بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-23-2016, 02:39 PM   #1411
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SABORI نمایش پست ها
ممنون مهدی جان

من مطلب مفید شما در مورد انتخاب راکت را چند بار خوندم / یکجا عنوان کردید که راکت Wilson BLX Stratus 3 تا حد زیادی مشکل بازو را حل کردند حالا

میخواستم بدونم راکتهایی که معرفی کردید همین شرایط را دارند یا فقط با توجه به اینکه کنترلی هستند معرفی کردید

در واقع میخواستم راکت 2 تا گزینه را برام داشته باشه هم رفع کردن مشکل بازو هم کنترلی بودن و سبک بودن

دوست عزیز

از بین این راکت ها دو تا راکت که هم کنترلی باشن و هم برای بازو خوب باشن این راکت ها هستن:

Head Grephene XT Instinct S
Wilson Burn 100 Team

mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 11:56 PM   #1412
SABORI
Senior Member

آواتار SABORI

پستها: 265
سپاس: 4,985
در 230 پست 1,109 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: *Roger Federer* *Del Potro* *serena williams* *justine henin* *kuznetsova* *dimitrov* *wawrinka*

ممنون مهدی جان
خیلی لطف کردی وقت و اطلاعاتت را در اختیارم گذاشتی
سپاسگذار
SABORI آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SABORI به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-05-2016, 01:42 PM   #1413
mj69
Junior Member

پستها: 17
سپاس: 0
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
تصمیم گرفتم ورزش تنیس رو شروع کنم و به دلیل سنم (25سال) زیاد به حرفه ای شدن فکر نمیکنم و میخوام به خاطر علاقه ای که دارم به صورت تفریحی به این ورزش بپردازم ولی خوب هیچ اطلاعی ندارم
از دوستان خواهش میکنم در صورت امکان در مورد خرید راکت برای یه مبتدی با قیمت مناسب راهنمایی بفرمایند
با تشکر
mj69 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mj69 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 02-05-2016, 10:11 PM   #1414
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mj69 نمایش پست ها
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
تصمیم گرفتم ورزش تنیس رو شروع کنم و به دلیل سنم (25سال) زیاد به حرفه ای شدن فکر نمیکنم و میخوام به خاطر علاقه ای که دارم به صورت تفریحی به این ورزش بپردازم ولی خوب هیچ اطلاعی ندارم
از دوستان خواهش میکنم در صورت امکان در مورد خرید راکت برای یه مبتدی با قیمت مناسب راهنمایی بفرمایند
با تشکر
دوست عزیز شما هر کدوم از این راکت ها رو بتونین با قیمت خوب پیدا کنین براتون مناسبه:

http://www.tennis-warehouse.com/racf...ode=BEGCONTROL
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-15-2016, 07:28 PM   #1415
ali.fath91
Junior Member

پستها: 10
سپاس: 25
در 5 پست 5 بار سپاسگزاری شده

سلام خسته نباشین.برای یکی از دوستامون که تازه شروع کرده میخواستم یه راکت بخرم (آقایی 30 ساله با قدرت بدنی مناسب) میخواستم اگه امکانش باشه از بین راکت های زیر که تخفیف دارن راهنمایی بفرمایین کدوم بهتره؟ و اینکه آیا ارزش داره حدود 150-200 هزار تومن بیشتر هزینه کنیم و مدل 2015(graphene XT) همین راکت هارو بخریم ؟؟

http://www.digikala.com/Product/DKP-...e-Instinct-Rev

http://www.digikala.com/Product/DKP-...e-PWR-Prestige

قیمت براش خیلی مهم نیس ولی خوب ترجیح میده جنس تخفیف دار بگیره دیگه مگر اینکه سری جدید واقعا تفاوتش محسوس باشه.

ویرایش توسط ali.fath91 : 02-16-2016 در ساعت 09:56 AM
ali.fath91 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-16-2016, 08:27 PM   #1416
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali.fath91 نمایش پست ها
سلام خسته نباشین.برای یکی از دوستامون که تازه شروع کرده میخواستم یه راکت بخرم (آقایی 30 ساله با قدرت بدنی مناسب) میخواستم اگه امکانش باشه از بین راکت های زیر که تخفیف دارن راهنمایی بفرمایین کدوم بهتره؟ و اینکه آیا ارزش داره حدود 150-200 هزار تومن بیشتر هزینه کنیم و مدل 2015(graphene XT) همین راکت هارو بخریم ؟؟

http://www.digikala.com/Product/DKP-...e-Instinct-Rev

http://www.digikala.com/Product/DKP-...e-PWR-Prestige

قیمت براش خیلی مهم نیس ولی خوب ترجیح میده جنس تخفیف دار بگیره دیگه مگر اینکه سری جدید واقعا تفاوتش محسوس باشه.
دوست عزیز
اگه قیمتش مهم نیست که بهتره راکت جدیدتر بگیره چون تکنولوژی جدیدتری توش داره. اما برای شروع من راکت دوم رو پیشنهاد می کنم. راکت اولی وزنش زیادی کمه و برای بازیکن های کم سن و سال مناسبتره. ولی راکت دوم برای سطح مبتدی و متوسط راکت خوبیه.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 03-03-2016, 12:54 PM   #1417
SABORI
Senior Member

آواتار SABORI

بازیکن (های) مورد علاقه: *Roger Federer* *Del Potro* *serena williams* *justine henin* *kuznetsova* *dimitrov* *wawrinka*

سلام مهدی جان

امیدوارم خوب باشید

یک راهنمایی میخواستم برای مشخصات راکت

منظور از بالانس راکت چیه از 1الی 9 دیدم اینها یعنی چی و کدوم بهتره؟

Stiffness فکر کنم به معنی سختی راکت باشه میخواستم بدونم از چه عددی تا چه عددی داریم و نرمالش چه عددی میشه و اینکه هر چی سختی بیشتر باشه عدد کمتره یا بیشتر؟

Swingweight اینم فکر کنم به معنی چرخش توپ باشه عدد نرمالش چیه؟

Stroke Style این به چه معنیه؟

Mains Skip به چه معنیه

و اینکه تنشن راکت چه اطلاعاتی به ما میده

با تشکر
قدیمی 03-04-2016, 12:53 AM   #1418
SABORI
Senior Member

آواتار SABORI

مهدی جان گفتم یک سری اطلاعات بدم که شما هم بهتر بتونید راهنماییم بکنید

من الان 3 روز تو هفته و مجموعا 6 ساعت تمرین دارم 2 ماهه که شروع کردم تا الانم با راکتهای تمرینی خود مجموعه کار کردم که همیشه هم مثل قبل نیست چون کرایه ای هستند و هر سری با یک راکتی بازی میکنم

من با این هرف اومدم تنیس که خیلی علاقه داشتم و دوست داشتم لذت ببرم اوایل همینجوری با دوستان وقت میگذروندیم بعد به این نتیجه رسیدیم که مربی بگیریم تا بتونیم رالی بیشتر داشته باشیم و بالطبع

لذت بیشتری ببریم ولی دوست دارم پبشرفت هم بکنم و بازیم تنوع بیشتری داشته باشه و تموم ضربات را بتونم بزنم هم جلو تور هم بیسلاین , سرویس اسلایس و .....

170 قد و 64 وزن دارم

همانطور که میدونید چون اوایل کار هستیم ضربات ناقص زیاد داریم و اینکه دوستام فقط میخوان توپ را رد کنند و منم دوست دارم رو این نوع توپها مانور بدم و برم جلو تور ولی چند بار که اسمش زدم و یا اینکه

خواستم توپها را کنترل کنم و بندازمشون پشت تور به مچم فشار اومد یا اینکه توپهایی که تو هوا میزنم بدون اینکه به زمین بخورن هم کنترلشون سخت میشه هم فشار به مچم میاره

الان توپهام بیشتر به اوت میرن تا اینکه به تور بخورند و ضرباتم اکثرا فلت هستند

با توجه به این مطالب و اینکه میدونید مشکل بازو هم دارم (مخصوصا بعد از 10 بار سرویس زدن دردش شروع میشه) و اینکه من گفتم راکت کنترلی بیشتر دوست دارم

شما به من 4 تا راکت پیشنهاد دادید

Head Graphene XT Instinct S

Wilson Burn 100 Team

Yonex EZONE DR Feel

Prince Textreme Warrior 100L

بعد از مطرح کردن مشکل بازو 2 تاش را فاکتور گرفتید و اینها را پیشنهاد دادید

Wilson Burn 100 Team

چند وقت پیش یک کاتولوگ ویلسون دیدم که تعریفی از راکتها داشت با توجه به سبک بازی این تقسیم بندی را داشت

baseliner
attacker
all-courter

راکت Wilson Burn 100 Team از نوع baseliner معرفی کرده بود در صورتی که من دوست ندارم همیشه انتهای زمین باشم

بعد راکت Wilson juice 100ul را دیدم که از نوع سوم بود و برای تمام قسمت زمین مناسب بود حالا میخواستم نظر شما را بدونم

ضمنا من با بلید 98 البته مدل قدیمیترش (چندسال پیش تولید شده) بازی کردم و احساس خیلی خوبی داشتم حالا نمیدونم راکتش خوبه یا اینکه در مقایسه با راکتهایی که قبلا بازی

کردم بایدم خوب باشه و یا اینکه گریپش خیلی خوب بود چون احساس خوبی بهم میداد

اما میدونم که دوس دارم ضرباتم تنوع داشته باشه و فقط خودم را محدود به ته زمین نکنم پس باید راکتم قدرت مانور بالایی داشته باشه و اینکه کنترل برام خیلی مهم تر از قدرت هست و اینکه راکت چه حسی

بهم بده (لذت بردن و راحتی) فکر کنم خیلی مهم باشه و اینکه طوری نشه که با توجه به مشکلاتی که دارم مصدومیت هم بهش اضافه بشه

ببخشید که طولانی شد ولی من میخوام انتخاب درستی کنم چون واقعا در توانم نیست که بخوام به خاطر انتخاب اشتباه دوباره هزینه بکنم و بدونید که مربی من اصلا نمیتونه کمکی برای انتخاب راکت به من

بکنه چون دانشش را نداره

ویرایش توسط SABORI : 03-04-2016 در ساعت 01:02 AM
قدیمی 03-05-2016, 12:37 PM   #1419
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
سلام مهدی جان

امیدوارم خوب باشید

یک راهنمایی میخواستم برای مشخصات راکت

منظور از بالانس راکت چیه از 1الی 9 دیدم اینها یعنی چی و کدوم بهتره؟

Stiffness فکر کنم به معنی سختی راکت باشه میخواستم بدونم از چه عددی تا چه عددی داریم و نرمالش چه عددی میشه و اینکه هر چی سختی بیشتر باشه عدد کمتره یا بیشتر؟

Swingweight اینم فکر کنم به معنی چرخش توپ باشه عدد نرمالش چیه؟

Stroke Style این به چه معنیه؟

Mains Skip به چه معنیه

و اینکه تنشن راکت چه اطلاعاتی به ما میده

با تشکر
نقل قول:
مهدی جان گفتم یک سری اطلاعات بدم که شما هم بهتر بتونید راهنماییم بکنید

من الان 3 روز تو هفته و مجموعا 6 ساعت تمرین دارم 2 ماهه که شروع کردم تا الانم با راکتهای تمرینی خود مجموعه کار کردم که همیشه هم مثل قبل نیست چون کرایه ای هستند و هر سری با یک راکتی بازی میکنم

من با این هرف اومدم تنیس که خیلی علاقه داشتم و دوست داشتم لذت ببرم اوایل همینجوری با دوستان وقت میگذروندیم بعد به این نتیجه رسیدیم که مربی بگیریم تا بتونیم رالی بیشتر داشته باشیم و بالطبع

لذت بیشتری ببریم ولی دوست دارم پبشرفت هم بکنم و بازیم تنوع بیشتری داشته باشه و تموم ضربات را بتونم بزنم هم جلو تور هم بیسلاین , سرویس اسلایس و .....

170 قد و 64 وزن دارم

همانطور که میدونید چون اوایل کار هستیم ضربات ناقص زیاد داریم و اینکه دوستام فقط میخوان توپ را رد کنند و منم دوست دارم رو این نوع توپها مانور بدم و برم جلو تور ولی چند بار که اسمش زدم و یا اینکه

خواستم توپها را کنترل کنم و بندازمشون پشت تور به مچم فشار اومد یا اینکه توپهایی که تو هوا میزنم بدون اینکه به زمین بخورن هم کنترلشون سخت میشه هم فشار به مچم میاره

الان توپهام بیشتر به اوت میرن تا اینکه به تور بخورند و ضرباتم اکثرا فلت هستند

با توجه به این مطالب و اینکه میدونید مشکل بازو هم دارم (مخصوصا بعد از 10 بار سرویس زدن دردش شروع میشه) و اینکه من گفتم راکت کنترلی بیشتر دوست دارم

شما به من 4 تا راکت پیشنهاد دادید

Wilson Burn 100 Team

Yonex EZONE DR Feel

Prince Textreme Warrior 100L

بعد از مطرح کردن مشکل بازو 2 تاش را فاکتور گرفتید و اینها را پیشنهاد دادید

Wilson Burn 100 Team

چند وقت پیش یک کاتولوگ ویلسون دیدم که تعریفی از راکتها داشت با توجه به سبک بازی این تقسیم بندی را داشت

baseliner
attacker
all-courter

راکت Wilson Burn 100 Team از نوع baseliner معرفی کرده بود در صورتی که من دوست ندارم همیشه انتهای زمین باشم

بعد راکت Wilson juice 100ul را دیدم که از نوع سوم بود و برای تمام قسمت زمین مناسب بود حالا میخواستم نظر شما را بدونم

ضمنا من با بلید 98 البته مدل قدیمیترش (چندسال پیش تولید شده) بازی کردم و احساس خیلی خوبی داشتم حالا نمیدونم راکتش خوبه یا اینکه در مقایسه با راکتهایی که قبلا بازی

کردم بایدم خوب باشه و یا اینکه گریپش خیلی خوب بود چون احساس خوبی بهم میداد

اما میدونم که دوس دارم ضرباتم تنوع داشته باشه و فقط خودم را محدود به ته زمین نکنم پس باید راکتم قدرت مانور بالایی داشته باشه و اینکه کنترل برام خیلی مهم تر از قدرت هست و اینکه راکت چه حسی

بهم بده (لذت بردن و راحتی) فکر کنم خیلی مهم باشه و اینکه طوری نشه که با توجه به مشکلاتی که دارم مصدومیت هم بهش اضافه بشه

ببخشید که طولانی شد ولی من میخوام انتخاب درستی کنم چون واقعا در توانم نیست که بخوام به خاطر انتخاب اشتباه دوباره هزینه بکنم و بدونید که مربی من اصلا نمیتونه کمکی برای انتخاب راکت به من

بکنه چون دانشش را نداره
دوست عزیز
خیلی عذر می خوام که طول کشید تا بهتون پاسخ بدم. در مورد پست اولتون این توضیح کلماتی هستش که پرسیدین:
1. بالانس نقطه ی توازن راکت هستش که بر مبنای فاصله اش از وسط راکت حساب می شه و هر چقدر که نقطه ی توازن به سمت دسته پایین تر بیاد سر راکت سبک تر می شه و به اینجور راکت ها سر سبک می گیم. بالانس برای مانور سریع راکت و والی زدن مهمه، اگه اشتباه نکنم از تا 12 هم هست. فدرر از معدود بازیکن هایی هستش که بالانس راکتش بیشتر از 6-7 واحده.

2. وزن سویینگ که مهمترین نکته در انتخاب راکته به وزنی که برای سویینگ کردن و ضربه زدن با یک راکت به توپ نیاز دارین گفته می شه. مقدار نرمال شاید عبارت خوبی نباشه اما این گستره اش از 200 هست تا 400. من خودم راکتی که وزن سویینگش بالای 360 باشه ندیدم اما راکت های بازیکن های حرفه ای معمولاً بین 300 تا 340 وزن سویینگشون متغیره.

3. Stiffness همونطور که خودت هم اشاره کردی به سفتی راکت گفته می شه. هر چی راکت سفت تر باشه ضربه ی بیشتری به دست وارد می شه و به همین دلیل شما که مشکل بازو دارین مجبورین که راکتی با سفتی کمتر انتخاب کنین. این سفتی می تونه بین 0 تا 100 باشه اما نرمالش همون بین 55 تا 70 هستش. راکت های بابولات معمولاً 72 هستن و واسه ی همین سفت تر از بقیه ی برندهان.

4. Stroke Style هم به اندازه ی سویینگتون و اون حرف C که با دست راستتون ایجاد می کنین (اگه راست دست هستین) گفته می شه.

5. Main Skips هم نکته ی مهمی نیست به شماره ی حفره هایی که زه های مین و کراس کنار هم میان گفته می شه و بیشتر به درد زه کش ها می خوره تا بقیه.

اما در مورد پست دومتون من متاسفانه راکت 100U رو پیدا نکردم و شبیه ترین راکتی که بهش بود اینه:
Wilson juice 100u
من راکت های سری juice رو بهتون توصیه نمی کنم چون سفتی زیادی دارن و برای دستتون خوب نیستن.
از طرف دیگه اگه یه راکتی رو توی بروشور نوشته بیس لاینر الزاماً به این معنی نیست که نمی شه باهاش روی تور اومد و به درد والی زدن نمی خورده. این هم که توپ هاتون بیشتر توی اوت می رن تا اینکه به تور بخورن نکته ی خوبیه چون بهتره که آدم وقتی هنوز به سطح بازی بالایی نرسیده بیشتر به اوت بزنه تا به تور.
برای کنترل هم بهتره که صبور باشین و وقتی که ضربه های فلتتون پیشرفت خوبی داشت به استفاده از اسپین رو بیارین که کنترل بالایی در اختیارتون قرار می ده.

بعد از همه ی این حرف ها باید به این نکته هم اشاره کنم که درسته که استفاده از راکت درست مزایایی داره، ولی هیچ چیز جای تکنیک رو نمی گیره و اگه شما روش ضربه زدن رو خوب خوب یاد بگیرین تاثیر خیلی بیشتری روی بازیتون داره تا اینکه بخواین دنبال یه راکتی باشین که بتونه بازیتون رو بهتر کنه.
قدیمی 03-05-2016, 02:17 PM   #1420
SABORI
Senior Member

آواتار SABORI

سپاسگذار مهدی جان
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش