PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر پیرامون فینال تور مردان بارکلیز 2014

صفحه ها : [1] 2

BABAK
11-09-2014, 12:37 AM
چهار شنبه گذشته، پنجم نوامبر و به فاصله 4 روز تا شروعِ بارکلیز، برندگان تور حرفه ای تنیس در سال 2014 اعلام شدند.

2 قلوهای افسانه ای مایک و باب برایان برای ششمین بار متوالی (و در مجموع 10 بار ) به عنوان شماره یک دوبل تور جهانی «بر اساس رنکینگ سالیانه ATP» معرفی شدند.
این دو ستاره 36 ساله آمریکایی همچنین با کسب 45 درصد آرای تماشاگران و برای دهمین بار به عنوان محبوب ترین تیمِ سال معرفی شدند. تیم واسک پاسپیسیل و جک ساک و تیم جولین بنیتو و راجر واسلین هم به ترتیب در مکان های بعدی جای گرفتند.

[/URL]http://tennis-image.com/images/94765297019131090686.jpg (http://tennis-image.com/images/94765297019131090686.jpg)

اندی ماری فاتح المپیک لندن، «جايزه نوع دوستي آرتور اش» را به خاطر حمايت ها و نقش خود در يونيسف، حیات وحش، بیماری مالاریا و اعمال خيرخواهانه ديگر دريافت كرد.

برنا کاریک نوجوان 17 ساله به عنوان «ستاره آینده ATP» (آیتمی که جایگزین بهترین تازه وارد فصل شده) انتخاب شد. این جایزه به جوانترین بازیکن در بین 100 نفر اول داده میشود. ستاره کروات در آخرین شاهکارش در بازل، با غلبه بر رافا نادال پادشاه رولند گروس بیش از پیش بر سر زبان ها افتاد.

http://tennis-image.com/images/85196278434303416877.jpg (http://tennis-image.com/images/85196278434303416877.jpg)

اما جوایزی که بر اساس رای بازیکنان ATP اهدا میشود:

بیشترین پیشرفت در فصل به روبرتو بائوتیستا، ماتادورِ 26 ساله رسید. او فصل را با رتبه 59 شروع کرد و به بالاترین رده در زندگی حرفه ای اش یعنی رنکینگ 14 رسید.

بهترین بازگشت سال به داوید گوفین ستاره 23 ساله بلژیکی رسید. بعد از شکستگی از ناحیه مچ دست چپ در سپتامبر 2013، فصل را با رتبه 110 شروع کرد و به رنکینگ 22 در سال 2014 رسید.

راجر فدرر ستاره سویسی به حكم فرمايي خود در دو دسته كه به ترتيب توسط همتايان و طرفدارانش انتخاب مي شوند، ادامه داد و مجموع جوايز خود از سال 2003 را به عدد 29 رساند. سويسي 33 ساله براي دهمین مرتبه جايزه بازي جوانمردانه استفان ادبرگ را به دست آورد. سیلیچ، دیمیتروف و نیشیکوری 3 نامزد دیگر در این قسمت بودند. فدرر قهرمان شش دوره تور نهایی مردان همچنین براي دوازدهمین سال متوالي و با کسب 65 درصد آرای هواداران به عنوان محبوب ترين بازيكن تور مردان انتخاب شد. نادال دوم شد و دیمیتروف، جوکوویچ و نیشیکوری به ترتیب در مکان های بعدی استادند.

[URL="http://tennis-image.com/images/67140880011046122875.jpg"]http://tennis-image.com/images/67140880011046122875.jpg (http://tennis-image.com/images/67140880011046122875.jpg)

اين جوايز در مراسم هاي داخل زمين اين هفته در لندن واگذار مي شوند. همچنين جايزه مطبوعاتي ران بوكمن و برترين تورنومنت فصل، در سال 2015 اعلام خواهند شد.

اما جدال برای کسب جایزه مرد شماره یک تنیس جهان در بخش انفرادی همچنان بین فدرر و جوکوویچ ادامه دارد. پیش تر فدرر 5 بار و نواک 2 بار فصل را باعنوان شماره یک به پایان برده اند.
با عنایت بر این موضوع که ریش و قیچی دست ستاره صربستانی ست، به استقبال بارکلیز، آوردگاهِ 8 تنیسور برتر جهان در فصل 2014 خواهیم رفت.. با ما همراه باشید..:583:

http://tennis-image.com/images/33403833924137300771.jpg (http://tennis-image.com/images/33403833924137300771.jpg)

http://tennistalkers.com//fp130.digitaloptout.com/acttr?p=YTE4NDE2NDMyNjX9XOiFWFwLe9HX7OCfwut4%2FCY1FKfj3F0V2qVvSBxlHpQAJbwcMgZ6s95NVNRlvIaNHqKPFkAYtrqIQ%2FZ4JCvH%2B5UxRNJY09PQfvrxaZkT48tg2Bc39zrHIgF0z8ZuJY%2F2iBJV24wcYQi4Fp6MveDtBVEiDAuXqZ1cT5J4%2FTQoTQ%3D%3D&m=FP30_%3A_not_top&t=1415482513096

Shahghale
11-09-2014, 01:36 AM
میشه یه توضیح بدید که فدرر در چه صورت اول میشه؟

rezaomo
11-09-2014, 08:34 AM
میشه یه توضیح بدید که فدرر در چه صورت اول میشه؟

در صورتی که نواک تمام بازیهایش را ببازد و راجر بدون باخت قهرمان بشه , احتمالش هم( نامبر وان شدن ) با داده های آماری کمتر از 5 درصد است.:182:

ramin zebel
11-09-2014, 08:38 AM
لطف کنید پخش تلویزیونی این مسابقات رو اعلام کنید

Novak.
11-09-2014, 08:51 AM
نواک و اندی فینال بارکلیز را برگزار خواهند کرد

Paymaan
11-09-2014, 09:03 AM
جایزه نوع دوستی آرتور اَش رو هم بیخود به ماری دادن. باید می رسید به فدرر.

Mahdi Naji
11-09-2014, 11:10 AM
خیلی بی روح شده این انجمن.....
بابا بارکلیز شروع میشه مثلا تا 5 ساعت دیگه حالا هیچ خبری نیست

خب حالا خوبه نظرم رو بگم که به نظر من فینال رو فدرر و ماری بازی میکنن و جوکو هم با نتیجه 2-1 از گروهش میاد بالا و به ماری میبازه در سمی و فدرر هم سمی رو با چیلچ بازی میکنه و در نهایت قهرمان میشه:434:
خیلی خوشبینانه بود نه؟!
حالا تا ببینیم چه میشود

rojhin
11-09-2014, 11:43 AM
فدرر قهرمان شش دوره تور نهایی مردان همچنین براي دوازدهمین سال متوالي و با کسب 65 درصد آرای هواداران به عنوان محبوب ترين بازيكن تور مردان انتخاب شد. نادال دوم شد و دیمیتروف، جوکوویچ و نیشیکوری به ترتیب در مکان های بعدی استادند.

هواداران این آقای پر مدعا بد نیست در جریان باشن که این استاد عظیم الشان حتی از دیمیتروف هم محبوبیت کمتری داره و بیخود نیست که اینقدر به محبوبیت راجر و رافا حسادت میکنه و اذیت میکنه خودشو ...

MRF
11-09-2014, 12:21 PM
جایزه نوع دوستی آرتور اَش رو هم بیخود به ماری دادن. باید می رسید به فدرر.

درسته اما اونجوری همه جامها میرسید به راجر
بالاخره اندی مثلا تو کشورش بازی میکنه باید هواشو داشته باشن :443:

Novak.
11-09-2014, 01:00 PM
نواک و اندی فینال بارکلیز را برگزار خواهند کرد

خیلی بی روح شده این انجمن.....
بابا بارکلیز شروع میشه مثلا تا 5 ساعت دیگه حالا هیچ خبری نیست

خب حالا خوبه نظرم رو بگم که به نظر من فینال رو فدرر و ماری بازی میکنن و جوکو هم با نتیجه 2-1 از گروهش میاد بالا و به ماری میبازه در سمی و فدرر هم سمی رو با چیلچ بازی میکنه و در نهایت قهرمان میشه:434:
خیلی خوشبینانه بود نه؟!
حالا تا ببینیم چه میشود
بنظر من فدرر با یک برد و دوباخت در حالت خوشبینانه حذف میشه بدبینانه هم اینکه به رائونیچ هم ببازه
سمی: نواک-نیشی...ماری-چیلیچ
فینال:نواک-ماری....قهرمان: نواک

rezaomo
11-09-2014, 02:30 PM
بنظر من فدرر با یک برد و دوباخت در حالت خوشبینانه حذف میشه بدبینانه هم اینکه به رائونیچ هم ببازه

خدا پدر نوستراداموس را بیامرزه , شما ازش پیشی گرفتی .:379:

masa
11-09-2014, 03:29 PM
در صورتی که نواک تمام بازیهایش را ببازد و راجر بدون باخت قهرمان بشه , احتمالش هم( نامبر وان شدن ) با داده های آماری کمتر از 5 درصد است.:182:
اگر نواک با یک شکست به نیمه نهایی برسه و در نیمه نهایی شکست بخوره و و فدرر قهرمان بدون شکست این تورنمنت بشه و با سوئیس هم قهرمان کاپ دیویس بشه، فدرر به رنک 1 میرسه! که بنظر من احتمالش خیلی کمه
امتیاز فدرر:8700، قهرمان بدون شکست تور آخر فصل=1500، قهرمان دیویس کاپ با شرایط ایده آل=225 درنتیجه جمع 10425
امتیاز نوله :10010+صعود به نیمه نهایی با دو پیروزی (400) و یک شکست در مرحله اول +شکست در نیمه نهایی و درنتیجه جمع=10410

king of spin
11-09-2014, 06:55 PM
درود بر نیشیکوری. واقعا زیبا ، ستودنی و مثال زدنی بازی میکنه. این بشر take the ball early براش مثل اب خوردنه. ماری هم بعیده از این گروه صعود کنه. به احتمال زیاد نیشی و راجر از این گروه صعود میکنن. امیدوارم نیشی به عنوان سرگروه صعود کنه.

Dariush.roger
11-09-2014, 09:39 PM
اين نيشي فوق العادس سخت ترين حريف براي راجر احتمالا نيمه نهاي بخوره به نواك حذف بشه

Dariush.roger
11-09-2014, 09:45 PM

:251::251::251::251::254::254:

Mahdi Naji
11-09-2014, 10:22 PM
یک نظر در مورد بازی بدم....
ماری امروز به نظرم واقعا افتضاح بود و نیشیکوری خودش بود....نه بیشتر و نه کمتر که بگیم شاهکار کرد ماری هم واقعا نمی دونم چرا خراب شد یهو وسط بازی.
زمین که به نظرم خوب بود تقریبا متعادل بود.....اما تنها چیزی که خیلی برام جالب بود این بود که نیشیکوری کامل با استرس مقابله کرد و حتی برنده بازی شد .چون بچارد رو که دیدم گفتم که حتما نیشیکوری و رائونیچ هم خیلی با استراسترس وارد کورت شن و راحت ببازن و این برد کامکاملا نظرم را نقض کرد و نگرانی من هم نسبت به بازی راج بیشتر شد.فکر کنم یکی از زیباترین بازی ها بازی امشب بشه

Novak.
11-09-2014, 10:26 PM
بنظر من آسونترین بازی راجر امشبه
اگر ببره شانس صعودش 40 درصده و اگر ببازه زیر 5 درصد شانس صعود داره

اگر ببره بازی بعدیش با اندی بازی مرگ و زندگی اندیه که با تمام وجود میاد
اگر ببازه بازی بعدیش با نیشیکوریه که هم آماده نشون داد هم روحیه گرفته
ضمن اینکه هدتوهد 2-2 وزنه روحی مناسبیه براش

این گروه برای راجر خیلی سخته

Mahdi Naji
11-09-2014, 10:36 PM
اونوقت طبق نظر شما این بازی آسون ترین یا سرنوشت ساز ترین! !

Novak.
11-09-2014, 10:48 PM
اونوقت طبق نظر شما این بازی آسون ترین یا سرنوشت ساز ترین! !

به نظر شما نمیتونه جفتش باشه؟ بنظر من میتونه

Dariush.roger
11-10-2014, 12:47 AM
تبريك به همه هواداراي اسطوره
هر چند تو ست دوم راونيك خوب بود ولي خدارو شكر برد ولي راونيك با توجه به عملكردش تو ست دوم تو تايبريك خيلي ضعيف بود

SIINAA
11-10-2014, 12:50 AM
این سبک passive راجرو جلوی این بازیکنا اصلا نمی پسندم...گرچه نتیجه میده ولی با فلسفه خودش متضاد....
به هر حال چراغ اولو روشن کرد... دمش گرم

Novak.
11-10-2014, 12:50 AM
برک شدن رائونیچ در گیم دوم ست اول کاملا روحیه اش را از بین برد و ست اول را مفتضحانه باخت
واقعا فکر نمیکردم ست دوم بتونه اینقدر خوب برگرده و راجر را تحت فشار بگذاره و در آستانه بردن ست هم قرار بگیره
رائونیچ ست دوم همون رائونیچ پاریس شده بود اما متاسفانه با بدشانسی و اشتباه تای برک را باخت
بنظر من رائونیچ اگر ست دوم را می برد شانس خیلی خوبی داشت که ست سوم و بازی را هم ببره
مسلما بازی فدرر خصوصا در ست دوم برای طرفدارانش امیدوار کننده نبود
حالا بازی اندی و فدرر خیلی مهیج تر خواهد بود

Dariush.roger
11-10-2014, 12:57 AM
برک شدن رائونیچ در گیم دوم ست اول کاملا روحیه اش را از بین برد و ست اول را مفتضحانه باخت
واقعا فکر نمیکردم ست دوم بتونه اینقدر خوب برگرده و راجر را تحت فشار بگذاره و در آستانه بردن ست هم قرار بگیره
رائونیچ ست دوم همون رائونیچ پاریس شده بود اما متاسفانه با بدشانسی و اشتباه تای برک را باخت
بنظر من رائونیچ اگر ست دوم را می برد شانس خیلی خوبی داشت که ست سوم و بازی را هم ببره

شما فقط اومدي اينجا ايراد از بازي فدرر بگيري معلوم داري ميسوزي تو اين سايت فقط دم از اما و اگر ميزني بازيه ديگه بعد مياي ادعاي تنيست ميشه واسه بازي اول خوب بود شما لطف كن در مورد نواك بحث كن من واسش ارزوي موفقيت ميكنم والي ارباب و اسطوره تنيس فدرره استاد تنيس كسي كه نميتونه از استاد ايراد بگيره

saadat2000
11-10-2014, 01:14 AM
اقا ما نفهميديم اين ديويس کاپ اخر چند امتياز داره يکي ميگه625 تا يکي ميگه 225 تا ؟؟؟؟؟؟؟؟

MRF
11-10-2014, 01:17 AM
اقا ما نفهميديم اين ديويس کاپ اخر چند امتياز داره يکي ميگه625 تا يکي ميگه 225 تا ؟؟؟؟؟؟؟؟

225 امتیاز

MRF
11-10-2014, 01:24 AM
بنظر من آسونترین بازی راجر امشبه

اگر ببره بازی بعدیش با اندی بازی مرگ و زندگی اندیه که با تمام وجود میاد
اگر ببازه بازی بعدیش با نیشیکوریه که هم آماده نشون داد هم روحیه گرفته

این گروه برای راجر خیلی سخته

دوست عزیز بازی بعدی راجر با نیشیکوری هست 3شنبه ساعت 5/30
لطفا ضمن تحلیلهای هوشمندانه تون اطلاعات غلط ندید و بچه ها رو به اشتباه نندازید
بازی برنده با برنده هست
اگه اشتباه نکنم اقا فرید تو بحث بازیهای پاریس این موضوع را توضیح داده بودن

Farid
11-10-2014, 01:52 AM
با سلام
بازی دوم اصلا توی یه لیگ دیگه برگزار شد
بازی اول که انگار بازی Futures بود بین انوشا شاهقلی و فرشاد تلاور
واقعا اگه انوشا به جای اندی امروز توی زمین بود نیشیکوری رو برده بود
ریترنهای ماری تعطیل بود انقدر توپ روی راکتش Fly کرد و به بیرون رفت که دیگه داشت دیوونه میشد سرو دومش هم که مثل همیشه تعطیل بود انفورسد ارور هم پشت انفورسد ارور و خیلی هم تنس بود نمی دونم شاید به خاطر رای انتخاباتی که به استقلال اسکاتلند داده فکر می کرد تماشاگرا طرفش نیستند انگار این ماری بود که برای اولین بار در Masters Cup شرکت می کرد.
واقعا من تا به حال بازی به این افتضاحی از ماری ندیده بودم

Farid
11-10-2014, 01:54 AM
این سبک passive راجرو جلوی این بازیکنا اصلا نمی پسندم...گرچه نتیجه میده ولی با فلسفه خودش متضاد....
به هر حال چراغ اولو روشن کرد... دمش گرم
چه عجب بالاخره یکی از طرفدارای فدرر با من هم عقیدست در مورد اینکه فدرر اخیرا در برابر بازیکنان Big server با قد بلند و قدرت حرکتی ضعیف و سراپا حمله Passive بازی میکنه.

Farid
11-10-2014, 02:09 AM
شما اصلا بازیو دیدی؟
فدرر تایبریک ست دوم رو ۷-۰ برد اونوقت شما میگی راونیچ بدشانسی اورده؟
این ماری ای که من دیدم بدون برد مسابقات رو به پایان میرسونه
بازیکن رنک ۱۰۰ رو اورده بودند توی این مسابقات بهتر از ماری بازی می کرد

Novak.
11-10-2014, 08:49 AM
شما اصلا بازیو دیدی؟

شما اصلا بازیو دیدی؟

شما بنظرم فقط تایبرک را دیدی!
تایبرک فقط یک گیم از 13 گیم ست دوم بود!
ست پوینت رائونیچ را ندیدی؟
ندیدی کلافگی و اشتباهات پی در پی راجر خصوصا در گیم سرویسهای خودش را؟
ندیدی چندبار درآستانه برک شدن قرار گرفت؟
اگر با بد شانسی رائونیچ در تای برک اولین ضربه اش به جای اینکه به لبه تور بخوره و اوت شه
توی زمین راجر خوابیده بود
اگر دومین دبل فالتش توی بازی تو حساس ترین مقطع ست دوم یعنی تایبرک نبود اینقدر راحت وانمیداد و تایبرک هم یکطرفه نمیشد
باز هم میگم موتور رائونیچ توی ست دوم بکار افتاد و اگر ست را میبرد احتمال بردش زیادبود

msh13792
11-10-2014, 09:21 AM

خیلی شبیه کاربر 289 صحبت میکنی که بن شده هم هست
اگه قراره یه نفر بن بشه و خوب با یه ایدیه جدید بیاد دوباره تو تاپیک
بن شدن میشه کــــــــــــــــشـــــــــــــــــــــــک

Mehdiii
11-10-2014, 09:54 AM
اگر با بد شانسی رائونیچ در تای برک اولین ضربه اش به جای اینکه به لبه تور بخوره و اوت شه
توی زمین راجر خوابیده بود
اگر دومین دبل فالتش توی بازی تو حساس ترین مقطع ست دوم یعنی تایبرک نبود اینقدر راحت وانمیداد و تایبرک هم یکطرفه نمیشد
اگر ست را میبرد احتمال بردش زیادبود

اگر عمه من به جای ... یه چیز دیگه داشت الان عموی من بود .

sina1993
11-10-2014, 10:03 AM
بعضی از دوستان هستن که به این دسته از کاربرا اعتبار میدن و رای هیئت نظارت رو بی اعتبار میکنن
اگه بقیه به تصمیم هیئت نظارت احترام بذارن کاربرایی مثل ایشون متوجه میشن که بن شدن یعنی بی اعتبار شدن و از ترس بن شدن توهین کردن یادشون میره

rezaomo
11-10-2014, 10:56 AM

شما خود کاربر 289 هستی,ادبیات نوشتنت دقیقا مثل همون کاربر میمونه ,:379: اگر اشتباه میکنم لطفا ادبیات خودت را درست کن برو درباره نواک و بقیه تنیس بازهای مورد علاقه ات مطلب بنویس و درباره اونا پیش بینی کن آقای نوستراداموس:379: تنیس تنیسه, اگر که نیست ؟:379: از مسئولین سایت میخوام در صورت امکان IP این کاربر رو چک کنند و در صورت درست بودن ایشون را بن کنند.

Novak.
11-10-2014, 11:14 AM
ظاهرا در این سایت طرفداری از تنیسور دیگه علی الخصوص نواک
و نوشتن چیزی جز تعریف و تمجید فدرر کفر محض و توهینه! اینطوریه!؟
کجای نوشته من توهینه؟
اگر نوشته من توهینه این چیه!؟

اگر عمه من به جای ... یه چیز دیگه داشت الان عموی من بود .

بچه دبستانی هم جای خالی را پرمیکنه

pouriya.alex
11-10-2014, 11:25 AM
اسطوره کاری با این برادر کاناداییمون کرد که دیگه فکر تایبریک رو از ذهنش خارج کنه :655:

Farid
11-10-2014, 11:55 AM
اسطوره کاری با این برادر کاناداییمون کرد که دیگه فکر تایبریک رو از ذهنش خارج کنه :655:
تایبریک که ۴-۰ شد من پیش خودم گفتم به هیچ ببرش
دمش گرم
یه توضیحی راجع به راونیچ هم بدم که وقتی اومد توی تنیس حرفه ای یه دونه توپ نمی تونست رد کنه و یه مقاله خوندم که نوشته بود ضعیفترین Groundstrokes ها در Top-100 رو داره
درسته خیلی پیشرفت کرده توی این چند فصل اما در نهایت راونیچ وقتی توپش توی تور نخوره و بیرون نره و توی زمین حریف بخوابه یه جورایی شانس اورده ( حالا این دوستمون میگه اولین فرهندش خورد لب تور و رفت بیرون توی تایبریک )
به نظر من هنوز هم توی Top 100 ضعیفترین Groundstrokes ها رو داره بهترین ضربش هم که Inside out فرهندشه اگه بخوره به یه بازیکن که بکهند Solid ی داشته باشه و بتونه از اون سمت به راحتی Dpwn the line بره اصلا موثر نیست.

Novak.
11-10-2014, 12:17 PM
تایبریک که ۴-۰ شد من پیش خودم گفتم به هیچ ببرش
دمش گرم
یه توضیحی راجع به راونیچ هم بدم که وقتی اومد توی تنیس حرفه ای یه دونه توپ نمی تونست رد کنه و یه مقاله خوندم که نوشته بود ضعیفترین Groundstrokes ها در Top-100 رو داره
درسته خیلی پیشرفت کرده توی این چند فصل اما در نهایت راونیچ وقتی توپش توی تور نخوره و بیرون نره و توی زمین حریف بخوابه یه جورایی شانس اورده ( حالا این دوستمون میگه اولین فرهندش خورد لب تور و رفت بیرون توی تایبریک )
به نظر من هنوز هم توی Top 100 ضعیفترین Groundstrokes ها رو داره بهترین ضربش هم که Inside out فرهندشه اگه بخوره به یه بازیکن که بکهند Solid ی داشته باشه و بتونه از اون سمت به راحتی Dpwn the line بره اصلا موثر نیست.

رائونیچ حتی نسبت به 6 ماه پیش هم پیشرفت خوبی داشته
دو بازی اول امسالش با راجر افتضاح بود کافی بود راجر سرویسش را برگردونه
تا یا توی تور بزنه یا اوت.اما در پاریس و دیشب ست دوم دیدیم که پابه پای راجر دررالیها شرکت میکرد

البته خاطره خوش تایبرک پاریس هم مدتها در ذهنش میمونه:443:

masa
11-10-2014, 01:41 PM
اینم آمار بازی راجر-رائونیچ

MRF
11-10-2014, 02:16 PM
[B]البته خاطره خوش تایبرک پاریس هم مدتها در ذهنش میمونه:443:

بله خاطرات خوب زیاده
مثلا بازیهای مادرید پارسال خاطره بازی دیمتروف و نفر اول رنکینگ هم همیشه باقی میمونه و اون کلاس اخلاق و نتیجه باهم رو :443:

Mahmoud RF
11-10-2014, 05:30 PM
آقا یکی از دوستان بی زحمت Passive و Groundstrokes رو توضیح بده واسه ما!!

roger 4 ever
11-10-2014, 06:39 PM
آقا یکی از دوستان بی زحمت Passive و Groundstrokes رو توضیح بده واسه ما!!

دوست عزیزم passive یک نوع سبک بازی در تنیس هست و بازیکنان passive بازیکنانی هستند که تنیسی بسیار غیر فعال ارائه می دن...یعنی به جای اینکه بخوان بازی خودشون رو به حریف دیکته کنن، سعی می کنن با نگه داشتن توپ در بازی منتظر اشتباهات حریفانشون باشن...به عنوان مثال دیشب شما راجر فدرر متفاوتی را نسبت به شانگهای و علی الخصوص بازی «تاریخی» مقابل نواک شاهد بودید...نه خبری از هجوم های جادویی رو تور بود و نه خبری از اون حرکت های شاعرانه در جلو و عقب کورت...فدرر سعی داشت دیشب یک بازی «کنترلی» و آرام تری رو ارائه بده که این تاکتیک خودش بود و بیشتر سعی داشت با نگه داشتن توپ در رالی ها از اشتباهات پیاپی رائونیچ استفاده کنه...این می شه سبک passive...یعنی دقیقا همون چیزی که اندی ماری ارائه می ده ( مخصوصا مقابل راجر، نواک و رافا) و همه تنیس نویسان و کارشناسان اون رو به عنوان نقطه ضعفش قلمداد می کنن و معتقدن با این سبک هیچ گاه نمی تونه تبدیل به تنیسوری جاودانه برای همه طرفداران تنیس بشه...

Groundstrokes هم منظور ضربات فورهند و یا بکهندی هست که پس از bounce توپ زده می شه...اینکه می گن رائونیچ Groundstrokes خوبی نداره یعنی ضربات فورهند و بکهندش در حالت نرمال و طبیعی قدرت لازم رو برای کنترل بازی از خودشون نشون نمی دن و معمولا بسیار پر خطا و پر اشتباه هستن...Groundstrokes نوع خاص و منحصر به فردی از ضربه نیست بلکه تمامی ضربات بکهند و فورهندی که پس از bounce توپ زده می شه رو Groundstrokes می گن...

hooman3x
11-10-2014, 08:44 PM
کاش دمیتروف جای این بردیچ توی تور شرکت میکرد. یا حتی فرر
اشتباه نکنم 58 دقیقه شد تا با فقط گرفتن دو گیم در دوست بازی را به استن باخت
نمایش استن خوب بود اما نمیشه از بازی ضعیف بردیچ چشم پوشی کرد

امیدوارم استن با صعود از گروه که خیلی هم سخت نیست بتونه اون اعتماد به نفس ابتدای فصل رو دوباره به دست بیاره و بتونه با کمک راجر دیویس کاپ رو که خیلی برای طرفدارای اسطوره مهمه رو بدست بیاره

استن اگر تو اوج باشه و راجر همین فرمش رو حفظ کنه دیویس کاپ دور از دسترس نیست:443:

Novak.
11-10-2014, 10:04 PM
بازی اول امروز جذاب نبود
من قبل از شروع رقابتها پیشبینی کردم از این گروه نواک و چیلیچ صعود میکنند.ببینیم چیلیچ امیدوارمون میکنه

swiss express
11-10-2014, 11:00 PM

یاد حرف علی پروین افتادم که میگفت مدیر فنی یعنی کشک!!:434:

در مورد نمایش نه چندان جالب ماری یادمه پیتر فلمینگ قبل از شروع تورنمنت وین گفتش که اندی نباید انقدر تو تورنمنت های پشت سر هم شرکت کنه و قطعا برای بارکلیز خسته میشه.

به هر حال ماری هم برای اینکه کوالیفای بشه بعد از یو اس اپن تو 6 تورنمنت شرکت کرد که سه تاشو قهرمان شد. و در حال حاضر جای تعجبی نداره که هم از لحاظ ذهنی و هم از جنبه بدنی jaded باشه.

شاید بهتر بود حداقل وین رو اسکیپ میکرد چون به هر قیمتی کوالیفای شدن و خسته رسیدن به آوردگاه نهایی هشت بازیکن برتر چندان جالب نیست...

Dariush.roger
11-10-2014, 11:47 PM
چيليچ فقط نگاه ميكنه توپارو به درو ديوار ميزنه انگار اولين بارشه اومده تو كورت

MRF
11-10-2014, 11:52 PM
چلیچ تا الان ضعیفترین بازیکن مسابقات بوده

MRF
11-11-2014, 12:10 AM
از این گروه نوله و استن صعود میکنن

Novak.
11-11-2014, 12:15 AM
تبریک به هواداران تنیسور شماره یک امسال و تاچندسال دیگه:443:
یک تنیس شیک و مجلسی از همان نواکی که انتظارش را داشتیم و داریم:866:

Novak.
11-11-2014, 12:20 AM
البته چیلیچ شباهتی به اون چیلیچ نیویورک نداشت که قاطعانه و 3-0 راجر را برد
اما بنظرم میتونه بردیک را ببره و فینال گروه را با استن برگزار کنه
اما نواک واقعا غوغا میکنه بدون اینکه به هوادارانش استرس وارد کنه مثل بولدوزر حریفها را قلع و قمع میکنه

Novak.
11-11-2014, 12:26 AM
بنظرم میشه نواک را به عنوان اولین تنیسور حاضر در نیمه نهایی معرفی کرد
بازی بعدیش با استن در حقیقت سرگروه را مشخص میکنه معتقدم استن هم در شرایط فعلی
حریف نواک نبوده و تقاص استرالیا را پس می ده
پیش به سوی قهرمانی بدون ست باخته
امیدوارم فدرر بتونه از گروهش بالا بیاد جالب میشه:443:

Farid
11-11-2014, 02:20 AM
Passive سبک نیست شیوه بازی کردنه
Negative هم بهش می گند که نقطه مقابل Positive ه
سبک های بازی اینها هستند که در گذشته به تفصیل راجع بهشون مطلب نوشتم:
Serve & Volleyer or Net-Rusher
Ultra-Aggressor or Flashy Types of players
Controlled Aggression
Attacking counter-punchers
Defensive Counter-punchers or solid baseliners or Grinders or Dirtballers ( Clay

Farid
11-11-2014, 02:29 AM
روز دوم بازیها هم گذشت و ما هنوز یه بازی قشنگ ندیدیم
نکته جالبی که من دیدم اینه که توپها خیلی Fly می کنند و اصلا شرایط بازی مناسب برای بازیکنانی که تقریبا میشه گفت Flat ضربه می زنند مانند ماری چیلیچ بردیچ و نیشیکوری نیست.
با این احتساب من فکر کنم اینطور که از شرایط بازی بوش میاد که خوراک Spin ه قشنگترین بازی مرحله گروهی بین دیوکوویچ و واورینکا باشه پیشنهاد می کنم دوستان این بازی رو از دست ندند.

Mahdi Naji
11-11-2014, 05:46 AM
متاسفانه همون اتفاقی افتاد که دوست نداشتم بیفتد. ....
بازیکن های کم تجربه در این تور نمی تونن خوب بازی کنن.مثلا اون راونیچ که نسبتا خوب نبود.بردیچ لم همین طور و تنها بازیکنی که این حرف منو نقض میکنه نیشیکوریه بازی سختی داره راجر امروز جلوش. باید خوب کنترلش کنه چون نیشیکوری حریف بسیار سختی برای راجر و اون رو تا حال 2 بار توی 1000 تایی ها برده....
به امید پیروزی

hooman3x
11-11-2014, 08:27 AM
البته چیلیچ شباهتی به اون چیلیچ نیویورک نداشت که قاطعانه و 3-0 راجر را برد
اما بنظرم میتونه بردیک را ببره و فینال گروه را با استن برگزار کنه
اما نواک واقعا غوغا میکنه بدون اینکه به هوادارانش استرس وارد کنه مثل بولدوزر حریفها را قلع و قمع میکنه

دیشب نواک غیر از چند تا پسینگ که خیلی خوب بود و حرکتش تو زمین که برای تمام توپها تلاش میکرد حتی توپهای مرده چیز دیگه ای نداشت
البته نه اینکه نواک خوب نبود انصافا خوب بازی کرد ولی بیشتر از اون چیلیچ نتونست اون بازی خودشو ارائه بده که البته معتقدم بازی خوب نواک خصوصا تو امتیازهای حساس بی تاثیر در این نمایش چیلیچ نبود. ولی خب چیلیچ باید بیشتر از این حرفا مبارزه میکرد.نواک هر وقت در بازی 2 یا 3 تا توپ چلیچ رو رد میکرد ما شاهد ارور چیلیچ بودیم

دلیل این حرفم اینه که چیلیچ در ست اول فقط 1 بار گیم سرو خودش رو گرفت و ست دوم حتی 1 بار هم نتونست گیم سرو خودشو بگیره که خودش گویای کیفیت بازی چیلیچ هست

بازی راجر با نیشیکوری و نواک با استن میتونه گرما رو به رقابتها برگردونه

masa
11-11-2014, 11:00 AM
استن و نیشی از پس نواک بر میان!

Novak.
11-11-2014, 11:22 AM
دیشب نواک غیر از چند تا پسینگ که خیلی خوب بود و حرکتش تو زمین که برای تمام توپها تلاش میکرد حتی توپهای مرده چیز دیگه ای نداشت
البته نه اینکه نواک خوب نبود انصافا خوب بازی کرد ولی بیشتر از اون چیلیچ نتونست اون بازی خودشو ارائه بده که البته معتقدم بازی خوب نواک خصوصا تو امتیازهای حساس بی تاثیر در این نمایش چیلیچ نبود. ولی خب چیلیچ باید بیشتر از این حرفا مبارزه میکرد.نواک هر وقت در بازی 2 یا 3 تا توپ چلیچ رو رد میکرد ما شاهد ارور چیلیچ بودیم

دلیل این حرفم اینه که چیلیچ در ست اول فقط 1 بار گیم سرو خودش رو گرفت و ست دوم حتی 1 بار هم نتونست گیم سرو خودشو بگیره که خودش گویای کیفیت بازی چیلیچ هست

بازی راجر با نیشیکوری و نواک با استن میتونه گرما رو به رقابتها برگردونه

با درود
بنظرم بخش عمده اون چیزی که باعث شد بازی چیلیچ ضعیف بنظر بیادهمان بازی خوب نواک بود.
من هنوز شانس 50 درصدی برای صعود چیلیچ از گروه قائلم و مسلما بازیش با استن بازی یکطرفه ای نخواهد بود
نواک آماده ترین تنیسور حال حاضر دنیاست که دوست و دشمن بهش واقفند و شانس نخست قهرمانی با فاصله زیاد نسبت به بقیه

Novak.
11-11-2014, 11:26 AM
استن و نیشی از پس نواک بر میان!

بنظر من نیشی و اندی از پس راجر برمیان:434:

davidbeckham
11-11-2014, 12:12 PM
بجز نواک و فدرر و تا حدی واورینکا بقیه در حد این مسابقات نیستن

msh13792
11-11-2014, 12:38 PM
با درود
بنظرم بخش عمده اون چیزی که باعث شد بازی چیلیچ ضعیف بنظر بیادهمان بازی خوب نواک بود.
من هنوز شانس 50 درصدی برای صعود چیلیچ از گروه قائلم و مسلما بازیش با استن بازی یکطرفه ای نخواهد بود
نواک آماده ترین تنیسور حال حاضر دنیاست که دوست و دشمن بهش واقفند و شانس نخست قهرمانی با فاصله زیاد نسبت به بقیه

زرشـک

PowerVu
11-11-2014, 01:10 PM
نظر اندی ماری در خصوص سطح مسابقات امسال و اذعان به سریع بودنش:

On the surface at the O2 Arena:i

i“It’s quite lively, to be honest. It can be hard to control the ball that can bounce pretty high up on the serve, on the kick serve. Yeah, it’s quicker than the other courts.i

i“It’s definitely quicker than Valencia and Paris, I would say that. I don’t know exactly why that is, because the balls are the same and it’s the same court, I believe, manufacturer. I don’t know if it’s to do with just how big the stadium is, and it does get warm in there. I’m not sure. But, yeah, it’s quite lively.”i

king of spin
11-11-2014, 01:28 PM
درود بر پاور عزیز و پست به موقعش. دیگه دوستان طرفدار راجر لطفا بهونه گیری نکنن.

roger 4 ever
11-11-2014, 01:38 PM
Passive سبک نیست شیوه بازی کردنه
Negative هم بهش می گند که نقطه مقابل Positive ه
سبک های بازی اینها هستند که در گذشته به تفصیل راجع بهشون مطلب نوشتم:
Serve & Volleyer or Net-Rusher
Ultra-Aggressor or Flashy Types of players
Controlled Aggression
Attacking counter-punchers
Defensive Counter-punchers or solid baseliners or Grinders or Dirtballers ( Clay

خیلی بی معنی بود...کاملا واضح بود توضیح من در مورد سوال دوستمون که منظور چی هست با توجه به مثالی هم که زدم در مورد فدرر و خیلی ابتدایی می شد فهمید که منظورم این سبک های کلی که شما نوشتین نیست( تازه خیلی جمع و جور تر هم می شد نوشت اینا رو چون دسته بندی های متفاوت و کمتر گیج کننده تر از چیزایی که شما نوشتی هم وجود داره)...حالا شما می خوای 2 کلمه تقریبا یکسان در معنی و نزدیک به هم( سبک و شیوه) رو برداری بیاری تو این بحث که یه چیزی از توش به دست بیاری، بحثش کاملا جدا هست...که خب البته با توجه به سابقه افتضاح شما در درک زبان( خضعولات !!!) امر بسیاری بیهوده ای تلقی می شه از نظر من...

Novak.
11-11-2014, 01:43 PM
با درود

زرشـک

:379:اگر نواک نیست پس کیه!؟

Farid
11-11-2014, 01:59 PM
خیلی بی معنی بود...کاملا واضح بود توضیح من در مورد سوال دوستمون که منظور چی هست با توجه به مثالی هم که زدم در مورد فدرر و خیلی ابتدایی می شد فهمید که منظورم این سبک های کلی که شما نوشتین نیست( تازه خیلی جمع و جور تر هم می شد نوشت اینا رو چون دسته بندی های متفاوت و کمتر گیج کننده تر از چیزایی که شما نوشتی هم وجود داره)...حالا شما می خوای 2 کلمه تقریبا یکسان در معنی و نزدیک به هم( سبک و شیوه) رو برداری بیاری تو این بحث که یه چیزی از توش به دست بیاری، بحثش کاملا جدا هست...که خب البته با توجه به سابقه افتضاح شما در درک زبان( خضعولات !!!) امر بسیاری بیهوده ای تلقی می شه از نظر من...
جمع کن دیگه واقعا حال ادمو به هم می زنی
من از اولی که توی این فروم بودم تا اونجا که بودم ( چون معمولا من نیمه دوم فصل که شرایط بازی نسبتا سریعتره میام توی فروم ) نذاشتم کسی اطلاعات غلط بده به دوستان
شما به نظر من به جای اینکه از من غلط املایی بگیری برو دو کلام انگلیسی یاد بگیر که اگه یه کوچولو انگلیسی بلد بودی حتی اگه هیچ چیز هم از تنیس حالیت نمی شد می فهمیدی که Passive نمی تونه سبک باشه
اینها رو مثال میزنم:
He is a net rusher
he is an ultra aggressor
He is a solid baseliner
...
حالا اینجا رو داشته باش جناب زبان شناس
He is a passive
شیوه بازی با سبک دو چیز متفاوته که یک بازیکن حتی Serve and volleyer و یا Ultra aggressor در لحظاتی از بازی ممکنه Passive بازی کنه مانند بازی دو روز پیش Federer اما اون بازیکن سبک بازیش که Passive نیست
من اصلا نه نوشته های شما و نه نوشته های اون دوستت Swiss ... رو نمی خونم اما اینجا چون اون دوستمون از نوشته من سوال کرده بود مجبور شدم بخونم ببینم چه شر و وری نوشتی و با چه اعتماد به نفسی , اینش خنده داره که طرف اصلا نمی دونه تنیس رو با چه ت ای می نویسند بعد میاد سوالات بقیه رو هم جواب میده
واقعا خنده داره

roger 4 ever
11-11-2014, 02:15 PM
جمع کن دیگه واقعا حال ادمو به هم می زنی
من از اولی که توی این فروم بودم تا اونجا که بودم ( چون معمولا من نیمه دوم فصل که شرایط بازی نسبتا سریعتره میام توی فروم ) نذاشتم کسی اطلاعات غلط بده به دوستان
شما به نظر من به جای اینکه از من غلط املایی بگیری برو دو کلام انگلیسی یاد بگیر که اگه یه کوچولو انگلیسی بلد بودی حتی اگه هیچ چیز هم از تنیس حالیت نمی شد می فهمیدی که Passive نمی تونه سبک باشه
اینها رو مثال میزنم:
He is a net rusher
he is an ultra aggressor
He is a solid baseliner
...
حالا اینجا رو داشته باش جناب زبان شناس
He is a passive
شیوه بازی با سبک دو چیز متفاوته که یک بازیکن حتی Serve and volleyer و یا Ultra aggressor در لحظاتی از بازی ممکنه Passive بازی کنه مانند بازی دو روز پیش Federer اما اون بازیکن سبک بازیش که Passive نیست
من اصلا نه نوشته های شما و نه نوشته های اون دوستت Swiss ... رو نمی خونم اما اینجا چون اون دوستمون از نوشته من سوال کرده بود مجبور شدم بخونم ببینم چه شر و وری نوشتی و با چه اعتماد به نفسی , اینش خنده داره که طرف اصلا نمی دونه تنیس رو با چه ت ای می نویسند بعد میاد سوالات بقیه رو هم جواب میده
واقعا خنده داره

به قدری ترحم برانگیزی که موندم واقعا چی جوابت و بدم...استاد تو نمی خواد انگلیسی حرف بزنی، اول فارسیت و یاد بگیر بعد بیا اینجا چرت و پرت تحویل ملت بده...من نگفتم passive، سبک کلیه... هر فردی که توضیح من و بخونه خودش می فهمه که منظور من چیه...خوبه حالا خودم تو همون توضیحم فدرر و مثال زدم و گفتم که چه تاکتیکی و مقابل رائونیچ اتخاذ کرد و همین تاکتیک فدرر رو بهش می گن ارائه تنیس passive...کی اومد صحبت از این کرد که passive یک نوع style of play هستش که واسه خودت تز می دی؟!...تو نمی خواد انگلیسی حرف بزنی، فارسیت و یاد بگیر ببین معنی سبک و شیوه چیه بعد تز بده...کاملا واضح بود توضیح و منظور من نیازی نیست از نزدیک بودن معنی 2 کلمه سبک و شیوه سوء استفاده کنی...

خدا رو شکر همه توضیح من و خوندن و کاملا مشخصه که همه هم فهمیدن و هیچ فردی هم با توجه به توضیحات من این نتیجه رو نگرفت که passive یک نوع سبک کلی تنیس محسوب می شه...خنده داره واقعا حالا خوبه مثالم زدم فدرر رو...به قدری توضیح من گویاست که همه فهمیدن فقط تو با درک افتضاح و مسخرت از تنیس نتونستی بفهمی این قضیه رو می یاد می نویسه passive سبک کلی نیست برا من سبکا رو به اون شکل مصحک و مسخره می شماره!!! نه بابا غیب می گی؟!!!

تو اصن درک افتضاح و مضحکت از تنیس به قدری نیست که نوشته های من و اون دوستم رو بفهمی، تو بیا به همون بازی با کلماتت ادامه بده و 4 تا مچ آپ بنویس...خضعول!!!!!!!!!!!

Sorou$h
11-11-2014, 02:16 PM
دوستان یک بحثی بین من و یکی از دوستام پیش اومده اگه امکانش هست جواب این سوال من رو بدید.

دوستم میگه رنکینگ race to london که از اول سال جمع میشه قبل مسترز پاریس جای رنکینگ اصلی رو میگیره و مسترز پاریس و تور آخر فصل لندن دفاع نداره هر سال و هر چی ببری پوینت مثبت میگیری. ولی من میگم دفاع داره و باید از امتیاز پارسال دفاع کرد. لطفا واضح توضیح بدین. مرسی.

Farid
11-11-2014, 02:19 PM
دوست عزیزم passive یک نوع سبک بازی در تنیس هست و بازیکنان passive بازیکنانی هستند که تنیسی بسیار غیر فعال ارائه می دن...یعنی به جای اینکه بخوان بازی خودشون رو به حریف دیکته کنن، سعی می کنن با نگه داشتن توپ در بازی منتظر اشتباهات حریفانشون باشن...به عنوان مثال دیشب شما راجر فدرر متفاوتی را نسبت به شانگهای و علی الخصوص بازی «تاریخی» مقابل نواک شاهد بودید...نه خبری از هجوم های جادویی رو تور بود و نه خبری از اون حرکت های شاعرانه در جلو و عقب کورت...فدرر سعی داشت دیشب یک بازی «کنترلی» و آرام تری رو ارائه بده که این تاکتیک خودش بود و بیشتر سعی داشت با نگه داشتن توپ در رالی ها از اشتباهات پیاپی رائونیچ استفاده کنه...این می شه سبک passive...یعنی دقیقا همون چیزی که اندی ماری ارائه می ده ( مخصوصا مقابل راجر، نواک و رافا) و همه تنیس نویسان و کارشناسان اون رو به عنوان نقطه ضعفش قلمداد می کنن و معتقدن با این سبک هیچ گاه نمی تونه تبدیل به تنیسوری جاودانه برای همه طرفداران تنیس بشه...

خوشبختانه چرندیاتی که نوشتی هنوز هست
من یه پیشنهاد دارم برات شما بیشتر به مقوله غلط املایی و مسایل روحی و روانی بپردازی بهتره
سعی کن خیلی خودتو وارد مسایل فنی نکنی

sina1993
11-11-2014, 02:19 PM
درود بر پاور عزیز و پست به موقعش. دیگه دوستان طرفدار راجر لطفا بهونه گیری نکنن.
ماری حرف خاصی نزده فقط گفته این زمین از مسترز پاریس سریعتره.
سرعت کورتهای پاریس در رده متوسطه البته امسال با تغییراتی که در اون اعمال کردن روی زمینهای خاک رس رو سفید کرد.
برای همین سریعتر بودن کورتهای لندن از پاریس الزاما به معنی نیست که در رده زمینهای سریع قرار میگیرن(زمین والنسیا رو نمیدونم احتمالا وضعیتش مشابه پاریسه).
ماری توی مقایسه ای که کرده با قاطعیت گفته لندن از پاریس سریعتره ولی درمورد زمینهای دیگه با اطمینان صحبت نکرده.
به نظرم بعد از بازی با نیشیکوری برای توجیه باختش یه مقدار بزرگنمایی کرده

Farid
11-11-2014, 02:26 PM
دوستان یک بحثی بین من و یکی از دوستام پیش اومده اگه امکانش هست جواب این سوال من رو بدید.

دوستم میگه رنکینگ race to london که از اول سال جمع میشه قبل مسترز پاریس جای رنکینگ اصلی رو میگیره و مسترز پاریس و تور آخر فصل لندن دفاع نداره هر سال و هر چی ببری پوینت مثبت میگیری. ولی من میگم دفاع داره و باید از امتیاز پارسال دفاع کرد. لطفا واضح توضیح بدین. مرسی.

سروش جان دوستت اشتباه می کنه
رنکینگ به امتیازات ۱ سال قبل از همون تاریخ که بازیکن گرفته اطلاق میشه
Race به امتیازاتی که بازیکن در طول فصل یک سال مشخص میگیره اطلاق میشه که این دو در پایان فصل با هم یکی می شند
Race to London به امتیازات یک بازیکن از اول فصل تا مسابقات لندن اطلاق میشه که مسترز پاریس هم جزوش هست
دفاع کردن از امتیازات هم که برای هر Tournament ی هست یعنی الان جوکوویچ باید از امتیازات فصل پیش که در لندن گرفته و قهرمان شده دفاع کنه
منتهای مراتب چون در این فصل لندن یکهفته دیرتر نسبت به فصل پیش برگزار شده و تقویم ATP Tour تغییر کرده و رنکینگ دوشنبه هر هفته بیرون میاد و در فصل پیش لندن در هفته ۴۵ ام برگزار میشده و در این فصل در هفته ۴۶ ام دیروز ۱۵۰۰ امتیاز از دیوکوویچ کم شده

Farid
11-11-2014, 02:28 PM
ماری حرف خاصی نزده فقط گفته این زمین از مسترز پاریس سریعتره.
سرعت کورتهای پاریس در رده متوسطه البته امسال با تغییراتی که در اون اعمال کردن روی زمینهای خاک رس رو سفید کرد.
برای همین سریعتر بودن کورتهای لندن از پاریس الزاما به معنی نیست که در رده زمینهای سریع قرار میگیرن(زمین والنسیا رو نمیدونم احتمالا وضعیتش مشابه پاریسه).
ماری توی مقایسه ای که کرده با قاطعیت گفته لندن از پاریس سریعتره ولی درمورد زمینهای دیگه با اطمینان صحبت نکرده.
به نظرم بعد از بازی با نیشیکوری برای توجیه باختش یه مقدار بزرگنمایی کرده

سینا جان علاوه بر این بازیکنان Defensive counter-punchers خیلی نمیشه روی حرفشون راجع به سرعت سطح حساب کرد اونها همیشه سطوح رو سریع می بینند
مثلا نادال هم هر وقت شما حتی توی یک هارد فوق العاده کند مانند Indian Wells راجع به سرعت سطح نظر داده گفته خیلی سریع خیلی سریع
مسابقات پاریس همواره سطحی کند داشته و این فصل هم مستثنا نیست تنها تفاوتی که کرده شرایط بازی از قبل هم بدتر شده در گذشته لندن سطحی کند اما Low Bounce داشت اما این فصل حتی کندتر هم شده و High Bounce شده به حدی که دیروز هم گفتم بازیکنان Flat Hitter برای کنترل توپ بر روی راکتشون به زحمت می افتند همانطور که چیلیچ و بردیچ نتونستند در حد نسف بازی نرمال خودشونو هم ارایه کنند.
این هم چند تا مصاحبه:
“If things don’t go well for me in the first round-robin match, then I’ll be disappointed,” said Raonic, who felt the centre court was rather slow after his practice session Friday.

commentators (Peter Fleming): "court is very slow"

DAMN, DAMN AGAIN
بعد هم این قضیه که سطح رو کند انتخاب می کنند در لندن به نفع ماریه من موندم دیگه این رو که رو نیست سنگ پای قزوینه واقعا
طرف اومده میگه سطح سریعه
یکی نیست بهش بگه مردم می رند می خونند گزارشگرا الان ۲ روزه دارند دیگه زار می زنند که این Court چزا اینقدر کنده
از همه مهمتر به چشمهای خودشون که اعتماد دارند که می بینند یه دونه Winner هیچکی نمی تونه بزنه
بیچاره از بس نیشیکوری Take the ball early کرده شرایط بازی براش سریع به نظر رسیده

roger 4 ever
11-11-2014, 02:34 PM
خوشبختانه چرندیاتی که نوشتی هنوز هست
من یه پیشنهاد دارم برات شما بیشتر به مقوله غلط املایی و مسایل روحی و روانی بپردازی بهتره
سعی کن خیلی خودتو وارد مسایل فنی نکنی

استاد تو همین قدر هم حتی نمی دونی که واژه های زبان ما برای تحلیل و توضیح تنیس کامل نیستن...منم خیلی برام ساده هست که بیام از لغات انگلیسی استفاده کنم برای توضیح یک مطلب اما مثل تو درکم تنیسیم ضعیف نیست و سعی می کنم با زبون ساده و استفاده از واژه های زبان خودمون یک مساله رو توضیح بدم...من از کلمه سبک استفاده کردم که البته ممکن بود این اشتباه رو به وجود بیاره که passive یک سبک کلی و style of play در تنیس باشه ولی خوشبختانه توضیح و مثالی رو زدم که منظورم رو بفهمونم که passive یک سبک کلی نیست بلکه یک تاکتیک هست و هر بازیکنی می تونه اون رو استفاده کنه...وای خنده داره اصن توضیح به این واضحی این اومده یه لغت رو برداشته خضعول (!!!) تحویل می ده...

در ضمن برا اینکه یاد بگیری بهت می گم، برو سرچ کن در لغت نامه دهخدا، ببین برای معنی سبک از لعت شیوه استفاده کرده و برای معنی شیوه هم از لعت سبک استفاده کرده...این 2 لغت در زبان ما کاملا نزدیک به هم هستن و معنی یکسانی دارن...برا اینکه یاد بگیری دارم می گم اینا رو بهت...

roger 4 ever
11-11-2014, 02:46 PM
با سلام
یه چیزی که دوستان بهش توجه نمی کنند اینه که Federer الان ۳۳سالشه
هر وقت به قول دوستان تنیسورهای شما توی این سن تونستند یه ATP 250 بگیرند اونوقت میشه این بازیکنان رو با هم مقایسه کرد
با این سبک بازی Passive ی که Nadal , Djokovic و به خصوص Murray بازی می کنند ( گرچه جای Nadal واقعا خالیه چون به معنای واقعی می تونه با غیرت بازی کردن رو به همه تنیسورها یاد بده ) و از خطاهای حریفان برای کسب امتیاز تغذیه می کنند و فشاری که بدنشون در هنگام دفاع کردن و Slide کردن تحمل میکنه من فکر نکنم توی ۳۳ سالگی اصلا بتونند بازی کنند چه برسه GS ببرند ( دقیقا همین اتفاق برای Hewitt افتاده )

ای بابا ای بابا...می بینم که شما هنم اینجا در تاپیک یو اس امسال از لغت سبک در کنار passive استفاده کردید...!!!!!!!!

ولی خوبه، همین که پس از بحث های گذشتمون داری سعی می کنی گیرهای کودکانه، مضحک و در عین حال خضعول(!!!) به من بدی نشون می ده که تا چه اندازه خودت رو ضعیف می دونی....!!!

درکت از تنیس افتضاحه دوسته من، ابتدایی ترین مسائل رو هم نمی دونی حتی نمی دونی که واژه های زبان ما کامل نیستن برای وصف تنیس...حتی نمی دونی که با فارسی بخوای تنیس رو تحلیل کنی خیلی فرق می کنه تا با انگلیسی...این پستم گذاشتم که وضعیتت رو بدونی و یه کم مطالعه کنی و از عصبانیتت در بحث های گذشته کم کنی...موفق باشی...

Farid
11-11-2014, 02:48 PM
در ضمن برا اینکه یاد بگیری بهت می گم، برو سرچ کن در لغت نامه دهخدا، ببین برای معنی سبک از لعت شیوه استفاده کرده و برای معنی شیوه هم از لعت سبک استفاده کرده...این 2 لغت در زبان ما کاملا نزدیک به هم هستن و معنی یکسانی دارن...برا اینکه یاد بگیری دارم می گم اینا رو بهت...
خوب پیشرفتت خوب بوده
میگم شما در همین زمینه غلط املایی و مسایل روحی و روانی کار کن تا بتونی لااقل یه مطلبی بنویسی

roger 4 ever
11-11-2014, 02:54 PM
خوب پیشرفتت خوب بوده
میگم شما در همین زمینه غلط املایی و مسایل روحی و روانی کار کن تا بتونی لااقل یه مطلبی بنویسی

:251::251::251::251:

ببین من اگه جات بودم دیگه فرار می کردم بعد از این پستی که ازت نقل قول کردم...چه قدر آخه ضعیفی تو بشر؟!!! ببین وضعیتت خیلی خرابه...اومدی یه گیر مضحک بدی به من که خودت و بزرگ کنی، به قدری زدی خودت و خراب کردی که حد نداره...البته تاکتیکت خوب بود، همین که دونستی با ایراد گرفتن از من می تونی بزرگ شی پیشرفت خوبیه...ولی فرار کن خداییش دیگه، فرار کن دلم نمی یاد با این حالت جوابت و بدم...موفق باشی و پر مطالعه...

Farid
11-11-2014, 02:56 PM
ای بابا ای بابا...می بینم که شما هنم اینجا در تاپیک یو اس امسال از لغت سبک در کنار passive استفاده کردید...!!!!!!!!

ولی خوبه، همین که پس از بحث های گذشتمون داری سعی می کنی گیرهای کودکانه، مضحک و در عین حال خضعول(!!!) به من بدی نشون می ده که تا چه اندازه خودت رو ضعیف می دونی....!!!

درکت از تنیس افتضاحه دوسته من، ابتدایی ترین مسائل رو هم نمی دونی حتی نمی دونی که واژه های زبان ما کامل نیستن برای وصف تنیس...حتی نمی دونی که با فارسی بخوای تنیس رو تحلیل کنی خیلی فرق می کنه تا با انگلیسی...این پستم گذاشتم که وضعیتت رو بدونی و یه کم مطالعه کنی و از عصبانیتت در بحث های گذشته کم کنی...موفق باشی...
خوشم میاد میری تمامی نوشته های منو می خونی تا بلکه بتونی یه چیزی از توش در اری افرین باریکلا
این ۳ تا بازیکنی که من گذاشتم سبک بازیشون به هم شبیهه از این لحاظ که همشون Solid Baseliner هستند اما Djokovic سبک بازیش که Controlled Aggression ه , Murray که یک Defensive counter punchers ه و Nadal هم که از فصلی که در US Open قهرمان شد دیگه سبک بازیش Defensive counter punchers نیست
وقتی من می خوام این سه بازیکن در سبک های مختلف رو توی یک دسته قرار بدم میام از لغت Passive استفاده می کنم که البته اگه کلمه سبک قبلش گذاشتم اشتباه بوده
باید یا میگفتم Solid Baseliners یا با این جور Passive ی که اینها بازی می کنند.

Farid
11-11-2014, 03:00 PM
:251::251::251::251:

ببین من اگه جات بودم دیگه فرار می کردم بعد از این پستی که ازت نقل قول کردم...چه قدر آخه ضعیفی تو بشر؟!!! ببین وضعیتت خیلی خرابه...اومدی یه گیر مضحک بدی به من که خودت و بزرگ کنی، به قدری زدی خودت و خراب کردی که حد نداره...البته تاکتیکت خوب بود، همین که دونستی با ایراد گرفتن از من می تونی بزرگ شی پیشرفت خوبیه...ولی فرار کن خداییش دیگه، فرار کن دلم نمی یاد با این حالت جوابت و بدم...موفق باشی و پر مطالعه...
این جملتو باید قاب بگیرند بزارند سر در تنیس تاکرز تا بچه ها هر وقت میاند توی فروم یه دل سیر بخندند
واقعا چندش اورترین کاربری هستی که تا به حال من توی این فروم دیدم

rezaomo
11-11-2014, 03:03 PM
سینا جان علاوه بر این بازیکنان Defensive counter-punchers خیلی نمیشه روی حرفشون راجع به سرعت سطح حساب کرد اونها همیشه سطوح رو سریع می بینند
مثلا نادال هم هر وقت شما حتی توی یک هارد فوق العاده کند مانند Indian Wells راجع به سرعت سطح نظر داده گفته خیلی سریع خیلی سریع
مسابقات پاریس همواره سطحی کند داشته و این فصل هم مستثنا نیست تنها تفاوتی که کرده شرایط بازی از قبل هم بدتر شده در گذشته لندن سطحی کند اما Low Bounce داشت اما این فصل حتی کندتر هم شده و High Bounce شده به حدی که دیروز هم گفتم بازیکنان Flat Hitter برای کنترل توپ بر روی راکتشون به زحمت می افتند همانطور که چیلیچ و بردیچ نتونستند در حد نسف بازی نرمال خودشونو هم ارایه کنند.
این هم چند تا مصاحبه:
“If things don’t go well for me in the first round-robin match, then I’ll be disappointed,” said Raonic, who felt the centre court was rather slow after his practice session Friday.

commentators (Peter Fleming): "court is very slow"

DAMN, DAMN AGAIN
بعد هم این قضیه که سطح رو کند انتخاب می کنند در لندن به نفع ماریه من موندم دیگه این رو که رو نیست سنگ پای قزوینه واقعا
طرف اومده میگه سطح سریعه
یکی نیست بهش بگه مردم می رند می خونند گزارشگرا الان ۲ روزه دارند دیگه زار می زنند که این Court چزا اینقدر کنده
از همه مهمتر به چشمهای خودشون که اعتماد دارند که می بینند یه دونه Winner هیچکی نمی تونه بزنه
بیچاره از بس نیشیکوری Take the ball early کرده شرایط بازی براش سریع به نظر رسیده

آقا ما لذت می بریم از نوشتهات, بازم از تنیس بنویس, یه وقت نکنه انجمن رو رها کنی بریا ؟ :655::655:

rezaomo
11-11-2014, 03:05 PM

دوست عزیز roger 4 ever خواهش می کنم این بحث را ادامه نده بذار تاپیک روال منطقی خودشو طی کنی . ممنون:583:

roger 4 ever
11-11-2014, 03:05 PM
خوشم میاد میری تمامی نوشته های منو می خونی تا بلکه بتونی یه چیزی از توش در اری افرین باریکلا
این ۳ تا بازیکنی که من گذاشتم سبک بازیشون به هم شبیهه از این لحاظ که همشون Solid Baseliner هستند اما Djokovic سبک بازیش که Controlled Aggression ه , Murray که یک Defensive counter punchers ه و Nadal هم که از فصلی که در US Open قهرمان شد دیگه سبک بازیش Defensive counter punchers نیست
وقتی من می خوام این سه بازیکن در سبک های مختلف رو توی یک دسته قرار بدم میام از لغت Passive استفاده می کنم که البته اگه کلمه سبک قبلش گذاشتم اشتباه بوده
باید یا میگفتم Solid Baseliners یا با این جور Passive ی که اینها بازی می کنند.

:251::251::251:

یعنی نمونه بارزه یک آدم ضعیف هستی...اول که گفتی لغت سبک رو نباید پشت passive آورد و باید لغت شیوه رو بیاری... که من برات گفتم در زبان ما معنی لغت های شیوه و سبک کاملا یکسان هستش، حالا که یه پستی ازت آوردم که خودت از لغت سبک پشت passive استفاده کردی دیگه این شعرها رو نباف تو رو خدا چون فقط رسوایی خودت و چند برابر می کنی...ببین یاد بگیر، برا اینکه بخوای passive رو با زبان فارسی برای یکی توضیح بدی باید از لغت شیوه یا سبک پیش از این کلمه استفاده کنی که معنیش هم یکیه در زبان ما...منتهی باید حواست باشه که توضیحاتت به گونه ای باشه که طرف اشتباها passive رو تحت عنوان یک سبک کلی یا همون style of play در تنیس نپنداره...که خوشبختانه توضیحات منم کاملا گویا بود و دوستان هم همه متوجه شدن...

ببین من هیچ علاقه ای به خوندن نوشته های مضحک تو ندارم اینم چون بحث داشتم باهات می کردم تو یو اس یادم بود و گفتم بیارم که وضعیتت رو بدونی...همین برات کفایت می کنه که هم خودت، خودت و بشناسی و هم دیگران تو رو...خدا رو شکر اونیم که سعی می کنه با ایراد گرفتن خودش و بزرگ کنه مشخصه کیه...برو دیگه خداییش دلم نمی یاد بیشتر از این عذابت بدم...واقعا که مضحک ترین، ترحم بر انگیز ترین و بی دانش ترین کاربری هستی که در کل فضای مجازی دیدم

Novak.
11-11-2014, 03:07 PM
دوستان برگردیم به بازیهای امروز
بنظرم امروز نیشی و ماری بر حریفانشون غلبه کنند

Farid
11-11-2014, 03:10 PM
آقا ما لذت می بریم از نوشتهات, بازم از تنیس بنویس, یه وقت نکنه انجمن رو رها کنی بریا ؟ :655::655:
نه دوست عزیز
من ۱۴ سالم بوده اومدم ایران و اصلا هم برام مهم نیست که نتونم بعضی کلمات رو درست بنویسم
راجع به سبک بازی هم که دیگه کاملا توضیح دادم من تو اون نوشتم می خواستم نکته اشتراکی بین این ۳ تا بازیکن داشته باشم که گفتم اگر کلمه سبک قبلش گذاشته باشم اشتباه بوده
اما این کاربر اومده در جواب اون شخص که سوال کرده دو سه بار به کرات این توضیح رو داده
طرف فردا میره سر زمین تنیس بهش میگند کی بهت گفته سبک بازی ماری Passive ه و میگه توی تنیس تاکرز خوندم
من توی این ۵ سالی که توی این فروم هستم و قبلش که توی یک فروم دیگه بودم توی فرومهای فارسی زبان با خیلی ها بحث کردم یه مدت هم با میلاد که الان با هم رفیقیم و تلفی جویای حال هم میشیم بحثم شد رفتم اما دوباره اومدم با محمد بحث خیلی می کردیم که من حتی ازش چیز یاد گرفتم توی همون بحث ها

roger 4 ever
11-11-2014, 03:22 PM
دوست عزیز roger 4 ever خواهش می کنم این بحث را ادامه نده بذار تاپیک روال منطقی خودشو طی کنی . ممنون:583:

دوست عزیزم اصلا من شروع کننده این بحث نبودم که به من می گید ادامه نده...متاسفانه این کاربر چون آشنایی با زبان فارسی نداره و همچنین از بحث های گذشته کینه به دل داره به شکلی کاملا مضحک، کودکانه و ابتدایی اومده توضیحی که خدا رو شکر همه خوندن و همه هم متوجه شدن رو به 1 کلمش گیر می ده...در هر صورت من وظیفه داشتم که توضیح بدم کلمه سبک و شیوه در زبان ما معانیش یکسان هستن و وقتی شما می خوای passive رو برای فردی توضیح بدی مجبوری از یکی از این 2 کلمه استفاده کنی منتهی باید حواست باشه که شنونده یا خواننده به اشتباه passive رو یک سبک کلی و style of play نپنداره...

بعدم برا اینکه کمی روشن شن یه پست از خودشون رو آوردم که از کلمه سبک پشت passive استفاده کرده بودن...جالبه خودشون دقیقا گفتن سبک بازی ماری passive هست بعد می گه کسی نره این و جایی بگه...برادر خودت گفتی...پستت و بخون...عجیبا غریبا...دیگه فکر می کنم بحث خیلی واضح شده باشه بیشتر از این ادامه دادنش جایز نیست...

با تشکر از شما دوست عزیزم...:583:

Farid
11-11-2014, 03:31 PM
باز هم می نویسم ( یعنی مجبورم دوباره نوشته خودمو Copy - Paste کنم )

حالا تو فارسی این دو یک معنی میده در دنیای تنیس اینگونه نیست هر بازیکنی با هر سبکی ممکنه در لحظاتی از بازی Passive بازی کنه
شما هم به این بحث های غلط املایی ادامه بده

roger 4 ever
11-11-2014, 03:39 PM
منم باز هم می نویسم چون گویا مشکلات حاد تر از این حرفاست...

تنیس رو با واژه های زبان فارسی نمی شه به طور کامل و دقیق و درست مشابه آنچه با لغات انگلیسی ممکن هست، تحلیل کرد...برای همین شما وقتی با زبان فارسی می حوای برای فردی یک مسئله در تنیس رو توضیح بدی با محدودیت هایی رو به رو هستی...به عنوان مثال، برای توضیح ارائه تنیس passive به زبان فارسی، شما مجبوری از یکی از 2 لغت سبک و شیوه که معنی یکسانی در فارسی دارن، استفاده کنی...منتهی از اون جا که در دنیای تنیس این 2 لغت متفاوت هستند باید سعی کنی طوری وصف کنی که طرف به اشتباه passive رو یک سبک کلی یا style of play نپنداره...که خوشبختانه من در توضیحم با توجه به مثالی که زدم در مورد فدرر این قضیه رو رعایت کردم...هر فرد احمقی می دونه که فدرر بازیکنی نیست که تنیس passive ی رو در شرایط طبیعی ارائه بده پس ارائه تنیس passive مقابل رائونیچ در واقع یک نوع تاکتیک برای فدرر بوده که خواسته در اون شرایط خاص ازش استفاده کنه...یعنی واقعا نمی دونم مفهومی به این سادگی رو چه طوری یک انسان بالغ می تونه متوجه نشه...

شما هم توصیه می کنم به همون گیر دادن هات ادامه بدی بلکه بزرگ شی ولی دفعه بعد سعی نکن تا این حد خاکی بزنی که با رو کردن پستی از خودت این طوری بر طبل رسواییت نواخته بشه...

rezaomo
11-11-2014, 03:50 PM
تو خفه شو

آقا کوتاه بیا:379:

masa
11-11-2014, 04:19 PM

اندی نه ولی نیشی میتونه :187:

swiss express
11-11-2014, 05:47 PM

واقعا جمع کن بساطتو...جمع کن.واسه خودت داستان درست کردی اینجا.به قول شهاب خيلي بي معني و مسخره بود اون حرفت...هنوز از من و شهاب کينه داري رفتي کلي گشتي واسه خودت يه ايراد مسخره و مضحک و بسيار بچه گانه از شهاب پيدا کردي که چي؟!واقعا که چي؟!

چرا اخه انقدر ادعات ميشه؟تو از من و شهاب کينه داري چون مخالفت حرف زديم و انقدر خودخواهي که نظر هيچ کسي غير خودت(نمونش که اصرار داشتي که فدرر تو شرايط windy اصلا خوب نيست و من از پيتر فلمينگ برات يه جمله قبل از بازي با سيمون تو فينال شانگهاي نقل کردم که federer is probably the best player ever both in indoors and windy conditions و بازم قبول نکردي چرا؟چون پيتر فلمينگ که چيزي حاليش نيست فقط و فقط استاد اعظم جناب بنفش خان و بقيه هيچي نميفهمن.

الان واقعا تو تخيلاتت باورت شده از امثال پيتر فلمينگ هم بيشتر ميفهمي؟! به قول شهاب خيلي خيلي ترحم انگيزي

يا شايد استاد اعظم شما خود لري استفانکي هستي و با اسم مستعار اومدي تو اين فروم؟

پست هاي منو نميخوني؟ کسي مجبورت نکرده عزيزم.مثلا فکر ميکني ما توهمات رقت انگيز شما رو ميخونيم؟؟

شهاب راست گفت يه چهار تا دونه کلمه انگليسي رو کج و کوله ياد گرفتي هي همونارو ميگي. سر بحث راديک با من بد جور کم آوردي رفتي به شکل عجيب و غريبي بکهند گونزالس رو آوردي وسط!!( اون موقع به روت نیاوردم).هر کي سوتي هاتو ميگيره ميشه دشمن خونيت.توقع داري ما به توهماتت جواب نديم؟اين جا هر پرت و پلايي بگي هيچي نگيم؟ !فقط ادعايي...

استانه تحملتو قوی کن عزیزم . تو با هیچ کس تحمل بحث و تبادل رو نداری.اصلا برای چی میای اینجا؟! اینجا تاپیک بحث و تبادل نظره نه اینکه شما بیای واسه خودت سخنرانی کنی کسی هم نظر مخالف داد بکوبیش.اینارو برای خودتت میگم.نمیخوای قبول کنی اشتباه کردی.سر خضعولات!! هم آخر زیر بار نرفتی و اشتباهت رو قبول نکردی...

هر وقت ياد گرفتي به جوکوويچ و شاردي نگي ديکوويچ و چاردي بيا در مورد تنيس صحبت کن.هنوز تلفظ اکثر بازيکن هاي معروف رو بلد نيستي ادعاتم ميشه.

همه پست هات یکنواخت و یه شکله.هیچ حرف تازه ای واسه گفتن نداری.چهارتا کلمه انگلیسی رو کج و کوله و درب داغون یاد گرفتی (fly/feel/windy/match up) تو همه پست هات میاری.تنها فرق پست هاتم اینه که این کلمات مدام جابجا میشن!

من و شهاب مچتو گرفتیم برای همین حالت گرفتس.پست ها رو نمیخونی(میخونی ولی میگی ای کاش نبود!) چون دستتو رو کردیم.

گفتی قسمت اول فصل که سرعت کورت ها پایین تره کمتر میای فروم برای اولین بار تو عمرم آرزو کردم کل فصل خاکی بود!

اون امضای مهدی جان رو بخون (mspayam) شاید...

بیا تو چت باکس در مورد تنیس انتگلسی حرف بزنیم ببینم چی میگی.نه اینکه بری 6 ساعت فکر کنی چهارتا کلمه رو از این سایت و اون سایت کپی پیست کنی بیای پست بزاری با خودت کلی حال کنی.

ibo8631
11-11-2014, 05:48 PM
تا دقایقی دیگر..
نیشی عم لوله میشه:160:

Mahmoud RF
11-11-2014, 06:23 PM
آقا 6-2 6-3 لوله شد:160: این نیشی اگه واسه همه لاته واسه ما شوکولاته!:434:

MRF
11-11-2014, 06:23 PM

بله درست فرمودید
65 دقیقه وقت لازم بود تا از پس راجر بر بیان :254::254:

rojhin
11-11-2014, 06:24 PM
دوستان برگردیم به بازیهای امروز
بنظرم امروز نیشی و ماری بر حریفانشون غلبه کنند
:254::254::254::254::254::254::254::254::254:

Mohammad
11-11-2014, 06:55 PM
سروش جان دوستت اشتباه می کنه
رنکینگ به امتیازات ۱ سال قبل از همون تاریخ که بازیکن گرفته اطلاق میشه
Race به امتیازاتی که بازیکن در طول فصل یک سال مشخص میگیره اطلاق میشه که این دو در پایان فصل با هم یکی می شند
Race to London به امتیازات یک بازیکن از اول فصل تا مسابقات لندن اطلاق میشه که مسترز پاریس هم جزوش هست
دفاع کردن از امتیازات هم که برای هر Tournament ی هست یعنی الان جوکوویچ باید از امتیازات فصل پیش که در لندن گرفته و قهرمان شده دفاع کنه
منتهای مراتب چون در این فصل لندن یکهفته دیرتر نسبت به فصل پیش برگزار شده و تقویم ATP Tour تغییر کرده و رنکینگ دوشنبه هر هفته بیرون میاد و در فصل پیش لندن در هفته ۴۵ ام برگزار میشده و در این فصل در هفته ۴۶ ام دیروز ۱۵۰۰ امتیاز از دیوکوویچ کم شده

درود فرید جان

البته فک می‌کنم مسابقات لندن استثنا هست که از سیستم ۵۲ هفته پیروی نمیکنه و همیشه در رنکینگ بعد از برسی یعنی قبل از آغاز خود بارکلیز از رنکینگ خارج میشه.

E. The Emirates ATP Rankings or Emirates ATP Doubles Rankings period is the imme- diate past 52 weeks, except for:

* Barclays ATP World Tour Finals, singles and doubles, which is dropped on the Monday following the last ATP World Tour event of the following year

.

Dariush.roger
11-11-2014, 06:55 PM
صعود راجر كبير به مرحله نيمه نهاي تبريك به همه هواداراش

Farid
11-11-2014, 07:20 PM
واقعا جمع کن بساطتو...جمع کن.واسه خودت داستان درست کردی اینجا.به قول شهاب خيلي بي معني و مسخره بود اون حرفت...هنوز از من و شهاب کينه داري رفتي کلي گشتي واسه خودت يه ايراد مسخره و مضحک و بسيار بچه گانه از شهاب پيدا کردي که چي؟!واقعا که چي؟!

چرا اخه انقدر ادعات ميشه؟تو از من و شهاب کينه داري چون مخالفت حرف زديم و انقدر خودخواهي که نظر هيچ کسي غير خودت(نمونش که اصرار داشتي که فدرر تو شرايط windy اصلا خوب نيست و من از پيتر فلمينگ برات يه جمله قبل از بازي با سيمون تو فينال شانگهاي نقل کردم که federer is probaably the best player ever both in indoors and windy conditions و بازم قبول نکردي چرا؟چون پيتر فلمينگ که چيزي حاليش نيست فقط و فقط استاد اعظم جناب بنفش خان و بقيه هيچي نميفهمن.

الان واقعا تو تخيلاتت باورت شده از امثال پيتر فلمينگ هم بيشتر ميفهمي؟! به قول شهاب خيلي خيلي ترحم انگيزي

يا شايد استاد اعظم شما خود لري استفانکي هستي و با اسم مستعار اومدي تو اين فروم؟

پست هاي منو نميخوني؟ کسي مجبورت نکرده عزيزم.مثلا فکر ميکني ما توهمات رقت انگيز شما رو ميخونيم؟؟

شهاب راست گفت يه چهار تا دونه کلمه انگليسي رو کج و کوله ياد گرفتي هي همونارو ميگي. سر بحث راديک با من بد جور کم آوردي رفتي به شکل عجيب و غريبي بکهند گونزالس رو آوردي وسط!!( اون موقع به روت نیاوردم).هر کي سوتي هاتو ميگيره ميشه دشمن خونيت.توقع داري ما به توهماتت جواب نديم؟اين جا هر پرت و پلايي بگي هيچي نگيم؟ !فقط ادعايي...

استانه تحملتو قوی کن عزیزم . تو با هیچ کس تحمل بحث و تبادل رو نداری.اصلا برای چی میای اینجا؟! اینجا تاپیک بحث و تبادل نظره نه اینکه شما بیای واسه خودت سخنرانی کنی کسی هم نظر مخالف داد بکوبیش.اینارو برای خودتت میگم.نمیخوای قبول کنی اشتباه کردی.سر خضعولات!! هم آخر زیر بار نرفتی و استباهت رو قبول نکردی...

هر وقت ياد گرفتي به جوکوويچ و شاردي نگي ديکوويچ و چاردي بيا در مورد تنيس صحبت کن.هنوز تلفظ اکثر بازيکن هاي معروف رو بلد نيستي ادعاتم ميشه.

همه پست هات یکنواخت و یه شکله.هیچ حرف تازه ای واسه گفتن نداری.چهارتا کلمه انگلیسی رو کج و کوله و درب داغون یاد گرفتی (fly/feel/windy/match up) تو همه پست هات میاری.تنها فرق پست هاتم اینه که این کلمات مدام جابجا میشن!

من و شهاب مچتو گرفتیم برای همین حالت گرفتس.پست ها رو نمیخونی(میخونی ولی میگی ای کاش نبود!) چون دستتو رو کردیم.

گفتی قسمت اول فصل که سرعت کورت ها پایین تره کمتر میای فروم برای اولین بار تو عمرم آرزو کردم کل فصل خاکی بود!

اون امضای مهدی جان رو بخون (mspayam) شاید...

بیا تو چت باکس در مورد تنیس انتگلسی حرف بزنیم ببینم چی میگی.نه اینکه بری 6 ساعت فکر کنی چهارتا کلمه رو از این سایت و اون سایت کپی پیست کنی بیای پست بزاری با خودت کلی حال کنی.
شما ها چیزی از بازی تو باد نمی فهمید و فقط بلدید حرف بزنید که فلان گزارشگر یه بار گفته که فدرر توی باد خوب بازی میکنه و یک بار هم فدرر خوشبختانه تونست توی روز بد نادال توی باد نادال رو ببره و همین دو تا رو بهونه کردید
ببین بازی توی باد یه سری فاکتور داره و من گفتم صد ها بار اما باز مجبورم می کنید بگم:
سرویس:
شما باید هنگام سرویس زدن Ball Toss تون پایین باشه که خب فدرر این فاکتور رو داره
اسلایس:
هنگام وزش باد اسلایس خیلی طربه موثریه که باز هم فدرر این سلاح رو هم داره
Footwork خوب:
به خاطر اینکه شما باید بتونید در لحظه اخر خوتون رو با تغییرات ناگهانی توپ وفق بدید. بازیکنان قدر بلند و با سرعت حرکتی ضعیف معمولا توی باد به مشکل بر می خورند.
که بدون شک میشه گفت فدرر بهترین Footwork رو داره
Passing shot زدن توی باد هم خیلی سخته:
و چون فدرر سعی میکنه به روی تور بیاد باز هم از این مساله سود می بره
اینها فاکتورهایی بود که فدرر ازش توی باد سود می بره حالا چرا فدرر توی باد بد بازی می کنه:
شما باید Play the percentage کنید و این کاری نیست که فدرر معمولا انجام میده
یعنی با اعمال Spin فراوان سعی کنید net clearance تون رو بالا ببرید و نزدیک به خطوط هم ضربه نزنید
همچنین باید سعی کنید Flat به توپ ضربه نزنید که خب البته فدرر بازیکنی نیست که Flat hitter باشه
مهمترین نکته ای که فدرر در باد توش متضرر میشه همین on the rise ضربه زدنشه که بینهایت در هنگام وزش باد Take the ball early کردن سخته
همچنین بازیکنان دفاعی که در رالی ها باقرار گرفتن چندین متر پشت Baseline فقط سعی در برگرداندن توپ و وادار کردن حریف به حمله ور شدن و ضربه زدن هر چه نزدیکتر به خطوط میشند خیلی بیشتر سود می برند تا بازیکنانی که سعی در دیکته کردن بازی دارند.
این حرف فلمینگ تناقض محضه
میدونید چرا فدرر بهترین بازیکن در شرایط ایندورزه:
چون دیگه براش مهم نیست که با المنتها بخواد بجنگه که یکیش همین باده و دیگریش هم سریعتر حرکت کردن توپ در هوا در شرایط داخل سالنه
اروین پالمر در مسترز پاریس قبل از بازی فدرر با چاردی اشاره کرد که باخت فدرر به چاردی در مسترز رم به خاطر وزش باد در ان روز بود
اخرین باخت فدرر به خاطر وزش باد هم یو اس اپن فصل پیش در برابر روبردو بود که من الان تو ذهنمه
همچنین یکبار من راکت شکستن فدرر رو دیدم اون هم در برابر دیوکوویچ در مسترز میامی بود که هنگام رالی کردن ها بیش از حد Unforced error داد
به نظر من بهترین بازیکن هنگام وزش باد نادال ه
شما برد فدرر در شرایط بادی در یو اس اپن در برابر سودرلینگ رو مثال زدید که باز از همین معلومه چقدر از شرایط بادی اطلاعات دارید سودرلینگی که هنگام سرویس زدن توپ رو می انداخت تو ابرا وBall toss بسیار بالایی داشت و Footwork ی افتضاح و سبک بازیش هم Ultra aggressors بود و ضرباتشم Flat
راجه به رادیک هم شما گفتی که همگان می گند باید فقط اسلایس می کشید و Top Spin نمی زد و من گفتم همگان اشتباه می کنند و این حرف در تنیس مسخرست که به یک بازیکن بگید فقط اسلایس بکش چون واضحترین اتفاقی که می افته اینه که در برابر بازیکنان serve and volleyer شما وقتی فقط اسلایس بکشی اونها با هر approach ی به سمت بکهند شما می تونند امتیاز رو از ان خودشون بکنند چون با اسلایس که نمیشه Passing shot بزنی و به طرف زمان کافی برای مستقر شدن به روی تور و اتمام امتیاز با یک والی ساده رو مید هید و مثال بارزش هم فرنادندو گنزالس بود که همیشه در برابر بازیکنان net-rusher به زحمت می افتاد.
و شما جوابی نداشتی بدی و حالا میگی من کم اوردم؟
معنی کم اوردن رو هم قهمیدیم
در مورد تلفط اسامی بازیکنان من تا به حال از چندین داور و گزارشگر مخصوصا اون اوایل شنیدم تلفظ دیوکوویچ رو بنابراین به عمد من هم استفاده می کنم همچنین چاردی رو شما هم چون چیزی در چنته نداری مثل اون دوستت سعی در ایراد تلفظی از من داری
الان شما ۱۳ تا پاراگراف چیر نوشتی جز دری وری چیزی توش نبوده که من جوابتو بدم
ادبیات شما و اون دوستتون هم با ادبیات من همخوانی نداره
من ۴ تاز زبان بلدم ( که انگلیسی سومیشه ) هر وقت خواستی بگو تا با هر زبونی توی چت باکس باهات بحث فنی کنم اما بحث فنی نه خاله زنکیو نقل قول از فلان گزارشگر و مسایل روحی و روانی

