بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2009 > تورنمنتهای مردان > U.S. Open

U.S. Open

August 31-September 13, New York, N.Y., U.S.A.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما چه كسی قهرمان مسابقات یو اس اپن مي شود؟!
راجر فدرر 34 60.71%
اندی موری 3 5.36%
رافائل نادال 13 23.21%
نواك جوكوويچ 2 3.57%
اندی رادیك 0 0%
خوان مارتين دلپوترو 4 7.14%
جو ويلفرد سونگا 0 0%
نيكلای داويدنكو 0 0%
ديگر بازيكنان 0 0%
رأی دهندگان: 56. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-30-2009, 04:49 PM   #111
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Red-Line نمایش پست ها
ببنید متاسفانه طرفداران فدرر حاضر نیستند قبول کنند که تا اینجای کار نادال بهتر از فدرر کار کرده !!! وقتی ما دوتا تنیسور با اختلاف سنی زیاد داریم دیگه نمی تونیم این 2 تا تنیسور رو از لحاظ مقام هایی که بدست اوردن مقایسه کنیم . برای مقایسه کردن این دو تنیسور چندتا راه داریم . 1- صبر کنیم تا هر دوشون خداحافظی کنند ببینیم کی بیشتر گرنداسلم و مسترز گرفته ( اینی که شما میگید . خیلی خیلی بی منطق ) 2- هد تو هدشون رو نگاه کنیم یا به بازیی که در حال حاظر انجام میدن توجه کنیم ...

بـــله . منم اعتقاد دارم رافا برای گرفتن 15 گرنداسلم کار بسیار سختی داره . تا اینجای کار موفق بوده ولی دلیل نمیشه بگیم تو اینده موفق هست یا نیست . اما اینقدر تک بعدی به تنیس نگاه کردن واقعا بعیده . استدلال طرفداران فدرر خیلی جالبه . چون فدرر 15 گرنداسلم برده پس بهتره ...

دوست من خیلی از لجند هایی که شما گفتید مثل بایرون بورگ فقط با بردن رولندگاروس و وینبلدون تونسه خودش رو لجند کنه ... یا فکر میکنید اندره اگسی ( به قول میلاد ) چندتا گرنداسلم برده ؟! ولی الان کل جهان به عنوان لجند میشناسنش ؟!

فقط نگاه کردن به افتخارات یک فرد برای سنجش توانایی های اون واقعا ساده انگاری هست . مثلا هیچ کس الان نمیگه فان باستن ضعیف بود چون نتونست افتخار بزرگی کسب کنه .. اخه یه خورده منطقی تر نگاه کنید

بهتر کار کرده نادال؟

بازم حرفات که از دم قسطه!!!!1

15 گرند اسلم 16 مسترز

هروقت ندال از اعداد بالا بیشتر شد بعدش بیا ادعا کن.

معلومه که ما قبول نمیکنیم نادال بهتره.

یا علی
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 05:27 PM   #112
Red-Line
Former Staff

آواتار Red-Line

پستها: 138
سپاس: 916
در 113 پست 1,250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافا نادال - ماریا شاراپووا

دوست عزیز تا اینجای کار رو پس اونجا کشکه !؟!منظور اینکه که با توجه به سنش نسبت به اون زمان فدرر بهتر کار کرده !!!!! در این که شما قبول نمیکنید نادال تا الان بهتره اصلا بحثی نیست . کسی هم نمیخواد شما قبول کنید . چون هیچ چیز رو قبول نمیکنید .

ولی مهم اینجاست که بهتر کار کرده با نظر شما و من هم عوض نمیشه !!
Red-Line آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Red-Line به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 05:35 PM   #113
Saeedzr
Roger's Fan

آواتار Saeedzr

پستها: 476
سپاس: 14,095
در 475 پست 3,759 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: هر چی کلنجار رفتم دیدم فقط به راجر میتونم فکر کنم

نقل قول:
در پست قبلی به طور کامل توضیح دادم . در ضمن سعید جان فکر نمی کنی لقب King of Clay کمی بیشتر از نخه یا نابغه باشه ؟! میدونی مشکل کجاست . شما حاضر نیستید قبول کنید رافا پتانسیل شکستن رکورد فدرر و لنجد شدن رو داره . خوب معلومه یه تنیسور تو سن 22 سالگی نمیتونه بهترین تنیسور کل تاریخ باشه . ما هم نمیگیم هست . ما میگیم پتانسیلش رو داره و نشون داده که میتونه باشه ...

بله اگر رافا به رکورد فدرر برسه که دیگه جایی برای حرفی باقی نمیمونه . اما همه چیز بردن گرنداسلم نیست . درسته که مهمترین گرنداسلم هست ولی همه چیز نیست . باور کنید اگر همین الان هم نادال خداحافظی کنه به عنوان نابغه های تنیس مطرح هست .

حالا شما طرفداران فدرر حاضر نیستنید این رو قبول کنید بحثش جداست ...
ببین دوست من (ببخشید که اسمتون رو نمیدونم)
من خودم هم در پستم گفتم که فدرر در خاک بعد از نادال قرار داره و فکر میکنم که کسی نباشه که این رو قبول نداشته باشه.
اون لقب هم مربوط به خاک هست،King of Tennis که بهش نگفتند.
معلومه کسی که بعد از 19 سالگی 4 بار پیاپی رولند رو میبره و رکوردهای بینظیری در خاک ثبت میکنه نابغه خاک هست،کسی توی این موضوع نمیتونه حرفی داشته باشه!
اینکه میگید رافا در کل بهتر از راجر کار کرده دلیلتون چی هست؟
خودتون میدونید که با ضرب و تقسیم سن نمیشه این رو ثابت کرد.
کل در حال حاضر یعنی 28 سالگی راجرو 23 سالگی رافا
ما گفتیم که اگه رافا بیشتر از فدرر گرند اسلم برد ما میایم ستایشش میکنیم،ولی شما میگید که این کار بعد از این اتفاق بدیهیه،در صورتی که نیست،میدونید چرا؟
چون همینجور که شما الان دارید ارزشهای بهترین تنیسور تاریخ رو زیر سوال میبرید،اونموقع هم کسانی مثل شما ممکنه باشند و اینکار رو با رافا بکنند
اونوقت برخورد شما با اون اشخاص چگونه خواهد بود؟
اینجوری موقعیت ما بهتر درک میشه.

اینطوری هم که خودتون درباره نوع زمینها و توپها توضیح دادید،پس شرایط رافا برای بردن گرنداسمهای بخش اعظم فصل مهیاست(که به عقیده شما برای سبک راجر نیست)،پس بیایید منتظر باشیم و ببینیم چه میکنه با این شرایط ایده آل برای خودش.

موفق باشید

ویرایش توسط Saeedzr : 08-30-2009 در ساعت 05:37 PM
Saeedzr آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Saeedzr به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 05:44 PM   #114
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
دوست عزیز تا اینجای کار رو پس اونجا کشکه !؟!منظور اینکه که با توجه به سنش نسبت به اون زمان فدرر بهتر کار کرده !!!!! در این که شما قبول نمیکنید نادال تا الان بهتره اصلا بحثی نیست . کسی هم نمیخواد شما قبول کنید . چون هیچ چیز رو قبول نمیکنید .

ولی مهم اینجاست که بهتر کار کرده با نظر شما و من هم عوض نمیشه !!

مث از من کینه 1000 ساله داری.

ما کاری به سن نداریم مجموع رو کار داریم و امار و ارقام جهان هم سن و سال رو کار دارن.

فدرر از سال 2003 که اولین گرند اسلمشو گرفت تا حالا تو هر سال متوسط 2.5 گرند اسلم گرفته.اما نادال از سال 2005 که اولین گرند اسلمشو گرفت تا حالا متوسط 1 گرند اسلم در سال.این خیلی فرقشه !!!!

تا حالا طبق آمار و ارقام راجر

از آینده هم که همه بیخبر هستن.

فک میکنم شما قبول نمیکنید.

بله با نظر شما و من عوض نمیشه!!!

موفق باشی
یا علی
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 05:51 PM   #115
Red-Line
Former Staff

آواتار Red-Line

سلام سعید جان . من اسمم بهمنه

منم دقیقا بحثم سر همین هست !! مطمئن باشید هیچ کس الان نمیتونه بگه رافا حتما رکورد فدرر رو میزنه یا نمیتونه بزنه . اما چیزی که تا الان مشخص شده نادال به توجه به سنش بهتر از فدرر ( در همون سن نادال ) کار کرده . این چیزیه که مشخصه !! جای انکار نداره .

منم نمیگم حتما نادال چون الان بهتر کار کرده بعدا هم کار میکنه !! نه من هیچ کس نمیگه ! باید صبر کنیم ببنیم اینده چی میشه . ولی الان حداقل میتونیم بگیم نابغه تنیس در بخش خاک هست !!! اینو که می تونیم بگیم ؟! به هر حال خاک هم جزوی از تنیس هست !!! میتونیم بگیم خاک حساب نیست پس نادال هم نابغه نیست ؟! منم قبول دارم نادال برای بهترین در کل تاریخ شدن نیاز داره مثل فدرر چند سال رو اوج باشه و بتونه مثل سال گذشته در بیشتر زمین ها ( مثل سال گذشته ) قهرمان بشه !!! من بحثم اینجاست که نادال پتانسیلش رو داره . یعنی به نظر من نادال در خاک و چمن بهتر از فدرر بازی میکنه !! در هاردکورتم اگر نگیم بهتر هست به نظر من تقریبا مساوی هست و بازی بستگی به شرایط دو تنیسور داره !!! من نمیدونم نادال تا چند سال میتونه این روند رو ادامه بده و رو اوج باشه . سر اونم بحث نمیکنم !! من بحثم سر این موضوع هست که میگن نادال و فدرر قابل مقایسه نیستند !! نخیر به نظر من کاملا قابل مقایسه هستند ( حداقل تا اینجای کار ) و تا اینجای یعنی در شرایط سنی مشابه کار نادال بهتر کار کرده . باز هم میگم دلیلی بر برتری رافا در اینده نیست ... بحث من سر حرف بعضی دوستان هست میگن وایستادن عقب زمین توپ رو برگشت دادن که نشد سبک و این جور چیزها !! بحث من سر این موضوعات هست . که توضیحاتی هم در رابطه اش دادم ...

--==--

ویرایش :

بفرما یک موضوع کامل روشن : طرفداران فدرر حتی حاضر نیستند قبول کنند که فدرر در شرایط سنی مشابه بدتر از رافائل نادال بهتر کار کرده و سریع عکس العمل نشون میدن و میگن فدرر میانگین چقدر گرفته نادال نمیگیره !! منم میگم در مورد اینده بحث نکنیم !!! مشخصه که یک تنیسور 20 ساله نمیتونه سالی 3 تا گرنداسلم بگیره !!! اگر گرفت خود من میگم از رافا بهتره ... این کاملا توجیح هست . بله منم میدونم رسیدن به رکورد فدرر سخته ولی رافا تا اینجای کار نشون داده میتونه !!! حالا اینده چی میشه نه من می دونم نه شما !!

والا نمیدونم با چه زبونی بگم . بزارید یه مثال بزنم شاید بتونم منظورم رو برسونم . ( البته میگم فقط برای منظور هست و نمیخوام نادال و فدرر رو به تیم یا چیزی تشبیه کنم . فقط منظورو میخوام بروسنم شما هم به منظور مثال دقت کنید ) .

مثلا الان اروگوئه 2 با قهرمان جهان در فوتبال داره ولی اسپانیا هیچ مقامی قهرمانی در جهان نداره . بعدا که میخوان مقایسه کنند بگنند که چون اروگوئه 2 با قهرمان شده پس بهتر از اسپانیا هست ؟! درسته که اسپانیا قهرمان جهان نداره ولی فک کنم همه قبول دارن که اسپانیا بهتر از اروگوئه هست . ولی برای ثتب در تاریخ نیاز داره تا این امادگی رو حفظ کنه و بتونه بیشتر از اروگوئه قهرمان بشه . منم دقیقا حرفم همین هست . من حال حاضر منظورم هست

ویرایش توسط Red-Line : 08-30-2009 در ساعت 06:05 PM
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Red-Line به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 06:04 PM   #116
Saeedzr
Roger's Fan

آواتار Saeedzr

پستها: 476
سپاس: 14,095
در 475 پست 3,759 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: هر چی کلنجار رفتم دیدم فقط به راجر میتونم فکر کنم

نقل قول:
سلام سعید جان . منم اسمم بهمنه

منم دقیقا بحثم سر همین هست !! مطمئن باشید هیچ کس الان نمیتونه بگه رافا حتما رکورد فدرر رو میزنه یا نمیتونه بزنه . اما چیزی که تا الان مشخص شده نادال به توجه به سنش بهتر از فدرر ( در همون سن نادال ) کار کرده . این چیزیه که مشخصه !! جای انکار نداره .

