نمایش پست تنها
قدیمی 01-20-2014, 12:55 AM   #173
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rojhin نمایش پست ها
با سلام به شما دوست عزیز :
اول باید بگم که ممنونم ازتون که حداقل شما گاهی اوقات درباره نکات فنی صحبت میکنید ولی خواهش میکنم اگه براتون مقدوره کمی بیشتر در خصوص مسائل فنی و شرایط بازیکنان و ابزاری که برای برد بهشون نیاز دارن خصوصا راجر نازنین بنویسید چیزی که این اواخر خیلی کم تو پستهای دوستان میبینیم .
دوست عزیز اگه براتون مقدوره در مورد راکت جدید راجر توضیح بدین که آیا تو سطح بازیش تاثیری داره یا نه ؟ به نظرم قدرت ضربات راجر نسبت به قبل بیشتر شده و بکهندش هم بهتر شده و کمتر شنگ میشه و همچنین سروش خیلی بهتر شده ، البته اینجوری به نظرم اومد . نظر شما چیه در این خصوص ؟ خوشحال میشم نظرتون رو بدونم . با تشکر

عاشقتم اسطوره دوست داشتنی و تموم نشدنی ام
خواهش میکنم ، اکثر نکات فنی که بلدم از بچه های تنیس تاکرز یاد گرفتم.
به نظر من : چیزی که راجر برای بردن بازی فردا نیاز داره رو خیلی وقته که دیگه نداره . "Consistency"(ثبات) . متس ویلاندر تو برنامه game&set&mats گفت که راجر بجای اینکه 10دقیقه تنیس استثنایی بازی کنه بهتره تو کل بازی ثبات داشته باشه (نقل به مضمون) . تو بازی با blaz راجر دو ست تنیس بی نظیر ارائه داد ولی تو ست سوم اونقدر بیحال بود که گویی یه تنیسور دیگست . در حال حاضر ثبات در بازی بزرگترین سلاح نادال و نواک هستش ، شما همین بازی نادال و منفیلس رو ببینید بازی نادال تو این بازی مفهوم ثباته . البته "ثبات" جدا از مسائل فنی است ، در واقع اگه شما تو طول جریان بازی ثبات نداشته باشید کنترلی تو جریان بازی نخواهید داشت تا اینکه مسائل تاکتیکی مدنظر خود را پیاده کنید . از یک سال پیش وضعیت راجر تو طول بازی مثل هوای بهاری میمونه هر لحظه ممکنه از این رو به اون رو بشه . دلیل این مسئله مجموعه ای از عوامل میتونه باشه مثل بالا رفتن سن ، بی انگیزگی و ...(هیچ گریزی هم نیست )البته یک سری عامل دیگه هست که این بی ثباتی رو تو بازی فدرر تشدید میکنه .
چند روز پیش یه مقاله خوندم که نوشته بود راجر از پیشرفتهای دنیای تکنولوژی عقب مونده .دو تا از دلایلش که یادمه نوشته بود یکی حساب نداشتن تو توئیتر تا همین چند وقت پیش و یکی دیگش هم استفاده از راکت 90 اینچی . راجر به گفته خودش ظاهرا خیلی وقته که دنبال تعویض راکت بوده ولی فرصت مناسب گیر نمیومد . خود راجر در مصاحبش با ویلاندر گفت که سرویسش خیلی بهتر شده دیگه از دابل فولت های فصل پیش خبری نیست قدرت و پیس ضربات بکهندش بالا رفته ولی هنوز فرهندش خیلی solid نشده و هنوز جای کار داره . به نظر من در کل ضربات گرونداستروکش بهتر شده . در مورد ضربات والی هم زیاد تغییری دیده نمیشه (معمولا کنترل ضربات والی با بزرگترشدن سایز راکت سختتر میشه ) مخصوصا بعد از استخدام ادبرگ .
مهمترین تغییر در بازی فدرر تو این فصل ،بهبود وضعیت سرویس فدرر هستش . تو بازی فردا اگه راج همچنان به همین شکل سرویس بزنه من خودم امید زیادی برای برد میبینم . راجر نیاز به چیپ پوینت زیادی برای برد داره .اگه سرویسش on باشه میتونه راحت به تور نزدیک شه و با استفاده از قدرت والی خودش امتیاز بگیره .فدرر به احتمال زیاد فرصت های خیلی کمی برای بریک خواهد داشت بنابراین خیلی مهمه که براحتی بتونه سرویس گیماشو هولد کنه .در جواب دوستمون slice باید بگم که رالی کردن با هر بازیکنی برای فدرر در حال حاضر مثل سمه ، فدرر تمرکز کافی برای رالی کردن رو نداره دیگه فوتورک لازم برای کاور کردن تمام کورت رو نداره هممون میدونیم که فدرر خیلی متمایل به سمت بکهندش بازی میکنه در این مواقع بازیکنانی مثل سونگا خیلی خطرناک میشند چون فرهندهای بسیار سنگینی دارند و از کند شدن فدرر نهایت استفاده رو می کنند .
تازه اگر هم فدرر توان رالی کردن رو هم داشته باشه نباید این کارو بکنه ، حتی الامکان رالی ها رو short کنه تا انرژی کافی برای بازیهای احتمالی بعدی رو داشته باشه .
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: