزار دلاري داد.
هيئت سه نفره تشخيص داده كه ”بازيكن در هيچ كدام از مواردي كه متخلف شناخته شده سود مالي نديده.”
كوللر اولين تنيس بازي است كه به طور مادام العمر محروم مي شود.او در ماه نوامبر گذشته در مقابل حكم دادگاه درخواست تجديد نظر كرد.
دادگاه نظر خود را تغيير نداد “تا نشان دهد كه محروميت به اندازه كافي زياد بود كه جديت اين تخلفات را نشان دهد.”
كوللر در اكتوبر 2009 به بالاترين رنكينگش، رتبه 55 رسيد.

هريسون آماده براي حضور مقابل فدرر

نوجوان آمريكايي، رايان هريسون كه ركورد 10 باخت در مقابل بازيكنان حاضر در 10 نفر برتر رنكينگ را دارد، باور دارد كه مي تواند در دور دوم مسابقات ميامي نفر سوم رده بندي، راجر فدرر را شكست دهد.
هريسون:”قطعا آماده هستم تا ظهور كنم.من اميد دارم كه امسال به عنوان بازيكني باشم كه در اين بازي ها يك تهديد است.اين ذهنيت من است.قطعا، او بازيكن فوق العاده ايست، اين واقعيت است.من سعي مي كنم كه اتفاقات سمت خودم را كنترل كنم.اگر خوب سرويس بزنم، در مقابل هر كسي شانس خوبي دارم.”

ايزنر به مختلط المپيك همراه با سرنا يا ونوس فكر مي كند

جان ايزنر اميدوارست كه در مسابقات دوبل مختلط المپيك با يكي از خواهران ويليامز هم تيمي شود.
او به Miami Herald گفت:”بامزه است كه در مقابل يك زن با تمام قدرتم سرويس بزنم.اگر شانس بازي كردن براي طلاي المپيك را به دست بياورم، به راحتي فرصت را از دست نخواهم داد.”

زوج آزارنكا و بوبكا بدون صحبت درباره تنيس

سرگي بوبكا مي گويد كه او و دوست دخترش، ويكتوريا آزارنكا خيلي درباره تنيس صحبت نمي كنند.آن ها وقتي در موناكو (محل تمرينشان) هستند همراه يكديگر زندگي مي كنند.
بوبكا به Miami Herald گفت:”به نظرم اين براي رابطه مان بهترست.اگر در خانه درباره تنيس صحبت كنيم 24 ساعته و 7 روز هفته مي شود.ممكن است شما را ديوانه كند.”
بوبكا، پسر ورزشكار پرش با نيزه مشهور، در ماه جولاي 2010 يك تصادف رانندگي شديد داشت كه نتيجه آن اثر زخم بر روي سرش و 4 ماه سردرد بود.او ادامه داد:”مي دانم كه زندگي چقدر با ارزش است.تنيس قسمت بزرگيست ولي نه مهمترين قسمت.خيلي مهمترست كه سالم بمانم و از وقت گذراني با خانواده و دوستانم لذت ببرم.”

30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-26-2012, 11:47 PM   #266
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

راديك:فدرر بزرگترين مانع من بوده

اندي راديك پيش از مسابقه دور سوم مقابل راجر فدرر در ميامي مي گويد كه بهتر از كل فصل به توپ ضربه مي زند و در زمين حركت مي كند.راديك ركورد 21 شكست و 2 برد را در بازي هاي رودررو با فدرر دارد.
او در جمع خبرنگاران گفت:”ما بارها بازي كرده ايم.رازي وجود ندارد.مي دانم كه بايد خيلي خيلي خوب عمل كنم.روزنه هاي كوچكي هستند كه بايد در آن درست عمل كنيد.كاري كه او مي كند اينست كه آن روزنه ها را با قدرتش كوچكتر مي كند.ما قبلا چند بازي نزديك در شب داشته ايم.حدس مي زنم كه موقع آن است.فكر كنم دو بار در اينجا رقابت كرده ايم.يك بار 6-4 در ست سوم بردم و يك بار با همين نتيجه در ست سوم باختم.هميشه سرگرم كننده است...هيچ شكي در اين نيست كه او بزرگترين مانع در طول دوران بازيم بوده و سبك بازيش به خوبي در مقابل من جواب مي دهد.به صورت بنيادي، من بايد خيلي خوب باشم تا شانسي در برابرش داشته باشم، بهتر از مقابل ديگران.پس اين زحمت دارد.وقتي بهترين بازيكن تاريخ اين ورزش را شكست مي دهيد، موضوع مهمي است.”

