بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-24-2013, 04:48 PM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation تنیس گرند اسلم 2013 آزاد استرالیا: صعود آزارنکا و حذف شاراپووا، سومین فینال پیاپی جوکوویچ

مسابقات تنیس گرند اسلم 2013 آزاد استرالیا

صعود آزارنکا و لی نا به فینال بخش انفرادی بانوان
جوکوویچ برای سومین سال پیاپی فینالیست شد

خانم ویکتوریا آزارنکا تنیس‌باز بلاروسی و نفر شماره یک زنان جهان روز پنجشنبه با پیروزی بر اسلوآن استیونز تنیس‌باز جوان و نوظهور آمریکایی به فینال بخش انفرادی مسابقات تنیس گرند اسلم اوپن استرالیا راه یافت.

آزارنکا که مدافع عنوان قهرمانی به شمار می‌رود در فینال به مصاف لی نا از چین خواهد رفت. آزارنکا که در صورت پیروزی بر لی نا در فینال اوپن استرالیا جایگاه نخست خود در میان تنیس‌بازان زن جهان را حفظ خواهد کرد. ویکا در مسیر رسیدن به فینال توانست در دو ست پیاپی و با نتایج شش بر صفر و شش بر چهار رویای استیونز جوان را برای قهرمانی در اوپن استرالیا به شکست تبدیل کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از ملبورن، این بازی که در ورزشگاه راد لیور آرنا ملبورن پارک برگزار شد یک ساعت و چهل و یک دقیقه به طول انجامید.

همچنین در دیگر دیدار نیمه‌پایانی، لی نا تنیس‌باز چینی روز پنجشنبه با نتیجه دو بر صفر ماریا شاراپووا از روسیه را مغلوب ساخت و به فینال اوپن استرالیا در بخش انفرادی زنان راه یافت. به این ترتیب می‌توان گفت لی نا با این پیروزی عملاً در آستانه دومین قهرمانی در مسابقات گرند اسلم دوران حرفه‌ای ورزشی خود قرار گرفته است. این ورزشکار سی ساله در یک بازی دیدنی شش بر دو و شش بر دو بر نفر دوم تنیس زنان جهان پیروز شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، لی نا پس از پیروزی در این دیدار گفت من همواره در استرالیا خوب بازی می‌کنم. با این حال اکنون برای بازی فینال کمی استرس دارم، البته همه در فینال استرس دارند اما من بی صبرانه منتظر فینال هستم.

در بخش انفرادی آقایان، نواک جوکوویچ تنیس‌باز صرب روز پنجشنبه با غلبه بر داوید فرر، برای چهارمین بار به دیدار پایانی رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا، نخستین گرند اسلم سال 2013 صعود کرد. وی که تا کنون دو بار عنوان قهرمانی این رقابت ها را کسب کرده است و پنج‌شنبه در دیدار مرحله نیمه پایانی توانست طی سه Set بر داوید فرر تنیس‌باز اسپانیایی غلبه کند.

در این دیدار که یک ساعت و بیست و نه دقیقه طول کشید، جوکوویچ ست‌های اول و دوم را با نتیجه مشابه شش بر دو و ست سوم را نیز با نتیجه شش بر یک به سود خود به پایان برد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از ملبورن، فرد شماره یک تنیس جهان روز یکشنبه در دیدار پایانی این رقابت ها به مصاف برنده دیدار راجر فدرر و اندی ماری می‌رود. اندی ماری و راجر فدرر روز آدینه در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا به مصاف هم می‌روند.

جوکوویچ که در سال‌های 2008، 2011 و 2012 به دیدار پایانی رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا راه یافته است، در صورت پیروزی در دیدار روز یکشنبه، ‌اولین تنیس‌بازی در تاریخ خواهد شد که طی سه سال متوالی فاتح این مسابقات می‌شود. وی در مورد پیروزی در دیدار روز شنبه تصریح کرد :«فکر نمی کنم بتوانم بهتر از این بازی کنم. از ابتدای دیدار آرامش و اعتماد داشتم. قطعا در بهترین دوران آمادگی خود به سر می‌برم.»

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)