Novak.
11-11-2014, 08:13 PM
متاسفانه روز بد نیشی بود
در واقع نیشی مغلوب سرویسهای پراشتباه و ناکارامد خودش شد
نیشی اگر روی سرویسش کارکنه مثلا بتونه نصف توانایی رائونیچ در سرویس را کسب کنه
میتونه خیلی بیشتر از این بدرخشه
تازه ۲۴ سالشه و روند روبه رشدش در این ۴ سال حیرت انگیزه

swiss express
11-11-2014, 08:19 PM
شما ها چیزی از بازی تو باد نمی فهمید و فقط بلدید حرف بزنید که فلان گزارشگر یه بار گفته که فدرر توی باد خوب بازی میکنه و یک بار هم فدرر خوشبختانه تونست توی روز بد نادال توی باد نادال رو ببره و همین دو تا رو بهونه کردید
ببین بازی توی باد یه سری فاکتور داره و من گفتم صد ها بار اما باز مجبورم می کنید بگم:
سرویس:
شما باید هنگام سرویس زدن Ball Toss تون پایین باشه که خب فدرر این فاکتور رو داره
اسلایس:
هنگام وزش باد اسلایس خیلی طربه موثریه که باز هم فدرر این سلاح رو هم داره
Footwork خوب:
به خاطر اینکه شما باید بتونید در لحظه اخر خوتون رو با تغییرات ناگهانی توپ وفق بدید. بازیکنان قدر بلند و با سرعت حرکتی ضعیف معمولا توی باد به مشکل بر می خورند.
که بدون شک میشه گفت فدرر بهترین Footwork رو داره
Passing shot زدن توی باد هم خیلی سخته:
و چون فدرر سعی میکنه به روی تور بیاد باز هم از این مساله سود می بره
اینها فاکتورهایی بود که فدرر ازش توی باد سود می بره حالا چرا فدرر توی باد بد بازی می کنه:
شما باید Play the percentage کنید و این کاری نیست که فدرر معمولا انجام میده
یعنی با اعمال Spin فراوان سعی کنید net clearance تون رو بالا ببرید و نزدیک به خطوط هم ضربه نزنید
همچنین باید سعی کنید Flat به توپ ضربه نزنید که خب البته فدرر بازیکنی نیست که Flat hitter باشه
مهمترین نکته ای که فدرر در باد توش متضرر میشه همین on the rise ضربه زدنشه که بینهایت در هنگام وزش باد Take the ball early کردن سخته
همچنین بازیکنان دفاعی که در رالی ها باقرار گرفتن چندین متر پشت Baseline فقط سعی در برگرداندن توپ و وادار کردن حریف به حمله ور شدن و ضربه زدن هر چه نزدیکتر به خطوط میشند خیلی بیشتر سود می برند تا بازیکنانی که سعی در دیکته کردن بازی دارند.
این حرف فلمینگ تناقض محضه
میدونید چرا فدرر بهترین بازیکن در شرایط ایندورزه:
چون دیگه براش مهم نیست که با المنتها بخواد بجنگه که یکیش همین باده و دیگریش هم سریعتر حرکت کردن توپ در هوا در شرایط داخل سالنه
اروین پالمر در مسترز پاریس قبل از بازی فدرر با چاردی اشاره کرد که باخت فدرر به چاردی در مسترز رم به خاطر وزش باد در ان روز بود
اخرین باخت فدرر به خاطر وزش باد هم یو اس اپن فصل پیش در برابر روبردو بود که من الان تو ذهنمه
همچنین یکبار من راکت شکستن فدرر رو دیدم اون هم در برابر دیوکوویچ در مسترز میامی بود که هنگام رالی کردن ها بیش از حد Unforced error داد
به نظر من بهترین بازیکن هنگام وزش باد نادال ه
شما برد فدرر در شرایط بادی در یو اس اپن در برابر سودرلینگ رو مثال زدید که باز از همین معلومه چقدر از شرایط بادی اطلاعات دارید سودرلینگی که هنگام سرویس زدن توپ رو می انداخت تو ابرا وBall toss بسیار بالایی داشت و Footwork ی افتضاح و سبک بازیش هم Ultra aggressors بود و ضرباتشم Flat
راجه به رادیک هم شما گفتی که همگان می گند باید فقط اسلایس می کشید و Top Spin نمی زد و من گفتم همگان اشتباه می کنند و این حرف در تنیس مسخرست که به یک بازیکن بگید فقط اسلایس بکش چون واضحترین اتفاقی که می افته اینه که در برابر بازیکنان serve and volleyer شما وقتی فقط اسلایس بکشی اونها با هر approach ی به سمت بکهند شما می تونند امتیاز رو از ان خودشون بکنند چون با اسلایس که نمیشه Passing shot بزنی و به طرف زمان کافی برای مستقر شدن به روی تور و اتمام امتیاز با یک والی ساده رو مید هید و مثال بارزش هم فرنادندو گنزالس بود که همیشه در برابر بازیکنان net-rusher به زحمت می افتاد.
و شما جوابی نداشتی بدی و حالا میگی من کم اوردم؟
معنی کم اوردن رو هم قهمیدیم
در مورد تلفط اسامی بازیکنان من تا به حال از چندین داور و گزارشگر مخصوصا اون اوایل شنیدم تلفظ دیوکوویچ رو بنابراین به عمد من هم استفاده می کنم همچنین چاردی رو شما هم چون چیزی در چنته نداری مثل اون دوستت سعی در ایراد تلفظی از من داری
الان شما ۱۳ تا پاراگراف چیر نوشتی جز دری وری چیزی توش نبوده که من جوابتو بدم
ادبیات شما و اون دوستتون هم با ادبیات من همخوانی نداره
من ۴ تاز زبان بلدم ( که انگلیسی سومیشه ) هر وقت خواستی بگو تا با هر زبونی توی چت باکس باهات بحث فنی کنم اما بحث فنی نه خاله زنکیو نقل قول از فلان گزارشگر و مسایل روحی و روانی

من اول فکر میکردم شوخی میکنی.راستی راستی باورت شده پیتر فلمینگ و خیلی های دیگه اشتباه میکنن و شما یه نفر درست میگی؟؟؟

حرفاتم مثل همیشه باز تکراریه. به خدا نصفشون رو نخوندم.ببین همه این چیزهایی که مطرح میکنی جزء مسائل basic تنیس هست و ما هممون اینارو میدونیم.نمیدونم چرا اصرار داری بارها و بارها این مسائل ساده و بدیهی رو تکرار کنی. تصور میکنم این هشتصدمین بار باشه تو پست هات این ball toss رو میبینم! و توضیح مکرر اون مسئله ابتدایی و مبرهن کوتاه بودن ball toss فدرر...

شما میگی نادال بهترین بازیکن تو شرایط windy هست؟؟ من دقیقا یادمه نادال بعد از اینکه تو 2012 IW در دو ست پیاپی مغلوب فدرر شد چقدر تو مصاحبه بعد از بازیش ناراحت بود و دقیقا باد رو مقصر میدونست و دقیقا میگفت تو شرایط windy نتونست خوب از فورهند تاپ اسپینش استفاده کنه و تایمینگ مناسبی داشته باشه.

در مورد رادیک گفتی فورهندش بهترین شاتش بوده من گفتم اسلایس بکهند.حالا چطور فورهند ضعیف رادیک رو موثر تر از اسلایس بکهندش میدونی این نشونه درک بسیار ضعیفت از ورزش تنیسه.حداقل چند تا فروم تنیس رو بخون.

در مورد اینکه میگی 14 سالگی اومدی ایران(البته به قول خودت!!) و فارسی رو خوب بلد نیستی(هنوز برای چندمین بار ضربه رو مینویسی ظربه!) من فکر کنم با توجه به ادعایی که شما داری و تنیس رو از 30 سال پیش داری ذنبال میکنی! و حداقل باید شصت هفتاد سالت باشه!! چطور هنوز فارسی رو یاد نگرفتی تو این سالیان سال؟؟

این نگاه کورکورانه رو نسبت به تنیس عوض کن...

در مورد نقل قول چطور در مورد بحث مونفیس خودت 2 بار از فدرر نقل قول کردی؟

دیگه این رو عالم و آدم میدونن که فدرر تو شرایط windy خوب بازی میکنه حالا شما یه نفر...

هفتادمین پیروزی فصل راج رو هم به هواداران واقعی فدرر تبریک میگم:583:

Sorou$h
11-11-2014, 09:05 PM
درود فرید جان

البته فک می‌کنم مسابقات لندن استثنا هست که از سیستم ۵۲ هفته پیروی نمیکنه و همیشه در رنکینگ بعد از برسی یعنی قبل از آغاز خود بارکلیز از رنکینگ خارج میشه.
.

یعنی محمد جان دفاع نداره؟ پس چرا از نواک 1500 پوینت کم کردن؟

Afshin
11-11-2014, 10:02 PM
یعنی محمد جان دفاع نداره؟ پس چرا از نواک 1500 پوینت کم کردن؟

دفاع کردن یه اصطلاحه. امتیازات هر هفته به روز میشه، نگاه میکنن پارسال همین تاریخ امتیازات چه تورنمنتی بهتون اضافه شد، اونو حذف میکنن، امتیازاتی که سال جدید گرفتید جایگزینشون میشه. مثلاً اگه شما یه تورنمنت مسترز رو پارسال بردید و امسال هم دوباره بردید، 1000 تا کم میشه و 1000 تا جایگزین میشه که اصلاحاٌ میگن از امتیازاتش دفاع کرد.

برای همه تورنمنت ها، امتیازات رو با توجه به 52 هفته محاسبه میکنن. فقط امتیازات بارکلیز، فارغ از این که پارسال چه تاریخی برگزارشده، قبل از شروع تورنمنت حذف میشه. همین.

از نواک 1500 امتیاز پارسالش کم شد، از راجر 400 امتیاز پارسالش و ... . حالا بعد از تورنمنت هر امتیازی بگیرن به امتیازاتشون اضافه میشه. اگه نواک مثلاً دوباره همرو ببره، دوباره 1500 امتیاز میگیره و به نوعی از امتیازات پارسالش دفاع کرده. تفاوت با باقی تورنمنت فقط در اینه که امتیازات سال قبل، قبل از شروع تورنمنت کم میشن. در حالی که در باقی تورنمنتها (اگه تاریخ برگزاری با سال قبل تفاوت نکرده باشه) کم شدن امتیازات سال قبل و اضافه شدن امتیازات جدید بعد از برگزاری تورنمنت لحاظ میشه.

علتش هم اینه که به نوعی اون تورنمنت، تورنمنت نهاییه، میخوان پیچیدگیهای رنکینگ رو کم کنن و قبل از شروع بازیها امتیازات ریس با امتیازات رنکینگ یکی بشه.

King Rojer Federer
11-11-2014, 11:08 PM
عزیزان من هم برد راجر بر نیشی و صعود به مرحله نیمه نهایی رو به همه شما عزیزان و دوستداران راجر عزیز تبریک عرض می کنم:583:.و البته یک شرمندگی هم برای بعضی از طرفدارای نواک می مونه از جمله Novak که واقعاً کپی 289 هست چونکه کلی کری می خوندند که راجر در این بازیها زنگ تفریح بقیه تنیسورها می شه و با سه شکست از بازی خارج می شه.حتی یادمه یکی از همین ها یک ارفاقی کرده بود و گفته بود که شاید و شاید بتونه زورکی رائونیچ رو شکست بده و از نظر خودش پیشگویی کرده بود.:251:و جالبتر اینکه حالا که راجر با صلابت و با قدرت داره همه رو پشت سر می گذاره همینها آه و ناله شون بلند شده که آی رائونیچ بدشانسی آورد تو تایبرک و گرنه راجر رو لوله می کرد و اون یکی اومده میگه نیشی رو فرم نبود وگرنه راجر رو شهید میکرد:350:.(اینجاست که به قول نقی معمولی بازیگر سریال پایتخت که اگه این جملات رو از این استادان می دید می گفت _العان حق دارم دست بندازم دهن من رو جر بدم_):251::251::251:بله عزیزان این تنها مقداری از ادبیات این دوستان جوکوویچی بود.البته یکی دوتاشون که فعلاً بایکوت شدند تا ببینیم در آینده باز هم از این جملات گوه بار میگن یا نه؟در هر حال همینکه راجر تو این سن هنوز جزو 8 تنیسور برتر دنیا میاد و ماشاالله همونطور که همه شما دوستان دیدید با اقتدار هم تا نیمه نهایی بالا اومده برای من و شما دوستداران واقعی این اسطوره یک موهبته و ما رو سیراب می کنه.:583::583::583:

MRF
11-11-2014, 11:44 PM
“He didn't give me a chance to come back,” said Nishikori. “I didn't play really bad.”

When asked about Federer’s performance, Nishikori added, “I never feel that he's 33 right now. He still looks young and plays amazing tennis.”

MRF
11-12-2014, 01:09 AM
با پیروزی ماری صعود از گروه B به روز آخر کشید

Farid
11-12-2014, 01:59 AM
سناریو های روز اخر
کاملترشو گذاشته:
2014 Semi-final Qualifying Scenarios

Singles Group B qualification scenarios after the completion of the 2nd round of the event's group stage:
1) Regardless of score, if R. FEDERER defeats A. MURRAY and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd.
2) Regardless of score, if A. MURRAY defeats R. FEDERER and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI, then A. MURRAY wins the group and R. FEDERER qualifies 2nd.
3) If R. FEDERER defeats A. MURRAY in 2 sets and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI in 2 sets, then R. FEDERER wins the group and order of remaining players is determined by % of games won.
4) If R. FEDERER defeats A. MURRAY in 2 sets and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI in 3 sets, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd.
5) If R. FEDERER defeats A. MURRAY in 3 sets and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI in 2 sets, then R. FEDERER wins the group and A. MURRAY qualifies 2nd.
6) If R. FEDERER defeats A. MURRAY in 3 sets and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI in 3 sets, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd.
7) If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 2 sets and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC in 2 sets, then M. RAONIC is eliminated and order of remaining players is determined by % of games won.
8) If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 2 sets and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC in 3 sets, then A. MURRAY wins the group and R. FEDERER qualifies 2nd.
9) If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 3 sets and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC in 2 sets, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd.
10) If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 3 sets and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC in 3 sets, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd

ibo8631
11-12-2014, 10:02 AM
سناریو های روز اخر
کاملترشو گذاشته:
2014 Semi-final Qualifying Scenarios

Singles Group B qualification scenarios after the completion of the 2nd round of the event's group stage:
1) Regardless of score, if R. FEDERER defeats A. MURRAY and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd.
2) Regardless of score, if A. MURRAY defeats R. FEDERER and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI, then A. MURRAY wins the group and R. FEDERER qualifies 2nd.
3) If R. FEDERER defeats A. MURRAY in 2 sets and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI in 2 sets, then R. FEDERER wins the group and order of remaining players is determined by % of games won.
4) If R. FEDERER defeats A. MURRAY in 2 sets and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI in 3 sets, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd.
5) If R. FEDERER defeats A. MURRAY in 3 sets and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI in 2 sets, then R. FEDERER wins the group and A. MURRAY qualifies 2nd.
6) If R. FEDERER defeats A. MURRAY in 3 sets and M. RAONIC defeats K. NISHIKORI in 3 sets, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd.
7) If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 2 sets and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC in 2 sets, then M. RAONIC is eliminated and order of remaining players is determined by % of games won.
8) If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 2 sets and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC in 3 sets, then A. MURRAY wins the group and R. FEDERER qualifies 2nd.
9) If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 3 sets and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC in 2 sets, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd.
10) If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 3 sets and K. NISHIKORI defeats M. RAONIC in 3 sets, then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd
پشمام ريخت :D
چقد احتمال

BABAK
11-12-2014, 12:22 PM
از بین 10 سناریوی موجود تنها یک مورد برای حذف فدرر وجود دارد:

در صورتی که فردا ماری و نیشیکوری 2-0 پیروز شوند، کار به گیم شماری کشیده خواهد شد که در حال حاضر بدین شرح است:

فدرر: 67%

ماری: 51%

نیشیکوری: 46%

رائونیک: 36%

بنابراین حتی با در نظر گرفتن این سناریو، فینالیست 8 دوره مسابقات به احتمال قریب به یقین راهی مرحله نیمه پایانی خواهد شد.:655:

18665
جدول احتمالات(GR=گیم شماری)

Farid
11-12-2014, 02:53 PM
اگر در بازی اول نیشیکوری از راوونیچ ببرد اونوقت فدرر تنها باید ۱ ست بگیره تا در گروه اول بشه
البته به قول خودش باید توی گروه clean sheet کنه تا هنوز شانسی برای اول شدن داشته باشه
اما بهترین سناریویی که میتونه برای فدرر اتفاق بیفته رویارویی با دیوکوویچ در نیمه نهاییه در صورتیکه دیوکوویچ با حداکثر ۲ برد در گروه دوم بشه و فدرر بدون باخت در گروه اول
در صورت شکست دیوکوویچ در نیمه نهایی میتونه به احتمال قریب به یقین نامبر وانی فصل رو از دیوکوویچ بگیره

msh13792
11-12-2014, 03:11 PM
اگر در بازی اول نیشیکوری از راوونیچ ببرد اونوقت فدرر تنها باید ۱ ست بگیره تا در گروه اول بشه
البته به قول خودش باید توی گروه clean sheet کنه تا هنوز شانسی برای اول شدن داشته باشه
اما بهترین سناریویی که میتونه برای فدرر اتفاق بیفته رویارویی با دیوکوویچ در نیمه نهاییه در صورتیکه دیوکوویچ با حداکثر ۲ برد در گروه دوم بشه و فدرر بدون باخت در گروه اول
در صورت شکست دیوکوویچ در نیمه نهایی میتونه به احتمال قریب به یقین نامبر وانی فصل رو از دیوکوویچ بگیره

صعود به نیمه نهایی امتیازی نداره؟

Farid
11-12-2014, 04:10 PM
صعود به نیمه نهایی امتیازی نداره؟
نه مهرداد جان
هر بازی در مرحله گروهی ۲۰۰ امتیاز داره و بازی نیمه نهایی ۴۰۰ امتیاز و فینال ۵۰۰
فدرر برای اول شدن احتیاج داره این ۲۰۰ امتیاز رو بگیره و در ان سو امیدوار باشه یا واورینکا و یا بردیچ از دیوکوویچ ببرند.

Mahmoud RF
11-12-2014, 06:18 PM
گر در بازی اول نیشیکوری از راوونیچ ببرد اونوقت فدرر تنها باید ۱ ست بگیره تا در گروه اول بشه
داداش همون جوکوویچ بگی راحت تر نیستی؟!فکر کنم انگلیسی ها هم جوکوویچ تلفظ میکنن! :379:

novak djokovich
11-13-2014, 12:21 AM
چه بلایی سر استن اورد این پسر.مرسی الحق که نامبر وانی سزاوار توراست

amirrasooli69
11-13-2014, 12:33 AM
تو 65 دقیقه کار stan تموم شد 6-3 و 6-0 :434::434:
با این برد راجر شانسی برای no 1 شدن نداره.
امیدوارم راجر تو گروهش اول بشه یه فینال دیدنی بین نواک و راجر ببینیم.

MRF
11-13-2014, 12:51 AM
فقط سه گیم اول بازی ارزش دید داشت
یعد کاملا بازی یکطرفه شد
با ارورهای زیاد استن بازی از طراوت افتاد

Farid
11-13-2014, 02:45 AM
Singles Group A qualification scenarios after the completion of the 2nd round of the event's group stage:

1) Regardless of score, if N. DJOKOVIC defeats T. BERDYCH and S. WAWRINKA defeats M. CILIC, then N. DJOKOVIC wins the group and S. WAWRINKA qualifies 2nd.
2) Regardless of score, if T. BERDYCH defeats N. DJOKOVIC and M. CILIC defeats S. WAWRINKA, then T. BERDYCH wins the group and N. DJOKOVIC qualifies 2nd.
3) If N. DJOKOVIC defeats T. BERDYCH in 2 sets and M. CILIC defeats S. WAWRINKA in 2 sets, then N. DJOKOVIC wins the group and order of remaining players is determined by % of games won.
4) If N. DJOKOVIC defeats T. BERDYCH in 2 sets and M. CILIC defeats S. WAWRINKA in 3 sets, then N. DJOKOVIC wins the group and S. WAWRINKA qualifies 2nd.
5) If N. DJOKOVIC defeats T. BERDYCH in 3 sets and M. CILIC defeats S. WAWRINKA in 2 sets, then N. DJOKOVIC wins the group and T. BERDYCH qualifies 2nd.
6) If N. DJOKOVIC defeats T. BERDYCH in 3 sets and M. CILIC defeats S. WAWRINKA in 3 sets, then N. DJOKOVIC wins the group and S. WAWRINKA qualifies 2nd.
7) If T. BERDYCH defeats N. DJOKOVIC in 2 sets and S. WAWRINKA defeats M. CILIC in 2 sets, then M. CILIC is eliminated and order of remaining players is determined by % of games won.
8) If T. BERDYCH defeats N. DJOKOVIC in 2 sets and S. WAWRINKA defeats M. CILIC in 3 sets, then T. BERDYCH wins the group and N. DJOKOVIC qualifies 2nd.
9) If T. BERDYCH defeats N. DJOKOVIC in 3 sets and S. WAWRINKA defeats M. CILIC in 2 sets, then N. DJOKOVIC wins the group and S. WAWRINKA qualifies 2nd.
10) If T. BERDYCH defeats N. DJOKOVIC in 3 sets and S. WAWRINKA defeats M. CILIC in 3 sets, then N. DJOKOVIC wins the group and S. WAWRINKA qualifies 2nd.

King88
11-13-2014, 12:49 PM
[QUOTE=MRF;104190]فقط سه گیم اول بازی ارزش دید داشت
یعد کاملا بازی یکطرفه شد
با ارورهای زیاد استن بازی از طراوت افتاد[/QUO:441: به به بازى هاىى که راجرشىش صفر مىبره قشنگه اماوقتى نواک به اىن باحالى استن روخرد کردبازى چرت بود:254:

King88
11-13-2014, 12:56 PM
نواک هرکى روبروش باشه روخرد مىکنه, حالا مىخواد راجر باشه ىا ىکى دىگه

king of spin
11-13-2014, 01:08 PM
هر بازی رو که راجر میبره به خاطر ظرافت، زیبایی و تاکتیک و تکنیکو هزارتا دلیل من در آوردی دیگه از جانب بعضی ازهواداراشه. جوری میگن استن همش ارور داد و نمیدونم فلان و بهمان که انگار راجر مقابل نیشی همین جور داشت چپ و راست بهش وینر از پشت بیس لاین میزد.:251: نیشی مقابل راجر چپ و راست ارور مسخره و بچه گونه داد و راجرم یه بازی کاملا متوسطو ارائه داد ولی افسوس که یه نفر از این دوستان گرامی نیومدن بهش اشاره کنن. مچ دست نیشی اسیب دیده بود؛ یکی از شماها کوچکترین اشاره ای بهش نکردید. فقط بلدین برا خودتون یه بت بسازین و بگین این دیگه اخرشه. متاسفانه ذوب شدگی داره بیداد میکنه. سعی کنید نقاط ضعفشو هم ببینید دوستان بزرگوار.

MRF
11-13-2014, 01:14 PM
[QUOTE=MRF;104190][/QUO:441: به به بازى هاىى که راجرشىش صفر مىبره قشنگه اماوقتى نواک به اىن باحالى استن روخرد کردبازى چرت بود:254:

بازی قشنگ بازی نیست که مثل دیشب تو ۱۳ گیم ۱۲ گیم را نواک ببره و کاملا یکطرفه بود بازی
و استن هم نه سرویس میزد و نه کار مثبتی انجام میداد
بازی اگر مثل سه گیم اول بازی ادامه پیدا میکرد جذاب و دیدنی بود هنوز حرف من همینه
بحث نتیجه رو نکردم
بحث بازی زیبا بود
اگر متوجه تفاوت این دو باشید
فینال ۲۰۱۲ راجر نواک بازی زیبایی بود و نواک برد
همینطور بازی های دیگه

MRF
11-13-2014, 01:19 PM

در ضمن چند هفته ی پیش همین نواک اماده به راجر باخت
احتمالا اونموقع راجر پشت نواک بوده نه روبروش

King Rojer Federer
11-13-2014, 02:10 PM
آره به خصوص بازی آخرشون جوکوتون پوکیده بود.:251::251:در ضمن خوبه که تو HEAD tO Head هم داره دست و پا می زنه که بهش برسه ولی باید این رو تو خواب ببینه.

King88
11-13-2014, 02:18 PM
شما دوستان با10-23نادال حال کنىد.بدبخت پوکىد از بس از رافاشکست خورد:254:

The Rock
11-13-2014, 03:55 PM
رائونیچ به علت مصدومیت انصراف داد و فرر به عنوان جایگزین بازی میکنه

Najmeh5576
11-13-2014, 04:57 PM

سلام
حالا چطوري امتيازات حساب ميشه؟
يه بازي بيشتر نمونده و اوضاع رائونيچ هم تو جدول خوب نيست.

سوال ديگه اينكه فقط در مرحله راوند رابين اين امكان جابجايي هست يا مراحل ديگه هم ميشه.
ممنون.

MRF
11-13-2014, 05:42 PM
شما دوستان با10-23نادال حال کنىد.بدبخت پوکىد از بس از رافاشکست خورد:254:

خود نادال بارها تو مصاحبه هاش گفته هد تو هد ما دلیل برتری من نیست
همونجور که هد تو هد نادال دیویدنکو ۵-۶ بود ایا این دلیل ضعف نادال بود ؟!

MRF
11-13-2014, 05:43 PM

رایونیچ با دوتا باخت هیچ شانسی نداره
دلیل اینکار چیه فقط جلب تماشاچی ؟!

ibo8631
11-13-2014, 05:48 PM
عادی حساب میشه، امتیازات هر کی برا خودشه...فرر ببره 1-0 میشه و نتایجش با راونیک جم نمیشه
احتمالش تقریبا صفره ک فرر صعود کنه، رو رده بندی بقیه تاثیر میذاره (نخودیه خودمون :434:)
یادمه قبلا یه بارم اینجوری شده بود
سوال دومم نمیدونم

ibo8631
11-13-2014, 05:54 PM
رایونیچ با دوتا باخت هیچ شانسی نداره
دلیل اینکار چیه فقط جلب تماشاچی ؟!

منبعش فالس نیوزه:160:
هم برا تماشاچی، هم اینکه تکلیف مشخص شه کیا صعود میکنه

MRF
11-13-2014, 07:06 PM
با این یک ستی که فرر گرفت صعود فدرر به دور دوم حتمی شد
حالا فقط از بین ماری و نیشیکوری کی صعود میکنه
که ماری شانسی نداره

Farid
11-13-2014, 07:18 PM
سناری های احتمالی بعد از بازی فرر و نیشیکوری:
Regardless of score, if R. FEDERER defeats A. MURRAY , then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd
If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 2 sets then A. MURRAY wins the group and R. FEDERER qualifies 2nd
If A. MURRAY defeats R. FEDERER in 3 sets then R. FEDERER wins the group and K. NISHIKORI qualifies 2nd

King88
11-13-2014, 08:01 PM
مارى شانس زىادى براى صعود نداره.ولى مىتونه کار رو براى راجر سخت کنه.

مسعود.
11-13-2014, 10:35 PM
بازی امشب برای اندی بازی مرگ و زندگیه فقط باید 2-0 ببره.نواک دیشب هم فوق العاده بود به احتمال 90 درصد قهرمان میشه

MRF
11-14-2014, 12:13 AM
واقعا امشب راجر تلافی دو بازی قبل رو در اورد نه از بابت نتیجه بلکه از بابت بازی
ولی نمیشه از بازی بد اندی هم براحتی گذشت
ضمن اینکه نمایش دیشب نواک و امشب راجر عالی بود
اما بازی استن و اندی واقعا خیلی دور از انتظار بود
فینال راجر و نواک دیدنی خواهد بود با این 2 تا بازی

nima.a
11-14-2014, 12:20 AM
من که می دونم نفرین روبریدو بود این :434:

SOROOSH_RF
11-14-2014, 12:21 AM
لا اله الا الله ... لا اله الا الله ( تماشگران لندني در حال بيرون بردن اندي ماري از استاديوم بر روي دوش هاي خود):434:

Mahdi Naji
11-14-2014, 12:25 AM
یا حضرت فیل!
فکر کنم این ماری نفرین شده بود. به احتمال خیلی زیاد هم از طریق این روبردو و دعاهای نیشیکوری.
نابود شد.هر چی میز یا با اختلاف کم اوت میشد و یا می خورد لب تور ولی بعضی از شات هاش که کلا تعطیل بود.....
پیش به سوی قهرمانی

nemanaldin
11-14-2014, 12:30 AM
هر بازی رو که راجر میبره به خاطر ظرافت، زیبایی و تاکتیک و تکنیکو هزارتا دلیل من در آوردی دیگه از جانب بعضی ازهواداراشه. جوری میگن استن همش ارور داد و نمیدونم فلان و بهمان که انگار راجر مقابل نیشی همین جور داشت چپ و راست بهش وینر از پشت بیس لاین میزد.:251: نیشی مقابل راجر چپ و راست ارور مسخره و بچه گونه داد و راجرم یه بازی کاملا متوسطو ارائه داد ولی افسوس که یه نفر از این دوستان گرامی نیومدن بهش اشاره کنن. مچ دست نیشی اسیب دیده بود؛ یکی از شماها کوچکترین اشاره ای بهش نکردید. فقط بلدین برا خودتون یه بت بسازین و بگین این دیگه اخرشه. متاسفانه ذوب شدگی داره بیداد میکنه. سعی کنید نقاط ضعفشو هم ببینید دوستان بزرگوار.

