PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس مسترز رم در سال 2011

صفحه ها : [1] 2

PowerVu
05-08-2011, 07:58 AM
درآمدی کوتاه و گذرا بر مسابقات تنیس تورنمنت رم 2011 ایتالیا

همانطور که روز به روز داریم به دومین گرند اسلم تنیس در پاریس نزدیک می شیم، جالبه ببینیم که آیا نتایج رقم خورده در مسابقات آزاد مادرید، نظر ما در مورد برندگان احتمالی French Open رو تغییر داده؟

نادال افتان و خیزان تا فینال مسترز مادرید به بردهاش ادامه داده در حالی که وزنیاکی نشون داد که امسال بر روی خاک رس زیاد احساس راحتی نمی کنه و این عدم تطابق، در باخت های دو گانه دو هفته ی اخیرش به Julia Goerges آلمانی مشهود بودند. نواک نشون داد که اگر چه روی خاک رس هنوز به اون شکلی که بازیش روی هارد آسفالت به دیگران دیکته می کرد نشده، اما اصلاً نمی شه حدس زد در ادامه فصل خاک چه عملکردی خواهد داشت! راجر فدرر اگر چه لغزشهایی اندک در بازی با فلیسیانو لوپز داشت اما در بازی با نادال مجدداً تونست قسمتی از مهارت های خوبش رو احیا کنه.

ویرا زووناروا با باخت در دور سوم اصلاً شباهتی به سطح بازی دومین Seed مسابقات نداشت. از آن سو، فرانچسکا اسکیاوونه، قهرمان 2010 رولند گروس در بخش خانم ها، در مقابل بازی سریع و برق آسای مَتِک-سَندز امریکایی به زانو دراومد و او نیز از مسابقات مادرید حذف شد.

با این وضعیت، چه نتایجی ممکنه در مسابقات تنیس رم امسال رقم بخوره؟

PowerVu
05-08-2011, 07:59 AM
با مشخص شدن نتایج قرعه کشی، نگاهی به جدول ها می اندازیم:

نیمه بالای جدول انفرادی آقایان
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

بعد از ازائه ی یک بازی متوسط در نیمه نهایی مادرید، رافا و راجر در صورت صعود بار دیگه در نیمه نهایی رم به یکدیگر خواهند خورد. جای هیچ شکی نیست که راجر بازی خوب و رو به جلویی از خودش در دیدار آخرش با رافا ارائه داده اما از اون سمت، نادال هم تونست علی رغم افت بازیش، در نهایت راهی برای رسیدن به فینال برای خودش پیدا کنه. این راه حل رافا، بیشتر در سمت ad زمین و در خنثی کردن بکهند ریترن های راجر نمود پیدا کرده بود.

به هر حال، در مسترز رم، رافا در مسابقه اولش به احتمال زیاد به توماس بلوچی برزیلی می خوره که این روزها روی فرم هست. بلوچی با ارائه تاکتیک های متنوع و ضربات تاپ اسپین در مادرید موفق شد 2 نفر از ده تنیسور برتر جدول رده بندی رو حذف کنه اما با توجه به شباهتی بیشتری که سطح رم به رولند گروس داره (به نسبت سطح مادرید که با رولند تفاوت زیادتری داره)، شاید رافا در این نوع زمین راحت تر بازی کنه.

در دورهای بعدی و در صورت صعود، مواجهه با بازی خستگی ناپذیر داوید فرر ممکنه رافا رو غافلگیر کنه. اما باید دید که آیا مرد شماره 2 اسپانیا که در فینال پارسال رم، همچنین دیدارهای پایانی مسترز مونته کارلو و 500 امتیازی بارسلونا نتیجه رو به رافا واگذار کرده، آیا میتونه در این سطح کند هموطنش رو حذف کنه یا خیر!

از آن سو، حضور فدرر در تمام نقاط زمین ممکنه سونگا یا باقداتیس رو در دور دوم قربانی کنه. جو-ویلفرد بردهای خوبی رو در مادرید دشت کرده و از آن سو، مارکوس باقداتیس پارسال فدرر رو در مسترز ایندین ولز حذف کرده. اما فدرر همیشه غیر قابل پیش بینی نشون داده.

گسکه، مونفیس و بردیچ نیز در این قسمت جدول حضور دارند اما سخته که از حالا حدس بزنیم کدامیک از اونها می تونن رافا رو بر روی خاک حذف کنند. کارنامه ی نادال در مسترز رم تا به امسال خیلی خوب بوده! (5 قهرمانی و 27 برد در برابر فقط یک باخت در 2008).

PowerVu
05-08-2011, 08:02 AM
نیمه ی پایین جدول انفرادی آقایان:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

نواک در بخش آسون تر جدول قرار گرفته! قهرمان پیشین (2008) مسترز رم می خواد از اعتماد به نفس این روزهاش نهایت بهره رو ببره و با قهرمانی در رم وارد رولند گروس بشه. جوکوویچ در مسابقه اول به یک کوآلیفایر خورده اما در دور سوم، با یکی از تنیسورهای کشور میزبان که از حمایت خوب تماشاگران ایتالیایی برخوردار هستند، مواجه می شه؛ یعنی فابیو فونینی و فیلیپو وُلاندری. همچنین در صورت صعود، تنیسورهای متبحر خاک رس، همچون رابین سودرلینگ یا نیکُلاس آلماگرو در یک چهارم نهایی منتظر نواک خواهند بود!

از آن سو، میلوس رآنیچ کانادایی پدیده ی امسال مسابقات که روند صعودی خودش رو با سرعت زیادی تا به حال طی کرده، برای بار چهارم از ابتدای فصل امسال، به فرناندو ورداسکو خورده! در دور اول! همه می دونیم که ورداسکو دل خوشی از رآنیچ نداره چرا که در 2 دیدار اول که در ماه فوریه و در طی مسابقات داخل سالن امریکا رقم خوردند، در مقابل سرویس ها و فورهند های وحشتناک میلوس نتونست کاری از پیش ببره. اما با آغاز فصل خاک، ناندو اسپانیایی در مقام انتقام برآمد و خواست به کانادایی جوان نشون بده که تنیس واقعی ش رو باید در فصل خاک ببینه! همینطور هم شد و ورداسکو موفق شد بالاخره در نیمه نهایی استوریل پرتغال رآنیچ رو حذف کنه اما نباید از یاد ببره که شاید مصدومیت کمر میلوس در اون مسابقات، تا به حال بهبود پیدا کرده باشه و دیگه نتونه از قرعه ی شانس انصراف، برابر این جوان قد بلند و آماده بهره ببره!

در این نیمه ی جدول، تنیس بازان زیادی هستند که در ماه های اخیر افت کرده اند و دارند نهایت تلاششون رو برای بازگشت به دوران طلایی بازی و بازیابی اعتماد به نفسشون می کنند من جمله؛ اندی ماری، اندی رادیک، الکساندر دولگاپولوف و فرناندو ورداسکو و ...

اما به نظر می رسه تداوم پایدار اعتماد به نفس نواک جوکوویچ، بر تمام تنیس بازان این قسمت جدول غلبه کنه و راه رو برای رسیدن نوله به فینال مسترز رم هموار !

ادامه دارد...

Alireza Murray
05-08-2011, 09:07 AM
میخوام فینال نه رافا باشه و نه نوله ، به خدا دیگه خسته شدیم
هم نواک و هم اندی قرعه خیلی راحتی دارن و خیلی مسخرست اگه اندی نتونه تا نیمه نهایی بیاد ، راجر هم بازی اولش احتمالا با تسونگا هست ، با این بازی که از راجر دیدیم و این تسونگایی که تو مادرید بود به نظرم بازی 3 ست بشه :379:

pouriya.alex
05-08-2011, 11:13 AM
راجر برو جلو که زمان جمع کردن امتیازات شروع شده...

اگه فقط یخورده آنفورس ارورهای راجر بیاد پایین دیگه هیچکس جلودارش نیست...

طرفدارات تا آخرین نفس حمایتت میکنن...

M∂hdi
05-08-2011, 03:44 PM
ارغوان رضایی در رم غایب خواهد بود

http://tennistalkers.com/showpost.php?p=48548&postcount=97

Yashar
05-08-2011, 04:01 PM
راجر برو جلو که زمان جمع کردن امتیازات شروع شده...

اگه فقط یخورده آنفورس ارورهای راجر بیاد پایین دیگه هیچکس جلودارش نیست...

طرفدارات تا آخرین نفس حمایتت میکنن...
احتمالا این حرفو قبل رولند گاروس قبل ویمبلدون و قبل یواس هم می زنی ولی راجر داره کماکان ارور میده.کار طرفدارای راجر دیگه به اما و اگر رسیده.بینوا راجر.
راستی اگه خاله سیبیل داشت چی می شد؟

pouriya.alex
05-08-2011, 05:42 PM
اصلا بازی دیروزو دیدی؟ راجر ست اول کاملا با تمرکز بازی کرد و بازیو برد ولی به محض اینکه تمرکزش به هم

خورد(که خودش مقصرش بود) بازی رو وا داد...

راجر تواناییاش پایین نیومده فقط بعضی وقتا خوب متمرکز نمیشه و با ارورای بیش از حدش بازیو از دست

میده...هر وقت راجر مدام تو دور اول دوم اومدو حذف شد بیا بگو وقت خدافظیشو این حرفا..

یا اسم خودتو نزار هوادار راجر یا اینجوری نیا برو رو اعصاب هواداراش...

Yashar
05-08-2011, 06:42 PM
اصلا بازی دیروزو دیدی؟ راجر ست اول کاملا با تمرکز بازی کرد و بازیو برد ولی به محض اینکه تمرکزش به هم

خورد(که خودش مقصرش بود) بازی رو وا داد...

راجر تواناییاش پایین نیومده فقط بعضی وقتا خوب متمرکز نمیشه و با ارورای بیش از حدش بازیو از دست

میده...هر وقت راجر مدام تو دور اول دوم اومدو حذف شد بیا بگو وقت خدافظیشو این حرفا..

یا اسم خودتو نزار هوادار راجر یا اینجوری نیا برو رو اعصاب هواداراش...
من هوادار نما هستم.این پیر مرد بیاد یه گرند اسلم یا یه مسترز بگیره اونوقت شما هوادارای واقعی بیاین رو اعصاب من راهپیمایی کنین.منم میام از همه معذرت خواهی میکنم.شماها امیدوارین به سوابق راجر؟اما این قدرت بدنی که بازی میکنه نه سوابق.بازی دیروزشم افتضاح بود
6-1 هم شد نتیجه؟

Paymaan
05-08-2011, 06:58 PM
یاشار جان من کی استخدامت کرده بیای ازین حرفا بزنی؟ چقدر میگیری؟ :379::781::smokingcrack:

Ahoura
05-08-2011, 07:17 PM
احتمالا این حرفو قبل رولند گاروس قبل ویمبلدون و قبل یواس هم می زنی ولی راجر داره کماکان ارور میده.کار طرفدارای راجر دیگه به اما و اگر رسیده.بینوا راجر.
راستی اگه خاله سیبیل داشت چی می شد؟

اي بابا. يه كم درك داشته باش. نظراتت رو برا خودت نگه دار چون هيچ كس تو اين سايت قبولشون نداره. اگه يه كم چشاتو باز كني مي فهمي هيچكي از پست هاي بي معنيت تشكر نمي كنه پس الكي زور نزن و نظراتت رو برو بريز تو بشكه بعد سركه بريز روش باش ترشي درست كن.

در جواب ابلهان آنقدر خاموش ماندیم که گفتند ؛ حرف حساب جواب ندارد

The King
05-08-2011, 07:35 PM
من هوادار نما هستم.این پیر مرد بیاد یه گرند اسلم یا یه مسترز بگیره اونوقت شما هوادارای واقعی بیاین رو اعصاب من راهپیمایی کنین.منم میام از همه معذرت خواهی میکنم.شماها امیدوارین به سوابق راجر؟اما این قدرت بدنی که بازی میکنه نه سوابق.بازی دیروزشم افتضاح بود
6-1 هم شد نتیجه؟

درود...

اصلا بحث اين نيست كه من فدرر رو بيشتر دوس دارم يا تو يا يكي ديگه يا من هوادار واقعي هستم يا تو! چون معياري واسه اندازه گيري وجود نداره! اما حرفات يه خورده كه نه خيلي نا اميد كنندس! تو ادعا ميكني كه بر اساس شواهدي كه وجود داره و اونچه كه از فدرر ميبيني داري حرف ميزني و فكر ميكني راجر فدرر براي اينكه باختهاش تموم شه كنار بكشه!

اين روشي كه ميگي روشي هست كه يك آدم ترسو در پيش ميگيره! من ميگم مرد باش و بجنگ! شما از روزي كه طرفدار راجر شدي فقط بردهاش رو ديده بودي؟! مگه راجر قبل از امسال كم باخته بود؟! درسته كه افت زيادي كرده بود اما يكبار هم گفتم راجر تموم نشده چون كه امسال پيشرفت داشته و بازهم ميتونه به پيشرفت ادامه بده!

مطمئنا اين حرفاي من تاثير چنداني نخواهد داشت اما دوست من چند دقيقه وقت بزار و به اين موضوع خوب فكر كن!تنيس بدون فدرر؟! به لحظه خداحافظي فكر كردي؟!

اون تيكه پيرمرد هم خيلي زشت بود!

و بابت اينكه وقتتون رو گرفتم معذرت ميخوام!

Behnam RF
05-08-2011, 07:40 PM
درود...

اصلا بحث اين نيست كه من فدرر رو بيشتر دوس دارم يا تو يا يكي ديگه يا من هوادار واقعي هستم يا تو! چون معياري واسه اندازه گيري وجود نداره! اما حرفات يه خورده كه نه خيلي نا اميد كنندس! تو ادعا ميكني كه بر اساس شواهدي كه وجود داره و اونچه كه از فدرر ميبيني داري حرف ميزني و فكر ميكني راجر فدرر براي اينكه باختهاش تموم شه كنار بكشه!

اين روشي كه ميگي روشي هست كه يك آدم ترسو در پيش ميگيره! من ميگم مرد باش و بجنگ! شما از روزي كه طرفدار راجر شدي فقط بردهاش رو ديده بودي؟! مگه راجر قبل از امسال كم باخته بود؟! درسته كه افت زيادي كرده بود اما يكبار هم گفتم راجر تموم نشده چون كه امسال پيشرفت داشته و بازهم ميتونه به پيشرفت ادامه بده!

مطمئنا اين حرفاي من تاثير چنداني نخواهد داشت اما دوست من چند دقيقه وقت بزار و به اين موضوع خوب فكر كن!تنيس بدون فدرر؟! به لحظه خداحافظي فكر كردي؟!

اون تيكه پيرمرد هم خيلي زشت بود!

و بابت اينكه وقتتون رو گرفتم معذرت ميخوام!
آره من که نمیتونم این لحظه رو ببینم:240:، ولی زمانی خداحافظی خواهد کرد که پتانسیل قهرمان شدن رو در گرند اسلم نداشته باشه،در صورتی که دیشب یکی از بهترین بازیهاش رو به نمایش گذاشت ، (منهای اون سوتی ها )ولی خیلی امیدوار کننده بود و خودش رو یک مدعی خواند.

Yashar
05-08-2011, 08:15 PM
اي بابا. يه كم درك داشته باش. نظراتت رو برا خودت نگه دار چون هيچ كس تو اين سايت قبولشون نداره. اگه يه كم چشاتو باز كني مي فهمي هيچكي از پست هاي بي معنيت تشكر نمي كنه پس الكي زور نزن و نظراتت رو برو بريز تو بشكه بعد سركه بريز روش باش ترشي درست كن.

در جواب ابلهان آنقدر خاموش ماندیم که گفتند ؛ حرف حساب جواب ندارد
بابت این همه توهینی که کردی ازت ممنونم.
من اینجام و بعد هر حذف شدن راجر میام و مگم اون باید بره.یک هفته دیگه بازم میام تا حذف شدنشو از رم به خودم تسلیت بگم.با احترام یک هوادار نما

Yashar
05-08-2011, 08:24 PM
یاشار جان من کی استخدامت کرده بیای ازین حرفا بزنی؟ چقدر میگیری؟ :379::781::smokingcrack:
یه نگا به راجر بکن.راجرو می کشتی به داور اعتراض نمی کرد.همیشه آروم بود.آدم بهش نگا می کرد ارامش پیدا می کرد.اما حالا عصبی شده نمی تونه تمرکز کنه.این همه برک داره اما هیچی.اینا از اثار بالا رفتن سنه

key1nadal
05-08-2011, 10:50 PM
آقا ارزو ميكنم اولين باخته امسال نواكو نادال رقم بزنه پس خدا كنه نواك و نادال برسن فينال

Mohammad
05-08-2011, 11:17 PM
یعنی میخوام تو این 3 4 روز از این رو به اون رو بشی ها، اوکی؟
Vamos Rafa

FaRzIn
05-08-2011, 11:30 PM
اين نادالي كه من امروز ديدم اگه بخواد همينجوري بازي كنه تو رم هم به نواك ميبازه !! :379: اميدوارم تو اين چند روز خوب ريكاوري كنه تا بازيهاي بهتري ازش ببينيم . :866:
Vamos Rafa

S.A.IVI.A.N
05-09-2011, 01:31 AM
یعنی میخوام تو این 3 4 روز از این رو به اون رو بشی ها، اوکی؟
Vamos Rafa

ممد تو سنبل یک هوادار واقعی هستی:160: میدونستی؟:434:
اما به پای من نمیرسی! اینو چی؟

همونطور که واسه بارسلونا تغییر کرد اینجا هم میکنه!

Vamos Rafa

I.man
05-09-2011, 05:55 AM
همونطور كه اكثر تنيسورها در مادريد گفته بودن كورت مادريد كاملاً شرايط يك كورت خاك رس رو نداشته و خيلي از تنيسورها هم معترض بودن. به نظر من هم شرايط توي رم و رولاند بكلي تغيير ميكنه.

I.man
05-09-2011, 07:23 AM
حاتم جان اينجور كه من توي سايت ها خوندم ظاهراً اگر نواك قهرمان رم بشه و نادال نتونه به نيمه نهايي برسه نواك نامبر وان ميشه. آيا درسته؟

PowerVu
05-09-2011, 07:29 AM
نیمه ی بالای جدول بخش انفرادی زنان:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آیا با مصدومیت و کناره گیری Julia Goerges آلمانی، گربه سیاه جدید برای وزنیاکی، که در دو هفته ی اخیر او را شکست داده، در تورنمنت رم هم باید منتظر حذف کرولاین شماره یک فعلی جدول رده بندی زنان باشیم؟ اما با غیبت جولیا، باید ببینیم آیا Wickmeyer یا Cibulkova قادر هستند که چنین شگفتی رو در دور سوم برای خانم دانمارکی رقم بزنند یا خیر! Cibulkova که خیلی تشنه تر برای رویارویی با وزنیاکی ست چرا که امسال موفق به حذف او شده بوده و به دنبال اینه که در رم به دوری بالاتر از یک چهارم نهایی که در مادرید در اون حذف شده، صعود کنه.

آزارنکا از آن سو، بیشترین امید رو برای رسیدن به فینال داره چرا که در چهار تورنمنت گذشته، موفق شده در 3 مسابقه ی فینال حاضر بشه! با بازی و قرعه ی خوبی که ویکا در رم داره، تا یک چهارم نهایی که احتمالاً به شاراپووا یا ماریا خوزه مارتینز سانچز (مدافع عنوان قهرمانی پارسال) برخورد می کنه، قاعدتاً نباید مشکلی در بالا اومدن داشته باشه.

و با وضعیت این روزهای Cibulkova و Azarenka به نظر می رسه در این بخش جدول می توان به صعود این دو امیدوار بود، اگر چه در صورتی که Goerges آلمانی کناره گیری نمی کرد، او نیز می تونست یکی از تنیس بازان محبوب این سمت جدول باشه. اما با عنایت به بازی خوبی که از ویکا آزارنکا در مادرید دیدیم، متعجب نخواهیم شد اگر او یک پای فینال در مسابقات رم باشه!

PowerVu
05-09-2011, 07:31 AM
نیمه ی پایین جدول بخش انفرادی زنان:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

با غیبت ویرا زووناروا و کیم کلایسترز، خانم فرانچسکا اسکیاوونه تنیسور ایتالیایی محبوب تماشاچیان کشور میزبان و قهرمان سال گذشته ی گرند اسلم رولند گروس به عنوان Seed شماره 2 پا به مسابقات رم می گذاره. اما امسال اسکیاوونه نه تنها موفق به حضور در هیچ مسابقه ی فینالی نشده بلکه هرگز نتوانسته بازی جادویی پارسال خودش در French Open رو در این فصل تکرار کنه.

به هر حال، در یک چهارم نهایی و در صورت صعود، مسابقه ی فینال French Open پارسال با حضور سَم استوزِر و اسکیاوونه تکرار خواهد شد. استوزر استرالیایی اگر چه نمایش خوبی از خودش در اشتوتگارت نشون داده اما در فصل 2011 اکثراً با نوسان بازی کرده.

از آن طرف، لی نا تنیسور محبوب چینی اگر چه تا نیمه نهایی مادرید صعود کرد اما با توجه به این که سطح خاک مسابقات رم برای وی بدترین سطح ممکن بوده، بعیده که موفق بشه نیمه نهایی هفته گذشته ش در اسپانیا رو تکرار کنه.

در این نیمه ی جدول، تنیسور آن چنان تاپی حضور نداره اما می شه چشم به بازی رادوانسکا، یا بازی مَتِک-سندز که همیشه دیدنی بوده، داشت. اما برای انتخاب یک تنیسور برای صعود در این بخش، باید کسی را مد نظر داشته باشیم که بیشترین اسلحه ها و مهارت ها رو بر روی خاک رس در چنته داشته باشه. اگر اعتماد به نفس رو هم چاشنی مسابقاتش کنه، من سَم استوزر رو در این بخش انتخاب می کنم!

I.man
05-09-2011, 08:37 AM
در يكي از جذابترين ديدارهاي راند اول Internazionali BNL d’Italia شماره 17 جهان Fernando Verdasco روي خاك نتيجه اي بهتر در برابر كانادايي تازه وارد Milos Raonic كسب كرد و او را 64 64 شكست داد.
در چهارمين ديدارشان در اين فصل، Verdasco ده فرصت بريك پوينت داشت و توانست دو بار او را بريك كند تا در يك ساعت و سي و نه دقيقه به پيروزي برسد. Raonic توانسته بود Verdasco را در خلال كسب اولين عنوان ATP خود امسال در San Jose شكست دهد و همچنين چند روز بعد دوباره در راند اول Memphis و Verdasco توانسته بود اولين پيروزي خود برابر او را هشت روز قبل در نيمه نهايي Estoril روي خاك جشن بگيرد.
Verdasco بيست و هفت ساله براي تثبيت خود در فصل 2011 تلاش مي كند، بعد از حضور در فينال Estoril و حذف در راند اول Madrid در اين هفته. اين تنيسور 27 ساله اميدوار خواهد بود اين هفته با يك پيشروي خوب در Foro Italico دوباره با قدرت برخيزد.
شماره 16 جهان Richard Gasquet پس از بازگشت از مادريد كه در راند اول حذف شده بود، مبارزه خود در رم را با پيروزي 62 63 بر Albert Montanes اسپانيايي شروع كرد. مرد فرانسوي ركورد اين فصل خود را به 17-10 بهبود بخشيد با كانورت كردن 4 از 7 فرصت بريك پوينت خود در 72 دقيقه. اين تنيسور 24 ساله امسال به نيمه نهايي Dubai (باخت در برابر Federer)و يك چهارم نهايي Sydney(باخت در برابر Troicki) و Zagreb (باخت در برابر Berrer) و Indian Wells (باخت در برابر Djokovic) راه يافته.

تنيسور روسي سيد 13 مسابقات Mikhail Youzhny به پنجمين شكست در شش ديدار گذشته اش تن در داد با شكست 64 62 در راند اول در برابر تنيسور الماني Philipp Kohlschreiber. شماره 40 رنكينگ هفت بريك پوينت را سيو كرد و هر سه فرصت بريك پوينت خود را پيروز شد تا در يك ساعت و 34 دقيقه به پيروزي برسد.
Filippo Volandri تنيسور ايتاليايي كه با wild card شركت كرده نيز برنده روز اول بود. با پيروزي بر مرد آلماني Thiemo de Bakker با نتيجه 61 62 در 64 دقيقه. شماره 80 جهان Volandri سه سال قبل در اولين حضور خود در ATP World Tour در Belgrade به نيمه نهايي راه يافت (شكست در برابر Lopez) و از موفقيت خود در گذشته همين تورنمنت لذت ميبرد، جايي كه در مسير راه يابي به نيمه نهايي سال 2007 توانست Roger Federer را شكست دهد (شكست در برابر Gonzalez).
ديگر ايتاليايي روز اول Andreas Seppi نتوانست از سد تنيسور آرژانتيني Juan Monaco عبور كند 61 46 62. شماره 43 جهان Monaco توانسته 2 سال به عنوان qualifier به نيمه نهايي Rome برسد. حريف بعدي او Tomas Berdych سيد هفتم مسابقات است.
تنيسور الماني Florian Mayer در راند دوم با سيد هشتم Jurgen Melzer اتريشي ديدار خواهد كرد بعد از اينكه توانست Andrey Golubev را با نتيجه 64 63 در 79 دقيقه شكست دهد. Mayer هفته گذشته در مونيخ توانست به چهارمين فينال ATP World Tour برسد. در حاليكه به Nikolay Davydenko باخت.

I.man
05-09-2011, 10:05 AM
پس از كسب عنوان قهرماني در هر شش تورنمنتي كه امسال شركت كرده است، Novak Djokovic اين فرصت را دارد كه اين هفته براي اولين بار در تورنمنت Internazionali BNL d’ Italia به رتبه اول رنكينگ صعود كند. اگر Djokovic هفتمين قهرماني پياپي اين فصل خود را جشن بگيرد، مي تواند Nadal را به زير بكشد در صورتي كه تنيسور اسپانيايي و مدافع عنوان قهرماني قبل از نيمه نهايي حذف شود. و اگر نادال اين هفته اين عنوان را حفظ كند، Djokovic هنوز شانس بسيار خوبي دارد تا در Roland Garros به رتبه اول صعود كند.
Djokovic گفت: "اگر من پيروزي هايم را حفظ كنم نزديكتر خواهم شد اما من تلاش مي كنم كه به آن فكر نكنم. من تنها فصل خاك را شروع كرده ام. اين شروعي رويايي است با دو تورنمتي كه من قهرمان شدم و من نياز دارم كه روي رويدادهاي بعدي تمركز كنم."
او گفت: "اگر من مي خواهم به شماره يك دست پيدا كنم ، من بايد با ثبات داشته باشم زيرا اين چيزي است كه رافا انجام خواهد داد و همچنين ساير بازيكنان. اين تغيير كرده است، من در حال حاضر طرز فكر ديگري دارم. من ثبات بيشتري دارم و مي دانم چگونه درست فكر كنم."
اگر Novak به رتبه يك دست پيدا كند اولين بازيكني خواهد بود كه بعد از Federer و Nadal از سال 2004 به بعد صاحب اين عنوان خواهد شد. قبل از آن Andy Roddick تنها 13 هفته اين عنوان را در اختيار داشت و بعد از آن Federer توانست 380 هفته اول باشد.
Nadal گفت: "اگر من رتبه يك را از دست بدهم، دنيا به پايان نخواهد رسيد، اگر من آنرا از دست بدهم شماره 2 خواهم بود و من خيلي خوشحال خواهم شد. من قطعاً خوشحال هستم كه روي كورت مي روم و احساس كنم كه من قابل رقابت هستم و من هنوز اين احساس را دارم. اما در اين زمان من قادر نيستم او را شكست دهم اما من تلاش مي كنم تا او را دفعه بعد شكست دهم. چيزهاي خوب خواهند امد و تو بايد صبور باشي."
اما سرنوشت نادال در تورنمت بعدي در دستان خودش است. Djokovic بايد قهرمان شود و اميدوار باشد تا كسي Nadal را از رسيدن به نيمه نهايي محروم كند. كاري كه سه سال پيش Juan Carlos Ferrero در راند دوم انجام داد.
البته Nadal بايد در راند دوم با Thomaz Bellucci ديدار كند. او را كه فراموش نكرده ايد. كسي كه هفته گذشته به نيمه نهايي مادريد رسيد و در نيمه نهايي يك ست از Djokovic گرفت. بالاترين سيد در سمت Nadal هموطنش David Ferrer خواهد بود. اما به نظر جاي نگراني نيست چرا كه Nadal امسال او را در دو فينال خاك رس مغلوب كرده است.
در هر صورت اگر Nadal به نيمه نهايي يا بالاتر صعود كند، هنوز هم محتمل است كه تنيسور صرب در پايان فصل خاك نفر اول بشود. چنانكه Nadal بايد از عنوان قهرماني خود در Roland Garros دفاع كند و Djokovic فقط بايد به يك چهارم نهايي برسد.

koury
05-09-2011, 12:20 PM
من بعید میدونم رافا بیاد از خیر رم بگذره و هرطوری هست اینجا تمام سعیش رو می کنه که هم قهرمانیش رو تکرار کنه هم نامبر وانی رو به نواک نده! ضمنا بعید هم میدونم نواک این Run بردهاش ادامه پید کنه و هفتمین قهرمانی پی در پیش هم بگیره ولی با شانسی که نواک میاره و با فرمی که تو بازیهاش نشون میده هیچی قطعی نیست...

بهر حال خیلی دوست دارم ببینم نواک سال بعد چه میکنه؟؟ پارسال رافا بنده خدا سه تا اسلم گرفت دوستان برای امسال خط و نشون میکشیدن، نواک که هر چی جام بوده برده و سال بعد باید بمراتب بهتر از امسال باشه که بتونه تکرارش کنه.

zhako
05-09-2011, 12:42 PM
:240:عمرا رافابتونه تو رم قهرمان بشه.دیگه به زیرکشیده میشه.بای رافااااااااااااااااااا

koury
05-09-2011, 12:58 PM
حرف های رافا رو آدم میخونه یا میشنوه انرژی میگیره :655: چقدر این بشر متواضع و واقع بینانه حرف میزنه :443:

Novak Djokovic has the chance to snatch the world No. 1 ranking from Rafael Nadal at the Internazionali BNL d' Italia in Rome this week.

Djokovic extended his winning run to 32 matches at the start of 2011 with victory over Nadal in the final of the Madrid Masters on Sunday - Nadal's first defeat on clay in 38 outings.

Now Djokovic has the chance to officially confirm his status as the world's best player, with top rank up for grabs if he wins in Rome and Nadal does not reach the semi-finals.

But Nadal is not concerned by the prospect of surrendering the No. 1 spot ahead of the French Open. "If I lose No. 1 it's not the end of the world. If I lose it I will be No. 2 and I'll be very happy," said Nadal.
"
I'm just happy to go out on court and have the feeling that I'm competitive and I still have this feeling, but at the moment I haven't been able to beat him but I'll try to work ."and beat him [next time]. The good things will come and you've got to be patient

Hatam
05-09-2011, 01:05 PM
حاتم جان اينجور كه من توي سايت ها خوندم ظاهراً اگر نواك قهرمان رم بشه و نادال نتونه به نيمه نهايي برسه نواك نامبر وان ميشه. آيا درسته؟

آره درسته اگه رافا قبل از نیمه نهایی ببازه مثلا توی یک چهارم ببازه میشه 11650 امتیاز و اگه نوواک قهرمان بشه میشه 11665 امتیاز و نامبر وان میشه ولی شرایط رم و رولند خیلی فرق میکنه توی این نوع خاک مطمئن باش نمیتونه حریف رافا یا راجر بشه سال 2008 که قهرمان رم شد اون موقع هم توی اوجش بود(نه مثل الان) ولی وقتی قهرمان رم شد که رافا و راجر نبودن

خیلی از این شرایط لذت میبرم چون تجربه ثابت کرده رافا وقتی توی منگنه قرار میگیره به خودش میاد و بهتر بازی میکنه ولی وقتی خیالش از بابت رنکینگ راحت باشه اون جور که باید و شاید فاصله رو حفظ نمیکنه کاری که راجر به خوبی بلده و فقط کافیه نامبر وان بشه توی تورنمنتای کمی شرکت میکنه ولی با بیشترین امتیاز میاد بیرون ولی برعکس رافا!!ا نزدیک به 5هزار امتیاز جلو بود حالا ببین به کجا رسیده، بهترین موقعیت یعنی استرالیا رو که معدن امتیاز بود از دست داد و فقط با 360 تا از استرالیا اومد بیرون

یه سوال خیلی مهم خطاب به نواک وجود داره که خودش هم نگران اونه، بعد از اولین باخت نوواک چقدر اعتماد به نفسشو از دست میده؟ و آیا شروع به افت میکنه یا توی اوج میمونه؟ یه تجربه ایی که رافا و راجر دارن و نوواک نداره همینه که باخت در بهترین شرایط براشون قابل تحمل بود و دوباره خودشونو جمع و جور میکردن و آیا اگر نوواک توی رم باخت میتونه از لحاظ روانی خودشو جمع و جور کنه؟ من به این مسئله خوشبینم و مطمئنم نوواک نمیتونه رافا و راجر که میتونن جزء بهترینهای تاریخن ولی این 5 ماه نوواک رو به لیست بهترینها اضافه نمیکنه، دلیل فنی واسه این موضوع ندارم و فقط این رو میدونم که دوران نوواک حتی اگه به نامبر وان برسه مثل اندی رادیک گذار خواهد بود

davidbeckham
05-09-2011, 01:23 PM
من از باخت رافا ناراحت میشم
ولی اگه قراره نامبروانی رو از دست بده چه بهتر که نواک بیاد رنک 1
نادال هم با این سرویساش رفته رو اعصاب:3t1:

koury
05-09-2011, 01:24 PM
من از یه نظر خوشحالم که نواک داره نسبت به رافا امتیازات خیلی بیشتری رو جمع می کنه و چشم بهم بزنی این فصل تمومه و اونوقت با شروع فصل 2012 نواک اگه از امسال بهتر نباشه که مطمئنا نیست میتونه تا رنک 5-6 هم سقوط کنه و برعکس رافا میتونه با بردن یکی دو تورنمنت مثل استرالیا یا ایندین ولز باز هم امتیازات زیادی جمع کنه...

در واقع خوشحالیم از یه مورده که رافا نسبت به سال 2010 داره کمتر امتیاز جمع می کنه و سال بعد فشاری که امسال روش بود رو تحمل نمی کنه و اون فشار بمراتب بیشترش روی نواکه http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/35.gif

و اما بنظر من این فرم امسال نواک هیچ چیز خوبی برای رافا نداشته یه چیز داشته!! همون انگیزه ای که رافا با ظهورش به راجر داد رو این فرم نواک به رافا داده، یعنی اگه یکی که داره ازت بهتر کار می کنه داشته باشی سعی می کنی بهتر کار کنی، راجر مطمئنا اگه رافا نبود اون انگیزه ای که سالهای 2005-2007 داشت و اون نتایجش رو شاید نمیگرفت ولی با اومدن رافا راجر تلاش کرد بهتر و بهتر بشه!! و نتیجش هم اون همه قهرمانی و سال نامبر وانی بود، حالا با روی فرم اومدن نواک هم رافا باید تمام تلاشش رو بکنه تا کمترین اشتباه ممکن رو داشته باشه، هر چند نواک نمیتونه مثل رافا برای راجر باشه ولی همین فرم اخیرش خیلی به رافا تلنگر بزرگی میزنه تا بهتر کار کنه http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/shame.gif این نظر منه...

S.A.IVI.A.N
05-09-2011, 02:13 PM
به نظر من رم نقش تعیین کننده ای خواهد داشت!

اگه رافا قهرمان بشه با روحیه فصل رو ادامه میده و رولند رو هم فتح خواهد کرد!

اما اگه جکوویچ قهرمان بشه روز شماری برای نامبر وانیش شروع میشه!

در هر حال،به نظر من هر اتفاقی بیافته نواک با نامبر وانی فصل رو تمام نخواهد کرد. نواک 6 ماه دوم سال اصلا نمیتونه در این حد کار کنه و بی شک به افت میره.6ماه دوم هم زمانی هست که رافا میتونه خیلی امتیاز جمع کنه!

ویمبلدون هم تورنمنتیه که نامبر وان فصل رو تا حدودی مشخص خواهد کرد.چون هر دو امتیازات زیادی اونجا دارند!

koury
05-09-2011, 02:21 PM
و حالا به حرف رافا در مورد شرکت در بارسلونا میرسیم :379: وقتی شرکت کرد و گفت این امتیازات در تعیین نامبر وانی آخر سال مهم هست پر بیراه نگفت همون 500 امتیاز میتونه در ادامه ی فصل امتیازات از دست رفته ی مادرید رو جبران کنه :443:

S.A.IVI.A.N
05-09-2011, 02:39 PM
کلا فصل خوبیه کوروش جان
از اون فصل هاس که به رافا روحیه مبارزه و جنگندگی میده! و احتمالا واسه هر تورنمنتی میره بجنگه!

به نظرم کوئینز رو هم بره برا قهرمانی!
پس کی این هامبورگ لعنتی میاد 500 امتیازمون رو بگیریم:350:

pouriya.alex
05-09-2011, 02:53 PM
اگه راجر تو رولندگاروس از 1/4 بره بالاتره و تو ویمبلدون که سطح تخصصیشه قهرمان بشه اونوقت خودش

میشه بخت اول #1 شدن...

که اگه یخورده آماده تر بشه اونوقت تو ویمبی کسی جلودارش نیست...

pouriya.alex
05-09-2011, 03:11 PM
رادیک هم که حذف شد:182: چقدر تو خاک ضعیفه...

Alireza Murray
05-09-2011, 03:14 PM
نواک اگر هم در رم و رولند بتونه همینطور ادامه بده به نظرم نمیتونه ویمبلدون اینطور بازی کنه نواک هیچوقت در رولند و ویمبی نتونسته خوب کار کنه و با وجود رافا و راجر و اندی اصلا در ویمبی شانس نداره من فکر میکنم بعد از یو اس اپن رنک 1 کس دیگری به جز رافا خواهد بود

Alireza Murray
05-09-2011, 03:18 PM
رادیک هم که حذف شد:182: چقدر تو خاک ضعیفه...
رادیک مشخص بود بدون هیچ برنامه ای بازی میکنه و فقط توپ رو رد میکرد و ژیل هم در عین حال که اکثرا دفاع میکرد ولی بعضی جاها هم خیلی خوب حمله میکرد و همینطور پسینگ شات های خوبی هم میزد

Afshin
05-09-2011, 05:40 PM
به نظر من رم نقش تعیین کننده ای خواهد داشت!

اگه رافا قهرمان بشه با روحیه فصل رو ادامه میده و رولند رو هم فتح خواهد کرد!

اما اگه جکوویچ قهرمان بشه روز شماری برای نامبر وانیش شروع میشه!

در هر حال،به نظر من هر اتفاقی بیافته نواک با نامبر وانی فصل رو تمام نخواهد کرد. نواک 6 ماه دوم سال اصلا نمیتونه در این حد کار کنه و بی شک به افت میره.6ماه دوم هم زمانی هست که رافا میتونه خیلی امتیاز جمع کنه!

ویمبلدون هم تورنمنتیه که نامبر وان فصل رو تا حدودی مشخص خواهد کرد.چون هر دو امتیازات زیادی اونجا دارند!

شوخی میکنی دیگه ؟ :434:

S.A.IVI.A.N
05-09-2011, 05:54 PM
شوخی میکنی دیگه ؟ :434:

ای کلک!!! از کجا فهمیدی؟:434:

Alireza Murray
05-09-2011, 06:42 PM
خاک پارسال به نظرم خیلی بهتر امسال هستش ، وقتی راه میرن خاک از زمین بلند میشه و باید هر ست اب بدن ، ناهماهنگی هم زیاد وجود داره

Behnam RF
05-09-2011, 07:05 PM
خاک پارسال به نظرم خیلی بهتر امسال هستش ، وقتی راه میرن خاک از زمین بلند میشه و باید هر ست اب بدن ، ناهماهنگی هم زیاد وجود داره
فکر کنم هر سال خاک مسابقات باید عوض بشه ظاهرا رم عوض نشده ولی خب درسته واقعا پارسال اینطوری نبود اصلا رنگش مث رس نیست:350:

Alireza Murray
05-09-2011, 07:36 PM
فکر کنم هر سال خاک مسابقات باید عوض بشه ظاهرا رم عوض نشده ولی خب درسته واقعا پارسال اینطوری نبود اصلا رنگش مث رس نیست:350:
بعید میدونم عوض نکرده باشند اینجا هر 6 ماه یکبار عوض میکنند حالا اونجا که دیگه باید عوض کنند رنگش به زرد میخوره من که در این مورد زیاد اطلاعی ندارم از بچه ها اگر کسی میدونه یه توضیحی بده

vafa
05-09-2011, 08:31 PM
دوستان كسي ميدونه كه زمان بازي هاي نادال ، فدرر ، نوله از كي هستش ؟

Ahoura
05-09-2011, 08:58 PM
كسي از دوستان نمي دونه چرا پترا در رم شركت نكرد؟؟؟؟؟؟؟

Hatam
05-09-2011, 09:01 PM
پس کی این هامبورگ لعنتی میاد 500 امتیازمون رو بگیریم:350:

سامان جان متأسفانه سه هفته دیرتر و توی تورنمنت واشنگتن بهش اضافه میشه نه هامبورگ

اگه راجر تو رولندگاروس از 1/4 بره بالاتره و تو ویمبلدون که سطح تخصصیشه قهرمان بشه اونوقت خودش

میشه بخت اول #1 شدن...

پوریا جان این حرف شما صحیح نیست به نتایج رافا و نوواک خیلی بستگی داره در ضمن اگر هم فرض شما صحیح باشه و بخت نامبر وان بشه بعد از ویمبلدون راجر باید از امتیازات زیادی دفاع کنه ( 5050 امتیاز) درضمن رافا علاوه بر اینکه فقط باید از 3680 امتیاز دفاع کنه توی مسترز پاریس هم شرکت نکرده و اونجا هم میتونه امتیاز جمع کنه تازه نوواک در نیمه دوم باید از امتیازات بیشتری نسبت به رافا امتیاز دفاع کنه (3835 امتیاز)

pouriya.alex
05-09-2011, 09:21 PM
پوریا جان این حرف شما صحیح نیست به نتایج رافا و نوواک خیلی بستگی داره در ضمن اگر هم فرض شما صحیح باشه و بخت نامبر وان بشه بعد از ویمبلدون راجر باید از امتیازات زیادی دفاع کنه ( 5050 امتیاز) درضمن رافا علاوه بر اینکه فقط باید از 3680 امتیاز دفاع کنه توی مسترز پاریس هم شرکت نکرده و اونجا هم میتونه امتیاز جمع کنه تازه نوواک در نیمه دوم باید از امتیازات بیشتری نسبت به رافا امتیاز دفاع کنه (3835 امتیاز) [/QUOTE]

خب چند نکته وجو داره :

یکی اینکه اختلاف نوله و راجر الا زیاد نیست(حدود 1100)،نکته دیگه اینکه رافا از حالا تا پایان

ویمبلدون فقط باید از 5000 امتیاز دفاع کنه و در بهترین حالت هیچی بش اضاف نمیشه.

نکته دیگه هم اینکه در شرایط عادی 3 بازیکن شانس راجر واسه فتح ویمبلدون بیشتره و

معمولا هم در نیمه دوم سال خیلی خوب کار میکنه...

و در آخر به قول شما اینا همش فرضیست و باید منتظر موند دید چی پیش میاد:655:

key1nadal
05-09-2011, 09:25 PM
به نظر من مسابقات رو بد برنامه ريزي كردن چرا بايد دو مسترز1000 پشت سر هم باشه تازه بلافاصله رولند هم شروع ميشه من فكر كنم اين نوع برنامه ريزي روي بازيكنا تاثير بزاره خداكنه ساله بعد اين طوري برنامه ريزي نكنند چون المپيك شروع بشه حتما سه چهارتا از تنيسوراي تاپ افت يا مصدوم ميشن
vamos rafa

I.man
05-09-2011, 10:07 PM
كسي از دوستان نمي دونه چرا پترا در رم شركت نكرد؟؟؟؟؟؟؟

Petra Kvitova کسی که روز دوشنبه برای اولین بار به تاپ 10 راه پیدا کرد، در مسابقات Rome شرکت نخواهد کرد و بجای آن در تورنمنت ITF Challenger در Prague شرکت خواهد کرد (با جایزه نقدی 100000 دلار). Vera Zvonareva نیز در رم شرکت نخواهد کرد چراکه تورنمنت Rome دیگر یک تورنمنت اجباری نخواهد بود. این یک رویداد Premier 5 است. و تنها شرط تورنمنت های Premier 5 این است که بازیکنانی که سال گذشته در تاپ 10 بوده اند باید 4 تورنمنت از 5 تورنمت Premier 5 را شرکت کنند. این تورنمنت ها شامل Dubai, Cincinnati, Canada, Tokyo نیز می شوند

Alireza Murray
05-10-2011, 09:29 AM
اندی و مالیس خب بازی خوبی میشه ، مالیس نشون داده علاقه زیادی به حمله کردن داره در بازی با فدرر در مادرید این رو نشون داد ولی خب به نظرم نمیتونه از پس دفاع اندی بر بیاد همونطور که در تورنتو 2010 و ویمبلدون 2008 اندی تونسته بود مالیس رو ببره و مالیس در بازی دیروزش با گارسیا لوپز ریترن های خوبی نداشت و میخواست که بازی رو زود تموم کنه
راجر هم که شانس نداره به تسونگا خورد ، تسونگا اگر درصد سرو اولش یکم بالاتر بره شانس خیلی شانس بردش بالاست ، تنیس زنان هم دیدنش واقعا حروم کردن وقته سانچز پارسال عالی بازی میکنه قهرمان میشه امسال راند 1 حذف میشه اینا دیگه خیلی بی ثباتن :3t1:

Nima88
05-10-2011, 06:48 PM
نواک اگر هم در رم و رولند بتونه همینطور ادامه بده به نظرم نمیتونه ویمبلدون اینطور بازی کنه نواک هیچوقت در رولند و ویمبی نتونسته خوب کار کنه و با وجود رافا و راجر و اندی اصلا در ویمبی شانس نداره من فکر میکنم بعد از یو اس اپن رنک 1 کس دیگری به جز رافا خواهد بود
تو رولند که من اعتقادم اینه که بعد رافا نواک بخت 2.در مورد ویمبلدون نواک حداقل از اندی ماری چیزی کم نداره
هر 2 شون تو این تورنمنت تا حالا 2 بار رسیدن به تیمه نهایی ،اندی برتری خاصی نداره.
در ضمن یو اس اپن فراموش نکنید نواک اونجا بخت جدی قهرمانی

BABAK
05-10-2011, 07:48 PM
راجر باید با سونگا شروع کنه رافا با لورنزی !! عجب قرعه سختی واقعا. البته معلومه که لورنزی سخت تر از سونگا است اما ما کورکورانه قضاوت میکنیم :251:

pouriya.alex
05-10-2011, 08:02 PM
توماس بلوچی در 2 ست پیاپی مغلوب حریف گمنام ایتالیاییش شد تا پائولو لورنزی حریف نادال

تو دور بعد بشه !!

delpotro
05-10-2011, 08:07 PM
راجر باید با سونگا شروع کنه رافا با لورنزی !! عجب قرعه سختی واقعا. البته معلومه که لورنزی سخت تر از سونگا است اما ما کورکورانه قضاوت میکنیم :251:

کسی که بلوچی رو ببره حتما خیلی آماده است.

بلوچی یک ست از نواک گرفت ولی رافا نتونست.

ببین این کیه که بلوچی رو برده.

Nima88
05-10-2011, 08:10 PM
توماس بلوچی در 2 ست پیاپی مغلوب حریف گمنام ایتالیاییش شد تا پائولو لورنزی حریف نادال

تو دور بعد بشه !!
از تنیسوری مثل بلوچی بیش از اینم انتظار نمیره .تنیسورای از این دست یه تورنمنت میدرخشن 10 تا تورنمنت تر میزنن.ملزر و فیش نمونه دیگه ای از این دست تنیسوران.
بلاخره یه فرقی بین رافا وراجر ونواک با تنیسورای مثل بلوچی باید باشه.

manoochehr
05-10-2011, 08:41 PM

البته بابک عزیز خب مشخصه نادال نامبر 1 هست و گروهش اسونتره فدرر میوفته که نامبر 3 هست. ولی خدایش بازی اول راجر با سونگا خیلی سخته.

Mahmood
05-10-2011, 09:02 PM
خب چون لورنزی بلوچی ای که سمی فینالیست مادرید بوده رو شکست داده در حالی که سونگا تا دور سوم مادرید بیشتر پیش نرفته بود! این دیگه مسخره کردن داره؟!
همین خودش نشون میده که سطح مادرید چقدر با بقیه سطوح خاک فرق داره...
اگه بازم قانع نشدی صبر کن تا بقیه نتایج هم رقم بخوره...

MaTAdoR
05-10-2011, 09:31 PM
برو رافا جونم به همه نشون بده كه تو مادريد سايه اي از رافايي كه همه مي شناسن بودي
خصوصا به نواك جوكوويج كه ديكه داره حصوله امو سر مي بره، نه كه خوشم نياد ازش، نه
ولي من كلا از ديكتاتورها خوشم نمياد و حس مي كنم تو اين قضيه هم اين جوريه!

I.man
05-10-2011, 09:54 PM
همین خودش نشون میده که سطح مادرید چقدر با بقیه سطوح خاک فرق داره...
اگه بازم قانع نشدی صبر کن تا بقیه نتایج هم رقم بخوره...

به نظر من هم با توجه به کندتر بودن این سطح، همونطور که اندی موری هم اشاره کرده و حتی گفته که در مسابقات شب، سطح کندتر هم میشه و با توجه به اینکه اکثر تنیسورها توی مادرید اشاره کردن که کورت مادرید دقیقاً حس یک کورت خاکی رو نداره (فدرر-ورداسکو-موری-واورینکا و ...) فکر میکنم که باید شاهد نتایج متفاوتی با مادرید باشیم.
ولی باز هم احساس می کنم نواک می تونه قهرمان بشه و در حال حاضر در هیچ سطحی و تحت هر شرایطی نمیشه نواک رو به حساب نیاورد.

FaRzIn
05-10-2011, 09:56 PM
خدا بگم چيكارت نكنه بلوچي گند زدي به پيش بيني من !!!! :251:
چند تا نكته بود كه ميخواستم بگم :
1-قرعه نسبتا مشكل راجر كه بايد با سونگا تو اولين بازي روبرو بشه !!! البته فكر نكنم بتونه حريف اسطوره بشه !! :443:
2-سطح مسابقات كه با مادريد تفاوت زيادي داره !!! :379:
3-اميدوارم بازيهاي زيبايي رو شاهد باشيم فينال بازم نواك و رافا ؟!!!!! :1066:

koury
05-10-2011, 10:04 PM
دیروز یکی از خبر های ATPworldtour.com رو می خوندم دیدم عجب ثانیه شماری راه انداختن برای نامبر وان شدن نواک :3t1: همچین بلوچی رو گنده کرده بودن که رافا ممکنه تو دور دوم ازش ببازه و شانس نواک برای اول شدن بیشتر بشه که خودشونم باورشون شده بود بلوچی یه بازیکن تاپه :350: الان دلم میخواد بدونم این Staff های ATP قیافشون چجوریه؟؟ یعنی هنوز امیدی دارن یه میلیونم درصد لورنزی بیاد و رافا که مثل خاری در چشماشونه شکست بده تا نواک جونشون به همین راحتی نامبر وان بشه؟؟ :379:

I.man
05-10-2011, 10:16 PM
الان دلم میخواد بدونم این Staff های ATP قیافشون چجوریه؟؟ یعنی هنوز امیدی دارن یه میلیونم درصد لورنزی بیاد و رافا که مثل خاری در چشماشونه شکست بده تا نواک جونشون به همین راحتی نامبر وان بشه؟؟ :379:

اصحاب رسانه توی این سطح براشون مهم نیست کی اول باشه کی دوم. اینا براشون مهمه که دنیای تنیس به چالش کشیده بشه. و این چیزیه که به ورزش جذابیت میده.

Yashar
05-10-2011, 10:25 PM
دیروز یکی از خبر های ATPworldtour.com رو می خوندم دیدم عجب ثانیه شماری راه انداختن برای نامبر وان شدن نواک :3t1: همچین بلوچی رو گنده کرده بودن که رافا ممکنه تو دور دوم ازش ببازه و شانس نواک برای اول شدن بیشتر بشه که خودشونم باورشون شده بود بلوچی یه بازیکن تاپه :350: الان دلم میخواد بدونم این Staff های ATP قیافشون چجوریه؟؟ یعنی هنوز امیدی دارن یه میلیونم درصد لورنزی بیاد و رافا که مثل خاری در چشماشونه شکست بده تا نواک جونشون به همین راحتی نامبر وان بشه؟؟ :379:
موردی که تو پست های دوستان راجری و نادالی زیاد دیده می شه تعصب بیجاست که مانع دیدن واقعیتا مشه.
به راحتی دوست عزیز؟نواک تو 3 فینال مسترز رافا رو شکست داده.یکیشم فینال خاک بوده که حقا حیات خلوت رافاست.37 بازی خاک نمی باخت رافا.این پسره هم که 34 بازیه اصلا نمی بازه.بازم می گی به راحتی؟:350:

koury
05-10-2011, 10:34 PM
موردی که تو پست های دوستان راجری و نادالی زیاد دیده می شه تعصب بیجاست که مانع دیدن واقعیتا مشه.
به راحتی دوست عزیز؟نواک تو 3 فینال مسترز رافا رو شکست داده.یکیشم فینال خاک بوده که حقا حیات خلوت رافاست.37 بازی خاک نمی باخت رافا.این پسره هم که 34 بازیه اصلا نمی بازه.بازم می گی به راحتی؟:350:

من بحث کلی نکردم، مسلما اگه رافا بیاد نیمه نهائی و فینال نواک نامبر وان نمیشه ولی اگه رافا الان میباخت که شک ندارم همون اصحاب رسانه بیتابی می کنن برای باختش نواک خیلی راحت میومد نامبر وان میشد... ضمنا من هیچ بحثی در مورد 34 بازی بیباخت نواک ندارم چرا که اگه بخوام نظرم رو بگم باز بحث های طولانی و بی فایده پیش میاد :443:

FaRzIn
05-10-2011, 10:37 PM
يه چيزي كه هست نواك هم مي تونه تهاجمي بازي كنه و هم در عين حال با رالي هاي طولاني مشكلي هم نداره من خودم طرفدار درجه يك راجر و رافا هستم ولي بنظرمن بهترين بازي رو در حال حاضر نواك ارائه ميده !!! و زمين سريع و كند هم زياد بهش فرقي نميكنه !! :350:

pouriya.alex
05-10-2011, 11:30 PM
خب بازی سودرلینگ -ورداسکو هم که کل بریک کردن بود تموم شد و رابین موفق شد با سیو کردن 3 مچ

پوینت حریفشو شکست بده...

ورداسکو هم از فردا میتونه با خیال راحت بره فلی لوپز رو تشویق کنه:251:

vafa
05-10-2011, 11:47 PM
به نظر من رافا در رم بايد بازي واقعيش رو در خاك نشون بده همونطور كه طرفدارا از سلطان خاك انتظار دارن . در حال حاضر اصلي ترين رقيب رافا ، نوله هستش حتي بعضيها بازيهاي رافا_نوله رو ال كلاسيكوي آينده ي نزديك تنيس ميدونن ! بايد براي مقابله با نواك تدابيري داشته باشه تا اونو از سر راه برداره !
رافا ا ا ا ا . . . ما جام مي خوايم يالا ا ا ا...

delpotro
05-11-2011, 12:23 AM
مادرید خاکش خراب بود .اشکال از رافا نبود. رافا رو خاک نمی بازه. به نظر من که هنوزم نوار شکست ناپذیری رافا

در خاک پاره نشده. رافا تو رم به نواک نشون میده که یه من خاک چقدر کره داره.

