بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

9-22 شهریور - نیویورک، ایالات متحده

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-05-2015, 12:12 PM   #131
sinraf
Junior Member

پستها: 10
سپاس: 14
در 10 پست 126 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger , Stan
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

یه باخت دیگه برای نادال

نادال باخت تا برای اولین بار تو ده سال گذشته بدون هیچ گرنداسلمی به مایورکا برگرده . 11 برد major برای نادال که از 2004 و حتی از وقتایی که 3 تا گرنداسلم بازی کرده تو سال ، کمتره . این شرایط نادال منو یاد 2010 و 2011 فد میندازه . فد 2011 تو ویمبلدون برای اولین بار بازی 2-0 برده رو 3-2 باخت اون هم به بازیکنی که تشابه زیادی به فونینی داره (تسونگا) و تو آمریکا هم اون بازی معروفو به جوکوویچ باخت ؛ چیزی که دیشب برای اولین بار برای نادال هم اتفاق افتاد . ولی فدرر تو 2012 با بالا بردن آمادگی جسمانیش آخرین ضربشو با سبک بازی قدیمیش تو ویمبلدون زد ولی بعد از اون با افت شدید مواجه شد و سقوط آزاد تو رنکینگ . نادال مسیری رو که فد تو سه سال طی کرد تو یه سال داره طی میکنه و دلیل اصلی بالا بودن سرعت این افت برای نادال سبک بازیشه که فشار زیادی روی بدنش میاره برعکس فد که استایلش بر اساس قدرت فیزیکی نیست .

اما راجر تو 2014 فهمید که تغییر مایه حیاته و هر کی خودشو بهتر با شرایط وفق بده برنده میشه . ادبرگ رو به تیمش اضافه کرد و آناکونه رو برداشت . به دوران قبل از بازی بیسلاینش برگشت ولی این بار با تجربه تر ، همون سبکی که اولین ویمبلدونو تو 2003 براش آورد . هنوز نتونسته مثله 2012 زهر خودشو بریزه ولی خودشو بازخرید کرد . نادال هم سریعا باید اینکارو انجام بده . به نظرم عمو تونی دیگه نمیتونه نادال رو به major بعدی برسونه و رافا باید دست از لجبازی برداره . با یه کم انعطاف پذیری نادال میتونه به اوج برگرده و به نظرم با توجه به سن و سال و استایل بازیش یه رولند گاروس دیگه رو گاز میزنه همونطور که راج یه ویمبلدون توی کیسه خواهد داشت.

من شخصاFed-Nadal era رو بهترین era تنیس میدونم که بزرگترین و عمده ترین تغییرات رو این دوتا تو بازی ایجاد کردن و هر چه که از 2003 تو تنیس اتفاق افتاده مدیون این دو نفریم . امیدوارم هر دوتا به بهترین شکل ممکن از دنیای تنیس برن که رفتنشون هم مثله اوجشون تو یاد ها بمونه . ولی اگه رافا تو بازیش پیشرفت و ارتقایی ایجاد نکنه بازنشستگیش نزدیکه و دوئل 10 سالشو به راج میبازه .

اما علت اصلی باخت نادال همونطور که تو پست قبلی هم گفتم بریک شدن زیادش بود . وقتی یه نفر در شرایط نادال زیاد بریک میشه و همچنین زیاد بریک میکنه یعنی اعتماد به نفس یا همون confidence نداره . ست 5 هم بی سابقه بود و همونطور که مکنرو در توصیف بازی گفت : بعد دیدن همچین بازی ای ، میخوام برم تمرین کنم .

