PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تصاویر آموزشی تنیس

Fakhruddin
09-16-2010, 07:51 PM
درود
توی این تاپیک قصد دارم عکس هایی آموزشی از تنیس رو واسه بالا بردن اطلاعات خودم و سایر دوستان قرار بدم.
از دوستانی که اطلاعات خوبی دارن دعوت میکنم در مورد تصاویر توضیح بدن.
پس از توضیح کافی در مورد هر تصویر تصویر بعدی رو قرار میدم.
با تشکر

Fakhruddin
09-16-2010, 07:52 PM
تصویر شماره 1

http://www.iamtennis.com/images/drills/Serve-and-Follow-the-Ball.jpg

aidintennis
09-16-2010, 08:19 PM
این یه تمرین برای بالا بردن توانایی زدن ضربه اپروچ شات و رسوندن خود به نت هستش.

Fakhruddin
09-17-2010, 09:31 AM
این یه تمرین برای بالا بردن توانایی زدن ضربه اپروچ شات و رسوندن خود به نت هستش.

اگه اشتباه نکنم منظورت با نفر A هستش.:379:
من که فک میکنم منظور تصویر این باشه : بعد اینکه A میاد جلو و والی میکنه نفر B زمانی که خودش رو به توپ میرسونه باید ضربه ای رو انتخاب کنه که کوتاهترین مسیر رو داشته باشه.(هر چه مسیر کوتاهتر باشه توپ سریعتر به زمین میرسه ).

امیدوارم باقی دوستانمون هم نظرشون رو بگن.

Mohammad
09-17-2010, 10:07 AM
به نظر میرسه بازیکن A در نهایت توسط بازیکن B پس شده.

Fakhruddin
09-17-2010, 10:16 AM
به نظر میرسه بازیکن A در نهایت توسط بازیکن B پس شده.

کاملا درسته ممد جان. ولی B باید برای پاس کردن بهترین ضربه که همون منظقه است رو انتخاب کنه.
فک کنم من یه صحنه بین نادال و فدرر استرالیا 2009 از این نمونه دیده باشم.:379: میگردم پیداش کنم.

Fakhruddin
09-17-2010, 03:12 PM
پیدا کردم :350:
این ویدئو رو که حجمش رو کم کردم دانلو کنین.
دانلود (http://www.speedyshare.com/files/24288471/YouTube_-_Nadal_Amazing_Points_in_HD-Segment1_00-03-39-00-03-48_.mp4)

فدرر رو A در نظر بگیرین نادال رو B.همه چی دستتون میاد.

Fakhruddin
09-17-2010, 03:51 PM
تصویر شماره 2

http://irupload.ir/images/lwu2xlpyarfqdgcqnx3f.jpg

I.man
09-17-2010, 03:56 PM
ـصویر شماره 2 باز نمیشه

Fakhruddin
09-17-2010, 04:05 PM
ـصویر شماره 2 باز نمیشه

اصلاح شد.

I.man
09-17-2010, 04:15 PM
فکر کنم سرو اند والی رو اموزش میده. که بازیکن نارنجی با وجود اینکه سرویسش خوب ریترن میشه با چند ضربه خوب مرحله به مرحله به نت نزدیکتر میشه.

Fakhruddin
09-17-2010, 04:46 PM
فکر کنم سرو اند والی رو اموزش میده. که بازیکن نارنجی با وجود اینکه سرویسش خوب ریترن میشه با چند ضربه خوب مرحله به مرحله به نت نزدیکتر میشه.

سرو اند والی همون طور که از اسمش پیداست بازیکن بعد از زدن سرویس به جلو حرکت میکنه برای والی کردن.فک نمی کنم منظور این حرکت سرو اند والی باشه.:379:
مرحله مرحله به نت نزدیک شدن رو باهات موافقم.

koury
09-17-2010, 05:38 PM
تصویر شماره 2

http://irupload.ir/images/lwu2xlpyarfqdgcqnx3f.jpg (http://irupload.ir/images/lwu2xlpyarfqdgcqnx3f.jpg)

چیزی که مسلمه این Serve & Volley نیست! من هم موافقم که داره نزدیک شدن به نت و Approach رو تشریح می کنه... البته از حق نگذریم Backhand Slice بازیکن آبی تو ضربه ی ششم خیلی Highـه وگرنه بهمین راحتی هم بازیکن نارنجی نمیتونه والی کنه :434: اینجا Slice فدرر بدرد میخوره :441:

Fakhruddin
09-17-2010, 07:30 PM
من که فک میکنم از این رالی های نادال فدرریه.
1 - نادال یهkick سرویس میزنه
2- فدرر به سمت بک نادال ریترن میکنه.چون سرویس کیک ارتفاع میگیره به بک ریترن کنه خیلی گزینه بهتری تا به سمت فورهند رافا !!
3 - نادال یه بکهند کرس کورت میزنه
4- فدرر با فورهند بهتره به جای خالی یعنی سمت چپ نادال یعنی طرف فورهند رافا بزنه.اگه بخواد به سمت راست نادال یعنی طرف بکهند بزنه چون رافا درگوشه سمت راست زمین خودشه با فورهند به بکهند راجرحمله سنگینی خواهد کرد!!
5- این ضربه شماره 5 خیلی به ضربه 4 که ضربه فدرر هست بستگی داره اگه ضربه راجر عمیق و خوب باشه خودش توی موقغیت حمله میره ولی اگه ضربه فدرر شورت باشه که شکل هم همین رو نشون میده رافا با تاپ اسپین سنگین خود به بک راجر هجوم میاره.
6 - به نظرم اینجا منظورش اینه که چون اسپین سنگینی رو توپ واردشده از سوی رافا بهتره فدرر برای پاس کردن با کرس کورت پاسخ بده.شایدم با اسلایس یه لاب بزنه.
7 - طبق شکل , نوع پاس کردن فدرر نشون میده رافا تونسته والی کنه !!

aidintennis
09-17-2010, 07:53 PM
هر 2 تا تصویر مربوط به تمرین های نت هستش.و نحوه زدن ضربه یApproach .
اگه منظور از ضربه Approach نفهمیدی یعنی ضربه پشتیبان.تو بازی یعنی ضربه ای که پشتیبانی می کنه تا بشه باهاش حمله به نت کرد.

I.man
09-17-2010, 08:03 PM
2- فدرر به سمت بک نادال ریترن میکنه.چون سرویس کیک ارتفاع میگیره به بک ریترن کنه خیلی گزینه بهتری تا به سمت فورهند رافا !!
4- فدرر با فورهند بهتره به جای خالی یعنی سمت چپ نادال یعنی طرف فورهند رافا بزنه.اگه بخواد به سمت راست نادال یعنی طرف بکهند بزنه چون رافا درگوشه سمت راست زمین خودشه با فورهند به بکهند راجرحمله سنگینی خواهد کرد!!
5- این ضربه شماره 5 خیلی به ضربه 4 که ضربه فدرر هست بستگی داره اگه ضربه راجر عمیق و خوب باشه خودش توی موقغیت حمله میره ولی اگه ضربه فدرر شورت باشه که شکل هم همین رو نشون میده رافا با تاپ اسپین سنگین خود به بک راجر هجوم میاره.
6 - به نظرم اینجا منظورش اینه که چون اسپین سنگینی رو توپ واردشده از سوی رافا بهتره فدرر برای پاس کردن با کرس کورت پاسخ بده.شایدم با اسلایس یه لاب بزنه.

نتیجه بازیشون چی شد؟؟؟؟؟ :434:

Fakhruddin
09-17-2010, 08:11 PM
هر 2 تا تصویر مربوط به تمرین های نت هستش.و نحوه زدن ضربه یApproach .
اگه منظور از ضربه Approach نفهمیدی یعنی ضربه پشتیبان.تو بازی یعنی ضربه ای که پشتیبانی می کنه تا بشه باهاش حمله به نت کرد.

بله
چیزی که شما میگین برای تصویر اول منظورت نفر A هستش که بعد از همون ضربه پشتیبانی که شما میگین میاد جلو برا والی کردن که بیش از پیش B رو تحت فشار قرار بده.اما منظور ما اینجا اینه که چطوری B از این مخمصه نجات پیدا کنه.
من یه ویدپو هم توی پست های بعد نهادم که شرط میبندم پست های بعدی رو نخوندی مستقیم اومدی واسه جواب اون پست من :434::443:

Fakhruddin
09-17-2010, 08:13 PM
نتیجه بازیشون چی شد؟؟؟؟؟ :434:

قبول دارم خیلی سختش کردم :434:
ولی باور کن من از این رالی ها زیاد بین فدرر ونادال دیدم.سعی میکنم یه ویدئو پیدا کنم.
نتیجه که همیشه مشخصه یه بار دیگه فدرر از نادال شکست میخوره :251:

aidintennis
09-18-2010, 09:47 AM
خوب چون بازیکن A داره سرو میزنه مسلما بازیکن B باید دفاع کنه.اما تنها راه فراره بازیکن B یه ریترن فوق العاده است.البته تو اون سطح بازی کار فوق العاده سختیه.چون معمولا سرویس ها تاپ اسپین زیاد می گیره.اما خوب بهترین ضربه اینجا ضربه ای که B بتونه بازیکن A رو از زمین بندازه بیرون که ضربه های کراس کورت بسیار زاویه دار میشه که توی زمین سرو حریف می خوره چه بخواد پسینگ شات بزنه چه بخواد حریفو عقب زمین نگه داره.

Fakhruddin
09-18-2010, 11:22 AM
دوست عزیز تمام بحث و حرف ما سر اخرین ضربه B هستش.همین
عکس شماره 1 هم بحثش تموم شده. روی شماره 2 نظر بدید.

Farid
09-18-2010, 06:08 PM
دوست عزیز تمام بحث و حرف ما سر اخرین ضربه B هستش.همین
عکس شماره 1 هم بحثش تموم شده. روی شماره 2 نظر بدید.

مگه نظر درستی راجع به عکس شماره 1 داده شد.

Farid
09-18-2010, 06:13 PM
تصویر شماره 1

http://www.iamtennis.com/images/drills/Serve-and-Follow-the-Ball.jpg (http://www.iamtennis.com/images/drills/Serve-and-Follow-the-Ball.jpg)

در این تصویر منظور اینست که:
هیچگاه Approach Shot خودتون رو به صورت Crosscourt نزنید.
زیرا:
همانگونه که در تصویر پیداست شما خود را به زوایا همانگونه که در عکس پیداست Expose می کنید و به راحتی Pass می شوید.
شما همواره پس از Approah باید Follow the line of the ball کنید.
بهترین حالت Approach به صورت Down the line است.
شما باید از Approach کردن به صورت Crosscourt پرهیز کنید ( مخصوصا به طرف بال قوی حریف که معمولا فرهند حریف است ).

Farid
09-18-2010, 06:25 PM
1- این سرویس Slice ه نه Kick
2- همواره Nadal پس از سرویس زدن کمی به طرف بال ضعیفتر خود یعنی بکهندش متمایل میشه بنابراین: بهتر است Return به طرف فرهند Nadal باشه.
3- در شکل که به نظر میاد بازیکن سرویس زننده به غیر از ظربه اخر همواره در حال دفاع کردن است.
5- به هیچ وجه شکل نشان نداده که ظربه بازیکن دریافت کننده سرویس Short است.

Farid
09-18-2010, 06:38 PM
تصویر شماره 2

[/URL][URL="http://irupload.ir/images/lwu2xlpyarfqdgcqnx3f.jpg"]http://irupload.ir/images/lwu2xlpyarfqdgcqnx3f.jpg (http://irupload.ir/images/lwu2xlpyarfqdgcqnx3f.jpg)

نکته منفی این رالی که من برای بازیکن دریافت کننده سرویس میبینم اینه که پس از ظربه 4 باید به روی تور هجوم می اورده چون تا قبل از ظربه 6 بازیکن سرویس زننده در حال دفاع بوده.
در ظربه 6 هم باید Down the line می رفته و به اشتباه با زدن یک Slice به زننده سرویس زمان داده تا به روی تور بیاد و با یک Half Volley که باز هم بازیکن زننده سرویس یا دیر به روی تور امده که مجبور شده Half Volley کنه و یا عمدا به تور نزدیک نشده که در هر دو حالت اشتباه کرده.
من که چیزی تو این عکس هر چی فکر کردم نفهمیدم که جنبه اموزشی داشته باشه , پر از اشتباه از سوی هر دو بازکنه.

Farid
09-18-2010, 06:52 PM
در ضمن Nadal در طول بازی دو بار به روی تور میاد یه بار برای انداختن سکه در ابتدای بازی و یکبار هم برای دست دادن با حریف و داور در انتهای بازی.
یادمه در فینال Wimbledon 2008 در گیم اخر بازی بر روی تصویر نقش بست:
Nadal`s serve and volley =1
تاکتیکی که برای بازی در چمن Tailor made هست.
قهرمان Wimbledon در طول 5 ست بازی 1 بار Serve and volley کرده.

Fakhruddin
09-18-2010, 06:53 PM
مگه نظر درستی راجع به عکس شماره 1 داده شد.
سلام.خیلی خوشحالم در این تاپیک شرکت کردید.
دوست من هر کسی یه نظری داره و یه دیدگاهی.
قرار نیست نظریاتی که نوشته میشه بر خلاف دیدگاه شما باشه حتما نظر درستی نیست!!
با سپاس از شما

زیرا:
همانگونه که در تصویر پیداست شما خود را به زوایا همانگونه که در عکس پیداست Expose می کنید و به راحتی Pass می شوید.
شما باید از Approach کردن به صورت Crosscourt پرهیز کنید ( مخصوصا به طرف بال قوی حریف که معمولا فرهند حریف است ).

بله.دیدگاه شما برای a هست.که اتفاقا نظر خیلی خوبی دادین و گفتین که approach نباید به صورت کرس کورت باشه وباید down the line باشه چون down the line طول مسیر کوتاهتری داره.من این یادگیری رو مدیون شما هستم.
ولی دید من فقط روی B بود.و گفتم در ضربه اخر باید کوتاهترین مسیر رو انتخاب کنه بهتره که down the line باشه بهتره.حتی اون ویدئو رو من نهادم نادال راهی به جز اون ضربه مقابل فدرر نداشت.

به نظرم تو این تصویر هم a رو باید در نظر گرفت هم b.

Farid
09-18-2010, 07:14 PM
سلام.
دوست من هر کسی یه نظری داره و یه دیدگاهی.
قرار نیست نظریاتی که نوشته میشه بر خلاف دیدگاه شما باشه حتما نظر درستی نیست!!

سلام دوست عزیز
پس اجازه بدید راجع به عکس 1 نظر داده بشه و به اون دوستمون نگید دیگه راجع به عکس 1 حرف نزنید.
این چیزی که من گفتم نظر من نیست , قبلا گفتم باز هم میگم من تا یه مطلب رو از جائی نخونده باشم و یا از زبان کارشناسان بزرگ دنیا در گزارشهاشون نشنیده باشم راجع بش حرف نمی زنم , در غیر اینصورت مینویسم: به نظر من

گفتین که approach نباید به صورت کرس کورت باشه وباید down the line باشه چون down the line طول مسیر کوتاهتری داره.

من چنین چیزی نگفتم.

ولی دید من فقط روی B بود.و گفتم در ضربه اخر باید کوتاهترین مسیر رو انتخاب کنه بهتره که down the line باشه بهتره.حتی اون ویدئو رو من نهادم نادال راهی به جز اون ضربه مقابل فدرر نداشت.

اصلا مگه من از حرف شما نقل قولی کردم.
من راجع به عکس به طور کلی توضیح دادم و جائیکه یک بازیکن اشتباه کرده رو گفتم.

Fakhruddin
09-18-2010, 07:16 PM
2- همواره Nadal پس از سرویس زدن کمی به طرف بال ضعیفتر خود یعنی بکهندش متمایل میشه بنابراین: بهتر است Return به طرف فرهند Nadal باشه.
3- در شکل که به نظر میاد بازیکن سرویس زننده به غیر از ظربه اخر همواره در حال دفاع کردن است.

این مطالب رو من از سایتی میارم که عکسش هم همونجا بود.
البت به نظر من عکس رو خیلی بد کشیدن.:379:
From the ad court, Nadal will serve the kicker (1) that pulls Federer wide and forces him to hit a high backhand. Federer is now in a defensive position and has to go down the line (2) to avoid Nadal’s forehand.
Nadal knows this, so he takes the return and backhand drives it cross-court (3), knowing that even if Federer hits a great shot on the run (4), Nadal has enough speed to cover it.
If it plays out that way, Nadal goes back to Federer’s backhand with heavy topspin (5). Federer’s only real option then is to go cross-court (6), back to Nadal’s forehand.
In typical fashion, Nadal will give Federer another high backhand or two and, when he has Federer pinned to the backhand corner, go for the inside-out winner (7).

Mohammad
09-18-2010, 07:19 PM
در ضمن Nadal در طول بازی دو بار به روی تور میاد یه بار برای انداختن سکه در ابتدای بازی و یکبار هم برای دست دادن با حریف و داور در انتهای بازی.
یادمه در فینال Wimbledon 2008 در گیم اخر بازی بر روی تصویر نقش بست:
Nadal`s serve and volley =1
تاکتیکی که برای بازی در چمن Tailor made هست.
قهرمان Wimbledon در طول 5 ست بازی 1 بار Serve and volley کرده.

درود

فرید جان اون آمار ربطی به Net Approach در طول بازی نداره.
تقریبا اکثر بازیکنان امروزه در ویمبلدون سرو اند والی نمیکنن. حتی راجر فدرر هم امسال خیلی کم سرو اند والی کرد.

Farid
09-18-2010, 07:29 PM
درود

فرید جان اون آمار ربطی به Net Approach در طول بازی نداره.
تقریبا اکثر بازیکنان امروزه در ویمبلدون سرو اند والی نمیکنن. حتی راجر فدرر هم امسال خیلی کم سرو اند والی کرد.
بله اون جمله مزاح بود که گزارشگرا راجع به خیلی از بازیکنا من جمله Nadal میگند.
انقراض Serve and volleyer ها هم خیلی مفصله که فبلا راجع بش حرف زدیم.