MaTAdoR
05-11-2011, 07:49 AM
بعضيها بازيهاي رافا_نوله رو ال كلاسيكوي آينده ي نزديك تنيس

البته اين حرف رو عادل الشطي مي كفت!
ولي به نظر من زيباترين بازي هاي تاريخ تنيس رو رافا و راجر ارائه دادن
و من شخصا از ديدن بازي اين دو اسطوره هيج وقت سير نمي شم
و اينكه به قول عادل الشطي بكيم كلاسيكوي آينده ي تنيس بين رافا و نواك هستش يعني نواك بايد با كيفيتي كه راجر بازي مي كنه، بازي كنه!
شايد اكنون شكست نابذير باشه ولي از ديد من هركز نمي تونه مثه راجر باكيفيت بازي كنه
درنتيجه بازي هاي رافا و راجر منحصر به فرد هستند و خواهند ماند!:441:

key1nadal
05-11-2011, 08:07 AM
البته بابک عزیز خب مشخصه نادال نامبر 1 هست و گروهش اسونتره فدرر میوفته که نامبر 3 هست. ولی خدایش بازی اول راجر با سونگا خیلی سخته.
پارسال يادته راجر نامبر 1 بود نادال نامبر3 ولي اونجا راجر دور سوم به گولبيس باخت ولي رافا نيمه نهايي بردش آخرشم قهرمان شد.

key1nadal
05-11-2011, 08:16 AM
من به عنوان طرافدار آتيشي نادال قبول دارم كه نوله در حال حاضر يه سروگردن از همه سره ولي اين بازيهاي خوب مقطعيه احتمالا بعد از يه باخت افت ميكنه چون دنبال يه ركورد جاودانه تو نباختنه اگه يكي مردونگي كنه نوله رو ببره حتما افت ميكنه اونم ازاون افتهاي افتضاح مثله باخت نادال تو رولند جلو سودرلينگ
عاشقتم رافااااااااااا

S.A.IVI.A.N
05-11-2011, 08:50 AM
خوب رافا امروز باید با لورنزی بازی کنه!
حریف رافا کسیه که سعی میکنه با قرار گرفتن پشت بیسلاین هر توپی رو برگردونه و در این راه از اسلایس کم استفاده نمی کنه و در موقع لزوم هم به روی تور میاد!
پس با این حساب،لورنزی کسیه که میتونه باعث شه رافا بازیشو دیکته کنه و ریسک رو به بازی خودش برگردونه!رافا شدیدا نیاز داره که اگرسیو تر شه و از زدن ضربات ریسکی هراسی نداشته باشه و الا مقابل نواک همون آشه و همون کاسه!

بهترین چیز برای رافا بازی کردن با از این دست بازیکن ها در اوایل تورنمنت می باشد!

Alireza Murray
05-11-2011, 08:58 AM
اندی بسه دیگه ببین کار رو به کجا کشوندی که وقتی با مالیس بازی میکنی باید استرس داشته باشم اخه 2nd serve انقدر ضعیف ، با این وضعیت حتما بازی بعد میبازه مگر اینکه معجزه ای بشه و بزور بتونه ببره به قول حسین هی جوونی

roli
05-11-2011, 10:34 AM
پارسال يادته راجر نامبر 1 بود نادال نامبر3 ولي اونجا راجر دور سوم به گولبيس باخت ولي رافا نيمه نهايي بردش آخرشم قهرمان شد.

راجر دور دوم به گولبیس باخت.میترسم نکنه یه وقت اتفاق پارسال(حذف تو دور دوم) امسال هم بیفته:243:

manoochehr
05-11-2011, 12:57 PM

دوست عزیز من چیکار به این چیزا دارم. من میگم هر کی رتبش بالاتره گروهش هم آسونتره.

Hatam
05-11-2011, 03:39 PM
برای اولین بار رافا رو اینجوری میبینم این بازیش از بازی مقابل سودرلینگ تو رولند 2009 هم بدتره شاید بدترین بازی عمرش توی خاک باشه فکر نکنم حتی در حد رافای 2003 هم باشه، ای بابا بیخیال بازی برد و باخت داره تو مادرید باختی که باختی الانو بچسب آخه این چه بازیه داری میکنی لااقل برس نیمه نهایی سه هفته بیشتر نامبر وان بمونی با این بازی احتمالا ست اول مال لورنزیه

Nima88
05-11-2011, 03:39 PM
من به عنوان طرافدار آتيشي نادال قبول دارم كه نوله در حال حاضر يه سروگردن از همه سره ولي اين بازيهاي خوب مقطعيه احتمالا بعد از يه باخت افت ميكنه چون دنبال يه ركورد جاودانه تو نباختنه اگه يكي مردونگي كنه نوله رو ببره حتما افت ميكنه اونم ازاون افتهاي افتضاح مثله باخت نادال تو رولند جلو سودرلينگ
عاشقتم رافااااااااااا
من این قضیه رو قبول ندارم .خیلی از دوستان میگن نواک بعد یه شکست افت شدیدی میکنه اما شاید فراموش کردن دارن در مورد نواک جوکوویچ صحبت می کنن نه بلوچی!!!
یکی از دوستان می گفت نواک تا رنک 5-6 سقوط میکنه!!!!!!
نواک در بدترین حالتش از سال 2008 به بعد در رتبه 4 بوده اونم تو یه مقطع کوتاه وبیشتر اوقات تو رنک 3 بوده الانم که رنک 2 و متاسفانه مدعی جدی نامبر وان شدن.
من خیلی دوست دارم بازی رافا و نواک تو فینال رولند ببینم .میخوام ببینم نواک تو فینال یه گرند اسلم جلوی رافا چکار میکنه .تو یو اس اپن پارسال که حرفی واسه گفتن نداشت.
یه چیز جالب اینکه رافا و نواک اگه اشتباه نکنم تا حالا 26 بار با هم بازی کردن که با تو جه به اینکه هر دو جوان هستن زیاد با هم روبرو شدن و در اینده احتمالا خیلی زیاد با هم روبرو شن

davidbeckham
05-11-2011, 04:06 PM
نادال مسخره کرده خودشو با این بازی:3t1:
لورنزی چلاقی بیش نیست
قول میدم نوواک اگه بود تا الان بازی تموم شده بود
گند زد به اعصابمون
منکه tv رو خاموش کردم
با این بازی تو رولند هم شانسی نداره
تونی نادال هم که بجای روحیه دادن عین ماست نگاه مکینه
ا

Behnam RF
05-11-2011, 04:44 PM
من همون موقع که دیدم رافا عقبه رفتم بازی رو دیدم(گفتم حتما حریفش استاده جدیده) 2 گیم گذشت ، دیدم رافا داغونه نه اون ابله ... :434:

S.A.IVI.A.N
05-11-2011, 05:31 PM
نادال مسخره کرده خودشو با این بازی:3t1:
لورنزی چلاقی بیش نیست
قول میدم نوواک اگه بود تا الان بازی تموم شده بود
گند زد به اعصابمون
منکه tv رو خاموش کردم
با این بازی تو رولند هم شانسی نداره
تونی نادال هم که بجای روحیه دادن عین ماست نگاه مکینه
ا

عه خشی جان تو دیگه چرا؟

یکم صبور باش. دیدی که هر چه از بازی گذشت رافا بهتر شد و ارور هاشم کمتر!
رافا الان در شرایطیه که نیاز به بازی های اینچنینی داره تا ریتم بازی و فورهند خودش رو به دست بیاره.
ست دوم و سوم همین اتفاق افتاد. خوشبین باش. TV هم دیگه خاموش نکنی ها:443::655:

FaRzIn
05-11-2011, 05:36 PM
ست اول كه رافا خيلي بد بازي كرد ولي توست دوم بعد 4-4 كمي به خودش اومد و بازي رو با يك بيگل تموم كرد .
من موندم كه چرا رافا تا اين حد افت كرده و اگه بخواد همينجوري بازي كنه بايد قيد رنك 1 رو بزنه !!! :379:

davidbeckham
05-11-2011, 05:36 PM
tv خاموش نمی کردم میشکستم:434:
از بس اعصابم بهم ریخت
به هر حال یه ست دادن به لورنزی اونم رو خاک هیچ تو جیهی نداره

Fakhruddin
05-11-2011, 06:00 PM
از ارتفاع مادرید تا رم ... رافا بازیکنیه که آهسته آهسته با شرایط باید خو بگیره.از این دست بازیها رافا تو راند 1 کم نداشته.این بازی بی شباهت به بازی روبروی استراچه تو دور اول هامبورگ نبود.هر چند به نظر من لورنزی بازیکن بدی هم نبود.

koury
05-11-2011, 06:49 PM
رافا امروز من رو سکته داد من که اواسط ست دوم وا دادم گفتم میبازه چون انصافا اصلا خوب نبود!! همه بکهنداشون داره پیشرفت می کنه رافا نه تنها پیشرفت نمی کنه بلکه فورهندش هم داغون میشه :240: اینطوری فقط باید کاری کنه اختلافش با نواک بیشتر نشه :3t1:

koury
05-11-2011, 06:52 PM
از ارتفاع مادرید تا رم ... رافا بازیکنیه که آهسته آهسته با شرایط باید خو بگیره.از این دست بازیها رافا تو راند 1 کم نداشته.این بازی بی شباهت به بازی روبروی استراچه تو دور اول هامبورگ نبود.هر چند به نظر من لورنزی بازیکن بدی هم نبود.

لورنزی اصلا در حدی نبود که ست بگیره از رافا!! این رافا بود که خیلی بد بازی کرد خصوصا تا اواسط ست دوم... استاراچه یادمه فقط با تاکتیک دراپ شات تونست بازی رو Competitive کنه :397: اگه یادم بیاد بالای 20 تا دراپ شات وینر زد و اصلا اشتباه نمیکرد هر چند رافا هم خیلی خوب نبود ولی به بدی امروز نبود!! در کل لورنزی اگه با رافای 100% بازی کنه یا دابل بیگل میشه یا فوقش 3 گیم میگیره :350:

FaRzIn
05-11-2011, 07:16 PM
يه چيزي كه هست خوب شد رافا بازي رو نباخت چون تا حالا دوبار پشت سر هم تو Clay نباخته بود !!! :441:
در ضمن يكم مريض بنظر مياد رافا نمي دونم شما هم چيزي متوجه شديد يا نه ؟!!! :379::243: اميدوارم در آينده بازيهاي زيبايي رو از نادال ببينيم . :866:

MaTAdoR
05-11-2011, 08:10 PM
به نظر من رافا از نظر روحي و اعتماد به نفس تو شرايط خوبي نيست
خيلي هم كوتاه ريترن مي كنه، حتي رو secound servisها هم نزديك baseline نمي شه، به نظر من اكه يه كم بياد جلوتر و عميق ريترن كنه نتيجه ي بهتري مي كيره
يه نكته ي ديكه اين كه سرويس هاي رافا دوباره بد شده، و من حس مي كنم رافا براي بهبود سرويس هاش خيلي كم تمرين مي كنه!
كارلوس كوستا هم كه خيلي بهش اعتقاد دارم امروز نبود

m_taba2005
05-11-2011, 09:30 PM
به نظر من رافا خسته اس
ولی اینجوری معلوم نیست به فینال برسه چه برسه به قهرمانی

m_taba2005
05-11-2011, 10:08 PM
راجر فدرر هم برد

AndreS
05-11-2011, 10:26 PM
:441: بســـــــیار زیبا

خیالمون تا سمی فاینال راحت شد با این بازی که راجر کرد:866:

اما چند نکته که تو بازی زیبای راجر به وضوح دیده میشد :

اول اینکه بکهند راجر واقعا راضی کننده بود چند Down the line هم زد که بسی خرسند شدیم! (تو فصل خاک یادم نمیاد آخرین باری که 3یا 4تا بکهند پشت سرهم از Base Line بدون ارور زد کی بود!!)

دوم ریترن های Deep و Solid که داشت (البته تو سه 4 گیم آخر بازی مشخص بود راجر به خودش اصلا فشاری نمیاورد و فقط به فکر پایان بازی بود حیف که یه بیگل رو راحت از دست داد!!)

Serv هم که....:350:

====
فکر میکنم بازی نیمه نهایی (البته اگه راجر-رافا باشه به هر حال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست تو تنیس) بازی کاملا پایاپای و زیبایی از آب در بیاد

pouriya.alex
05-11-2011, 10:47 PM
راجر امشب عالی بازی کرد و امیدوارکننده :655:

خوشبختانه تورنمنت رو برخلاف مادرید راحت شروع کرد تا واسه دورای بعد انرژی بیشتری داشته باشه

بکهند خوب و ارور پایین نکات مثبت بازی امشب بود...

pouriya.alex
05-11-2011, 10:57 PM
گویا داوید فرر کشیده کنار...

رافا هم خوب شانس میاره ها ! تو مادرید دلپوترو اینجا هم که فرر کشیده کنار تا رافا رسما بره نیمه نهایی!

Afshin
05-11-2011, 11:22 PM
جقدر شل و بی جون بازی میکرد راجر . کلا راجر اینجوریه هر وقت حریف خوب بازی نمیکنه خودش هم خوب بازی نمیکنه . ست دوم بیگل نکردن سونگا واقعا کار سختی بود که راجر بخوبی از پسش بر اومد .
رافا هم بدترین ست کل کریرش رو توی خاک امروز انجام داد . نزدیک به 20 ارور فورهند اونم فقط توی یک ست یه فاجعه بود . خوشا به حال نواک

S.A.IVI.A.N
05-11-2011, 11:44 PM
جقدر شل و بی جون بازی میکرد راجر . کلا راجر اینجوریه هر وقت حریف خوب بازی نمیکنه خودش هم خوب بازی نمیکنه . ست دوم بیگل نکردن سونگا واقعا کار سختی بود که راجر بخوبی از پسش بر اومد .
رافا هم بدترین ست کل کریرش رو توی خاک امروز انجام داد . نزدیک به 20 ارور فورهند اونم فقط توی یک ست یه فاجعه بود . خوشا به حال نواک

افشن این دیگه از اون حرفا بود ها!
تو ست دو شد 10 ارور و ست سه زیر 5 ارور
این نشون میده که رافا نیاز به بازی داره تا بهتر و بهتر بشه!
برای من یکی که زدن اون فورهند های ریسکی و بد از حمله نکردن و ارو ندادن بهتره:443:
ثمره این بازیش در ست اول همون شد که در دو ست بعد دیدیم!
رافا براش داره!

Afshin
05-12-2011, 12:05 AM
برای من یکی که زدن اون فورهند های ریسکی و بد از حمله نکردن و ارو ندادن بهتره:443:
رافا براش داره!

منم گفتم تو اون ست فاجعه بود ، وگرنه خودم هم میدونم ست سوم بهتر بازی کرد.حالا تو هی دلتو به رافا خوش کن ، ما هم به راجر آخرش نواک میاد قهرمان میشه.

manoochehr
05-12-2011, 12:11 AM
رافا براش داره!

سامان جان هر طوری که حساب کنید امروز نادال خیلی بد بازی کرد و فکر نکنم هیچ توجیهی داشته باشه. به هر حال یک ست از یک بازیکن گمنام باخت اونم تو کلی کورت. البته من خودم تو تورنمت های چلنجر لورنزی رو زیاد بازی ازش دیدم بازیکن خوبیه و لی خب نادال کجا و لورنزی کجا

delpotro
05-12-2011, 12:49 AM
گویا داوید فرر کشیده کنار...

رافا هم خوب شانس میاره ها ! تو مادرید دلپوترو اینجا هم که فرر کشیده کنار تا رافا رسما بره نیمه نهایی!

رافا شانس میاره؟

یعنی مثلا داوید فرر میخواد جلوی رافا رو بگیره؟ حالا خوبه دو بار پیاپی مونته کارلو و بارسلونا رافا تو

فینال فرر رو به راحتی برد.

یه ذره انصاف داشته باشید!

حتما تورنمنت بعدی میای میگی:

خوب رافا شانس آورد. بلوچی و لورنزی و راینر شاتلر کشیدن کنار.

Mohammad Reza
05-12-2011, 06:22 AM
راجر پس از بردش مقابل سونگا گفت:من هميشه انتظار بازي سختي دارم همانطور كه قبل از بازي نيز اشاره كردم،من ميدانستم كه او خطرناك است و خوب سرويس ميزند....شايد شرايط كمي كند بود،من توانستم يك بازي درست از آغاز تا پايان انجام بدهم،بنابراين اين يك بازي خوب بود و من راضي هستم.

اين اولين ديدار اين دو در خاك بود!

فدرر در مورد بازي بعدش مقابل گاسكه گفت:من براي بازي با ريچارد بسيار هيجان زده ام زيرا او يك بازيكن بزرگ است و ما بازي خوبي را مقابل هم در دبي انجام داديم..بنابراين من مشتاقانه منتظرم تا با او در خاك بازي كنم..من بايد خيلي تمركز كنم و هوشمندانه همراه با يك گيم پلن خوب وارد زمين شوم.

javi
05-12-2011, 06:26 AM
برد راجر رو تبریک میگم

key1nadal
05-12-2011, 09:10 AM
:160::160:نادال گيم اول بي روحيه بود طرف از حمايت هوادارا برخوردار بود بخاطره همين رافا بد بازي كرد ولي من مطمئنم رافا بازي به بازي بهتر ميشه بله بله كيييييه كييييييه حريف بعدي نادال كيييييه كيييييه اه لوپز توئي چقدر بزرگ شدي.:182::182:

pouriya.alex
05-12-2011, 11:02 AM
رافا شانس میاره؟

یعنی مثلا داوید فرر میخواد جلوی رافا رو بگیره؟ حالا خوبه دو بار پیاپی مونته کارلو و بارسلونا رافا تو

فینال فرر رو به راحتی برد.

یه ذره انصاف داشته باشید!

حتما تورنمنت بعدی میای میگی:

خوب رافا شانس آورد. بلوچی و لورنزی و راینر شاتلر کشیدن کنار.

منظور راحت رسیدن به نیمه نهایی بود که با خوش شانسی این اتفاق افتاده چون بازی با

فرر تو خاک خیلی سخته و ضمنا چون دوبار پیاپی به رافا باخته دلیل نمیشه بازی بعدی رو هم

ببازه .حداقل اینه که انرژی زیادی باید صرف کنه.وگرنه تو اینکه شانس رافا واسه برد بیشتره که شکی نیست.

manoochehr
05-12-2011, 12:18 PM
منظور راحت رسیدن به نیمه نهایی بود که با خوش شانسی این اتفاق افتاده چون بازی با

فرر تو خاک خیلی سخته و ضمنا چون دوبار پیاپی به رافا باخته دلیل نمیشه بازی بعدی رو هم

ببازه .حداقل اینه که انرژی زیادی باید صرف کنه.وگرنه تو اینکه شانس رافا واسه برد بیشتره که شکی نیست.

نادال هنوز تا نیمه نهایی بازی سخت داره پس لوپز رو حساب نکردین. لوپز امسال تو کلی کورت خیلی امادست.

Mohammad Reza
05-12-2011, 02:22 PM
4160

:781::781::781::781::781::781::781::781:

MaTAdoR
05-12-2011, 03:25 PM
اينه رافايي كه من مي خوام(البته بازي رو مي كم وكر نه خودتو همه جوره مي خوام)
هرچند ست اولو نديدم، ولي ست دوم همون رافايي بود كه انتظار مي رفت
فورهند، بكهند، سرويس، 2ndسرويس 100، جونم رافا

FaRzIn
05-12-2011, 04:44 PM
Everything in life is relative. I saw my match today as a tragedy but the real tragedy was the death of 8 people in Lorca today after the Earthquake. My condolences to the families

koury
05-12-2011, 05:01 PM
رافا امروز خیلی خیلی بهتر از دیروز بود بخصوص سرویسش همونیه که باید باشه :160: Footwork هم عالی بود، فورهند که 180 درجه با دیروز فرق داشت، بکهند هم که در مجموع Solid بود... ولی همچنان خود رافا خیلی روی فرم نیست و میشه از چهرش متوجه شد حالا مشکل از کجاس خودش میدونه!!؟ شاید باخت مادرید تو روحیش تاثیر داشته؟؟

I.man
05-12-2011, 07:22 PM
Rafael Nadal بر بیماری و هموطنش غلبه کرد تا به یک چهام نهایی صعود کند.

Rafael Nadal پس از غلبه بر ویروس توانست با نتیجه 64 62 در برابر هموطن خود Feliciano Lopez به پیروزی دست یابد.

بازی با 20 دقیقه تاخیر اغاز شد چرا که Nadal در نظر داشت انصراف دهد.

او گفت: "من شب گذشته تب داشتم و صبح هم احساس بهتری نداشتم. من نمی دانستم که قرار است برای بازی بروی کورت برم یا نه. من در آخرین لحظه تصمیم گرفتم".

در مسابقه افتتاحیه خود در این تورنمنت به سختی توانست Paolo Lorenzi را 2-1 شکست دهد و این سومین مسابقه پیاپی در خاک بود که ست اول را واگذار می کرد.

او درباره مسابقه دیروزش گفت: "من نمی دانم چرا احساس کند بودن می کردم، چرا هیچ انرژی نداشتم. من امروز فهمیدم".

او می گوید: "معمولاً من این نوع ویروس و تب را نداشته ام و این برای دومین بار در امسال است".

Nadal گفت سلامتیش می تواند سفرهای پیاپیش از یک تورنمنت به تورنمت بعدی را تحت تاثیر قرار دهد.
او گفت: "احتمالاً آنچه برای بدن اتفاق می افتد مثبت نیست".

او که احتمالاً از سوالات خبرنگاران خسته شده درباره آمادگیش می گوید: "من نمی فهمم چرا نتوانم در 10 روز اینده در شرایط ایده الی باشم".

I.man
05-12-2011, 07:53 PM
مصاحبه بعد از بازی نادال (تکمیلی)

من شب گذشته تب داشتم و صبح هم احساس بهتری نداشتم. من نمی دانستم که قرار است برای بازی بروی کورت برم یا نه. من در آخرین لحظه تصمیم گرفتم. من ساعت 11:30 فقط برای 15 دقیقه تمرین کردم و سپس تصمیم گرفتم بروی کورت بروم. من معمولاً هیچ مشکلی با تغییرات و رفتن خیلی سریع بین مکان های مختلف ندارم. اما در چند ماه گذشته این برای بدنم امکان پذیر نیست و این چیزیست که اتفاق می افتد. من نمی دانم چرا دیروز احساس کند بودن می کردم و چرا هیچ انرژی نداشتم اما من امروز بهتر می فهمم. اول: من بد بازی کردم چون بد بازی کردم. دوم: من با انرژی کافی بازی نکردم. در تنیس تحرک، قدرت و پاها یکی از مهترین چیزها هستند و من احساس خیلی بدی داشتم. من امروز هم احساس خیلی خوبی ندارم اما کمی بهتر هستم.
او بعد از بازی گفت: من احساس خیلی خوبی ندارم و کمی بدتر از زمان مسابقه هستم اما این طبیعی است. امیدوارم همه چیز به خوبی پیش رود و من فردا خوب باشم. شما هرگز نمی دانید چرا که گاهی اوقات یک روز طول می کشد و گاهی چهار یا پنج روز. اگر پنچ روز طول کشید شما را در Roland Garros خواهم دید!!! اگر یک یا دو روز طول کشید، قطعاً تلاش خود را خواهم کرد.
ما French Open را در 10 روز اینده در پیش داریم. من سال 2009 در شرایط عالی نبودم زیرا مشکلی در کمرم داشتم اما امسال مشکل فیزیکی ندارم. من در حال حاضر ویروس دارم و نمی فهمم چرا نتوانم در 10 روز اینده در شرایط ایده الی باشم

pouriya.alex
05-12-2011, 08:43 PM
راجر باخت...

چه گویم که ناگفتنم خوشتر است...

Yashar
05-12-2011, 08:45 PM
سلام به همه منو که یادتونه؟همون هوادارنمای راجر
باختشو که دیگه عادت شده به خودم تسلیت می گم
اعتقاد دارم راجر بهتر می شه و من هنوز امیدوارم.
اون تا 73 سالگی میتونه بازی کنه و 53 تا گرند ببره
یه چیزه دیگه اصلا نیازی به تشکر ندارم

Behnam RF
05-12-2011, 08:46 PM
این محمد(umpire) هم شده واسه ما نحس.:3t1: راجر از همون اول مشخص بود رم کاری نمیکنه:243: ( با این خاک رسش:3t1:)
پیش به سوی پاریس :866:

Behnam RF
05-12-2011, 08:49 PM
عزیزم در سال های اوجش هم این clay ها رو با اقتدار نمیبرد. من یک سوال داشتم شما از امسال این اعتقاد رو دارید یا از پارسال؟
شما بعد از ویمبی یا یواس اینجا تشریف بیارید ممنون میشم.

davidbeckham
05-12-2011, 08:51 PM
چه بکهندهایی میزد گاسکه:350:

S.A.IVI.A.N
05-12-2011, 08:53 PM
چه بکهندهایی میزد گاسکه:350:

خشی گاسکه هم شد فیووریت دیگه؟

Ali_RF
05-12-2011, 08:54 PM
گاسكه يه جوري بازي كرد كه مي‌شه لقب "مدعي جدي قهرماني" و "تهديدي جدي براي نادال" رو بهش داد. هر چند قبلاً نشون داده كه آدم بي‌ثباتيه، ولي اميدوارم اين بار ديگه فرمشو تا فينال حفظ كنه. فدرر هم انصافاً خيلي بد بازي نكرد، ولي براي اين گاسكه كافي نبود.

pouriya.alex
05-12-2011, 08:54 PM

جوجه رو آخر پاییز میشمرن...

یجور حرف میزنی انگار همه دارن جام میبرنو فقط راجر بینصیبه...

باباجون ATP فعلا تحت سلطه نواکه و بس ! درضمن راجر هیچوقت تو رم کاری از پیش نبرده.

davidbeckham
05-12-2011, 08:55 PM
خشی گاسکه هم شد فیووریت دیگه؟
نه بابا:434:
البته بدم نمیاد ازش
ولی نوواک و دلپوترو کارشون خیلی مهمتر بود

Ahoura
05-12-2011, 09:01 PM
راجر هم كه حذف شد. از اولشم معلوم بود. راجر اصلا از روم خوشش نمياد خيلي مسترز مزخرفيه.:3t1:

تنها رمز پيروزي گاسكه در اين بازي ==== توانايي كنترل توپ روي بكهند راجر و ارور هاي وحشتناك از سوي راجر.

تمام شد و رفت.

BABAK
05-12-2011, 09:01 PM
گندشو در اورده دیگه , الاکنگ هم اینقدر بالا پایین نداره اه ه ه ه ه :3t1:

Yashar
05-12-2011, 09:04 PM
عزیزم در سال های اوجش هم این clay ها رو با اقتدار نمیبرد. من یک سوال داشتم شما از امسال این اعتقاد رو دارید یا از پارسال؟
شما بعد از ویمبی یا یواس اینجا تشریف بیارید ممنون میشم.
من از همون ویمبی پارسال نظرم همینه
نگران نباش بعد هر مسترز و هر گرند میام اینجا

بهتر نمیشه که بدتر هم میشه .لابد باید حتما ویمبی و یواس و...هم حذف شه تا شما قبول کنین این اقا دیگه واسه تنیس پیره؟فعلا که بهانتون خاکه.

I.man
05-12-2011, 09:08 PM
به نظر من باخت راجر یه اتفاق بود. هر چند که توی تای بریک ها بسیار ضعیف کار کرد.
شاید خودش هم انتظار این باخت رو نداشت. توی همون ست دوم باید کار رو تموم می کرد. و می شد اینکارو کرد.
حالا تو فصل خاک فقط مونده رولاند که امیدوارم با توجه از Best of 5 بودن مسابقات شانس راجر بیشتر باشه (شاید از لحاظ بدنی از تنیسورهای جوون تر کم بیاره ولی از لحاظ ذهنی برتره).
باختش قبل از رولاند می تونه به نوعی براش مثبت هم باشه.

حالا تنها امیدمون برای اینکه حال نادالی ها رو بگیریم همون ویروسه هست :434::160:

Yashar
05-12-2011, 09:10 PM
جوجه رو آخر پاییز میشمرن...

یجور حرف میزنی انگار همه دارن جام میبرنو فقط راجر بینصیبه...

باباجون ATP فعلا تحت سلطه نواکه و بس ! درضمن راجر هیچوقت تو رم کاری از پیش نبرده.
خوشم میاد که کم نمیارین هر باختشو یه جوری توجیه می کنین.
من چیکار دارم به دیگران من فقط عاشق راجرم بیشتر به خاطر رفتاراش.از نواکم بدم میاد.اما حقیقتو باید گفت تنیس راجر داره تموم میشه.

Behnam RF
05-12-2011, 09:13 PM

بهتر نمیشه که بدتر هم میشه .لابد باید حتما ویمبی و یواس و...هم حذف شه تا شما قبول کنین این اقا دیگه واسه تنیس پیره؟فعلا که بهانتون خاکه.
خب شما از ویمبی پارسال این رو گفتید.
حالا یک سوال: مگه بد بود فدرر BARCLAYS رو برد؟ شما گفتید دیگه راجر فایده نداره ولی در پایان فصل 2010 خیلی خوب بود حتی در بازل یا راجرز کاپ.

pouriya.alex
05-12-2011, 09:20 PM

جناب کارشناس !محض اطلاع پارسال بعد از ویمبی تا پایان سال بهترین عملکرد رو تو ATP راجر داشت.

Yashar
05-12-2011, 09:22 PM
خب شما از ویمبی پارسال این رو گفتید.
حالا یک سوال: مگه بد بود فدرر BARCLAYS رو برد؟ شما گفتید دیگه راجر فایده نداره ولی در پایان فصل 2010 خیلی خوب بود حتی در بازل یا راجرز کاپ.
ببین داداش تو داری در مورد راجر حرف میزنی نه اندی رادیک یا ماردی فیش.من راجرو با خودش مقایسه می کنم که به این نتیجه رسیدم.بدتر از اینم میشه و تو همون دور اولم استرس مارو میگیره که صعود میکنه یا نه.

Behnam RF
05-12-2011, 09:28 PM
ببین داداش تو داری در مورد راجر حرف میزنی نه اندی رادیک یا ماردی فیش.من راجرو با خودش مقایسه می کنم که به این نتیجه رسیدم.بدتر از اینم میشه و تو همون دور اولم استرس مارو میگیره که صعود میکنه یا نه.
خب کسی انتظار نداره راجر مث وروجک بپره پایین و بالا ، ولی باز هم میگم راجر پایان فصل نسبت به سنش عالی بود و مطمئنم شما هم انتظار این رو نداشتید، الان هم راجر رو خواهی دید با رضایت فصل رو به اتمام خواهد رساند.

I.man
05-12-2011, 09:28 PM

اتفاقاً الان که نتیجه بازی هاش قابل پیش بینی نیست یه قهرمانی دیگه خیلی خیلی خیلی میچسبه.

ببین یه چیزی وجود داره به نام "نظر شخصی". نظر شخصی شما اینه که راجر به پایان راه رسیده
ولی این نظر شخصیتونه و وحی منزل نیست و نباید به کسی تحمیل کنید. نظر من هم اینه که تا
زمانی که خودش به این نتیجه نرسیده که باید خداحافظی کنه دوست دارم راجر رو روی کورت ببینم. :866:
خداحافظی راجر واقعاً لحظه دردناکیه. حتی نمی خوام بهش فکر کنم. :240:

Mohammad Reza
05-12-2011, 09:30 PM
Discordance

Behnam RF
05-12-2011, 09:31 PM
اتفاقاً الان که نتیجه بازی هاش قابل پیش بینی نیست یه قهرمانی دیگه خیلی خیلی خیلی میچسبه.

ببین یه چیزی وجود داره به نام "نظر شخصی". نظر شخصی شما اینه که راجر به پایان راه رسیده
ولی این نظر شخصیتونه و وحی منزل نیست و نباید به کسی تحمیل کنید. نظر من هم اینه که تا
زمانی که خودش به این نتیجه نرسیده که باید خداحافظی کنه دوست دارم راجر رو روی کورت ببینم. :866:
من قبلا هم گفتم ، باز هم میگم تا وقتی که میتونه حداقل یک مسترز بگیره که خیلی هم میگیره بای بای در کار نیست.

MaTAdoR
05-12-2011, 09:32 PM
راجر به اعتماد به نفس ريشارد باخت
يه نكته دباره راجر كه كزارشكر بازي هفته ي قبل تو مادريد مي كفت راجر مثه سمبراس وقتي حريفش رو تو يك ست يه بار بريك مي كنه فك مي كنه كافيه و سعي مي كنه سرويسش رو هولد كنه
امروز هم راجر تو ست دوم وقتي ريشارد رو بريك كرد سعي داشت اين كارو بكنه كه موفق نشد
به نظر من تو همين ست اكه يه كم بيشتر مي جنكيد برده بود بازي رو

Yashar
05-12-2011, 09:35 PM

تو کورت می بینیش اما همین یکی دو بازی
من دیگه نظر شخصی نمی دم.بعد رولند میام به خودم تسلبت میگم بعد ویمبی و بعده...
خوش باشین

I.man
05-12-2011, 09:42 PM
راجر به اعتماد به نفس ريشارد باخت
يه نكته دباره راجر كه كزارشكر بازي هفته ي قبل تو مادريد مي كفت راجر مثه سمبراس وقتي حريفش رو تو يك ست يه بار بريك مي كنه فك مي كنه كافيه و سعي مي كنه سرويسش رو هولد كنه
امروز هم راجر تو ست دوم وقتي ريشارد رو بريك كرد سعي داشت اين كارو بكنه كه موفق نشد
به نظر من تو همين ست اكه يه كم بيشتر مي جنكيد برده بود بازي رو

به هر حال با توجه به شرایط بدنی و تجربه ای که داره به نظر منطقی میاد.

roli
05-12-2011, 09:47 PM
تو کورت می بینیش اما همین یکی دو بازی
من دیگه نظر شخصی نمی دم.بعد رولند میام به خودم تسلبت میگم بعد ویمبی و بعده...
خوش باشین

دوست عزیز جنابعالی از آواتارت مشخصه کلاً پالس منفی هستی!!!
ضمناً حالا اگر براتون مقدور اجازه بدید راجر خودش تصمیم بگیره کی خداحافطی کنه!!

FaRzIn
05-12-2011, 10:12 PM
شما فكر نكنم طرفدار راجر باشين يا طرفدار واقعيش نيستيد !!! :379:
حتي اگه راجر هيچ عنواني رو ديگه نتونه كسب كنه بازم ما طرفداراش از بودن او تو كورت لذت مي بريم هر چند كه چند وقتيه افت كرده و در اين بازي خيلي ميشه گفت بي تجربگي كرد و ست دوم رو كه مي تونست راحت ببره باخت !!! :243:
البته تورنمنت هاي آينده بخصوص ويمبلدون ميتونه يك بازگشت جديد واسه راجر عزيز باشه !!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.tennisperspective.com/wp-content/uploads/2011/05/Kuznetsova-strong-is-beautiful.jpg (http://www.tennisperspective.com/wp-content/uploads/2011/05/Kuznetsova-strong-is-beautiful.jpg)http://www.tennisperspective.com/wp-content/uploads/2011/05/Kim-Clijsters-strong-is-beautiful.jpg (http://www.tennisperspective.com/wp-content/uploads/2011/05/Kim-Clijsters-strong-is-beautiful.jpg)http://www.tennisperspective.com/wp-content/uploads/2011/05/Cibulkova-strong-is-beautiful.jpg (http://www.tennisperspective.com/wp-content/uploads/2011/05/Cibulkova-strong-is-beautiful.jpg)http://www.tennisperspective.com/wp-content/uploads/2011/05/Victoria-Azarenka-strong-is-beautiful1.jpg (http://www.tennisperspective.com/wp-content/uploads/2011/05/Victoria-Azarenka-strong-is-beautiful1.jpg)

m_taba2005
05-12-2011, 10:24 PM
ای بابا ... فدرر چرا حذف شد ؟ میخواستیم یه نادال - فدرر ببینیم
که نشد

I.man
05-12-2011, 10:44 PM
مصاحبه راجر بعد از شکست برابر گاسکه

بعد از بازی فدرر گفت: "من چندین شانس برای پیروزی داشتم. این چیزیه که اتفاق افتاد. گاهی
اوقات باعث تاسف است زیرا من بخوبی بازی کردم و اتفاق دیگری نفتاد، بنابراین این یک پایان
ناامید کننده برای این مسابقه است. اما این شکست اماده سازی و تلاش من برای French Open
را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. من عالی خواهم بود. من قطعاً فکر می کنم نباید این مسابقه را می باختم و به نوعی ازار دهنده است".

Hatam
05-12-2011, 10:49 PM
متأسفانه به دلیل مشکلی که واسه اینترنت من به وجود اومده بود با تأخیر تغییرات رنکینگ پس از نتایج بازیهای راند دوم مسترز رم در پست شماره 3 تایپیک **تغییرات رنکینگ** (http://tennistalkers.com/showthread.php?p=48066#post48066)اصلاح شد.