ماری که مصدوم نبود؟! بود؟!!

mohsen0007
11-14-2014, 12:54 AM
خدایا متشکریم که ما را هم عصر استاد
افریدی.............................

swiss express
11-14-2014, 01:01 AM
هفتاد و یکمین پیروزی فصل و دویست و پنجاهمین پیروزی در ایندورز.فدرر بهترین پیروزیش تو season finale تو سال 2005 مقابل گاستون گائودیو بوده که 60 60 بازی رو برد.گائودیو ای که شش بار مقابل رافا رو خاک بازی کرد و سهم هر کدوم سه پیروزی بود.یه بار هم یادمه فدرر zverev رو تو هاله دابل بیگل کرد.تو اون بازی زورف سرو والی میکرد.

یه نگاه کوچیک به بازیکن هایی که با Fed Express هم دوره بودن (اندی رادیک/مارات سافین/داوید نلبندیان/لیتون هیوئیت/فرناندو گونزالس/جیمز بلیک/نیکولای داویدنکو/خوان کارلوس فررو) بندازیم به وضوح میبینیم که وقتی به یه سنی رسیدن دیگه تموم شدن...ولی swiss maestro is not in the same league and belongs to another planet

فقط 56 دقیقه به قول بهرام شفیع به این میگن یه تنیس شسته و رفته.easy on the eye...eyecatching...mesmerizing

به این میگن هنر...art for art's sake and tennis for roger's sake

واقعا زبان قاصره از این همه شکوه و جلال از اینهمه agility تو این سن و سال. از این همه motivation از اینهمه ambitious بودن واقعا تو یک الگوی به تمام معنایی نه تنها برای عاشقان تنیس بلکه برای همه انسان های دنیا تا تو زندگیشون swiss master رو الگو قرار بدن و هیچ وقت نا امید نشن.سال قبل که با درد کمر struggle میکرد تو یو اس اپن بعد از شکست مقابل روبردو صحبت های دیوید مرسر گزارشگر کهنه کار یورو اسپورت رو هیچ وقت فراموش نمیکنم:

for me this is the end of roger federer's career no doubt about it

و من هم در جوابش میگم:

he proved you wrong again old chap...he has done it a lot of times.he has proved his point.with his usual motto:never ever surrender.never ever go down.no matter what they say.it's you man it's always in your hands...you're goin' to prove 'em wrong again...and be the epitome of consistency for all the kids and grown_ups

there is no end to roger federer's illustrious career...never

Afshin
11-14-2014, 01:01 AM
ماری اومد خوب بازی کنه، دید فایده نداره از گیم 4ــُم به بعد بیخیال شد :D

Mehdiii
11-14-2014, 01:14 AM
خدایا متشکریم که ما را هم عصر استاد
افریدی.............................
این جمله برای بعضی ها شاید خنده دار و جوگیرانه به نظر بیاد ولی اگه یکمی جدی و دور از هرگونه بحث و کل کل در موردش فکر کنی میفهمی که برای ما ها که شیفته تنیسیم آیا موهبتی از این بزرگتر می تونست باشه ؟
...
آخرین اسم کاربری 289 چیه ؟ دوست دارم در مورد نتایج راجر نظرشو بدونم.
چرا این بدبختو اینقدر بن میکنند ؟ درسته که همش رو اعصاب ما اسکی میره ولی به هر حال این دلیل نمیشه که دیکتاتوری تو سایت حاکم بشه .
...
greg rusedsky هم به صراحت گفت که این کورت خیلی کنده .
...

saeedshl
11-14-2014, 02:12 AM
سلام به همگی
برد راجر رو تبریک میگم ولی اندی هم خوب بازی نکرد
می خواستم بدونم کسی بازی رو از اسکای اسپورت 3 بریتانیا نگاه کرد ؟؟؟
می خوام بدونم درباره ی بازی (مخصوصا بعد از بازی ) چه گفتند.
ممنون

Farid
11-14-2014, 02:41 AM
با این جوری که ماری توی بازی قبلش سرویسهای راوونیچ رو ریترن کرده بود میشد حدس زد که ماری توپهای بیشتری رو بر میگردونه نسبت به دو حریف قبلی فدرر:

Of course, Andy is a different caliber of return player, so everyone always expect more balls to come back from him, especially when they saw how easily he returned Raonic

بعد از مسابقات شانگهای این اولین مسابقه ای از فدرر بود که دوباره اون طراوت و شادابی و Agility و سرعت و خارق العاده بودن فدرر رو می دیدیم.

Come on Man I`d like you to continue your dominant form

King Rojer Federer
11-14-2014, 05:51 AM
من هم این پیروزی شیرین رو به راجر عزیز و همه شما دوستداران این اسطوره تبریک عرض می کنم.:583:خیلی برام جالب بود وقتی که در ست دوم نتیجه 5بر صفر به سود راحر بود و اندی بالاخره وقتی تونست یک گیم از راحر بگیره سالن O2 به حالت انفجار در اومد و هواداران اندی طوری خوشحالی می کردند که انگار اندی گیم آخر رو گرفته و از گروهش صعود کرده.:434:در ضمن یکی از دلایل اصلی بد بازی کردن اندی بازی کم اشتباه راجر بود چون اگه دوستان اول بازی رو یادشون بیاد در یک مورد 35 رالی اتفاق افتاد که البته در آخر اندی اون توپ رو خراب کرد و اون امتیاز رو راجر گرفت.منظور من این هست که اندی اولش با قدرت زیاد بازی رو شروع کرد ولی هر چه از بازی گذشت هم خودش و هم تماشاچیان حامی اندی فهمیدند که این راجر شکست بخور نیست.و این باعث شد که اندی به طور کامل روحیه خودش رو از دست بده و همونطور که شما عزیزان هم دیدید هر چه از بازی می گذشت اندی کلافه تر می شد.البته اون یک گیمی هم که گرفت به نظر من بیشتر رو بی تفاوت بودن راجر بود تا بازی اندی.در هر صورت که امشب خیلی مزه داد.جلوی اون همه هوادار بریتانیایی اندی رو پودر کردن.:443:به امید قهرمانی اسطوره.:443::443::443:

king of spin
11-14-2014, 08:31 AM
ماری که مصدوم نبود؟! بود؟!!
مصدوم نبود ولی اصلا هم خوب نبود؛ هر چند راجرم دیشب خوب بود.

hooman3x
11-14-2014, 08:53 AM
تبریک به هوادارای راجر به 2 دلیل

اول اینکه راجر با 3 برد سرگروه شد اونم توی گروهی که میگفتند راجر صعود هم نمیکنه
دوم اینکه راجر ست نداده و از لحاظ بدنی اصلا تحلیل نرفته و میانگین حدودا هر بازی 60 تا 70 دقیقه توی کورت بوده

دیشب راجر اکثر رالی هارو از اندی گرفت که نشون میداد اندی هم خیلی نا آماده نبود بیشتر از لحاظ روانی اونم شاید به خاطر قطعی شدن صعود نکردنش دچار مشکل شد.
انصافا راجر ست دوم موجبات تحقیر اندی رو فراهم کرد. چیزی با دابل بیگل فاصله نداشت که به نظرم اسطوره بهترین کارو کرد که سخت نگرفت و باید ماری جلوی هوادارای (تقریبا هموطن)خودی لا اقل یک گیم میگرفت
عرق شرم قشنگ روی چهره ماری مغرور بود
خوشبختانه هد تو هد با اندی هم به نفع راجر شد

نواک با این نمایش خوبش شاید بتونه تنها حریف جدی راجر باشه

مسعود.
11-14-2014, 11:10 AM
فدرر دیشب خیلی خوب بود هرچند داستان اندی را دوستان گفتن...اما چیزی که باید بهش توجه کرد عدم ثبات فدرره....فکر میکنم فدرر بازی خوبش را زود خرج کرد... بنابراین اگر به واورینکا باخت زیاد تعجب نکنید

Mehdiii
11-14-2014, 12:29 PM
مصاحبه با مورینیو بین دو ست . به قول عادل این اسکای اسپورت 3 چقدر خوبه ، آدمو از تنیس دیدن سیراب میکنه .

MRF
11-14-2014, 12:32 PM
قسمتی از مصاحبه راجر بعد از بازی

Najmeh5576
11-14-2014, 12:53 PM
سلام
يه دوستي بودند كه سايت xulu.ir را راه انداخته بودن ازشون ميخوام كه اگه امكان داره اين بازيها را هم پوشش بدهند.
ممنون

Sorou$h
11-14-2014, 01:41 PM
یعنی واقعا متاسفم واسه اندی ماری. دیشب افتضاحه افتضاح بود. یعنی اگه من مقابلش بازی میکردم شاید 3 یا 4 گیم تو هر ست ازش میگرفتم :434::434: در حد محلات بازی میکرد. به نظر من بارکلیز امسال افتضاحه. اون از چیلیچ و استن مقابل نواک که افتضاح بودن این هم از ماری و نیشیکوری. کاش نادال بودش. حداقل اینطور ضعیف کشی نمیشد. بازی های نیمه نهایی هم احتمالا همینطور یک طرفه خواهد شد. باید منتظر فینال نواک راجر باشیم که یک بازی قشنگ ببینیم.

King88
11-14-2014, 02:14 PM
دىشب راجر بدجور اندى رو له کرد.امشب هم نواک اىشالا توماس رو مىکنه تو جىبش. به امىد فىنال راجر و نوله دوست داشتنى.که نوله راجر جون شمارو له مىکنه

King Rojer Federer
11-14-2014, 02:47 PM
دىشب راجر بدجور اندى رو له کرد.امشب هم نواک اىشالا توماس رو مىکنه تو جىبش. به امىد فىنال راجر و نوله دوست داشتنى.که نوله راجر جون شمارو له مىکنه
سنار بده آش به همین خیال باش:251::251::251::251::251:

King88
11-14-2014, 03:13 PM
اش هم به شما مىدم .البته بعد از باخت اون پىرمرد شما.راستى زىاد نخندىن رو دل مىکنىد.:655:

rojhin
11-14-2014, 03:14 PM
فدرر دیشب خیلی خوب بود هرچند داستان اندی را دوستان گفتن...اما چیزی که باید بهش توجه کرد عدم ثبات فدرره....فکر میکنم فدرر بازی خوبش را زود خرج کرد... بنابراین اگر به واورینکا باخت زیاد تعجب نکنید

بزرگوار یا بازیهای بخصوص بعد رولند گاروس راجر رو ندیدی و یا اساسا نمیدونی ثبات یعنی چی .
حضرتعالی نگران نباشید هر وقت استن اومد سمی و راجر بهش باخت ما تعجب نمیکنیم ، باخت یه بازیکن بی ثبات چرا باید باعث تعجب بشه ؟؟؟

King88
11-14-2014, 03:20 PM
زىاد نخند ممکنه...کنى

swiss express
11-14-2014, 04:25 PM
چند تا نکته جالب:

1. فدرر از زمانی که 33 سالش شده 31 برد و 3 شکست تو کارنامش داشته.

2.دیشب بعد از بیگل کردن ماری فدرر تنها بازیکنی شد که تو top 4 (راجر/اندی/رافا/نواک) بقیه رو بیگل کرده.

3.دیشب 1st serve percentage فدرر فقط 39 بود که جالبه تمام اونها رو برد. دیشب راجر هیچ ایسی نداشت.برای بازی با نواک باید به مراتب درصد فرست سروش رو بالاتر ببره.

4.ایوان لندل خیلی سعی میکرد ماری رو هجومی تر کنه ولی امیلی مورزمو اندی رو کرده همون بازیکن پسیو سابق.گرچه اندی 2008 که با بدن سازی های فشرده از این رو به اون رو و اصلا یه بازیکن دیگه و muscular تری شد و از سینسیناتی به بعد که قهرمان شد خیلی خوب بود و سرو فوق العاده ای داشت و TMC که تو شانگهای برگزار میشد.که تنها بردش مقابل فدرر تو season finale همون جا بود که اندی واقعا on fire بود و با اینکه صعودش قطعی شده بود تمام زورش رو گذاشت تا فدرر رو ببره که براش گرون تموم شد و اگه اشتباه نکنم در نهایت بازی بعدی تو سمی به داویدنکو باخت و کاملا jaded بود اون بازی بعد بازی epic ش مقابل فدرر.

5.دیشب فدرر یه فورهند inside in زد.انقدر به سرعت run around کرد و ضربه رو زد که واقعا آدم رو یاد دوران prime و جوونیش و سرعتش مینداخت.چه اسپینی به توپ داد.

6.این شکست در کنار باختی که ماری به نواک تو مسترز مایمی 2007 داده بود 60 61 بدترین باخت های اندی محسوب میشن.اندی بعد از back surgery که داشته واقعا سرو رو از دست داده و سکند سروش هم مثل همیشه ضعیفه و در حد تاپ تن نیست.ماری علاوه بر physical work-out تو این شش هفت هفته تا آغاز تورنمنت بعدی به inspiration هم احتیاج داره.چیزی که من خیلی مواقع احساس میکنم نداره.

7.احسنت به دوست عزیزمون king roger federer. خیلی نکته مهمی رو گفتن.این که فدرر دیشب اشتباه نمیکرد. و این دقیقا همون چیزی هست که ماری به عنوان یک counter puncher از فدرر می خواد : یعنی unforced errors و خوب بازی بی نقص فدرر شرایط رو برای ماری عوض کرد.بهتره بگیم ماری بد بازی نکرد بلکه federer forced him to play a poor tennis

کلا فدرر این قابلیت رو داره که in a blink of an eye حریف رو thrash کنه شاید خود صحبت های ماری هم این رو بیشتر اثبات کنه که به توانایی و ability فدرر تو به سرعت تموم کردن بازی و مجبور کردن حریف به بد بازی کردن اشاره داره و از بد بازی کردن خودش حرفی نمیزنه:

It wasn't what I was looking for when I went on the court,” said Murray. “Everything he tried tonight came off. He has the ability to do that.

دقیقا اندی به این مسئله اشاره کرد که هر کاری که فدرر می کرد نتیجه میداد . این واقعیت تنیس فدرر هست که اگه همه عناصر بازیش کار کنن حریف بد بازی میکنه و crush میشه. درست مثل حرفی که ماردی فیش تو سال 2011 در مورد نواک زد که میگفت ما بازیکن ها بد بازی نمیکنیم بلکه هر کاری که نواک میکنه نتیجه میده. و نواک وقتی با نتایج خیلی راحت حریفانش رو میبرد در جواب خبر نگار ها می گفت :من نمیدونم چه اتفاقی داره میفته فقط میدونم اعتماد به نفسم خیلی بالاست.

به طور کلی شاید ماری ماری همیشگی نبود اما درصد خیلی زیادی از این بد بازی کردن به خوب بودن و آنفورست اررز ندادن فدرر مربوط میشد.کما اینکه ماری بازی قبلیش رائونیچ رو برده بود و کلا هم به خاطر سبک بازیش جلوی فدرر خوب بازی میکنه

8.راجر باز هم نشون داد چقدر قهرمان بزرگیه و چقدر جنتلمن هست.دیشب شرایط اندی رو درک کرد و هیچ خوشحالی نکرد.حرفی که رادیک به خود فدرر زد که میگفت دیدم که تو خانوادت نزذیکت شدند و تو اصلا انگار نه انگار که رکورد سمپراس رو زدی چون من اونجا بودم خوشحالی نکردی..(ویمبی 2009).جایزه sportsmanship واقعا حقته مرد...

9.راجر فقط 6 برد تا رسیدن به عدد 1000 پیروزی فاصله داره.

مسعود.
11-14-2014, 06:31 PM
درود به نامبر وان 2014 تبریک برای قدرتنماییش

King88
11-14-2014, 06:33 PM
درود بر قصاب صربستان نواک کبىر بااىن برد با ارزش.همىن طورى بره جلو راجر رو له مىکنه

King Rojer Federer
11-14-2014, 07:11 PM
درود بر قصاب صربستان نواک کبىر بااىن برد با ارزش.همىن طورى بره جلو راجر رو له مىکنه
عزیزم فکر کنم شما نواک رو تو تلویزیونتون گوشت کوب می بینی؟:251:یا اینکه هر شب شام آبگوشت می خوری و بازی نواک که شروع می شه تو تخیلاتت نواک رو گوشت کوب می بینی.:251:به طور کل قوه تخیلت خیلی زیاده.عیبی نداره تو دنیای خودت سیر کن.:254:قبلاً گفتم باز هم می گم هر وقت نواک تونست یک سوم افتخارات راجر کبیر رو بدست بیاره اون موقع بیا اینجا و برای پادشاه و طرفداراش کری بخون.:441::441::441:

masa
11-14-2014, 07:41 PM
نواک با برد برابر بردیچ، نامبر وانیش روتضمین کرد. باید بهش تبریک گفت. بهرحال فدرر نامبروانی رو میشه گفت الان از دست نداد بلکه با باخت مقابل رائونیچ در مسترز پاریس از دستش داد :( هردوشون شایستگی نامبروانی رو داشتند.
من امیدوارم فینال راجر-نواک رو ببینیم.

masa
11-14-2014, 07:43 PM
من فکر کردم پس از ذکر عبارت "قصاب بالکان" و شکست در شانگهای دیگه دوستان عزیز ازش استفاده نمیکنن. شگفتا!

Najmeh5576
11-14-2014, 08:22 PM
جدا نامبر واني جوكويچ تثبيت شد ؟ ديگه اون اما و اگرها هم تموم شد؟
اگه اينجوره اميدوارم فدرر انگيزه اش پايين نياد و مسابقات بعديش را با حرارت ادامه بده :)

مسعود.
11-14-2014, 08:44 PM
من فکر کردم پس از ذکر عبارت "قصاب بالکان" و شکست در شانگهای دیگه دوستان عزیز ازش استفاده نمیکنن. شگفتا!

این دفعه دیگه قصاب بالکان معنا پیدا میکنه

مسعود.
11-14-2014, 08:46 PM
جدا نامبر واني جوكويچ تثبيت شد ؟ ديگه اون اما و اگرها هم تموم شد؟
اگه اينجوره اميدوارم فدرر انگيزه اش پايين نياد و مسابقات بعديش را با حرارت ادامه بده :)

پس فکر کردی اون جشنی که بعد مسابقه با بکر و وایدا و .... گرفت فقط بخاطر برد بردیک و رفتن به نیمه نهایی بود؟
این تایتل بردنش خودش انگیزه ست ولی بنظرم استن فدرر را میزنه

Najmeh5576
11-14-2014, 09:17 PM
من مسابقه را نديدم

King88
11-14-2014, 09:22 PM
عزیزم فکر کنم شما نواک رو تو تلویزیونتون گوشت کوب می بینی؟:251:یا اینکه هر شب شام آبگوشت می خوری و بازی نواک که شروع می شه تو تخیلاتت نواک رو گوشت کوب می بینی.:251:به طور کل قوه تخیلت خیلی زیاده.عیبی نداره تو دنیای خودت سیر کن.:254:قبلاً گفتم باز هم می گم هر وقت نواک تونست یک سوم افتخارات راجر کبیر رو بدست بیاره اون موقع بیا اینجا و برای پادشاه و طرفداراش کری بخون.:441::441::441:
پاسخ.عزىزم اشتباه مىکنى من کله پاچه خورم .شما فکرکنم هنوز تو زمان گذشته موندى.من ابگوشت مىخوردم اما ترک کردم همون طوروقتى اسم کاربرى تو رو مىبىنم باىد ىک عرق نعنا بخورم چون احساس ا...ل و حالت تهوع مىکنم.راستى زىاد نخند ممکنه...بکنى.:254:

Najmeh5576
11-14-2014, 10:01 PM
پس فکر کردی اون جشنی که بعد مسابقه با بکر و وایدا و .... گرفت فقط بخاطر برد بردیک و رفتن به نیمه نهایی بود؟
این تایتل بردنش خودش انگیزه ست ولی بنظرم استن فدرر را میزنه

دوست عزيز ممنون از پاسختون. من بازي را نديدم. اطلاعي از جشني كه ميفرماييد نداشتم. باز هم تشكر.

SABORI
11-14-2014, 11:14 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

من خواهشی داشتم از مدیران انجمن

همانطور که درجریان هستید پس از بن شدن کاربر 289 ایشان یوزرهای دیگه ای ساختند و روند قبلی خودشان را ادامه دادند /چرا ایشان را آی پی بن نمیکنید؟

MRF
11-15-2014, 12:46 AM
با یک ستی که استن گرفت فکر کنم صعودش قطعی شد و باید فردا شب با راجر بازی کنه

bor22
11-15-2014, 01:39 AM
این کاربر 289 رو چه کار دارید بنده خدا گناه داره. من اوایل که پستاشو می خوندم یکم عصبی می شدم یه مدت بعد با خواندن پستاش می خندیدم یه مدت بعد با خواندن پستاش دلم براش می سوخت این اواخر دیگه با خواندن پستاش هر جور شده می خوام کمکش کنم واقعاً فکر کنم زندگی برای این جور آدما سخت باشه هر کمکی چیزی خواستی بگو دریغ نمی کنم تشکری چیزی هم خواستی بگو رو سر می زارم

mspayam
11-15-2014, 09:22 AM
من هم به طرفدارای جوکوویچ تبریک می گم که تونست رتبه ی اولیش در انتهای سال هم حفظ کنه. با وجود اینکه امسال فقط یه گرند اسلم برد و در اوپن استرالیا هم امتیاز زیادی برای دفاع کردن نداره، ولی در سال بعد، با بازگشت نادال و فدرری که ظاهراً راه غلبه بر بالارفتن سن و مبارزه با تنیسورهای جوونتر رو یاد گرفته، مسیر دشوارتری داره. امیدوارم که فدرر و جوکوویچ هر دو به فینال برسن، و فارغ از هر نتیجه ای که توی فینال به دست بیاد، باید توان و عزم و اراده ی هر دو، به خصوص فدرر رو به خاطر سن بالاترش و داشتن بیشترین تعداد پیروزی در این فصل، تحسین کرد.

masa
11-15-2014, 09:27 AM
این دفعه دیگه قصاب بالکان معنا پیدا میکنه

آخه دوست عزیز نمیشه که قبل از هر بازی اینو بگید، "قصاب بالکان" بعد اگر برد، بگین دیدین قصاب بالکان رو که چه کرد و بعد اگر باخت بگین، ساتور کند بود! قصاب بالکان شما امسال در 5بازی رودر رو با فدرر، 3تا رو باخته. من اصلاً نمیگم شانس فدرر بیشتره ولی اگر منطقی باشی باید بگی 50-50.
البته قبل از هر چیز باید به فینال برسن. هر دو بازی سختی دارن. به سبک پیش بینی های دوستمون 289 من پیش بینی میکنم نیشی به فینال برسه :D

ehsan.
11-15-2014, 01:17 PM
این جمله برای بعضی ها شاید خنده دار و جوگیرانه به نظر بیاد ولی اگه یکمی جدی و دور از هرگونه بحث و کل کل در موردش فکر کنی میفهمی که برای ما ها که شیفته تنیسیم آیا موهبتی از این بزرگتر می تونست باشه ؟
...

آخرین اسم کاربری 289 چیه ؟ دوست دارم در مورد نتایج راجر نظرشو بدونم.

چرا این بدبختو اینقدر بن میکنند ؟ درسته که همش رو اعصاب ما اسکی میره ولی به هر حال این دلیل نمیشه که دیکتاتوری تو سایت حاکم بشه .

...

greg rusedsky هم به صراحت گفت که این کورت خیلی کنده .

با سلام خدمت همگی دوستان
ببین مهدی جان من نمیدونم این بخش از صحبت هاتون جنبه شوخی داشت یا اینکه جدی گفتید...که اگه حالت دوم باشه لازم دیدم به چند نکته اشاره کنم که واسه شما و بقیه دوستان امر مشتبه نشه که واقعا همینه خصوصا اینکه بیان کردید این امر نشانگر حاکمیت دیکتاتوری از جانب مسئولین سایت...
اول یه نکته ای رو بیان کنم و اون اینکه :
بنده این جمله ای که شما و عده ای از دوستان در توصیف بیانات ایشون به مراتب اظهار کردین رو زیاد دیدم و اون اینه که:"بیانات چنین کاربرانی رو اعصابتون اسکی میکنه و رژه میره و........"
واقعا همینطوره؟!!
یعنی واقعا خوندن پست های ایشون که متاسفانه از شخصیت و فرهنگ بسیار پایینی برخوردار بودند همچین تاثیری رو روی دوستان داشت؟؟!!!
یعنی نهایتا بیشترین حسی که قابل درک هست و میشه قبول کرد اینچنین حسی نسبت به اینگونه اشخاص در درون افراد ایجاد بشه ،همون حس ترحمیه که یکی از دوستان بهش اشاره کردن......

خوب برگردیم سر همون بحثی که فرمودین بن کردن این افراد نشانگر دیکتاتوریه...
ببین مهدی جان خارج از اینکه بن کردن ایشون بخاطر نغض کردن قوانین سایت صورت گرفت(توهین متقابلی که بین ایشون و شخص دیگه ای اتفاق افتاد) اما بنده میخوام بگم اینکار به مراتب خیلی زودتر میتونست اتفاق بیفته البته نمیدونم شایدم یکی از دلایل مسئولین سایت همینی که میخوام بگم بوده ،ولی خب چون این قانون یک قانون نانوشته هست شاید برای عملی کردن آن تردید داشتند و منتظر وقوع یک دلیل محکمه پسند بودند...
اون دلیل چیه....؟

ببین مهدی عزیز:"وقتی شخصی فرهنگ استفاده از چیزی رو نداره باید اون شخص رو برای اینکه حقوق دیگران تضییع نشه، از اون چیز محروم کرد و باهاش برخورد کرذ"(حالا این حقوق دیگران هر چیزی میتونه باشه،وقت- پول-آرامش-احساس امنیت و.....)
و ایشون مصداق این قانون نانوشته هستند..
چرا؟؟؟
من دوست دارم شما از زمانی که ایشون عضو سایت شدند یه سری به تاپیک های بحث و تبادل نظر بزنید...خواهید دید که فرضا اگر در هر صفحه 10تا پست وجود داره بالای 50درصدش متعلق به ایشونه....حتی تا جایی پیش رفتن که پست های خودشون رو همreply میکردن:441::866:و این همون نداشتن فرهنگ....

احتمالا از 2 دیدگاه این دلیل بنده رد خواهد شد:
1-در قوانین سایت محدودیتی واسه کمیت(تعداد)پست ها قرار داده نشده
2-افراد باید آزاد باشند

در جواب ادعای اول باید گفت: بله،همینطوره و واقعا مسخرست و نمیشه محدودیت خاصی برای تعداد پست ها مشخص کرد اما همونطور که عرض کردم این از جمله قوانین نانوشته است و سعی میکنم با طرح یک مثال اون رو حل کنم
فرض کنید شما در یکی از شبکه های اجتماعی عضو یک گروه هستید و وقتی صفحه رو باز میکنید با پست های بی حد و حصر یکی از اعضا روبرو میشید و وقتی این موضوع مدام تکرار بشه مسلما شما اون طرف رو block میکنید...چرا؟...چون بی فرهنگی اون باعث میشه حقوق شما که اینجا همون آرامش هست ضایع بشه(توجه داشته باشین ،صلب آرامشه ناشی از کیفیت و محتویات پست ها نیستا،بلکه از کمیت اوناست...یعنی سطح عالیش اینه: گیریم محتویاتشون هم خیلی هم قابل تامل باشه ولی به دلیل زیاد بودنشون موجب صلب آرامش میشه)پس در نتیجه باهاش برخورد میکنین

در جواب ادعای دوم
فرض کنید بنده یک تریلیاردر هستم و همه شیرهای آب رو مدام باز بذارم و ماهی یک میلیارد قبض آب واسه من میاد(خب مسلما واسه من مهم نیست)...
فکر میکنید نباید با من برخورد بشه؟؟؟؟فکر نمیکنید من دارم حقوق عموم مردم رو ضایع میکنم؟؟؟آیا آزادی اینجا معنی پیدا میکنه؟..
نخیر،آزادی شامل انسانهایی میشه که فرهنگ استفاده از اون رو داشته باشند...

اینکه گفتم متاسفانه از شخصیت و فرهنگ بسیار پایینی برخوردار بودند به همین دلایل بود...

و مورد دیگر اینکه،دیدم بعضی از دوستان بعد از اینکه ایشون با نام کاربریه دیگری وارد سایت شدند و دوباره بن شدند نسبت به این کار مسئولین واکنش نشون دادند...
خب این خیلی جالب بود...!!!
خیلی جالب بود!!!!!
ببینید ،ماهیت حقیقی بنده مهمه ، نه مثلا نام کاربریم...یعنی اگه بنده اسم درون شناسنامم از احسان به شلقم تغییر کنه تغییری در شخصیت حقیقیه من بوجود میاد....و باید من یک فرد جدید قلمداد بشم؟؟؟؟؟...اگه احسان با احتساب ارتکاب یک جرم زندانی بوده اگه اسمش رو تغییر داد دیگه زندانی نیست چون این اسمش شلقمه و اون احسان بوده...شخصیت حقیقی بنده مستحق مجازات شناخته شده...!!!!
جدا از اینکه همین حرکت ایشون در چهارچوب قوانین سایت(جدا از قوانین نانوشته)و احترام نگذاشتن به قوانینی که با قبول آنها عضو شدند مهر تاییدیست بر میزان فرهنگ و شخصیت ایشون و پایبند نبودن به ساده ترین اصول اجتماعی...

