بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > مسترز تورانتو (Rogers Cup)

مسترز تورانتو (Rogers Cup)

13-19 مرداد - تورانتو، کانادا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-10-2014, 05:46 PM   #91
swiss express
Senior Member

آواتار swiss express

پستها: 161
سپاس: 453
در 163 پست 1,714 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس مسترز تورنتو

نقل قول:
نوشته اصلی توسط KING OF CLAY نمایش پست ها

من قبول دارم که در کل کریر هردو فدرر بهتر از ناداله اما نباید هربار که صحبت از آمار و ارقام رافا میشه ربطش داد به clay و موفقیت هاش رو زیر سوال برد.

1. Grass به دلیل لغزندگی مشکلات زیادی برای بازیکنان داره و اگر چند مسترز هم رو اون برگزار میشد منجر به مصدومیت تعدادی از بازیکنان میشد و خود فدرر هم ازین مصدومیت ها مصون نبود و احتمال داشت Grass هم مثل Carpet به شکایت بازیکنان حذف بشه
به همین دلیله که در تقویم ATP فقط یک گرند و چند 250 امتیازی با Surface چمن وجود داره

2.رافا 20 مسترز روی clay داره مسترز هامبورگ رو حساب نکردید.
نه دوست عزیز , من درست حساب کردم.فکر کنم شما امسال بازی فینال مسترز رم رو خواب موندی! تصور کردی رافا قهرمان شد!

من فکر کنم اشتباه شما اینجاست که سال 2005 که رافا( 2 ست عقب بود از Ivan Ljubičić و بازی رو 5 سته برد) قهرمان مادرید شد تصور کردی رو Clay بوده درحالی که سال 2009 از Hard به Clay تغییر Surface داد. مشخصه که چند سالی بیشتر نیست تنیس رو دنبال میکنید..
swiss express آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی swiss express به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2014, 06:03 PM   #92
KING OF CLAY
Rafa's Fan

آواتار KING OF CLAY

پستها: 180
سپاس: 490
در 163 پست 991 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: RAFA NADAL-Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط swiss express نمایش پست ها
نه دوست عزیز , من درست حساب کردم.فکر کنم شما امسال بازی فینال مسترز رم رو خواب موندی! تصور کردی رافا قهرمان شد!

من فکر کنم اشتباه شما اینجاست که سال 2005 که رافا( 2 ست عقب بود از Ivan Ljubičić و بازی رو 5 سته برد) قهرمان مادرید شد تصور کردی رو Clay بوده درحالی که سال 2009 از Hard به Clay تغییر Surface داد. مشخصه که چند سالی بیشتر نیست تنیس رو دنبال میکنید..

نه شما درست میگید. اشتباهم اون نبود.اشتباها فکر کردم رافا هشت بار قهرمان مسترز رم شده البته اشتباهم بخاطر مسترز رم امسال نبود
KING OF CLAY آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی KING OF CLAY به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2014, 06:32 PM   #93
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
من قبول دارم که در کل کریر هردو فدرر بهتر از ناداله اما نباید هربار که صحبت از آمار و ارقام رافا میشه ربطش داد به clay و موفقیت هاش رو زیر سوال برد.
ربطش داد به خاک؟ یعنی چی دوست عزیزم؟ خب وقتی بخش اعظمی از افتخارات نادال مربوط به سطح خاک هستش باید چی کار کرد؟ وقتی 9 اسلم از 14 اسلم فقط در یک سطح خاص کسب شده من بیام بگم نه کسب نشده؟ وقتی از 27 مسترز 19 مسترز رو خاک بوده من بیام بگم نبوده؟!!! موفقیت های نادال رو نباید ربط داد به خاک؟ پس به چی باید ربط داد دقیقا؟ ربطش بدم به دریا؟!... خب بهترین بازیکم تاریخ رو خاکه دیگه یعنی چه ربطش ندم به خاک؟!