جوکوویچ برای اولین بار تست شد . خوب کنترل کرد و توی نقاط حساس بازی سربلند بیرون اومد . مثله همیشه جوکر از نظر mental قوی بود و یه نفر مثله سپی هر چند بتونه سرویسشو بریک کنه اما هیچوقت نمیتونه نول رو mental بریک کنه . draw با حذف نادالو فرر برای جوکوویچ خیلی راحت تر شد و عملا به غیر از چیلیچ که اون هم تا حالا جوکر رو نبرده کسی نمیتونه خیلی سخت چلنجش کنه هر چند که امیدوارم یه کم بازیا براش سخت شه که فینال در صورت بازی با فدرر یا ماری خیلی یکطرفه نشه و غیرقابل پیش بینی بمونه .

اما با توجه به اینکه طرفدار فدررم و یکی از دوستان گفتن که اینبار مرد میدان مقابل سپی وایساده بود ، لازمه بگم که هر چی سن بالاتر بره روز هایی که یه بازیکن ممکنه بازیش به هم بریزه بیشتر میشه و راج مقابل سپی دچار این مشکل شد . مقایسه فدرر با جوکوویچ در این موارد کاملا ناعادلانس . باز هم به عنوان طرفدار فد از باخت نادال خیلی ناراحت نشدم چون 2013 که راج دچار مشکل شده بود و نادال تو اوج بود، هوادارای نادال تصویر خوبی از خودشون نشون ندادن .

و اما از دوستان خواهش میکنم بحث های سیاسی رو به یه تاپیک دیگه ببرن :)

ویرایش توسط sinraf : 09-05-2015 در ساعت 12:17 PM
sinraf آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sinraf به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2015, 01:08 PM   #132
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
از مصاحبه نادال ناراحت شدم، ناراحت بود و گفته من بازیکن هشتم دنیام اما شما جوری رفتار میکنید که انگار من رتبه 100 یا 200اَم. به نظرم حق داره تا حدودی، درسته حالا افت کرده، تو ورزش اصلا عجیب نیست این افت و خیزا، بارسلونا هم یه سال 7 تا از بایرن مونیخ خورد، اما 2 سال بعدش 3 گانه گرفت و همون بایرن مونیخو راحت شکست داد. حداقلش اینه که بعد از هر برد نباید اینقد زیر سوالش ببرن. هر چند نادال فاصله داره با نادال چند سال پیش و این 3-0 ای هم که دیشب برد نشون دهنده فاصله دو بازیکن نبود، نادال بازی نسبتا سخت و نفس گیری داشت.
اون موقع که پشت سر هم گرند میگرفت باید فکر همین موقع هاش هم میبود.
انتظار داره بعد از هر باخت مفتضحش همه بیان تبریک و تمجید کنن ازش !!! همونطوری که قهرمان میشد و کل رسانه ها حمایتش میکردند همونطور هم انتقاد میکنن ازش.

یادش بخیر خشی هی میگفت این تونی رو رافا باید بندازه بیرون ! واقعا 1-2 سال پیش دیگه موقع اش بود رافا این کار رو بکنه یا مثل تیم نواک عمل کنه. این تقصیر رافا هم نیست. مشکل باز برمیگرده به تونی که نمیفهمه رافا نیاز به تغییر داره.
من بازی دیشب رافا رو ندیدم اما بازی قبلش رو که دیدم واسم کاملا مشخص بود که تونی هنوز تو افکار US open 2010 داره سیر میکنه و فکر میکنه با چند تا تغییر کوچیک تو سبک بازی رافا (تقویت سرویسهاش که تو us open 2010 انجام داد) میتونه بیاد یه گرند دیگه بگیره.
واضح بود رافا روی ریترن ها کاملا مشکل داره و چندین بار هم دوربین میرفت روی تونی تنها عکس العمل تونی سر تکون دادن بود !!!

کلا مشکلی هم ندارم با اینکه دیگه گرند نتونه بگیره اما یه جورایی مطمئنم دیگه این 4 تا رو تو نیمه نهایی یه گرند یا حتی مسترز نمیبینم .