بگذریم...

در آخر از همه دوستان به خاطر طولانی شدن عرایضم عذر خواهی میکنم و از هیات نظارت به خاطر زحماتشون کمال تشکر رو دارم...
موفق باشید :583:

MRF
11-15-2014, 06:42 PM
بالاخره جوکویچ تو این مسابقات یک ست واگذار کرد
نیشیکوری ابتدای ست سوم 2 بریک پوینت را از دست داد بعدش بهم ریخت و یا بقول دوستان جوکویچی مچ دستش
درد گرفت و نتونست خوب بازی کنه و باخت

NovaK.No.1
11-15-2014, 06:53 PM
با درود
من مجددا ثبت نام کردم
متاسفم از سیاست مدیر یا ناظری که اصرار عجیبی در مسدود کردن من داره
واقعا دیکتاتوری و جانبداری تا چه حد!؟
از کسانی تعجب میکنم که وقتی من تریبونی برای دفاع نداشتم اومدند به راحتی
توهین کردند تهمت زدند و تحقیر کردند بدون هیچ مواخذه ای پستهاش هم موجوده

یک توضیح در مورد خودم بدم
من انسان بی تربیتی نیستم تحصیلکرده و مهندس عمرانم و تقریبا میانسال
اگر بی تربیت و بی فرهنگ بودم وقتی هفته پیش اون کاربر بی تربیت و بی فرهنگ
من را مورد هجوم فحشهای ناموسی و تهدید قرارداد میتونستم مثل خودش و بدتر
از خودش جوابش را بدم ولی چنین اجازه ای به خودم ندادم میدونم با اسم دیگه ای هم هنوز فعاله!
اما من به همین بهانه مسدود شدم انگار که کسی منتظر چنین بهانه ای بود
چیزی که بیشتر از همه مجابم کرد که ناظر بیطرف و عادل نیست به غیر از مسدود شدن
بیجهت دیروز خودم مسدود شدن king 88 و King Rojer Federer بود
که با هم بحثی داشتند که شروع کننده و محرکش King Rojer Federer بود
با خودم گفتم حداقل عدالتی برقرارشد اینجا اما در کمال تعجب دیدم
نیم ساعت بعد King Rojer Federer رفع مسدودی شد واعجبا!
این یک دلیل بیشتر نداره و اونهم طرفداری به سبک فوتبالی ایشون از راجره! که مورد پسند ناظره!

به هرحال با اینگونه جانبداریها فقط سایت به قهقهرا میره و فقط چندنفر طرفدار افراطی و هوراکش راجر
میمونند دورهمی که میشینند خاطرات اسطوره شون را ورق می زنند

این هم نوشته قبلی با آیدی Novak. که به سرعت نور حذف شد

کاربر گرامي

قوانین ثبت نام در سایت و استفاده از مطالب

با تشکر از اينکه سايت ما را جهت مشاهده و فعالیت انتخاب کرده ايد. به لحاظ حفظ قانون سايت و همچنين راحتي کاربران اين قوانين را وضع شده است ، که کاربران مي بايست طبق آن عمل کنند . در غير اين صورت مسئولين سايت اين حق را دارند که موضوعات ، مقالات ، اخبار و تمامي توضيحات و در برخي مواقع اكانت آن کاربر را از سايت حذف نمايند. اين قوانين به صورت کامل در زير منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير كند . لطفاً جهت مشاهده آخرين قوانين سايت به پيغامهايي که ممکن است برخي از روزها به هر نحوي به اطلاع كاربران ميرسد دقت فرماييد. اين قوانين بلااستثناء مي باشند و در رابطه با تمامي كاربران از جمله تازه وارد ، فعال ، همكاران سايت ، مديران انجمن ها و... اجرا خواهند شد.. پس از خواندن دقيق اين قوانين گزينه "ضمن مطالعه دقیق اساسنامه ، با همه موارد موافقم" را تيك بزنيد و سپس كليد "ثبت نام" را بفشاريد . شما ميتوانيد براي خواندن قوانين به بخش قوانين سايت نيز مراجعه نماييد.

..............................................

قانون شماره 22) در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا سريعا به موضوع رسيدگي‌ شود، چنانچه کاربري خود بجاي مدير در زمينه اي تصميم گيري و شخصا با کاربر ديگري برخورد کند سريعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد

قانون شماره 23) در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز، توهين آميز و يا مسايل و مشکلات شخصي‌ در مورد يک کاربر و يا يک مدير در انجمن ها آن ارسال سريعا حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

قانون شماره 24) هرگونه تاپيک و ارسال اعتراض آميز و يا انتقاد آميز در رابطه با يک کاربر و يا مدير بدون اخطار قبلي و سريعا حذف خواهد شد و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد

قانون شماره 25) هرگونه بحثي‌ که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي‌ خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک هاي ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي‌ که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي‌ شما شد ميتوانيد لينک تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

قانون شماره 26) لطفاْ از ارسال پست هاي تكراري خودداري فرماييد. پست هاي تكراري توسط مديران به سرعت حذف خواهند شد و در صورتي كه كاربر قصد تبليغ و يا نمايش يك مطلب در تمامي انجمن ها را داشته باشد ، تمامي آن ارسالها حذف خواهند شد. چرا كه اين كار باعث اذيت كاربران ديگر مي شود. در صورت تكرار اين عمل از سوي كاربر ، اكانت وي نيز در اولين فرصت حذف خواهد شد

قانون شماره 27) در صورت داشتن انتقاد از يک مدير لطفا در صورت تمايل به وسيله پيغام خصوصي‌ آنرا براي آن مدير ارسال نمائيد، چنانچه انتقاد و يا اعتراض نسبت به عمل يا رفتار مديري در انجمن داريد لطفا آنرا فقط از طريق پيغام خصوصي‌ براي مدیریت سایت‌ : ارسال نمائيد تا به موضوع رسيدگي‌ و در صورت لزوم مشورت هاي لازم انجام شود. همچنين ميتوانيد از قسمت تماس با ما براي مدير انجمنها ايميل ارسال کنيد

قانون شماره 28) قانون كپي : در صورتي كه ميخواهيد از مباحث و آموزشهايي كه در اين انجمنها ذكر شده است در جايي ديگر و يا در سايت خود استفاده كنيد ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست و در صورت امكان لينك پيغام را هم براي اطلاعات بيشتر ذكر نماييد

با خواندن اين قوانين شما مسئوليت رفتار و ارسالهاي خود را در سايت به عهده خواهيد گرفت. در صورتي که از قوانين مذکور حمايت نکنيد (در صورت امكان) به شما اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار حساب شما از سايت حذف خواهد شد.

با اميد به اينکه با به کارگيري قوانين سايت و دستورالعملهايي که در آينده به آنها اضافه خواهد شد بتوانيم رضايت شما کاربر گرامي را جلب کنيم, به اميد ساعات خوش در هنگام مشاهده اين سايت براي شما.

مدیریت محترم...نظارت محترم
با درود
آیدی اسبق من 289 به دلیل فحاشی یک کاربر تازه که مطمئنم آیدی دوم یا چندم! یکی دیگه از کاربران بود
و جواب خویشتن دارانه من مسدود شد که واقعا جای تعجب داشت
در چندماهی که عضو بودم بارها و بارها به جرم طرفداری از نواک و نقد عملکرد راجر مورد تمسخر و حتی توهین
قرارگرفتم
خوشبختانه جز قوانین انجمن چیزی به عنوان طرفدار دوآتیشه بودن فدرر وجود نداره
مگر اینکه جز قوانین نانوشته باشه!
یعنی دموکراسی اینجا اینقدر ضعیفه که فقط باید تعریف و تمجید و چاپلوسی فدرر را کرد

ناظر یا مدیری که من را مسدود کرد مطمئنم خودش طرفدار افراطی فدرره که نمیتونه تحمل انتقاد از حضرت ایشون را داشته باشه!
برای مدیریت ایمیل فرستادم و علت را جویا شدم هیچ جوابی نیامد!

زشته خیلی زشته
آیدی Novak. را ایجاد کردم فقط برای اینکه علاقمند به شرکت در مباحث ویادگیری در این انجمن بودم
اما ظاهرا باز هم همان رویه قبلی برقراره همان هجمه و جنگ روانی از سوی تعدادی از کاربران فدرر پرست!
که تحمل حضور یک علاقمند به نواک را ندارند

بعدازظهر یک کاربر به من توهین کرد تا من را تحریک به پاسخ دهی کنه
جوابش را ندادم و گزارش کردم جالبه من هم مسدود شدم

واقعا چه خبره تو این سایت!؟
به اطلاعتون برسونم تا وقتی جز قوانین سایت طرفداری از فدرر نباشه!
در صورت حذف بی دلیل بازهم ثبت نام میکنم

این نوشته قبل از نمایش عمومی برای تعدادی از مدیران و اعضا خصوصی ارسال میشه
چون می دونم اون ناظر خاص سریع حذفش میکنه!

من هم یک پیشنهاد داشتم. وقتی کسی یکبار توهین میکنه بهش تذکر بدین اگه دوباره تکرار کرد اونوقت بن کنید. خداییش اگه یکی از کاربرای قدیمی هم بود بن میکردید؟ من خودم اینجا تقریبا تا حالا با همه :434: بحث تنیسی داشتم ولی روزی به کسی بی احترامی نکردم. ولی خوب آدما مثل هم نیستن. یکی زود از کوره در میره. کسی که 2بار بن شده باز با یک ایدی جدید اومده یعنی علاقه داره نظراتشو بگه. علاقه داره به این سایت و فروم. پس یک فرصت دیگه بهش بدین.

NovaK.No.1
11-15-2014, 06:58 PM
بعد از ست دوم نواک جدا روی لبه تیغ بود
فکر میکنم غرور و اطمینان بیش از حد باعث شد ست 2 را واگذار کنه
اگر اون دوتا برک پوینت گیم اول ست سوم را سیو نمیکرد و برک میشد
برگشتش فوق العاده سخت و شاید غیر ممکن میشد
امیدوارم این تزلزل به نفعش تموم شه وباعث بشه توی فینال هشیارتر باشه و بازی را یعد از یک ست تمام شده ندونه

davidbeckham
11-15-2014, 07:07 PM
come on novak
ست سوم خوب حقشو گذاشتی کف دستش:866:
http://www.shiaupload.ir/images/24343479228904773838.jpg

Novak-angel
11-15-2014, 07:11 PM
درود خدا به قصاب صربستان نواک.نواک چه راجر چه استن رو تو فىنال حتما شکست خواهد داد .طرفداران نواک ،بزنىن سپاس رو!!
novak is best-angel

NovaK.No.1
11-15-2014, 07:11 PM
come on novak
ست سوم خوب حقشو گذاشتی کف دستش:866:
http://www.shiaupload.ir/images/24343479228904773838.jpg

به عنوان یک هوادار نواک میگم
6-0 اصلا قدرتنمایی نواک نبود یه جورایی دروتخته بود که جورشد
نواک باید در فینال خیلی بهتر و مطمئن ترباشه

King Rojer Federer
11-15-2014, 07:50 PM
با درود
من مجددا ثبت نام کردم
متاسفم از سیاست مدیر یا ناظری که اصرار عجیبی در مسدود کردن من داره
واقعا دیکتاتوری و جانبداری تا چه حد!؟
از کسانی تعجب میکنم که وقتی من تریبونی برای دفاع نداشتم اومدند به راحتی
توهین کردند تهمت زدند و تحقیر کردند بدون هیچ مواخذه ای پستهاش هم موجوده

یک توضیح در مورد خودم بدم
من انسان بی تربیتی نیستم تحصیلکرده و مهندس عمرانم و تقریبا میانسال
اگر بی تربیت و بی فرهنگ بودم وقتی هفته پیش اون کاربر بی تربیت و بی فرهنگ
من را مورد هجوم فحشهای ناموسی و تهدید قرارداد میتونستم مثل خودش و بدتر
از خودش جوابش را بدم ولی چنین اجازه ای به خودم ندادم میدونم با اسم دیگه ای هم هنوز فعاله!
اما من به همین بهانه مسدود شدم انگار که کسی منتظر چنین بهانه ای بود
چیزی که بیشتر از همه مجابم کرد که ناظر بیطرف و عادل نیست به غیر از مسدود شدن
بیجهت دیروز خودم مسدود شدن king 88 و King Rojer Federer بود
که با هم بحثی داشتند که شروع کننده و محرکش King Rojer Federer بود
با خودم گفتم حداقل عدالتی برقرارشد اینجا اما در کمال تعجب دیدم
نیم ساعت بعد King Rojer Federer رفع مسدودی شد واعجبا!
این یک دلیل بیشتر نداره و اونهم طرفداری به سبک فوتبالی ایشون از راجره! که مورد پسند ناظره!

به هرحال با اینگونه جانبداریها فقط سایت به قهقهرا میره و فقط چندنفر طرفدار افراطی و هوراکش راجر
میمونند دورهمی که میشینند خاطرات اسطوره شون را ورق می زنند

این هم نوشته قبلی با آیدی Novak. که به سرعت نور حذف شد

کاربر گرامي

قوانین ثبت نام در سایت و استفاده از مطالب

با تشکر از اينکه سايت ما را جهت مشاهده و فعالیت انتخاب کرده ايد. به لحاظ حفظ قانون سايت و همچنين راحتي کاربران اين قوانين را وضع شده است ، که کاربران مي بايست طبق آن عمل کنند . در غير اين صورت مسئولين سايت اين حق را دارند که موضوعات ، مقالات ، اخبار و تمامي توضيحات و در برخي مواقع اكانت آن کاربر را از سايت حذف نمايند. اين قوانين به صورت کامل در زير منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير كند . لطفاً جهت مشاهده آخرين قوانين سايت به پيغامهايي که ممکن است برخي از روزها به هر نحوي به اطلاع كاربران ميرسد دقت فرماييد. اين قوانين بلااستثناء مي باشند و در رابطه با تمامي كاربران از جمله تازه وارد ، فعال ، همكاران سايت ، مديران انجمن ها و... اجرا خواهند شد.. پس از خواندن دقيق اين قوانين گزينه "ضمن مطالعه دقیق اساسنامه ، با همه موارد موافقم" را تيك بزنيد و سپس كليد "ثبت نام" را بفشاريد . شما ميتوانيد براي خواندن قوانين به بخش قوانين سايت نيز مراجعه نماييد.

..............................................

قانون شماره 22) در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا سريعا به موضوع رسيدگي‌ شود، چنانچه کاربري خود بجاي مدير در زمينه اي تصميم گيري و شخصا با کاربر ديگري برخورد کند سريعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد

قانون شماره 23) در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز، توهين آميز و يا مسايل و مشکلات شخصي‌ در مورد يک کاربر و يا يک مدير در انجمن ها آن ارسال سريعا حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

قانون شماره 24) هرگونه تاپيک و ارسال اعتراض آميز و يا انتقاد آميز در رابطه با يک کاربر و يا مدير بدون اخطار قبلي و سريعا حذف خواهد شد و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد

قانون شماره 25) هرگونه بحثي‌ که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي‌ خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک هاي ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي‌ که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي‌ شما شد ميتوانيد لينک تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

قانون شماره 26) لطفاْ از ارسال پست هاي تكراري خودداري فرماييد. پست هاي تكراري توسط مديران به سرعت حذف خواهند شد و در صورتي كه كاربر قصد تبليغ و يا نمايش يك مطلب در تمامي انجمن ها را داشته باشد ، تمامي آن ارسالها حذف خواهند شد. چرا كه اين كار باعث اذيت كاربران ديگر مي شود. در صورت تكرار اين عمل از سوي كاربر ، اكانت وي نيز در اولين فرصت حذف خواهد شد

قانون شماره 27) در صورت داشتن انتقاد از يک مدير لطفا در صورت تمايل به وسيله پيغام خصوصي‌ آنرا براي آن مدير ارسال نمائيد، چنانچه انتقاد و يا اعتراض نسبت به عمل يا رفتار مديري در انجمن داريد لطفا آنرا فقط از طريق پيغام خصوصي‌ براي مدیریت سایت‌ : ارسال نمائيد تا به موضوع رسيدگي‌ و در صورت لزوم مشورت هاي لازم انجام شود. همچنين ميتوانيد از قسمت تماس با ما براي مدير انجمنها ايميل ارسال کنيد

قانون شماره 28) قانون كپي : در صورتي كه ميخواهيد از مباحث و آموزشهايي كه در اين انجمنها ذكر شده است در جايي ديگر و يا در سايت خود استفاده كنيد ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست و در صورت امكان لينك پيغام را هم براي اطلاعات بيشتر ذكر نماييد

با خواندن اين قوانين شما مسئوليت رفتار و ارسالهاي خود را در سايت به عهده خواهيد گرفت. در صورتي که از قوانين مذکور حمايت نکنيد (در صورت امكان) به شما اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار حساب شما از سايت حذف خواهد شد.

با اميد به اينکه با به کارگيري قوانين سايت و دستورالعملهايي که در آينده به آنها اضافه خواهد شد بتوانيم رضايت شما کاربر گرامي را جلب کنيم, به اميد ساعات خوش در هنگام مشاهده اين سايت براي شما.

مدیریت محترم...نظارت محترم
با درود
آیدی اسبق من 289 به دلیل فحاشی یک کاربر تازه که مطمئنم آیدی دوم یا چندم! یکی دیگه از کاربران بود
و جواب خویشتن دارانه من مسدود شد که واقعا جای تعجب داشت
در چندماهی که عضو بودم بارها و بارها به جرم طرفداری از نواک و نقد عملکرد راجر مورد تمسخر و حتی توهین
قرارگرفتم
خوشبختانه جز قوانین انجمن چیزی به عنوان طرفدار دوآتیشه بودن فدرر وجود نداره
مگر اینکه جز قوانین نانوشته باشه!
یعنی دموکراسی اینجا اینقدر ضعیفه که فقط باید تعریف و تمجید و چاپلوسی فدرر را کرد

ناظر یا مدیری که من را مسدود کرد مطمئنم خودش طرفدار افراطی فدرره که نمیتونه تحمل انتقاد از حضرت ایشون را داشته باشه!
برای مدیریت ایمیل فرستادم و علت را جویا شدم هیچ جوابی نیامد!

زشته خیلی زشته
آیدی Novak. را ایجاد کردم فقط برای اینکه علاقمند به شرکت در مباحث ویادگیری در این انجمن بودم
اما ظاهرا باز هم همان رویه قبلی برقراره همان هجمه و جنگ روانی از سوی تعدادی از کاربران فدرر پرست!
که تحمل حضور یک علاقمند به نواک را ندارند

بعدازظهر یک کاربر به من توهین کرد تا من را تحریک به پاسخ دهی کنه
جوابش را ندادم و گزارش کردم جالبه من هم مسدود شدم

واقعا چه خبره تو این سایت!؟
به اطلاعتون برسونم تا وقتی جز قوانین سایت طرفداری از فدرر نباشه!
در صورت حذف بی دلیل بازهم ثبت نام میکنم

این نوشته قبل از نمایش عمومی برای تعدادی از مدیران و اعضا خصوصی ارسال میشه
چون می دونم اون ناظر خاص سریع حذفش میکنه!
آقای محترم 289 سابق و نواک1 فعلی.شما که خیلی راحت اسم بنده رو آوردی باید خدمتتون عرض کنم که ازت خواهش می کنم یه مقدار کلاه خودت رو قاضی کن .اگه حضور ذهن داری به صحبتهای قبلی که نسبت به من و دیگر طرفداران فدرر زدی فکر کن.من نوعی نه شما رو دیدم و نه مدیران سایت رو و نه دیگر دوستان این سایت رو.همونطور که خودت گفتی اینجا محیطی است برای بحث و تبادل نظر میان دوستان چه طرفدار فدرر و چه طرفدار نادال و چه طرفدار نواک.اگه شما میان سال هستی من هم 38 سالمه و نوجوان 16-17 ساله نیستم که با یک جمله از کوره در برم.اینقدر هم شعور دارم که به هر انسانی احترام بذارم.تو همین سایت به غیر از شما حداقل چند نفر دیگه هستند که طرفدار نادال و یا جوکوویچ هستند چرا من نوعی با اینهامشکل ندارم.یا اگه با هم همخوانی و هم نظری نداریم ولی تا این حد با هم به مشکل نمی خوریم .چرا دیگر طرفداران راجر اینقدر نسبت به شما حساس شده اند؟آیا وجداناً فکر کردی که چرا همه تا اسم کاربر 289 میاد بهم می ریزند.یعنی همه دشمن شما هستند جرا با دیگر طرفداران نواک مثل شما به مشکل بر نمی خورند چون شما به جای اینکه راجع به بازیها و تنیسورها صحبت کنی دست میذاری رو نقطه اعصاب طرفداران فدرر.انگار که این عزیزان قتل کرده اند.بارها دیدم که با دوستان swiss express و rojer for ever و خیلی دیگه از دوستان کش و قوس شدید داشتی.و همه این دوستان و نظراتشون رو به مسخره گرفتی ولی به خدا این رسمش نیست. به خدا قسم وقتی تو فینال ویمبلدون راجر به نواک باخت داشتم دیوانه می شدم ولی به جون یه دونه دخترم که توی دنیا از همه برام عزیزتره جزو اولین نفر هایی بودم که قهرمانی نواک رو تبریک گفتم.ولی شما اگه به گفته های گذشته ات رجوع کنی می بینی که جمله هایی رو می گفتی که هم بیشتر از روی حرص بود و انگار یه جور عقده تو صحبتهات بود که همش می خواستی خالی کنی(که البته هیچگاه این عقده خالی نشد)شما ببینید تو هر دو سه بحثی که تو این تایپیک می شه امکان نداره که اسم شما نباشه.یه خورده فکر کردی که چرا؟یعنی همه افراد این تایپیک از گردانندگان تا کاربران فقط قصد اذیت شما رو دارند؟به خدا قسم اشتباه می کنی.باز هم می گم به جون دخترم که اگه دروغ بگم داغش رو ببینم نه نسبت به شما بلکه نسبت به هیچ کاربر دیگه ای که جزو طرفداران نواک و رافا هستند حساسیت ندارم و دوست هم ندارم که کسی رو برنجونم.من نمی گم که به طور کامل حق با منه و به طور کلی شما اشتباه میکنی.همه ما ایراد داریم کسی نیست که عیب نداشته باشه ولی خوب شما معمولاً به جای بحث و تبادل نظر همش دوست داری که با اعصاب طرفداران راجر بازی کنی.دلیلش رو هم نمی دونم.در آخر هم این رو بگم که در طی این همه سال مسابقات تنیس برگزار می شه و در آخر کار هم راجر قهرمان می شه هم نواک و هم تنیسورهای دیگه.و این روزگار همین طور می گذره.و ما دوستان اینجا می آییم که با هم گپی بزنیم و نظراتمون رو چه درست و چه غلط بیان کنیم.به نوبه خودم اگر از من رنجیدی من همینجا از شما و همه دوستان عذر می خوام.چون دوست ندارم دل کسی رو برنجونم.و می دونم که دوستان دیگر طرفدار فدرر هم همین نظر رو دارند و هیچ کدومشون نمی خوان دل کسی رو بشکونند.دوستان عزیز ببخشید که پر چونگی کردم.به امید یک فینال دیدنی بین راجر فدرر عزیز و نواک جوکوویچ.

davidbeckham
11-15-2014, 07:59 PM
http://www.shiaupload.ir/images/97410042774656289121.jpg
http://www.shiaupload.ir/images/08285063895411454506.jpg

hooman3x
11-15-2014, 08:09 PM
این برد شیرین نواک رو به هواداران واقعی این تنیسور صرب تبریک میگم:583:
نواک واقعا این 3 سال اخیر یک ثبات خوب داشته و عالی بوده و کمتر دچار افت ناگهانی شده

این بازی ست اول خب نواک واقعا خوب بود.ست دوم هم ست نیشی بود چون نترسید و بازی خوبی ارائه داد.
به محضی که نیشی در ست سوم برک پوینتهاش رو با دو ارور ساده سوزوند نشون داد که وقتی در موقعیت برد قرار گرفت اون اعتماد به نفس لازم رو نداشت

در کل نواک از شرایط سختی خودشو به خوبی نجات داد.
به امید برد راجر مقابل استن و نهایت قهرمانی راجر :583:

Maani
11-15-2014, 10:28 PM
http://www.shiaupload.ir/images/97410042774656289121.jpg
http://www.shiaupload.ir/images/08285063895411454506.jpg

جناب اخوان بزرگوار ايشالا فردا شب راجر نشون ميده كه تو O2 Arena كت تَن كيه !!

MRF
11-16-2014, 12:51 AM
عجب افتضاحی تو داوری امشب یک گیم مفت دادن به استن

S.I.N.A
11-16-2014, 12:57 AM
تف به این داور

roger 4 ever
11-16-2014, 01:05 AM
بدون شک و کوچک ترین ابهامی، تصمیم داور در گیم اول ست سوم دیدار فدرر و واورینکا، یکی از بدترین فاجعه های داوری تاریخ تنیس محسوب می شه...البته این تصمیمات مضحک داوران علیه فدرر از شانگهای و همون بازی اول شروع شد و تا انتها هم ادامه داشت...امشب هم رسما، به اوج خودش رسید...فارغ از اشتباه مضحک داور در تغییر رای در حالی که به صحنه هم کاملا نزدیک بود، نحوه تغییر رای هم به قدری مضحک بود که حتی من هم به عنوان بیننده تلویزیونی همچون راجر متوجه این تغییر نشدم...همه جای دنیا همه داوران کاملا در جریان هستند در چنین شرایطی مادامی که بازیکن متوجه تغییر رای نشده با صدا کردنش اعلام تغییر رای کنن اما این استاد خیلی راحت رای و تغییر می ده بدون اینکه متوجه مسئولیتش در روشن کردن بازیکن طرف مقابل باشه...!!!!

خیلی فاجعه بود، امیدوارم این تصمیم در نتیجه موثر نباشه که البته با توجه به نوع تصمیم و زمانش، موثر بودنش چندان هم دور از انتظار نیست...

MRF
11-16-2014, 01:58 AM
خداااااااااای من ایس راجر را هم گفت اوت
عجب داوری
واقعا گند زد تو بازی تو امتیاز 5-3
بازی میشد 6-3

S.I.N.A
11-16-2014, 02:02 AM
راجر برد ، خدایا شکرت

ibo8631
11-16-2014, 02:02 AM
ساعت دو و نیم
راجر جون ب لب کرد ولی برد

manoochehr1984
11-16-2014, 02:05 AM
خسته نباشی مرد :583: 4 تا مچ پوینت رو نجات داد.
ایشالا برا قهرمانی :866:

aboos
11-16-2014, 02:06 AM
واي خداي من! سرويس شديم! شكرت....

قلبم داره در مياد !!!!

درود به غيرتت كه با اين همه ناداوري بازم كم نيو وردي!

