بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2010 > تورنمنتهای مردان > مسابقات آخر سال لندن (Barclays ATP World Tour Finals)

مسابقات آخر سال لندن (Barclays ATP World Tour Finals)

30 آبان - 6 آذر - لندن، انگلیس

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان مسابقات کیست؟
رافائل نادال 20 28.17%
راجر فدرر 40 56.34%
نواک جوکوویچ 4 5.63%
روبین سودرلینگ 2 2.82%
اندی موری 5 7.04%
توماس بردیش 0 0%
داوید فرر 0 0%
اندی رادیک 0 0%
رأی دهندگان: 71. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-25-2010, 09:45 PM   #231
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
بپاش ، تا میتونی بپاش . بسیار خوش گفته اسطوره ، بلد نیست مثل رافا فیگور بیاد . کار درستی هم میکنه ... هنر اینه که وقتی تو شرایطه مسابقه هستی با نشون دادن بازوان و عضله هات و اخم کردن هات روی اعصاب حریف نری ... بیرون زمین منم میتونم مثل تختی باشم ... هنر که نیست ... راجر هم شخصیتش اینجوره ، رکه ، اشکالی هم توش نیست .
سم من در مقابل سم شما، مثال پادزهره، کل تاپیک رو پر کردید از سم، همه چی رو میچسبونید به شانس و دائم میخواین همه چی رو لوث کنید، بعد چه انتظاری دارید؟
Mohammad آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-25-2010, 09:45 PM   #232
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط fed1371 نمایش پست ها
مي‌دونين كلاً يكي از ايرادهاي بحث كردن تو اينترنت نسبت به بحث رودررو اينه كه شما هيچ‌وقت نمي‌تونين حستون رو تو جمله‌تون بيان كنيد و همه چيز فقط چند تا كلمه‌ است. باور كنيد منظور من از اون كامنت بحث درباره اخلاقيات نادال يا مسخره كردن و زير سوال بردنش يا هر منظور بد ديگه‌اي كه احياناً گرفته شده نيست. من فقط گفتم به نظرم اين كه وقتي همه وسط زمين منتظرن، شما تازه داري انرژي‌زا (ممنون از تذكرتون) مي‌خوري خيلي جالب نيست. مي‌دونستم روتين چندين و چند سالشه، به طور خاص داشتم درباره ديروز صحبت مي‌كردم. نمي‌دونم، شايد بقيه از اين كار ناراحت نشن (البته اين كه اعتراض نمي‌كنن حتماً دليل بر اين نيست كه ناراحت نشن)، من فقط نظر خودمو گفتم. چرا كاسه داغ‌تر از آش؟
در مورد اعتراض و اينا هم شرمنده، اون كامنت تقريباً همزمان با كامنت من بود و من نديده بودمش. اگه اينطور بوده كه هيچي. كامنت خودم رو هم اصلاح مي‌كنم تا ديگه موردي نباشه. اون بازي هم كه گفتم، دقيقاً يادم نمي‌ياد كجا بود، ولي مطمئنم يه همچين بازي بوده. اصلاً هم منظورم اين نبود كه نادال خودشو به مصدوميت زده. فقط با توجه به آمادگي بالاش، مصدوميت غيرعادي و دور از انتظاري بود.
ولي در كل شما يه مقدار زود ناراحت مي‌شيد، البته طبيعيه چون تنيسور مورد علاقه‌تونه. ولي مي‌گم لااقل اول از منظور طرف مقابل مطمئن شيد بعد. در پايان ببخشيد اگه كسي رو ناراحت كردم.

دوست عزیز من که شخصا ناراحت نشدم، ولی دلیل این حملات چند روز گذشته ی طرفدارای راجر به رافا رو هم نمیفهمم! تنیسورتون میبره برید با بردش حال کنید، تنیسور ما هم میبره بیخیال باشید بزارید ما حال کنیم، لااقل برد تنیسور ما رو لوث نکنید اونم با وجود حریفانی مثل جوکو و رادیک، خدا رو شکر هم گروهی نیستن که بگیم بخاطر بازیشون با هم استرس دارید یکی انگ خوش شانسی میزنه و یکی به روتینش ایراد میگیره و یکی دیگه به بازیش... جالبه زمانی که دفاعی بازی میکرد همه جیغ و فریاد میکردن که فلانه و بهمانه، حالا که اگرسیوه و بازیش رو دیکته می کنه هم بهش گیر میدین دیگه چکار باید بکنه خدا میدونه؟؟
koury آنلاین نیست.  
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-25-2010, 09:51 PM   #233
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
تنیس زنان در دهه ی 70،80 و تا اواسط 90 زمین تا آسمون با تنیس زنان امروز متفاوت بود افشین جان... راجر هم دوره ی هیوئیت و رادیک و آغاسی پیر و چند تا جوان تازه حرفه ای شده مثل جوکو و موری بود و باستثنای رافا بقیه مقابل راجر ول معطل بودن!! هنوز هم اون سلطه ای که رافا مقابل راجر داره حتی در فینال یه اسلم رو حتی موری و جوکو که روی هم اندازه ی رافا هم راجر رو بردن اون قدرت رو ندارن.