نقل قول:
1. Grass به دلیل لغزندگی مشکلات زیادی برای بازیکنان داره و اگر چند مسترز هم رو اون برگزار میشد منجر به مصدومیت تعدادی از بازیکنان میشد و خود فدرر هم ازین مصدومیت ها مصون نبود و احتمال داشت Grass هم مثل Carpet به شکایت بازیکنان حذف بشه
به همین دلیله که در تقویم ATP فقط یک گرند و چند 250 امتیازی با Surface چمن وجود داره
اصلا همچین چیزی نیستش دوست عزیزم...در شرایط کلی بله چمن سطح بسیار متفاوتیه و در شرایط کلی لغزنده تر هم هست اما به هیچ عنوان این ها دلیل نمی شه که بگیم سطح چمن صد در صد باعث مصدومیت بازیکنان می شود!! بله «احتمال» مصدومیت طی شرایطی خاص بیشتر هستش اما این مسئله در همه ورزش ها وجود داره... چمن متفاوته و بازی متفاوتی رو هم می طلبه...بازیکنی که درست چمن رو درک کنه و درست رو چمن بازی کنه هیچ مشکلی نخواهد داشت...فدرر بارها و بارها در هاله بوده بعدشم رفته ویبمی بدون هیچ مشکلی...
علت اینکه مسترزی در چمن وجود نداره برنامه ریزی و تقویم فشرده ای تی پی هستش و همچنین فاصله بسیار کوتاهی که بین رولند و ویمبی افتاده...اتفاقا در این اواخر رسانه های معتبر دنیا شدیدا فشار دارن می یارن برای طولانی تر کردن فصل چمن و اضافه شدن دست کم یک مسترز روی چمن...الان صحبتش هست که از فصل آینده ویمبی 1 هفته دیرتر شروع بشه تا فضا برای گسترش فصل چمن آماده بشه...اشتوتگارت از سال آینده به چمن تغییر سطح خواهد داد و به طور جدی صحبت از تبدیل شدن هاله و کویینز به رقابت های 500 امتیازی هستش...رسانه ها طی ماه های اخیر فشار خودشون رو افزایش دادن به نظر می رسه که تاثیرگذاری خوبی رو هم داشتن...البته طبیعتا گسترش فصل چمن نیازمند زمان هست چون به این سادگی ها نخواهد بود و مسائل اسپانسر هم در این بین وجود داره... اما استارتش زده شده و روندش هم کاملا رو به رشده...قطعا در آینده ای نزدیک دست کم 1 مسترز رو روی چمن شاهد خواهیم بود...این خواسته بسیاری از اهالی تنیس در سراسر دنیا هستش...خواهشا از خودتون دلیل های تخیلی به وجود نیارید،مرسی...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2014, 07:14 PM   #94
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
گرچه رافا روی کاغذ 27 مسترز داره و فدرر 21 ولی در واقع این اختلاف به علت وجود در حال حاضر 3 مسترز تخصصی روی خاک هستش در حالی که روی چمن هیچ مسترزی وجود نداره!!
تقویم ای تی پی اگر کمی، تاکید می کنم کمی به سمت فدرر غش می کرد الان شرایطی به وجود می یومد که حتی قابل تصور هم نبود برای خیلی هاتون...
دوست عزیز یه سوال از شما داشتم: مگه ویمبلدون قدیمی ترین گرند نیست واصلا تنیس برای اولین بار روی چمن بازی نشده؟
پس چرا از همون ابتدا براش مسترز نگذاشتن؟
شاید چون خیلی مورد استقبال بازیکنا قرار نمیگرفته یا طرفداران تنیس؟(که بعید میدونم)
شاید میخواستن چمن خاص بمونه تنها یک گرند و باعث اعتبار بیشتر بشه(یعنی تنها تو گرند شاهد بازی تنیس بازان باشیم هیچ آماده سازی قبلش هم نباشه) و ...

از یه سوال بیشتر شد
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg Wimbledon-Logo.jpg (99.1 کیلو بایت, 88 نمایش)
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2014, 07:40 PM   #95
swiss express
Senior Member

آواتار swiss express

پستها: 161
سپاس: 453
در 163 پست 1,714 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

Queen's Club و Halle قطعی شدن و سال بعد تحت عنوان ATP 500 برگزار خواهند شد.

این نکته رو هم باید در نظر گرفت که هزینه نگهداری Grass Court ها از سایر کورت ها بیشتره.

Us Open از سال 1881 تا 1974 رو Grass برگزار میشد.بعد فقط به مدت 2 سال, از سال 1975 تا 1977 رو Clay بود و از اون سال تا حالا رو Hard بوده

Aussie Open از سال 1905 تا 1987 رو Grass برگزار میشد.بعد از سال 1988 تا 2007 رو Rebound Ace (یک نوع Hard Court که از polyurethane rubber و fiberglass تشکیل شده و ترکیبی از این دو هست) برگزار شد. و از اون سال به بعد رو Plexicushion که هارد کورت اکریلیک هست , ادامه پیدا کرده

ویرایش توسط swiss express : 08-10-2014 در ساعت 08:01 PM
swiss express آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی swiss express به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2014, 07:43 PM   #96
KING OF CLAY
Rafa's Fan

آواتار KING OF CLAY

پستها: 180
سپاس: 490
در 163 پست 991 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: RAFA NADAL-Federer