King Rojer Federer
11-16-2014, 02:08 AM
تبریک به همه دوستان .رفتیم فینال ولی فکر کنم من یه سکته ناقص زدم. البته ارزششو داشت.این استن الدنگ هم انگار همه قدرتشتو نوی این تورنمنت گذاشته بود برای این بازی:434:

SOROOSH_RF
11-16-2014, 02:10 AM
تبريك تبريك تبريك به طرفداران راجر فدرر عزيز
يه خسته نباشيد جانانه هم به پيرمرد دوست داشتني كه تا آخرين لحظه جنگيد و همچنين يه خسته نباشيد به واورينكا كه هر دو باعث شدند بالاخره ما يه بازي زيبا و هيجاني تو اين تورنمنت ببينيم

SOROOSH_RF
11-16-2014, 02:11 AM
تبريك تبريك تبريك به طرفداران راجر فدرر عزيز
يه خسته نباشيد جانانه هم به پيرمرد دوست داشتني كه تا آخرين لحظه جنگيد و همچنين يه خسته نباشيد به واورينكا كه هر دو باعث شدند بالاخره ما يه بازي زيبا و هيجاني تو اين تورنمنت ببينيم

SABORI
11-16-2014, 02:25 AM
تبریک به راجری ها
راجر خیلی خوب بازی باخته را برد البته استن خیلی اشتباه داشت / آن فورس اروراش خیلی بود /نمیدونم گیم چندم بود که نزدیک 9 دقیقه بود تمام سرویس اولاش را خراب کرد/
داور هم که دستش درد نکنه
فقط غیرت راجر باعث برد شد
تبریک

king of spin
11-16-2014, 02:32 AM
ب معنای واقعی کلمه باید بگم متاسفم برای واورینکا. توی شبی که راجر هیچ حرفی برای گفتن نداشت استن با اون بازی روی تور مسخرش گند زد به همه چیز و رفت. امشب استن از همه لحاظ سرتر از راجر بود و راجر فقط داشت توپا رو به زور از تور رد میکرد. کسی نیس به این جناب واورینکا بگه خب مرد حسابی خیلی روی نت تبحر داری که روی سکند سرو میای جلو!!!!!!!! البته خب توی سالیان اخیر آن چنان شانس و اقبال روی خوبشو به راجر نشون داده که فقط برای بردنش بهتر بودن رقیبش توی تمامی ابعاد و ایتما کافی نیست. البته من منکر اشتباه داور روی اون دو تا صحنه نیستم اما شانس و اقبال دیگه تا چ حد!!!!!! جناب واورینکا هم بهتره که تنیسو ببوسه و بذاره کنار. تبدیل بشدن ب یک قهرمان بزرگ کار هر کسی نیس و استن نیز هیچ وقت تنیسور بزرگی نبوده و نخواهد شد؛ علی رغم توانایی های فنی و پتانسیل بالایی که داره!

saeedshl
11-16-2014, 02:37 AM
یه خسته نباشید به راجر عزیز
امیدوارم که راجر یه استراحت خوبی بکنه
و آماده باشه

MRF
11-16-2014, 02:39 AM
ب معنای واقعی کلمه باید بگم متاسفم برای واورینکا. توی شبی که راجر هیچ حرفی برای گفتن نداشت استن با اون بازی روی تور مسخرش گند زد به همه چیز و رفت. امشب استن از همه لحاظ سرتر از راجر بود و راجر فقط داشت توپا رو به زور از تور رد میکرد. کسی نیس به این جناب واورینکا بگه خب مرد حسابی خیلی روی نت تبحر داری که روی سکند سرو میای جلو!!!!!!!! البته خب توی سالیان اخیر آن چنان شانس و اقبال روی خوبشو به راجر نشون داده که فقط برای بردنش بهتر بودن رقیبش توی تمامی ابعاد و ایتما کافی نیست. البته من منکر اشتباه داور روی اون دو تا صحنه نیستم اما شانس و اقبال دیگه تا چ حد!!!!!! جناب واورینکا هم بهتره که تنیسو ببوسه و بذاره کنار. تبدیل بشدن ب یک قهرمان بزرگ کار هر کسی نیس و استن نیز هیچ وقت تنیسور بزرگی نبوده و نخواهد شد؛ علی رغم توانایی های فنی و پتانسیل بالایی که داره!

راجر هیچ حرفی برای گفتن نداشت ؟؟؟؟؟
واقعا ؟؟؟
مطمینی که فقط استن به اشتباهات خودش باخت ؟؟
راجر فقط نگاه میکرد ؟
حرف برای گفتن نداشتن استن جلوی نواک بود و امشب نیشیکوری بعد از گیم اول ست سوم و 3 دبل فالت توی یک گیم و تقدیم گیم به نواک

لازمه یکبار دیگه بازی رو ببینید تا معنی حرف نداشتن رو متوجه بشید دوست عزیز

mohsen0007
11-16-2014, 02:46 AM
تبریک برای برد استاد
اگر کسی بازی نیشیکوری و اون اقای بی اخلاق رو دیده باشه کامل وقتی که سرویس ها ش رو خراب کرد و طرفدارهای نیشیکوری تشویق کردن به نشانه تمسخر این اقای بی اخلاق دست زد و سر تکون داد.کاش می شد تاریخ تنیس رو پاک کرد از اسم همچین بی اخلاقی.حالا هزار بارم نفر اول بشه

roger 4 ever
11-16-2014, 02:47 AM

بله...عرض شود که نمی دونم " هیچ حرفی برای گفتن نداشت " رو شما چی تفسیر می کنی...البته در اینکه فدرر امروز به هیچ عنوان بازی خوبی در سطح فرم ایده آل سال 2014 خودش ارائه نداد، هیچ شکی وجود نداره اما در مجموع برای کسب این پیروزی به شدت شایسته بود و هیچ تردیدی در این قضیه وارد نیست...شما خب البته تصمیمات اشتباه استن در مچ پوینت ها و اقدام به سرو اند والی رو گویا خیلی تاکید روش دارید در حالی که فدرر نیز امروز مملوء از اشتباهات باور نکردنی بود که صد البته درصدش از استن هم بیشتر بود...فرم ریترن های فدرر روی هر 2 سرو استن امروز در سطح فرم کلی سال 2013 بود که البته اگر اطلاعی از فرم 2013 داشته باشید، تصدیق خواهید کرد که در مرزهای فاجعه بوده وضعیت ریترن ها...مقابل استن برای راجر، ریترن نقش بسیار مهمی رو ایفا می کنه و وقتی این پارامتر در شرایط طبیعی نباشه، شما شک نکنید فدرر مقابل استن دچار مشکل خواهد شد...مانند چیزی که امشب شاهد بودیم...

جایی دیدم صحبت از جمله " به زور رد کردن توپ " کردید که البته از هر فردی به جز طرفداران نادال می تونه قابل قبول باشه...اگر فردی به غیر از یک هوادار نادال این مطلب رو مطرح می کرد بهش پاسخ می دادم اما خیلی دیگه زشته بخوام به یک طرفدار نادال در رابطه با این جمله پاسخ بدم...اگر به زور رد کردن توپ عیب باشه، که بهتره نادال خیلی سریع همین فردا خداحافظی خودش رو اعلام کنه...به هر حال عصبانی هستید طبیعیه به کار بردن این جملات...هر چند بعیده در زمان هایی غیر از عصبانیت هم جملاتی جز در این سطح، از شما ببینیم...

شانس و اقبال؟!! اولین باره همچین واژه ای رو می شنوم اما برای رد کردن این ادعای عجیب همین بس که امروز داور 2 اشتباه فوق العاده جدی و بچه گانه انجام داد که خودش کاملا گویای بد شانسی فدرر هست...جدا از اون روند بازی هم به گونه ای بود که به هیچ عنوان نمی شه به راجر گفت خوش شانس...استن در چند صحنه کلیدی از جمله تصمیم گیری روی مچ پوینت ها اشتباه داشت اما در مجموع بازی بسیار قابل قبولی رو انجام داد که اصلا قابل مقایسه با سطح بازیش در چند ماه گذشته نبود...بازی امروز استن چیزی در سطح استرالیا امسال و مونت کارلو امسال بود، البته باز نه به اون خوبی، اما در مرزهای همون سطح قرار داشت...خوش شانسی؟! کدوم خوش شانسی؟! در مورد راجر فدرر صحبت می کنی؟!

در پایان به شما هم توصیه می کنم کمی از عصبانیت خودتون کم کنید، فدرره دیگه، 53 سالش هم که بشه وضعیتش و کنترلش در دنیای تنیس همین قدر خواهد بود دوست عزیز، اگه قرار باشه شما به این وضعیت عصبانی بودن خودت پس از پیروزی های حماسی فدرر و پریدن به دیگر بازیکنان بازنده ادامه بدی، مطمئن باش حالا حالا ها داستان خواهی داشت چرا که با این انگیزه، فرم و شرافتی که در فدرر می بینیم، المپیک 2020 هم می تونه روی میز باشه...

موفق باشی...

aretobe7
11-16-2014, 08:13 AM
تبریک به همه راجریون

در مورد اینکه فرمودند راجر هیچ چیزی برای ارائه نداشت. فدرر روز خوبش نبود و نتونست سرو ها بیس لاین وینر ها و والی های خودش رو بزنه ،خیلی وقت ها گیر میفتاد تو بازی که به مدد تجربه بالاش از همش رها شد.
ما یه موضوع دیگه اینجا مطرح میشه که اصولا ارور گرفتن از طرف مقابل بازی کردن و ارائه چیزی هست یا نه؟ وقتی یه بازیکن میبینه که امروز روز خوبش نیست چیکار باید بکنه؟ اصلا اگه منتظر ارور بودن یا در نهایت کانتر پانچ کردن بازی نیست پس این سبک بازی چرا وجود داره؟ (البته سبک زیبایی نیست به نظر من و اینجا کاری به سبک فی نفسه ندارم) به نظر من استن به استباه خودش و هوشمندی راجر باخت. چرا؟ چون شما دقت کنین به ریترن راجر توی مچ پوینت٫ (روی سرو 2 راجر تقریبا 90 درصد مواقع روی بکهند استن اسلایس ریترن میکرد) توی مچ پوینت این کارو نکرد استن هم منتظر بود بکهند والی بزنه که همین باعث شد نتونه توپ رو رد کنه. توی هیچ موقعیتی حتی آنفورسد ارور توی وینر نمیشه گفت بازیکن مقابل هیچ تاثیری نداره. نادال خیلی وقت ها با صرفا برگردوند توپ به زمین حریف و مجبور کردنش به زدن یک شات بیشتر امتیاز میگیره. و مگنوس نورمن هم توی کوچی که استن رو انجام میداد می گفت Putt the Ball in پس اون هم صرفا به حفظ توپ توی زمین تاکید داشته

در مورد داروم که از تو لپ لپ اورده بودن این داور رو؟ من فهمیدم که راجر نفهمید که پوینت رو به استن دادن اما خب اون اشتباه راجر هم بود که حواسش از اسکور برد پرت شده بود.و دوباره اور رولی که توی تایبرک کرد اون هم کاملا اشتباه بود. اصلا اگه داور درست عمل میکرد شاید کار بازی به تایبرک ست سوم کشیده نمیشد چون 15-30 با 0-40 زمین تا اسمون فرق داره.

به نظرم آمار بازی خالی از لطف نیست
http://tennistalkers.com/picture.php?albumid=127&pictureid=856

راجر فقط به منتال خوب و غیرتش بود که برد وگرنه ست سوم رو داده بود بدون تایبرک. بیاین یه طرفه قضاوت نکنیم .در آخر من و شماییم که از مشاهده این تنیس حساس کلی هیجان مثبت تجربه کردیم و حیفه که با قضاوت عجولانه ارزش کار هر دوی تنیسور ها رو کم کنیم.

Rajjoko
11-16-2014, 08:44 AM
تبریک به هوادارای راجر عزیز
عجب بازی نفسگیری بود مخصوصا اخر ست سوم :350: واقعا انتظار برد از راجر نداشتم مخصوصا با اون اعصاب داغونش از داوری ولی دمش گرم روی مچ پونتهای استن عالی کار کرد:655:

ali ahwazi
11-16-2014, 08:50 AM
دوستان کسی لینک بازی فدرر- استن رو نداره ؟

king of spin
11-16-2014, 09:14 AM
راجر هیچ حرفی برای گفتن نداشت ؟؟؟؟؟
واقعا ؟؟؟
مطمینی که فقط استن به اشتباهات خودش باخت ؟؟
راجر فقط نگاه میکرد ؟
حرف برای گفتن نداشتن استن جلوی نواک بود و امشب نیشیکوری بعد از گیم اول ست سوم و 3 دبل فالت توی یک گیم و تقدیم گیم به نواک

لازمه یکبار دیگه بازی رو ببینید تا معنی حرف نداشتن رو متوجه بشید دوست عزیز

من که چیز خاصی از راجر ندیدم دیشب. استن به مراتب بهتر بود؛ شاید نیازه تا شما یه بار دیگه بازی رو ببینی. من نگفتم راجر فقط نگاه میکرد.

masa
11-16-2014, 09:17 AM
لینکشو ندارم
آمار بازی

masa
11-16-2014, 09:26 AM
یکی که بازی رو دیده میشه روند امتیاز گیری در ست سوم رو بگه. من تا جایی دیدم که استن 4-3 جلو بود و در گیم 8 یک بریک رو save کرد، بعدش چی شد؟ 4-4 شدن یا 5-3؟

nader.nma
11-16-2014, 09:40 AM
نه 3-5 شد...سر همون گیم یه برک دیگه رو هم با کمک تور save کرد...
راستی فدرر سر دو تا point آخر طوری ایستاده بود که انگار کمرش خیلی ناراحته.صورتش هم اینو نشون می داد.خوشحالی نکردنش هم بعد از برد فکر کنم به خاطر همین بود
امروز انصراف نده یه وقتی:243:

king of spin
11-16-2014, 09:41 AM
بله...عرض شود که نمی دونم " هیچ حرفی برای گفتن نداشت " رو شما چی تفسیر می کنی...البته در اینکه فدرر امروز به هیچ عنوان بازی خوبی در سطح فرم ایده آل سال 2014 خودش ارائه نداد، هیچ شکی وجود نداره اما در مجموع برای کسب این پیروزی به شدت شایسته بود و هیچ تردیدی در این قضیه وارد نیست...شما خب البته تصمیمات اشتباه استن در مچ پوینت ها و اقدام به سرو اند والی رو گویا خیلی تاکید روش دارید در حالی که فدرر نیز امروز مملوء از اشتباهات باور نکردنی بود که صد البته درصدش از استن هم بیشتر بود...فرم ریترن های فدرر روی هر 2 سرو استن امروز در سطح فرم کلی سال 2013 بود که البته اگر اطلاعی از فرم 2013 داشته باشید، تصدیق خواهید کرد که در مرزهای فاجعه بوده وضعیت ریترن ها...مقابل استن برای راجر، ریترن نقش بسیار مهمی رو ایفا می کنه و وقتی این پارامتر در شرایط طبیعی نباشه، شما شک نکنید فدرر مقابل استن دچار مشکل خواهد شد...مانند چیزی که امشب شاهد بودیم...

جایی دیدم صحبت از جمله " به زور رد کردن توپ " کردید که البته از هر فردی به جز طرفداران نادال می تونه قابل قبول باشه...اگر فردی به غیر از یک هوادار نادال این مطلب رو مطرح می کرد بهش پاسخ می دادم اما خیلی دیگه زشته بخوام به یک طرفدار نادال در رابطه با این جمله پاسخ بدم...اگر به زور رد کردن توپ عیب باشه، که بهتره نادال خیلی سریع همین فردا خداحافظی خودش رو اعلام کنه...به هر حال عصبانی هستید طبیعیه به کار بردن این جملات...هر چند بعیده در زمان هایی غیر از عصبانیت هم جملاتی جز در این سطح، از شما ببینیم...

شانس و اقبال؟!! اولین باره همچین واژه ای رو می شنوم اما برای رد کردن این ادعای عجیب همین بس که امروز داور 2 اشتباه فوق العاده جدی و بچه گانه انجام داد که خودش کاملا گویای بد شانسی فدرر هست...جدا از اون روند بازی هم به گونه ای بود که به هیچ عنوان نمی شه به راجر گفت خوش شانس...استن در چند صحنه کلیدی از جمله تصمیم گیری روی مچ پوینت ها اشتباه داشت اما در مجموع بازی بسیار قابل قبولی رو انجام داد که اصلا قابل مقایسه با سطح بازیش در چند ماه گذشته نبود...بازی امروز استن چیزی در سطح استرالیا امسال و مونت کارلو امسال بود، البته باز نه به اون خوبی، اما در مرزهای همون سطح قرار داشت...خوش شانسی؟! کدوم خوش شانسی؟! در مورد راجر فدرر صحبت می کنی؟!

در پایان به شما هم توصیه می کنم کمی از عصبانیت خودتون کم کنید، فدرره دیگه، 53 سالش هم که بشه وضعیتش و کنترلش در دنیای تنیس همین قدر خواهد بود دوست عزیز، اگه قرار باشه شما به این وضعیت عصبانی بودن خودت پس از پیروزی های حماسی فدرر و پریدن به دیگر بازیکنان بازنده ادامه بدی، مطمئن باش حالا حالا ها داستان خواهی داشت چرا که با این انگیزه، فرم و شرافتی که در فدرر می بینیم، المپیک 2020 هم می تونه روی میز باشه...

موفق باشی...

در رابطه با برد توام با شایستگی راجر بقیه دوستان هم در صورت تمایل میتونن بیان و نظرشونو بدن؛ البته اگه از روی تعصب نباشه خیلی بهتره. راجر توی ریترن هیچ وقت پرفکت نبوده و دیشبم علاوه بر فرست سروای خوب استن، سکند سرواش وحشتناک تاپ اسپین داشت و بعد از برخورد به زمین به طرز عجیبی توپ ارتفاع میگرفت و راجر مجبور میشد برای برگردوندنشون چند متر خودشو عقب بکشه و همین باعث میشد ریترناش اصلا عمق و اون شدت و سرعت کافی رو نداشته باشن ولی همون جور که بارها و به کرات دیده شده راجر در مقابل افرادی که خوب سرویس می زنن ناچار به ریترن کوتاه و بعضا اسلایس ریترن در ناجیه سرویس باکس میشه دیشبم از این قاعده مستثنی نبود. فورهند فدرر دیشب کلا با ترس و عمق کم و به نظرم فقط برای جلوگیری از ارور بود و بکنداشونم که اصلا قابل مقایسه نبود؛ ضعف همیشگی استن روی ریترن دیشب نیز به چشم میومد هر چند بهتر از راجر ریترن میکرد یه دلیلشم میتونه این باشه که متوسط سرعتای اول استن به مراتب بیش از راجر بود. سکند سروای راجرم این اواخر به شدت ضعیف شده نمونه بارزشم توی پاریس و بازی با شاردی هست. بارها نسبت دادن جمله توپ رد کردن صرف، توسط بعضی از حامیان راجر به رافا رو دیدم که اتفاقا شما هم بهش اشاره کردید؛ بازی دیشب راجر هم اتفاقا مصداق بارز این جمله بود اینو گفتم که ببینید راجر هم از این قاعده مستثنی نیس. بله از نظر من راجر شانس آورد و مصداقای قبلیشو هم توی پستای سابقم گفتم. عصبانیت منو از لحن پستام فهمیدید؟؟؟؟!!!!!به خاطر یکی مثل استن هیچ وقت خودمو ناراحت و عصبانی نکرده و نخواهم کرد. راجر امسال عملکرد خیلی خوبی داشته و من منکرش نیستم اما این دلیل نمیشه که فقط بیام و ازش تعریف و تمجید کنم و ضعفاشو نبینم. شما نیز موفق باشی

masa
11-16-2014, 09:44 AM
نه 3-5 شد...سر همون گیم یه برک دیگه رو هم با کمک تور save کرد...
راستی فدرر سر دو تا point آخر طوری ایستاده بود که انگار کمرش خیلی ناراحته.صورتش هم اینو نشون می داد.خوشحالی نکردنش هم بعد از برد فکر کنم به خاطر همین بود
امروز انصراف نده یه وقتی:243:
من که ندیدم و امیدوارم که اینطور نباشه چون در صورت مصدومیت خیلی راحت به نوله میبازه :(. اما خوشحالی نکردنش احتمالاً احترام به هموطنش بود، همونطوری که واورینکا پس از قهرمانی در مسترز مونت کارلو، خوشحالی نکرد.

saeid88
11-16-2014, 10:36 AM
سلام

ببخشید فینال چه ساعتیه؟

BABAK
11-16-2014, 10:49 AM
سلام

ببخشید فینال چه ساعتیه؟

فینال ساعت 9:30 دقیقه امشب به وقت ایران انجام میشه.:583:

rezaomo
11-16-2014, 11:00 AM
های لایت بازی دیدار نیمه نهایی راجر فدرر- استانیسلاس واورینکا

حجم : حدود 52 مگابایت
زمان ویدئو : کمی بیش از 9 دقیقه
کیفیت : عالی

http://uploadboy.com/7aignbrl3t2h.html

Sorou$h
11-16-2014, 11:03 AM
خدا رو شکر که راجر اومد فینال چون دوست داشتم نواک فینال رو مقابل راجر برگزار کنه و یک جورایی هم پیشبینی ما واسه بازی دیشب درست در اومد :434:. و اما در مورد استن. یعنی یک تنیسور اینقدر خنگ!!!!!!!!!!! 3بار مچ پوینت داری بعد میای سر تور و میخوای سرو والی کنی!!!!! (میدونم 4بار مچ پوینت داشت ولی آخری رو سرو والی نکرد) . تو بزرگترین ضربه از سر تور اومدن رو از نواک تو استرالیا 2013 خوردی هنوز آدم نشدی؟؟؟؟؟ واقعا واسم عجیبه که استن اینقدر عجولانه میخواست بازی رو ببنده و در نهایت باخت.

masa
11-16-2014, 11:20 AM
فینال ساعت 9:30 دقیقه امشب به وقت ایران انجام میشه.:583:
امیدوارم راجر به خاطر بازی طولانی آخرشب دیشب خسته نباشه :(

king of spin
11-16-2014, 11:27 AM
فکر میکنم ساعت 12 به وقت ایران باشه
نه فینال 9:30 شب به وقت ایران هست.

zhako
11-16-2014, 11:32 AM
منم به نوبه خودم برد راجربزرگ رو تبریک میگم واقعا تجربه به کار اومد.واورینکا انگار تولحظه های حساس اصلا خوب کارنکرد.به قول دوستمون بازی با جوکویچ در2013 یادش رفته بود.بهرحال امیدوارم بازی فینال بازی قشنگ وتماشاگرپسندی از آب دربیاد وبه امید قهرمانی فدرر

hooman3x
11-16-2014, 11:37 AM
یه تبریک خیلی ویژه به هوادارای راجر به خاطر برد دیشب مقابل استن:583:

نکته جالب این بود که راجر امسال توی خیلی از بازیهاش تونسته بازی باخته یا عقب رو برگردونه و حتی مچ پوینت برگرده این بارها اتفاق افتاده

ضمنا کسایی که میگن استن دیشب خوب نبود احتمالا چشماشون خسته بوده چون انصافا استن خیلی خوب جنگید بارها راجرو فریب داد و وینرهای زیادی زد و خیلی از تاکتیکهاش جواب داد انصافا خیلی شایسته بود.

جالب بود به اعتقاد خیلیها راجر باید برای بردن بازی رو به لب تور میکشید تا توی نت کورت بازیش رو به اسن دیکته کنه اما خود استن در خیلی مواقع خودش به استقبال این کار رفت و نسبتا خوب بود

بعدم کی گفته برد نزدیک نشونه ضعف بازیکنه کما اینکه راجر وقتی میتونه بازی به این دشواری رو در بیاره نشون از تمرکز بالاش داره و مواقع حساس از تجربش استفاده میکنه

قبول دارم راجر دیشب خیلی بی باک نبود اما دلیلش بیشتر بازی خوب استن بود
تنها ضعف نسبی راجر دیشب ریترنهاش بود که خیلی از اونها زاویه خوب نداشت و به استن اجازه ضربه تمام کننده میداد.بعضی ها هم که نت کورت فرود اومد و استن به راحتی میتونست لب تور بیاد و به راجر حمله کنه.

نقطه قوت راجر دیشب به نظرم نت های خوبش بود خصوصا اون نت مچ پوینت خودش که اصلا دیوانه کننده بود.

به جز چند صحنه که استن توپ های ساده رو از دست داد راجر چندان خوش شانس نبود
جالبه به سر و والی استن گیر دادید توی مچ پوینتهاش در صورتی که بارها استن از همین نوع بازی نتیجه گرفت در طول بازی

در کل نیشیکوری که جلوی راجر حرفی برای گفتن نداشت مقابل نواک خوب ظاهر شد همینطورم استن که مقابل نواک فاجعه بود دیشب خیلی خوب بود

فینال هم با این اوصاف نمیشه از قبل پیش بینی کرد

BABAK
11-16-2014, 11:52 AM
یعنی یک تنیسور اینقدر خنگ!!!!!!!!!!! 3بار مچ پوینت داری بعد میای سر تور و میخوای سرو والی کنی!!!!! (میدونم 4بار مچ پوینت داشت ولی آخری رو سرو والی نکرد) . تو بزرگترین ضربه از سر تور اومدن رو از نواک تو استرالیا 2013 خوردی هنوز آدم نشدی؟؟؟؟؟

بار چهارم سرو و والی نکرد میدونی چرا ؟ چون فدرر سرویس میزد.. تو تنیس نمیشه حریفت سرویس بزنه و تو سرو والی کنی ! فانتزی بخوایم نگاه کنیم باید جای ریترن، استپ سینه میکرد بعد توپو با دست میگرفت خودش سرویس میزد بعد میرفت سمت تور:350: ! اینجوری امکان سرو و والی میسر میشد روی مچ پوینت چهارم ! بعد به استن میگی خنگ ؟!:facepalm:

roger 4 ever
11-16-2014, 11:53 AM
در رابطه با برد توام با شایستگی راجر بقیه دوستان هم در صورت تمایل میتونن بیان و نظرشونو بدن؛ البته اگه از روی تعصب نباشه خیلی بهتره. راجر توی ریترن هیچ وقت پرفکت نبوده و دیشبم علاوه بر فرست سروای خوب استن، سکند سرواش وحشتناک تاپ اسپین داشت و بعد از برخورد به زمین به طرز عجیبی توپ ارتفاع میگرفت و راجر مجبور میشد برای برگردوندنشون چند متر خودشو عقب بکشه و همین باعث میشد ریترناش اصلا عمق و اون شدت و سرعت کافی رو نداشته باشن ولی همون جور که بارها و به کرات دیده شده راجر در مقابل افرادی که خوب سرویس می زنن ناچار به ریترن کوتاه و بعضا اسلایس ریترن در ناجیه سرویس باکس میشه دیشبم از این قاعده مستثنی نبود. فورهند فدرر دیشب کلا با ترس و عمق کم و به نظرم فقط برای جلوگیری از ارور بود و بکنداشونم که اصلا قابل مقایسه نبود؛ ضعف همیشگی استن روی ریترن دیشب نیز به چشم میومد هر چند بهتر از راجر ریترن میکرد یه دلیلشم میتونه این باشه که متوسط سرعتای اول استن به مراتب بیش از راجر بود. سکند سروای راجرم این اواخر به شدت ضعیف شده نمونه بارزشم توی پاریس و بازی با شاردی هست. بارها نسبت دادن جمله توپ رد کردن صرف، توسط بعضی از حامیان راجر به رافا رو دیدم که اتفاقا شما هم بهش اشاره کردید؛ بازی دیشب راجر هم اتفاقا مصداق بارز این جمله بود اینو گفتم که ببینید راجر هم از این قاعده مستثنی نیس. بله از نظر من راجر شانس آورد و مصداقای قبلیشو هم توی پستای سابقم گفتم. عصبانیت منو از لحن پستام فهمیدید؟؟؟؟!!!!!به خاطر یکی مثل استن هیچ وقت خودمو ناراحت و عصبانی نکرده و نخواهم کرد. راجر امسال عملکرد خیلی خوبی داشته و من منکرش نیستم اما این دلیل نمیشه که فقط بیام و ازش تعریف و تمجید کنم و ضعفاشو نبینم. شما نیز موفق باشی

1 - بله صد البته ریترن های راجر همواره از معدود فاکتورهای بازیش محسوب می شه که هیچ وقت مانند دیگر فاکتورهاش ایده آل و بهترین نبوده، اما این مساله کاملا شدت و ضعف داره...راجر در امسال در بازی هایی بی نقص ریترن کرده و در بازی هایی هم معمولی بوده اما امروز به وضوح می شد دید که فرم ریترن هاش به هیچ عنوان در حد و اندازه کل امسالش نیست...استن خوب سرو زد دیشب، می دونست هم که مهم ترین چارش برای به دردسر انداختن راجر می تونه سرو های خوب باشه و از این قضیه هم به اندازه کافی سود برد اما در مقاطعی اشتباهات مضحک راجر در اسلایس ریترن ها باعث شد در امتیاز های حساس استن سربلند خارج بشه در گیم سروهاش...اسلایس ریترن داریم تا اسلایس ریترن، حداقل 10 مورد می تونم از بازی دیشب بهتون بگم که روی سرو های دوم استن فدرر به شکلی کاملا مضحک اسلایس ریترن هاش دچار اشتباه شد اونم روی چه امتیاز های مهم و حساسی علی الخصوص در همون ست اول که استن پیروز شد...فرم ریترن های افتضاح راجر دیشب کاملا گویا بود و نمی شه با این جمله که ریترن راجر هیچ وقت پرفکت نبوده توجیهش کرد...استن خوب سرو زد ولی جاهای بسیار حساسی هم تونست از اشتباهات راجر روی ریترن ها استفاده کنه...

