PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه های تمرینی تنیس و تمرین با وزنه

pinkfloyd
09-03-2009, 08:48 PM
سلام دوستان این تایپیک مخصوص تمرینات تنیس هست چون تو ایران هیچ اطلاعاتی از نحوه تمرینات هوازی تنیس یا تمرینات با وزنه پیدا نمیشه به همین خاطر اگه اساتید جایی مطلبی در رابطه با این موضوع خوندن حتما اینجا در اختیار عموم بزارن چون ا این روشی که تنیس ایران در پیش گرفته ما به جایی نمیرسیم

Rio
09-03-2009, 09:00 PM
سلام دوستان این تایپیک مخصوص تمرینات تنیس هست چون تو ایران هیچ اطلاعاتی از نحوه تمرینات هوازی تنیس یا تمرینات با وزنه پیدا نمیشه به همین خاطر اگه اساتید جایی مطلبی در رابطه با این موضوع خوندن حتما اینجا در اختیار عموم بزارن چون ا این روشی که تنیس ایران در پیش گرفته ما به جایی نمیرسیم

شما خودتون بازی میکنین؟

koury
09-03-2009, 09:09 PM
شما نیاز به یک مربی بدنساز دارید... اصلا توصیه نمیشه از طریق برنامه های تمرینی توی اینترنت کاری صورت بدید چون مربی باید بدن شما رو تجزیه تحلیل کنه بعد برنامه ی تمرینی با وزنه و بدون وزنه رو براتون توصیه کنه...
تو ایران هم که همه دیگه بر و بازو های رافا و بدن های ورزیده دارن و همه تو زمین های تنیس یه نوع مربی بدنساز شدن :160:

Tennis4progress
09-03-2009, 09:11 PM
1 مقاله بدنسازی رو سایت ما هست :

www.DamoonTaheri.com (http://www.DamoonTaheri.com)

ما مقالات ITF رو جستجو میکنیم ولی کلا در تنیس نوع تمرینات بدنسازی متفاوت از وزنه است بیشتر تمرینات تعادلی و کششی واستقامتی است تا تمرینات قدرتی

Tennis4progress
09-03-2009, 09:16 PM
شما نیاز به یک مربی بدنساز دارید... اصلا توصیه نمیشه از طریق برنامه های تمرینی توی اینترنت کاری صورت بدید چون مربی باید بدن شما رو تجزیه تحلیل کنه بعد برنامه ی تمرینی با وزنه و بدون وزنه رو براتون توصیه کنه...
تو ایران هم که همه دیگه بر و بازو های رافا و بدن های ورزیده دارن و همه تو زمین های تنیس یه نوع مربی بدنساز شدن :160:

ای بابا، آقا شما مثل اینکه تو اسپانیا زندگی میکنی؟
کی بر و بدن ورزیده داره تو تنیس ایران؟ همه یا چاقند یا لاغر مردنی
تنیس ایران تفریحیه, کدوم مربی بدنسازی؟
ما مربی تنیس معمولی هم نداریم چه برسه به مربی بدنسازی.!

koury
09-03-2009, 09:29 PM
من اقلا 5 تا مربی بدنساز تو مجموعه ورزشی انقلاب می شناسم که کارشون بد نیست... مربی تنیس هم با اینکه اکثرا ول معطل هستن اما من خودم با 1-2 تا مربی تنیس که از همه نظر قبولشون داشتم کار کردم!!! مربی تنیس هم از نظر بدنی خودش باید آماده باشه هم از نظر فنی کارش رو بلد باشه که اینا اینطوری بودن

خب آره روزانه ده ها نفر میان تفریحی بازی اما کسائی هم که میان خودشون رو برای دل خودشونم که شده آماده می کنن زیادن

شما یه روز با دقت نگاه کنی اقلا 10 نفر با لباس آستین حلقه ای رافا میان بازی که همه هم از بازوان عضلانی و ساخته شده بهره مند(!!!) هستن :434:

Rio
09-03-2009, 09:32 PM
ای بابا، آقا شما مثل اینکه تو اسپانیا زندگی میکنی؟
کی بر و بدن ورزیده داره تو تنیس ایران؟ همه یا چاقند یا لاغر مردنی
تنیس ایران تفریحیه, کدوم مربی بدنسازی؟
ما مربی تنیس معمولی هم نداریم چه برسه به مربی بدنسازی.!