سافين:”ايزنر بايد بين 5 نفر برتر باشد”

شماره 1 پيشين جهان، مارات سافين، مي گويد جان ايزنر پتانسيل حضور بين 5 نفر برتر رنكينگ را دارد.
سافين:”او بايد بين 5 نفر اول باشد.بازي كردن در مقابل بازيكني با قامت او مشكل است.او بيش از حد محكم سرويس مي زند.وقتي روز خوبش باشد، بازي كردن در مقابلش تقريبا غيرممكن است.فقط به نظرم به اندازه كافي استوار نيست ولي در حال پيشرفت است و در چند سال آينده با تجربه مي شود.او اكنون بين 10 نفر برتر است و قطعا پتانسيل را دارد.”
بازيكن سابق روس اضافه كرد كه تا پايان سال تغييري بين چهار نفر برتر مشاهده نمي كند.”به نظرم در پايان فصل، نواك جوكويچ نفر اول خواهد بود.پس از آن رافائل نادال، راجر فدرر و اندي ماري.چيز زيادي تغيير نمي كند.جوكويچ خيلي خوب عمل مي كند و فكر كنم امسال براي نادال سخت تر خواهد شد چون جوكويچ بهتر و بهتر مي شود و برتري را از نظر اعتماد به نفس دارد.و فدرر در حال مسن شدن است كه قطعا طبيعيست و ماري استعداد را دارد ولي هنوز به نظرم چيزهايي كم دارد.”

كلايسترز مي گويد كمتر از 50 درصد آماده است

كيم كلايسترز كه از مصدوميت مچ پا رنج مي برد، بعد از شكست مقابل هموطن بلژيكي خود، يانيا ويكماير در تورنومنت ميامي گفت كه “شايد با آمادگي كمتر از 50 درصد“ در حال رقابت است.شماره 1 پيشين زنان كه قصد دارد در پايان فصل بازنشسته شود و اشتياق خود براي قهرماني در دو گرنداسلمي كه تا به حال موفق به كسب آن ها نشده، رولند گاروس و ويمبلدون را اعلام كرده، گفت كه قصد دارد قبل از پاريس فقط در مادريد و رم شركت كند و شايد براي يك هفته تمرين به اسپانيا برود.

فيش، ناراحت از مسئولين مسابقات

مردي فيش ناراحتي خود نسبت به بازي كردن در زمين دوم مسابقات ميامي (GRANDSTAND) مقابل فرانك دانچويچ را اعلام كرد.نفر هشتم رده بندي تنيس مردان در حال حاضر بهترين تنيس باز آمريكاييست.
فيش به Miami Herald گفت:”همين اتفاق در ايندين ولز هم افتاد.من در زمين اصلي بازي نكردم، همينطور در آزاد آمريكا [فصل قبل].نبايد اهميتي داشته باشد ولي من مي خواهم بازي هاي بزرگ را در زمين هاي بزرگ برگزار كنم.خيلي سخت كار كردم تا به اينجا برسم.10 نفر برتر، بهترين آمريكايي در يك تورنومنت آمريكايي –دو تورنومنت در آمريكا- و در زمين اصلي بازي نكردم.نمي خواهم در زمين دوم بازي كنم.مي خواهم در استاديوم اصلي باشم.”