Rafaello
05-12-2011, 10:50 PM
به نظر من باخت راجر یه اتفاق بود. هر چند که توی تای بریک ها بسیار ضعیف کار کرد.
شاید خودش هم انتظار این باخت رو نداشت. توی همون ست دوم باید کار رو تموم می کرد. و می شد اینکارو کرد.
حالا تو فصل خاک فقط مونده رولاند که امیدوارم با توجه از Best of 5 بودن مسابقات شانس راجر بیشتر باشه (شاید از لحاظ بدنی از تنیسورهای جوون تر کم بیاره ولی از لحاظ ذهنی برتره).
باختش قبل از رولاند می تونه به نوعی براش مثبت هم باشه.

حالا تنها امیدمون برای اینکه حال نادالی ها رو بگیریم همون ویروسه هست :434::160:

رافا آنتی ویروس داره
آنتی ویروسشم آپدیت آپدیته:434:

Rafaello
05-12-2011, 10:50 PM
خوشم میاد که کم نمیارین هر باختشو یه جوری توجیه می کنین.
من چیکار دارم به دیگران من فقط عاشق راجرم بیشتر به خاطر رفتاراش.از نواکم بدم میاد.اما حقیقتو باید گفت تنیس راجر داره تموم میشه.

تنیس راجر تموم شده
خیلی وقتم هست که تموم شده:434:

davidbeckham
05-12-2011, 11:04 PM
چقدر بدم میاد از سودر لینگ:3t1:
امیدوارم نوواک بزنه بیچارش کنه

MaTAdoR
05-12-2011, 11:05 PM
به هر حال با توجه به شرایط بدنی و تجربه ای که داره به نظر منطقی میاد.

منطقيه ولي براي برد كافي نيست
خصوصا مقابل بازيكنايي مثه رافا، جوكوويج، موري و امثال ريشارد

Rafaello
05-12-2011, 11:10 PM
http://rafael-nadal.com.ar/blog/wp-content/rafael_nadal_wallpaper12.jpg

vafa
05-12-2011, 11:52 PM
آرزوي موفقيت دارم براي راجر . من طرفدار دوآتيشه ي نادال هستم ولي خب ... وقتي راجر تو تورنومنت ها نباشه ، ، از جذابيت بازي ها هم كم ميشه !

FaRzIn
05-13-2011, 12:56 AM
واقعا نواك خيلي آماده ست و اسلا بيچاره رو زد داغون كرد و فكر نكنم كسي بجز نادال بتونه شكستش بده كه اون هم با اين بازي ... :379:

Mohammad_Joulaei
05-13-2011, 01:00 AM
خب راجر قدر برک هاشو نمیدونه وقتی یه برک از حریف جلووه بی خیال میشه!!و حتی در ست اول!!

کار باید در ست دوم تموم میشد این باخت باید درسی بشه که در رولند جای اینجور اشتباه ها نیست!!

نوواک و رافا هم با اقتدار به دور بعد رسیدن به امید مسترزی زیبا البته اگه ناراحتی باخت راجر رو هضم کنم!

Alireza Murray
05-13-2011, 08:31 AM
اندی برای اولین بار تونست به Quarter Final رم بره و برای اینکه به نیمه نهایی بره باید با مایر بازی کنه کلا اندی با بازیکنایی که میخواد برای اولین بار باهاش بازی کنه مشکل داره ، باید ببینیم امروز چه میکنه؟

key1nadal
05-13-2011, 10:19 AM
حیف شد راجر باخت من دیشب بعد از بازی رافا رفتم جایی و نتونستم بازیها رو دنبال کنم تازه امروز صبح تو اخبار الجزیره فهمیدم با اینکه با باخت راجر رافا راحت میره فینال ولی ای کاش راجر میبرد دوباره یه الکلاسیکو جالب میدیدیم

manoochehr
05-13-2011, 10:53 AM
جوکوویچ هر رکوردی رو که بزنه نمیتونه رکورد 46 برد متوالی گیلرمو ویلاس بشکنه:443:یعنی امیدوارم که نزنه یعنی باید رم قهرمان بشه و رولند هم قهرمان بشه تا بتونه این رکورد رو بزنه که کار خیلی مشکلیه.

lord amir
05-13-2011, 11:33 AM
جوکوویچ هر رکوردی رو که بزنه نمیتونه رکورد 46 برد متوالی گیلرمو ویلاس بشکنه:443:یعنی امیدوارم که نزنه یعنی باید رم قهرمان بشه و رولند هم قهرمان بشه تا بتونه این رکورد رو بزنه که کار خیلی مشکلیه.
بذار بزنه چه اشکالی داره ولی اگه بتونه رم و رولند رو ببره خیلی جالب میشه.
به نفع راجرم هست به نظر من. رافا امتیاز میده ولی نواک باید قول بده بعد از رولند بقیه جام ها رو تقدیم راجر کنه.
راستی از این تنیسورا تست دوپینگ میگیرن یا نه نکنه؟

manoochehr
05-13-2011, 11:44 AM
بذار بزنه چه اشکالی داره ولی اگه بتونه رم و رولند رو ببره خیلی جالب میشه.
به نفع راجرم هست به نظر من. رافا امتیاز میده ولی نواک باید قول بده بعد از رولند بقیه جام ها رو تقدیم راجر کنه.
راستی از این تنیسورا تست دوپینگ میگیرن یا نه نکنه؟

اشکال که زیاد داره:434:اشکالشم اینه که ویلاس یک argentina هست و من طرفدار argentina هستم و در کل نمبخوام این رکورد رو کسی بزنه. سال 2007 راجر تا 41 بازی پیش رفت ولی تو 42 ومی از کاناس باخت ایول به کاناس خودم که نذاشت این رکورد شکسته بشه. تست دوپینگ که 100 درصد میگرن ازشون.

Ahoura
05-13-2011, 11:54 AM
http://rafael-nadal.com.ar/blog/wp-content/rafael_nadal_wallpaper12.jpg

اين عكس كه گذاشتي با حاله ولي آخه چه ربطي به مسترز رم داشت؟؟؟؟:379:

Hatam
05-13-2011, 12:22 PM
تغییرات رنکینگ پس از نتایج بازیهای راند سوم مسترز رم در پست شماره 3 تایپیک **تغییرات رنکینگ** (http://tennistalkers.com/showthread.php?p=48066#post48066)اصلاح شد.

SOROOSH_RF
05-13-2011, 12:27 PM
من نمیدونم بازیی که راجر به راحتی میتونست ببره آخه چرا باید این جوری بشه .پیدا کردن دلیل واسه باختای راجر فدرر سخت ترین کار دنیاست.آخه چرا؟

Hatam
05-13-2011, 01:13 PM
ای بابا سرینا از رولند هم انصراف داد:243:

http://www.tennis.com/articles/templates/news.aspx?articleid=11911&zoneid=25

koury
05-13-2011, 01:20 PM
این ویلیامز ها چون تو ویمبلدون تابحال عالی کار کردن میخوان یه راست از ویمبی شروع کنن تا شاید گرند بعدی هم ببرن، آخه تنیس زنان اینقدر بی در و پیکره که هر ننه قمری میاد و از راه نرسیده شاخ میشه...البته ویلیامز ها ننه قمر نیستن ولی یه سال نبودن حالا حتم دارم میان و ویمبلدون هم میبرن :379:

Ahoura
05-13-2011, 01:40 PM
من نمیدونم بازیی که راجر به راحتی میتونست ببره آخه چرا باید این جوری بشه .پیدا کردن دلیل واسه باختای راجر فدرر سخت ترین کار دنیاست.آخه چرا؟

اتفاقا دلايلش مثله روز روشنه. يكيش كه صد بار گفتم بكهند افتضاشه كه از هر 5 تا كه مي زنه 3 تاش ارور مي شه.

دوميشم اينه كه راجر اين روزا اصلا انگيزه نداره. بي انگيزگي در چهرش هنگام مسابقه تابلو بود اصلا براش مهم نيست ببره يا ببازه انگار تنها هدفش اين روزا فقط بازي كردنه تنيس. و برد و باخت اصلا براش مهم نيست.

koury
05-13-2011, 01:50 PM
من همچنان پای حرفی که اوائل سال میزدم هستم که پل هیچ نقشی در بهبودی راجر در نیمه ی دوم سال 2010 نداشت و بیشتر نقش یک شوکر رو اجرا میکرد!! در واقع راجر هر چیزی که بدست آورد روی نبوغ و تجربه ی خودش بود و بیخود 2-3 میلیون دلار مفت ریخت تو جیب پل که بیاد بشینه ور دل میرکا فقط C'mon بگه!!

هر چند باید به ریچی هم کردیت داد با اون بکهند های ماورای تصور و فوق العاده زیباش :441:

enrique_r
05-13-2011, 02:50 PM
آقا یکی به ما میگه که این بازیها چه روزی و چه ساعتی و تو کدوم شبکه ماهواره پخش زنده میزاره؟

koury
05-13-2011, 03:01 PM
آقا یکی به ما میگه که این بازیها چه روزی و چه ساعتی و تو کدوم شبکه ماهواره پخش زنده میزاره؟

دوست عزیز به این (http://tennistalkers.com/showthread.php?t=3739)تاپیک مراجعه کنید.

Hatam
05-13-2011, 05:05 PM
تازه داشتم به قهرمانی های راجر نگا میکردم دیدم بعد از ده سال (2001) این اولین باره بین استرالیا تا رولند فدرر هیچ تورنمنتی قهرمان نمیشه:350:

vafa
05-13-2011, 05:43 PM
تبريك برد شيرين سلطان ! به نظرم رافا تا فينال كار سختي نخواهد داشت، فقط سد نوله هست كه بايد ازس عبور كنه ; رافا ا ا ا ا ا حواست باشه اين نوله خيلي داره رودار ميشه ها ا ا ا !

PowerVu
05-13-2011, 05:43 PM
عجیبه! Jason Goodall در مسترز رم گزارش نمی کنه؟
من که جسته و گریخته بازی های این هفته رو میبینم هنوز صداش رو نشنیدم.

تعجبم به این خاطره که در بازی فینال مادرید 2011 بعد از اتمام مراسم اهدای جام که درش صحبت های Spanish رافا رو هم برای ما ترجمه همزمان می کرد، گفت تا هفته ی بعد خداحافظ ! و همیشه وقتی این جوری خداحافظی کرده، در تورنمنت بعدی حضور می داشته.

اما این بار انگار نیستش. البته من چند وقتی هست که میبینم روی ویدیوهای Highlight تور WTA بر روی وب سایت رسمی WTATennis.com گزارش و تحلیل مسابقات خانم ها رو انجام می ده (که جیسون سابق بر این کمتر بهش تمایل داشت).

koury
05-13-2011, 05:51 PM
من با تمام نفرتی که از سودرلینگ دارم ولی امیدوارم امشب نواک رو ببره به دو دلیل :434: یک اینکه اختلاف رافا و نواک خیلی کمتر نشه، دو اینکه نواک خیلی مغرور شده و درست عین زمانی که استرالیای 2008 رو برد و به زمین و زمان فخر میفروخت... سودرلینگم که برد و باختش فرقی نداره پس بهتره ترمز نواک همینجاها کشیده بشه هر چند اگه نشه هم خود رافا میاردش پائین ولی دوست ندارم به هفتمین فینال پی در پیش هم برسه که خدا رو هم بنده نباشه :160:

ضمنا پاور جان حتما برای جیسون مشکلی پیش اومده وگرنه یار غارش روبی همیشه جاهائی که جیسون باشه هست و اگه قرار بود اینجا گزارش نکنن روبی هم نیمومد :379: بعید میدونم برای دو روز باقی مونده بیاد :242:

Nima88
05-13-2011, 05:56 PM
امیدوارم نواک حال این سودرلینگ اساسی بگیره.یادمه قبل از شروع فصل صحبت از رنک3 بهتر بودن از نواک واندی وبردن گرند اسلم صحبت میکرد:251::254:
مردک احتمالا سرش خورده بود به یه جایی
come on nole

navid
05-13-2011, 06:06 PM
چه رویی هم دارین شماها
بزارین 1 ماه از باخت رافا اونم جلو چشم هموطناش به نواک بگذره بعد شروع کنید کری خوندن
ببینیم این دفعه رافاجونتون میتونه حدآقل 2-1 ببازه که خیلی ابروش نره...
:D

pasia
05-13-2011, 07:07 PM
وقتی نادال فیگور میگیره که اون فورهندهای مخوفش رو بزنه 4 ستون بدنم میلرزه وای به حال رقیب بیچاره.:441: در ضمن فک کنم از اونجایی که سودرلینگ یه رکورد شکن ظاهر شده(نادال-فدرر) جکوویچ رو بزنه.

SOROOSH_RF
05-13-2011, 08:03 PM
اتفاقا دلايلش مثله روز روشنه. يكيش كه صد بار گفتم بكهند افتضاشه كه از هر 5 تا كه مي زنه 3 تاش ارور مي شه.

دوميشم اينه كه راجر اين روزا اصلا انگيزه نداره. بي انگيزگي در چهرش هنگام مسابقه تابلو بود اصلا براش مهم نيست ببره يا ببازه انگار تنها هدفش اين روزا فقط بازي كردنه تنيس. و برد و باخت اصلا براش مهم نيست.

من نمیتونم قبول کنم که باخت دیروز فدرر به خاطره بکهنداش بوده اونم وقتی که ست دوم ناامیدی رو تو چهره ی گاسکه وقتی که بریک شد میشد دید تازه دیروز بکهندای فدرر خیلی هم بدنبود؛اینکه فدرر بی انگیزه بود و فقط میاد یه بازی بکنه هم نمیتونم قبول کنم آخه واسه چی باید خودش و خراب کنه ؛مطمئن باش اگه انگیزه نداشت اصلا شرکت نمیکرد؛

Rafa
05-13-2011, 09:18 PM
چقدر بدم میاد از سودر لینگ:3t1:
امیدوارم نوواک بزنه بیچارش کنه

درود خشی جون نشد که ، من که دوست دارم سودر ببره،:shame:
آخه نواک بزنه که چی بشه، بیاد تو فینال حال ما رو بگیره؟!!!!:379::240:

Nima88
05-13-2011, 09:33 PM
درود خشی جون نشد که ، من که دوست دارم سودر ببره،:shame:
آخه نواک بزنه که چی بشه، بیاد تو فینال حال ما رو بگیره؟!!!!:379::240:
من دوست دارم اگه رافا میخواد قهرمان شه با شکست نواک باشه که هم انتقام 3 شکست قبل بگیره همم با شکست قویترین رقیبش فاتح رم شه .

Rafa
05-13-2011, 09:47 PM
من دوست دارم اگه رافا میخواد قهرمان شه با شکست نواک باشه که هم انتقام 3 شکست قبل بگیره همم با شکست قویترین رقیبش فاتح رم شه .
من مطمئن نیستم بتونه نواک رو ببره، چون مشخصه روحیه اش افت کرده، مخصوصا در برابر نواک
بعد اگه میخواد باز به بکهند نواک کلید کنه و حتی سرویس دوم رو بره 3 متر پشت بیس لاین، کاری پیش نخواهد برد
خیلی ایراد به بازی رافا دارم ولی خب بگذریم

S.A.IVI.A.N
05-13-2011, 10:09 PM
من مطمئن نیستم بتونه نواک رو ببره، چون مشخصه روحیه اش افت کرده، مخصوصا در برابر نواک
بعد اگه میخواد باز به بکهند نواک کلید کنه و حتی سرویس دوم رو بره 3 متر پشت بیس لاین، کاری پیش نخواهد برد
خیلی ایراد به بازی رافا دارم ولی خب بگذریم

به سلام مجتبی جان
داداش کم پیدا شدی!
تو دیگه چرا؟
رافای مادرید رو فراموش کن.کابوسی بود که تمام شد
الان به نظر من رافا داره به خودش میاد و اومده.فقط اگه شرایط بدنی هم یاری کنه

شک نکن نواک رو میبره اگه نواک بیاد!:655:

m_taba2005
05-13-2011, 10:46 PM
به سلام مجتبی جان
داداش کم پیدا شدی!
تو دیگه چرا؟

اره
رافایی که من امروز دیدم نواک رو میکنه تو قوطی

Rafa
05-13-2011, 10:56 PM
به سلام مجتبی جان
داداش کم پیدا شدی!
تو دیگه چرا؟

دروووود سامان جون، فدات شم:655::866:
خیلی دوست دارم بیشتر بیام ولی...:397::393::486:
امیدوارم که حق با تو باشه و من ضایع بشم:434: و رافا قهرمان شه:443:

Ahoura
05-13-2011, 11:13 PM
اينقدر اينور اونورش كردي تا تركيد.:434:

come on masha

davidbeckham
05-13-2011, 11:16 PM
اينقدر اينور اونورش كردي تا تركيد.:434:

come on masha
:254::254::254:

Ahoura
05-13-2011, 11:20 PM
دوستان نادالي چرا اينقدر آشفته ايد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بابا اين همه استرس نداشته باشيد. اگر مثلا نوواك نادال رو برد چيزي كه نميشه نادال كه هنوز رنك يك رو داره.

در بد بينانه ترين شرايط حتي اگر نوواك تونست در تورنمت هاي بعدي رنك يك رو هم بگيره بازم چيزي نشده.

به قول ماريا ( :866: ) به آينده اي بهتر اميد داشته باشيد.نادال هنوز خيلي جوونه اگر حتي رنك 1 رو هم از دست بده حالا حالا ها وقت داره كه برگرده و نامبر وان بشه.

اينقدر نا اميد نباشيد خدا خيلي بزرگه شايد اصلا همين الان نوواك مصدوم شد و ديگه تا آخر سال نتونست بازي كنه. شما از حالا داريد چونه چي رو ميزنيد.

davidbeckham
05-13-2011, 11:52 PM
سودرلینگ داره به فنا میره:254:

navid
05-14-2011, 12:04 AM
6-0???!!!
تحقیر در این حد؟
خط و نشون کشیدن واسه رافا تا این حد؟
کی میخواد جلوی این نواک واسته؟؟

Afshin
05-14-2011, 12:11 AM
علت اصلی اینکه نواک با این نتایج بازیهاش رو میبره اعتماد به نفس بالاش هست ، ضرباتی که تو شرایط حساس میزنه بدونه استرس هستند ، و این که حریفاش دیگه از اسم نواک هم میترسن . وقتی رافا رو به روی نواک استرس داشته باشه دیگه چه امیدی به بقیه میشه داشت ؟ فقط میشه به نواک و طرفداراش تبریک گفت .

Mohammad_Joulaei
05-14-2011, 12:13 AM
خب رقابت خیلی جذاب شد.سودرلینگ بیگل شد.و گاسکه بردیچ رو از پیش رو برداشت!