اتفاقا جوونهای زیادی هستن که عضلاتشون داره میترکه
منتها به لطف دارو نه تمرین!:443:

pinkfloyd
09-03-2009, 09:50 PM
دوستان ما تو کشورمون هم از نظر تمرینات رشته های مختلف و هم از نظر تغذیه رشته های مختلف با نداشتن مربیان آموزش دیده داریم پس رفت میکنیم پس حالا چه برهسه به رشته تنیس که تو ایران یه رشته نوپاست و بهای آنچنانی هم بهش نمیدن پس با کمک این سایتها و جوع آوری مطالب روز دنیا میتونیم از پس رفتمون کمی جلو گیری کنیم و راهشم همون حرفیه که اول گفتم یعنی هرکی که مطلابی تو این ضمینه خوند اینجا مطرح کنه تا در بارش بحث بشه

pinkfloyd
09-03-2009, 10:14 PM
این برنامه تمرینی من در خانه و باشگاه و که امیدوارم دوستان استفاده کنن:30دقیقه دویدن-10دقیقه نرمش-20دقیقه با دیوار توپ زدن-60دقیقه کار با وزنه همراه با 3تادر50تا شکم-3در100ساق پا-3در25شنا-5دقیقه استارت-و20دقیقه مسگری-در آخر 5دقیقه ریکاوری و باز 20دقیقه توپ زدن با دیوار و این تمرینه یکروز در میان من هست و هفته ای 3 روزو در باشگاه 2 ساعت توپ میزنم و 7 کیلومتر بعد از تمرین میدوم و این تمرینه واقعیه منه نه کم نه زیاد.

بهار
09-03-2009, 11:31 PM
سلام آقای pink شما این روشی که دارید برای تمرین دارید خیلی سخته در کل میدونم که تمرینتون برای تنیس حرفه ای هست اگه میشه برای بانوانم برنامه ای بنویسید تا ما هم استفاده کنیم.

pinkfloyd
09-04-2009, 10:20 AM
سلام بهار جان بله حرف شما درست ولی من دیگه به اینجور تمرین کردنا عادت کردم در رابطه با برنامه تمرینی برای بانوان باید بگم بهترین روش برای شما اینکه تو خود زمین تمرینات تاکتیکی انجام بدین مثلا بعد از فورهند و بکهند زدن، تمرینات در 2 نقطه زمین توپ انداختن و یا hx زدن(یک نفر موازی به توپ ضربه میزنه و نفر دیگه ضربدری و برعکس همین)ویا زدن لاب و والی در نقاط مختلف و خیلی تمرینات دیگه که خودتونم اگه بشینید نسبت به ضعف بازیتون فکر کنید دستتون میاد.برای تمرینات بیرون از زمین بهترین روش تمرینات هوازی هستن.

Tennis4progress
09-04-2009, 05:03 PM
این برنامه تمرینی من در خانه و باشگاه و که امیدوارم دوستان استفاده کنن:30دقیقه دویدن-10دقیقه نرمش-20دقیقه با دیوار توپ زدن-60دقیقه کار با وزنه همراه با 3تادر50تا شکم-3در100ساق پا-3در25شنا-5دقیقه استارت-و20دقیقه مسگری-در آخر 5دقیقه ریکاوری و باز 20دقیقه توپ زدن با دیوار و این تمرینه یکروز در میان من هست و هفته ای 3 روزو در باشگاه 2 ساعت توپ میزنم و 7 کیلومتر بعد از تمرین میدوم و این تمرینه واقعیه منه نه کم نه زیاد.

با این برنامه شما تا us open هم میتونی بری...

برادر من؛ اینجا ایرانه. رییس سابق فدراسیون و زیر دستاش 50 کیلو اضافه وزن داشتند.
انوشا شاهقلی شکمش از 200 متری تابلوئه
روزبه کامران و اشکان شکوفی عین چوب خشک خالی هستند.
مربیامون هم راه نمیتونن برن. 1 ساعت بازی میکنن آه ناله شون در میاد.

ببین کلاً تنیس ما خیلی خر تو خر تر از این حرفاست.!