نادال از شوراي بازيكنان استعفا داد

به گزارش چند روزنامه نويس –از جمله Chris Clarey از نشريه New York Times و Craig Gabriel استراليايي- رافائل نادال از شوراي بازيكنان تور مردان استعفا داد. Clarey در توييتر خود گفته كه نادال از عدم همكاري ديگر بازيكنان ناراحت است.نادال در ماه ژانويه به Neil Harman از نشريه London Times گفته بود كه از عصبانيتي كه به خاطر عضو بودن در شورا به وحود مي آيد خسته شده.او و ديگر همكارش، رييس شورا، راجر فدرر اخيرا درباره چند موضوع اختلاف نطر داشتند، از جمله رنكينگ 2 ساله و زمان بندي و اخطار تخلف زمان.

فدرر:موفقيت يعني پيروزي در مسابقات

راجر فدرر موفقيت را براي خودش به عنوان پيروزي معني مي كند نه فقط خوب بازي كردن، چيزي كه خيلي بازيكنان مي گويند.
فدرر:”به نظرم پيروزي قسمتي از آن است.من يك ورزشكارم.يك تنيس باز.من موفقيت را در زمين با پيروزي و شكست قضاوت مي كنم.خوبست كه هر روز به ياد بياريد چقدر خوب هستيد چون مردم به شما اين حس را مي دهند و نتايج هم آن را نشان مي دهند.پس سعي مي كنيد كه سخت تلاش كنيد تا به اندازه اي كه مي توانيد موفق باشيد چون پيروزي كمي بيشتر از شكست لذت بخش است، در واقع، براي كساني كه اين را نمي دانند.”

ویرایش توسط Nima93 : 03-27-2012 در ساعت 12:26 AM
37 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-28-2012, 01:09 AM   #267
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سرنا:به اندازه كافي براي خوب بودنم احترام نمي بينم

سرنا ويليامز دليل عذرخواهي خود از سامانتا استوسر پس از چلنج اشتباهش در جريان مسابقات ميامي را توضيح داد.در فينال رقابت هاي آزاد آمريكا 2011، جايي كه به استوسر باخت، سرنا با داور صندلي اوا آزدِراكي (Eva Asdaraki) درگير شد.
سرنا درباره عذرخواهي پس از چلنج به خبرنگاران گفت:”اين كار را هميشه بر اساس عادت انجام مي دهم.قصدي ندارم.براي اينكه آدم خيلي خوبي هستم و بعد از امتيازات خوب [براي حريف] دست مي زنم به اندازه كافي احترام دريافت نمي كنم.آن ها فقط بر روي داد زدن من بر سر داور تمركز مي كنند.در واقع من يك جنگنده حرفه اي باورنكردني هستم.”

تغيير استراتژي، رمز پيروزي راديك

پس از كسب فقط سومين پيروزي خود در 24 مسابقه مقابل راجر فدرر، اندي راديك پس از بازي گفت كه تغيير شيوه بازيش نقش اساسي در اين موضوع ايفا كرده:”به نحوي مانند شطرنج بود.براي ريترن كردن عقب مي ايستادم، كاري كه قبلا زياد در مقابلش انجام نمي دادم.شايد كمي ازين موضوع شگفت زده شد.او اصلاحات را مثل هميشه انجام داد، چون او راجر است.شروع به حمله كردن و فشار آوردن كرد و نتيجه 6-1 در ست دوم و 0/40 در ابتداي ست سوم بود.مشخص بود كه ديگر اين روش زياد به كار نخواهد آمد.پس با خودم گفتم ‘خب، باشد.بيا خيلي هجومي بازي كن.’ توانستم از آن گيم خارج شوم و گيم خيلي خوبي بازي كردم تا بريك كنم و بعد از آن سرويسم را نگه داشتم.”
راديك اضافه كرد كه در طول بازي درباره كِن مِيِرسون (Ken Meyerson)، مدير برنامه هايش كه اخيرا درگذشته فكر مي كرده.او پس از پيروزي به سمت آسمان اشاره كرد.
راديك:”مدير برنامه هايم از اينجا بود و همسرش اينجا بود.فكر كردم كه ديوانه شدم چون در 30 دقيقه پاياني مسابقه با او صحبت مي كردم.فقط خواستم به او بگويم كه صدايش را شنيدم و امشب به همان اندازه ديوانه شده بودم.”

