بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > آزاد قطر (Qatar ExxonMobil Open)

آزاد قطر (Qatar ExxonMobil Open)

13-19 دی ماه - دوحه، قطر

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-08-2011, 11:08 AM   #111
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

پستها: 208
سپاس: 69
در 208 پست 1,736 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
خب منم فورهند اخیر رافا رو مثال زدم که دیدیم به خوبی در تورنمنتهای سریع اخیر هم جواب داد. در سینسیناتی با اینکه باخت ولی دیدیم که چقدر خوب شات میزد. تو یو اس اپن که دیگه به اوج خودش رسید.
فک نمیکنم کسی الان شک داشته باشه رافا در حال حاضر بهترین Shot maker توره، هم فورهند و هم بکهند.
نتایج اخیرش نشون داد که در هارد سریع هم حرف برای گفتن داره.
دوست من، من خودم عاشق اسلایس های راجرم، و همیشه هم لذت برده و میبرم، اونهم مزاح بود فقط. ولی خوب نمیشه منکر شد که خیلی اسلایس میزنه.
بحث تنیس هست . برای علاقه مندانی به تنیس شبیه ما! ما ایرانی ها عادت داریم به محض اینکه یکی بعد از پست ما پست میزنه فکر کنیم طرف دشمن ماست یا اینکه میخواد حالمونو بگیره!البته شما رو نمیگم..کلی حرف میزنم . سوتفاهم نشه! حداقل برای من یکی اینجوری نیست..به تنیس علاقه داریم..نظرمون رو میدیدم اخرش یا من از شما یه چیزی یاد میگیرم یا شما از من یه چیزی یاد میگیری یا بحث بی فایده میمونه غیر از اینه؟ من بحث کردن راجع به تنیس رو دوست دارم . از کل کل خوشم نمیاد..اما بحث منطقی رو خیلی دوست دارم و ادامه دادن بحث توسط من دلیلی به اینکه مشکلی با شما یا طرز فکر شما یا کلا هر مشکلی ..نمیشه.
در مورد حرف شما هم ..پارسال یکی از معدود دفعاتی بود که نادال در نیمه دوم سال نسبتا خوب کار کرد در امریکا هم...مشخص بود داره از kick serve بیشر استفاده میکنه ( همین گویا هست که ضربه های محکم و فلت زدن کارایی بیشتری داره در اون زمین).و شاهد پیشرفت سروش بودیم اونجا...اگر فرهنداش هم شبیه سرو فلت میزد بدون شک خیلی ساده تر امتیاز میگرفت و خیلی بیشتر به چشم میومد که پیشرفت کرده ( در واقع پیشرفت نیست عوض کردن سبک بازی هست)
Farshad.Roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2011, 11:15 AM   #112
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

پستها: 953
سپاس: 11,229
در 946 پست 8,591 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Juan Martín del Potro , Stanislas Wawrinka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
اولا دوبل به مراتب راحت تر از انفرادی هست و فشار چندانی بهش نمیاره، دوما رافا بیشتر بخاطر مارک لوپز نمیخواست کنار بکشه که نکشید و یه قهرمانی دیگم باهاش بدست آورد!
نه نشد دیگه ، این آقا از اول تورنومنت شما میگفتین جالش بده خوب نیست خوب اگه خوب نبود شرکت نمی کرد یا حداقل هر دو قسمت رو شرکت نمی کرد ، من نمیدونم چه رسمی که تا میبازه میکین نه حالش بد بود این دفعه اول نیست تا بوده وقتی نادال باخته همین بوده یا خسته بوده یا مریض کسی مریض و خستس میره خونه میخوابه نه بیاد تو هر روز 2تا بازی تنیس انجام بده
msh13792 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2011, 11:21 AM   #113
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farshad.Roger نمایش پست ها
بحث تنیس هست . برای علاقه مندانی به تنیس شبیه ما! ما ایرانی ها عادت داریم به محض اینکه یکی بعد از پست ما پست میزنه فکر کنیم طرف دشمن ماست یا اینکه میخواد حالمونو بگیره!البته شما رو نمیگم..کلی حرف میزنم . سوتفاهم نشه! حداقل برای من یکی اینجوری نیست..به تنیس علاقه داریم..نظرمون رو میدیدم اخرش یا من از شما یه چیزی یاد میگیرم یا شما از من یه چیزی یاد میگیری یا بحث بی فایده میمونه غیر از اینه؟ من بحث کردن راجع به تنیس رو دوست دارم . از کل کل خوشم نمیاد..اما بحث منطقی رو خیلی دوست دارم و ادامه دادن بحث توسط من دلیلی به اینکه مشکلی با شما یا طرز فکر شما یا کلا هر مشکلی ..نمیشه.
در مورد حرف شما هم ..پارسال یکی از معدود دفعاتی بود که نادال در نیمه دوم سال نسبتا خوب کار کرد در امریکا هم...مشخص بود داره از kick serve بیشر استفاده میکنه ( همین گویا هست که ضربه های محکم و فلت زدن کارایی بیشتری داره در اون زمین).و شاهد پیشرفت سروش بودیم اونجا...اگر فرهنداش هم شبیه سرو فلت میزد بدون شک خیلی ساده تر امتیاز میگرفت و خیلی بیشتر به چشم میومد که پیشرفت کرده ( در واقع پیشرفت نیست عوض کردن سبک بازی هست)
سرویس Kick که Spin زیاده داره و سریع نیست؟ اتفاقا برعکس، رافا با تغییر گریپ از Eastern Backhand (که بیشتر بدرد سرویس Topspin میخوره) به Continental سعی کرد Flat سرویس بزنه که جواب هم داد.
البته فقط گریپ نبود Service Motion هم خیلی تغییر داد برای به دست اوردن Racquet Head Speed بیشتر.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2011, 11:25 AM   #114
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