Mohammad
09-18-2010, 07:35 PM
زیرا:

فرید جان من فکر میکنم همه اینها به موقعیت حریفت در زمین و حتی کیفیت ضربات و حتی جا به جایی و سرعت حریفت در زمین بستگی داره.

به ظور مثال رافا این مدل اپروچ ها رو اتفاقا همه رو با فورهند های Top Spin مزین به Side Spin میزنه، خب حالا اگه حریفی مثل رابین سودرلینگ جلوت باشه که از هر 10 تا Running Shot ش 9 تاش با اختلاف 3 متر میره تو Out و همچنین سرعت خوبی نداره و با توجه به اینکه این نوع Cross Court که همراه با Side Spin هست به سمت بیرون زمین جهش میکنه. کراس کورت گزینه بدی به نظر نمیرسه.

Farid
09-18-2010, 07:40 PM
فرید جان من فکر میکنم همه اینها به موقعیت حریفت در زمین و حتی کیفیت ضربات و حتی جا به جایی و سرعت حریفت در زمین بستگی داره.

به ظور مثال رافا این مدل اپروچ ها رو اتفاقا همه رو با فورهند های Top Spin مزین به Side Spin میزنه، خب حالا اگه حریفی مثل رابین سودرلینگ جلوت باشه که از هر 10 تا Running Shot ش 9 تاش با اختلاف 3 متر میره تو Out و همچنین سرعت خوبی نداره و با توجه به اینکه این نوع Cross Court که همراه با Side Spin هست به سمت بیرون زمین جهش میکنه. کراس کورت گزینه بدی به نظر نمیرسه.
من این رو بارها و بارها از زبان گزارشگرا شنیدم , انقدر که انها از ان به عنوان یک Must یاد می کنند , در U.S Open هم باز این رو شنیدم.
همین دیروز هم در بازی Monfils باز Nalby به اشتباه به صورت Crosscourt به فرهند Monfils ظربه Approach خود رو زد که امتیاز رو از دست داد که باز هم من این رو از زبان گزارشگرا شنیدم.

Fakhruddin
09-18-2010, 07:41 PM
من چنین چیزی نگفتم.

من از روی این جمله که نمیدونم مال شماست یا کارشناسه نوشتم.
کلا جوری مینویسین که ادم توش میمونه مال شماست یا حرف کارشناسه.
از حالا به بعد همون " به نظر من " رو که خودتون گفتین مد نظر قرار میدم.

Farid
09-18-2010, 07:47 PM

من از روی این جمله که نمیدونم مال شماست یا کارشناسه نوشتم.
کلا جوری مینویسین که ادم توش میمونه مال شماست یا حرف کارشناسه.
از حالا به بعد همون " به نظر من " رو که خودتون گفتین مد نظر قرار میدم.

گفتین که approach نباید به صورت کرس کورت باشه وباید down the line باشه چون down the line طول مسیر کوتاهتری داره.
گرفتی
من اون قسمت که بزرگش کردم و شما نوشتید رو نگفتم.

Fakhruddin
09-18-2010, 07:55 PM
گرفتی
من اون قسمت که بزرگش کردم و شما نوشتید رو نگفتم.

اونجاش که نتیجه گیری منه درست و غلطش هم پای خودم.مگه من گفتم از شماست پناه بر خدا گیر دادین به یه چیزایی.

Farid
09-18-2010, 08:03 PM

خب پس شد جریان اون مربی حرفه ایه که چند تا سوال پرسیده بود و میخواست اطلاعات کاربران رو محک بزنه , یادته که.
پس خودتو لو دادی
اون نظرات که راجع به بازی Federer و Nadal دادی هم همش نظر خودت نبود.
دوست عزیز اگه جوابشو دارید بزارید تا همه استفاده کنند و بعد راجع بش با هم گفتگو کنند.
و From the ad court, Nadal will serve the kicker that pulls Federer wide and forces him to hit a high backhand. Federer is now in a defensive position and has to go down the line و

اون سرویس Slice که ممکنه Top Spin هم داشته باشه ( از روی عکس نمی توان تشخیص داد ) که قبلا راجع بش توضیح دادم اما سرویس Kick نیست.
در رابطه با بقیه موارد که اصلا از عکس به نظر نمی رسه که بازیکن دریافت کننده سرویس در حال دفاعه بلکه بازیکن زننده سرویس همواره در حال دفاع کردنه , بنابراین بقیه موارد هم اصلا قابل حرف زدن نیست.
ضمنا اون مرجعی که شما ازش عکس میزاری از همین چند خط توضیح معلوم شد چه مرجع معتبریه بنابراین من دیگر در این گفتگو شرکت نمی کنم.