فدرر، خسته از شروع طولاني فصل

پس از تجربه كردن سومين شكست اين فصل و در مقابل اندي راديك، راجر فدرر مي گويد كه حس خستگي دارد.
فدرر:”شايد حدود 30 بازي در اين فصل انجام داده ام.حس مي كنم كمي تاوان پس مي دهم كه طبيعي است.ولي در گذشته با خستگي بيشتر هم بازي كرده ام، پس اين بيشترين خستگي نبود كه تا حالا داشتم ولي كمي حس مي كردم.امروز آن شانسي كه در ايندين ولز مرا كمك كرد نداشتم.”

سيبولكوا ناراحت از عدم موفقيت در پيروزي

بعد از هدر دادن برتري 6-1, 5-2 مقابل زن شماره 1 تنيس جهان ويكتوريا آزارنكا و شكست 1-6, 7-6(7), 7-5 در مسابقات ميامي، دومنيكا سيبولكوا نمي داند كه چرا توانايي پايان دادن به مسابقات را ندارد.بازيكن اسلواك از ابتداي فصل تا كنون 6 بازي سه سته و طولاني را با شكست پشت سر گذاشته.
او گفت:”من فقط بازي را به پايان نبردم.تا پيش از آن، من با ريترن و فورهند او را كشته بودم.بعد از آن ديگر نمي خواستم ريسك كنم.مي خواستم او خودش بازي را واگذار كند.بزرگترين اشتباه اين بود كه اجازه بازي را به او دادم و خودم كار را تمام نكردم.سخت است، چون در دو ماه گذشته بازي هاي زيادي مانند اين داشتم كه به پيروزي نرسيدم.خيلي نااميد كننده است.”

38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-30-2012, 09:41 PM   #268
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سونگا ادعا مي كند داور صندلي به نفع نادال عمل كرده

پس از پايان مسابقه ¼ نهايي ميامي و شكست 6-2, 5-7, 6-4 از رافائل نادال، جو ويلفرد سونگا ادعا كرد كه داور صندلي، دِيميَن استاينر (Damian Steiner) به نفع نادال رفتار مي كرده.
سونگا به خبرنگاران گفت:”من در كل بازي شكايت مي كردم، چون مجبور بودم.بايد چلنج مي دادم و بارها و بارها نظرم درست بود.هيچ وقت عليه رافا پيشقدم نمي شود.هميشه اينگونه است.پس من مجبورم خيلي بر روي توپ تمركز كنم، چون اگر توپ خارج باشد، خيلي نزديك باشد، او هيچ وقت عليه رافا توپ را خارج اعلام نمي كند.هميشه عليه من است.اگر رافا ديگر او را دوست نداشته باشد، منظورم اينست، او ديگر در مسابقات نهايي و نيمه نهايي زيادي قضاوت نمي كند.پس گاهي اوقات عادلانه نيست.چون هميشه من بايد تصميم بگيرم.و او هيچ وقت تصميم نمي گيرد.فقط نتيجه را اعلام مي كند.اين چيزيست كه گاهي اوقات ناراحتم مي كند.”
سونگا اضافه كرد كه حس كرده بايد دو برابر در زمين تلاش انجام دهد چون بايد مراقب توپ و خطوط مي بوده و همزمان بازي مي كرده.نفر ششم رده بندي تنيس جهان ازينكه تا پيش از بازي با نادال در استاديوم اصلي مسابقات بازي نكرده شكايت كرد.
سونگا ادامه داد:”به ذهنتان وارد مي شود و بر رويش تمركز مي كنيد ولي مجبور نيستيد.پس از آن من تمركزم را از دست دادم، گاهي به خاطر همين موضوع.او شايد سه بار در اين زمين بازي كرده.من اصلا بازي نكردم.منظورم اينست كه اينجوريست.”
سونگا، نادال و چند بازيكن ديگر از زمان به كارگيري سيستم چلنج در مسابقات درباره فعاليت كمتر داوران صندلي در طول بازي شكايت كرده اند.
نادال گفت:”مي فهمم كه گاهي اوقات اين شرايط نااميد كننده است.چون اين واقعيت دارد كه داوران با وجود سيستم چلنج كمتر از گذشته نظر مي دهند.صدها بار ديگر هم گفته ام.ولي به اين خاطر نيست كه او در مقابل من بازي مي كند.براي من هم بارها پيش آمده.يكي كه در ذهنم است، در استراليا، امتياز 6-6 در تايبريك ست اول مقابل [توماس] برديچ را به ياد داريد؟او هم نظرش را اعلام نكرد و توپ به وضوح خارج زمين بود.من دير درخواست چلنج دادم و امتياز به برديچ رسيد.پس اين موضوع ربطي به من ندارد.مشكل عمومي داورها با حضور سيستم چلنج است.باور دارم كه آن ها حس مي كنند فشار كمتري از گذشته تحمل مي كنند.پس احتمالا چون مي دانند شما درخواست چلنج مي دهيد، ريسك نمي كنند تا اعلام نظر كنند.سونگا درباره يك موضوع درست گفته و درباره ديگري اشتباه.”