فک نمیکنم دیگه سودرلینگ سال های گذشته رولند رو در رولند امسال ببینیم!

شاهد نیمه نهایی تقریبا متعادلی خواهیم بود!به نظر میاد رافا راحت تر از نواک به فینال برسه!

فینال رافا نواک خیلی برای هر دوشون حیثیتیه و حتی برای طرفداراشون.شاید فینال سرنوشتی این فصل باشه!شاید نواک رو به رنک1 نزدیک کنه یا رافا رو ابقا کنه...(زیبایی تنیس به زمانیه که شاهد تغییرات زیادی باشیم یا فراز نشیب زیادی داشته باشه نه فقط شاهد نتایج یکنواخت باشه)

البته من خیلی دارم احساساتی نوشتم همش از فینال ...
درصورتیکه نیمه نهایی رو هیچ دیدی نسبت بهش نداشتم.هیچی ندارم که راجب نیمه نهایی بگم احساسم اینه که جذاب نیست(البته خداکنه که اینطور نباشه).

Hatam
05-14-2011, 12:39 AM
تغییرات رنکینگ پس از نتایج بازیهای یک چهارم مسترز رم در پست شماره 3 تایپیک **تغییرات رنکینگ** (http://tennistalkers.com/showthread.php?p=48066#post48066)اصلاح شد.

Mahmood
05-14-2011, 01:44 AM
جونم رافا:866::866::866:
آدم جیگرش حال میاد حرفاشو میخونه
درباره رویارویی احتمالیش با جوکویچ در فینال اینجوری گفته:

"If it is against [Novak] Djokovic then that is fine and I am going to try my best at the time and I am going to try to fight the good points," said Nadal, who has lost to the Serbian in three ATP World Tour Masters 1000 finals this season. "I know perhaps at the moment he is the favourite in every match this year, but I’m each year trying to improve every day my level and that is what I am going to try all the time."

Nima88
05-14-2011, 06:41 AM
سودرلینگ له شد:251:
کی میتونه ترمز نواک بکشه؟یعنی اندی میتونه؟من که بعید میدونم.
احتمال زیاد برا 4 بار تو این فصل شاهد رویارویی رافا و نواک تو فینال خواهیم بود.
رافا ازپس نواک بر می یاد؟ فقط خدا میدونه

I.man
05-14-2011, 08:27 AM
Nadal گفت: "من احساس مي كنم خيلي بهتر هستم. من بازي را با نيروي فوق العاده اي شروع كردم بنابراين مي تواستم سريعتر حركت كنم و با پاهايم تهاجمي تر بازي كنم و اگر با پاهايم بيشتر هجومي بازي كنم به طور اتوماتيك شوت هايم تهاجمي تر مي شوند".
اين 30مين برد او در 31 مسابقه اش در Foro Italico است.
"من دوست دارم در فينال بازي كنم و اگر در برابر Djokovic باشد كه خوب است و من ميروم تا در آن زمان بهترين تلاشم را انجام دهم."
او كه امسال در سه فينال Masters 1000 در برابر Djokovic شكست خورده گفت: "من ميدانم كه شايد او در تمام مسابقات امسال مورد علاقه (Favourite) باشد. اما من هر سال تلاش مي كنم تا هر روز سطح بازيم را بهبود ببخشم و اين چيزي است كه من هميشه تلاش كرده ام".

Gasquet درباره ديدار Nadal با گفت: "مطمئناً ديدار سختي براي من خواهد بود، اما من مي خواهم انجا باشم. اين ديداري بزرگ براي من است. من فردا بازيكن مورد علاقه نيستم (Favourite) و من چيزي براي از دست دادن ندام و من فقط مي خواهم از مسابقه اي ديگر در برابر Rafa لذت ببرم".

Murray بعد از صعود به نيمه نهايي گفت: "اگر من بخواهم شماره يك دنيا باشم بنابراين نياز دارم روي تمام سطوح به خوبي بازي كنم، زيرا Roger, Rafa و Novak انها روي كورت ها بخوبي بازي مي كنند. من نياز دارم بازيم را روي سطوح بهبود بخشم و اين امسال بهتر بوده". او اولين مرد بريتانيايي است كه از سال 1932 به بعد به نيمه نهايي مسابقات Rome رسيده است.
Djokovic پس از كسب 37مين پيروزي متوالي و 35مين پيروزي خود در اين فصل گفت: "من از اهميت اين بازي و كيفيت حريفم آگاه بودم. او يك Big Serve و يك Big Hitter است. بنابراين من واقعاً نياز داشتم تمام وقت تمركز كنم. "
او درباره Murray كه در نيمه نهايي امروز به ديدارش مي رود گفت: "او يك حريف فوق العاده است. ما هر دو مي دانيم كه ديگري خيلي خوب است. ما آخرين بار در فينال Australian Open بازي كرده ايم. بديهي است او انگيزه پيروزي دارد. بنابراين مسابقه دشواري است".

Alireza Murray
05-14-2011, 09:31 AM
خیلی وقت بود منتظر این بازی بودم و بالاخره امشب قراره این بازی انجام بشه اگر این بازی الان در رولند گروس انجام میشد %100 نواک میبرد اما مسترز خیلی با اون فرق داره و حداقل اعتماد به نفس اندی بیشتر و استرسش کمتره ، بردن در این بازی و البته قهرمان شدن در این تورنمنت روحیه خیلی خوبی به اندی میده تا در رولند گروس بهتر از این بازی کنه
با نتیجه ای که در ست اول دیروز اندی رخ داد دوستان احتمال برد نواک رو حتمی میدونند اما به نظر من اینطور نیست من فکر میکنم دو عامل باعث شد که اون نتیجه در ست اول رخ بده :
1- اندی هیچ شناختی نسبت به مایر نداشت ، اندی گیج شده بود و هر وقت مایر میخواست اسلایس بزنه ( مایر اسلایس رو دو دستی میزد ) اندی فکر میکرد میخواد دراپ شات بزنه میومد بره جلو میدید توپ داره میاد ته زمین
2- بازی ساعت 12 ظهر به وقت اونجا انجام میشد هوا فکر کنم 29 درجه بود و البته افتاب دقیقا بالای سرشون بود که این باعث شد اندی نتونه خوب سرو بزنه
...................................................................
امشب باید شاهد سرویس های بهتری از اندی باشیم و البته یک بازی نزدیک از هردو بازیکن نواک هم عالی بازی میکنه بدون نقص ولی بردنش امکان داره

شایان نادال
05-14-2011, 10:22 AM
امشب بازی اندی و نواکه به نظر من امشب اندی بازی رو برده البته اگه شل بازی در نیاره مثه ست اول بازی با مایر.وانشااله اگر خدا بخاد میاد فینال به رافا جون میبازه و رافا قهرمان میشه یه خورده واسه رولند روحیه میگیره:434:البته اگه همین اول کار به این گاسکه ی نبازه

FaRzIn
05-14-2011, 11:01 AM
به قول فردوسي پور:" چه ميكنه اين نواك " :434: آدم از ديدن بازيش لذت ميبره الته از چند سال قبل من بازي نوله رو دوست داشتم ولي تازگيا هم كه غوغا ميكنه !!! :441:
فقط اميدوارم رافا امروز جلوي گاسكه فيلم در نياره تا به احتمال بسيار بالا فينال ديگري از نواك - رافا ببينيم . :866:

vafa
05-14-2011, 11:06 AM
من كه خيلي دوست دارم اندي نواكه ببره ! اينجوري اندي با يه تير ٢ نشون ميزنه ! هم اندي روحيش تقويت ميشه هم اين نوله يه ذره تضعيف روحيه ميشه !
طرفداراي ماتادور ..
همه باهم ...
‏COME ON RAFAEL ‎

davidbeckham
05-14-2011, 11:23 AM
نوواک و رافا میرسن فینال
شک نکنین

navid
05-14-2011, 11:27 AM
خوشم میاد همه طرفدارای رافا دوست دارن اندی بیاد فینال.خوب معلومه میدونن نواک بیاد شانسی واسه قهرمانی ندارن

Nima88
05-14-2011, 12:02 PM
خوشم میاد همه طرفدارای رافا دوست دارن اندی بیاد فینال.خوب معلومه میدونن نواک بیاد شانسی واسه قهرمانی ندارن
نه که مثلا اگه راجر جای رافا بود طرفدارای فدرر الان ارزوی باخت نواک نداشتند.
البته من به شخصه خودم دوست دارم نواک ببره
1- بخاطر اینکه از اندی ماری خوشم نمیاد.
2-نواک جزء تنیسورای محبوبم البته بعد از رافا

davidbeckham
05-14-2011, 12:16 PM
نه که مثلا اگه راجر جای رافا بود طرفدارای فدرر الان ارزوی باخت نواک نداشتند.
البته من به شخصه خودم دوست دارم نواک ببره
1- بخاطر اینکه از اندی ماری خوشم نمیاد.
2-نواک جزء تنیسورای محبوبم البته بعد از رافا
ضمنا من از نوواک خاطره های خوبی دارم
مثل این عکس:655:
http://www2.bazinama.com/img/files/8od1itx3uvjczfv6wg1n.jpg

Afshin
05-14-2011, 12:27 PM
ضمنا من از نوواک خاطره های خوبی دارم
مثل این عکس:655:
[/URL][URL="http://www2.bazinama.com/img/files/8od1itx3uvjczfv6wg1n.jpg"]http://www2.bazinama.com/img/files/8od1itx3uvjczfv6wg1n.jpg (http://www2.bazinama.com/img/files/8od1itx3uvjczfv6wg1n.jpg)

منم از نواک خاطره های خوب دارم ، مثل این عکس :655:

http://up.iranblog.com/images/ohxxqrc78bso4s29agk.jpg (http://up.iranblog.com/images/ohxxqrc78bso4s29agk.jpg)

safeline
05-14-2011, 01:42 PM
سلام دوستان
منم تازه وارد اين انجمن هستم .
نيمه نهايي رو نوواك و نادال ميبرن .
البته نوواك به سادگي و نادال به زحمت .
چون اندي بعد از مصدوميتش زياد رو فرم نيست ( هرچند به اين مرحله رسيده )
و گاسكه در مقابل بسيار آماده ست و رافا رو اذيت ميكنه امروز .

بهرحال به نظر من فينال رو نوواك - نادال برگزرا ميكنن و نوواك باز هم سريال قبلي بردهاش رو مقابل رافا ادامه ميده .

موفق باشيد

safeline
05-14-2011, 01:49 PM
نيمه نهايي زنان رو هم سامانتا و كرولاين ميبرن .
ماريا ديشب با مصدوميت ازارنكا به اين مرحله رسيد و كلا راه سختي رو طي نكرده .
كرولاين هم به همين شكل .
اما امشب كرولاين جاده صاف و بدون دست اندازي رو مقابل ماريا پيش رو خواهد داشت و ميبره .
سامانتا برعكس راه سخت و دشواري رو طي كرده و امروز به ناي چشم بادومي ميرسه .
سامانتا اين بازي رو هم ميبره و راهي فينال ميشه ( البته نظر منه نه پيشگوي نوستراداموسي )
فينال بين سامانتا و كرولاين ! بازي جالبي ميشه .
و كرولاين مقابل سامانتا كارش خيلي سخته ... و اگه سامانتا مصدوم نشه بدون شك اين بار هم كرولاين از رسيدن به جام قهرماني باز ميمونه مثل اشتوتگارت كه به جولياي ميزبان باخت .
بايد بشينيم و نگاه كنيم چه شود ...

I.man
05-14-2011, 02:55 PM
دو بازیکن تاپ 2 در فینال هر سه Masters 1000 امسال حضور داشته اند و آیا امکان دارد این اتفاق در Rome هم بیفتد؟
این برای دومین بار در سه سال گذشته است که 3 بازیکن از تاپ 4 در نیمه نهایی حضور دارند.

دیدار اول Rafael Nadal شماره یک در برابر شماره 16 مسابقات Richard Gasquet بازی خواهد کرد. Gasquet که پس از شکست Federer و Berdych به این مرحله رسیده برای دومین بار است که در یک تورنمت دو بازیکن از تاپ 10 را شکست می دهد (دفعه قبل همین امسال در Indian Wells با شکست Roddick و Melzer). مرد فرانسوی امسال در دومین نیمه نهایی خود شرکت می کنند (دفعه اول در Dubai) و بهترین نتیجه قبلی خود در این تورنمنت را ارتقاء می دهد. به هر حال شاید سخت باشد که پیشرویش را ادامه دهد چرا که Nadal تقریباً در این کورت ها شکست ناپذیر است با رکورد 30-1 در این تورنمنت و کسب 5 عنوان قهرمانی. علاوه بر این Nadal رکورد 8-0 در برابر او را دارد از جمله برد 62 64 در Monte-Carlo در ماه April.

در بازی دوم Novak Djokovic شماره 2 در برابر Andy Murray شماره 4 قرار می گیرد. Murray اولین مرد بریتانیایی است که از سال 1932 به بعد به نیمه نهایی این تورنمنت رسیده است. همچنین او سعی می کند اولین مرد بریتانیایی باشد که از سال 1982 به بعد به فینال یک تورنمنت خاک رس ATP راه پیدا می کند. او که در دیدارهای گذشته به Malisse و Mayer یک ست واگذار کرده آیا قدرت کافی برای متوقف کردن Djokovic را دارد؟ کسی که این فصل آمار 35-0 را دارد. Djokovic که این روزها همیشه سرحال به نظر می رسد، در سه بازی گذشته خود و در طی 6 ست فقط 11 گیم واگذار کرده است. Djokovic در دیدارهای رودررو نیز 5-3 پیش است.

Ahoura
05-14-2011, 03:12 PM
كرولاين هم به همين شكل .

...

به كدوم شكل؟ كرولاين كه خودشو كشت تا يانكوويچ رو برد. چطور ميگي راه ساده اي داشته؟؟؟؟؟ يانكوويچ بازيكن خيلي خوبيه در خاك پارسال هم كه فيناليست بود.

به نظر من كرولاين قهرمان مي شه. كرولاين خيلي آماده تر از استوسور هست.

safeline
05-14-2011, 03:35 PM
خوبه سامانتا كه در دو ست و به سادگي از پس نا لي براومد ( ست اول يكم چيني دست دوم سامانتا رو اذيت كرد اما ست دوم با نگرفتن حتي يك گيم ! نشون داد كه هرچي باشه جنسش چينيه ! ) .
الانم كه بازي نادال و گاسكه شروع شده . من خودم از گاسكه خيلي خوشم مياد و بازيهايش رو دنبال ميكنم ... عموما تنها طرفدار نامبر وان ها بودن كار زياد شاخي نيست ! من بازيكناي 10 به بعد رو هم دنبال ميكنم و بازي خيلي هاشون رو ميپسندم .
در مورد كرولاين كه گفتم به سادگي نظير ماريا رسيده به نيمه نهايي برداشت خودمو گفتم :
به نظرم گذشتن از :
راديونووا
ويكماير
يانكوويچ
بعد از شكست مقابل جوليا زياد كار سختي نبوده براي كرولاين ( در نظر داشته باشيد كه من كرولاين رو قوي تر از اين حرفا ميدونم كه گذشتن از اين 3 حريف رو شما كار دشواري قلمداد كنيد ) .
الانم كه ميخوره به ماريا
ماريا آماده نيست ( هرچند خيلي ها ميگن استراحت كرده و آماده شده ) اما به نظر من جلوي وژنياكي كم مياره و در نهايت وژنياكي ميره فينال ...
و اما فينال صحنه رقابت يك مانكن و يك تنيسور است .
سامانتا ه نظر من تنيس رو بهتر بازي ميكنه و اگه جو به نفع مانكن خوب ما ( كرولاين ) نباشه مطمئنا ميتونه سامانتا قهرمان بشه .
اما .. اما منم فكر ميكنم كرولاين قهرمان بشه هرچند سامانتا رو بيشتر ترجيح ميدم .

Mahmood
05-14-2011, 05:04 PM
چقدر دلم برای رافای اگرسیو تنگ شده بود:866:
امروز عالی نبود ولی خیلی خوب بود و من رو واقعا سورپرایز کرد و نسبت به فینال فردا خیلی امیدوارم...
26 وینر و فقط 12 u.e حرف من رو تایید میکنه
سرویساشم هم از لحاظ سرعت و دقت و هم پلیسمنت پیشرفت چشمگیری داشتند امروز
:866:vamosssssssss rafffffffffffa:866:

vafa
05-14-2011, 06:16 PM
رافائل نادال امروز با برد نسبتا" مقتدرانه براي ششمين بار به فينال رم ميرسه ! اميدوارم كه فردا در برابر هواداراش كه كم هم نيستن رو سفيد باشه !
كي سلطان خاكه ؟ ؟ ؟
باريكلا . . . راففففائل نادا ا ا ال

key1nadal
05-14-2011, 06:22 PM
رافا خيلي خوب بود گاسكه ست اول رافا رو اذيت كرد ولي ست دو اسير وينراي حرفه اي رافا شد. راستي چقدر بكاي ريچارد خوبه خدائي اگه قدر اين بكارو بدونه ميتونه بياد جزء 10تاپ بالا باشه ولي احتمالا مثله بلوچي شانسي بازيش گرفته فقط اومد رم تا راه صعود ماتادورو به فينال آسون كنه
اين ناداله منه فورهند ميزنه خيلي زياد قهرماني بهش مياد
vamos rafa

pouriya.alex
05-14-2011, 06:41 PM
بعید به نظر میرسه اندی بتونه واسه نوله دردسرساز بشه و احتمالا بازم شاهد فینال رافا-نوله خواهیم بود...

Alireza Murray
05-14-2011, 06:53 PM
رافا خيلي خوب بود گاسكه ست اول رافا رو اذيت كرد ولي ست دو اسير وينراي حرفه اي رافا شد. راستي چقدر بكاي ريچارد خوبه خدائي اگه قدر اين بكارو بدونه ميتونه بياد جزء 10تاپ بالا باشه ولي احتمالا مثله بلوچي شانسي بازيش گرفته فقط اومد رم تا راه صعود ماتادورو به فينال آسون كنه
vamos rafa
گاسکه همیشه بازیکن خوبی بوده و مثل بلوچی و امثالش نیست من دقیق نمیدونم ولی مثل اینکه 1 سال بازی نکرده دلیلش رو هم نمیدونم :379: ولی من از وقتی که بازیش با فدرر در ویمبلدون رو دیدم عاشقش شدم به زودی هم وارد Top 10 میشه
در ضمن فکر میکنم ست دوم گاسکه نتونست بازی ست اولش رو بکنه و نادال در ست دوم با اول تفاوت چندانی نداشت

S.A.IVI.A.N
05-14-2011, 06:55 PM
vamos rafa
دوست عزیز گاسکه خودش بین سال های 2007 تا 2008 جزء تاپ 10 رنکینگ بوده. یه مدتی هم به دور از مسابقه بود
الان داره شرایط گذشته رو به دست میاره
همچنین تازه 24 سال سن داره و جا برای ادامه کار هم داره
من که بهش امید دارم در آینده جزء تاپ 10 بیاد!