به هرحال clay هم جزئی از تنیسه و از نظر آمار هیچ فرقی نداره که رافا هر 14 تا گرندشو روی خاک گرفته یا همشو روی چمن...
الانم رافا در هر صورتی بیشترین مسترز رو داره
هیچ فرقیم نداره که 20 تاشو روی خاک گرفته یا 2تاشو
در ضمن تقویم 2015 هم خیلی وقته منتشر شده و هاله و کویینز به 500 امتیازی تبدیل شدند و ویمبی هم یک هفته به تعویق افتاده

البته فکر نکنم عمر ورزشی فدرر به مسترز چمن برسه و حداکثرش اگه 2016 اولین مسترز رو روی چمن داشته باشیم احتمالا اولین و آخرین مسترز فدرر روی چمن خواهد بود
KING OF CLAY آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی KING OF CLAY به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2014, 08:02 PM   #97
Nima88
Senior Member

آواتار Nima88

پستها: 898
سپاس: 12,052
در 892 پست 6,981 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال - رادیک- زوارف - پق / نوله - دلپوترو ، فرر - تامی هاس - فیش -یانوویج

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
دوستان لازمه که اون آمار و اعداد رو فقط به ظاهرش نگاه نکنید...بله ظاهر اونیه که شما می بینید ولی نیاز به بررسی دقیق تر و موشکافانه تر هستش...گرچه رافا روی کاغذ 27 مسترز داره و فدرر 21 ولی در واقع این اختلاف به علت وجود در حال حاضر 3 مسترز تخصصی روی خاک هستش در حالی که روی چمن هیچ مسترزی وجود نداره!! قضیه اسلم ها هم همینه...رافا 9 اسلمش رو از مجموع 14 اسلمش رو خاک آورده و حتی اگر تصور کنیم که با رکورد فدرر در اسلم مساوی کنه یا حتی ازش عبور کنه با این شرایط به احتمال فراوان باز هم از مجموع 4 اسلم در 3 اسلم بازنده مطلق خواهد بود در برابر فدرر...بله نادال بهترین بازیکن در تاریخ هست روی سطح خاک و کوچک ترین ابهامی در این مورد وجود نداره...ولی خب این اعداد همه اون چیزی نیست که وجود داره و نیاز به بررسی دقیق تر هستش...تقویم ای تی پی اگر کمی، تاکید می کنم کمی به سمت فدرر غش می کرد الان شرایطی به وجود می یومد که حتی قابل تصور هم نبود برای خیلی هاتون...
با درود .
من این قضیه مسترز قبول دارم ، که اگه مثلا 3 تا مسترز چمن داشتیم شاید الان آمار مسترز فرق میکرد ، اما مثلا فینال آخر سال که از لحاظ اعتبار بعد از 4 گرنداسلم تنیس معتبرترین تورنمت تنیس، در طی 8 سال گذشته ( که قرار 10 سالم بشه ) بر روی سطح indoor hard برگزار شده ، که سطح مورد علاقه راجر بوده و برعکس آخرین سطح مورد علاقه رافا و شاید اگه تو سطوح دیگه این تورنمنت برگزار میشد ، شاید ( تاکید میکنم شاید ) الان راجر رکوردار این تورنمنت نبود ، رافا شاید میتونست چند دفعه این تورنمنت ببره .
Nima88 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima88 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2014, 08:58 PM   #98
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
دوست عزیز یه سوال از شما داشتم: مگه ویمبلدون قدیمی ترین گرند نیست واصلا تنیس برای اولین بار روی چمن بازی نشده؟
پس چرا از همون ابتدا براش مسترز نگذاشتن؟
شاید چون خیلی مورد استقبال بازیکنا قرار نمیگرفته یا طرفداران تنیس؟(که بعید میدونم)
شاید میخواستن چمن خاص بمونه تنها یک گرند و باعث اعتبار بیشتر بشه(یعنی تنها تو گرند شاهد بازی تنیس بازان باشیم هیچ آماده سازی قبلش هم نباشه) و ...
از یه سوال بیشتر شد
دوست عزیزم بله درسته تنیس اصولا در اوایل در سطح چمن معنا پیدا می کرد و حتی تا سال 1975 یعنی تقریبا 40 سال پیش 3 گرنداسلم از مجموع 4 اسلم بر روی چمن برگزار می شد...حالا اینکه چرا این مسئله تغییر پیدا کرد طبیعتا ریشه تاریخی داره و مربوط به ورود تنیس به «عصر مدرن» می شه و همچنین گسترش تنیس در نقاط مختلف دنیا...به طور دقیق دوستانی می تونن در مورد ریشه تاریخی این مسئله اظهار نظر کنن که تاریخ تنیس رو در سال های دور به دقت مورد مطالعه قرار داده باشن...قطعا مسائلی مانند نگه داری کورت های چمن که دوست عزیزم مرتضی هم بهش اشاره کرد در این تغییر تاریخی تاثیر داشته...اما اگه تصور کنید که این مسئله به علت خواسته هواداران باشه قطعا اشتباه چرا که دست کم در حال حاضر شوق و شور وصف نکردنی در هواداران جدی دنیای تنیس برای طولانی تر شدن فصل چمن وجود داره که نمونش رو در رسانه های گوناگون می تونیم همانند آنچه در پست قبلی توضیح دادم، مشاهده کنیم...

نقل قول:
به هرحال clay هم جزئی از تنیسه و از نظر آمار هیچ فرقی نداره که رافا هر 14 تا گرندشو روی خاک گرفته یا همشو روی چمن...
الانم رافا در هر صورتی بیشترین مسترز رو داره
هیچ فرقیم نداره که 20 تاشو روی خاک گرفته یا 2تاشو
خب این برا شمایی که فقط ظاهر عدد براتون مهمه کفایت می کنه...و گرنه کسی که تنیس رو جدی و با جزئیات دنبال کنه قطعا عدد ها رو مورد آنالیز قرار می ده و به نتایج مهمی پیرامون کیفیت بازیکنان در همه ابعاد ورزش تنیس دست پیدا می کنه...

نقل قول:
در ضمن تقویم 2015 هم خیلی وقته منتشر شده و هاله و کویینز به 500 امتیازی تبدیل شدند و ویمبی هم یک هفته به تعویق افتاده
خسته نباشی دوست عزیزم!! من که به همه این مسائل اشاره کردم فقط قطعی شدنش رو چک نکرده بودم، باز خوبه شما با گفته من رفتی این مسائل رو چک کردی و دیدی درسته که این نشان از علاقه شما داره، خوبه...

نقل قول:
با درود .
من این قضیه مسترز قبول دارم ، که اگه مثلا 3 تا مسترز چمن داشتیم شاید الان آمار مسترز فرق میکرد ، اما مثلا فینال آخر سال که از لحاظ اعتبار بعد از 4 گرنداسلم تنیس معتبرترین تورنمت تنیس، در طی 8 سال گذشته ( که قرار 10 سالم بشه ) بر روی سطح indoor hard برگزار شده ، که سطح مورد علاقه راجر بوده و برعکس آخرین سطح مورد علاقه رافا و شاید اگه تو سطوح دیگه این تورنمنت برگزار میشد ، شاید ( تاکید میکنم شاید ) الان راجر رکوردار این تورنمنت نبود ، رافا شاید میتونست چند دفعه این تورنمنت ببره .
درود نیما جان...چند نکته به نظرم می رسه در مورد مطالب شما:

1 - ما اگه 3 مسترز چمن می داشتیم شایدی وجود نداشت، مگر اینکه راجر می مرد و گرنه خیلی راحت می شه تصور کرد که چه رکوردهای اعجاب انگیزی ثبت می شد...کم لطفی می کنی که از لغت «شاید» استفاده می کنی...مثل این می مونه که من بگم اگه ما به جای 3 مسترز خاک، 6 مسترز خاک می داشتیم، شاید نادال رکوردش بهتر می شد...در حالی که کاملا واضح است رکورد نادال صد برابر اعجاب انگیز تر می شد...

2 - نیما جان همه سطوح تنیس مورد علاقه فدرر هستش..منتهی شدت و ضعف داره...تصور غلطی وجود داره که می گن فدرر رو خاک خوب نبوده در حالی که عملکردش واضحه و اگر تعداد قهرمانی هاش در این سطح در کفه ترازو مقابل سطوح دیگه کم می یاره به علت وجود نابغه ای همچون نادال بوده...فدرر همه سطوح تنیس مورد علاقش هست و تفاوتی نمی کنه که فینال تورها کجا برگزار بشه... من فکر می کنم به اندازه کافی تورنومنت تنیس روی خاک برگزار می شه که برای نادال کافی باشه و نیازی نباشه که ما تصور کنیم فلان تورنومنت اگه سطحش فلان می بود فلان اتفاق می افتاد...

ویرایش توسط roger 4 ever : 08-10-2014 در ساعت 09:06 PM
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2014, 09:34 PM   #99
rojer
Member

پستها: 46
سپاس: 674
در 44 پست 281 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر-پیت سمپراس

بچه ها امشب بازی ساعت 11و30 شب هست؟
rojer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما rojer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-10-2014, 09:50 PM   #100
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rojer نمایش پست ها
بچه ها امشب بازی ساعت 11و30 شب هست؟
بله دوست عزیز
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)