koury
09-18-2010, 08:05 PM

نکته منفی این رالی که من برای بازیکن دریافت کننده سرویس میبینم اینه که پس از ظربه 4 باید به روی تور هجوم می اورده چون تا قبل از ظربه 6 بازیکن سرویس زننده در حال دفاع بوده.
در ظربه 6 هم باید Down the line می رفته و به اشتباه با زدن یک Slice به زننده سرویس زمان داده تا به روی تور بیاد و با یک Half Volley که باز هم بازیکن زننده سرویس یا دیر به روی تور امده که مجبور شده Half Volley کنه و یا عمدا به تور نزدیک نشده که در هر دو حالت اشتباه کرده.
من که چیزی تو این عکس هر چی فکر کردم نفهمیدم که جنبه اموزشی داشته باشه , پر از اشتباه از سوی هر دو بازکنه.

فرید جان بنظر من نظر شما کاملا درسته، در واقع در پروسه ی آموزش تنیس یه امر اصولی و پایه ای هست... ولی همونطور که ممد گفت بسته به شرایط حریف و بازی داره! مثلا در قسمت هایلایت شده ی پست شما گفتید در ضربه ی 6 باید دان د لاین میرفته، ولی خب طبق شکل بازیکن آبی تحت فشار ضربه ی تاپ اسپین نارنجی بوده (ولو اینکه در شکل طوری نشان داده که بازیکن نارنجی با بدبختی توپ رو برگشت داده ولی در واقعیت اگه بازی رافا و راجر باشه رافا خیلی راحت تر از ضربه ی 3 باید این توپ رو برگشت میداده) و در اون شرایط که به دفعات در بازیهای رافا و راجر دیدیم بازیکن یک Option داره اونم بازگردوندن توپ به زمین توسط Sliceـه...

خود شمام ممکنه در حین بازی براتون پیش بیاد که خب تحت فشار مجبور شید بجای زدن یه Cross Court مثلا توپ رو به وسط زمین برگردونید که خب اختیار ضربه تحت فشار کار بسیار دشواریه... در واقع تمام نظر من اینه که شما میگید بازیکن به اشتباه این ضربه رو زده خب نمیشه اسمش رو اشتباه گذاشت و ممکنه اجبار بهترین انتخاب باشه، چون ممکنه با یه UE از طرف بازیکن نارنجی امتیاز به بازیکن آبی میرسیده و اونوقت نمیشد اسمش رو اشتباه گذاشت!!

بازم میگم بنظر من نمیشه گفت ضربه ی آبی درست بوده یا غلط ولی خب تنیس حرفه ای خیلی مواقع اصولی نیست و فراتر از ایناس... :350:

Farid
09-18-2010, 08:07 PM
اونجاش که نتیجه گیری منه درست و غلطش هم پای خودم.مگه من گفتم از شماست پناه بر خدا گیر دادین به یه چیزایی.
اگه از حرفای من میخواهی نقل قول کنی و بگی شما چنینی چیزی گفتید خواهشا کامل بنویس و قسمتی از حرفای خودتو به من ربط نده

Farid
09-18-2010, 08:12 PM
(ولو اینکه در شکل طوری نشان داده که بازیکن نارنجی با بدبختی توپ رو برگشت داده ولی در واقعیت اگه بازی رافا و راجر باشه رافا خیلی راحت تر از ضربه ی 3 باید این توپ رو برگشت میداده)

کوروش جان دقیقا من هم همینو میگم توضیحات با عکس هم خوانی نداره در کل موارد همانطور که گفتم منهای حالت اخر لااقل از عکس چنین بر میاد که بازیکن زننده سرویس داره دفاع می کنه.

Fakhruddin
09-18-2010, 08:25 PM
خب پس شد جریان اون مربی حرفه ایه که چند تا سوال پرسیده بود و میخواست اطلاعات کاربران رو محک بزنه , یادته که.
پس خودتو لو دادی
اون نظرات که راجع به بازی Federer و Nadal دادی هم همش نظر خودت نبود.
دوست عزیز اگه جوابشو دارید بزارید تا همه استفاده کنند و بعد راجع بش با هم گفتگو کنند.

من از عمد این کارو کردم.خواستم ببینم دوستان چی میگن.:shame:

اون سرویس Slice که ممکنه Top Spin هم داشته باشه ( از روی عکس نمی توان تشخیص داد ) که قبلا راجع بش توضیح دادم اما سرویس Kick نیست.
در رابطه با بقیه موارد که اصلا از عکس به نظر نمی رسه که بازیکن دریافت کننده سرویس در حال دفاعه بلکه بازیکن زننده سرویس همواره در حال دفاع کردنه , بنابراین بقیه موارد هم اصلا قابل حرف زدن نیست.
ضمنا اون مرجعی که شما ازش عکس میزاری از همین چند خط توضیح معلوم شد چه مرجع معتبریه بنابراین من دیگر در این گفتگو شرکت نمی کنم.