منم نمیگم حتما نادال چون الان بهتر کار کرده بعدا هم کار میکنه !! نه من هیچ کس نمیگه ! باید صبر کنیم ببنیم اینده چی میشه . ولی الان حداقل میتونیم بگیم نابغه تنیس در بخش خاک هست !!! اینو که می تونیم بگیم ؟! به هر حال خاک هم جزوی از تنیس هست !!! میتونیم بگیم خاک حساب نیست پس نادال هم نابغه نیست ؟! منم قبول دارم نادال برای بهترین در کل تاریخ شدن نیاز داره مثل فدرر چند سال رو او باشه و بتونه مثل سال گذشته در بیشتر زمین ها ( مثل سال گذشته ) قهرمان بشه !!! من بحثم اینجاست که نادال پتانسیلش رو داره . یعنی به نظر من نادال در خاک و چمن بهتر از فدرر بازی میکنه !! در هاردکورتم اگر نگیم بهتر هست به نظر من تقریبا مساوی هست و بازی بستگی به شرایط دو تنیسور داره !!! من نمیدونم نادال تا چند سال میتونه این روند رو ادامه بده و رو اوج باشه . سر اونم بحث نمیکنم !! من بحثم سر این موضوع هست که میگن نادال و فدرر قابل مقایسه نیستند !! نخیر به نظر من کاملا قابل مقایسه هستند ( حداقل تا اینجای کار ) و تا اینجای یعنی در شرایط سنی مشابه کار نادال بهتر کار کرده . باز هم میگم دلیلی بر برتری رافا در اینده نیست ... بحث من سر حرف بعضی دوستان هست میگن وایستادن عقب زمین توپ رو برگشت دادن که نشد سبک و این جور چیزها !! بحث من سر این موضوعات هست . که توضیحاتی هم در رابطه اش دادم ...
بله آقا بهمن میتونیم بگیم،من از اعماق تهم فریاد میزنم که:
رافا نابغه خاک هست

ببین تا اینجای کار رو شما اشتباه تعریف میکنی
بله اگر فدرر 23ساله رو بذاریم کنار رافای 23 ساله رافا بهتر کار کرده.
ولی این اصلا چیزی رو ثابت نمیکنه،و روش هیچ حسابی نمیشه کرد.
تا اینجای کار یعنی زمان حاضر
من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که اون 7 بار هم فدرر شانسی رافا رو برده،یا رافا مصدوم بوده.
چون در تمام زمینها رافا بهتره،در هارد هم که مساوی هستن
آیا بردن 1 ویمبلدون نشانه اینه که رافا در چمن بهتر از راجره؟
همه این رو میدونن که فدرر استاد مسلم بازی روی چمن هست.

در ضمن مشخصا طرفداران بازی هجومی خیلی بیشتر از دفاعی هستند،چرا؟
چون زیباتره،چون با طراوت تره،چون متنوع تره.
اینکه رافا در دفاع جزو بهترین هاست شکی نیست.
ولی ابعاد و تنوع دفاع خیلی کمتر از هجوم هست.
تکنیک هایی مثل دراپ شات یا سرو اند والی و روی نت اومدن به زیبایی تنیس کمک میکنه
(البته سرو اند والی در حد معقول نه مثل دوران قدیم)
شما گزارشهای بازی این دو نفر رو ببینید،اون گزارشگرا و مفسرا که دیگه عوام الناس نیستند؟
ببینید اونها از ضربات و از بازی کی بیشتر به وجد میان
و از تکنیک های کدوم شخص بیشتر تعریف میکنند.

ویرایش توسط Saeedzr : 08-30-2009 در ساعت 06:07 PM
Saeedzr آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Saeedzr به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 06:16 PM   #117
nima_masiha
Roger's Fan

آواتار nima_masiha

پستها: 203
سپاس: 1,404
در 204 پست 1,927 بار سپاسگزاری شده

نمیدونم چرا بعضی از دوستان تو رویا سیر میکنن!!! چرا واقعیات رو قبلو نمیکنید؟!