ناولز همزمان به مربي گري فيش و بازي كردن مي پردازد

مردي فيش آمريكايي مرد شماره 1 پيشين دوبل مردان، مارك ناوِلز (Mark Knowles) را به عنوان مربيش انتخاب كرد.ناولز 40 ساله در تورنومنت سن خوزه 2012 همراه با ژاوير ماليس به قهرماني رسيد و دو هفته پيش هم در مسابقات چلنجر دالاس بازي كرد.او با فيش در زمين هاي تمرين فلوريدا آشنا شده.ناولز به بازي كردن در مسابقات ادامه خواد داد.
فيش به خبرنگاران گفت:”او كمك فوق العاده بزرگيست.در ماه گذشته كمي از بازيش كاست تا به من كمك كند.ذهنيت تنيسي فوق العاده اي دارد.براي مدت طولاني در تور بوده.او در اين دوره بازي كرده و هنوز هم بازي مي كند.ما باهم در سال 2010 در مسابقات دوبل شركت مي كرديم.در آن زمان هم خيلي به من كمك كرد، از لحاظ روحيه و ذهنيت در زمين تمرين و چيزهاي شبيه به آن.حس كردم شنيدن يك صداي جديد مفيد خواهد بود.من كماكان با USTA در لس آنجلس به تمرين ادامه مي دهم و همراه با مربي ديويد ناينكن (David Nainkin ) همكاري مي كنم و براي ساعت ها در زمين تمرين با او هستم، با آن ها، پس هنوز كاملا تحت نظر USTA خواهم بود...هميشه فكر كرده ام و خيلي بازيكنان در رختكن فكر مي كنند كه ناولز يكي از بهترين ذهنيت ها را در تنيس دارد.او مرا به ياد جاستين گيملستوب (Justin Gimelstob) مي اندازد، اينكه چگونه دوران بازيش را مي شناسد، مي داند و خيلي تماشا مي كند.”

ونوس:”مشكل جسماني ندارم”

در اولين تورنومنت خود پس از آزاد آمريكا 2011، ونوس ويليامز به ¼ نهايي ميامي رسيد و از آگنيستا رادوانسكا شكست خورد.هرچند كه از بيماري ضعف ايمني سندرم شوگرن رنج مي برد، ونوس گفت كه دليل خستگيش در بازي مقابل حريف لهستاني اين بيماري نبوده، بلكه بيدار ماندن طولاني براي بازيابي در شب پيروزي مقابل آنا ايوانويچ باعث آن شده.
ويليامز گفت:”تا حدود ساعت 4 صبح بيدار بودم تا كارهاي بعد از مسابقه را انجام دهم.فكر كنم روز بعد بايد بيشتر استراحت مي كردم.پس از مدتي حس مي كنيد كه همه چيز فراموش شده.قطعا اين را ياد گرفتم كه اگر كاري را درست انجام مي دهيد آن را تغيير ندهيد.”
ويليامز 31 ساله كه هفته آينده در چارلستون بازي مي كند، گفت كه آمادگي جسماني خوبي دارد:”مشكل جسماني ندارم.بگذاريد اين را صريح بگويم.من هميشه آماده ام.”

استراحت پنج هفته اي براي آزارنكا

پس از شكسته شدن روند 26 پيروزي پياپي از ابتداي فصل، ويكتوريا آزارنكا گفت كه استراحت طولاني مدتي را استفاده مي كند، احتمالا تا هفته دوم ماه مي (تورنومنت مادريد).آزارنكا در ليست بازيكنان تورنومنت اشتوتگارت (23 آوريل) حاضرست ولي مشخص نيست كه در مسابقات شركت كند.
آزارنكا:”به استراحت مي روم.نمي دانم.شايد تورنومنت بعدي برايم مادريد باشد يا چيزي شبيه به آن.تمرينات خوبي براي فصل خاك رس خواهم داشت و خواهيم ديد تورنومنت بعدي كدامست.”

سرنا درباره شكست:من 20 درصد بازيم را ارائه دادم

سرنا ويليامز پس از شكست مقابل شماره 1 پيشين جهان، كارولين ووزنياكي در ميامي، خودش را مقصر دانست.اين اولين شكست او در 4 بازي رودررو با ووزنياكي بود.
سرنا:”نكته خوب اينست كه مي توانم خيلي بهتر بازي كنم.شايد حدود 20 درصد بازيم را نمايش دادم.مي دانيد، واقعا مسخره است كه اينجا بشينم و بگويم نمي توانستم بهتر ازين بازي كنم.موضوع اين نيست.من مقدار فوق العاده زيادي خطا دادم.دليلي براي آن وجود ندارد.من مسن تر هستم و نبايد اينگونه باشم.هيچ بهانه اي نيست.بايد اين روند را متوقف كنم.ديوانگيست.”

31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2012, 07:25 PM   #269
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فيش:زمين هاي كند زياد هستند

مردي فيش كه در ¼ نهايي ميامي 6-1, 6-3 از خوان موناكو شكست خورد، گقت كه شرايط زمين مسابقات كند بوده، چيزي كه در تور رايج شده است.
فيش:”سطح تورنومنت بي نهايت كند است.خيلي دوست داشتم در چند تورنومنت با سطح سريع تر بازي كنم.فقط هم به خاطر زمين نيست، همينطور توپ ها.توپ ها خيلي بزرگ و پف كرده مي شوند، حتي بعد از گرم كردن و براي يك بازيكن هجومي كه سطح سريع را دوست دارد بازي كردن خيلي سخت است.گاهي اوقات بايد تقريبا همه ضربه ها را به كار بگيريد.بايد ضربات بزرگي را بزنيد تا بازيكنان زمين هاي كند را شكست دهيد.”
او ادامه داد:”ايندين ولز با توپ هايش خيلي كند است، مخصوصا وقتي در شب بازي مي كنيم.دو تورنومنت متفاوت است:در طول شب و روز.استراليا خيلي كند است.توپ هاي ويمبلدون به طرز باورنكردني سنگين هستند.اين روزها پيدا كردن زمين هاي سريعي كه بتوانم در آن خوب بازي كنم سخت شده و دو مثالي كه به ياد دارم سينسيناتي و مونترال هستند.فكر نكنم كه نتايجم در آنجا يك اتفاق بود، چون من بازيكن زمين هاي سريع هستم.ديگر زمين هاي شبيه به آن ها وجود ندارند.”