نقل قول:
نوشته اصلی توسط msh13792 نمایش پست ها
نه نشد دیگه ، این آقا از اول تورنومنت شما میگفتین جالش بده خوب نیست خوب اگه خوب نبود شرکت نمی کرد یا حداقل هر دو قسمت رو شرکت نمی کرد ، من نمیدونم چه رسمی که تا میبازه میکین نه حالش بد بود این دفعه اول نیست تا بوده وقتی نادال باخته همین بوده یا خسته بوده یا مریض کسی مریض و خستس میره خونه میخوابه نه بیاد تو هر روز 2تا بازی تنیس انجام بده
مهرداد جان ببخشید از شما اجازه نگرفت؟ علتش رو نمیدونی؟ چون رافا نیاز داره قبل از یه تورنمنت بزرگ یه تعداد زیادی مسابقه بده تا به شرایط عادت کنه، برای همین سعی کرد تا اونجا که توان داره بیاد شرکت کنه تا امادگیش رو حفظ کنه.
ضمنا وقتی که بک رو هم 63-60 برد من گفتم تب داره رافا، نه بعد از باختش.
قدیمی 01-08-2011, 11:30 AM   #115
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

نقل قول:
سرویس Kick که Spin زیاده داره و سریع نیست؟ اتفاقا برعکس، رافا با تغییر گریپ از Eastern Backhand (که بیشتر بدرد سرویس Topspin میخوره) به Continental سعی کرد Flat سرویس بزنه که جواب هم داد.
البته فقط گریپ نبود Service Motion هم خیلی تغییر داد برای به دست اوردن Racquet Head Speed بیشتر.
خب شما داری حرف خود منو میزنی..در واقع نادال تلاش کرد سرویساش رو تیز تر بزنه! منم از اول بحث ما دارم میگم در هاردکورت های سریع ..فلت شات یا کلا هر ضربه ای که سرعت بیشتری داشته باشه/تیز تر باشه...بیشتر کارایی داره .
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2011, 11:33 AM   #116
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

پستها: 953
سپاس: 11,229
در 946 پست 8,591 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Juan Martín del Potro , Stanislas Wawrinka

نقل قول:
مهرداد جان ببخشید از شما اجازه نگرفت؟ علتش رو نمیدونی؟ چون رافا نیاز داره قبل از یه تورنمنت بزرگ یه تعداد زیادی مسابقه بده تا به شرایط عادت کنه، برای همین سعی کرد تا اونجا که توان داره بیاد شرکت کنه تا امادگیش رو حفظ کنه.
ضمنا وقتی که بک رو هم 63-60 برد من گفتم تب داره رافا، نه بعد از باختش.
خوب منم گفتم که از اول تورنومنت شما گفتین مریضه
ببخشید شما که میفهمی میشه بگین کدوم آدمه عاقلی وقتی مریضه میاد تمرین میکنه که امادگیش بالا بره و امادگی حفظ کنه؟ مریضی با استراحت مرتفع میشه یا با تحت فشار بودن؟من دارم اینارو میگم که چند روز دیگه تو استرالیا باز این رو پیراهن عثمان نکنین
من با نادال مشکلی ندارم مشکل من تحلیل های بعضی از دوستانه که بعد از بد بازی کردن و باخت نادال همش حرف های تکراری میزنن
msh13792 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2011, 11:34 AM   #117
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farshad.Roger نمایش پست ها
خب شما داری حرف خود منو میزنی..در واقع نادال تلاش کرد سرویساش رو تیز تر بزنه! منم از اول بحث ما دارم میگم در هاردکورت های سریع ..فلت شات یا کلا هر ضربه ای که سرعت بیشتری داشته باشه/تیز تر باشه...بیشتر کارایی داره .
شما گفتی از kick بیشتر استفاده میکنه که من گفتم برعکس سعی کرد Flat تر ضربه بزنه.
بله در زمینهای سریعتر، ضربات سریعتر بهتر جواب میده، خب رافا هم همین کار رو کرد دیگه؟ Pace رو برد بالا ولی Spin رو هم حفظ کرد، این یعنی شما با یه ضربه High Percentage میتونی Winner هم بزنی، فک نکنم بازیکنی بدش بیاد اینجوری شات بزنه؟
قدیمی 01-08-2011, 11:36 AM   #118
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

نقل قول:
نوشته اصلی توسط msh13792 نمایش پست ها
خوب منم گفتم که از اول تورنومنت شما گفتین مریضه
ببخشید شما که میفهمی میشه بگین کدوم آدمه عاقلی وقتی مریضه میاد تمرین میکنه که امادگیش بالا بره و امادگی حفظ کنه؟ مریضی با استراحت مرتفع میشه یا با تحت فشار بودن؟من دارم اینارو میگم که چند روز دیگه تو استرالیا باز این رو پیراهن عثمان نکنین
من با نادال مشکلی ندارم مشکل من تحلیل های بعضی از دوستانه که بعد از بد بازی کردن و باخت نادال همش حرف های تکراری میزنن
آمادگی فنی نه امادگی جسمانی، تمرین میکنه امادگی فنیش رو ببره بالا، وگرنه مسلما تو این چند روز مونده به استرالیا فرصت کافی برای خوب شدن مریضیش هست.
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2011, 11:37 AM   #119
rezapor
Senior Member

پستها: 254
سپاس: 1,870
در 225 پست 1,233 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: روجر فدرر- نواك جوكويچ -رافائل نادال دلپترو -اندي ماري -آندره آغاسي-ماريا شارپوا -كرولاين وزنوياكي-

خوب بچه ها ي عزيز نادال هم رفت تو قوطي .جلو جلو اولين قهرماني روجر فدرر عزيز رو در سال 2011 به همه هوادارانش تبريك ميگم .خداي شكرت ما راضيم به رضاي خدا ،250امتياز هم خودش 250 امتيازه . البته نادال شانس اورد كه تا اين مرحله هم اومد بالا بازيهاي قبليش فقط روي تشويق تماشاگران و دوست دخترش برد وخدايش داويدنكو هم كه مدافع عنوان قهرماني هست خيلي خوب بازي كرد. تا قهرماني روجر بدرود دوستان . لطفا طرفداراي نادال نخونند.
rezapor آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezapor به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2011, 11:42 AM   #120
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

نقل قول:
شما گفتی از kick بیشتر استفاده میکنه که من گفتم برعکس سعی کرد Flat تر ضربه بزنه.
بله در زمینهای سریعتر، ضربات سریعتر بهتر جواب میده، خب رافا هم همین کار رو کرد دیگه؟ Pace رو برد بالا ولی Spin رو هم حفظ کرد، این یعنی شما با یه ضربه High Percentage میتونی Winner هم بزنی، فک نکنم بازیکنی بدش بیاد اینجوری شات بزنه؟
توی پرانتز نوشتم ضربات محکم و فلت . در ضمن kick serve واقعی معمولا فلت میشه! اما بحث ما اینه بنا به حرفی که خود شما زدی. نادال تلاش کرد پارسال ضرباتش رو فلت تر کنه ( حتی سرویس) و تیز تر بزنه . برای همینم شاهد پیشرفتش بودیم . و این همون مسله ای هست که من در پست اولم خدمتت گفتم! که یکی از دلایل ناموفق بودن رافا در هاردکورت سریع(منهای امریکای پارسال) استفاده نکردن از فلت شات و ضربات تیز هست. بله سال پیش جواب داد اما قبل از اون که این کارو نمیکرد..جوابی نگرفته بود.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)