البته شما کار خودت رو بکن و امید وارم که موفق باشی.

Rio
09-04-2009, 05:27 PM
با این برنامه شما تا us open هم میتونی بری...

برادر من؛ اینجا ایرانه. رییس سابق فدراسیون و زیر دستاش 50 کیلو اضافه وزن داشتند.
انوشا شاهقلی شکمش از 200 متری تابلوئه
روزبه کامران و اشکان شکوفی عین چوب خشک خالی هستند.
مربیامون هم راه نمیتونن برن. 1 ساعت بازی میکنن آه ناله شون در میاد.

ببین کلاً تنیس ما خیلی خر تو خر تر از این حرفاست.!

البته شما کار خودت رو بکن و امید وارم که موفق باشی.

من هم تو این زمینه کلی حرف تو دلم مونده که بزنم.
اما دیدم درست نیست شاید باعث بشه کسی امیدش رو
از دست بده.
بهتر دیدم رای منفی نیارم.

pasia
02-28-2010, 12:56 AM
دوستان من 6 ماهه تنیس کار میکنم 18 سالمه میتونم امیدوار باشم حدافل تو سطح ایران به جای برسم؟
من میخوام بکهند دو دستمو به یه دست تغییر بدم چون ازادی عمل بیشتری داره چقدر طول میکشه با هاش ست شم؟

Rio
02-28-2010, 12:37 PM
دوستان من 6 ماهه تنیس کار میکنم 18 سالمه میتونم امیدوار باشم حدافل تو سطح ایران به جای برسم؟
من میخوام بکهند دو دستمو به یه دست تغییر بدم چون ازادی عمل بیشتری داره چقدر طول میکشه با هاش ست شم؟

دوست عزیز بنظر من بهتره این سوال ها رو از مربی اتون بپرسین
تا ما؟!
چون ما بازی و تمرین شما رو که ندیدیم چطور میتونیم بگیم شما
بجایی میرسین یا نه؟!
از فیزیک شما و بقیه شرایط هم مطلع نیستیم.
ولی براتون آرزوی موفقیت دارم و مطمئن هستم با داشتن پشتکار
میتونین به آرزوها تون برسین. :443:

Saeed4progress
02-28-2010, 02:33 PM

دوست عزیز ؛ تنیس ایران سطحی نداره که بخوای به جایی برسی. فعلا جنگ و درگیری شدیدیه. شما بهتره تا برقراری آرامش، الگو و اطلاعاتت رو از سایت های خارجی کسب کنی. تو این سایت هم 24 ساعته سر شورت و شلوار فدرر و دوست دختر اندی ماری و ... جنگ و دعواست. فقط بخش های آموزشی این سایت به درد میخوره که اونا رو هم من آپلود می کنم.

Rio
02-28-2010, 02:53 PM
دوست عزیز ؛ تنیس ایران سطحی نداره که بخوای به جایی برسی. فعلا جنگ و درگیری شدیدیه. شما بهتره تا برقراری آرامش، الگو و اطلاعاتت رو از سایت های خارجی کسب کنی. تو این سایت هم 24 ساعته سر شورت و شلوار فدرر و دوست دختر اندی ماری و ... جنگ و دعواست. فقط بخش های آموزشی این سایت به درد میخوره که اونا رو هم من آپلود می کنم.

سعید جان این حرفها رو منم بلد بودم بگم ها!!
چرا ایشون رو مایوس میکنی؟!!

milad28235
02-28-2010, 03:14 PM
تو این سایت هم 24 ساعته سر شورت و شلوار فدرر و دوست دختر اندی ماری و ... جنگ و دعواست. فقط بخش های آموزشی این سایت به درد میخوره که اونا رو هم من آپلود می کنم.

