بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2009 > تورنمنتهای مردان > Barclays ATP World Tour Finals

Barclays ATP World Tour Finals

November 23-29, London, England

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما چه کسی قهرمان این تورنمنت می شود؟!
راجر فدرر 27 52.94%
رافائل نادال 9 17.65%
نواک جوکوویچ 9 17.65%
اندی موری 2 3.92%
خوان مارتین دلپوترو 0 0%
نیکلای داویدنکو 3 5.88%
فرناندو ورداسکو 0 0%
رابین سودرلینگ 1 1.96%
رأی دهندگان: 51. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-20-2009, 02:50 PM   #211
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad Ragu نمایش پست ها
فرید جان ممنون از این کاری که میکنی، به نظرم بهتره یه تاپیک دیگه تو همین بخش باز کنید با هر عنوانی که به نظرتون بهتره و پریویو ها رو اونجا قرار بدید، که به قول دوستمون پاور بین پستها گم نشن، و دسترسی بهش برای همه راحت تر باشه.
سپاسگزار
این کار رو حتما بکنید ... !
ولی به نظرم هم اینجا باشه هم تو اون تاپیکی که تو میگی
Afshin آنلاین نیست.  
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 02:53 PM   #212
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

یعنی رفتن تو یه تاپیک دیگه اینقدر سخته؟!
Mohammad آنلاین نیست.  
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 03:03 PM   #213
rafa.com
Rafa's Fan

آواتار rafa.com

پستها: 794
سپاس: 4,390
در 772 پست 4,275 بار سپاسگزاری شده

Nadal: "Todo el mundo tiene momentos duros"
  • El manacorí anticipa un torneo duro en la Copa Masters de Londres
  • Siento por Federer "un gran respeto, tanto dentro como fuera de las pistas"
  • Afirma que el divorcio de sus padres "supuso un cambio importante en su vida"

Nadal devuelve la bola en el partido contra el serbio Novak DjokovicEFE

En una entrevista concedida en un hotel de París -donde ha disputado el torneo de París-Bercy, el último Masters 1000 de la temporada, y que ganó el serbio Novak Djokovik- al diario británico"The Guardian", el manacorense vuelve, entre otros asuntos, a elogiar a su gran rival, el suizo Roger Federer y actual número 1 del ránking de la ATP.

El español recuerda que ha pasado los momentos "más importantes" de su carrera jugando con el helvético y que sienten, el uno por el otro, "un gran respeto, tanto dentro como fuera de las pistas". Nadal ha ganado 13 de los 20 partidos disputados con Federer; y 5 de las 7 finales de Grand Slam.

No obstante, el de Manacor admite que ha vivido un año complicado en el que perdió, por ejemplo, esa primera posición en el ránking de la ATP y en el que una recurrente lesión de rodillas le impidió disputar Wimbledon, su torneo favorito. "Todo el mundo tiene momentos duros y este año a mí me vinieron desafortunadamente en los torneos más importantes en las peores condiciones posibles
. Siempre se tienen altos y bajos", explica el jugador.

Aunque Nadal comenzó el año ganando el Abierto de Australia 2009, el mallorquín sufrió en los siguientes meses momentos bajos mientras Federer volvía a recuperarse. El helvético ganaba su decimocuarto "Grande" en París para, tres semanas después, encadenar su decimoquinta victoria en Wimbledon, torneo en el que Nadal ni siquiera pudo participar por su tendinitis. "Fue un momento duro para mí -recuerda el español-. No podía jugar Wimbledon y es mi torneo preferido. También pierdo en Roland Garros y tengo unos cuantos problemas personales. Se juntó todo y fue muy duro".

Además, admite que el divorcio de sus padres supuso "un cambio importante" en su vida y apunta que durante un mes estuvo "fuera de este mundo". "Ahora estoy bien, pero necesitas tiempo para aceptarlo. Y es más difícil si estás fuera de casa y no sabes lo que está pasando. Al menos -concede- la lesión me dio tiempo para estar con mis amigos y mi familia".

Nadal también anticipa a este diario un torneo difícil en la Copa Masters, que
se celebrará por primera vez en la capital británica la próxima semana y donde se reunirán las 8 mejores raquetas del mundo. "Jugar en el O2 será duro porque para mí es la superficie más difícil, pero intentaré hacerlo lo mejor posible", comenta el español.

Además, su reunión con Roger Federer en suelo británico traerá, sin duda, recuerdos de la final disputada en el 2008 con el helvético en el All England Club que ganó el tenista manacorense y para muchos, uno de los mejores partidos de la historia de este deporte. "Si hablamos de lo que (ese partido) significó para mí, probablemente se trata de mi mejor momento", reconoce.

نادال:"همه لحظات سخت دارند."
رافا این مصاحبه رو بعد از شکست مقابل جوکوویچ در نیمه نهایی پاریس برسی (آخرین مسترز فصل)با روزنامه ی انگلیسی گاردین انجام داده
رافا دوباره یک رقابت بزرگ دیگر با فدرر برای کسب نامبر وان رنکینگ ATP دارد.

رافا ضمن از خاطر گذراندن مهم ترین لحظات بازی هایی که در طول دوران حرفه ای تنیس با فدرر داشته در مورد فدرر گفت:"راجر یک شخصیت بزرگ است چه در زمین و چه خارج از زمین"(محمد).نادال 13 بازی از 20 بازی که با فدرر انجام داده اند پیروز شده است که پنج تای آن ها در 7 فینال گرند اسلم بوده.

نادال همچنین گفت که یک سال مشکل رو پشت سر گذاشته که در آن رتبه ی اول رنکینگ ATP رو از دست داده و همچنین تکرار مصدومیت زانویش که مانع از شرکت کردن در تورنمنت مورد علاقه اش یعنی ویمبلدون شد.او در این باره گفت:"همه لحظات سخت دارند و امسال در مهم ترین تورنمنت ها و در بدترین زمان های ممکن بدشانسی به سراغ من آمد.فراز و نشیب همیشه وجود دارد.

اگرچه نادال فصل رو با قهرمانی اوپن استرالیا شروع کرد ولی چند ماهی که مصدوم شدفدرر به شرایط خوبش بازگشت.او در پاریس چهاردهمین گرنداسلمش رو برد و سه هفته بعد در ویمبلدون پانزدهمین گرنداسلمش رو برد تورنمنتی که نادال به خاطر مصدومیت نتوانست در آن شرکت کند.نادال گفت:"برای من یک لحظه ی سخت بود که نتوانستم در ویمبلدون که تورنمنت مورد علاقه ام است شرکت کنم.همچنین در رولاند گاروس باختم و مشکلات شخصی داشتم.این ها همه با هم اتفاق افتاد و خیلی سخت بود."

به غیر از آن نادال جدایی والدینش از هم رو به عنوان یک تغییر مهم در زندگی اش به حساب آورد و گفت:"اکنون بهتر شده ام. ولی به زمان نیاز دارم تا آن را بپذیرم .وخیلی سخته که اونا در خانه نباشند و نمیدانم چگونه از این مسئله بگذرم.رافا همچنین گفته:" مصدومیتم زمانی بوده برای اینکه با خانواده و دوستانم باشم.

نادال همچنین گفت یک تورنمنت سخت در مسترز کاپ که برای اولین بار برگزاری آن در پایتخت بریتانیا هفته ی آینده جشن گرفته میشود پیش رو دارد.و جایی است که 8 تنیسور برتر جهان حضور خواهند داشت.نادال گفت:"بازی در O2 (محل مسابقات.ممنون محمد )سخت است زیرا برای من مشکل ترین سطح است.ولی قصد دارم بهترین بازی های ممکن را انجام دهم.