So F*ck it, Big four era is over and those f*cking cockroaches can come out now

moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2015, 01:34 PM   #133
rojhin
Senior Member

آواتار rojhin

پستها: 316
سپاس: 3,786
در 301 پست 2,152 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

با سلام به همه عزیزان
واقعا چه اتفاقی تو کورت آرتور اش در ساعات آغازین روز ششم مسابقات افتاد ؟ یه بازی خوب از رافا تو دو ست اول و یه بازی بی نقص از فونینی در سه ست آخر . واقعا چقدر از نظر منتال پیشرفت کرده این فونینی که میتونه یه بازی باخته رو به سود خودش برگردونه ، بازی که دوست و یه بریک تو سه ست سوم عقب باشی ولی از نظر ذهنی نپاشی و بتونی بازی رو اداره کنی بخصوص بعد سه بار پس دادن بریک تو ست پنجم . بزرگی کار فونینی زمانی مشخص میشه که توجه کنیم که رافا بهترین نتایج رو بعد فرنچ اوپن ، اینجا تو نیویورک بدست آورده ، رافا تو 7 سال گذشته 5 بار اینجا بازی کرده که حاصل اون دو سمی فینال و دو قهرمانی و یه فینال بوده . در نگاه اول شاید ضعف نادال تو سه ست پایانی رو عامل باخت رافا بدونیم ولی انصافا رافا امروز خیلی خوب بازی کرد و بخصوص دو ست اول که پیش خودم میگفتم با این بازی بردن نوله اصلا دور از دسترس نیست ضربات عمیق و قدرتی فورهند با اسپین بالا به گوشه های زمین چه اینساید اینها و چه اینساید اوتها ولی فونینی بعد از برگردوندن اون بریک تو ست سه واقعا مهار نشدنی نشون داد . این برد نه بخاطر ضعف نادال که بخاطر فوق العاده بودن فابیو بدست اومد . نگاهی به آمار بازی موید همین موضوع است . داشتن فقط 11 ارور در مقابل 35 ارور فونینی در سه ست پایانی یعنی اینکه رافا اصلا به لحاظ منتال بهم نریخت و تا پایان ،بازی کم اروری رو به نمایش گذاشت ولی وقتی کسی 70 تا وینر میزنه رو چه جوری میشه متوقف کرد ؟ فابیو بازیکن خیلی عجیبیه از نظر روحی روانی ، گاهی با دو تا اشتباه کاملا بهم میریزه و بازی رو ول میکنه و همه توپها رو میزنه به در و دیوار و گاهی هم با دو شات خفن میشه اینی که امروز دیدیم . به نظر من فابیو امروز گروند استروک خیلی خوبی داشت و با بکهند داون د لاین به خوبی به سمت بکهند رافا حمله میکرد و همه میدونیم که اگر کسی بتونه اینجوری بال بکهند رافا تحت فشار بزاره موفقیتش دور از دسترس نیست شبیه کاری که نواک تو سال 2011 به خوبی اجرا کرد و ماحصلش 7 برد پیاپیی تو فینالهای اون سال بود . با وجودیکه نسبتا بد سرو نزد رافا تو دو ست اول ولی همچنان سرویس یکی از نقاط ضعف رافا است که نتونسته چاره ای برای بهبودش پیدا کنه و گرنه اون همه تو ست پنجم بریک نمیشد و 4 بار بریک شدن اونم تو سطح رافا واقعا قابل توجیه نیست که اتفاقا یکی از نکات عجیب این بازی به همین سرو مربوط میشد و رافا تو ست پنجم از 5 گیم سروش فقط یکی رو تونست هلد کنه و 4 تا رو بریک شد .
به هر حال نمیتونم خوشحالی خودمو از این باخت رافا پنهان کنم ولی آخر بازی زمانیکه رافا داشت به رختکن میرفت چهره درهم و ناراحتش خیلی تاثر برانگیز بود و واقعا دلم براش سوخت . به قدری ناراحت بود که آدم حس میکرد اصلا نمیتونه راه بره هرچند بازی سنگینی رو انجام داده بود ولی یه قهرمان بزرگ مثل رافا با چند تا شکست اینجوری از پا در نمیاد و مطمئنم دوباره راهی برای برگشت پیدا میکنه .
با دوستان نادالی هم ابراز همدردی میکنم چونکه خودم این حس رو تو استرالیای امسال و تو همین مرحله رو تجربه کردم هرچند چون رافا با دوست و یه بریک بالا بازی رو باخت ناراحتیش برای هواداراش شاید از شکست راجر تو ملبورن ناراحت کننده تر باشه .
به امید بازگشت شکوهمندانه رافا سلطان بلامنزع کلی کورت
پ ن : واقعا حیفم اومد به رفتار بینظیر رافا بعد از باخت نسبت به هواداراش اشاره نکنم . با وجود خستگی و ناراحتی مفرط باز هم به هواداراش احترام گذاشت و بهشون کلی امضا داد که واقعا زیبا بود ...
rojhin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rojhin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2015, 01:43 PM   #134
چوبین
Junior Member

آواتار چوبین

پستها: 14
در 8 پست 19 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
واقعاً مساله رافا پیچیده نیست. سنش بالا رفته. اینم فراموش نکنید که رافا از 17 سالگی داره در سطح بالا رقابت می‌کنه و 13 سال تو این سطح رقابت کردن، اونم با اون سبک بازی رافا بشدت به بدن فشار میاره.

رافا چندین بار توی دوران ورزشیش مصدوم شد و دوباره به اوج برگشت، ولی سن که بالا میره برگشتن به شرایط ایده‌آل جسمانی سخت‌تر می‎‌شه. نه تنها دوره ریکاوری طولانی‌تر می‎شه به واسطه بالا رفتن سن حتی اگه مصدومیتی هم نداشته باشید دیگه اون قوای جسمانی 25-26 سالگی رو نخواهید داشت.

رافا سال 2010 هم از نظر جسمانی با رافای 2008-2005 فرق داشت، ولی هنوزم فیت‌ترین بازیکنِ Tour بود و از طرفی بازیش کامل‌تر شده بود و اون بلوغی که تو بازیش بود بیشتر از اون یه ذره کاهش قوای جسمانی اثر داشت و به نوعی بهترین سال ورزشیش رو رقم زد(گرچه هنوزم معتقدم رافای 2008 روی سطوح غیر هارد بهتر از رافای 2010 بود).

سال 2013 یه بازگشت دیگه داشت، سال 2013 هم رافا با وجود کندتر شدنش و در کل کاهش قوای جسمانیش هنوزم جز فیت‌ترین بازیکن‌های تور بود + نواک دوران خوبی رو سپری نمی‌کرد و همین مساله باعث شد تا بتونه نتایج خیلی خوبی بگیره.

چیزی که توی این یک سال و نیم گذشته دیدیم اینه که رافا از نظر جسمانی دیگه اون بازیکن سابق نیست. افت جسمانیش باعث شده کاهش سرعتش مشهود باشه و نتونه مثل گذشته زمین رو کاور کنه. توپای سمت فرهندش رو اصلاً نمی‌تونه به خوبی گذشته برگردونه. کمی توپ عمیق و با سرعت باشه یا به توپ نمیرسه یا به صورت دفاعی و لوپی توپو برمیگردونه و کنترل رالی رو کاملاً از دست می‌ده. همین مساله مجبورش کرده که مثل سابق نتونه سمت بکهندش کَمپ کنه و همه توپا رو ران اراوند کنه و با فرهند بزنه. بکهندش هم اصلاً در حد فُرهندش نمی‌تونه بازی رو دیکته کنه و همین مساله کل بازی بیس‌لاین رافا رو به هم ریخته.

یه مورد دیگه اینه که با طولانی شدن زمان بازی، کم کم عمق و قدرت ضرباتش کم می‌شه و کلی توپ شورت و کم سرعت در وسط کورت میندازه که همین کار رو برای حریف راحت می‌کنه تا بهش حمله کنه.
فرهند رافا به صورتی هست که بشدت به توپ اسپین می‌ده و طبیعیه که وقتی شما به صورت Flat به توپ ضربه نزنید، برای تزریق سرعت باید قدرت بیشتری به توپ بدید. این که رافا توی این یک دهه در کنار اون اسپین وحشتناک می‌تونست Paceـه زیادی هم به توپ تزریق کنه شاید یکی از ارکان اصلی موفقیتش بود. ولی تو این سن و سال دیگه فایر پاور گذشته رو نداره و می‌بینید که یه ست خوبه و ست بعد همون ضربات رو با قدرت کمتر می‌زنه و نمی‎تونه برای 4-5 ست متوالی عمق و سرعت ضرباتش رو حفظ کنه.

سرویسش هم به هر دلیلی دیگه قدرت سابق رو نداره. سال 2010 توی اپن امریکا میانگین سرو اولش 120 مایل در ساعت بود، امسال بین 109-113 بود (توی سه راندی که بازی کرد). ریترن سرویسش هم افت پیدا کرده. قبلاً رافا برای سرویس چند متر پشت بیس لاین قرار می‎گرفت و با سرویس درست مثل باقی ضربات Ground Stroke برخورد می‌کرد و به واسطه قدرت زیادی که داشت می‌تونست تو همون شرایط توپ رو خیلی عمیق برگردونه. به واسطه سویینگی که داره هم نمی‌تونه بیاد داخل کورت و آن رایز ریترن کنه (قبلاً توی ویمبلدون این کارو می‌کرد ولی چند سالی می‌شه که دیگه نمی‌تونه). در نتیجه موقع ریترن خیلی بیشتر در موضع دفاعی قرار می‌گیره.

نتیجه کلی اینه که توی رالی‌ها و وقتی که ریترن می‌کنه به مراتب بیشتر از گذشته تو موضع دفاعی قرار می‌گیره، نتیجه این می‌شه که خیلی بیشتر از گذشته باید تو لاک دفاعی باشه و توپ برگردونه و قوای جسمانیش هم افت کرده و همه اینا دست به دست هم می‌دن تا مقابل یه بازیکنی مثل فونینی کاملاً بدون سلاح به نظر برسه.

وقتی که بازیکنی مثل رافا یک سال و نیم تمام به انواع و اقسام بازیکنای تور می‌بازه، هم خودش اعتماد به نفسش رو از دست می‌ده هم بازیکنا به این باور می‌رسن که می‌تونن رافا رو شکست بدن. مجموع همه عوامل فیزیکی و روحی دست به دست هم می‌دن تا باعث شه یه بازیکنی مثل رافا دیگه نتونه مثل گذشته نتیجه بگیره.

دقیقاً همین پروسه برای راجر هم رُخ داد، کاریش هم نمی‌شه کرد. هر چیزی پایانی داره و سلطه فدرر و نادال هم تموم شده. ما طرفدرا عادت داریم به خودمون امیدواری بدیم که تموم نشدن، ولی اگه واقع‌گرایانه به قضیه نگاه کنید می‌بینید که اینطوره. الان فدرر و نادال توی 2 سال گذشته فقط 1 گرنداسلم بردن! نامبروان نشدن و WTF رو هم نبردن. راجر به واسطه سبک بازیش و این که ابزارهای هجومیش از رافا بهتر هستن هنوزم می‌تونه توی بعضی تورنمنت‌ها با فرم خوب و استفاده از تنیس هجومی خوب نتیجه بگیره، ولی راجر هم وقتی توی اسلم‌ها مجبور می‌شه دو هفته بازی Best of Five انجام بده، مشکلات جسمانیش نمایان می‌شن. نمونش فینال ویمبلدون 2 سال گذشته که واقعاً ست‌های آخر اون قوای جسمانی ست‎های اول رو نداشت (کردیت کامل به نواک)، یا همین US OPENـه پارسال که بعد از یه بازی 5 سته مقابل مانفیس عملاً نتونست ریکاور کنه و مقابل چیلیچ خیلی بی‌جون بازی کرد.