خوب من یه سوال دارم
اگر این سایت مطلب به درد بخور نداره پس واسه چی تشریف میارید اینجا؟:350:
در ضمن، اون کاری که شما می کنی اسمش آپلود کردن نیست
شما داری لینک می دی
البته باید لینکهات حذف بشه، ولی خوب مدیریت ترجیح می ده اینکار رو نکنه

سایت ما هم هر قدر ضعیف باشه، و در مورد هر چی توش بحث کنیم، از سایت در پیت رفیق تو بازدیدش بیشتره :254:

Saeed4progress
03-01-2010, 11:08 PM
خوب من یه سوال دارم
اگر این سایت مطلب به درد بخور نداره پس واسه چی تشریف میارید اینجا؟:350:
در ضمن، اون کاری که شما می کنی اسمش آپلود کردن نیست
شما داری لینک می دی
البته باید لینکهات حذف بشه، ولی خوب مدیریت ترجیح می ده اینکار رو نکنه

سایت ما هم هر قدر ضعیف باشه، و در مورد هر چی توش بحث کنیم، از سایت در پیت رفیق تو بازدیدش بیشتره :254:

اینجا کی از تو نظر خواست جوجه فکلی!:254:

milad28235
03-01-2010, 11:12 PM
اینجا کی از تو نظر خواست جوجه فکلی!:254:

وای چه جواب دوندون شکنی!!!!! :441:
چقدر فسفر سوزوندی این جواب رو دادی؟

من نظر ندادم، پاسخ صحبت شمارو دادم
شما هم اگر خواستی پاسخ بده

Saeed4progress
03-02-2010, 09:34 PM
وای چه جواب دوندون شکنی!!!!! :441:
چقدر فسفر سوزوندی این جواب رو دادی؟

من نظر ندادم، پاسخ صحبت شمارو دادم
شما هم اگر خواستی پاسخ بده

کلا تو و حرفات ارزش پاسخ دادن نداره.فقط پارازیت میفرستی :251:

payam
03-05-2011, 12:31 AM

دوست عزیز اگه مربی خوبی داری ایشون میتونن نظر بدن. به هر شکل بستگی به اراده خودتون داره ممکن دیر شروع کرده باشی ولی ممکنه, ببین من یه شاگردی تو سن شما دارم که تو کمتر از ده جلسه بکهند و فورهندشو از یکی دیگه از شاگردانم که شاید یه ساله یا بیشتره داره توپ میزنه خیلی اصولی تر,بهتر و با استایل بهتر میزنه البته واقعا از لحاظ بدنی عالی و پیگیرو با ارادست. کسانی هستن چند ساله بازی میکنن اما نمی تونن چند تا رالی کنترلی ساده در حده وارم اپ(گرم کردن) بزنن البته من همیشه از کسانی که می خوان تنیس رو شروع کنن می پرسم ایا می خوان واقعا کار کنن که حرفه ای بشن یا تفریحی بازی کنن یا بی تعارف می خوان فقط واسه کلاس گذاشتن بازی کنن اگه واقعا می خوای حرفه ای بشی و درآمد خوب داشته باشی اول اینکه اگه از لحاظ مالی مشکل نداری برو کشورهای صاحب تنیس اما اگه از نظر مالی این امکان وجود نداره پس باید یه مربی که بتونه عالی بازی کنه پیدا کنی در غیر این صورت باید یه مربی خوب و یه پارتنر(حریف تمرینی) عالی داشته باشی(چون زمانی پیشرفت می کنی که با یکی خیلی بهتر از خودت بازی کنی تا بهش برسی مثلا یکی از دلایل پیشرفت کشتی در شهرستان جویبار همینه افراد جدید با کسانی کشتی میگیرن که از قهرمانانه جهان هستن. البته در هر ورزشی همینه گر چند بدنسازی,تغذیه,مکملهای مجاز و... که این ها رو مربی با مشورت و معرفیت به افراد متخصص بهت باید بگه) بعد باید به همراه مربی بازی هاتو ضبط و بعد تماشا کنی و بازیتو با بازیکنانی که نزدیک بهت بازی میکنن قیاس کنی یادت باشه هر کسی روش خاص خودشو داره مثلا نادال مدل فورهندش یه جوره ترویسکی یه جوره عجیب سرو میزنه و... ببین نمیشه این طوری توضیح داد شمارمو میدم تماس بگیر ببینم چه کار می خوای بکنی و تو کدوم شهر زندگی میکنی تا اگه تونستم یه مربی بهت معرفی کنم از حرف دوستان هم ناامید نشو البته این طفلی ها هم چون مثل من اذیت شدن دلشون پره اما الان خیلی داره بهتر میشه
دوستان عزیزم خواهشا بهم کمک کنیم لا اقل ما مثل روئسای محترم نباشیم که واسه پست و سمت با هم میجنگن کاری کنیم که از این نسل به بعد به درد هم بخوریم باور کنید از همین جا ها شروع میشه واقعا چی از زاپن و کره و... کمتر داریم والا بهتریم اما باور نداریم امیدوارم ناراحت نشید شاید از خیلی دوستان جمع از لحاظ سنی بزرگتر باشم اما واقعا خوشحال میشم و افتخار میکنم بتونم به دوستی حتی در حد یه کلمه چه در این زمینه چه در موارد دیگه ای که بتونم کمک کنم.گفتگو,پیگیری,بحث خیلی خوبه اما مایوس کردن,ناراحت کردن,بی حرمتی بهتر از من میدونید خواهشا بیاید پشت هم باشیم تا به هم افتخار کنیم