منم گفتم که عکس بد کشیده شده.
خوب و بد عکس هم پیش میاد.
شما ازاد هستین که در این تاپیک شرکت کنین یا نکنین.من کسی رو به زور توی این تاپیک نیاوردم.

Farid
09-18-2010, 08:34 PM

البت به نظر من عکس رو خیلی بد کشیدن.:379:
From the ad court, Nadal will serve the kicker (1) that pulls Federer wide and forces him to hit a high backhand. Federer is now in a defensive position and has to go down the line (2) to avoid Nadal’s forehand.
Nadal knows this, so he takes the return and backhand drives it cross-court (3), knowing that even if Federer hits a great shot on the run (4), Nadal has enough speed to cover it.
If it plays out that way, Nadal goes back to Federer’s backhand with heavy topspin (5). Federer’s only real option then is to go cross-court (6), back to Nadal’s forehand.
In typical fashion, Nadal will give Federer another high backhand or two and, when he has Federer pinned to the backhand corner, go for the inside-out winner (7).

قابل توجه دوستان
من از عمد این کارو کردم.خواستم ببینم دوستان چی میگن.
دیگه ماسمالیش نکن که گند زدی

Fakhruddin
09-18-2010, 08:55 PM
قابل توجه دوستان
من از عمد این کارو کردم.خواستم ببینم دوستان چی میگن.
دیگه ماسمالیش نکن که گند زدی

یه شوخی بود.
فک میکنین میتونین هرچی دلتون خواست بگین.البته از کسی مث شما که خیلی وقته تو دنیای خودخواهی و غرور گیر کرده همچین چیزی بعید نیست. من هم به دوستان بگم که خیلی وقت قرار بود با این اقا این تاپیک رو درست کنیم.اما گذاشتیمش برا بعد از یواس اوپن.حلا که اومدم این تاپیک رو زدم یاد ایشون نبودم وایشون نمی دونم به خاطر چی بود به هر حال عقده خودشون رو روی این تاپیک خالی کردن!! نظم تاپیک رو بر هم زدن. من هر چی نرم صحبت می کردم ایشون بدتر و بدتر صحبت میکرد.برای ایشون متاسفم.
.من یه پیعام خصوصی به aidin tennis هم زدم و از ایشون معذرت خواهی هم کردم.امیدوارم از من ناراحت نشن.
خدا میدونه تا حالا تو عمرم اینقدر ناراحت نشده بودم.بغضم گرفت.:182: خیلی جالبه طرف شعار همه کاربران یکسانند رو میده پس چرا همچین چیزی که شما میگین با واقعیت زمین تا آسمون فرق داره.پس چرا نمی خوای انجامش بدی !! جایی که همچین افرادی باشن جای من نیست.
نمی خوام منت بذارم ولی من زحمات زیادی برا این سایت کشیدم.ولی به نظر شما همچین کسایی میان قدرشناسی میکنن !! من کم کم برم که اشک تو چشام بازی میکنه.:182:
من از تمامی دوستانم که بهترین دوستای من در دنیای مجازی بودن خداحافظی میکنم امیدوارم که همیشه و توی همه مراحل زندگیشون موفق باشن.:182:

Mohammad
09-18-2010, 10:37 PM
یه شوخی بود.
فک میکنین میتونین هرچی دلتون خواست بگین.البته از کسی مث شما که خیلی وقته تو دنیای خودخواهی و غرور گیر کرده همچین چیزی بعید نیست. من هم به دوستان بگم که خیلی وقت قرار بود با این اقا این تاپیک رو درست کنیم.اما گذاشتیمش برا بعد از یواس اوپن.حلا که اومدم این تاپیک رو زدم یاد ایشون نبودم وایشون نمی دونم به خاطر چی بود به هر حال عقده خودشون رو روی این تاپیک خالی کردن!! نظم تاپیک رو بر هم زدن. من هر چی نرم صحبت می کردم ایشون بدتر و بدتر صحبت میکرد.برای ایشون متاسفم.
.من یه پیعام خصوصی به aidin tennis هم زدم و از ایشون معذرت خواهی هم کردم.امیدوارم از من ناراحت نشن.
خدا میدونه تا حالا تو عمرم اینقدر ناراحت نشده بودم.بغضم گرفت.:182: خیلی جالبه طرف شعار همه کاربران یکسانند رو میده پس چرا همچین چیزی که شما میگین با واقعیت زمین تا آسمون فرق داره.پس چرا نمی خوای انجامش بدی !! جایی که همچین افرادی باشن جای من نیست.
نمی خوام منت بذارم ولی من زحمات زیادی برا این سایت کشیدم.ولی به نظر شما همچین کسایی میان قدرشناسی میکنن !! من کم کم برم که اشک تو چشام بازی میکنه.:182:
من از تمامی دوستانم که بهترین دوستای من در دنیای مجازی بودن خداحافظی میکنم امیدوارم که همیشه و توی همه مراحل زندگیشون موفق باشن.:182:
ای بابا، فخری جان، چرا قهر میکنی؟ این چه عادتیه همه تا تقی به توقی میخوره قهر میکنن؟ بابا نکنید این کارا رو.
تو نظرتو گفتی فرید هم نظرشو گفت، قهر کردن چه صیغه ای؟
دیگه بعد از این همه مدت باید با اخلاقای هم کنار اومده باشیم دیگه. نه؟
من ازت درخواست میکنم، این اخلاق رو بزار کنار.
تو نظرتو بگو، من نظرمو میگم فرید هم نظرشو میگه، حالا اگه نظر من و فرید بهم نخورد، یکیمون باید قهر کنه؟ مگه روابط تو فروم دو به دو ست؟ اینجا این همه اعضای دیگه هستند، پس اونا چین؟
چرا اینقدر همه چی رو سخت میگیرین؟ دو نیا دو روزه میره پی کارشا
از ما گفتن ...
راستی من منتظرم
برگردیا :655:

Farid
09-19-2010, 03:04 AM
یه شوخی بود.
ببین دوست عزیز
خب من این مساله رو خواستم بگم اما خودت گفتی
شما 1 ماه پیش از طریق پیام خصوصی به من گفتی که من میخوام یه سری عکس بزارم و شما روشون توضیح بده گفتم چشم اما بزارش برای بعد از U.S Open
امروز که دیدم شروع کردی راسیاتش اولش ناراحت شدم چرا بی خبر شروع کردی و میخواستم اصلا وارد گفتگو نشم اما بعد به خودم گفتم بی خیال بزار اگه چیزی بلدم بنویسم ( همانطور که دیدی راجع به عکس اول چون بلد بودم با قاطعیت نوشتم اما راجع به عکس دوم واقعا میگم هر چی فکر کردم چیزی نفهمیدم ) حالا شما به من میگی عقده ای؟
خب بزار برات چیزی که در ذهن من گذشت رو صادقانه بگم:
من اول که عکس اول رو دیدم به خودم گفتم اها
همون چیزیه که همواره کارشناسان و گزارشگران تنیس در طول این چند سال ازش حرف زده اند و منظور عکس اینه که Approach خودتون رو Crosscourt و مخصوصا به طرف بال قویتر حریف نرید و همواره سعی کنید Down the line ظربه Approach خودتونو روانه زمین حریف کنید.
نظرات رو خوندم دیدم که هیچ کس دست رو این مطلب نذاشته
بعد دیدم شما به اون دوستمون گفتید که دیگر راجع به عکس شماره 1 نظر ندید.
بقیش هم که معلومه
برای خودت متاسف باش که در حالیکه جواب سوال رو میدونستی ( اگر چه به نظر من به اشتباه ) اعضای فروم رو به بازی گرفتی
شما هم منو ناراحت کردی به کنار
اما اگر من ناراحتت کردم معذرت می خوام
مگر در این گفتگوی ما شما هر چی دلت خواست به من نگفتی پس میفهمی که همه یکسانند.
من واقعا از زحماتت ممنونم اما فکر می کنی اگر من یا هر کس دیگه نظرشو نده ( نظری که فکر می کنه درسته چون مثلا از زبان امثال McEnroe و Becker شنیده ) و ایراد نظر شما رو نگیره قدر شناس نیست.
قدرشناسی رو شما باید یاد بگیری که از چند سال پیش در ایتی ست و همینجا چپ و راست از من سوال می کردی و بعضی وقتها من حتی چند مقاله می خوندم تا بتونم سوال شما رو جواب بدم و حالا اینچنین با من حرف میزنی.
ضمنا اگر برگشتی و امیدوارم که برگردی چون بدون وقتی بهت میگم دوست عزیز I mean it همانطور که گفتم از عکس 3 به بعد من اصلا نظر نمیدم.

aidintennis
09-19-2010, 12:16 PM
ای بابا باز شروع شد.آقا دعواهاتونو بزارین یه جا دیگه.اینجا باید بحث کارشناسی بشه.