این که رافا بازم اسلم می‌بره یا نه، بستگی به خیلی چیزا داره، این که از نظر جسمانی سالم باشه، فُرم خوبی داشته باشه، اعتماد به نفسش رو پس بگیره، قرعه خوب بهش بخوره و ... می‌تونه باعث شه دوباره تورنمنت مهم ببره. ولی این که دوباره اون بازیکن Dominant بشه و نامبر وان شه؟ به نظر من دیگه اون دوران برای رافا تموم شده.
سلام

بنظر من شما اشتباه میکنید.چون نادال بزودی جایگاهش در رنکینگ تا پایان سال تغییر میکنه و جزو چهار نفر رنکینگ میشه و به کورس قهرمانی برمیگرده.و بعدش هم مشکلاتش در اصل ذهنی هستش.ذهنش و روحیش تقویت بشه حتی میتونه از قبل هم بهتر در زمین حرکت کنه و نتایج بهتری بگیره.
من اطمینان دارم نادال باز هم گرند اسلم کسب میکنه تا جاییکه رکورد گرند اسلمهای راجر فدرر را هم خواهد شکست.
چوبین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما چوبین به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-05-2015, 02:10 PM   #135
King Rojer Federer
Senior Member

آواتار King Rojer Federer

پستها: 243
سپاس: 2,455
در 213 پست 1,323 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آخه این شد سوال.معلومه پادشاه روجر فدرر

با سلام خدمت دوستان ماشاالله کاربرها خیلی خوب بازی نادال رو تحلیل کردند و هر کس نظر خودش رو اعلام کرد.ولی دو نکته هست که می خواستم بهش اشاره کنم.اولی درباره بازی نادال در امروز و به طور کلی امسال هست.نادال امسال اصلاً اون جنگجویی سالهای قبلش رو نداشت. و از اول سال هر چه از زمان تورنمنتها می گذشت این مسئله نمود بیشتری پیدا می کرد.و روحیه اش هم به تدریج از بین رفت تا کار به جایی برسه که العان داریم می بینیم.من بازی نادال با فونینی رو دیدم و خیلی هم دوست داشتم که نادال ببره ولی افسوس.به نظر من یکی از نکاتی که باعث افت فاحش نادال در این فصل و به خصوص بازی با فونینی بود سرویسهای بد نادال بود.اگه دوستان یک بار دیگه این بازی رو ببینند متوجه این موضوع می شند که نادال تو این بازی نتونست از سرویسهاش خوب استفاده کنه.و یکی از عوامل باختش تو این مسابقه بود.دومین موضوعی که می خواستم بگم اینه که با تمام احترامی که برای نادال و جوکوویچ و دیگر تنیسورها قائل هستم می خواستم بگم که فکر نمی کنم نادال بتونه به دوران پرفروغ گذشته اش بازگرده.شاید بتونه حتی یکی دوتا گرنداسلم ببره (البته بعید می دونم)یا چند تا مسترز دیگه ببره ولی دیگه به اقتدار سالهای گذشته اش بر نمی گرده.نه تنها نادال بلکه این قضیه در یکی دو سال دیگه برای جوکوویچ هم پیش میاد چون تنیسورهایی مثل نادال و جوکوویچ قدرتی بازی می کنند و خیلی جنب و جوش از خودشون تو بازی نشون می دند.که این امر در درجه اول مستلزم جوانی و تمرینات طاقت فرساست.که نادال دیگه اون شادابی و جوانی رو نداره.مطمئن باشید جوکوویچ هم تا یکی دو سال آینده همین مشکل رو پیدا می کنه.چون جوکو هم اگه بازیهاش رو دقت کرده باشید به همین شکل بسیار پر انرژی و با سرعت زیاد بازی می کنه که این مسئله انرژی زیادی از آدم می گیره.این جنب و جوشهای زیاد و دویدن های پیاپی در زمین احتیاج به نیروی جوانی داره.چون اگه تنیسور سبک بازیش قدرتی باشه و پایه و اساس بازیش بر دوندگیهای زیاد و جابجا کردن بازی در زمین باشه خیلی انرژی می طلبه .ولی فدرر یک استثناست چون راجر بیشتر با مغزش بازی میکنه تا با بدنش.حتی اگه شما عزیزان دقت کرده باشید استایل بدنی نواک و رافا خیلی عضلانی تر و تراشیده تر هستند به نسبت راجر.خلاصه کلام اینکه تنیس چون ورزش سنگینی هست و نیروی بسیار زیادی می طلبه همین امر باعث می شه که تنیسورهای حتی درجه اول به مرز سی سالگی که می رسند دیگه کارایی گذشته رو نداشته باشند و کم کم فرسوده بشند.منتهی راجر یک استثناست.و به همین دلیل هم هست که هنوز با این سن و سال در سطح درجه یک تنیس فعالیت می کنه.مطمئن باشید اگه راجر هم سبک بدنی و بازیش مثل نواک و یا رافا بود العان سه چهار سالی بود که تو خونه نشسته بود و بازیها رو از تلویزیون دنبال می کرد. I LOVE KING ROGER FEDER
King Rojer Federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2015, 02:11 PM   #136
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Behr@d نمایش پست ها
به تــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلــــــــــــخی زهــر

با بدترین حال ممکن و سرماخوردگی تمام شب رو برای تماشای بازی به انتظار نشستم تا شاید برد رافا یکم حالم رو بهتر کنه ولی نمیدونم چرا اینقدر زندگی برام تلخه .....

خیلی چیز میخوام بگم و بنویسم ولی نه توانی تو دستام هست و نه قوایی در بدنم و با تمام وجودم دارم اشک میریزم ...

آخر بازی به قرآن متوسل شدم و از خدا خواستم تا رافا رو نجات بده و منو خوشحال کنه ولی شاید حتی خدا هم دوستم نداشت و تو بدترین حالم ، بدترین روز عمرم رو هم برام رقم زد ...................

بهراد جان طرفدارهای فونینی هم ست پنجم به خدا متوسل شدن و گفتن کاری کن فونینی ببره و طرفدارهای رافا هم همینطور. به نظرت خدا باید به داده کدومتون برسه که ناراحت نشین؟ چون سنت یکم پایینه هنوز بهت این توصیه رو میکنم خدا تو ورزش و هیچ چیز دیگه ای دخیل نیست فونینی بهتر بود برد همونطور که هامبورگ رافا بهتر بود برد.
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2015, 03:05 PM   #137
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
بهراد جان طرفدارهای فونینی هم ست پنجم به خدا متوسل شدن و گفتن کاری کن فونینی ببره و طرفدارهای رافا هم همینطور. به نظرت خدا باید به داده کدومتون برسه که ناراحت نشین؟ چون سنت یکم پایینه هنوز بهت این توصیه رو میکنم خدا تو ورزش و هیچ چیز دیگه ای دخیل نیست فونینی بهتر بود برد همونطور که هامبورگ رافا بهتر بود برد.
اتفاقاً منم یه بار بعد اینکه بازی راجر و نواک تو فینال ایندیان ولز 2014 تو ست سوم به تایبریک کشید یه نذر کردم (البته نمیتونم بگم چی نذر کردم ) بعدش راجر بدترین تایبریک عمرشو بازی کرد و یکی از بدترین و تلخ ترین خاطرات منو رقم زد از اون موقع به بعد دیگه پشت دستمو داغ کردم که از این غلطا نکنم و تو کار دنیا دخالت نکنم
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2015, 08:15 PM   #138
rg7
Junior Member

پستها: 18
سپاس: 18
در 13 پست 40 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rojhin نمایش پست ها
سینا جان با نظرت غیر از جمله آخرت کاملا موافقم . این حرفهای جناب آقای بزرگوار نه تنها خدشه ای به آقا فرید وارد نخواهد کرد بلکه باعث بیشتر مفتضح شدن ایشون میشه .
سینا جان باید اعتراف کنم که پیش بینی شما در خصوص ایشون درست بود و الان میبینم نه تنها رفتارشون رو اصلاح نکردن بلکه با جدیت هر چه بیشتر به ساخت یوزرهای جدید مبادرت می ورزند و هنوز هم با نیش و کنایه درباره راجر حرف میزنند .
سروش جان ! من از تو هم متعجبم ، چرا با دفاع از یه چیز غلط خودت رو میبری زیر سوال ؟ تو رو خدا اولین پست یوزر rg7 رو بهش توجه کن : " سلام واقعا باخت نیشیکوری غیرمنتظره بود " آدم وقتی وارد یه سایت جدید میشه تو کمتر از 2 روز میاد تاپیک و همچین پستی میده ؟ رجوع کن به اولین پست سایر دوستان تا برات واضح بشه یوزرهای فیک حضرت ایشون . به نظر من اون عذرخواهی نامه هم بیشتر برای موجه جلوه دادن رفتارهای نادرستشون بوده و بیشتر شبیه اشک تمساح ، وگرنه قرار نیست کوچکترین تغییر رویه ای رو در ایشون مشاهده کنیم .
خدا به داد هیات نظارت جدید برسه که کار سختی برای از بین بردن یوزرهای فیک دارند .
سلام خب برادرمن این حرف من کجاش عجیب بود من خودم علاقه مند تنیسم و تنیس رو دنبال میکنم با این سایتم دو هفته پیش آشنا شدم ولی چون پستی نمیذاشتن توش عضو نشده بودم ولی با شروع us open وقتی دیدم اینجا بحث میشه عضو شدم شما حرفتو با دلیل و مدرک اثبات کن و تهمت نزن به کسی
rg7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما rg7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-05-2015, 09:24 PM   #139
rezapor
Senior Member

پستها: 254
سپاس: 1,870
در 225 پست 1,233 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: روجر فدرر- نواك جوكويچ -رافائل نادال دلپترو -اندي ماري -آندره آغاسي-ماريا شارپوا -كرولاين وزنوياكي-

حذف عجیب ستاره تنیس دنیا در نیویورک
کد خبر: ۵۲۹۲۷۵تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷ - 05 September 2015
شگفتی بزرگ تنیس گرنداسلم نیویورک رقم خورد و نادال اسپانیایی با شکست سه بردو مقابل "فابیو فوگنینی" نفر 32 جهان از ایتالیا حذف شد. این اولین بار در طول تاریخ بود که نادال بعد از بردن دو ست اول یک مسابقه، مغلوب می‌شود.

نادال با ناکامی در آمریکا، این فصل را بدون قهرمانی در یکی از گرنداسلم‌ها به پایان برد. این اولین بار از سال 2004 است که این تنیسور مطرح در یک فصل در هیچ گرنداسلمی قهرمان نمی‌شود.نادال بعد از این شکست گفت: درحال حاضر تنها چیزی که برای من مهم است، عملکرد فوق‌العاده خودم در 10 سال اخیر است!

فوگنینی بعد از این بازی گفت: این یک پیروزی با کمک ذهن بود. پیروزی مقابل تنیسوری مثل نادال درحالی که دو ست اول را باخته‌ای، باورنکردنی است.

[B]خدايا تابناك هم اين خبرباورنكردني رو تيتر اول خبرورزشيش زده بود!!!!مگه داريم مگه ميشه!!![/B]
rezapor آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezapor به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2015, 10:00 PM   #140
farshad1990
Member

آواتار farshad1990

پستها: 63
در 42 پست 122 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر

incredible roger

ویرایش توسط farshad1990 : 09-06-2015 در ساعت 03:04 PM
farshad1990 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)