Hosniye
05-19-2011, 09:10 AM
منم فکر می کنم برای خانوما یکم سنگینه ....اگر امکانش هست به این موضوع جدی تر بپردازید

Hosniye
05-19-2011, 09:29 AM
به نظرم رو این پست خیلی باید وقت بذاریم ..شاید واقعا اساتیدمون رسالتشون انجام نمی دن و اگرنه وضع تنیس این طوری نبود اکثر افراد برای تفریحو و کلاسش میان حداقل من بین دخترا این طوری می بینم چهارتامونم که می خوایم یاد بگیریم استاد بی خیاله ..من یادم نمیاد حتی استادم یک جلسه بهم نرمش داده باشه .. فقط به حرکتمام گیر میداد که مو به مو دقیق باشه .. به خصوص برای ما که رشتمون تربیت بدنی نیست خیلی سخته که بفهمیم چه نرمشایی خوبه ...

amin_49100
07-26-2011, 12:32 AM
سلام بیاین یه کم درباره موضوع تاپیک حرف بزنیم اقا کسی چند تا حرکت با کش یا وزنه برای تقویت البو بلده؟ توضیح بدین لطفا

amin_49100
08-16-2011, 01:35 PM
سلام کسی از تمرینات بدنسازی راجر فدرر لینک دانلود داره؟؟؟؟

archi
09-04-2011, 09:50 AM
دوستان می خواستم بدونم حرکت بارفیکس برای تنیس چقدر میتونه مفید باشه ... بارفیکس رو بیشتر قدرتی می دونید یا استقامتی ... یعنی بیشتر با muscular strength سر و کار داره یا muscular endurance ... و در تنیس مردان میانگین حرکات بارفیکس ورزشکاران حرفه ای در 60 ثانیه معمولا چه اندازه هست ؟ روی هم رفته بارفیکس را برای تنیس تمرین مفیدی می دانید و آن را توصیه می کنید ؟ پیشاپیش سپاسگزارم اگر پاسخ کاملی دهید .

monadi
09-30-2011, 08:27 PM
lotfan garm kardane ghabl az tennis va vnarmeshhaye lazem baraye toole haftaro baraye khanoomham begin.tnx

بهار
06-16-2015, 05:48 PM
دوستان سوتفاهم نشه تایپ قبلیرو من ننوشتم. خواهر بنده قبلا تنیس و شروع کرده بود و با کامپیوتر و نام کاربری من دنبال پیشرفت بود

hadi manafi
04-02-2016, 04:49 PM
سلام بچه ها میخوام تنیسمو حرفه ای دنبال کنم.
چند تا نکته که برام مهم به ترتیب:
1.سرعت دستم بره بالا.سویینگام خوبه فقط میخوا عکس العمل قوی داشته باشم
2.قدرتم بره بالا چه کاری با وزنه لازمه؟؟(در کل با مدیسن بال با وزنه با کش و...)
3.بدون راکت چجوری تمرین کنم؟برای چی خوبه بدون توپ یا راکت تمرین کردن؟؟؟؟
دوستان تنیسور ممنون میشم جواب بدین خیلی برام احتیاجه کسی هم نیست باهاش ارتباط داشته باشم تا بدونه.اینجا هم از همشهریا یا تنیسوراش میپرسم یا نمیدونن یا چرت میگن.!!!منتظر راهنماییاتون هستم.خیلی لازم دارم