2 - الله اکبر، الان یعنی توپ رد کردن های نادال رو داری با راجر مقایسه می کنی و می گی راجر هم مستثنی نیست؟! آر یو کیدینگ می؟! ببین دوست عزیزم فدرر به اندازه کافی تو سال های اخیر علی الخصوص، به تنهایی تو این فیلد مضحک بار زیبایی تنیس دنیا رو به دوش کشیده که اگر فدرر نبود مشخص نیست چه بلایی سر بینندگان تلویزیونی تنیس می یومد تو این فیلدی که هیچ بازیکنی حتی نزدیک راجر هم نمی تونه بشه در ارائه تنیس زیبا و همون توتال تنیس!! حالا در معدود بازی هایی هم پیش می یاد که راجر اونم نسبت به خودش، کمتر بازیش رو به حریف دیکته می کنه و این مساله هم کاملا طبیعی هست...الان این شد دلیل که رافا رو با راجر مقایسه کنی؟! تو همین بازی که به قول شما راجر توپ رد کرد حداقل 10 تا صحنه جادویی وجود داره که تو این فیلد نزدیکش هم نمی تونه بشه کسی...همون 2 تا دراپ والی آخر به کل بازی یه سری دوستانی که تنیس ارائه می دن از لحاظ زیبایی می چربید، چی می گی شما دوست عزیزم؟! 2 بار راجر دیشب اومد روی تور و چنان انعطاف پذیری بدنی نشون داد و چنان جادویی کرد روی تور که تو این فیلد کسی خوابشم نتونسته ببینه...اون «استاپ والی» جادویی فدرر با اون انعطاف بدنی باور نکردنی برای کل زیبایی های پایان فصل لندن کفایت می کرد...

3 - کاملا مشخصه دوست عزیز عصبانی هستید یا نه...تکرار می کنم، فدرر با عصا هم بیاد تو کورت، همینه حاجی وضعه کنترلش رو دنیای تنیس...خودت و اذیت می کنی فقط...اون از یو اس که اومدی مونفیس بیچاره رو ساعت 6 صبح به توپ بستی، این از الان که استن رو گیر آوردی ساعت 4 صبح...برا خودت می گم...اذیت می شی...فدرر همینه داداش من تا هر وقت اراده کنه، همینه...

4 - آقای کریستوفر کلاری در نیویورک تایمز از واژه «generate sparks» برای وصف نمایش دیشب راجر فدرر استفاده کرده...استاد گاربر در ای اس پی ان واژه «federers magic» رو برای نمایش دیشب انتخاب کرده...خوب البته اینجا هم هستند دوستانی که از کل 3 ساعت بازی نفس گیر دیشب جمله «راجر واقعا خوش شانسه و حرفی برا گفتن نداشت» رو انتخاب کردن برا وصف بازی!!!...چه جوری می شه ندید که فدرر در روزی که به هیچ عنوان در فرم خودش نبود تونست این طوری بازی رو در بیاره...چه طوری می شه ندید که فدرر دراولین گیم ست سوم با مضحک ترین اشتباه داوری 10 سال اخیر دنیای تنیس رو به رو می شه که اگر نبود، با توجه به فرم بازی در اواخر ست دوم شاید بازی خیلی زودتر در ست سوم به پایان می رسید...چه طوری می شه ندید که فدرر چگونه خودش و اعصابش رو پس از اون اشتباه مضحک کنترل کرد و به بازی برگشت و در آخرین گیم بازی تونست حریف رو برک کنه...چه طوری می شه ندید که در تایبرک داور دومین اشتباه مضحک خودش رو روی امتیاز 5-3 انجام داد که اگر نمی داد، شاید بازی در تایبرک هم زودتر تموم می شد...چه طوری می شه ندید که یک فرد 33 ساله با این انگیزه، جسارت و شرافت می یاد در چنین بازی نفس گیری 4 تا مچ پوینت سیو می کنه و در نهایت پیروزی رو به دست می یاره...خب به هر حال شما یه جور تنیس می بینید، دنیا هم یه جور دیگه، عیب نداره...ایران همواره در سی و چند سال اخیر معدن تولید «دانش های» گوناگون بوده، اینم یکیش...

rezaomo
11-16-2014, 12:25 PM
دوستان من بازی را ندیدم اما وقتی داشتم های لایت بازی را می دیدم چشمم به داور بازی افتاد که بچه های سایت درباره اشتباه های مهلکش در بازی راجر و استن صحبت کرده بودند . یکی از دوستان درباره اشتباه مسخره این داور در بازی تنیس باز صرب ویکتور تروییچکی با حریفش یک ویدئو گذاشته بود که این داور پاشو توی کفش کرده بود که توپ اوته اما توپ واقعا داخل زمین بود و هرچقدر تنیس باز صرب اصرار کرد بی نتیجه بود که آخر سر تنیس باز صرب رفت و مسئول دوربین داخل زمین را برد جایی که توپ به زمین خورده بود و گفت تماشاچی های خارج از استادیوم گند زدن این داور را ببینن .واقعا این داور زاقارت نوبره , امیدوارم کمتر به این داورها مخصوصا بازی های حساس مسابقه واگذار بکنند . توی های لایت چیزی از ارورهای این داور نبود اگر دوستان صحنه هایی را که باعث عصابیت راجر شد و اشتباهات داوری دارند همینجا لینکشو بذارند ممنون میشم .

king of spin
11-16-2014, 12:35 PM
1 - بله صد البته ریترن های راجر همواره از معدود فاکتورهای بازیش محسوب می شه که هیچ وقت مانند دیگر فاکتورهاش ایده آل و بهترین نبوده، اما این مساله کاملا شدت و ضعف داره...راجر در امسال در بازی هایی بی نقص ریترن کرده و در بازی هایی هم معمولی بوده اما امروز به وضوح می شد دید که فرم ریترن هاش به هیچ عنوان در حد و اندازه کل امسالش نیست...استن خوب سرو زد دیشب، می دونست هم که مهم ترین چارش برای به دردسر انداختن راجر می تونه سرو های خوب باشه و از این قضیه هم به اندازه کافی سود برد اما در مقاطعی اشتباهات مضحک راجر در اسلایس ریترن ها باعث شد در امتیاز های حساس استن سربلند خارج بشه در گیم سروهاش...اسلایس ریترن داریم تا اسلایس ریترن، حداقل 10 مورد می تونم از بازی دیشب بهتون بگم که روی سرو های دوم استن فدرر به شکلی کاملا مضحک اسلایس ریترن هاش دچار اشتباه شد اونم روی چه امتیاز های مهم و حساسی علی الخصوص در همون ست اول که استن پیروز شد...فرم ریترن های افتضاح راجر دیشب کاملا گویا بود و نمی شه با این جمله که ریترن راجر هیچ وقت پرفکت نبوده توجیهش کرد...استن خوب سرو زد ولی جاهای بسیار حساسی هم تونست از اشتباهات راجر روی ریترن ها استفاده کنه...

2 - الله اکبر، الان یعنی توپ رد کردن های نادال رو داری با راجر مقایسه می کنی و می گی راجر هم مستثنی نیست؟! آر یو کیدینگ می؟! ببین دوست عزیزم فدرر به اندازه کافی تو سال های اخیر علی الخصوص، به تنهایی تو این فیلد مضحک بار زیبایی تنیس دنیا رو به دوش کشیده که اگر فدرر نبود مشخص نیست چه بلایی سر بینندگان تلویزیونی تنیس می یومد تو این فیلدی که هیچ بازیکنی حتی نزدیک راجر هم نمی تونه بشه در ارائه تنیس زیبا و همون توتال تنیس!! حالا در معدود بازی هایی هم پیش می یاد که راجر اونم نسبت به خودش، کمتر بازیش رو به حریف دیکته می کنه و این مساله هم کاملا طبیعی هست...الان این شد دلیل که رافا رو با راجر مقایسه کنی؟! تو همین بازی که به قول شما راجر توپ رد کرد حداقل 10 تا صحنه جادویی وجود داره که تو این فیلد نزدیکش هم نمی تونه بشه کسی...همون 2 تا دراپ والی آخر به کل بازی یه سری دوستانی که تنیس ارائه می دن از لحاظ زیبایی می چربید، چی می گی شما دوست عزیزم؟! 2 بار راجر دیشب اومد روی تور و چنان انعطاف پذیری بدنی نشون داد و چنان جادویی کرد روی تور که تو این فیلد کسی خوابشم نتونسته ببینه...اون «استاپ والی» جادویی فدرر با اون انعطاف بدنی باور نکردنی برای کل زیبایی های پایان فصل لندن کفایت می کرد...

3 - کاملا مشخصه دوست عزیز عصبانی هستید یا نه...تکرار می کنم، فدرر با عصا هم بیاد تو کورت، همینه حاجی وضعه کنترلش رو دنیای تنیس...خودت و اذیت می کنی فقط...اون از یو اس که اومدی مونفیس بیچاره رو ساعت 6 صبح به توپ بستی، این از الان که استن رو گیر آوردی ساعت 4 صبح...برا خودت می گم...اذیت می شی...فدرر همینه داداش من تا هر وقت اراده کنه، همینه...

4 - آقای کریستوفر کلاری در نیویورک تایمز از واژه «generate sparks» برای وصف نمایش دیشب راجر فدرر استفاده کرده...استاد گاربر در ای اس پی ان واژه «federers magic» رو برای نمایش دیشب انتخاب کرده...خوب البته اینجا هم هستند دوستانی که از کل 3 ساعت بازی نفس گیر دیشب جمله «راجر واقعا خوش شانسه و حرفی برا گفتن نداشت» رو انتخاب کردن برا وصف بازی!!!...چه جوری می شه ندید که فدرر در روزی که به هیچ عنوان در فرم خودش نبود تونست این طوری بازی رو در بیاره...چه طوری می شه ندید که فدرر دراولین گیم ست سوم با مضحک ترین اشتباه داوری 10 سال اخیر دنیای تنیس رو به رو می شه که اگر نبود، با توجه به فرم بازی در اواخر ست دوم شاید بازی خیلی زودتر در ست سوم به پایان می رسید...چه طوری می شه ندید که فدرر چگونه خودش و اعصابش رو پس از اون اشتباه مضحک کنترل کرد و به بازی برگشت و در آخرین گیم بازی تونست حریف رو برک کنه...چه طوری می شه ندید که در تایبرک داور دومین اشتباه مضحک خودش رو روی امتیاز 5-3 انجام داد که اگر نمی داد، شاید بازی در تایبرک هم زودتر تموم می شد...چه طوری می شه ندید که یک فرد 33 ساله با این انگیزه، جسارت و شرافت می یاد در چنین بازی نفس گیری 4 تا مچ پوینت سیو می کنه و در نهایت پیروزی رو به دست می یاره...خب به هر حال شما یه جور تنیس می بینید، دنیا هم یه جور دیگه، عیب نداره...ایران همواره در سی و چند سال اخیر معدن تولید «دانش های» گوناگون بوده، اینم یکیش...
با توجه به این قسمتی که قرمز رنگ شده دیگه جای هیچ بحثی باقی نمی مونه. بله همه دنیا مثل شما تنیس میبینن. خیلی قشنگ تونستی نظر همه دنیا رو متوجه بشی!!!! به نظرم باید اون حرف کاربر 289 رو طلا گرفت که یکی از شرایط و قوانین عضویت در این فروم هواداربودن و تعریف و تمجید بی دلیل از راجر کردنه. تو همین فروم ببین چند نفر با نظراتت موافقن بعد تعمیمش بده به تموم دنیا. ولی از نظر من تو این سی و چند سال کلی متوهم و ایده های توهمی تولید شده.فک کنم در زمینه توهم ایران جزء کشورهای اول باشه.

Najmeh5576
11-16-2014, 12:36 PM
سلام برد راجر را تبریک میگم
امیدوارم برای فینال خستگی اذیتش نکنه و قدرت انگیزه بر خستگیش غلبه کنه

این لینکهای اینترنتی هم هوشمند عمل میکرد و سر پوینت های حساس و سر اعتراضا رسما استپ میکرد و تا یه صفحه دیگه باز میکردم از موضوع گذشته بود و از این نوع هیجانات یه جورایی دور بودم :)

Nadal 3
11-16-2014, 12:47 PM
سلام به همه ى دوستان من تازه عضو اين سايت شدم وطرفدار نادال هسنم. به اميد اينکه امشب فينال جذابى را بين راجر و نواک شاهد باشيم.باسپاس از همه ى دوستان عزيز.:583:

King Rojer Federer
11-16-2014, 12:56 PM
امیدوارم راجر به خاطر بازی طولانی آخرشب دیشب خسته نباشه :(
من هم ترسم از همين خستگي راجر هست.مي شه گفت براي بازي امشب تنها نقطه ضعف هميم مورد هست.در هر صورت چون راجره يعني اميد هست.:583:

MRF
11-16-2014, 01:11 PM
عکس سلفی بردیچ خیلی باحاله
دقت کنین افراد بر اساس حذف شدن ایستادن

Sorou$h
11-16-2014, 02:03 PM
بار چهارم سرو و والی نکرد میدونی چرا ؟ چون فدرر سرویس میزد.. تو تنیس نمیشه حریفت سرویس بزنه و تو سرو والی کنی ! فانتزی بخوایم نگاه کنیم باید جای ریترن، استپ سینه میکرد بعد توپو با دست میگرفت خودش سرویس میزد بعد میرفت سمت تور:350: ! اینجوری امکان سرو و والی میسر میشد روی مچ پوینت چهارم ! بعد به استن میگی خنگ ؟!:facepalm:

حواسم نبود فکر کردم خودش سرو میزد مچ پوینت چهارم. حالا کوکا تو هم از ما غلط میگیری؟ تا بود روژین حالا تو سالارر. یک پیشبینی هم واسه بازی امشب بریم تو کارش فقط به خاطر روی گل خودت :434: نواک 2.1 میزنه.

masa
11-16-2014, 02:17 PM
با توجه به تمامی شرایط به نظر می رسه که نواک 2-0 می بره! :(

MRF
11-16-2014, 02:27 PM
نواک دیشب بازیش تقریبا 8 ساعت زودتر تموم شد با احتساب کنفرانس بعد از بازی راجر

"I thought it was a very exciting match, to say the least," said Federer, at his press conference close to 1 a.m. local time Sunday. “I think the crowd got really into it. "I really didn't think I was going to turn it around anymore because Stan looked very good for a long time, was able to win the second set somehow by hanging around. Then in the third, I think he played very well. Maybe a serve let him go a little bit when he needed it the most

خصوصا که بازی نوله 90 دقیقه بود و بازی راجر 170 دقیقه
اگه این فاکتورها را در نظر بگیریم شانس نواک خیلی خوبه
البته باید صبر کرد و دید که راجر امشب چیکار میکنه

در ضمن برنره 1میلیون دلار بیشتر میگیره

WHAT’S AT STAKE: $980,000 and 500 Emirates ATP Rankings points are available for a final win:
Winner (for week): $2,075,000 and 1,500 Emirates ATP Rankings points
Runner-up (for week): $1,095,000 and 1,000 Emirates ATP Rankings points

saeedfxfx
11-16-2014, 02:41 PM
تبریک برای برد استاد
اگر کسی بازی نیشیکوری و اون اقای بی اخلاق رو دیده باشه کامل وقتی که سرویس ها ش رو خراب کرد و طرفدارهای نیشیکوری تشویق کردن به نشانه تمسخر این اقای بی اخلاق دست زد و سر تکون داد.کاش می شد تاریخ تنیس رو پاک کرد از اسم همچین بی اخلاقی.حالا هزار بارم نفر اول بشه

شما خودت نوشتی به نشانه تمسخر!
دوست خوب کلا وقتی یه بازیکن حالا در رشته ورزشی خودش موقعیتی رو خراب بکنه و باعث امتیاز گرفتن حریفش بشه نباید هواداران حریف شادی بکنن و این کار بسیار زشت هست
و لازم به ذکره با خراب کردن تمرکز نواک باعث دبل فالت شدن
فکر نکنم ایرادی بشه به بازیکن گرفت در این صحنه ها!

masa
11-16-2014, 03:00 PM
خلاصه پست پائینی: نگارنده اعتقاد داره که استن میتونست بازی رو در 2 ست ببره. انتقاد کرده از لب تور اومدن استن درحالیکه سه تا مچ پوینت داشته. از تغییر سبک راجر صحبت کرده که به جای حمله اجازه داده تا حریف، اررور بده و همچنین پیش بینی کرده که نواک در 3 ست میبره بازی فینال رو.

masa
11-16-2014, 03:03 PM
اینام نظر میدن و تحلیل میکنن، ماهم نظر می دیم! اگر کسی حوصله داره ترجمه کنه!

This might be a long post, so don't read if you don't want to.
1) Roger's returns : Roger used to do pretty well against big hitters before he lost against del Potro at the US Open. After that, he's lost to Berdych, Stan, Tsonga etc. One of his main strengths is putting the serve back low at the server's feet with the backhand chip. However, when the return isn't working, it allows the other player to completely bully him from the baseline. The same thing happened at the USO against Cilic. Had Stan been able to put more first serves in, he could possibly have won it in straights.
2) It's not often when a player ends up with more unforced errors and winners than Roger; Roger is usually the aggressor. However, today, Roger could do nothing but hang in there from the baseline against Stan's booming groundstrokes. The slower court also helped Stan, who was able to generate more pace and keep attacking. Roger on the other hand couldn't take advantage of the short balls as his backhand was really a rallying tool today and he couldn't run around it often enough.
3) Roger's tactics were brilliant from 4-5 down in the third set to the end of the match. When Stan was serving for the match, Roger just tried to wear down Stan with his slices and bait him into committing an unforced error. Stan didn't look nearly confident enough while serving for the match and Roger knew that he was prone to getting tight. His own game wasn't working perfectly, so instead of attacking, he merely put most of the balls in the centre. Stan did save one break point with a huge backhand, but he didn't go for the big shot at deuce a lot of times. At 6-6 in the tiebreak, Roger knew that Stan wasn't going for his shots and instead of waiting for him to miss then, he charged the net twice and won the match.
4) Stan's tactics in that game at 5-4 were absolutely rubbish. Why would you attack the net on all 3 match points when you're outplaying your opponent from the baseline, especially considering that volleys are your weak point? That too on second serve. He didn't even have to hit a winner or force an error on the last point; Roger was content enough then (rightly in my opinion) to let Wawrinka lost the point than win it himself and he just had to stay in the rally and maybe outwait Roger. Or he could have hit a winner; he would have plenty of options. I mean, at least if it didn't work on the first 2 match points, then you're doing something wrong. Roger did well to hit 2 passing shots past Stan and a good first serve at 5-6 in the tiebreak, but I think this will still go down as a Stan choke. However, Roger showed again his tremendous fighting capabilities and his champion mentality.
5) The rest of the match : Stan played very well in the first set and got 2 breaks of serve and closed out the set at the second time of asking. Roger didn't attack nearly enough in the first set, though he rectified it in the second. Roger chose to use his backhand instead of the inside-out forehand during many points, which puzzled me; Roger's backhand isn't powerful enough to hold its own against Stan's and in the final, Nole's backhand is better. Stan's serve bailed him out of trouble plenty of times; I think Stan won 100% of his first serve points in the first set. Roger did well to hold his own serve comfortably in the second set. He had opportunities at 3-4, which went to deuce. He finally broke him at 5-6. In the third set, the call would have been a major talking point had Roger lost today. i don't see any reason why the umpire chose to overrule there. While some umpires do inform the player that they made an overrule, I don't think it's necessary and the player has to be paying attention. He had the momentum then and immediately lost it with a horrible service game. He seemed really agitated throughout the third set, not just with the call, but his own play. I actually thought he was going to break a racquet; it didn't come to that though.
6) Nole-Roger : Roger leads 19-17 and 3-2 this year. This isn't a Grand Slam, but it is the 5th most important title of the year and winning it would cement his place as the second best player throughout the year. The courts favour Nole here; Roger is not going to get the chance to be as aggressive as he was in Shanghai. I think the match will play out more like Indian Wells, or specifically the third set, where both players chose to hug the baseline. Roger should try serving-and-volleying, but against an excellent returner and an amazing passer, it's going to be a risky strategy. I said Roger would win at the start of the week, but Nole's looked unstoppable all week. The match is going to be decided by small details and the speed of the court is a big one. That's why I think Nole will win in 3.
For the third straight year, Nole's in the final and he's looking to become the first man in the Open Era to win 3 straights WTFs, which is an incredible achievement to go along with the year end No.1 ranking. For the third straight year, the top 2 players battle it out in the last match of the season. May the best player win!

Mehdiii
11-16-2014, 03:12 PM
به نظر من به جرأت میشه گفت استن بهترین کیک سرو تور رو داره . استن یک بیگ سرو به تمام معناست اگه سرویس اولش on باشه . با اینکه معمولاً زیاد پیش میاد که سرویس اولش تو یک بازی کلاً تعطیل باشه(مثل بازی دیشب) ولی به ندرت پیش میاد سرویس های دومش که به صورت کیک زده میشه نتونه این مسئله رو جبران کنه .
دیشب کورت high bounce لندن و کیک سرو های استن بدجور فدررو اذیت کرد . بخاطر همین مسئله فدرر مجبور بود یکی دو گام عقبتر از معمول ریترن کنه لذا اصلاً نتونست chip and charge بکنه . در حین رالی هم استن اونقدر سنگین و با پیس بالا به توپ ضربه میزد که عملاً راجر به یک پوشر تبدیل شده بود . راجر خیلی سخت میتونست راستای حرکت ضربات استنو ( مخصوصاً بکهند کراس کورت استن) تغییر بده یجورایی احساس میشد راکت تو دستش میلرزه .
سرویس راجر امسال خیلی سالید بوده مخصوصاً تو نیمه دوم سال . ولی دیشب ناامید کننده بود ، نه پیس بالایی داشت و نه placement خوب . این مسئله کمی نگران کنندست چون هروقت ناراحتی کمر راجر پیدا میشه سرویس اولین جایی که افت میکنه .
ولی در مورد بازی امشب به قول پیتر فلمینگ ، نواک به حریفش اجازه میده بازی کنه و ریتمشو پیدا کنه در واقع نواک نمیتونه مثل استن اگرسیو بازی کنه در ضمن نواک یک بازیکن hard hitter نیست در نتیجه این مسئله برای فدرر خیلی مفید میتونه باشه . البته اگر فدرر امشب سالم و سرحال باشه و گرنه ...

Maani
11-16-2014, 03:24 PM

موفق باشی...

شهاب جان معذرت میخوام ولی نادال با توپ رد کردن تونسته 14 گرند اسلم و 27 مسترز و دیگر القاب بگیره؟ و 23 بار راجر رو شکست بده ؟

Afshin
11-16-2014, 03:27 PM
به نظر من به جرأت میشه گفت استن بهترین کیک سرو تور رو داره ....

استن هم خوب میزنه. ولی جان ایزنر کیک سرو میزنه با نردبون نمیرسی بهش :D
راجر رو به روی ایزنر وقتی کیک سرو میزنه 4 متر میره پشت بیس لاین چون اگه بخواد آن رایز ریترن کنه باید اسمش بزنه :D

Mehdiii
11-16-2014, 03:29 PM
استن هم خوب میزنه. والی جان ایزنر کیک سرو میزنه با نردبون نمیرسی بهش :دی
راجر رو به روی ایزنر وقتی کیک سرو میزنه 4 متر میره پشت بیس لاین چون اگه بخوا آن رایز ریترن کنه باید اسمش بزنه :دی
کلاً وقتی بحث سرویس میشه باید ایزنر و کارلوویچو بزاری کنار و بعد بحثو شروع کنی :434:

Sorou$h
11-16-2014, 05:37 PM
آمار 4تنیسور برتر از سال 2011 تا به امروز

http://tennis-image.com/images/89823958742164923842.jpg (http://tennis-image.com/images/89823958742164923842.jpg)

Afshin
11-16-2014, 06:11 PM

[/URL][URL="http://tennis-image.com/images/89823958742164923842.jpg"]http://tennis-image.com/images/89823958742164923842.jpg (http://tennis-image.com/images/89823958742164923842.jpg)

دیگه کیه که ندونه 2011 تا 2014 نواک بهترین تنیسور بوده. سه سالم که نامبر وان تموم کرده. تازه به نظر من خیلی از فینالای اسلم ها Underperform کرد و باید خیلی بیشتر از اینا میبرد. همینم باعث میشه که هیچ موقع اسلم هاش به فدرر و نادال نرسه.

masa
11-16-2014, 07:31 PM

[/URL][URL="http://tennis-image.com/images/89823958742164923842.jpg"]http://tennis-image.com/images/89823958742164923842.jpg (http://tennis-image.com/images/89823958742164923842.jpg)

با تشکر از شما، اگر ممکنه همین آمار رو در بازه 23 تا 27 سالگی هر یک از تنیسورها هم نمایش بده.

Mahdi Naji
11-16-2014, 07:37 PM
تمرین راجر در کورت شخصی برگزار شد

Ahoura
11-16-2014, 08:32 PM
بهترین کار رو کرد کشید کنار :434:
مصدومیتش زیاد جدی نیست ولی گفته ریسک بزرگیه با این حس بدی که داره بیاد تو زمین با توجه به فینال دیویس که خیلی خیلی خیلی مهمه .

nader.nma
11-16-2014, 08:32 PM
فدرر که انصراف داد.....

Farid
11-16-2014, 08:33 PM
با سلام
فدرر walkover کرد.

S.I.N.A
11-16-2014, 08:48 PM
وای خدا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masa
11-16-2014, 08:58 PM
نواک یک ست (1 تا 8) با اندی بازی میکنه.
فدرر گفته در تمام سال سعی کرده که خودشو واسه این تورنمنت آماده نگه داره اما الان با وجود مصدومیتی که داره اولاً تو این سن واسش ریسکه که بازی کنه در ثانی در شرایط حاضر سطح بازیش جوری نیست که بتونه با نواک رقابت کنه. به نواک بابت فصل خوبش و همینطور بازیهای درخشانش در تورنمنت اینجا تبریک گفته و امیدواره که سال آینده باهم بازیهای مهیجی را برگزار کنند. در پایان از همه عذرخواهی کرده و به امید سال آینده هست.

mspayam
11-16-2014, 09:01 PM
به نظر میاد اون کسی که عکس Djokovic Era رو گذاشته خودش هم مطمئن نبوده، چون علامت سوال داره آخرش.

چیزی که می شه به طور قطعی گفت اینه که سال 2011 سال جوکوویچ بود و تا ابتدای 2012 هم تونست بر سلطه اش بر تنیس ادامه بده. اما از اوپن استرالیا به بعد دیگه نتونست موفقیتش در سال 2011 رو ادامه بده. تعداد گرند اسلم هایی که در این 4 سال به دست آورده به خوبی نشونگر این مطلب. از 2012 تا حالا فقط تونسته سالی یه گرند بگیره، اما نادال توی همین مدت، با اینکه توی سه تا گرند اسلم هم غایب بود، تونسته 5 تا گرند اسلم بگیره. اگه اون 3 تا گرند اسلم سال 2011 رو حذف کنیم، عملاً جوکوویچ می مونه و سه تا گرند اسلم.
مثلاً سال 2013 بی اغراق سال نادال بود که توی 3 تا گرند اسلم اومد و توی دوتاش قهرمان شد و آخر سال رو هم با نامبروانی به پایان برد. اضافه کردن اون سال به دوران جوکوویچ به شوخی بیشتر شباهت داره.
به نظر من بد نیست واژه Era رو برای دوران بازیکنی استفاده کنیم که به هر دلیلی تونسته برتری مطلق خودش رو بر فیلد دیکته کنه و سالی دو سه تا گرنداسلم بگیره.

saeedfxfx
11-16-2014, 09:07 PM
بچه انصافا هیچ بهانه ای نیست
کار فدرر واقعا بد بود
حتی اگه میباخت هم باید بازی میکرد
این همه هوادار منتظر همچین بازی بودن...

Shahghale
11-16-2014, 09:08 PM
اخرین باری که فدرر انصراف داده وسط یک تورنمنت به کی برمیگرده؟

Nadal.N1
11-16-2014, 09:10 PM
همش تقصیر استنه!!!!

مرد مومن 4 تا مچ پوینت رو میگرفتی دیگه

Mehdiii
11-16-2014, 09:19 PM
اخرین باری که فدرر انصراف داده وسط یک تورنمنت به کی برمیگرده؟
اگر اشتباه نکنم 2012 دوحه . قبل از بازی سمی با سونگا:379: ممکنه اشتباه کنم چون الان حالم خیلی گرفتست.

davidbeckham
11-16-2014, 09:21 PM
جناب اخوان بزرگوار ايشالا فردا شب راجر نشون ميده كه تو O2 Arena كت تَن كيه !!

http://www.shiaupload.ir/images/13801325833504816497.jpg

MRF
11-16-2014, 09:23 PM
اندی ماری داره با نواک بازی میکنه نمایشی