حالا گراف با کیا هم دوره بود؟ ساباتینی،ناوراتیولا،سلس،هینگیز و ... مسلما مقایسه ی بین زنان و مردان درست نیست ولی وقتی یه تنیسور به تکامل گراف باشه دیگه دست هر چی مرده از پشت بسته!! بحث مرد و زن جلوی گراف معنا نداره، خواهش می کنم چند تا از بازیهای تاپش رو ببین و بعد بگو تنیس زنان ارزش نداره، اتفاقا داره بخصوص همون دهه هائی که گفتم، حتی ناوراتیلوا و هینگیز و سلس و ... هم صد برابر مردانه تر از تنیسور های فعلی زنان بازی میکردن و وقتی من حرف از گراف زدن برا این بود که گراف قوی ترین حریفان هم دوره ایش رو بارها زمین گیر کرد و اون همه افتخار کسب کرد ولی هیچگاه غره نشد...

ضمنا اگه اشتباه نکنم گراف 22 تا گرند اسلم برد از جمله بردن تمام گرند ها حداقل 4 بار
عزیز جان خیلی از بازیهای گراف رو دیدم ، ولی هم اون زمان و هم اکنون ، تنیس زنان در مقایسه با تنیس مردان شوخی ای بیش نبوده !
ضمنا اون مقایسه ی دوران هم که تکراره مکرراته و بحث کردن در موردش بیفایدست .
Afshin آنلاین نیست.  
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-25-2010, 09:53 PM   #234
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
سم من در مقابل سم شما، مثال پادزهره، کل تاپیک رو پر کردید از سم، همه چی رو میچسبونید به شانس و دائم میخواین همه چی رو لوث کنید، بعد چه انتظاری دارید؟
والله چی بگم .. من که حرفی نزدم . نمیگم رافا شانس باهاش همراه نبود ولی هرگز هم نمیگم شانسی برد . اصلا هر کاری که دوست داری بکن ، با حرف من و شما واقعیت ها تغییر نمیکنه .
Afshin آنلاین نیست.  
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-25-2010, 09:59 PM   #235
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

پستها: 953
سپاس: 11,229
در 946 پست 8,591 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Juan Martín del Potro , Stanislas Wawrinka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
نقل قول:
دوست عزیز من که شخصا ناراحت نشدم، ولی دلیل این حملات چند روز گذشته ی طرفدارای راجر به رافا رو هم نمیفهمم! تنیسورتون میبره برید با بردش حال کنید، تنیسور ما هم میبره بیخیال باشید بزارید ما حال کنیم، لااقل برد تنیسور ما رو لوث نکنید اونم با وجود حریفانی مثل جوکو و رادیک، خدا رو شکر هم گروهی نیستن که بگیم بخاطر بازیشون با هم استرس دارید یکی انگ خوش شانسی میزنه و یکی به روتینش ایراد میگیره و یکی دیگه به بازیش... جالبه زمانی که دفاعی بازی میکرد همه جیغ و فریاد میکردن که فلانه و بهمانه، حالا که اگرسیوه و بازیش رو دیکته می کنه هم بهش گیر میدین دیگه چکار باید بکنه خدا میدونه؟؟
نه انگار من هرچی دارم میگم نره شما میگین بدوش
بابا من بارها گفتم که آقا منظورم چی بوده چرا تفسیر میکنین
من میگم منظورم اینه شما میگین نه منظورم اونه؟
حمله کدومه؟
یه اظهار نظر بود
بابا خوبه صحبت های من ذره ای از اظهار نظر های آقا پاور هم نیست که به صورت واضح توهین میکنه به راجر
حالا ما تا میگیم راجر مغرور نیست و نادال شانس بیشتری تو بازی هاش برخورداره میشه لوث کردن
خوبه تو این چند بازی خیلی هم شگفت انگیز ظاهر نشده و با اوج و خوب بودن مثل یواساپن فاصله داره وگرنه چی تفسیر میکردین دیگه
-----------------
بابا اصلا نادال بد شانس ترین تنیسور و آدم روی زمینه
و قدرت ماورائی داره در تنیس و بازی های فوق العاده شگفت انگیزی در 2بازی اخیر انجام داده
---------------------------
یکی از قسمت های شیرین تنیس واسه من کل انداختنشه
یه مدت هم بود سایت بی سروصدا شده بود همه از هم فقط تعریف میکردن منم اومد حا و هوا رو عوض کنم

msh13792 آنلاین نیست.  
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-26-2010, 01:04 AM   #236
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر

موری برای بردن نادال نیاز به سرویس بهتر و همینطور بازی اگرسیوتر داره.
کاری که چند بار در سالیان اخیر و روی سطح هاردکورت انجام داد و نشون داده که توانایی بردن این نادال ( که در این تورنومنت دفاعی تر ( زیر توپ زن تر ) از us.open بازی میکنه ) رو با اجرا کردن خوب این 2 داره.
موری دفاعی در مقابل این نادال شانسی نخواهد داشت.

من فکر میکنم موری از پس این ماموریت بر بیاد در غیر این صورت تو فینال منتظریم تا بترکونیم.
mjrs آنلاین نیست.  
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-26-2010, 01:24 AM   #237
سلام
Senior Member

آواتار سلام

پستها: 214
سپاس: 5,795
در 209 پست 1,840 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
تنیس زنان در دهه ی 70،80 و تا اواسط 90 زمین تا آسمون با تنیس زنان امروز متفاوت بود افشین جان... راجر هم دوره ی هیوئیت و رادیک و آغاسی پیر و چند تا جوان تازه حرفه ای شده مثل جوکو و موری بود و باستثنای رافا بقیه مقابل راجر ول معطل بودن!! هنوز هم اون سلطه ای که رافا مقابل راجر داره حتی در فینال یه اسلم رو حتی موری و جوکو که روی هم اندازه ی رافا هم راجر رو بردن اون قدرت رو ندارن.

حالا گراف با کیا هم دوره بود؟ ساباتینی،ناوراتیولا،سلس،هینگیز و ... مسلما مقایسه ی بین زنان و مردان درست نیست ولی وقتی یه تنیسور به تکامل گراف باشه دیگه دست هر چی مرده از پشت بسته!! بحث مرد و زن جلوی گراف معنا نداره، خواهش می کنم چند تا از بازیهای تاپش رو ببین و بعد بگو تنیس زنان ارزش نداره، اتفاقا داره بخصوص همون دهه هائی که گفتم، حتی ناوراتیلوا و هینگیز و سلس و ... هم صد برابر مردانه تر از تنیسور های فعلی زنان بازی میکردن و وقتی من حرف از گراف زدن برا این بود که گراف قوی ترین حریفان هم دوره ایش رو بارها زمین گیر کرد و اون همه افتخار کسب کرد ولی هیچگاه غره نشد...

ضمنا اگه اشتباه نکنم گراف 22 تا گرند اسلم برد از جمله بردن تمام گرند ها حداقل 4 بار

به نظر من هم نمیشه تنیس زنان رو با مردان مقایسه کرد، ولی در هر صورت تنیس زنان ارزش همونطور که کوروش میگه ارزش خاص خودشو داره. مخصوصا سالهای گذشته و دورتر که کلا کمتر مانکن بودن و تنوع بازیهاشون و افراد معروف زیاد بودن.

آره کووش درست میگه، تنیس زنان سالهای دور شاید بشه گفت با تنیس مردان قابل مقایسه هم بود ولی الان دیگه قضیه فرق میکنه.

تنیس زنان اسطوره هایی مثل مونیکا سلز، مارتینا، گراف، هینگیس، باربرا شت، جنیفر کاپریاتی، گابریل ساباتینی، سانچز ویکاریو و .... داشت. تنهاا مانکن و تابلوی سکسی اواخر اون دوره ها آنا کورنیکووا بود. ولی الان چی؟!!!!!!!!!! قضیه فرق کرده و تنیسور حسابی به تعداد انگشتهای یه دست هم نمیرسه!! و بجاش تعداد مانکن ها زیاد شده!!!!

البته کوروش جان به نظر میرسه که خیلی طرفدار اشتفی هستی. اگه یادت باشه رقیب سرسخت و همیشگی اشتفی، مونیکا بود. این دو نفر خیلی هم با هم بد بودن و شدیدا با هم کری می خوندن. اینو هم بدون تقریبا تمام ستاره ها و بزرگ های تنیس بر این باورند که اگه اون اتفاق وحشتناک و ناجوانمردانه توی زمین تنیس برای مونیکا نمی افتاد الان مونیکا یکی از اسطوره های دست نیافتنی تاریخ تنیس بود. بعد ار اون اتفاق هر چند که مونیکا دوباره به تنیس برگشت و خودشو تا حدودی نشون داد ولی با اون مونیکای بی چون و چرایی که تا قبل از آن تمام گرانداسلم ها رو درو میکرد، زمین تا آسمون فرق میکرد.

بامید روزی که تنیس زنان دوباره اوج بگیره.
سلام آنلاین نیست.  
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی سلام به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-26-2010, 02:03 AM   #238
.RF
Member

آواتار .RF

پستها: 42
سپاس: 38
در 42 پست 470 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer ,Pete Sampras

آقای متواضع رووو!
همه تو این فروم حداقل ادا اطوارشو + اخم و تخمشو موقع بردن حتی یه پوینت معمولی به کرات دیدن!

.RF آنلاین نیست.  
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی .RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-26-2010, 07:17 AM   #239
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

داریم یواش یواش به رویارویی مجدد رافا و راجر نزدیک می شیم.
امیدوارم این اتفاق بیفته و حوادث غیرقابل پیش بینی مانع برگزاری این مسابقه دیدنی نشه!

فقط به عنوان عاشق رافا یه نگرانی هایی دارم که بی دلیل هم نیستند. به نظر میرسه عدم شرکت رافا در مسترز پاریس زیاد به سودش نبوده و دور بودن از مسابقات باعث شده روی هارد کورت، دوباره به مشکل های قبل از یو اس اوپن 2010 بر بخوره!

سرویس رافا در این مسابقات به نظر من تا به حال راضی کننده نبوده و دوباره افت کرده. همچنین Unforced Errorهایی که اخیرا از ناحیه فورهند کمتر شاهد بروزش از سوی رافا بودیم رو متاسفانه در این مسابقات مجددا میبینیم.

از آن سو، راجر هر روز داره بهتر و بهتر می شه و اگرچه برخوردهای غیر عمدی و
بحث برانگیز تعدادی از توپهاش با تور، در بازی های خوبش، چاشنی پیروزی هاش بوده اما این ها همه حاشیه هستند، متن ماجرا اما، حکایت از اون داره که سطح بازی فدرر، مجدداً خیلی خیلی عالی شده! به طبع در صورت رویارویی رافا با راجر، دشواری ها و موانع زیادی در مسیر پیروزی برای رافا نادال وجود داره!

به هر حال امیدوارم با تمرین های خوب و تمرکز دقیق بر روی نقاط قوت، رافا بتونه در این دیدار احتمالی، پیروز از میدان خارج بشه.

اگر هم راجر قهرمان مسابقات بشه، از همین الان به طرفدارهای خوبش تبریک میگم.

ویرایش توسط PowerVu : 11-26-2010 در ساعت 03:23 PM
PowerVu آنلاین نیست.  
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-26-2010, 08:38 AM   #240
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط PowerVu نمایش پست ها

داریم یواش یواش به رویارویی مجدد رافا و راجر نزدیک می شیم.
امیدوارم این اتفاق بیفته و حوادث غیرقابل پیش بینی مانع برگزاری این مسابقه دیدنی نشه!

فقط به عنوان عاشق رافا یه نگرانی هایی دارم که بی دلیل هم نیستند. به نظر میرسه عدم شرکت رافا در مسترز پاریس زیاد به سودش نبوده و دور بودن از مسابقات باعث شده روی هارد کورت، دوباره به مشکل های قبل از یو اس اوپن 2010 بر بخوره!

سرویس رافا در این مسابقات به نظر من تا به حال راضی کننده نبوده و دوباره افت کرده. همچنین Unforced Errorهایی که اخیرا از ناحیه فورهند کمتر شاهد بروزش از سوی رافا بودیم رو متاسفانه در این مسابقات مجددا میبینیم.

از آن سو، راجر هر روز داره بهتر و بهتر می شه و اگرچه برخوردهای غیر عمدی و
بحث برانگیز تعدادی از توپهاش با تور، در بازی های خوبش، چاشنی پیروزی هاش بوده اما این ها همه حاشیه هستند، متن ماجرا اما، حاکی از آن داره که سطح بازی فدرر، مجدداً خیلی خیلی عالی شده! به طبع در صورت رویارویی رافا با راجر، دشواری ها و موانع زیادی در مسیر پیروزی برای رافا نادال وجود داره!

به هر حال امیدوارم با تمرین های خوب و تمرکز دقیق بر روی نقاط قوت، رافا بتونه در این دیدار احتمالی، پیروز از میدان خارج بشه.

اگر هم راجر قهرمان مسابقات بشه، از همین الان به طرفدارهای خوبش تبریک میگم.

پاور جان به نظر من میانگین سرعت سرویس اول رافا از لحاظ سرعت افت که نکرده هیچ بیشتر هم شده، منتهی درصدش پائینه که احتمالا درست میشه.
Mohammad آنلاین نیست.  
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
موضوع بسته شد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)