Nima88
05-14-2011, 06:55 PM
گاسکه همیشه بازیکن خوبی بوده و مثل بلوچی و امثالش نیست من دقیق نمیدونم ولی مثل اینکه 1 سال بازی نکرده دلیلش رو هم نمیدونم :379: ولی من از وقتی که بازیش با فدرر در ویمبلدون رو دیدم عاشقش شدم به زودی هم وارد Top 10 میشه
البته اگه اشتباه نکنم سابقه حضور در top 10 داره.بهترین رنکشم فکر کنم 7 بوده

davidbeckham
05-14-2011, 07:12 PM
come on masha:866:
http://tennis-image.com/images/30618547131050757351.jpg

davidbeckham
05-14-2011, 07:15 PM
به نظرم گاسکه بهترین بکهند یکدست دنیا روداره

Hatam
05-14-2011, 07:37 PM
در ضمن فکر میکنم ست دوم گاسکه نتونست بازی ست اولش رو بکنه و نادال در ست دوم با اول تفاوت چندانی نداشت

به دلیل دوپینگ دوسال محروم شد که یه سالشو بخشیدن و دوباره اجازه دادن بازی کنه

Red-Line
05-14-2011, 07:38 PM
سلام

رافا خیلی خوب بود !! افرین پسر ! همینه . اینطوری جوکویچ هم میبره !! بهش یاد میشه که دود از کنده بلند میشه .

00--00

دوستان گاسکه اگر اشتباه نکنم 2 سال به دلیل دوپیگ از مسابقات محروم بود که یک سالشو بخشیدن و زودتر به مسابقات برگشت ! قبل از اون جزو top ten بود

Hatam
05-14-2011, 07:46 PM
رافا با این برد بعنوان تنها تنیسوری که توانسته توی فینال 5 مسترز اول سال حضور داشته باشه شناخته شد همچنین با 209 برد آندره آغاسی در مسترز مساوی و پس از راجر (238 برد) در رده دوم قرار گرفت

m_taba2005
05-14-2011, 08:06 PM
رافا دمــــــــــــــــــت گرم

I.man
05-14-2011, 08:10 PM
Nadal گفت: "در ست اول شرایط پیچیده ای روی سرویس من وجود داشت اما بخوبی مدیریت کردم و از تنگنا خارج شدم. من خوشحالم که پس از یک هفته دشوار به فینال رسیدم".
او درباره دیدار فینال گفت: "من نمی خواهم احمق باشم. من Murray را ترجیح می دهم. من سه شکست در برابر Djokovic داشته ام. البته اگر Djokovic باشد من با فشار کمتری نسبت به قبل بازی خواهم کرد زیرا در این بازی من دیگر بازیکن مورد نظر (Favorite) نیستم".
او ادامه داد: "من از فصل خاک خودم شادمان هستم. به طوری که در چند بازی آخر خودم رو به جلو و هجومی تر بازی کردم. هر روز من بهتر بازی می کنم بعد از فاجعه روز اول".
او درباره Gasquet گفت: "این تورنمنت فوق العاده برای او بود. من امیدوارم او در بهترین شرایط بازگردد. او دوست خوبی است".

safeline
05-14-2011, 08:31 PM
تسليت به طرفداران كرولاين !ماريا جيگرتو كه خوب بردي .راستش من خودم انتظار بازي بهتري رو از كرولاين داشتم اما .. اما انگار از مسابقات اشتوتگارت تا حالا روند نزولي اين وژنياكي ادامه داره و معلوم نيست با چه اميدي حرف از گرند اسلم ميزنه !؟؟؟بابا كرولاين بشين يكم بيشتر تمرين كن يكم از فكر حاشيه و لباس و مد و عكس رو مجلات بيا بيرون ! تو بايد مشخص كني كه ميخواي تنيسور حرفه اي باشي يا يه مانكن .جدي نگيريد اين حرفهاي من بود به كرولاين بعد بازي !!! بهرحال مارياي عزيز رسيد فينال با سامانتا من شانس رو ميدم به سامانتاهرچند سابقه ، خوشكلي و خلاصه شرايط ديگه همه به نفع شاراپواست .منتظر ميمونيم تا فينال زنان و مردان رم .

Ahoura
05-14-2011, 08:31 PM
مرسي ماريا از اينكه اين پيروزي شيرين رو به من و بقيه هوادارات تقديم كردي. واقعا عالي بود.

ديگه يك قدم بيشتر تا قهرماني فاصله نداري. اگر فردا هم مثل امروز بازي كني صد در صد قهرماني.

از وقتي ساشا مياد بازياشو از نزديك مي بينه بازي ماريا پيشرفت زيادي كرده. در تورنمنت هاي قبلي همش به فكر ساشا بود كه نمي تونست ببره.:434:

در آخر هم يه خسته نباشيد به كرولاين مي گم.

Yashar
05-14-2011, 09:01 PM
دیگه تنیس واسه من یکی که جذاب نیست.هر چی فینال مسترز نواک یه پاشه رافا پای دیگش.یه پدیده به اسم دلپوترو اومد که اونم 8 ماه از سال مسدومه.برام سواله که چرا دیگه از پدیده های جوان خبری نیست .کسایی مثه نادال نواک راجر موری

FaRzIn
05-14-2011, 09:26 PM
( ست اول يكم چيني دست دوم سامانتا رو اذيت كرد اما ست دوم با نگرفتن حتي يك گيم ! نشون داد كه هرچي باشه جنسش چينيه ! ) .
يعني چي اين حرفها ؟!!! :379: با اينكه من خودم زياد از بازي و كلا نالي خوشم نمي ياد ولي درست نيست كه اينجوري درباره تنيسورها حرف زد !! :390:
در ضمن تنيس زنان كه اصلا ثبات توش معنا نداره و همين وزنياكي كه اينقدر تعريف ميكني ازش احتمال داره سال بعد كلا تو تاپ 10 نباشه !!! :350:
Come on Nole
Vamos Rafa

davidbeckham
05-14-2011, 09:56 PM
چه میکنه نوواک:350:
مورای رو هم داره داغون میکنه
رافا بابد فردا حواسش خیلی جمع باشه
http://www2.bazinama.com/img/files/n8rlirakma2mpnyvz96o.jpg

safeline
05-14-2011, 10:15 PM
دوستان نا لي اتفاقاً جزو تنيسورهاي خوبه و من هم هميشه پيگير بازيش هستم .
اما كلاً چشم بادومي ها مثل ربات خوب بازي ميكنن و تا نيمه نهايي ميان ولي اين روزها پرستيژ قهرمان شدن رو ندارن .
من قصد بدي نداشتم فقط بازم ميگم سامانتا حالا كه كرولاين اوت شد از ديد من قهرمان رم هستش ... با احترام به مارياي عزيز .
من هيچ وقت طرفدار كرولاين نبوده و نيستم . اما واسه بازيهاي خوب هر تنيسوري احترام قائلم .
قهرمان زنان فردا : سامانتا
قهرمان مردان : نواك ( با احترام به همه رافا الي هاي عزيز از جمله خودم ) .
حالا هم يه جمله به زبان صربستاني تقدم به نواك :
Новак си победник исто као пре! Разбити Надала
و يه جمله اسپانيولي هم خطاب به نادال :
I`m lo siento por ti Nadal, Novak es el ganador, pero como mismo hace

p0ooyan
05-14-2011, 11:26 PM
salam agha kasi addres site dare ke beshe bazi haro download kard?

navid
05-15-2011, 12:17 AM
قلب مارو اورد تو دهنمون تا برد.تازه بازی رو که نمیدیدم.از رو live score دنبال میکردم
به هر حال یک فینال دیگر با 2 نفر اول دنیا و باز هم نفر دوم قهرمان خواهد شد :D

Saeid
05-15-2011, 12:17 AM
خیلی حال کردم نواک
میریم واسه فینال...

safeline
05-15-2011, 12:19 AM
salam agha kasi addres site dare ke beshe bazi haro download kard?
سلام دوست من
سايت هاي زيادي هستش .
اما بهترين گزينه همون سايت يوتيوب هست كه تمامي بازي ها رو ميشه با هزار كيفيت و هزار لينك مختلف توش پيدا كرد و دانلود كرد .

pouriya.alex
05-15-2011, 12:19 AM
به احترام نوله باید ایستاد...

فوق العاده است این بشر :441::441::441:

lord amir
05-15-2011, 12:20 AM
درود بر شرف و غیرتت نواک

m_taba2005
05-15-2011, 12:20 AM
عجب ماراتنی بود
دم اندی گرم خیلی خوب بازی کرد
تبریک به نواکی ها

safeline
05-15-2011, 12:21 AM
در يك رالي واقعي بعد از 3 ساعت و 3 ست مهيج : بالاخره نواك رفت فينال .
اندي هم زحمت خودشو كشيد اما چه كنيم ديگه فينال برو نيست !
رافائل فردا آماده باش كه نواك تريلي داره مياد ... راه رو باز كنيد .!
شوخي كردم .

Yashar
05-15-2011, 12:22 AM
بار الهی از اینکه عجوبه ای مثل نواکو وارد عرصه تنیس کردی تو را منت داریم

Afshin
05-15-2011, 12:23 AM
تبریک میگم به طرفدارای نواک

navid
05-15-2011, 12:27 AM
اقایون من بازیو ندیدم.کسی توضیحی داره که تو امار نباشه؟؟!!!

m_taba2005
05-15-2011, 12:27 AM
در يك رالي واقعي بعد از 3 ساعت و 3 ست مهيج : بالاخره نواك رفت فينال .
اندي هم زحمت خودشو كشيد اما چه كنيم ديگه فينال برو نيست !
رافائل فردا آماده باش كه نواك تريلي داره مياد ... راه رو باز كنيد .!
شوخي كردم .

نواک امشب خیلی خسته شد بر عکس رافا که بازیش زیاد طول نکشید
شانس رافا خیلی بیشتره

moris
05-15-2011, 12:29 AM
چه شلوغش کردید !!!
طرف داشت میباخت .خوبه حالا یه ست برد ماری
با اینکه از ماری خوشم نمیاد اما این یه بار دوست داشتم ببره

Sajad
05-15-2011, 12:29 AM
من که تا مرز سکته رفتم
یه خسته نباشید هم به اندی میگم که تا آخرین لحظه جنگید

davidbeckham
05-15-2011, 12:33 AM
where is federer?:434:
تو رولند هم همین اشه همین کاسه
فینال بین همین دوتاست
http://www2.bazinama.com/img/files/4q64fu0s9z5ntcnu4509.jpg

http://www2.bazinama.com/img/files/6m6qiek7evzbhk75wj9f.jpg

vafa
05-15-2011, 12:36 AM
براي اولين بار بود امشب از باخت اندي خيلي ناراحت ميشم ! واقعا" خوب بازي كرد و به نظرم از نوله بهتر بود حيف كه از فرصت ها استفاده نكرد ، و البته تلاشش قابل تحسينه ! خسته نباشيد اندي ...
از نوله خوشم نمياد ولي تبريك عرض ميكنم !

Afshin
05-15-2011, 12:36 AM
فینال بین همین دوتاست
http://www2.bazinama.com/img/files/4q64fu0s9z5ntcnu4509.jpg (http://www2.bazinama.com/img/files/4q64fu0s9z5ntcnu4509.jpg)

http://www2.bazinama.com/img/files/6m6qiek7evzbhk75wj9f.jpg (http://www2.bazinama.com/img/files/6m6qiek7evzbhk75wj9f.jpg)

6-7 سال فدرر بود حالا 1 ی 2 سال هم این جوونا باشن !

Hatam
05-15-2011, 01:06 AM
تغییرات رنکینگ پس از نتایج بازیهای نیمه نهایی مسترز رم در پست شماره 3 تایپیک **تغییرات رنکینگ** (http://tennistalkers.com/showthread.php?p=48066#post48066)اصلاح شد.

Mahmood
05-15-2011, 01:06 AM
رافا وقت انتقام رسیده...:duel::7:
اگه خودتو باور کنی میتونی نواک رو ببری شک نکن:687:

:866:vamossssssssss raaaffffffffaaa:866:

navid
05-15-2011, 01:20 AM
متاسفانه باید بگم که نمیشه این نکته رو ازش صرف نظر کرد که نواک بازی سختی داشت و 100% یه نکته منفی واسه بازی فردا حساب میشه.اما اینی رو هم در نظر داشته باشید که کلآ نواک اماده تره و به خاطر برد فینال قبلیش که خیلیم ازش نمیگذره روحیه بالاتری داره.به هر حال بازی خیلی قشنگ و حساسی پیش رو داریم.امیدوارم نواک دوباره قهرمان شه

Behnam RF
05-15-2011, 06:49 AM
فینال بین همین دوتاست

اون وقت که فدرر هم سن اینا بود نادال و نوله کجا بودند؟

Behnam RF
05-15-2011, 07:02 AM
واقعا به هر دو بازیکن تبریک میگم :441: بازی خیلی سطحش بالا بود و من کل بازی اینطوری بودم:w00t:

javi
05-15-2011, 07:46 AM
هرچی که از نواک بدم میاد بخاطر اینکه دور برداشته و همه ی منفوریتش ،بازم میبینم بیشتر از نادال مهرش تو دل میره:443:

I.man
05-15-2011, 10:05 AM
نفرات برتر رنكينگ Rafael Nadal و Novak Djokovic به فينال Rome رسيدند.
اين براي اولين بار در تاريخ ATP Masters 1000 از سال 1990 است كه دو بازيكن برتر ATP فينال هر چهار تورنمنت سال را برگزار مي كنند.
Djokovic در بازي ديشب برابر Murray موفق شد با نتيجه 6-1 , 3-6 , 7-6(2) در سه ساعت و يك دقيقه و در يك بازي مهيج حريف بريتانيايي خود را شكست داده و ركورد پيروزي هاي پياپي خود را به 38 بازي برساند.
Djokovic پس از بازي گفت: "اين موفقيت بزرگي بود. تلاشي فوق العاده براي هر دوي ما. من فكر مي كنم هر كسي كه بازي را ديده باشد مي دانست كه برنده تا آخرين امتياز مشخص نيست. اين بازي خارق العاده اي بود. اندي خيلي خوب بازي كرد اما نتوانست به پايان برساند. من بعد از اين مسابقه كمي خسته شدم اما براي فردا بهترين ريكاوري را انجام مي دهم".
Murray گفت: "بديهي است كه (در اين تورنمنت) پيشرفتم عالي بود. من فقط از خودم نااميد شدم چرا كه بايد آنرا به پايان مي رساندم".
او درباره شكست خود در حالي كه بسيار به پيروزي نزديك بود گفت: "اين براي اولين بار بود كه اتفاق افتاد و اطمينان داشته باشيد كه آخرين بار خواهد بود".
Murray دربار Roland Garros مي گويد: "من مي توانم قهرمان شوم اگر بهترين بازيم را انجام دهم و خودم را از نظر ذهني و بدني آماده كنم".
در حالي كه كنفرانس خبري Djokovic ساعت 1 بامداد به اتمام رسيد او بايد امروز ساعت 4 بعدازظهر فينال را برگزار كند. در اين باره او گفت: "اين براي من مسئله جديدي نيست. من بهترين كار را براي ريكاوري انجام خواهم داد".
Nadal درباره بازي فينال مي گويد: "هر جنبه اي از بازي بسيار مهم خواهد بود. من مي دانم كه Djokovic هم اكنون در يك سطح استثنايي بازي مي كند اما من فقط مي خواهم تا آخر مبارزه كنم همانند كاري كه هميشه انجام مي دهم. اگر فردا نتوانم او را شكست دهم، پس مسابقه بعدي ..."

key1nadal
05-15-2011, 10:10 AM
خسته نباشي اندي ولي ست سه بايد 6-4 ميبرد ولي اشكالي نداره من دوست دارم اولين باخت نوله تو 2011 رافا رقم بزنه بيش بسوي قهرماني....
رافائل قهرمان ميشه خدا ميدونه كه حقشه به لطفه يزدان و فورهنداش ماتادور قهرمان ميشه ......http://tennistalkers.com/%C3%98%C2%B9%C3%98%C2%B4%C3%99%C2%82

Alireza Murray
05-15-2011, 10:14 AM
مسخرست این شکل فورهند زدن اگه بخواد تو رولند اینطور فورهند بزنه دوباره باید خدا خدا کرد تا برسه راند 4 ببینیم تو این یک هفته میتونه فورهندشو مثل بازی با رافا تو مونت کارلو کنه یا نه

m_taba2005
05-15-2011, 10:45 AM
رافا جون امروز باید بترکونیا
به نظر من نواک دیشب خیلی خسته شد امروز شانسش خیلی کمه

pouriya.alex
05-15-2011, 10:54 AM
فینال بین همین دوتاست
(http://www2.bazinama.com/img/files/4q64fu0s9z5ntcnu4509.jpg)

(http://www2.bazinama.com/img/files/6m6qiek7evzbhk75wj9f.jpg)

اون موقع که راجر 4-5 سال #1 بودو همه جام ها رو درو میکرد
بقیه کجا بودن؟

davidbeckham
05-15-2011, 10:57 AM
اون موقع هنوز جوون بودن
چیز طبیعیه
چند سال دیگه هم خبری از نوواک و نادال نخواهد بود
و جوونای دیگه میان

Behnam RF
05-15-2011, 10:59 AM
اون موقع هنوز جوون بودن
چیز طبیعیه
چند سال دیگه هم خبری از نوواک و نادال نخواهد بود
و جونونای دیگه میان

خب خشی جون پس نپرس راجر کجاست :434:
البته من از همین راجر مادرید راضیم.

davidbeckham
05-15-2011, 11:06 AM
خب خشی جون پس نپرس راجر کجاست :434:
البته من از همین راجر مادرید راضیم.
خب چند سال دیگه هم شما بپرسیدنادال و نواک کجا هستن:434:

FaRzIn
05-15-2011, 11:58 AM
اول تبريك ميگم اين برد شيرين رو به نواك و طرفداراش (و خودم :434:) . واقعا با دل و جون ديروز جنگيد و بازي رو برد !! :441:
از اندي هم اينقدر انتظار نداشتم كه ايجوري مقابل نواك اون هم تو خاك بازي كنه !! ديروز اگه يكم بيشتر دقت ميكرد ميتونست تو سرو خودش بازي رو تموم كنه !! يه چيزي كه اندي كم داره بنظرم روحيه و حس پيروزيه كه نواك داره !!! :655:
ببينيم رافا اينبار در مقابل نواك چيكار ميكنه . :866:
البته نواك خيلي خسته تر از رافاست ولي نميشه گفت كه از حالا بازندست . :443: