بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

8-21 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-11-2015, 02:31 AM   #191
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

بازی های قشنگی رو شاهد بودیم امروز
از بازی جوکر شروع میکنم که امروز ی کم بد شروع کرد و شاید باید بگیم گسکه خیلی بیش از انتظار شروع کرد درسته که بریک شد ولی خب سریع بریک کرد و من از گسکه ذهنیت ی بازیکن با استمرار و ثبات کم توی بازیش رو داشتم که جلوی استن واقعا خلاف این رو نشون داد ولی جلوی جوکر تقریبا تا ست اول بازی خودش رو کرد و یک کم ول شد.جوکو توی بیس لاین خوبه اما به نظر من در اون حدی که باید از ذهن خودش استفاده کنه نمی کنه و با هوش نیست در اون منطقه که البته منظورم بیشتر از این حد الانه.یک کم هم توی بکهند مشکل داشت در اوایل بازی.خب جوکر بازی رو برد و به فینال رفت برای شکست فدرری که جلوی مآری بازی کرد واقعا نیاز به ریترن های قوی دارن بازیکن ها و همین طور نگه داشتن رالی به نفع خودشون با درست بازی کردن با بکهند راجر البته نوله باید روی اسلایس های راجر بتونه کاری کنه و البته همه می دونیم که پسینگ های خوبی داره که حتما باید بتونه خوب بزنه.البته بازی با راجر در فینال پارسال قطعا کمک می کنه به نوله تا بدونه راجر در هر لحظه در چمن چه استراتژی داره که خب البته عکسش هم هست.اما به نظر من تفاوتش این جاست که نوله بیشتر به تور نزدیک میشه این دفعه و شاید هجومی و شایدم نه به سبک خودش بازی کنه که بستگی به راجر داره و سرویس هاش و بازی راجر.
خب اما در اون طرف بازی فوق العاده حساس راجر و اندی رو داشتیم که اندی واقعا ایمان داشت که می تونه راجر رو راحت بزنه ولی به نظر من با شکست ست اول یک کم به هم ریخت .کلا در اکثر سمی فینال ها من راجر رو بیشتر با تمرکز بر بازی خودش و فکر کردن دیدم تا این که بخواد سریع پوینت رو ببره یا کنترل خودش رو از دست بده.بیشتر سعی میکنه با هوشش بازی کنه و حریف و فریب بده که این اتفاق افتاد و البته بهترین اجرای راجر در سال 2015 رو من به این بازی می دم که البته قبل از این بازی به نظر من فینال دبی و ایندین ولز بسیار خوب بودن .راجر سعی کرد از تمام فرصت استفاده کنه و البته یک کم توی ریترن بد بود اول مسابقه ولی باز خودش رو پیدا کرد واقعا از لحاظ فورهند خیلی خیلی خوب بود و شاید از سال 2009 هم بهتر سرویس زد و واقعا نگذاشت اندی کاری بکنه.اما راجر در مرحله بعد به بهترین بازیکن تنیس در حال حاضر می خوره که نسبت به اندی در بیس لاین بهتره ولی باز به نظر من جوکو در سال 2012 یا 2014 خیلی بهتر از این بود در بیس لاین اما الان شاید در فینال ی جوکو خیلی آماده ببینیم .راجر کاری که باید بکنه اینه که قطعا ست اول و دوم رو باید بگیره و انرژی جمع کنه اگر این کار بکنه کار براش راحت تر می شه .روی سرویس ها باید تمرکز کنه و با شات های پرقدرت و مطمئن روی تور بیاد تا جوکو نتونه کار خاصی بکنه و از همه مهم تر که اعصاب خودش رو کنترل کنه و بازیش دست خودش باشه.اگر سرویس و فورهند و مغز کار کنه راجر سر تره و قهرمان میشه در غیر این صورت بعید می دونم بشه جوکویچ رو برد.بازی خیلی سختیه و البته راجر می دونه که شانس بزرگی و چه روز بزرگی هست یکشنبه.من امیدوارم قدرشو بدونه و قهرمان بشه.خیلی حیف میشه واقعا
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2015, 06:54 AM   #192
vanquishers
Member

آواتار vanquishers

پستها: 64
سپاس: 87
در 61 پست 195 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER STAN WAWRINKA JUAN MARTIN DEL POTRO

خیلی وقت بود دوست داشتم یه بازی عالی از روجر ببینم با گزارش عادل الشطی
بازی با اندی عالی بود حال کردم حیف گزارش عادل الشطی رو نداشتیم المایسترو کوکب التنیس صاروخ صاروخ گفتنشو بشنویم هم تنیس میدیدیم هم می خندیدیم یادش بخیر

کاش تو فینالم همینطور عالی باشه روجر
vanquishers آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی vanquishers به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2015, 07:02 AM   #193
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
فدرر امروز خیلی خوب بود انصافا..یک چیزی تو مایه های سمی مسترز چین 2014که 2-0 نواک را زد
سرویس بسیار خوبی داشت و کم اشتباه بود
اما فینال حکایتش جداست که بعدا مفصل اشاره میکنم
دوست عزیز، وقتی دیدی پیش بینیت از نیمه نهایی نقش بر آب شد و گفتی حق اندیه که ببره چون توی کشورش بازی می کنه . حالا پست دادی، فینال حکایتش جداست خوشگلم .
عرض تبریک به هواداران راجر با این برد بسیار زیبا و دلچسب و یک تاسف یه این انگلیسهای پست و بی شرف و آشغال که هم سیاست رو در دنیا به گند کشیدن هم میخوان ورزش رو از مردی و مردانگی جدا کنند . ننگ بر انگلیسی های کثیف .
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2015, 08:48 AM   #194
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rezaomo نمایش پست ها
عرض تبریک به هواداران راجر با این برد بسیار زیبا و دلچسب و یک تاسف یه این انگلیسهای پست و بی شرف و آشغال که هم سیاست رو در دنیا به گند کشیدن هم میخوان ورزش رو از مردی و مردانگی جدا کنند . ننگ بر انگلیسی های کثیف .
آقا مگه این بیچاره ها چیکار کردند ؟ بهرحال دوست داشتند بازیکن خودشون ببره این مساله کاملا طبیعیه . هیچ گونه بی احترامی هم به فدرر نکردند کلاً تو سنترکورت همیشه هوای فدرر رو داشته اند .
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2015, 08:53 AM   #195
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

به قول اهورا آدم حیفش میاد تبریک نگه. پیروزی ارزشمندی بود و فدرر با بازی اولترا اگرسیو اندی رو شکست داد. خود اندی هم باورش نمی شد که راجر چقدر خوب و دقیق داره بازی می کنه. بهترین بازی های راجر زمانی بود که اندی برای موندن توی ست سرویس می زد. توی اون بازی ها راجر فشار رو مضاعف می کرد چون می دونست که اندی از لحاظ روانی نیاز داره که حتماً این گیم رو بگیره.

به امید اینکه یکشنبه هم بتونه نواک رو شکست بده و هجدهمین گرنداسلم رو بگیره.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2015, 09:01 AM   #196
maata
Junior Member

آواتار maata

پستها: 25
سپاس: 13
در 16 پست 95 بار سپاسگزاری شده

سلام به همه دوستان
بنده شخصا به عنوان یه طرفدار دو آتیشه نادال همیشه از بازی کلاسیک و چشم نواز روجر عزیز لذت بردم و فینالیست شدن افسانه تنیس رو به همه طرفدارانش تبریک عرض میکنم.
شخصا خیلی دوست دارم یکشنبه جام قهرمانی رو تو دستای اسطورتون ببینم.
maata آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی maata به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2015, 09:03 AM   #197
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rezaomo نمایش پست ها
دوست عزیز، وقتی دیدی پیش بینیت از نیمه نهایی نقش بر آب شد و گفتی حق اندیه که ببره چون توی کشورش بازی می کنه . حالا پست دادی، فینال حکایتش جداست خوشگلم .

دوست عزیز پیشبینیه دیگه قرار نیست وحی منزل باشه!
دیکته نانوشته هم غلط نداره شما هم پیشبینی کرده بودی!؟
بله فینال هم حکایتش جداست چه تضمینی هست فدرر به اندازه دیروز کم اشتباه باشه؟
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-11-2015, 11:18 AM   #198
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

فدرر - جوکوویچ؛تکرار فینال سال گذشته ویمبلدون

نواک جوکوویچ و راجر فدرر نفرات اول و دوم تنیس دنیا یکشنبه از ساعت 17:30 به وقت ایران بار دیگر برای فتح مهم ترین رقابت تنیس دنیا وارد «سنترکورت» ویمبلدون خواهند شد.
فدرر - جوکوویچ؛تکرار فینال سال گذشته ویمبلدون
به گزارش "ورزش سه" پس از پیروزی آسان نواک جوکوویچ مقابل ریچارد گسکه در 3 ست پیاپی، راجر فدرر اسطوره سوییسی دنیای تنیس نیز توانست با ارائه نمایشی کم نقص و استادانه اندی ماری نفر سوم دنیا را که از حمایت تماشاگران خودی نیز برخوردار بود، در 3 ست پیاپی شکست دهد.
نمایش فدرر در این دیدار به قدری استادانه بود که بسیاری از کارشناسان تنیس در سراسر دنیا از عنوان " تحقیر ماری" برای وصف پیروزی فدرر استفاده کردند. راجر فدرر در حالی با نتایج 7-5، 7-5 و 6-4 از سد ماری گذشت که در طول 3 ست اندی ماری هیچ گاه نتوانست در گیم های سرو فدرر خودنمایی کند. کمتر کسی تصور می کرد که فدرر بتواند این چنین راحت از سد ماری و تماشاگران متعصب بریتانیایی عبور کند، اما اسطوره سوییسی بار دیگر کلاس بی بدیل خود را در رشته ورزشی تنیس به نمایش گذاشت.
پس از نمایش خیره کننده فدرر بسیاری از کارشناسان شانس او را مقابل جوکوویچ در بازی فینال برابر دانسته اند در حالی که پیش از بازی مقابل ماری اکثر کارشناسان متفق القول رای به قهرمانی نواک جوکوویچ می دادند.
فدرر در صورت کسب عنوان قهرمانی به هشتمین عنوان خود در ویمبلدون و هجدهمین عنوانش در تمامی گرنداسلم ها دست پیدا می کند و خودش را از گذشته نیز دست نیافتنی تر خواهد کرد.

در رابطه با فینال فردا به نکات متفاوتی بپردازیم
یکی از دوستان به درستی به تفاوت جایزه نزدیک به یک میلیون پاوندی برنده و بازنده فردا اشاره کرد که انگیزه مهمیه
اما از لحاظ ورزشی دیدار فردا هم برای هر دو بسیار مهمه
نواک برای سومین ویمبلدون و نهمین گرند خودش میجنگه و راجر برای هشتمین ویمبلدون و هجدهمین گرند
هر دو برای این مهم انگیزه زیادی دارند نواک برای اینکه فاصله خودش را با راجر افسانه ای کم کنه و اجازه افزایش فاصله را به راجر نده رسیدن از 4 ویمبی به 7 ویمبی بسیار آسانتر و قابل دسترس تره تا اینکه بتونه 2 تا به 8 برسونه! که در عمر ورزشی باقی نواک دیگه غیر ممکنه همین استدلال درباره تعداد گرندها از 9 به 17 تا 8 به 18 صدق میکنه
اما بحث رنکینگ هم هست انگیزه مضاعفی برای هردو
ارزش بازی فردا دقیقا 1600 امتیازه !
اگر فردا نواک بازی را واگذار کنه جایگاه نامبر وان تا حدودی متزلزل میشه نواک 800 امتیاز از دست میده و راجر 800 تا اضافه میکنه هرچند بعیده در هر صورت تا پایان سال نامبر وان را از دست بده
یک انگیزه دیگه هم وجود داره اونهم آمار دو بازیکن در دیدارهای مقابله که فعلا 20-19 بنفع فدرره
نواک با برتری در بازی فردا میتونه به رکورد 20-20 برسه

پ.ن: یکی از دوستان چند روز قبل به خواسته نادالیها اشاره کرد که کامنت موافق و مخالف زیادی هم گرفت
اینجا هم میشه از این منظر نگاه کرد
احتمال خیلی زیاد نادال و اغلب طرفدارانش ترجیح میدن و آرزو میکنن که فاصله نادال و نواک به 5 تا کاهش پیدا کنه تا اینکه فاصله نادال و راجر به 4 برسه!

ویرایش توسط مسعود 289 : 07-11-2015 در ساعت 04:08 PM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2015, 11:46 AM   #199
ARY143
Senior Member

پستها: 167
سپاس: 669
در 149 پست 1,265 بار سپاسگزاری شده

سلام به دوستان و همراهان ، از قدیمی هاش گرفته تا جدیداش

1- موضوع مربوط به خیلی قدیما نیست ولی یک زمانی تاپیک بحث و تبادل نظر برای یک گرند حداقل 60 و 70 صفحه ادامه داشت تقریبا می شود گفت این اواخر موضوعات به یک سوم کاهش یافته - حیف

2- دوستان و اساتید مسلط تر به مباحث فنی یک پیش بازی فینال (نواک - راجر ) توپ و پر و پیمان بچه های سایت را مهمان کنند که فیضی ببریم ، خدائی کم فروشی نکنیدها می دونید که شاید یک همچین فرصتی ( منظورم این فینال هست ) دیگه پیش نیاد بعدا حسرت میخورید هاااااااا - از ما گفتن

3- خدائی یکسری از پسوردهام شامل 17GS و 9RG هستش ، هر از چند مدتی هم طبق درخواست سیستم باید عوض کنم این پسوردها را - امیدوارم 18th گرند را بگیریم که برای تغییر، سوژه داشته باشم فراموش شدنی هم که نیست مگه نه
ARY143 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ARY143 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2015, 12:12 PM   #200
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

بازی دیروز فدرر منو یاد یک دهه پیش انداخت، سالهای 2005 6 و 7 که فدرر مثل یوزپلنگ روی توپ سوار میشد و فورهند میزد، مطمئن بودم ماری رو مث ماست میزنه که همینجورم شد، حالا آقای ماری بره جلوی آینه تا میتونه داد بزنه فاک آف

جوکو هم بازی اندرسون درس خوبی براش شد و به نظر من از نظر ذهنی قوی ترش کرد تو این تورنومنت، و 2 بازی بعد که خیلی هم آسون نبودن رو خیلی راحت و بی درد سر برد و فینالیست شد. هر چند از بوریس بکر خیلی خوشم نمیاد اما فکر میکنم حداقل توی چمن باعث بالاتر رفتن کیفیت جوکو شده که همینم موضوع فوق العاده مهمیه و از این قضیه راضیم. ویمبلدون خاص ترین و بهترین گرنداسلم فصله و قهرمانی توی این گرند یه وجهه و اعتبار دیگه ای به هر تنیسور میده.

نکته جالب محبوبیت خاص و عجیب فدرر بین هواداران ویمبلدونه، دیشب بعد از برد جوکو پیج رسمی ویمبلدون تو فیسبوک پست صعود به فینال جوکو رو گذاشت که بعد از یک ساعت 12 13 هزار لایک خورد، اما بعد از صعود فدرر به فینال همون پست رو برای فدرر گذاشت که تو همون 10 دقیقه اول نزدیک به 30 هزار لایک خورد، خیلی برام جالب بود این مسئله. هر چند خیلی سخته اما امیدوارم 4 5 سال دیگه به همچین جایگاهی برسه جوکوویچ یا حداقل بهش نزدیک بشه.

بازی فینال هم با توجه به آمادگی دو تنیسور پیشبینیش سخته، خب مطمئنا من دوست دارم جوکو برنده بشه و به نهمین گرند و سومین ویمبدونش برسه، اما شکست دادن این فدرر کار خیلی سختیه. فک میکنم جوکو با توجه به تجربه پارسالش امسال با آمادگی ذهنی بهتری تو فینال حاضر بشه، پارسال کلی مچ پوینت و سروینگ فور د مچ رو از دست داد و خیلی کار رو برای خودش سخت کرد، از اون طرف هم فدرر به هیچ عنوان نمیخواد این فرصت فوق العاده رو از دست بده و مطمئنا میخواد هشتمین ویمبی و هجدمین گرند رو به هوادارانش هدیه بده.

ضمنا از جایزه قهرمانی هم غافل نشید، قهرمان 1880000 پوند جایزه میگیره و نائب قهرمان 940000 پوند، یعنی نزدیک به 1 میلیون پوند اختلاف که مبلغ قابل توجهیه، مخصوصا این روزا که ارزش پوند مقابل یورو خیلی بالاتر رفته و مطمئن این پول برای هیچکس حتی افرادی مث جوکوویچ و فدرر مبلغ کمی نیست.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)