مقایسه بزرگی فدرر با نادال مسخره ترین چیزیه که ممکنه اتفاق بیفته!!! بحث تکنیک و تاکتیک هم خیلی مسخره تر!

نادال به قول خودتون تنها 23 سالشه و هنوز خیلی راه مونده تا به پای فدرر برسه! موقعی که نادال سعی میکرد از تک بعدی(خاک) در بیاد فدرر 10 گرنداسلم رو رد کرده بود! حالا هم که در اومد تاوان سنگینی براش پرداخت کرد. فصلی رو داشتیم که فدرر 12 قهرمانی داشته و تو 18 تورنمنت 17 تاش فینالیست بوده! اینکار راحت بدست نیومده، با برنامه ریزی دقیق و حرفه ای بدست اومده! اما رافا فاقد این برنامه ریزی هست. به قول خودش امسال میخواست همه رو شگفت زده کنه و همه جامها رو درو کنه اما ... . نتونست چون هنوز فرسنگ ها با راجر فاصله داره!!! راجر بیش از 2 سال بدون مربی کار کرده ولی رافا دست از سر عموجونش برنمیداره یا بهتر بگم عمو جونش دست از سر رافا برنمیداره!!!

راجر تو تنیس به پختگی رسید که رافا تو خوابشم نمیتونه ببینه! نشون داد که میخواد برسه ولی با شکست بزرگی مواجه شد.

باید برای رسیدن به آرزوی های بزرگ بعضی از آرزوهای کوچکتر رو قربانی کرد. رافا اینو هنوز درک نکرده متاسفانه!

نادال همین الان هم از تنیس خداحافظی کنه به عنوان یکی از نوابغ تنیس شناخته خواهد شد اما این دلیل نمیشه که با راجر مقایسش کرد!!!

شما میگید اگه رافا به سن راجر رسید اینکارو میکنه اونکارو میکنه، پس لطفا تا اون روز سکوت کنید! شاید اون موقع حق با شما باشه ولی تا چیزی اتفاق نیفتاده نباید در موردش پیش داوری کرد. ما باید با داشته هامون حرف بزنیم. اینو همیشه به یاد داشته باشید!

الان شواهد گویای همه چیزه که فدرر بهترین و برترین تنیسور تاریخه، از هر نظر که به قضیه نگاه کنیم!

به قول خودتون اکثر زمین های فصل سطح کندی داره ولی میبینید که اون کار خودش رو انجام داده و انجام میده، فدرر تنیسور کوته فکری نیست فرصت برای اسطوره همیشه وجود داره
nima_masiha آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima_masiha به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 06:23 PM   #118
Red-Line
Former Staff

آواتار Red-Line

اوکی . منم همه حرف رو زدم !! دیگه بحثی ندارم ........

--=--

ESPN تحلیل های جالی از مفسران بزرگ تنیس گذاشته . گفتم شاید خوندنش برای دوستان خالی از لطف نباشه . اونجا هم اشاره شده که کار نادال برای قهرمانی بسیار بسیار سخت هست

http://sports.espn.go.com/sports/ten...reg&id=4426179

http://sports.espn.go.com/espn/blog/...ame=bodo_peter

ویرایش توسط Red-Line : 08-30-2009 در ساعت 06:29 PM
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Red-Line به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 06:53 PM   #119
Rio
Roger's Fan

آواتار Rio

پستها: 3,457
سپاس: 4,547
در 3,416 پست 18,618 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
واقعا من متاسفم که سطح سواد تنیس در ایران اینقدر پایینه !!!

دوست من چه شما بخوای چه نخوای الان سبک دفاعی سبک برتر تنیس ( کل فصل هست ) و با این حرفهای پر از تعصب شما چیزی عوض نمیشه ... در مورد مورای هم من حرفی نمیزنم دوستان مقایسه کنند ببنید کدومشون بیشتر می دون !!!

مشکل شخصی هم یعنی اینکه در سال 2005 مصدوم شد ( به سبک و اینجور چیزا ربطی نداشت ) کامل درمان نکرد الان هم ادامه اون مصدومیت هست . اگر نادال همین الان به هر سبک دیگه هم بازی کنه باز هم به خاطر اونکه مصدومیتش کامل خوب نشده بازم هم مصدوم میشه . شما فکر میکنی فدرر مثلا در تمرین هاش کمتر از بازی الان رافا بهش فشار میاد ؟!

من دیگه با شما بحثی ندارم !!! شما میتونی با اعتقادات خودت بحث کنی ...
کسی که فرق یه اسطوره رو با یه تنیسور خوب نمیدونه اطلاعاتش بالاتره؟!!
کی گفته سبک دفاعی سبک برتر تنیسه؟!!
سبک دفاعی تهوع آوره!
اینها چیه میگی؟!!

اون جمله ات در مورد مشکل شخصی رو خودت هم فهمیدی؟!
اون مصدومیت از کجا ناشی شد؟ اینو بگو!!

در نهایت اینکه من هم با کسی که چشم هاش رو بر روی حقایق بسته
و انتظار داره هر چی میگه بقیه فورا قبول کنن بحثی ندارم !
Rio آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rio به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-30-2009, 07:03 PM   #120
Rio
Roger's Fan

آواتار Rio

پستها: 3,457
سپاس: 4,547
در 3,416 پست 18,618 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nima_masiha نمایش پست ها

نمیدونم چرا بعضی از دوستان تو رویا سیر میکنن!!! چرا واقعیات رو قبلو نمیکنید؟!

مقایسه بزرگی فدرر با نادال مسخره ترین چیزیه که ممکنه اتفاق بیفته!!! بحث تکنیک و تاکتیک هم خیلی مسخره تر!

نادال به قول خودتون تنها 23 سالشه و هنوز خیلی راه مونده تا به پای فدرر برسه! موقعی که نادال سعی میکرد از تک بعدی(خاک) در بیاد فدرر 10 گرنداسلم رو رد کرده بود! حالا هم که در اومد تاوان سنگینی براش پرداخت کرد. فصلی رو داشتیم که فدرر 12 قهرمانی داشته و تو 18 تورنمنت 17 تاش فینالیست بوده! اینکار راحت بدست نیومده، با برنامه ریزی دقیق و حرفه ای بدست اومده! اما رافا فاقد این برنامه ریزی هست. به قول خودش امسال میخواست همه رو شگفت زده کنه و همه جامها رو درو کنه اما ... . نتونست چون هنوز فرسنگ ها با راجر فاصله داره!!! راجر بیش از 2 سال بدون مربی کار کرده ولی رافا دست از سر عموجونش برنمیداره یا بهتر بگم عمو جونش دست از سر رافا برنمیداره!!!

راجر تو تنیس به پختگی رسید که رافا تو خوابشم نمیتونه ببینه! نشون داد که میخواد برسه ولی با شکست بزرگی مواجه شد.

باید برای رسیدن به آرزوی های بزرگ بعضی از آرزوهای کوچکتر رو قربانی کرد. رافا اینو هنوز درک نکرده متاسفانه!

نادال همین الان هم از تنیس خداحافظی کنه به عنوان یکی از نوابغ تنیس شناخته خواهد شد اما این دلیل نمیشه که با راجر مقایسش کرد!!!

شما میگید اگه رافا به سن راجر رسید اینکارو میکنه اونکارو میکنه، پس لطفا تا اون روز سکوت کنید! شاید اون موقع حق با شما باشه ولی تا چیزی اتفاق نیفتاده نباید در موردش پیش داوری کرد. ما باید با داشته هامون حرف بزنیم. اینو همیشه به یاد داشته باشید!

الان شواهد گویای همه چیزه که فدرر بهترین و برترین تنیسور تاریخه، از هر نظر که به قضیه نگاه کنیم!

به قول خودتون اکثر زمین های فصل سطح کندی داره ولی میبینید که اون کار خودش رو انجام داده و انجام میده، فدرر تنیسور کوته فکری نیست فرصت برای اسطوره همیشه وجود داره
نیما جان
ببین اوج کار کجاست که فدرر را معادل اروگوئه میگیرن و انوقت نادال
رو معادل اسپانیا !
آدم نمیدونه بخنده به این حرفها یا بزنه زیر گریه؟!!
همه اش وعده به آینده میدن آینده ای که میدونن مبهمه.
پارسال حتی بردن یه مسترز رو واسه کس دیگه ای نمیخواستن.
حالا که امسال اینجوری شده زدن تو حرفهای بی اساس.
دفاع شده سبک برتر تنیس!!!!!!!!!!!!!!!
آدم یاد تاپیکهای فوتبال ست ست میوفته !!!
Rio آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rio به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)