رافا در مورد اینکه دیدار دوباره اش با فدرر در بریتانیا که بدون شک یادآوری فینال سال 2008 در ال انگلند کلوب است که با پیروزی تنیسور ماناکور همراه شد و برای خیلی ها یکی از بهترین مسابقات تاریخ این ورزش شد گفت:"بله صحبت از این مسابقه برای من خاص است و بهترین لحظه برای من بود."
rafa.com آنلاین نیست.  
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rafa.com به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 03:07 PM   #214
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
یعنی رفتن تو یه تاپیک دیگه اینقدر سخته؟!
سخت نیست .... ولی خب تو این تاپیک هم باشه بهتره . ضرری نداره
امکان داره یه کاربر مهمان فقط تو این تاپیک بیاد ... !
Afshin آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 03:07 PM   #215
rafa.com
Rafa's Fan

آواتار rafa.com

پستها: 794
سپاس: 4,390
در 772 پست 4,275 بار سپاسگزاری شده

محمد چون بحث در مورد روحیه ی رافا هم شدفکر میکنم جای مصاحبه همینجا خوبه!
rafa.com آنلاین نیست.  
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rafa.com به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 03:46 PM   #216
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
فرید جان ممنون از این کاری که میکنی، به نظرم بهتره یه تاپیک دیگه تو همین بخش باز کنید با هر عنوانی که به نظرتون بهتره و پریویو ها رو اونجا قرار بدید، که به قول دوستمون پاور بین پستها گم نشن، و دسترسی بهش برای همه راحت تر باشه.
سپاسگزار
ممنون محمد جان من در طول این چند سال می خواستم این کار رو بکنم اما همیشه پیش خودم می گفتم حالا همه می گن این یارو چقدر سر خودش معطله برای یک پست رفته تاپیک رده.
Farid آنلاین نیست.  
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 04:09 PM   #217
Farid
Forum Expert

صمیمانه از همه دوستان تقاضا دارم اگر سوالی در مورد Preview ها داشتند در تاپیک بحث و تبادل نظر اعلام کنند ( همین تاپیک ) تا هر 15 Preview پشت سر هم قرار بگیرد , من هم اگر در حد توانم باشه پاسخ میدم.
Farid آنلاین نیست.  
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 04:18 PM   #218
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin Barani نمایش پست ها
این کار رو حتما بکنید ... !
ولی به نظرم هم اینجا باشه هم تو اون تاپیکی که تو میگی
افشین جان همون جا باشه بهتره
زدن یک پست در دو تاپیک مختلف لطفی نداره
Farid آنلاین نیست.  
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 04:40 PM   #219
Rio
Roger's Fan

آواتار Rio

پستها: 3,457
سپاس: 4,547
در 3,416 پست 18,618 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
تونی که اینقدر روی رافا تاثیر داره و بقول شما مربی به این بزرگی هست چطور یه سرویس خوب رو به رافا یاد نداده؟؟
دیگه اگه از بچگی روی رافا کار میکرد میتونست یه سرویس با قدرت و سرعت خوب بزنه که!!!
شما یه فاکتور مهم بنام استعداد رو در نظر نمی گیری و بخاطر
همین از تونی ایراد میگیری.
فراموش نکن رافا 6 تا گرند اسلم با مربی گری عمو تونی برده!!
Rio آنلاین نیست.  
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rio به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2009, 04:47 PM   #220
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Rio نمایش پست ها
شما یه فاکتور مهم بنام استعداد رو در نظر نمی گیری و بخاطر
همین از تونی ایراد میگیری.
فراموش نکن رافا 6 تا گرند اسلم با مربی گری عمو تونی برده!!
پس شما کلا منکر توانائی ذاتی رافا میشی و میگی همه ی جام ها رو بپای تونی باید نوشت دیگه؟؟ مثلا من معتقدم همون فرانسیسکو رویگ هم که کم و بیش با رافا کار می کنه سهمش کمتر از تونی نیست (بخصوص روی هارد که بیشتر از توین با رافا تمرین می کنه!!)... ولی مهم تر از همه ی اینا خود بازیکنه که نتیجه میگیره
koury آنلاین نیست.  
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
موضوع بسته شد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)