پدر رادوانسكا، از مربي تا جهانگرد

آگنيستا رادوانسكا مي گويد كه پدرش ديگر به عنوان مربي تمام وقت او را در مسابقات همراهي نمي كند.جولاي گذشته در كاليفرنيا، رادوانسكا از پدرش خواست كه به خانه برود و مربي تيم فد كاپ لهستان، توماس ويكتوروفسكي (Tomasz Wiktorowski) را به خدمت گرفت.پدرش اين هفته در ميامي حضور دارد ولي به مربي گري نمي پردازد.از زماني كه رادوانسكا پدرش را از عنوان مربي گري كنار گذاشته، چهار تورنومنت Premier در زمين هاي هارد كسب كرده و براي اولين بار به فينال تورنومنت ميامي رسيده.
نفر چهارم رنكينگ زنان گفت:”پدرم هم اينجا حضور دارد، ولي مانند يك جهانگرد.ولي وقتي تمرين مي كنم، همه كارها را با توماس انجام مي دهم.خيلي خوبست كه چيزهايي مانند پدر بودن و مربي بودن از هم جدا باشند.ولي هنوز در خانه با پدرم تمرين مي كنم.پس واقعا تغيير بزرگي نيست، اگر بخواهم صادق باشم...پدرم در كل دوران بازي همراهم مسافرت كرده و براي 17، در واقع 18 سال با هم تمرين كرده ايم.من حالا 23 سال دارم.پس زمان طولاني بوده.هميشه تغيير كردن بعد از اين زمان ها مشكل است.ولي فكر مي كنم كه نتيجه مي دهد و خوشحالم كه خوب بازي مي كنم.به نظرم اين مهم ترين موضوع است.”

ويديوهاي اندك از بازي براي شاراپوا

ماريا شاراپوا مي گويد به ندرت، اگر اين كار را انجام دهد، ويديوهاي مسابقاتش را تماشا مي كند، حتي پيروزي تاريخي در ويمبلدون 2004، جايي كه سرنا ويليامز را در فينال شكست داد.
شاراپوا در ميامي به خبرنگاران گفت:”من آن را خيلي وقت است كه نديده ام، ولي به ياد نمي آورم آخرين باري كه يك بازي كامل از خودم را تماشا كردم چه موقع بود.مي دانم خيلي ناراحت كننده است و مطمئنم مربيم هم چنين فكري مي كند.مي دانيد، او دوست دارد من را در اتاق نمايش در حال ديدن و مشاهده ببيند.من براي 10 تا 15 دقيقه صبر دارم ولي پس از آن خارج مي شوم.قطعا خوبست كه آن لحظات را ببينيد و نحوه بازيتان را مشاهده كنيد، ولي من چنين آدمي نيستم كه دوست دارد به گذشته نگاه كند.وقتي بازنشسته شدم مي توانم قدر آن ها را بدانم.”

ووزنياكي به چارلستون نمي رود

كارولين ووزنياكي تصميم گرفته كه از عنوان قهرمانيش در تورنومنت هفته آينده چارلستون دفاع نكند.شماره 6 زنان كه در نيمه نهايي رقابت هاي ميامي به ماريا شاراپوا باخت، قرارست دو هفته ديگر و در تورنومنت كوپنهاگن شركت كند.او هنوز تصميم نگرفته كه آيا به تماشاي مسابقات مسترز گلف هفته آينده در آگوستا در ايالت جورجيا كه دوست پسرش، روري مك ايلروي
(Rory McIlory) در آن بازي مي كند برود يا خير.
ووزنياكي:”من در چارلستون بازي نخواهم كرد.هفته آينده استراحت مي كنم.هنوز [درباره مسترز گلف] مطمئن نيستم.فكر نمي كنم بروم ولي مطمئن نيستم.”

26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-01-2012, 11:10 PM   #270
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نادال:زانوهايم خيلي بهتر از 2009 است

رافائل نادال كه قبل از مسابقه نيمه نهايي تورنومنت ميامي در مقابل اندي ماري به علت مصدوميت زانو كناره گيري كرد، مي گويد كه زانوي چپ دردناكش به بدي سال 2009 نيست، وقتي كه مجبور شد از گرنداسلم ويمبلدون انصراف دهد.نادال گفت كه درد زانو از زمان تمرين ماه فوريه در مايوركا آغاز شده و پس از آن در تورنومنت ايندين ولز وخيم تر شده.
بازيكن اسپانيايي درباره فصل خاك رس خوش بين است، جايي كه در 5 تورنومنت در طول 2 ماه بازي مي كند:مونت كارلو و بارسلونا پشت سر هم، مادريد و رم پشت سر هم، و پس از آن رولندگاروس.
نادال در جمع خبرنگاران چنين گفت:”واقعا امروز زردپي ها خيلي بهتر از سه سال پيش هستند.درمان خيلي خوب جواب داده.هرچند امروز زانوي دردناك و چند روز گذشته برايم سخت بوده، ولي نكته مثبت اينست كه زردپي ها در طول چند سال گذشته خيلي بهبود يافته اند.حالا هر دو زانويم بهتر هستند.پس درمان خيلي خوب كار مي كند.در 2009، من بارها در شرايط خيلي بد بازي كردم.در دو سال گذشته، توانستم براي تقريبا كل فصل شرايط بي نقصي داشته باشم.پس هميشه اين اتفاق خوشايند است...من بيشترين تلاشم را در هر لحظه با وجود درد و بدون درد به كار مي گيرم ولي وقتي ببينم شرايط نامناسب است و نمي توانم، نمي توانم.”

WTA در يك جلسه به بررسي مسئله سر و صداي بازيكنان پرداخت

به گزارشNew York Times، اتحاديه تور تنيس زنان در نظر دارد اقداماتي انجام دهد تا شايد از سر و صداي بازيكنان در زمين كاسته شود.
در جلسه هفته گذشته در ميامي، هيئت مديره WTA بحث درباره اين موضوع را مطرح كرد و به گفته معاون روابط عمومي اتحاديه، اَندرو واكِر (Andrew Walker)، “از واكنش منفي تماشاگران نسبت به افزايش سر و صدا و افزايش پوشش تلويزيوني ريشه گرفت و ما فهميديم كه چشم انداز تغيير كرده و به تماشاگران بدهكار بوديم كه نگاهي به آن بيندازيم.”
با اين وجود، واكر به TENNIS.com گفت كه WTA “برنامه مفصلي را براي به كارگيري قوانين تدارك نديده.”
بعضي تحليل گران از داوران صندلي خواسته اند كه هنگام شنيدن سر و صداي بيش از حد بازيكنان به آن ها اخطار مزاحمت دهند.
هرچند، دو بازيكن برتر و پر سر و صداي تور زنان، ويكتوريا آزارنكا و ماريا شاراپوا، به شدت در مقابل هرگونه اقدام كه باعث تغيير رفتار آن ها شود مخالفت كرده اند و اين WTA را در موقعيت دشواري قرار مي دهد، چرا كه آن ها براي پيشرفت تور به ستارگان خود نياز دارند.
WTA اميد دارد كه فدراسيون بين الملل تنيس را قانع كند تا به بازيكنان نوجوان آموزش لازم داده شود و همچنين با آكادمي ها و مربيان همكاري كند.
واكر گفت:”اگر بازيكنان نوجوان به خاطر سر و صدا كردن با امتيازات منفي روبرو شوند، ديگر اهميتي نمي دهند كه الگوهايشان چه كاري انجام مي دهند.اگر آموزش و اجراي صحيحي داشته باشيم، مشكل خود به خود حل مي شود.”

26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , WTA , آزارنكا , ايزنر , تنيس , جوكويچ , خبر , رادوانسكا , سونگا , شاراپوا , فدرر , فيش , كلايسترز , ماري , نادال , ووزنياكي , ويليامز

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)